problem z trądzikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-28, 10:21   #1
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe

problem z trądzikiem


hej , zakładam ten wątek, bo męczę się z trądzikiem od 3 lat z niewielkimi skutkami i liczę na jakieś porady i pomoc.
więc tak u dermatologa leczę się od prawie 3 lat , na początku całą twarz miałam usianą w wypryskach, teraz jest już zdecydowanie lepiej , bo pojawiają się nieliczne na brodzie , czole i w okolicach nosa + wągry i zaskórniki na nosie i czole .
na co dzień używam wieczorem :
pharmaceris pianka głęboko oczyszczająca do twarzy / wyciąg z tamaryndy, topianu, cynk PCA /
ziaja de-makijaż
bioderma preparat zwężający pory
ziaja krem oliwkowy
i na zmianę leki przepisane przez dermatologa robione na zamówienie :
krem składniki : chloramphenicol, zinci sulf, cupr sulf, lanolini, vaselini albi
płyn składniki : ac. salicylici, rezorcini, chloramphenicol, spir vini
na dzień
pianka oczyszczająca pharmaceris
nivea tonik matujący
nivea matujący krem nawijżający
+ podkład maybelline affinitone i puder rimmel stay matte
czasem używam też maseczek drożdżowych oczyszczających
i dzisiaj kupiłam krem acne - derm
to wszystko , nie wiem czy powinnam coś odstawić , czy wgl może powinnam używać inne kosmetyki . pomocy !
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 10:25   #2
Agnes1906
Wtajemniczenie
 
Avatar Agnes1906
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 929
GG do Agnes1906
Dot.: problem z trądzikiem

ja używam Ganier 3w1 i Benzacne na wypryski i mi się polepsza;]
ale Ty to masz długą listę...
a próbowałaś może naturalnych kosmetyków?
__________________
Długość dźwięku samotności...

Edytowane przez Agnes1906
Czas edycji: 2010-01-28 o 10:26
Agnes1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 10:33   #3
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: problem z trądzikiem

już wątpię że te drogeryjne cuda pomagają .
w sumie to coś tam myślałam o nich , ale nie wiem jakie konkretnie te kosmetyki ,
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 18:31   #4
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: problem z trądzikiem

Tak, benzacne jest świetny, mi tez pomógł mimo wielu innych drogich kosmetyków Polecam!
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 18:34   #5
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: problem z trądzikiem

teraz szukam jakiegoś dobrego kremu nawilżającego . stosował ktoś humektan?
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 18:44   #6
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: problem z trądzikiem

Mi dermatolog zaproponował cetaphil. Jest ok, ale mysle że sa lepsze kremy (balsamy) nawilzajace
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 18:57   #7
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: problem z trądzikiem

hm stsowałam kiedyś cetaphil emulsję do mycia twarzy , bardzo delikatna , może nie jakaś powalająca , ale w sumie ok . hm to jakie kremy np polecasz?
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 19:07   #8
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: problem z trądzikiem

Innych oprócz cetaphilu niestety nie mogę Ci polecić, bo skuteczne kremy nawilżające to nie moja 'liga' mam cerę tłusta wiec sama rozumiesz
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:13   #9
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: problem z trądzikiem

