Perfumy i alergie - alergie na perfumy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-25, 23:22   #91
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Co uczula w perfumach???

Uczulać może absolutnie każda substancja , jak się ma pecha to po witaminie C można obrzęków dostać . Mogą uczulać barwniki , środki konserwujące , naturalne olejki , wszystko .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 13:19   #92
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Pewnie już było wklejane nie raz, ale co tam. Warto przeczytać jeszcze raz.
http://sabbathofsenses.blogspot.com/...ne-bhp_04.html
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 16:16   #93
aga_tka_2
Zakorzenienie
 
Avatar aga_tka_2
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 243
GG do aga_tka_2
Dot.: Co uczula w perfumach???

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jaki składnik mnie uczula, ale szyja nabierała mi czerwonych plam i swędziała kiedy psikałam się Live Jennifer Lopez i niekiedy przy klasycznej Euphorii.
miałam to samo: czerwone plamy na dekolcie i wysypkę na nadgarstkach po użyciu Sweet Darling K. Minogue
Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
Mnie bardzo silnie uczula cynamon, ale na szczęście nie we wszystkich zapachach. Najgorzej jest z Cinnamon Bun - natychmiast na skórze pojawia się zaczerwienienie i wysypka. A swędzi jak diabli! No i przy aplikacji wszystkich cynamonowców (zwłaszcza Demeterków) nieodmiennie reaguję skurczem oskrzeli, tak, że muszę bardzo uważać, żeby mnie nie udusiło. Przykra sprawa
Nota bene podobny wątek już jest i myślę, że można oba połączyć
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...hlight=alergia
perfumy z cynamonem jeszcze mnie nie uczuliły natomiast po kąpieli z dodatkiem tego olejku byłam cała w plamach i swędzącej wysypce :/
__________________
Tylko cukier w KOTKACH nie tuczy

aga_tka_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 17:30   #94
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

No i mnie dorwało Nigdy, przenigdy nie miałam na nic uczulenia, a tu proszę. Najpierw dostałam plam po cynamonowo-karmelowym peelingu Farmony, a ostatnio zaczęłam się drapac po dekolcie. Dzisiaj zauważyłam czerwone nadgarstki i zgięcie łokciowe. I to po moim ukochanym Opium Postanawiam na razie ignorować, bo w końcu co, kurczę blade! (jak mawiał Mikołajek)
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 21:19   #95
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Cytat:
Napisane przez dobbinka Pokaż wiadomość
No i mnie dorwało Nigdy, przenigdy nie miałam na nic uczulenia, a tu proszę. Najpierw dostałam plam po cynamonowo-karmelowym peelingu Farmony, a ostatnio zaczęłam się drapac po dekolcie. Dzisiaj zauważyłam czerwone nadgarstki i zgięcie łokciowe. I to po moim ukochanym Opium Postanawiam na razie ignorować, bo w końcu co, kurczę blade! (jak mawiał Mikołajek)
może to cały czas wina tego peelingu? czytałam o nim niezbyt pochlebne opinie, właśnie pod kątem uczuleń.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 22:13   #96
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Peeling dawno odstawiony i czeka na śnieg, bo tak bez zimy go nie lubię, a cynamon jednak swoje robi w sferze uczuleń. zaczerwienienia sa ewidentnie w miejscach nakładania perfum ale, ponieważ tylko szyja swędzi, nacieram się maścią łagodzącą na noc i rano ładuję perfumy i tak.

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
może to cały czas wina tego peelingu? czytałam o nim niezbyt pochlebne opinie, właśnie pod kątem uczuleń.
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 01:06   #97
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Ostatnio uczulił mnie Ambre Sultan Lutensa. Prysnęłam na nadgarstek a po kilku godzinach całe przedramię miałam w swędzących, małych krostkach.
Ale za to przestałam mieć alergię na Allure. I nie wiem czy to mnie się poprawiło czy coś zmieniono w składzie zapachu.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-17, 05:25   #98
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Potwornie uczulilo mnie Fantasy - Britney S.


Psiknelam sie testowo na szyje wieczorem i rano obudzilam sie z totalnie zmasakrowana szyja i dekoltem, i to mimo szorowania pod prysznicem w miedzyczasie. Od trzech dni lykam srodki antyalergiczne + tony wapnia, ale nadal wygladam jak poparzona kwasem.

Jestem naprawde przerazona i boje sie spryskac jakimikolwiek perfumami. Nigdy czego podobnego nie uswiadczylam
__________________
Poszukuję do kolekcji flakoników perfum Etro i Thierry Mugler
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-17, 06:44   #99
Goldlight
Zona najukochanszego Meza
 
Avatar Goldlight
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Matlock Island
Wiadomości: 2 745
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Mnie uczulaja tylko 2 wody (jak do tej pory) jedna odrobine a druga koszmarnie. Ta koszmarna jest Cinnamon Bun Demetera - po prysnieciu na reke mam ja cala czerwona i piecze jak gorace zelazo. Druga niestety jest Gingerbread Demetera - reke mam lekko zaczerwieniona (wiec wody uzywam).

Cinnamon Bun musial isc w lepsze rece. Czyli generalnie cynamon jest srednio toloerowany u mnie. Chociaz musze przyznac ze np. Elf nosi sie bezproblemowo i zadnego uczulenia nie mam.

