Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-11, 08:46   #1
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550

Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !


Wątek zakładam tu, nie na "Praca i Biznes", bo tu zagląda więcej osób.

Chciałabym zachęcić wszystkie dziewczyny, kobiety do otwierania własnych firm dzięki dotacjom unijnym. Rynek pracy dla kobiet jest jaki jest, nie ma co się oszukiwać, że jest łatwo, bo nie jest. Takie dotacje to ogromna szansa dla tych, którzy chcą pracować i stworzyć swoje własne stanowisko pracy, dla siebie.

W każdym województwie co roku organizowanych jest mnóstwo konkursów, w których kobiety w każdym wieku, w każdej sytuacji - czy te zarejestrowane w UP, czy pracujące na umowę o pracę, zlecenie czy dzieło, czy też te kompletnie nieakatywne zawodowo mogą starać się o pieniądze na start własnej działalności. Ja jestem z Wrocławia i tutaj, w województwie dolnośląskim, można dostać od 23 do 40 tysięcy, w zależności od programu.

Ja sama dostałam w tym roku w czerwcu dotację 25 tysięcy na otwarcie własnego biura, kosztowało mnie to tak naprawdę tylko miesiąc pracy. Myślałam, że to będzie bardziej skomplikowane, ale jestem właśnie po kontroli z Instytucji i patrząc z perspektywy ostatniego pół roku - BARDZO było warto.

Tak więc raz jeszcze polecam i chciałabym, żeby ten wątek był trochę informacyjnym - jeśli macie jakiekolwiek pytania (jak, co dlaczego, kiedy, co wypełniałam, jak dostałam pieniądze itp.) czy potrzebujecie informacji - piszcie, postaram się pomóc
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 09:07   #2
Jamajkaa101
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 365
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Po jakim czasie dostałaś gotówkę? Ja też chce skotrzystać z takich pieniędzy ale podobno trwa to rok...
Jakie biuro otwarłaś?
Jamajkaa101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 09:08   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Cytat:
Napisane przez Jamajkaa101 Pokaż wiadomość
Po jakim czasie dostałaś gotówkę? Ja też chce skotrzystać z takich pieniędzy ale podobno trwa to rok...
Plotki. U mnie proces - od złożenia formularza zgłoszeniowego do otrzymania pieniędzy na konto - trwał 4 miesiące.
Cytat:
Jakie biuro otwarłaś?
Nieruchomości
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 09:14   #4
Jamajkaa101
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 365
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Plotki. U mnie proces - od złożenia formularza zgłoszeniowego do otrzymania pieniędzy na konto - trwał 4 miesiące.
Nieruchomości
O kurcze to fajnie! Popytam u mnie
Jamajkaa101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 09:20   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Cytat:
Napisane przez Jamajkaa101 Pokaż wiadomość
O kurcze to fajnie! Popytam u mnie
Życze powodzenia Jeśli będziesz miała jakieś pytania to pisz.

W tym miejscu może przydałoby się napisać, że listę programów (czyli listę Instytucji, które organizują nabory na dotacje), można znaleźć na stronach Wojewódzkich Urzędów Pracy. A jeśli nie - to na pewno można dostać takie informacje w Urzędach Marszałkowskich.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 09:25   #6
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Ja już szykuję projekt ale czy wyjdzie to się okaże w przyszłym roku, składa się bodajże w czerwcu.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 09:41   #7
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ja już szykuję projekt ale czy wyjdzie to się okaże w przyszłym roku, składa się bodajże w czerwcu.
Szykuj, szykuj ładnie A wcześniej nie ma żadnego naboru czy Ty po prostu chcesz ten konkretny, który sobie wybrałaś ?

Na PW dostałam kilka pytań, myślę, że mogę je tu przytoczyć.

Czy jest potrzebny wkład własny i jeżeli tak, to w jakiej kwocie ?

Tak, jest potrzebny wkład własny. U mnie wynosił on 10% wnioskowanej kwoty dotacji. Czyli jeśli wnioskowałam o 25 tysięcy, to musiałam mieć 2,5 tysiąca wkładu własnego. Wkład własny może być w gotówce, lub może być też materialny, czyli jeżeli mamy własny komputer i rachunek, na którym widnieje kwota np. 3,5 tysiąca, to może być. Albo autko, które zamierzamy wykorzystać w działalności.