ughh no tak to raczej ciężko ci polecić mi cośś , ja mam mieszaną , wrażliwą , skłonną do zaskórników. i potrzebuję jakiegoś dobrego nawilżenia , ale ciężko mi trafić na jakiś dobry krem ;/
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:25   #10
eveline_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 131
Dot.: problem z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
hej , zakładam ten wątek, bo męczę się z trądzikiem od 3 lat z niewielkimi skutkami i liczę na jakieś porady i pomoc.
więc tak u dermatologa leczę się od prawie 3 lat , na początku całą twarz miałam usianą w wypryskach, teraz jest już zdecydowanie lepiej , bo pojawiają się nieliczne na brodzie , czole i w okolicach nosa + wągry i zaskórniki na nosie i czole .
na co dzień używam wieczorem :
pharmaceris pianka głęboko oczyszczająca do twarzy / wyciąg z tamaryndy, topianu, cynk PCA /
ziaja de-makijaż
bioderma preparat zwężający pory
ziaja krem oliwkowy
i na zmianę leki przepisane przez dermatologa robione na zamówienie :
krem składniki : chloramphenicol, zinci sulf, cupr sulf, lanolini, vaselini albi
płyn składniki : ac. salicylici, rezorcini, chloramphenicol, spir vini
na dzień
pianka oczyszczająca pharmaceris
nivea tonik matujący
nivea matujący krem nawijżający
+ podkład maybelline affinitone i puder rimmel stay matte
czasem używam też maseczek drożdżowych oczyszczających
i dzisiaj kupiłam krem acne - derm
to wszystko , nie wiem czy powinnam coś odstawić , czy wgl może powinnam używać inne kosmetyki . pomocy !

Witaj justxbe

Masakrycznie długą masz listę kosmetyków, których używasz
Ja na początek proponuje zminimalizowanie tego co już masz..
Też kiedyś borykałam się z tym problemem.. mi nie pomagały specyfiki od dermatologa, a szczególnie te bazujace na alkoholu.. Strasznie wysuszaja skórę - efekt może i jest ale niestety krótkotrwały...


Nic nie piszesz o swojej diecie? Jak się odżywiasz? To bardzo ważna kwestia.. i mam nadzieję, że w tej dziedzinie otrzymam w odpowiedzi podobne bogactwo co w dziedzinie używanych specyfików do twarzy

Pozdrawiam cieplutko
eveline_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:29   #11
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: problem z trądzikiem

jeden z tych specyfików od dermatologa rzeczywiście jest na bazie alkoholu i bardzo wysusza , ale ja nie wiem co zamiast tego mam używać i co odstawić .\
jeśli chodzi o moje odżywanie to raczej nie mam się czym chwalić haha co konkretnie mam ci pisać
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 19:42   #12
eveline_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 131
Dot.: problem z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
jeden z tych specyfików od dermatologa rzeczywiście jest na bazie alkoholu i bardzo wysusza , ale ja nie wiem co zamiast tego mam używać i co odstawić .\

U mnie było tak, że te alkoholowe bzdury mnie bardziej niszczyły (moją kieszeń także ), ze w końcu je odstawiłam..

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o moje odżywanie to raczej nie mam się czym chwalić haha co konkretnie mam ci pisać
Pochwal się co jesz.. jak wyglada Twoja dietam czy pijesz kawę, "stołujesz się" w MC'ach itp. napisz co standardowo jadasz

Dieta w walce z trądzikiem jest szalenie ważna!
eveline_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:50   #13
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: problem z trądzikiem

okaa więc tak zazwyczaj na śniadania i kolacje / hahah rzadko się zdarza, że jem to śniadanie xd / wcinam jakieś serki , jajka , parówki etc z warzywami pomidorem ogórkiem czy sałatą. a z obiadem to już różnie bywa , nie powiem , często jadam w mc'u czy kfc , chyba, że mamusia coś ugotuje hihi kawę piję bardzo rzadko , ale zdarza się . słodycze często . chipsy małoo .coś jeszcze? (;
i błagam dajcie jakiś dobry krem nawilżający !
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:59   #14
eveline_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 131
Dot.: problem z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
okaa więc tak zazwyczaj na śniadania i kolacje / hahah rzadko się zdarza, że jem to śniadanie xd / wcinam jakieś serki , jajka , parówki etc z warzywami pomidorem ogórkiem czy sałatą. a z obiadem to już różnie bywa , nie powiem , często jadam w mc'u czy kfc , chyba, że mamusia coś ugotuje hihi kawę piję bardzo rzadko , ale zdarza się . słodycze często . chipsy małoo .coś jeszcze? (;
No właśnie KOBIETO śniadanie to podstawa!
Postaraj się zrezygnować z fast foodów i jedz więcej potraw home-made lub "made by u" a jeśli nie to się chociaż ogranicz
A gdzie są jogurty, maślanki, kefiry? Gdzie owoce?

