Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-09-03, 16:46   #2251
indywiduum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anastazis Pokaż wiadomość
A jeszcze zapytam dodatkowo, ile razy farbowałas Lisbeth i czy kolor sie trzyma?
Apropos trzymania koloru: u mnie było tak, że za pierwszym razem kolor trzymał (niestety) tylko tydzień, po drugim już ok 3 tygodnie. Przed wakacjami użyłam henny trzeci raz i kolor trzymał mi prawie całe dwa miesiące mimo słonej wody i działania słońca. A henny nie używam wcale tak dużo - jedno opakowanie (100 gram) na włosy prawie do pępka




Ja również mam pytanie:
co się stanie, jeżeli użyję zupełnie czystej henny na włosy z resztkami henny ciemny i jasny brąz? (czyli w sumie ciemnego koloru z rudawymi refleksami w słońcu)
Chciałabym uzyskać rdzaworudy kolor - taką wiewiórkę - ale boję się, że otrzymam na głowie truskawkę albo wiśnię
indywiduum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 20:54   #2252
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Anastazis - Mi się kolor właściwie nie zmywa. Już nie pamiętam ile razy farbowałam, ale na pewno duuuuuuużo Zawsze na rudo. Na początku jak niezupełnie wiedziałam o co chodzi w farbowaniu henną, to trochę się tam wypłukało. Z czasem zaczęłam się stosować do różnych zaleceń i już nie mam żadnego problemu. Na początku używałam proszku Venity (już o tym kilka razy pisałam) i kolor wytrzymał kilka miesięcy. Utrzymywała się stała różnica między kolorem odrostów a farbowanych włosów. Kilka myć po farbowaniu zawsze leciała bura woda, a kolor z różnych czerwieni zamieniał się po prostu w rudy i taki już zostawał bez zmian.
Teraz przerzuciłam się na Khadi. Jakość o wiele lepsza. Kolor od razu wyszedł taki jak chciałam. Przy myciu też leci bura woda, ale kolor się nie zmienia. Tylko 2 pierwsze mycia trochę rozjaśniły kolor i spłukały resztkę ziół pozostałych na włosach.
Trudno mi przewidzieć co się stanie przy farbowaniu na ciemno (jak rozumiem ten kolor cię interesuje) bo sama mam doświadczenia przede wszystkim z rudymi kolorami.

indywiduum - Jeśli masz ciemnie włosy, to henną ich nie rozjaśnisz. Truskawka na pewno ci nie grozi. Najwyżej dostaniesz więcej rudych refleksów. Na wiewiórę też raczej nie masz co liczyć. To raczej na blond włosach.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-03, 23:02   #2253
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam pytanie, jako całkiem początkująca i zielona w temacie
Planuję lekko odświeżyć oraz nadać blask moim włosom za pomocą henny - interesuje mnie odcień ciemny blond/jasny brąz lekko wpadający w rudy i zastanawiam się, czy da radę Nie chcę sobie zrobić hełmu, nie chcę trwale farbować, ale wypłukać, trochę nadać refleksy - da radę?
Będę wdzięczna za wszelkie opinie
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 08:11   #2254
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kupiłam wczoraj, przygotowałam wieczorem paćkę, dodałam soku z cytryny i trochę miodu. A teraz siedzę z tą paćką, ale zaczyna mi coś wyciekać... uszczelniam wtykając to tu to tam kawałki ręcznika papierowego... Czy Wam też tak wycieka?
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 08:32   #2255
kropcia007
Wtajemniczenie
 
Avatar kropcia007
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 782
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Kupiłam wczoraj, przygotowałam wieczorem paćkę, dodałam soku z cytryny i trochę miodu. A teraz siedzę z tą paćką, ale zaczyna mi coś wyciekać... uszczelniam wtykając to tu to tam kawałki ręcznika papierowego... Czy Wam też tak wycieka?
tak mi zawsze też wyciekało, i zatykałam to chusteczkami
__________________
"To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."


