Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-14, 10:30   #1
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342

Kiedy kupić suknię? Jak wcześnie?


Witam
Chciałam się od Was dowiedzieć jak długo przed ślubem wypadałoby zacząć rozglądać się za suknią ślubną. Ja biorę ślub w październiku 2006 roku. Jest jeszcze duuużo czasu , ale chciałam wiedzieć kiedy powinnam zainteresować się suknią. No i oczywiście kiedy ją zamówić?
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 11:08   #2
majunia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 21
Dot.: kiedy suknię ślubną

cześć.
Ja mam ślub w sierpniu i jak do tej pory byłam raz na takich zwiadach co ,gdzie i za ile ,co mi sie podoba a co nie . Ale jeszcze nic nie przymierzałam.W styczniu we Wrocławiu są targi ślubne więc pójdę zobaczyć.
a pod koniec kwietnia mam zamiar już się na coś zdecydować.
Pozdrawiam
majunia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 11:14   #3
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
Dot.: kiedy suknię ślubną

Obie z mamą zaczełyśmy rozglądać się w listopadzie albo nawet i październiku i panie w salonach trochę się dziwiły co tak wcześnie A my chciałyśmy sie po prostu rozeznać. Ale ogólnie odniosłyśmy wrażenie, że nie powinnyśmy tak wcześnie interesować się sukniami.
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 16:12   #4
Dorothe
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 29
Dot.: kiedy suknię ślubną

Najlepiej zdecydować się na suknię i zamówić ją do 3 miesięcy przed ślubem, nie później. Jeżeli dodatkowo będzie to suknia, której sklep ogólnie nie posiada w swojej ofercie, lecz współpracuje z daną zagraniczną firmą, której suknia się podoba, wówczas należy ją zamówić jeszcze o 0,5 - 1 miesiąca wcześniej. Robi się tak ze względu na pewność, że nie będzie żadnych tzw. "poślizgów".
Dorothe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 16:23   #5
mamkota
Raczkowanie
 
Avatar mamkota
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: kiedy suknię ślubną

Ja mam ślub we wrześniu Mam zamiar dokładniej się rozejrzeć pod koniec stycznia - panie ze sklepów mówią, że wtedy są dostawy nowych kolekcji i jest największy wybór. Natomiast teraz, w grudniu, można trafić na jakąś fajną promocję, bo są wyprzedawane starsze kolekcje. Dlatego jeśli znajde czas przed świętami jednak się przejde po salonach - może trafię coś ładnego i niedrogiego.
mamkota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 13:18   #6
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
Dot.: kiedy suknię ślubną

Dobry pomysł z rozejrzeniem się w tym miesiącu Nie pomyślałam, że teraz moga byc promocje Rzeczywiście możnaby się teraz zainteresować tym
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-06, 18:37   #7
aprzybyla
Wtajemniczenie
 
Avatar aprzybyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 2 171
GG do aprzybyla
Post Dot.: kiedy suknię ślubną

co ciekawe ja też planyje swoje zamąż pójście na październik 2006 i temat wątku BAAARDZO MNIE interesuje!! Dobrze wiedziec!!
chciaż ja już sie rozgądam za jakimis ciekawymi modelami, to od dawna mam juz swoją wymarzona kreacje !!!!
ale pojawia sie pytanie? jesli chce uszyc sobie sukienke(w salonie lub u krawcwej) to kiedy powinnam złożyc zmówienie: tez 3 m-ce przed data czy wczesniej??
__________________
Żonka
niespokojny duch... nielubiący nudy... teraz poświęcony rodzinie
BTW mów mi Agnieszka
aprzybyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-06, 19:59   #8
Dobra_Wilczyca
Raczkowanie
 
Avatar Dobra_Wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 101
Dot.: kiedy suknię ślubną

Ja jestem lipcową Panną Młodą i przypadkiem znalazłam cudną suknię, ale trochę drogo jak dla mnie, szczególnie, że gromadzimy dopiero pieniądze na wesele. Myślę, że w okolicy świąt wielkanocych podejmę tę decyzję.
Dobra_Wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-07, 13:37   #9
Nikkolaa
With Beauty In Love
 
Avatar Nikkolaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: w granicach zdrowego rozsądku :)
Wiadomości: 7 829
Dot.: kiedy suknię ślubną

