Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-30, 15:10   #1651
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
mareo, czy Ty tu jeszcze bywasz?
Bywam, bywam..zagladam, ostatnio zawalona jestem praca, widze ze dziewczyny daja rade
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 16:21   #1652
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Bywam, bywam..zagladam, ostatnio zawalona jestem praca, widze ze dziewczyny daja rade
Smaruję PW.

Przepraszam za off-top.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:13   #1653
meg8701
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 134
Dot.: Proszę o rady i pomoc w dobraniu pielęgnacji :) - cera normalna

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Jeśli serum z kwasem hialuronowym Ci wystarczy to nie ma sensu wciskać na siłę kolejnego nawilżacza, tak tylko spytałam bo nie pisałaś że nawilżasz się kwasem hialuronowym. Poza tym wygląda to dobrze, nie masz chyba zbyt dużych problemów z zaskórnikami, prawda?
no właśnie niestety obecnie mam po każdej kuracji lekami od dermatologa po pewnym czasie wszytko mi wracało, tym razem też tak jest:/ od kwietnia próbuje znowu doprowadzić moją cerę do ładu ale ciężko mi to szło.
chociaż muszę przyznać że po dwóch tygodniach stosowania tego o czym wcześniej napisałam zaczynam zauważać maleńką poprawę.
chociaż nadal mi wyskakują nowe niespodzianki to stare zaczynają powolutku znikać.
jeśli chodzi o zaskórniki (te podskórne grudki) to mam je głównie na czole. na reszcie twarzy mam ich mało, tam bardziej pojawiają mi się czerwone krostki.
no i na nosie od bardzo dawna mam problem z czarnymi kropeczkami ale myślę że powrót do maseczki aspirynowej 2 x w tygodniu na to pomoże, bo ostatnio tak było, może nie poznikały wszystkie ale dużo z nich.

p.s. dziękuję za rady
meg8701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 14:16   #1654
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Proszę o rady i pomoc w dobraniu pielęgnacji :) - cera normalna

Cytat:
Napisane przez meg8701 Pokaż wiadomość
no właśnie niestety obecnie mam po każdej kuracji lekami od dermatologa po pewnym czasie wszytko mi wracało, tym razem też tak jest:/ od kwietnia próbuje znowu doprowadzić moją cerę do ładu ale ciężko mi to szło.
chociaż muszę przyznać że po dwóch tygodniach stosowania tego o czym wcześniej napisałam zaczynam zauważać maleńką poprawę.
chociaż nadal mi wyskakują nowe niespodzianki to stare zaczynają powolutku znikać.
jeśli chodzi o zaskórniki (te podskórne grudki) to mam je głównie na czole. na reszcie twarzy mam ich mało, tam bardziej pojawiają mi się czerwone krostki.
no i na nosie od bardzo dawna mam problem z czarnymi kropeczkami ale myślę że powrót do maseczki aspirynowej 2 x w tygodniu na to pomoże, bo ostatnio tak było, może nie poznikały wszystkie ale dużo z nich.

p.s. dziękuję za rady
No bo to co teraz stosujesz to raczej tak dogłębnie Ci cery nie wyczyści, może ta aspiryna coś da..
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 18:16   #1655
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Proszę o rady i pomoc w dobraniu pielęgnacji :) - cera normalna

Także chciałabym się poddać Waszej ocenie, oto spis kosmetyków, jakie używam w codziennej pielęgnacji cery mieszanej. Mam 18 lat i problem z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, a prawie w ogóle krostkami

Rano:
- tonik Ziaja TinTin antybakteryjny,
- krem AA Young nawilżający, na partie suche na twarzy

Noc:
- żel Ziaja Calma HCL,
- tonik Ziaja TinTin antybakteryjny,
- krem AA Young nawilżający, nakładany na całą buźkę,

Co 3 dni maseczka aspirynowa.

Na razie używam tych tańszych, nieaptecznych preparatów - ale oszczędzam pieniążki i może niedługo zakupię te lepsze specyfiki.

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i rady...
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 18:45   #1656
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Proszę o rady i pomoc w dobraniu pielęgnacji :) - cera normalna

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Także chciałabym się poddać Waszej ocenie, oto spis kosmetyków, jakie używam w codziennej pielęgnacji cery mieszanej. Mam 18 lat i problem z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, a prawie w ogóle krostkami

Rano:
- tonik Ziaja TinTin antybakteryjny,
- krem AA Young nawilżający, na partie suche na twarzy

Noc:
- żel Ziaja Calma HCL,
- tonik Ziaja TinTin antybakteryjny,
- krem AA Young nawilżający, nakładany na całą buźkę,

Co 3 dni maseczka aspirynowa.

Na razie używam tych tańszych, nieaptecznych preparatów - ale oszczędzam pieniążki i może niedługo zakupię te lepsze specyfiki.