Zła wiadomość :
Dodatkowo należy też być przygotowanym na to, że dotacja jest nam wypłacana w dwóch etapach: w pierwszym etapie na konto dostajemy 80% wnioskowanej dotacji, ale musimy zrobić zakupy za 100%. W praktyce: jeśli wnioskowałyśmy o 40 tysięcy dotacji, to w pierwszej turze zostaje nam wypłacone 32 tysiące. Z własnych pieniędzy musimy dołożyć 8 tysięcy i zrobić zakupy na 40 tysięcy. Po przedstawieniu faktur za zakupy te 8 tysięcy jest nam zwracanych.

Dobra wiadomość :
Na te 8 tysięcy dostaniemy łatwo kredyt właściwie w każdym banku. Wystarczy pokazać, iż mamy już przyznane 32 tysiące i potrzebujemy 8 tysięcy na resztę.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 09:51   #8
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Teraz jest, czy może już nawet był nabór, ale nie wyrobiłabym się ze wszystkim, trochę za późno się obudziłam, już nie mówiąc właśnie o tym wkładzie własnym, koło czerwca będzie to bardziej realne
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 09:57   #9
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Teraz jest, czy może już nawet był nabór, ale nie wyrobiłabym się ze wszystkim, trochę za późno się obudziłam, już nie mówiąc właśnie o tym wkładzie własnym, koło czerwca będzie to bardziej realne
To trzymam kciuki A jaką firmę otwierasz, jeśli możesz to pochwal się
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 10:01   #10
Katlin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 92
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Kurcze, fajny wątek.
Ja też bardzo chciałam założyć działalność i starać się o dotację, ale z tego co wiem w województwie pomorskim wyczerpały się już środki Czy któraś z Was też o tym słyszała?
A może uda się Nam zrobić listę tych wszystkich procedur - co trzeba zrobić na początku, co później itp. Taka lista kolejnych kroków. Jeśli któraś z Was trochę się na tym zna to byłoby fajnie
Katlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 10:05   #11
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Ee, nie bardzo jest się czym chwalić Będzie to sklep internetowy. Zdecydowałam się na e-działalność, bo dzięki temu poza sprzętem większość dotacji pójdzie na sam towar.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 10:07   #12
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Cytat:
Napisane przez Katlin Pokaż wiadomość
Kurcze, fajny wątek.
Ja też bardzo chciałam założyć działalność i starać się o dotację, ale z tego co wiem w województwie pomorskim wyczerpały się już środki Czy któraś z Was też o tym słyszała?
Ale masz na myśli dotację z Urzędu Pracy czy z inncyh źródeł? Bo środki ewentualnie mogły się wyczerpać na ten rok w UP, ale że w innych instytucjach to nie chce mi się wierzyć Poza tym co roku są nowe środki, więc ewentualnie mogły sie wyczerpać na ten rok, od stycznie będą nowe programy.
Cytat:
A może uda się Nam zrobić listę tych wszystkich procedur - co trzeba zrobić na początku, co później itp. Taka lista kolejnych kroków. Jeśli któraś z Was trochę się na tym zna to byłoby fajnie
Pójdę się wykąpać to siądę i to napiszę To znaczy napiszę, jak to u mnie wyglądało.

---------- Dopisano o 11:07 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ee, nie bardzo jest się czym chwalić Będzie to sklep internetowy. Zdecydowałam się na e-działalność, bo dzięki temu poza sprzętem większość dotacji pójdzie na sam towar.
Ale dostaniesz kasę na aplikację internetową ? Bo u mnie z tego co kojarzę dziewczyny chyba miały jakieś problemy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 10:08   #13
rules_of_life
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Kilka pytań, mam nadzieję niegłupich
Jak wygląda kwestia uprawnień, tzn. czy mogę założyć firmę, powiedzmy, zajmującą się reklamą nie mając skończonych studiów o tym kierunku ? Czy muszę przedstawić jakieś dokumenty potwierdzające moje kwalifikacje, umiejętności w branży, którą chcę się zająć ? Oczywiście wykluczam zawody jak lekarz, prawnik itp.
Jak wygląda kwestia zwrotu dotacji w razie niepowodzenia ? Jak wyglądają kontrole, jeśli w ogóle są, prowadzonej działalności ?
rules_of_life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 10:11   #14
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Tak, na e-działalności jest specjalny program UE
Mam nadzieję, ze się załapię.