Moim zdaniem na pół roku przed datą ślubu warto przeglądnąć kolekcje w internecie, zacząć chodzić po salonach i przymierzać, przymierzać i jeszcze raz przymierzać... A na 3-4 miesiące przed zamówić, żeby był czas na sprowadzenie sukni, czy uszycie, no i przymiarki, ewentualne przeróbki. Te min 3 miesiące dały mi czas na szukanie odpowiednich dodatków, dopasowanie bukietu itp...
Teraz wchodzą nowe kolekcje, więc można upolować coś ciekawego z obniżek z kolekcji zeszłorocznej.
Nikkolaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 09:31   #10
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: kiedy suknię ślubną

Wczoraj na poznańskich targach dowiedziałam się, że przeciętny termin oczekiwania na suknię to dwa, trzy miesiące. Ja wcześniej niż w kwietniu za suknię się nie zabieram (ślub we wrześniu) ale za to będę wybierać z moim P. garnitur
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 09:36   #11
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: kiedy suknię ślubną

Ja się na wycieczkę po salonach wybieram już od jakiegoś czasu, ale ciągle coś mi wypada i się wybrać nie mogę Mam jednak nadzieję, że uda mi się jeszcze przed sesją zrobić rekonesans. Ślub w czerwcu, więc wypadałoby mieć już jakieś pojęcie chociażby o fasonie sukni, w której będzie mi dobrze. Poza tym pod kieckę trzeba będzie kupić buty i dodatki, do niej dopasować uczesanie... W tym momencie wszystko rozbija mi się właśnie o suknię.
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-27, 22:32   #12
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: kiedy suknię ślubną

Kochane, jestem zszokowana.
Suknię wybrałam i zamówiłam bardzo wcześnie, bo 12 marca, a slub 23 września. To był przypadek, po prostu mi się spodobała i tyle.
Ale do rzeczy. Miałam mieć przymiarki pod koniec maja, suknię odebrać koniec sierpnia, bo tak mi pasowało.
A tu nagle...pani z salonu się ze mną skontaktowała, że suknia będzie gotowa do przymiarki dopiero...14 sierpnia! Bo zamówienie jest wysłane do Elizabeth Konin, tam będzie szyta, i takie mają terminy, bo teraz jest obłożenie ślubów!
Normalnie chyba jakaś opatrzność nade mną czuwała, że tak wcześnie się zdecydowałam, bo pewnie nie zdążyliby uszyć!
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-27, 22:55   #13
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: kiedy suknię ślubną

Mój slub w sierpniu, a suknie szukam od stycznia i nareszcie w jakiejś się zakochałam....wybralam i w sobote mma zamiar ja zaklepac tzn. zamówić
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 06:21   #14
sasanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 265
GG do sasanka
Dot.: kiedy suknię ślubną

Cytat:
Napisane przez Taverney
Kochane, jestem zszokowana.
Suknię wybrałam i zamówiłam bardzo wcześnie, bo 12 marca, a slub 23 września. To był przypadek, po prostu mi się spodobała i tyle.
Ale do rzeczy. Miałam mieć przymiarki pod koniec maja, suknię odebrać koniec sierpnia, bo tak mi pasowało.
A tu nagle...pani z salonu się ze mną skontaktowała, że suknia będzie gotowa do przymiarki dopiero...14 sierpnia! Bo zamówienie jest wysłane do Elizabeth Konin, tam będzie szyta, i takie mają terminy, bo teraz jest obłożenie ślubów!
Normalnie chyba jakaś opatrzność nade mną czuwała, że tak wcześnie się zdecydowałam, bo pewnie nie zdążyliby uszyć!
no to rzeczywiscie duzo czasu na realizację zamówienia sobie dali i podejrzewam, że znali datę ślubu (inaczej by sobie chyba na to nie pozwolili). Ja też szyłam na odległość - zamówiłam sukienkę z Gali, 6 lutego, a 21 marca przysłali gotową (ślub w kwietniu, a wiadomo, że zawsze coś trzeba dopasować)

P.S. - z twojego przykładu wynika, ze może lepiej tak wcześnie nie zamawiać, bo itak mogą uszyć dopiero przed ślubem, poza tym poszly do nich twoje aktualne wymiary, które mogą się zmienić....... wiem po sobie że i centymetr ma znaczenie.
sasanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 15:27   #15
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Smile Dot.: kiedy suknię ślubną