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i rady...
Mi się podoba, prosty nieudziwniony program dla młodej cery. Żel Calmy i krem AA Young są bardzo porządne, tylko składu tego toniku szczerze mówiąc nie znam, najlepiej gdyby był bezalkoholowy. Aspiryna co 3 dni powinna dokłębnie "doczyścić" skórę. Pamiętaj żeby nie przesadzać z kolorówką!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 19:05   #1657
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Proszę o rady i pomoc w dobraniu pielęgnacji :) - cera normalna

dziękuję Ci bardzo
Unikam makijażu, używam tylko maskarę i bezbarwny błyszczyk (przy moim typie urody - Zima, więcej na co dzień mi nie potrzeba...
Co do tego toniku to jest bezalkoholowy...choć chyba go jutro zmienię, bo mam uczucie ściągniętej skóry - może to od niego? Co polecacie w zamian?
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-31, 20:21   #1658
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

To moze ktos sie wypowie o moim planie. Niektóre punkty stosuje juz teraz, niektore mam dopiero wprowadzic, brak funduszy póki co ..

Moja cera: Mało wrażliwa, troche wysuszona, ale jednocześnie błyszczaca się , sporadycznie występują pryszcze, troche wągrów zaskórników, niedoskonałości, roszerzone pory, grudki itd.

Wiek : 20 lat

Rano:
.Płyn micelarny - Ziaja
.Woda termalna Avene
.Serum z witaminą C (jeszcze nie wiem jakie, to mam zamiar dopiero wprowadzić)
.Filtr - mleczko 50 + Avene (póki co, bo mam zamiar zmienić)

Noc
.Żel do mycia twarzy - Rossmann do cery wrażliwej (troche mnie wysusza, dlatego jak tylko skończe chce zmienić na apteczny)
.Tonik - póki co Uroda Melisa, myśle nad aptecznym np. LRP. Tylko czy opłaca się wydawac tyle kasy na tonik? Zwłaszcza, ze jest to produkt, który szybko się kończy. Poradźcie
. Krem Tu mam zamiar robić tak:
1 noc - Diacneal
2 noc - Nawilżacz- póki co Ziaja Calma jak bedzie za słaba, to chce kupić coś aptecznego
3 noc - maseczka aspirynowa + nawilżacz po niej ( przy napływie funduszy mam zamiar kupić Effaclar K)
4 noc - nawilżacz

do tego raz w tygodniu maseczka z glinki zielonej.
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 20:37   #1659
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

po kilku dniach studiowania wizażu, wielu pomysłach, wymyśliłam znów coś innego. lat 20, skóra trądzikowa, tłusta, błyszcząca się, ziemista, troszkę "dziurek" potrądzikowych, jako dziecko miałam wypalane naczynka, prawdopodobnie przesuszona po wieloletnim stosowaniu środków antytrądzikowych - uczucie ściągania, od ok 4 lat biorę tabletki anty.
teraz wymyśliłam coś takiego:
I. RANO.
1) żel myjący Ziaji - myślałam o Pro, normalizującym
2) tonik Ziaji - Pro odświeżający lub ogórkowy bo mam go jeszcze w domu (myślałam, bo jeszcze nie spotkałam w sklepie tej serio Pro)
3) filtr - tutaj nie wiem na co się zdecydować, zależy mi na niskiej cenie. Avene hydrance Optimale?
4) makijaż - podkład (może Lirene), puder sypki (pewnie constance carroll), tusz, kredka
II. WIECZÓR.
1) żel myjący Ziaji
2) tonik Ziaji
3) Acne Derm na zmianę z kremem nawilżającym, myslałam np o Ziaji ogórkowej nawilżającej do cery normalnej, tłustej, mieszanej
Raz w tygodniu chciałabym jakąś maseczkę, może aspirynową?
Co o tym sądzicie? Zależy mi na opiniach, bo chciałabym zacząć działać przed powrotem na studia..
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 08:30   #1660
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Proszę o rady i pomoc w dobraniu pielęgnacji :) - cera normalna

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Jeśli serum z kwasem hialuronowym Ci wystarczy to nie ma sensu wciskać na siłę kolejnego nawilżacza, tak tylko spytałam bo nie pisałaś że nawilżasz się kwasem hialuronowym. Poza tym wygląda to dobrze, nie masz chyba zbyt dużych problemów z zaskórnikami, prawda?



No już lepiej, tylko na Atrederm nie nakładaj już nawilżacza, ale na zmianę np co drugą noc Atrederm i nawilżacz. Nie wiem ile czasu trzeba porobić te peelingi żeby podziałały o to zapytaj dziewczyny w wątku o peelingach, na pewno nie można tego tak co chwilę zmieniać.