Cytat:
Napisane przez rules_of_life Pokaż wiadomość
Kilka pytań, mam nadzieję niegłupich
Jak wygląda kwestia uprawnień, tzn. czy mogę założyć firmę, powiedzmy, zajmującą się reklamą nie mając skończonych studiów o tym kierunku ? Czy muszę przedstawić jakieś dokumenty potwierdzające moje kwalifikacje, umiejętności w branży, którą chcę się zająć ? Oczywiście wykluczam zawody jak lekarz, prawnik itp.
Jak wygląda kwestia zwrotu dotacji w razie niepowodzenia ? Jak wyglądają kontrole, jeśli w ogóle są, prowadzonej działalności ?
Musisz wypełnić biznes plan na dany projekt i na jego podstawie będzie wybierana firma. I tam jest o kwalifikacjach i umiejętnościach, które na pewno w jakiś sposób będą punktowane. Możesz założyć firmę nie mając studiów, ale jednak z nimi na pewno lepiej wypadłabyś przy rozpatrywaniu wniosków.
Musisz utrzymać działalność przez rok, w przeciwnym wypadku oddajesz kasę.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem


Edytowane przez Vivienne
Czas edycji: 2010-11-11 o 10:16
Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 10:14   #15
Katlin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 92
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Hmmmm wygląda na to, że moja wiedza na ten temat nie jest jednak zbyt duża Wydaje mi się, że chodziło o środki z UP, ale byłam pewna, że to jest jedno i to samo.

To w takim razie - mam nadzieję, że nie będzie to najgłupsze pytanie - w jakich miejscach można jeszcze ubiegać się o dotację????
Katlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 10:29   #16
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Cytat:
Napisane przez rules_of_life Pokaż wiadomość
Jak wygląda kwestia uprawnień, tzn. czy mogę założyć firmę, powiedzmy, zajmującą się reklamą nie mając skończonych studiów o tym kierunku ?
Możesz W formularzu kwalifikacyjnym piszesz o tym, jaką masz wizję na biznes i dlaczego myślisz, że Tobie się uda. Czyli piszesz np. "Moim pomysłem na biznes jest otwarcie nowoczesnej agencji reklamowej. Znalazłam niszę na rynku - zauważyłam, że w naszym regionie nie ma firmy, która szybko, sprawnie i za dobrą cenę stworzy prezentację an targi handlowe. Na większość takich projektów trzeba czekać długi czas i nie jest to zrobione porządnie. Ja zamierzam właśnie w tym się specjalizować." A w rubryce o wykształceniu zawodowym i doświadczeniu piszesz "Skończyłam studia pedagogiczne (czy tam jakieś). W czasie studiów pracowałam w konie, gdzie nauczyłam się sprawni i szybko obsługiwac klientów, wytrenowałam komunikatywnośc itp. co przyda mi się w kontaktach z klientami itp. " Czy jakoś tak
Cytat:
Czy muszę przedstawić jakieś dokumenty potwierdzające moje kwalifikacje, umiejętności w branży, którą chcę się zająć ?
Nie musisz. Ale np. jeśli robiłas już wcześniej jakis projekt, którym chcesz się pochwalić, to piszesz np. "Współpracowałam już z kilkoma firmami, np. Kogucik z Pcimia Dolnego, XYZ ze Zbąszynia".
Cytat:
Jak wygląda kwestia zwrotu dotacji w razie niepowodzenia ?
A tego nie wiem. Oficjalnie wygląda to tak, że firmę musisz prowadzić rok, co w praktyce oznacza opłacanie Zusu i właściwie niczego więcej (jeśli np. firmę prowadzisz we własnym mieszkaniu). Jeśli z jakichś powodów zlikwidujesz firmę, czy zawiesisz działalność pieniądze musisz zwrócić, ale nie wiem jak to wygląda dokładnie. Pani na szkoleniu mówiła, że można to rozłożyć na raty itp., ale dokładnie nie opowiadała.
Cytat:
Jak wyglądają kontrole, jeśli w ogóle są, prowadzonej działalności ?
Ja mam jedną kontrolę taką porządną. Odbyła się tydzień temu. w praktyce wyglądała tak, iż Pani z Instytucji przyszła do mojego biura i sprawdzała moje zakupy i faktury. Czyli jeżeli we wniosku wpisałam, ze kupiłam dwa komputery takie i śmakie, to Pani sprawdzała fakturę za nie i czy fizycznie stoją i działają Trwało to pół godziny i było bardzo miło
Dodatkowo co miesiąc dostarczam do Instytucji potwierdzenia opłacania Zusu oraz rozliczenia (faktury) wsparcia pomostowego (bo oprócz dotacji co miesiąc dostaję 1250 zł dotacji na prowadzenie działalności ). I wsio. Bułka z masłem