Ja byłam dziś tylko sobie pooglądać co jest fajnego ślub mam w sierpniu więc myślałam że mam jeszcze czas na kupno sukni ,miałam się wybrać dopiero tak pod koniec maja, a pani w salonie powiedziała mi że juz są zamówienia nawed na listopad i grudzień ,więc teraz nie wiem co mam robić ale chyba nadszedł czas aby się zdecydowac na ta jedyną i już kupowac bo zanim ja uszyja ,te przymiarki i wogóle,lepiej nie ryzykować że nie uszyja na czas , a tak będe spać spokojnie jak juz będzie wisiec sobie w domciu
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-28, 15:47   #16
ewciach1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3
Dot.: kiedy suknię ślubną

Ja swoja suknie slubna zamowilam niecale dwa m-ce przed slubem. W marcu oswiadczyl mi sie moj obecny maz a 1 maja bralismy slub. Pospiech taki zeby brzuszka nie bylo widac. Nie bylo duzo czasu ale wszystko sie udalo, suknia trafila mi sie naprawde sliczna i nie bylo zadnego problemu ze sprowadzeniem jej z Hiszpanii. A wesele bylo wspaniale mimo ze przygotowywane w pospiechu.
ewciach1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-30, 11:42   #17
Ancaa
Przyczajenie
 
Avatar Ancaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2
Dot.: kiedy suknię ślubną

Weźcie lekką poprawkę na 3 miesięczny okres oczekiwania. Do tego należy doliczyć czas na poprawki i ewentualne opóźnienia.
Ancaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 19:44   #18
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: kiedy suknię ślubną

Zgadzam się z przedmówczynią.... należy wziąć poprawkę na czas oczekiwania na suknię. Mój ślub co prawda dopiero 2 września, ale suknia już czeka na mnie w domku Obawiam się teraz jedynie tego, żeby moja figura nie uległa zadnym zmianom do czasu Wielkiego Dnia, ale w razie czego zacznę myśleć o tym jakiś miesiąc przed...teraz , póki co, mam czas na dobranie odpowiednich dodatków do ślubnej kreacji Życzę Wam powodzenia w wyborze wymarzonych sukien
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Marek

Zosia
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 21:29   #19
Ania843
Raczkowanie
 
Avatar Ania843
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 342
Dot.: kiedy suknię ślubną

Ja zamówiłam suknię 4 miesiące przed slubem. Standardowy czas oczekiwania na uszycie sukni to 10 tygodni.
Ania843 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-03, 08:02   #20
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
Dot.: kiedy suknię ślubną

Nasz ślub dopiero w październiku, ale ja już teraz po świętach zamierzam zamówić swoja suknię. A to dlatego, że teraz jestem w Bydgoszczy, a suknię chcę w Radomiu sobie załatwić, bo tam ślub bierzemy (poza tym jest taniej ). Tak wcześnie chce to zrobić, żeby miec już suknię z głowy i zająć się obrona pracy mgr.
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-04, 10:51   #21
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: kiedy suknię ślubną

U mnie w Mieście w większości salonów obowiązuje termin zamówień sukien na 3-4 miesiące przed terminem slubu- w przypadku kupowania sukienki. Ale jeśli chce sie wypożyczyć to trzeba "zaklepać sobie" sukienkę znacznie wcześniej nawet 6-10 miesięcy. Z tym, że ostateczne przymiarki i przeróbki są 10 dni przed ślubem, a suknię odbiera sie w czwartek na 2 dni przed datą ślubu.
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 20:30   #22
nika1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 23
Dot.: kiedy suknię ślubną

A Ja Mam Slub 16.09.2006 I Chyba Czas Rozejrzec Się Za Suknia Slubna..... W Planach Mam Zamiar Zgubic Jeszcze 6 Kilo Pozdrawiam Dziewczynki
nika1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 07:57   #23
maartha
Raczkowanie
 
Avatar maartha
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 342
Dot.: kiedy suknię ślubną

nika1981 ja też myślę, że już czas
__________________

maartha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 08:13   #24
zuzaneczka
Zakorzenienie
 
Avatar zuzaneczka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 750
Dot.: kiedy suknię ślubną

Ja się wybrałam do salonów na 3 mies przed i panie mówiły ze to ostatni dzwonek. W jednym salonie powiedziały że uszują na 25 maja. (a slub 10 czerwca). ale znalazłam inną i wczoraj byłam na przymiarce i juz miała byc gotowa - czyli w miesiąc miała byc uszyta. Inna sprawa że "skitrasiły" ją do bólu i bedzie szyta jeszcze raz na 15 maja w tempie ekspresowym. Aż boje sie pomyśleć co by było gdybym sie zdecydowała na tą z terminem 25 maj i byłaby niedobra.
Tak więc im wczesniej tym lepiej dla świętego spokoju.
__________________
.
.