Krosty na szczescie nigdy u mnie nie wystepowaly po zadnych perfumach
__________________
ILOVEMY Husband!!!
Goldlight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 08:46   #100
pola49
Zadomowienie
 
Avatar pola49
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Ww
Wiadomości: 1 478
Dot.: Przesuszona szyja

Ja tak mam po Opium, odczuwam lekkie swędzenie i nierzadko ból głowy ale i tak mnie do nich ciągnie...
pola49 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 09:38   #101
dobbinka
Zakorzenienie
 
Avatar dobbinka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 477
Dot.: Przesuszona szyja

Cytat:
Napisane przez pola49 Pokaż wiadomość
Ja tak mam po Opium, odczuwam lekkie swędzenie i nierzadko ból głowy ale i tak mnie do nich ciągnie...

No właśni nie wiem, czy to nie nadużywanie Opium mnie nie swędzi.
Ale co mi tam. Nie ma róży bez kolców
dobbinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-19, 17:33   #102
liv87
Guerlain Lover
 
Avatar liv87
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 19 945
Dot.: Przesuszona szyja

Tez sie przyznam do alergii po Cinnamon Bun Demeter
Zapach cudowny, ale gdy popsikalam sie na szyje, dostalam wysypki... a mialam kupowac flakon, ale postanowilam wtedy jeszcze raz przetestowac zapach i jednak nie moglam odkupic flakonu.
Mialam tak tez z avonowym Tomorrow - psik i czerwone krostki na szyi A zapach ogromnie trwaly. Pouzywala moja babcia
__________________
2024: 18

2023: 62

liv87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 14:11   #103
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Od zawsze miałam uczulenie na perfumy Avon. Wiele lat później uczuliły mnie Hypnotic Poison (wersja z 2001 roku), miały kilkanaście lat już... Długo funkcjonowałam bez alergii aż do pewnego momentu. Na fali BR540 kupiłam Burberry Her , Cloud Arna Grande..Po kilku miesiącach uczuliły mnie Burberry. Następnie Cloud...W międzyczasie poznałam oryginał Baccarat Rouge 540 i ani wersja edp ani Extrait nie uczuliły mnie. W poszukiwaniu nuty "baccaratopodobnej" nabyłam Tinharé Le Couvent Maison de Parfum, po kilku użyciach ok-nic sie nie dzieje. Po kilku miesiącach użyłam ich i .....plamy....!Eksperymen talnie kupiłam Ana Abiyedh Rouge Lattafa, które po którymś razie wywołały mega czerwone plamy. Co jakiś czas wracam do tych perfumi jest to samo...Kupiłam Cloud Intense-to samo...Red Temptation Zara -to samo.... Musi byc jakis wspólny mianownik , posądzałam tę "ową" nutę podobna do BR540...Perfumy trzymam w odpowiednich warunkach, więc to nie jest kwestia popsucia...Dzis przyleciała do mnie flaszka perfum Dossier, które podobno mają "tę nutkę" i jestem ciekawa jak to się skończy...Tylko musze wyleczy skórę po Tinharé....Perfum mam około 130 flaszek i tylko te z nutką BR540 robią mi takie świństewko...A tak je lubię
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 14:54   #104
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Niestety jestem alergikiem
Ale perfumy dość dobrze toleruję.
Jednak mogę doradzić jedno.
Jeśli reagujesz bardzo silnie,to radze unikać jednego z bardziej alergizującego składnika w perfumach BHT (butylohydroksytoluen) antyoksydant. Powodują min. alergie i podrażnienia
Niestety kilkanaście moich ulubionych zapachów posiada ten składnik...
W końcu odkryłam właśnie czemu dusi mnie ta laguna od Hermesa, no BHT jest. To samo było w Euphorii CK.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-14, 11:10   #105
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Od zawsze miałam uczulenie na perfumy Avon. Wiele lat później uczuliły mnie Hypnotic Poison (wersja z 2001 roku), miały kilkanaście lat już... Długo funkcjonowałam bez alergii aż do pewnego momentu. Na fali BR540 kupiłam Burberry Her , Cloud Arna Grande..Po kilku miesiącach uczuliły mnie Burberry. Następnie Cloud...W międzyczasie poznałam oryginał Baccarat Rouge 540 i ani wersja edp ani Extrait nie uczuliły mnie. W poszukiwaniu nuty "baccaratopodobnej" nabyłam Tinharé Le Couvent Maison de Parfum, po kilku użyciach ok-nic sie nie dzieje. Po kilku miesiącach użyłam ich i .....plamy....!Eksperymen talnie kupiłam Ana Abiyedh Rouge Lattafa, które po którymś razie wywołały mega czerwone plamy. Co jakiś czas wracam do tych perfumi jest to samo...Kupiłam Cloud Intense-to samo...Red Temptation Zara -to samo.... Musi byc jakis wspólny mianownik , posądzałam tę "ową" nutę podobna do BR540...Perfumy trzymam w odpowiednich warunkach, więc to nie jest kwestia popsucia...Dzis przyleciała do mnie flaszka perfum Dossier, które podobno mają "tę nutkę" i jestem ciekawa jak to się skończy...Tylko musze wyleczy skórę po Tinharé....Perfum mam około 130 flaszek i tylko te z nutką BR540 robią mi takie świństewko...A tak je lubię
Oczywiście Dossier również uczuliły....
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-30, 08:56   #106
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Perfumy i alergie - alergie na perfumy

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Oczywiście Dossier również uczuliły....
Próbowałaś YR czy Colabo ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 09:56:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:34.