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Tak, na e-działalności jest specjalny program UE
Mam nadzieję, ze się załapię.
A to wiem, o jaki program chodzi. Jeśli się dobrze przygotujesz to na pewno ją dostaniesz

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Katlin Pokaż wiadomość
To w takim razie - mam nadzieję, że nie będzie to najgłupsze pytanie - w jakich miejscach można jeszcze ubiegać się o dotację????
Pisałam to wyżej - oprócz UP jest jeszcze ogrom instytucji, które się tym zajmują. Na stronach WUP można znaleźć listę tych instytucji i informacje o naborach. Jeśli tam nie będzie to wykaz takich Instytucji dostaniesz w Urzędzie Marszałkowskim.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2010-11-11 o 10:30
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 11:05   #17
Kinoverka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 99
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

oooo fajny temat
Ja startuję z wnioskiem za tydzień, mam nadzieję, że się załapię
Mam 2 pomysły i nie wiem jeszcze, z którym wystartować, ale mam nadzieję, że dostanę jakiś znak, który mi ułatwi wybór hehe
Kinoverka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 11:13   #18
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

ciekawy wątek, fajnie że go założyłaś Szugar sama od jakiegoś czasu myślę o własnym biznesie
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 11:45   #19
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

O, to fajnie, myślałam, że nikt się nie odezwie,a tu się okazuje, że prace trwają

To może teraz opiszę, co musiałam zrobić, żeby dostać pieniądze. Po kolei:

1. Etap 1:
- znalazłam interesujący mnie program oraz instytucję prowadzącą nabór (pisałam wyżej, gdzie można takie informacje znaleźć),
- wypełniłam formularz rekrutacyjny, który wyglądał mniej więcej TAK, formularze w każdym województwie wyglądają podobnie,
- złożyłam wypełniony formularz w Instytucji i czekałam 2 tygodnie na wyniki rekrutacji.

2. Etap 2:
- po uzyskaniu pozytywnej opinii o zakwalifikowaniu mnie do programu zadzwoniła do mnie Pani, żeby umówić się ze mną na rozmowę kwalifikacyjną i wypełnienie testu przedsiębiorczości.
Rozmowa kwalifikacyjna była bardzo miła i trwała jakieś 5 minut. Napisałam we wniosku, że znalazłam sobie lokal, w którym będę prowadzić działalność, więc Pani pytała mnie o lokalizację, jak lokal wygląda,, jak zamierzam go urządzić. Poza tym pisałam, ze mam kilkuletnie doświadczenie w branży, więc Pani zapytała o najciekawszą transakcję jaką przeprowadziłam do tej pory i tak sobie gadałyśmy Naprawdę kompletnie bezstresowo. Później dostałam do wypełnienia test przedsiębiorczości. Przykładowy wyglONda TAK .
- no i po raz kolejny kilka dni oczekiwania na wyniki rozmowy kwalifikacyjnej.