Płynna gliceryna zapycha pory ale to kwestia indywidualna, jeśli normalnie gliceryna Cię zapycha to jej konsystencja nie ma znaczenia.. Co do kremów które wymieniłaś nie wiem w końcu czego potrzebujesz: nawilżania, odżywiania, czy miejscowo skóra Ci się łuszczy i chcesz temu zapobiec? Napisz konkretnie czego oczekujesz i czy masz np skłonności do zapychania, problemy z naczynkami, ile pieniędzy chcesz na ten krem przeznaczyć? Najbezpieczniej jest kupować kremy apteczne, niedrogie z dobre są np nawilżacze Iwostinu. Iwostin ma też krem odżywczy.

mam 23 lata. nie mam problemu z naczynkami, skóre mam tłusta lub mieszaną więc najlepsze są niby kremy normalizujące lub matujące, ale mi chodzi o dobry krem jako nawilżenie po kwasikach i atredermie...a zazwyczaj poleca sie tu maści z lanolina lub ziaje calme, --coś prostego w składzie.....a mi wpadł w oko krem aa z kw. haliuronowym wysoko nawilżający....i nie wiem co wybrac....???
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 10:17   #1661
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam wszystkie piękne panie Niestety pielęgnacja mojego ciała jest raczej kiepska bo zawsze jak zaplanuje sobie zakup jakiegoś kosmetyku to wyskoczy jakiś inny ważny wydatek i tak w kółko. No ale teraz chyba nadszedł najwyższy czas żeby zacząć inwestować w siebie aby stać się piękniejszą i zdrowszą zwłaszcza, że mam już 21lat. I właśnie taki oto cel postawiłam sobie na najbliższe 6 miesięcy aby wiosnę przywitać pięknym z zdrowym ciałem. Mam nadzieję, że uda mi się to osiągnąć dzięki wytrwałości i waszej pomocy
Obecnie używam takich oto kosmetyków: (mam cerę mieszaną i według moich obserwacji to najlepsze są dla mnie kosmetyki do cery normalnej i mieszanej a nie do mieszanej i przetłuszczającej się gdyż są za mocne)

- fluidu do mycia twarzy firmy SHISEIDO
- balsamu ujędrniającego firmy ST. IVES
- peelingu do ciała LIREN
- żel pod oczy ze świetlika FLOS-LEK

Hmmm i jeśli chodzi o tą podstawową pielęgnację generalne to niestety wszystko :-( oczywiście mam jeszcze sporo innych kosmetyków typu błyszczki, cienie, maskary.
Wiem, że muszę kupić sobie jakiś kem do twarzy i tu właśnie musze poprosić was o radę. Pech chciał, że przez ost. kilka miesięcy ze względu na silny stres borykałam się z uporczywym trądzikiem. Co prawda już się go pozbyłam ale na twarzy zostało mi dużo widocznych przebarwień co bardzo mnie irytuje i krepuje bo myślę jak każda marzę o ślicznej jasnej i czystej cerze. Może doradzicie mi jakiś dobry krem albo jakiś inny specyfik, który pomoże mi pozbyć się tych uporczywych przebarwień. Byłam na 3 zabiegach mikrodermobrazji i oczywiście pomogło mi to ale mimo wszystko jest jeszcze sporo śladów. Nie mam pieniędzy na kilka kolejnych zabiegów dlatego wolę teraz kupić jakiś krem. Zastanawiałam się nad kremem La Mer no ale płacić za krem 800zł no to trochę przesada ale musze przyznać, że gdybym miała takie pieniądze to bym go kupiła no ale takich pieniędzy niestety nie posiadam wiec muszę poszukać duuuuuużżżżżooooo tańszego odpowiednika. Dlatego też bardzo proszę o wasze opinie i rady.
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 12:53   #1662
_missundaztood_
Raczkowanie
 
Avatar _missundaztood_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 34
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

kończy mi się tubka z AD i nie wiem czy jest sens kupować jeszcze jedną
czuję, że nie za bardzo mi to pomaga (może trochę na nos i policzki). Brodę mam w jeszcze gorszym stanie niż przed, a na czole wyskoczyły mi syfy tam gdzie skóra była zdrowa i gdzie nie smarowałam AD.
Nie wiem czy odpuścić sobie kwasy na jakiś czas i dać skórze odpocząć, czy kupić nową tubkę i próbować jeszcze coś z tym zrobić, czy użyć mocniejszego kwasu.; tylko jaki?
MOJ PROBLEM: chcę się pozbyć tych maluteńkich czarnych kropek chociaż z czoła (wągrów), przez które to napewno syfki wyskakują! nie wierzę już, że zejdą z policzków i z nosa, bo próbowałam już krem effaclar, Lysanel , tonik effaclar i AD, i są chyba za głębokie żeby się ich pozbyć ...tyle kasy poszło na marne, tyle czasu i płaczu....ale chociaż to czoło... Już nawet ta czerwona broda którą zrobił mi AD niech zostanie....Nie mam już pomysłów...
__________________
Missundaztood
_missundaztood_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 13:00   #1663
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez _missundaztood_ Pokaż wiadomość
kończy mi się tubka z AD i nie wiem czy jest sens kupować jeszcze jedną
czuję, że nie za bardzo mi to pomaga (może trochę na nos i policzki). Brodę mam w jeszcze gorszym stanie niż przed, a na czole wyskoczyły mi syfy tam gdzie skóra była zdrowa i gdzie nie smarowałam AD.
Nie wiem czy odpuścić sobie kwasy na jakiś czas i dać skórze odpocząć, czy kupić nową tubkę i próbować jeszcze coś z tym zrobić, czy użyć mocniejszego kwasu.; tylko jaki?
MOJ PROBLEM: chcę się pozbyć tych maluteńkich czarnych kropek chociaż z czoła (wągrów), przez które to napewno syfki wyskakują! nie wierzę już, że zejdą z policzków i z nosa, bo próbowałam już krem effaclar, Lysanel , tonik effaclar i AD, i są chyba za głębokie żeby się ich pozbyć ...tyle kasy poszło na marne, tyle czasu i płaczu....ale chociaż to czoło... Już nawet ta czerwona broda którą zrobił mi AD niech zostanie....Nie mam już pomysłów...
Nie bedę się cofała i szukała Twojej pielęgnacji, ale rozumiem, że poza kwasami nawilżalaś tez skórę? Bo samo kwaszenie może znacznie pogoryszyć sytuację.
No i jeszcze - co poza kwasami stosowalaś?
Czy dokładnie oczyszczasz buzię codziennie rano i wieczorem?
Czy jestes pewna, że "syfki" nie sa wynikiem niewłaściwiej diety albo hormonów?
Bo nie wszysko się kremami wyleczy
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 13:11   #1664
_missundaztood_
Raczkowanie
 