Marzenia się spełnią. Czekają tylko na właściwy moment.
zuzaneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-13, 18:47   #25
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: kiedy suknię ślubną

Po moim szybkim rozeznaniu(4dni) :
-suknie sprowadzane-3-4 m-ce wcześniej-(nawet do 6m-cy)ale o dziwo z bliska nie poraziły mnie swoją urodą,więc nie było bólu
-suknie szyte-ok.3m-ce wcześniej,choć w większości przypadków to sianie paniki i chęć szybszego skasowania kasy....Uszyją nawet w tydzień-przesuwają po prostu inne-bardziej zapobiegliwe panie
A tam,gdzie ja szyję-robią to nawet w ciągu 24h
-suknie wypożyczane-terminy różne,w zależności od popularności sukni

Jeśli chce się mieć spokojną głowę-im wcześniej tym lepiej a pzrynajmniej mierzyć wszystko co popadnie,aby się wiedziało czego się chce i w czym dobrze się wygląda(czasami to 2 różne sprawy )-bo to 1/2 sukcesu
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-15, 23:15   #26
nika1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 23
Dot.: kiedy suknię ślubną

ja juz musze podjąc decyzję o zakupie w tym tygodniu czyli zostaly mi 2 dnijUTRO Ruszam na Kijowską zobaczyc suknie Cosmobella 7099
POZDRAWIAM
nika1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 19:18   #27
myszolinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: województwo wielkopolskie
Wiadomości: 254
GG do myszolinka
Smile Kiedy Kupić Suknię? Jak Wcześnie ?

Ślub mam w lipcu 2007r. i w związku z tym mam pytanie odnośnie ubioru. W jakim miesiącu najlepiej kupować sukienkę ślubną??? Chodzi mi o ceny oraz o największy wybór w kreacjach. W jakich to miesiącach się kształtuje najkorzystniej? W moim przypadku kiedy najlepiej ruszyć do salonów sukni ślubnych po tą wymarzoną???
myszolinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-16, 20:41   #28
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Kiedy najlepiej kupić sukienkę ślubną?

ja tez miałam w lipcu, za sukienką zaczełam chodzić w lutym. Jesli chcesz z salonu to czasami 3 miesiące sprowadzają, wiec 4 m-ce to chyba juz czas.
Zdecydowałam sie na szycie, tu jak krawcowa nie ma duzo zleceń to 2 m-ce to luzik, ale warto pochodzic poprzymierzać, zorientować sie w cenach, dać sobie czas na przemyślenie.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 08:17   #29
Fioletto
Rozeznanie
 
Avatar Fioletto
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 869
Dot.: Kiedy najlepiej kupić sukienkę ślubną?

ja ślubuję w sierpniu 2007 więc jeszcze mam czas na szukanie kreacji, ale nie mogłam się powstrzymać i już nie raz zaglądnęłam do salonu ślubnego w lutym wybieram się na targi ślubne i tam zamierzam wstępnie upatrzyć sobie sukienkę.
__________________
..nie ma mnie, więc nie wątpię.



.... Das also war des Pudels Kern!








Fioletto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-17, 09:57   #30
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Kiedy najlepiej kupić sukienkę ślubną?

Suknię najlepiej kupić po sezonie, a pod koniec roku mogą być wyprzedarze starych kolekcji. Poszukaj, bądź czujna. Ja mam ślub we wrześniu, suknię wybraną w marcu i od razu zamówioną. To był czysty przypadek, ale nawet się cieszę bo ominęła mnie wyprawa po salonach i walka z moim wrodzonym niezdecydowaniem. Ważne, żebyś wybrała taką, jaką zawsze chciałaś mieć
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.