Etap 3:
- po rozmowach kwalifikacyjnych wszystkie dziewczyny zostały podzielone na 5 grup po kilkanaście osób (moja grupa to było jakieś 20 osób) - grupy szkoleniowe. 4 grupy szkoleniowe tygodniowe i chyba 2 weekendowe dla dziewczyn, które w tygodniu pracowały.
Szkolenia trwały 8 dni, po 8 godzin. Każdy dzień to było inne szkolenia - jeden dzień z doradcą ds. zawodowych (wypełnialiśmy wspólnie zgłoszenie do ewidencji, szkolenie dot. prowadzenia firmy, papierkologii itp.), 2 dzień ze specjalistką w pisaniu biznesplanów, 3 dzień z księgową, 4 dzień ze specjalistą ds. marketingu itp. W czasie szkoleń miałyśmy zapewniony catering (przerwy kawowe, obiady, dla dziewczynz dziećmi - zwrot pieniędzy za opiekę, zwrot kosztów za dojazd dla dziewczyn spoza Wrocławia - pełen luksus) oraz oczywiście materiały szkoleniowe.
Szkolenia rewelacyjne, szkoleniowcy doświadczeni i fachowi, jestem bardzo zadowolona z poziomu i generalnie z całej oprawy.

Etap 4:
- po zakończeniu szkoleń etap pisania biznesplanu, który wygląda mniej więcej TAK. Maksymalnie może mieć 18 stron. Miałyśmy na to 2 tygodnie, w międzyczasie mogłyśmy również korzystać z indywidualnych konsultacji i porad specjalistów w dziedzinie pisania biznesplanów oraz z porad księgowej, która pomagała nam wypełnić bilans, który dołączałyśmy do biznesplanu. Pełen luz
- po złożeniu biznesplanu 2 tygodnie oczekiwania na decyzję kwalifikacyjną.

Etap 5:
- podpisanie umowy o przyznanie dotacji z Instytucją i wypłata pieniędzy. Pieniądze miałam na koncie po około 2 tygodniach od podpisania umowy;
- zakupy i zbieranie faktur,
- wypełnienie formularza rozliczeniowego,
- kontrola.

I już

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ciekawy wątek, fajnie że go założyłaś Szugar sama od jakiegoś czasu myślę o własnym biznesie
Jak coś będziesz potrzebowała, to wiesz
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 16:15   #20
cammino
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 70
Smile Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Bardzo się cieszę, że powstał tego typu wątek. Sama już od jakiegoś czasu myślę o założeniu własnej firmy.

Pomysł jest, posiadam odpowiednie umiejętności, tylko jakieś finansowe wsparcie by się przydało.

Wertowałam dziś internet w poszukiwaniu finansowego wsparcia na rozpoczęcie działalności w województwie małopolskim. Trafiłam na projekt: „ZOSTAŃ MAŁOPOLSKIM PRZEDSIĘBIORCĄ” http://nowafirma-malopolska.pl/ Niestety za późno zaczęłam się tym interesować. Trwa już nabór wniosków.

Może macie jakieś informacje na temat obecnie trwających projektów w Małopolsce?

Ps. Wydaje mi się, że ciekawych informacji na tema prowadzenia własnej działalności będzie można się dowiedzieć podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl/
__________________
"[...] nie najważniejsze jest chcieć iść z kimś do łóżka,
ale chcieć wstać następnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatę."
cammino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 17:23   #21
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Cytat:
Napisane przez cammino Pokaż wiadomość
B
Może macie jakieś informacje na temat obecnie trwających projektów w Małopolsce?
TU
Jakby kiedyś link zniknął - www.pokl.wup-krakow.pl
Cytat:
Ps. Wydaje mi się, że ciekawych informacji na tema prowadzenia własnej działalności będzie można się dowiedzieć podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - http://www.tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl/
O, super rzecz. Szkoda, że we Wrocławiu nic takiego nie ma.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 19:17   #22
cherry-lady
Wtajemniczenie
 
Avatar cherry-lady
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 523
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Na podforum businesswoman było właśnie strasznie mało było wypowiedzi na ten temat. To świetnie, że stworzyłaś tu nowy i opisujesz swoje doświadczenia związane z otrzymaniem dotacji, załatwieniem formalności i innymi rzeczami. Na pewno będzie to motywacją dla mnie i innych wizażanek. Biorę się za wyszukiwanie instytucji, gdzie można uzyskać te pieniążki na start.
cherry-lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 19:29   #23
cammino
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 70
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Dziękuje