Kwietniowa Mamusia - Maja

kropcia007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 09:08   #2256
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kropcia007 Pokaż wiadomość
tak mi zawsze też wyciekało, i zatykałam to chusteczkami
Dzięki za szybką odpowiedź Siedzę w takim razie dalej i tylko uszczelniam
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 11:30   #2257
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Mi też zawsze wycieka i kładę też ręczniki papierowe : P
Ale ostatnio się wkurzyłam i mocno związałam mój czepek foliowy, (jest już rozciągnięty) spięłam go wsuwką i nic już nie leciało.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 11:46   #2258
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Soline Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, jako całkiem początkująca i zielona w temacie
Planuję lekko odświeżyć oraz nadać blask moim włosom za pomocą henny - interesuje mnie odcień ciemny blond/jasny brąz lekko wpadający w rudy i zastanawiam się, czy da radę Nie chcę sobie zrobić hełmu, nie chcę trwale farbować, ale wypłukać, trochę nadać refleksy - da radę?
Będę wdzięczna za wszelkie opinie
Jeśli nie chcesz trwale farbować, to lepiej użyj szamponetki albo balsamu z ekstraktem z henny. Jeśli weźmiesz się za proszek, to efekt może być trudny do przewidzenia i ciężki do usunięcia. Na uzyskany kolor i jego trwałość wpływa bardzo wiele czynników. Jeśli użyjesz henny (czyli rośliny o nazwie lawsonia) to otrzymasz po prostu rudy albo czerwony kolor lub refleksy w takim kolorze jak masz ciemne włosy. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co dokładnie trzeba zrobić żeby na jasnych włosach zrobić henną rude refleksy, ale moim zdaniem można którymś z tych sposobów:
- rozrobić małą ilość papki z odżywką bez silikonów
- bardzo krótko trzymać.
- położyć papkę na kilka pasemek
- nie stosować do porad dotyczących przygotowania papki tzn. nie dodawać cytryny itp.
Do uzyskania wszelkich brązów trzeba już hennę pomieszać z indygo, ale obawiam sie, że tu łatwo przesadzić i zrobić za ciemny kolor. Na helfy.pl jest do zamówienia kolor 'jasny brąz', a na khadi.pl są zdjęcia jak wychodzą mniej więcej te kolory.
Jest jeszcze coś takiego jak cassia, która bardziej jest odżywką do włosów. Podobno po dłuższym stosowaniu daje jakieś złote refleksy. Kiedyś planowałam pomieszać to z henną, ale jakoś nie miałam okazji.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 13:48   #2259
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;21858637]Jeśli nie chcesz trwale farbować, to lepiej użyj szamponetki albo balsamu z ekstraktem z henny. Jeśli weźmiesz się za proszek, to efekt może być trudny do przewidzenia i ciężki do usunięcia. Na uzyskany kolor i jego trwałość wpływa bardzo wiele czynników. Jeśli użyjesz henny (czyli rośliny o nazwie lawsonia) to otrzymasz po prostu rudy albo czerwony kolor lub refleksy w takim kolorze jak masz ciemne włosy. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co dokładnie trzeba zrobić żeby na jasnych włosach zrobić henną rude refleksy, ale moim zdaniem można którymś z tych sposobów:
- rozrobić małą ilość papki z odżywką bez silikonów
- bardzo krótko trzymać.
- położyć papkę na kilka pasemek
- nie stosować do porad dotyczących przygotowania papki tzn. nie dodawać cytryny itp.
Do uzyskania wszelkich brązów trzeba już hennę pomieszać z indygo, ale obawiam sie, że tu łatwo przesadzić i zrobić za ciemny kolor. Na helfy.pl jest do zamówienia kolor 'jasny brąz', a na khadi.pl są zdjęcia jak wychodzą mniej więcej te kolory.
Jest jeszcze coś takiego jak cassia, która bardziej jest odżywką do włosów. Podobno po dłuższym stosowaniu daje jakieś złote refleksy. Kiedyś planowałam pomieszać to z henną, ale jakoś nie miałam okazji.[/QUOTE]
Lisbeth bardzo dziękuję Ci za wyczerpującą odpowiedź teraz już wszystko wiem, co i jak póki co spróbuję delikatnej szamponetki, a na hennę może jeszcze się skuszę
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-04, 22:12   #2260
vauka
Raczkowanie
 
Avatar vauka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 256
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Zdecydowałam się na farbowanie henną. Szczególnie że widzę że można ją dostać taniej niż na mazidłach i że wcale nie potrzeba jej tyle ile tam krzyczą. Super.

Tyle, że marzy mi się rudy kolor. Bardziej czerwony czy bardziej złoty - nieważne, byleby dość rudy! Wiem, że henna nie rozjaśnia włosów, niestety. Czy jeśli mam naturalne mniej więcej takiego koloru:
http://ikf.styl.fm/img94506.fryzury-dlugie.207063.jpg
to musiałabym je wcześniej w jakiś sposób rozjaśnić? Czy wystarczyłoby farbowanie czystą henną i np. trzymanie jej długo na głowie? W ogóle można kłaść henną na rozjaśniane włosy?