Avatar _missundaztood_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 34
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Nie bedę się cofała i szukała Twojej pielęgnacji, ale rozumiem, że poza kwasami nawilżalaś tez skórę? Bo samo kwaszenie może znacznie pogoryszyć sytuację.
No i jeszcze - co poza kwasami stosowalaś?
Czy dokładnie oczyszczasz buzię codziennie rano i wieczorem?
Czy jestes pewna, że "syfki" nie sa wynikiem niewłaściwiej diety albo hormonów?
Bo nie wszysko się kremami wyleczy
tak, nawilżam.
Używam AD na noc, na dzień krem nawilżający AA,(co 2-3 dni także na noc) a jak wychodzę to filtr Iwostin 50 + mąkę (czasami ta mąka).
Z 2 razy w tygodniu kwasu owocowego Manhattan, ale go już używam od 2 m-cy i jestem pewna, że mi krzywdy nie robi-wręcz przeciwnie, ale po 2 dniach wszystko wraca.
Może to hormony...nie wiem. Myślałam że jeszcze ktoś mi coś doradzi, może jakiś mocniejszy kwas? ale się boję, że tylko pogorsze tym sobie. nie chcę wam też "zaśmiecać" forum moimi problemami. Czytam i czytam te wątki i się gubię. Wczoraj stwierdziłam, że muszę mieć Wit.C, do tego wit. E i dalej o niej czytałam a potem znalazłam inny wątek o czymś innym i już nie wiedziałam po co miałaby mi być ta wit C chyba na jakiś czas dam sobie spokój z tym wszystkim, kupię sobie jakiś tonik i pogodzę się ze swoim "wyglądem".
__________________
Missundaztood
_missundaztood_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 13:19   #1665
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez _missundaztood_ Pokaż wiadomość
tak, nawilżam.
Używam AD na noc, na dzień krem nawilżający AA,(co 2-3 dni także na noc) a jak wychodzę to filtr Iwostin 50 + mąkę (czasami ta mąka).
Z 2 razy w tygodniu kwasu owocowego Manhattan, ale go już używam od 2 m-cy i jestem pewna, że mi krzywdy nie robi-wręcz przeciwnie, ale po 2 dniach wszystko wraca.
Może to hormony...nie wiem. Myślałam że jeszcze ktoś mi coś doradzi, może jakiś mocniejszy kwas? ale się boję, że tylko pogorsze tym sobie. nie chcę wam też "zaśmiecać" forum moimi problemami. Czytam i czytam te wątki i się gubię. Wczoraj stwierdziłam, że muszę mieć Wit.C, do tego wit. E i dalej o niej czytałam a potem znalazłam inny wątek o czymś innym i już nie wiedziałam po co miałaby mi być ta wit C chyba na jakiś czas dam sobie spokój z tym wszystkim, kupię sobie jakiś tonik i pogodzę się ze swoim "wyglądem".
Czytaj i porządkuj wiedzę, a wszsytko wyda się łatwiejsze

Witamina C działa antyoksydacyjnie, czyli przeciwrodnikowo, przeciwzmarszczkowo, ogólnie ozywia cerę, wzmacnia naczynka itd

Ja na mocniejszy kwas bym się nie zdecydowała i nikomu polecac nie będę, bo specjalistką nie będę, po prostu uważam, że należy obbserwować cerę (i cały organizm), a dopiero wtedy dobierać pielęgnację
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 16:40   #1666
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Proszę o rady i pomoc w dobraniu pielęgnacji :) - cera normalna

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
dziękuję Ci bardzo
Unikam makijażu, używam tylko maskarę i bezbarwny błyszczyk (przy moim typie urody - Zima, więcej na co dzień mi nie potrzeba...
Co do tego toniku to jest bezalkoholowy...choć chyba go jutro zmienię, bo mam uczucie ściągniętej skóry - może to od niego? Co polecacie w zamian?
Proponuję hydrolaty z BU.