P.S. Moje kremy to:
TEN http://www.wizaz.pl/kosmetyki/pictures/149/16879.jpg
i na noc dotleniający
eveline_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:05   #15
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: problem z trądzikiem

jogurty są ale rzadko , a kefiry i maślanki jak jem w domu obiad to często piję do obiadu (; owoce są <3
fastfoody staram się ograniczać, ale coś słabo mi to wychodzi ;dd
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:15   #16
eveline_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 131
Dot.: problem z trądzikiem


Dopóki nie popracujesz nad swoja dietą choćbys nie wiem jakich używała kosmetyków, nie będzie 100% efektu.

Dermatolog nie zwróciła Ci uwagi na dietę? Dziwne.. Chyba, że trafiłaś, na doktora, który "z powołania" przepisuje lekarstwa, które polecił mu konsultant w zamian za cos tam PRZESTRZEGAM PRZED TAKIMI!

3mam kciuki i życzę powodzenia!
eveline_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:20   #17
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: problem z trądzikiem

hmm moja wizyta u dermatologa wygląda tak , że babka ogląda mi chwilę twarz mówi że tu się porpawiło a tam gorzej jest i po chwili wypisuję mi jakiś lek daje próbki i koniec.
dieta okk będę pracowaćć nad tym , ale jakiś krem potrzebuję pilnie !
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:27   #18
eveline_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 131
Dot.: problem z trądzikiem

Lepiej idź do innego dermatologa, Mała
eveline_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 20:35   #19
invissible
Zakorzenienie
 
Avatar invissible
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 555
GG do invissible
Dot.: problem z trądzikiem

Niekoniecznie zmieniaj dermatologa - moje wizyty tez tak wygldały, ale porzuciłam to, bo nic nie pomagało. Ciągle mam problem z cerą, ale na jej stan wpłynął bardzo pozytywnie kosmetyk-lek OXY. Używam emulsji, smaruję się nią co 2 dni na noc i naprawdę widzę poprawę. Nie pozbyłam się całkiem trądziku i zostały wągry, ale naprawdę jest lepiej niż było. Moge wyjść z domu bez makijażu i nie chowam się za każdym drzewem. Może z tym spróbuj.

A co do kremu, używam obecnie Ziaji Kremu Bionawilżającego z białą herbatą i bardzo sobie chwalę, jest taniutki, lekki i nie zapycha.
invissible jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-28, 21:54   #20
pinaa
Zadomowienie
 
Avatar pinaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 930
Dot.: problem z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
teraz szukam jakiegoś dobrego kremu nawilżającego . stosował ktoś humektan?
Ja . Doobry jest.
__________________
pinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 22:48   #21
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: problem z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez invissible Pokaż wiadomość
Niekoniecznie zmieniaj dermatologa - moje wizyty tez tak wygldały, ale porzuciłam to, bo nic nie pomagało. Ciągle mam problem z cerą, ale na jej stan wpłynął bardzo pozytywnie kosmetyk-lek OXY. Używam emulsji, smaruję się nią co 2 dni na noc i naprawdę widzę poprawę. Nie pozbyłam się całkiem trądziku i zostały wągry, ale naprawdę jest lepiej niż było. Moge wyjść z domu bez makijażu i nie chowam się za każdym drzewem. Może z tym spróbuj.