Nie chcę używać farb chemicznych bo mam cienkie i delikatne włosy, do tego prostuję - dodać jeszcze chemiczną farbę i byłabym łysa. Moze nie po jednym razie, ale w ciągu roku wypadłyby mi wszystkie.

Ale tak bym chciała być ruda
__________________
lalala.
vauka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 13:20   #2261
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

vauka, Jeśli twój naturalny kolor jest taki jak na zdjęciu, to pewnie po czystej hennie będą czerwone. Powinnaś dodać dużo soku z cytryny albo octu.
Jeśli masz cienkie, delikatne włosy i nie chcesz używać farb chemicznych, to już na pewno nie opłaca ci sie rozjaśnienie przed nałożeniem henny. Równie dobrze możesz od razu farbować chemicznie. A na rozjaśniane włosy też można kłaść hennę.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-05, 13:46   #2262
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
A teraz siedzę z tą paćką, ale zaczyna mi coś wyciekać...
Wystarczy owinąć głowę wokół watą z metra i na to folię.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 14:08   #2263
carmen999
Raczkowanie
 
Avatar carmen999
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 43
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny, pilnie potrzebuję Waszej rady odnośnie farbowania henną. Wróciłam wczoraj z wakacji, jutro mam egzamin i doszłam do wniosku, że w ramach poprawy humoru pozbędę się wreszcie mojego szarego brązu. Wcześniej zakupiłam farbę khadi ciemny brąz. Postanowiłam zrobić małą próbę na pasemku. Zalałam trochę proszku wodą, dodałam odrobinę odżywki do włosów brązowych marion, skład:

aqua, cetrimonium chloride, cetyl alcohol, propylene glycol, cetearyl alcohol (and) ceteareth-20, hydrolyzed keratin, isopropyl myristate, prunus amygdalus dulcis oil, parfum, polyquaterium-10, methylparaben, triticum vulgaris germ oil, propylparaben, panthenol, tocopheryl acetate, lawsonia inermis extract, juglans regia, polyquaternium-59 (and) butylene glycol, benzyl alcohol (and) hydroxyethylaminophenol, HC blue no.2, C.l. 10385, disperse violet 1, HC red no.3, CH yellow no.2, C.l. 60730J, citric acid, butylphenyl methylpropional, hydroisohexyl cyclohexencarboxaldehyd

moje włosy są kręcone, suche i chciałam uniknąć efektu siana, skoro po farbowaniu nie można używać odżywki. Zgodnie z ulotką potrzymałam godzinę, zmyłam i brak jest jakiegokolwiek efektu khadi w ogóle nie złapało.

Co może być przyczyną? Nie odstawiałam papki na 12godz, ale khadi chyba nie trzeba? Za krótko trzymałam? A może powinnam dodać innej odżywki? Mam jeszcze waxa do włosów ciemnych z l'biotici z ekstraktem z henny.

Dodam, że nie używam żadnych kosmetyków z silikonami, a włoski miałam farbowane szamponem rok temu na czekoladę, ale po kolorze nie ma już śladu.
carmen999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 14:33   #2264
vauka
Raczkowanie
 
Avatar vauka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 256
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Lisbeth, dzieki za odpowiedz.

O rozjasnianiu + hennie myslalam w wierze, ze wlosy rozjasnie raz, a potem bede sobie wesolo hennowac rozjasniajac tylko odrost. Wydaje mi sie ze lepiej byloby rozjasnic je raz, zamiast sukcesywnie nakladac chemiczne farby, ktore przeciez tez maja oksydant. Poza tym widze po wlosach mojej kolezanki, ze henna troche je wzmacnia, a jak juz mowilam - glupia jestem i prostuję

W sumie nie wiem. Jakiej mniej więcej czerwieni mogę się spodziewać po czystej hennie? Takiej strażackiej? Czy jakiegoś bordo?
__________________
lalala.
vauka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-06, 16:54   #2265
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez carmen999 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, pilnie potrzebuję Waszej rady odnośnie farbowania henną. Wróciłam wczoraj z wakacji, jutro mam egzamin i doszłam do wniosku, że w ramach poprawy humoru pozbędę się wreszcie mojego szarego brązu. Wcześniej zakupiłam farbę khadi ciemny brąz. Postanowiłam zrobić małą próbę na pasemku. Zalałam trochę proszku wodą, dodałam odrobinę odżywki do włosów brązowych marion, skład:

aqua, cetrimonium chloride, cetyl alcohol, propylene glycol, cetearyl alcohol (and) ceteareth-20, hydrolyzed keratin, isopropyl myristate, prunus amygdalus dulcis oil, parfum, polyquaterium-10, methylparaben, triticum vulgaris germ oil, propylparaben, panthenol, tocopheryl acetate, lawsonia inermis extract, juglans regia, polyquaternium-59 (and) butylene glycol, benzyl alcohol (and) hydroxyethylaminophenol, HC blue no.2, C.l. 10385, disperse violet 1, HC red no.3, CH yellow no.2, C.l. 60730J, citric acid, butylphenyl methylpropional, hydroisohexyl cyclohexencarboxaldehyd

moje włosy są kręcone, suche i chciałam uniknąć efektu siana, skoro po farbowaniu nie można używać odżywki. Zgodnie z ulotką potrzymałam godzinę, zmyłam i brak jest jakiegokolwiek efektu khadi w ogóle nie złapało.

Co może być przyczyną? Nie odstawiałam papki na 12godz, ale khadi chyba nie trzeba? Za krótko trzymałam? A może powinnam dodać innej odżywki? Mam jeszcze waxa do włosów ciemnych z l'biotici z ekstraktem z henny.

Dodam, że nie używam żadnych kosmetyków z silikonami, a włoski miałam farbowane szamponem rok temu na czekoladę, ale po kolorze nie ma już śladu.
Dziwne, że nie chwyciło. Może być kilka przyczyn: odżywka, zła temperatura wody, za krótki czas trzymania. No i to pasemko mogło wyschnąć, a to też źle. Ja niedawno wypróbowałam trochę ciemnego brązu khadi na kilku pasemkach i efekt było widać ale słaby, bo papka wyschła bardzo szybko.




vauka -> strażackiej czerwieni się nie spodziewaj. Nie wiadomo co dokładnie wyjdzie, bo to od wielu rzeczy zależy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 10:15   #2266
carmen999
Raczkowanie
 
Avatar carmen999
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 43
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Jestem już po farbowaniu khadi, więc podzielę się wrażeniami. Jeśli chodzi o to pasemko, o którym wcześniej pisało, to wydaje mi się, że nie chwyciło, bo zrobiłam papkę o złej konsystencji, za mało ziół, a za dużo wody. Potem zobaczyłam sobie filmik w sieci i kierując się tym zrobilam gęstą pastę, tak że nic mi nawet nie spływało. Dodałam ze 4 łyżeczki waxa do ciemnych l'biotica. Mam włosy dosyć długie ok.6cm przed piersi i zużyłam 100g khadi. Samo nakładanie nie jest trudne, sama mam dwie lewe ręcę i wszystko dobrze nałożyłam, tak że kolor wyszedł równiutki Bałaganu oczywiście w łazience narobiłam Mam suche, kręcone włosy, z dużą tendencją do puszenia i bałam się, że zioła zrobią mi siano na głowie. No i tutaj zaskoczenia, włosy od razu były bardzo miękkie i nawilżone, mimo że po spłukaniu farby nie nałożyłam żadnej odżywki i ten efekt nadal się utrzymuje. Są nawet jak dla mnie trochę zbyt zmiękczone, bo loki łatwiej utrzymać w ryzach, jak włosy są sztywniejsze. Kolor wyszedł bardzo ciemny brąz/czarny. Ładny, ale dla mnie byłby lepszy efekt trochę jaśniejszego, intensywnego brązu. Co mogłabym na przyszłość dodać do mieszanki, żeby taki efekt uzyskać? Minusem zapewne będzie trwałość, bo przy każdym myciu włosów woda jest zielona
carmen999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 13:36   #2267
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Może kup 'orzechowy brąz" z Khadi następnym razem? Myślę, że dodawanie czegoś rozjaśniającego do ciemnego brązu to nie jest najlepszy pomysł. Tam jest sporo indygo z tego co zaobserwowałam i chyba łatwiej otrzymać tą farbą zieleń niż jaśniejszy brąz
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 17:43   #2268
Lucresshia
Raczkowanie
 
Avatar Lucresshia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 40
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

witam!
próbowałam przebrnąć przez cały wątek ale wymiękłam... bardoz prosze o poradę
farbuję włosy na rudo od....huhu ale chemicznie..
mój naturalny to ciemny blond- na odrostach-reszta wypłukująca się rudość
jaką henne dobrać?
bo ELD ma różne odcienie chna tycjan miedź... chna jest ta najbardziej ruda??
bardzo proszę o poradę
Lucresshia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-10, 18:19   #2269
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Henna - naturalne farbowanie wlosów