Cytat:
Napisane przez cochonnetta Pokaż wiadomość
To moze ktos sie wypowie o moim planie. Niektóre punkty stosuje juz teraz, niektore mam dopiero wprowadzic, brak funduszy póki co ..

Moja cera: Mało wrażliwa, troche wysuszona, ale jednocześnie błyszczaca się , sporadycznie występują pryszcze, troche wągrów zaskórników, niedoskonałości, roszerzone pory, grudki itd.

Wiek : 20 lat

Rano:
.Płyn micelarny - Ziaja
.Woda termalna Avene
.Serum z witaminą C (jeszcze nie wiem jakie, to mam zamiar dopiero wprowadzić)
.Filtr - mleczko 50 + Avene (póki co, bo mam zamiar zmienić)

Noc
.Żel do mycia twarzy - Rossmann do cery wrażliwej (troche mnie wysusza, dlatego jak tylko skończe chce zmienić na apteczny)
.Tonik - póki co Uroda Melisa, myśle nad aptecznym np. LRP. Tylko czy opłaca się wydawac tyle kasy na tonik? Zwłaszcza, ze jest to produkt, który szybko się kończy. Poradźcie
. Krem Tu mam zamiar robić tak:
1 noc - Diacneal
2 noc - Nawilżacz- póki co Ziaja Calma jak bedzie za słaba, to chce kupić coś aptecznego
3 noc - maseczka aspirynowa + nawilżacz po niej ( przy napływie funduszy mam zamiar kupić Effaclar K)
4 noc - nawilżacz

do tego raz w tygodniu maseczka z glinki zielonej.
Gratuluję, plan bardzo ładny Tobie też proponuję hydrolaty w ramach toniku. W sumie Uroda melisa to bardzo dobry tonik, dużo jest tanich fajnych toników. Jak ktoś ma dużo kasy proszę bardzo niech pędzi do apteki, ale tonik to kosmetyk na którym w pierwszej kolejności możemy zaoszczędzić.


Cytat:
Napisane przez heka45 Pokaż wiadomość
mam 23 lata. nie mam problemu z naczynkami, skóre mam tłusta lub mieszaną więc najlepsze są niby kremy normalizujące lub matujące, ale mi chodzi o dobry krem jako nawilżenie po kwasikach i atredermie...a zazwyczaj poleca sie tu maści z lanolina lub ziaje calme, --coś prostego w składzie.....a mi wpadł w oko krem aa z kw. haliuronowym wysoko nawilżający....i nie wiem co wybrac....???
Patrzyłaś czy skład tego kremu AA był analizowany na składowym? Jeśli nie to możesz go mi tu wrzucić? Bo nie za bardzo wiem o który krem chodzi.
A coś z aptecznych np Humektan, Physiogel, czy któryś z Iwostinów nie mógłby być? Calmę miałam, mnie nie zapchała ale wiem że sporo osób na to narzeka. Poza tym ona ma dość mocny i intensywny zapach, który mnie o dziwo podszedł choć preferuję kremy bezzapachowe, ale wiem że wielu osobom przeszkadza.

Cytat:
Napisane przez NikaVera Pokaż wiadomość
Witam wszystkie piękne panie Niestety pielęgnacja mojego ciała jest raczej kiepska bo zawsze jak zaplanuje sobie zakup jakiegoś kosmetyku to wyskoczy jakiś inny ważny wydatek i tak w kółko. No ale teraz chyba nadszedł najwyższy czas żeby zacząć inwestować w siebie aby stać się piękniejszą i zdrowszą zwłaszcza, że mam już 21lat. I właśnie taki oto cel postawiłam sobie na najbliższe 6 miesięcy aby wiosnę przywitać pięknym z zdrowym ciałem. Mam nadzieję, że uda mi się to osiągnąć dzięki wytrwałości i waszej pomocy
Obecnie używam takich oto kosmetyków: (mam cerę mieszaną i według moich obserwacji to najlepsze są dla mnie kosmetyki do cery normalnej i mieszanej a nie do mieszanej i przetłuszczającej się gdyż są za mocne)

- fluidu do mycia twarzy firmy SHISEIDO
- balsamu ujędrniającego firmy ST. IVES
- peelingu do ciała LIREN
- żel pod oczy ze świetlika FLOS-LEK