Chciałam poinformować, że w 2011 roku na terenie Małopolski w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki nie przewiduje się ogłoszenia konkursu: Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Na pocieszenie napisali, iż w ramach 15 projektów wyłonionych do dofinansowania w latach poprzednich nadal będzie można otrzymać wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Jednak chyba tylko w teorii, skoro programy te kończą się na początku 2011 roku

Źródło: http://www.pokl.wup-krakow.pl/index....nia-po-kl.html

Proszę mnie poprawić jeśli coś źle zrozumiałam
__________________
"[...] nie najważniejsze jest chcieć iść z kimś do łóżka,
ale chcieć wstać następnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatę."
cammino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 19:59   #24
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Cytat:
Napisane przez cherry-lady Pokaż wiadomość
Biorę się za wyszukiwanie instytucji, gdzie można uzyskać te pieniążki na start.
Szukaj
Cytat:
Napisane przez cammino Pokaż wiadomość
Jednak chyba tylko w teorii, skoro programy te kończą się na początku 2011 roku
(...) Proszę mnie poprawić jeśli coś źle zrozumiałam
Pod tym linkiem, który wkleiłam masz wordową listę operatorów, którzy przyznają dotację i ja tam widzę rekrutację w 2011 roku, ale faktycznie tylko dla dwóch projektów. Ale jest też kilka edycji grudniowych, więc jakby się sprężyć ... Ja formularz kwalifikacyjny wypełniłam w 3 godziny.

A jeśli nie przez Instytucje to może dotacja z UP ? Tu też mogę pomóc, procedurę starania się znam z autopsji (kilka koleżanek), w tym wypadku procedura jest jeszcze krótsza niż moja, bo nie ma szkoleń ani biznesplanu, pisze się tylko sam wniosek.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 20:11   #25
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Bardzo ciekawy wątek, przydatny dla mnie, bo w przyszłości chciałabym z tego skorzystać Mam dopiero 20 lat (w marcu będzie 21), więc czy w tym momencie ktokolwiek dałby studentce dotacje? I mam pytanie: czy ta dotacja uwzględnia koszty zatrudnienia pracowników, czy są to pieniądze tylko na sprzęt itp? Myślę o własnym biurze tłumaczeń. Nie potrzeba na to wielkiej sumy - potrzebne jest tylko biuro, komputery (tak mi się przynajmniej wydaje, może się mylę). Sama nie mam na razie kwalifikacji, żeby samodzielnie się tym całkiem zająć (dopiero studiuję filologię), ale już za jakiś czas mogłabym to robić. Przez ten czas chciałabym zatrudnić sobie kogoś do pomocy. Chyba strasznie to zamotałam

A, i jeszcze jedno - czy można otworzyć działalność w miejscu poza swoim miejscem zameldowania? Uściślę - zameldowana jestem w miejscowości X, ale własne "coś" chciałabym otworzyć w mieście Y (w którym nie mam możliwości się zameldować). Wtedy ubiegam się o dotacje w miejscu X? I czy można prowadzić działalność w innym miejscu, niż to, z którego się tą dotację wzięło?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 20:20   #26
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mam dopiero 20 lat (w marcu będzie 21), więc czy w tym momencie ktokolwiek dałby studentce dotacje?
Jasne, są specjalne programy dla osób w wieku 18-24, we Wrocławiu np. teraz są takie dwa, na 40 tysięcy.
Cytat:
I mam pytanie: czy ta dotacja uwzględnia koszty zatrudnienia pracowników, czy są to pieniądze tylko na sprzęt itp?
Chodzi Ci o zus i pensje pracownika ? To niestety nie. Jeśli dostajesz wsparcie pomostowe co miesiąc to możesz je wydać na zus pracownika, ale na jego pensję już nie.
Cytat:
Myślę o własnym biurze tłumaczeń. Nie potrzeba na to wielkiej sumy - potrzebne jest tylko biuro, komputery (tak mi się przynajmniej wydaje, może się mylę). Sama nie mam na razie kwalifikacji, żeby samodzielnie się tym całkiem zająć (dopiero studiuję filologię), ale już za jakiś czas mogłabym to robić. Przez ten czas chciałabym zatrudnić sobie kogoś do pomocy. Chyba strasznie to zamotałam
Oczywiście, mozesz zrobic tak, że teraz bierzesz dotację i kogoś zatrudniasz. Co do zakupów - powiem Ci tak, potrzebujesz:
- lokal + jego remont/odświeżenie - X zł
- 2 biurka - 3 tysiące
- 2 fotele - 2,5 tysiąca
- 2 komputery stacjonarne (monitory, UPS, oprogramowanie) - 9 tysięcy
- regały na dokumenty - 2 - 3 tysiące
- materiały biurowe - X zł.
Wychodzi lekką ręką 2 dyszki, dodaj specjalistyczne oprogramowanie tłumaczeniowe (moje kosztowało 10 tysięcy), słowniki bla bla ... To się tak wydaje, że potrzeba mało kasy, ale jak się zabierzesz to sama zobaczysz