A co do kremu, używam obecnie Ziaji Kremu Bionawilżającego z białą herbatą i bardzo sobie chwalę, jest taniutki, lekki i nie zapycha.
hmm OXY co to jest i jak sie nazywa dokładnie ?
te kremy z ziaji to podobnonie są dobre ;/
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 09:52   #22
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: problem z trądzikiem

Humektan jest fajny, nie zapycha, wygładza i całkiem nieźle nawilża ale moim zdaniem nadaje się tylko jako krem na dzień. Na noc chyba coś silniej nawilżającego np. mój ulubiony '' Dax Perfecta Nawilżanie Sok Aloesowy na Noc'' - porządnie nawilża skórę, zmiękcza, wygładza i nie zapycha. Ziaja Oliwkowy raczej bym odstawiła , ma składzie wiele zapychaczy i na twarz raczej się nie nadaje, chyba że dla cer bezproblemowych.

Edytowane przez Aspasia
Czas edycji: 2010-01-29 o 10:06 Powód: Błąd ort. :)
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 10:44   #23
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: problem z trądzikiem

witam
mogę podzielić się doświadczeniami moich siostrzeńcow i syna gdyż ja wiek trądzikowy mam już dawno za sobą . Wspaniałe efekty daje polecone przez dermatologa mydełko w płynie Lubexyl do kupienia w aptece . Należy dokładnie przeczytac ulotkę i postępować zgodnie z nią zwłaszcza jeśli chodzi o kontakt mydła z włosami , brwiami czy tkaniną-potrafi odbarwić. Syn źle spłukał twarz i błękitny ręcznik posiada teraz białe łatki . Pozdrawiam

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-01-29 o 10:48
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 12:33   #24
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: problem z trądzikiem

Aspasia więc humektan będę stosować na dzień, o ile w jakiejkolwiek aptece go znajdę . ziaje odstawiłam ,tylko teraz co na noc ? mam cerę mieszaną , wrażliwą , skłonną do zaskórników.
grazkako hm nie wiem jakoś nie bardzo jestem przekonana do mydeł/
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 13:43   #25
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: problem z trądzikiem

Humektan można zamówić w każdej aptece stacjonarnej i po kilku dniach będzie, ja tak robie
A co do kremu na noc - czemu nie chcesz spróbować tej Perfecty (czy może już próbowałaś i Ci nie odpowiada ), czy chodzi o to że pisze na opakowaniu +25 a ty masz 16 lat ? Jeśli chodzi o wiek to ten krem nie zawiera żadnych prawdziwych składników przeciwzmarszczkowych typu: retinole, kwas hialuronowy itp., a jedynie te odżywcze i nawilżające, więc nie zaszkodzi młodej skórze. Moja 14 letnia siostra go używa i jest zadowolona Nie zawiera też podstawowych zapychaczy typu parafina, capryle, dlatego Ci go poleciłam.

A może na noc spróbuj Cetaphil -balsam nawilżający albo Physiogel- krem nawilżający, też nie zawierają zapychaczy, są odpowiednie do skóry w każdym wieku, co prawda jeszcze ich nie próbowałam ( choć taki mam zamiar jak tylko wykończe moje kremy), ale mają bardzo dobre opinie na Wizażu.

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Zajrzałam właśnie na KWC i Physiogel zawiera jednak capryle, które mogą zapychać,więc może lepiej go sobie odpuść. Mnie osobiście nie szkodzą w żaden sposób ale wielu dziewczynom zapychają pory. Przepraszam za pomyłkę
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 14:41   #26
myszorak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 589
Dot.: problem z trądzikiem