Hmmm i jeśli chodzi o tą podstawową pielęgnację generalne to niestety wszystko :-( oczywiście mam jeszcze sporo innych kosmetyków typu błyszczki, cienie, maskary.
Wiem, że muszę kupić sobie jakiś kem do twarzy i tu właśnie musze poprosić was o radę. Pech chciał, że przez ost. kilka miesięcy ze względu na silny stres borykałam się z uporczywym trądzikiem. Co prawda już się go pozbyłam ale na twarzy zostało mi dużo widocznych przebarwień co bardzo mnie irytuje i krepuje bo myślę jak każda marzę o ślicznej jasnej i czystej cerze. Może doradzicie mi jakiś dobry krem albo jakiś inny specyfik, który pomoże mi pozbyć się tych uporczywych przebarwień. Byłam na 3 zabiegach mikrodermobrazji i oczywiście pomogło mi to ale mimo wszystko jest jeszcze sporo śladów. Nie mam pieniędzy na kilka kolejnych zabiegów dlatego wolę teraz kupić jakiś krem. Zastanawiałam się nad kremem La Mer no ale płacić za krem 800zł no to trochę przesada ale musze przyznać, że gdybym miała takie pieniądze to bym go kupiła no ale takich pieniędzy niestety nie posiadam wiec muszę poszukać duuuuuużżżżżooooo tańszego odpowiednika. Dlatego też bardzo proszę o wasze opinie i rady.
Czy to są wszystkie kosmetyki których używasz ? Jeśli tak to pobiłaś nawet moją mamę pod względem minimalizmu kosmetycznego..
Na plamy i przebarwienia po trądziku proponuję na noc wprowadzić np Diacneal Avene, na przemian z kremem nawilżającym np Hydrane Optimale Legere od Avene. A na dzien koniecznie (przy kosmetyku zawierającym w składzie kwasy i retinoidy jakim jest Diacneal, który zwiększa wrażliwość skóry na promieniowanie słoneczne) filtr min SPF40 na całą twarz! Pod filtr proponuję serum z witaminą C z BU.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 17:16   #1667
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

oszaleję. znów coś nowego wymyśliłam doczytałam, że ziaja pro nie jest dostępna w zwykłych sklepach, stąd te modyfikacje. myślę, że teraz już ostatni. oceńcie, proszę!
rano: żel myjący antybakteryjny Ziaja Nuno, tonik ogórkowy Ziaji, filtr Avene Hydrance Optimale Legere nawilżający do skóry mieszanej SPF 15, makijaż (czy tu mam jakieś ograniczenia? przy tym filtrze?)
wieczór: ten sam żel i tonik, acne derm na zmianę z czymś nawilżającym, decyduję się chyba na oliwkę hipp.
jutro / pojutrzę idę na zakupy!
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 17:29   #1668
biala
Wtajemniczenie
 
Avatar biala
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 636
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ach lalaith, podziwiam Twoją wiedzę. Dziękuję, właśnie tak myślałam, żeby coś zamówić z mazideł czy biochemii urody, ale szukam chętnych do wspólnych zakupów (bo nie opłaca sie po dwa hydrolaty wysyłać zamówienia)
__________________
Tak, to ja.
biala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 17:34   #1669
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez olkaa_pw Pokaż wiadomość
oszaleję. znów coś nowego wymyśliłam doczytałam, że ziaja pro nie jest dostępna w zwykłych sklepach, stąd te modyfikacje. myślę, że teraz już ostatni. oceńcie, proszę!
rano: żel myjący antybakteryjny Ziaja Nuno, tonik ogórkowy Ziaji, filtr Avene Hydrance Optimale Legere nawilżający do skóry mieszanej SPF 15, makijaż (czy tu mam jakieś ograniczenia? przy tym filtrze?)
wieczór: ten sam żel i tonik, acne derm na zmianę z czymś nawilżającym, decyduję się chyba na oliwkę hipp.
jutro / pojutrzę idę na zakupy!
Żelu Ziaji Nuno nie znam, ale mogę Ci polecić TinTin albo Calmę HCL.
Toniku nie znam, może wybierz jakiś z KWC tam jest dużo sprawdzonych, fajnych, tanich toników (albo wrzuć skład ogórkowego na składowy o ile nie był już analizowany).
Filtr SPF 15 jest zdecydowanie za słaby przy Acne dermie, musisz sobie kupić min SPF40. Poza tym Avene Hydrance Optimale Legere jest bez filtra, filtr 15 ma Avene Hydrance Optimale UV.
Przy filtrach opartych na tinosorbach jakimi są Avene nie msz ograniczeń jeśli chodzi o makijaż, ale z makijażem zawsze trzeba uważać bo potrafi potwornie zapchać i zapaskudzić twarz
Na noc Acne derm na zmianę z Avene Hydrance Optimale Legere jako nawilżaczem byłoby super
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 17:37   #1670
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Ach lalaith, podziwiam Twoją wiedzę. Dziękuję, właśnie tak myślałam, żeby coś zamówić z mazideł czy biochemii urody, ale szukam chętnych do wspólnych zakupów (bo nie opłaca sie po dwa hydrolaty wysyłać zamówienia)
Bez przesady, polecam je bo testowałam i polubiłam, a że i innym dziewczynom służą więc powinny i Tobie przypaść do gustu Poza tym cena też zachęca!
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 17:43   #1671
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Proszę o rady i pomoc w dobraniu pielęgnacji :) - cera normalna

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Proponuję hydrolaty z BU.