Cytat:
Wtedy ubiegam się o dotacje w miejscu X? I czy można prowadzić działalność w innym miejscu, niż to, z którego się tą dotację wzięło?
To znaczy tak: działalność musisz zarejestrować w miescowości X, no i wiesz, będziesz mieć kontrolę, więc siedzibę też tam musisz mieć. Ale po roku możesz ją przenieść gdzie chcesz.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 20:31   #27
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Co do zakupów - powiem Ci tak, potrzebujesz:
- lokal + jego remont/odświeżenie - X zł
- 2 biurka - 3 tysiące
- 2 fotele - 2,5 tysiąca
- 2 komputery stacjonarne (monitory, UPS, oprogramowanie) - 9 tysięcy
- regały na dokumenty - 2 - 3 tysiące
- materiały biurowe - X zł.
Wychodzi lekką ręką 2 dyszki, dodaj specjalistyczne oprogramowanie tłumaczeniowe (moje kosztowało 10 tysięcy), słowniki bla bla ... To się tak wydaje, że potrzeba mało kasy, ale jak się zabierzesz to sama zobaczysz

To znaczy tak: działalność musisz zarejestrować w miescowości X, no i wiesz, będziesz mieć kontrolę, więc siedzibę też tam musisz mieć. Ale po roku możesz ją przenieść gdzie chcesz.
Z tymi zakupami to mi szczena opadła. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się aż takich wydatków - tak jak napisałaś wydawało mi się, że to mniejsze koszta. Dziękuję za uświadomienie Akurat jeśli chodzi o mój "interes" to mógłby by być w miejscu mojego zameldowania w sumie, tak sobie teraz pomyślałam. Jestem zameldowana (i jeśli nie mam pracy, to bywam często) w małym mieście, w którym jest wielkie bezrobocie i nawet lepiej byłoby tu coś otworzyć, dać ludziom pracę, niż w wielkim mieście, w którym studiuję.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 20:31   #28
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Cytat:
W czasie studiów pracowałam w konie, gdzie nauczyłam się sprawni i szybko obsługiwac klientów, wytrenowałam komunikatywnośc itp. co przyda mi się w kontaktach z klientami itp. " Czy jakoś tak
dla jasnosci gdzie?bo chyba jakas literowka sie wtargnela

swietny watek szugarbejb
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 20:33   #29
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Mam jeszcze jedno pytanie - orientujecie się może, jak to jest teraz z tym BHP? Nadal trzeba mieć na stałe zatrudnionego jakiegoś BHP-owca, czy wystarczy przeprowadzenie jednorazowego szkolenia dla pracowników (bo chyba jest to obowiązkowe)?
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 20:50   #30
katka79
Zakorzenienie
 
Avatar katka79
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Miasteczko
Wiadomości: 3 727
GG do katka79
Dot.: Dziewczyny, BIERZCIE DOTACJE !

Ja starałam się o 4o tysięcy projekt Kapitał Ludzki 6.2
Przeszłam szkolenie grupowe później indywidualne ,następnie pisałam biznes plan który został poddany ocenie.
Niestety zabrakło mi 10 punktów znalazłam się na 41 miejscu na 40 otrzymanych dotacji z 60 beneficjentów.Pisałam odwołanie niestety nic nie poskutkowało.
katka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-10 11:34:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.