Ja polecam serie kosmetyków L'Oreal Paris Pure Zone. Czerwonych krost praktycznie nie było u mnie na twarzy, a zaskórniki się zmniejszyły. Co prawda, nie jest to tania seria, ale jeśli chce się ładnie wyglądać to trzeba troche wyłożyć kaski, oczywiście kosmetyki to nie wszystko, trzeba też leczyć się od środka
__________________
ZAPUSZCZAM WŁOSY: 35.5-36- 37-38- 40-45-51!...-60
DZIDZIA http://lmtm.lilypie.com/PPMgp1.png
M
14.10 - R [*] ♥
myszorak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 15:00   #27
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: problem z trądzikiem

myszorak wiesz co myślę , że dobre kosmetyki nie koniecznie muszą być drogie , a szczególniete drogeryjne za które bulimy sporo kasy, a efektów żadnych . stosowałam żel oczyszczająvy z tej serii loreala , po pierwszym dniu w sumie dobry efekt oczyszczonej twarzy, ale niestety po paru następnych użyciach nastąpiło podrażnienie , a skóra była podrażniona
aspsja nie wiem jakim cudem , ale mama właśnie przyniosła mi humektan z jakiejś apteki, ten mniejszy, ale powinien wystarczyć jednak na trochę . i mam go stosować rano .
hm a perfecta nie wiem miałam kiedyś jakiś kosmetyk z tej serii i jakoś nie byłam zadowolona i teraz jestem dość sceptycznie nastawiona do tej marki. hm a cetaphil to stosowałam kiedyś emulsję i była bardzo delikatna, jakoś bez większych efektów . liczę jeszcze na jakieś inne kremy na noc
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 15:03   #28
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: problem z trądzikiem

Ja polecam Zinelfat, to jest co prawda na podrażnienia i ja miałam go stosować tylko do czasu az znikną podrażnienia, ale fajnie nawilża i jest bardo delikatny wiec zostawiłam do i stosuje juz 2 m-ce
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 16:42   #29
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: problem z trądzikiem

Cytat:
Napisane przez justxbe Pokaż wiadomość
myszorak wiesz co myślę , że dobre kosmetyki nie koniecznie muszą być drogie , a szczególniete drogeryjne za które bulimy sporo kasy, a efektów żadnych . stosowałam żel oczyszczająvy z tej serii loreala , po pierwszym dniu w sumie dobry efekt oczyszczonej twarzy, ale niestety po paru następnych użyciach nastąpiło podrażnienie , a skóra była podrażniona
aspsja nie wiem jakim cudem , ale mama właśnie przyniosła mi humektan z jakiejś apteki, ten mniejszy, ale powinien wystarczyć jednak na trochę . i mam go stosować rano .
hm a perfecta nie wiem miałam kiedyś jakiś kosmetyk z tej serii i jakoś nie byłam zadowolona i teraz jestem dość sceptycznie nastawiona do tej marki. hm a cetaphil to stosowałam kiedyś emulsję i była bardzo delikatna, jakoś bez większych efektów . liczę jeszcze na jakieś inne kremy na noc
Jeśli chodzi o Cetaphil to miałam na myśli ten do nawilżania skóry, nie ten do mycia, chodzi mi dokładnie o ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...lego-ciala.htm
sama jeszcze nie próbowałam ale widzę że ma dobre opinie, możesz poczytać.

Co do Perfecty Daxa to nie ma się co zrażać do reszty ich kosmetyków jak nie przypasował jeden, sama miałam taką historię : kupiłam krem na noc ten o którym Ci pisałam i dokładnie ten sam krem tylko wersję na dzień. Ten na noc okazał się strzałem w 10-tkę, a wersja dzienna była fatalna-pozapychała mi pory, masa pryszczy wyskoczyła i skończył jako krem do rąk

No ale sama zdecydujesz, ja już nie mam pomysłu na inny nie zapychający krem dla takiej cery, a Humektan może być za słaby na noc, na zimę, tym bardziej że używasz jakiś przeciwtrądzikowych mazideł, a z doświadczenia wiem jak one potrafią wysuszyć.
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 16:50   #30
justxbe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 791
GG do justxbe
Dot.: problem z trądzikiem

czytałam o tym kremie z pefrecty i rzeczywiście same pozytywne oceny, szok chyba sięna niego skuszę ^^
a słyszałaś o takim kremie babydream ?
justxbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.