Gratuluję, plan bardzo ładny Tobie też proponuję hydrolaty w ramach toniku. W sumie Uroda melisa to bardzo dobry tonik, dużo jest tanich fajnych toników. Jak ktoś ma dużo kasy proszę bardzo niech pędzi do apteki, ale tonik to kosmetyk na którym w pierwszej kolejności możemy zaoszczędzić.
a dziękuje . Z toniku Urody i tak będę musiała zrezygnowac, bo go wycofują . Zastanowię się nad tymi hydrolatami .. tylko jaki konkretnie? Mogłabyś mi polecić, któryś z BU?

aha i zauważyłam, ze jest tam nowe serum z witaminami C i E i teraz nie wiem czy kupić to czy z samą witaminą C

edit: a ie to drugie tez ma witaminę E. Ale nie wiem.. lepsze to flavoC15-EF czy amla C15-EF ?
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 17:44   #1672
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Żelu Ziaji Nuno nie znam, ale mogę Ci polecić TinTin albo Calmę HCL.
Toniku nie znam, może wybierz jakiś z KWC tam jest dużo sprawdzonych, fajnych, tanich toników (albo wrzuć skład ogórkowego na składowy o ile nie był już analizowany).
Filtr SPF 15 jest zdecydowanie za słaby przy Acne dermie, musisz sobie kupić min SPF40. Poza tym Avene Hydrance Optimale Legere jest bez filtra, filtr 15 ma Avene Hydrance Optimale UV.
Przy filtrach opartych na tinosorbach jakimi są Avene nie msz ograniczeń jeśli chodzi o makijaż, ale z makijażem zawsze trzeba uważać bo potrafi potwornie zapchać i zapaskudzić twarz
Na noc Acne derm na zmianę z Avene Hydrance Optimale Legere jako nawilżaczem byłoby super
ojeej.. znoowu zmiaaanyy..
Calma podobno lubi zapychać, a nuno ma dość przyjemne recenzje..
no to pomyślmy: skład toniku wrzucony, przytoczę go też tu: Aqua, Propylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Panthenol, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragance), Amyl Cinnamal, Butyphenyl Methylpropional, Linalool, Citric Acid.
a co do filtru.. boję się ich, a raczej tego, że podobno są tłuste. używam teraz przez przypadek kolastyny spf15 i świecę się po nim jak po niczym innym wcześniej. czytam o tych filtrach, szukam czegoś dobrego dla swojej cery, ale i dla portfela i właśnie znalazłam ten. no, ale skoro za niski filtr, to może to: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...as-spf-50.html , co sądzisz?
hm. a oliwka na początek nawilżająca nie wystarczy na zmianę z acne? może w przyszłym miesiącu bym zainwestowała w taki nawilżacz. jak uważasz?
marudą jestem po rodzicach

EDIT: nie zauważyłam pojemności tego filtru.. teraz już nie widzę nic takiego bez zarzutów z Avene, a ta firma ma chyba najtańsze..
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/

Edytowane przez olkaa_pw
Czas edycji: 2008-09-01 o 18:11
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 18:01   #1673
natii1811
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 12
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

swoja przygode z biochemią dopiero mam zamiar zacząć ale zupełnie nie wiem jak się mam za to zabrać, zbyt skomplikowane to dla mnie :P mam cere mieszaną w kierunku suchej, dużo zaskórników na nosie i brodzie a ostatnio nawet na policzkach ;/ wymysliłam sobie taki program:

RANO:
-olejek myjący (BU)
-hydrolat gearniowy lub oczarowy
-krem lirene 'anti-aging' SPF30

WIECZOREM:
-olejek myjący
-co drugi dzień tonik z kwasem BHA 2% (BU)
-żel hialuronowy

no i tak wygladą ten mój plan ale nie wiem czy on w ogóle sie nadaje, chcę się pozbyć tych upiornych zaskórników, ale nie chce zaszkodzić mojej skórze, także proszę o pomoc
natii1811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 20:46   #1674
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Czy moge skromnie poprosic o ocenie mojego programu? od dwoch lat siedze na wizazu i nic a nic nie umiem sama wykombinowac w kazdym razie problemy jak byly, tak sa i to juz moje ostatnie kolo ratunkowe.
Od zawsze mam problemy z mieszana i problematyczna cera, obecnie mam 31 lat. Przez prawie cala mlodosc nie uzywalam kremow bo wszystko mnie zapychalo i ciagle pojawialy sie nowe wypryski. Od ciazy i serii mikrodermabrazji w zeszlym roku mialam wzgledny spokoj ale od kilku miesiecy znow sie cos popsulo. Moja strefa problematyczna to glownie broda, czesto pojawiaja sie na niej bolesne ropne gule, czasem na policzkach, czolo w zasadzie nigdy. Cale lato stosowalam:
- wybielajacy tonik z Lancome NeuroWhite (rynek usa i azja)
- serum normalizujace Gatineau, na to filtr Neostraty
- zel do mycia z tej samej serii wybielajacej Lancome lub Avene Cleanance
- naprzemiannie Clinique tonik nr 2 i na to lawendowy tonik naturalnej firmy Neals Yard Remedies
- co druga noc Clarins Multi Active albo Payot krem antybakteryjny
Jestem po drugim peelingu migdalowym u kosmetyczki i zmienilam pielegnacje na:
- tonik Pharmaceris A lagodzacy
- filtr Avene 50+ dzieciaczek
- zel do mycia Avene Cleanance
- wieczorem tonik AA Young antybakteryjny
- na zmiane na noc HOL Avene i krem AA Young antybakteryjny
Chce jeszcze wprowadzic Skinoren i Effaklar K - ile odczekac po migdale? Dodam ze mam odporna na kwasy skore i po drugim zabiegu w ogole sie nie luszcze. Nie wiem co mnie zapycha ale chyba wiele skladnikow. Boje sie ze zapcha mnie Avene dzieciaczek i HOL (nowa wersja ma capryle). Bardzo prosze o rade i ocene!
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 22:52   #1675
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam serdecznie
od 3 tygodni używam na noc na zmianę Effaclar K i nawilżacza (HOL avene)
chcę do pielęgnacji wprowadzić tonik BHA 2% z BU

jak często powinnam go stosować? Powinnam odstawić Effaclar?
czy po przemyciu twarzy tonikiem moge później posmarować twarz kremem
(np HOLem, żelem hialuronowym albo weledą irysową nawilżająca)
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 09:03   #1676
NikaVera
Raczkowanie
 
Avatar NikaVera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 376
Dot.: Proszę o rady i pomoc w dobraniu pielęgnacji :) - cera normalna

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Czy to są wszystkie kosmetyki których używasz ? Jeśli tak to pobiłaś nawet moją mamę pod względem minimalizmu kosmetycznego..
Na plamy i przebarwienia po trądziku proponuję na noc wprowadzić np Diacneal Avene, na przemian z kremem nawilżającym np Hydrane Optimale Legere od Avene. A na dzien koniecznie (przy kosmetyku zawierającym w składzie kwasy i retinoidy jakim jest Diacneal, który zwiększa wrażliwość skóry na promieniowanie słoneczne) filtr min SPF40 na całą twarz! Pod filtr proponuję serum z witaminą C z BU.
No wiem wiem, że ost trochę mało tego wszystkiego używałam ale postanowiłam to zmienić i zainwestować w jakiś dobry krem i tonik do twarzy. Tylko na razie jestem na etapie wdawania się w łaski bliskich aby mieć pieniądze na taki zakup.
Napisałaś, żę "Pod filtr proponuję serum z witaminą C z BU." i zastanawiam się co to jest Szperałam coś w Internecie i znalazłam, że to serum robi się samemu, ale nie jestem pewna dlatego proszę o jakieś informacje na ten temat lub link gdzie mogę to przeczytać. Niby na forum coś tam znalazłam ale szczerze mówiąc to zero konkretów, tylko, że ktoś używa czegoś takiego. A i jeszcze jedno Jeżeli rzeczywiście jest po produkt, który robi się samemu to czy są jakieś odpowiedniki, które mozna kupić w aptece lub drogeri bo nie jestem zwolenniczką maseczek, czy innych kosmetyków jakie robi się samemu w domu?
NikaVera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 09:39   #1677
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Bez przesady, polecam je bo testowałam i polubiłam, a że i innym dziewczynom służą więc powinny i Tobie przypaść do gustu Poza tym cena też zachęca!
aa ma cała serie kremów nawilżających, mi chodziło o ten z kwasem:
Składniki aktywne:
- aktywny hydro-kompleks (glukoza plus xylitol)
- alga durvillea antartica
- kwas hialuronowy
- d-pantenol
- alantoina

lub ewentualnie nawilżenie+ mat (bo mi sie ciagle skóra świeci, tyle że to nie jest chyba dobry pomysł na terapie po kwasach i atredermie??)
Składniki aktywne:
- aktywny hydro-kompleks (glukoza plus xylitol)
- alga durvillea antartica
- czynnik matujący
- d-pantenol
- alantoina

lub jeszcze inny tylko nawilżenie
Składniki aktywne:
- kwas azelainowy
- kompleks witamin z grupy B
- alantoina
- D-pantenol
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 10:55   #1678
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

chyba znalazłam - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20790
Emulsja Avene 50spf. przypasuje pod to, co pisałam wyżej?
tylko nigdzie nie widziałam tej firmy w aptekach
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 10:58   #1679
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez olkaa_pw Pokaż wiadomość
chyba znalazłam - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20790
Emulsja Avene 50spf. przypasuje pod to, co pisałam wyżej?
tylko nigdzie nie widziałam tej firmy w aptekach
Ja ja uzywałam i chwalę sobie bardzo, bo sie super wchłania, choć ciutke bieli, ale nie klei się i nie zapycha

Ja kupowałam w aptekach internetowych Bo w stacjonarnych u mnie w mieście też nie widziałam
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 11:18   #1680
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dzięki za szybką odpowiedź. właśnie idę na spacerek, to popytam po drodze
edit: wróciłam, w jednej z aptek było wszystko, wszystko z Avene, tylko nie ta emulsja, w ramach rekompensaty dostałam dwie próbki, czyli jeszcze lepiej :P jak mi się będzie dobrze nakładało to kupię, mam namiar na dwie apteki jeszcze, które mają Avene u siebie
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/

Edytowane przez olkaa_pw
Czas edycji: 2008-09-02 o 13:18
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.