Cytat:
Napisane przez Lucresshia Pokaż wiadomość
witam!
próbowałam przebrnąć przez cały wątek ale wymiękłam... bardoz prosze o poradę
farbuję włosy na rudo od....huhu ale chemicznie..
mój naturalny to ciemny blond- na odrostach-reszta wypłukująca się rudość
jaką henne dobrać?
bo ELD ma różne odcienie chna tycjan miedź... chna jest ta najbardziej ruda??
bardzo proszę o poradę
odcień chna to naturalna 100% henna ; ) czyli barwi na rudo.
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-11, 18:32   #2270
Anastazis
Raczkowanie
 
Avatar Anastazis
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 95
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

W ramach opisywania swoich doświadczeń z henna i ja się podzielę
Wczoraj pierwszy raz malowałam wlosy henną i indygo, dwuetapowo, bo chciałam uzyskać czerń. Swoje włosy miałam czarne wyprane dosyć, farbowane chemicznie parę razy, z odrostem o kolorze naturalny ciemny blond. I tak, henna chwyciła bardzo intensywnie, na intensywno miedziany odrosty, a na reszcie połysk rudawy. Natomiast indygo wcale nie chwycilo mi tych rudych odrostow na czarno Chwyciło ale na braz/kasztan ciemny, resztę włosów uczerniło.
Podobno kolor sie utlenia i dopiero po 3 dniach jest efekt końcowy, ale wątpie że z tego się zrobi czerń
Od rana może trochę się ściemniło już, a może tylko mi się wydaje..
Zaznaczę że zarówno hennę jak i indygo nakładałam obficie, zwłaszcza na odrosty starannie i trzymałam po ok 5 h. A do indygo dodałam nawet sól i trochę mocnej herbaty dla lepszego koloru.
Anastazis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 23:15   #2271
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Anastazis Pokaż wiadomość
W ramach opisywania swoich doświadczeń z henna i ja się podzielę
Wczoraj pierwszy raz malowałam wlosy henną i indygo, dwuetapowo, bo chciałam uzyskać czerń. Swoje włosy miałam czarne wyprane dosyć, farbowane chemicznie parę razy, z odrostem o kolorze naturalny ciemny blond. I tak, henna chwyciła bardzo intensywnie, na intensywno miedziany odrosty, a na reszcie połysk rudawy. Natomiast indygo wcale nie chwycilo mi tych rudych odrostow na czarno Chwyciło ale na braz/kasztan ciemny, resztę włosów uczerniło.
Podobno kolor sie utlenia i dopiero po 3 dniach jest efekt końcowy, ale wątpie że z tego się zrobi czerń
Od rana może trochę się ściemniło już, a może tylko mi się wydaje..
Zaznaczę że zarówno hennę jak i indygo nakładałam obficie, zwłaszcza na odrosty starannie i trzymałam po ok 5 h. A do indygo dodałam nawet sól i trochę mocnej herbaty dla lepszego koloru.
Ja robiłam gotową mieszanką mającą dać kolor ciemny brąz SIPA NJD. Trzymałam ponad 4 godziny ale ciemny brąz mi nie wyszedł. Możliwe, że dodałam za gorącej wody (w przepisie było by dodać gorącą). A przed chwilą czytałam, że gorąca woda zabija barwnik lawsonii.
No i teraz nie wiem jak rozmieszać następnym razem... Czy dodać tylko ciepłą np herbatę? Czy dodanie soku z cytryny nie zabija indygo (bo pewnie to mieszanka z indygo)... Chciałabym uzyskać ciemny brąz z kasztanowym, ciepłym odcieniem i niby takie coś powinno mi wyjść.

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:12 ----------

Acha i dodam jeszcze, że super kolorek mi wychodzi (dokładnie taki jak chcę) balsamem Venity kolor 115 czekolada. Położyłam na dwie godziny.
Aż żal, że to się zmywa tak szybko...
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 10:25   #2272
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Ja robiłam gotową mieszanką mającą dać kolor ciemny brąz SIPA NJD. Trzymałam ponad 4 godziny ale ciemny brąz mi nie wyszedł. Możliwe, że dodałam za gorącej wody (w przepisie było by dodać gorącą). A przed chwilą czytałam, że gorąca woda zabija barwnik lawsonii.
No i teraz nie wiem jak rozmieszać następnym razem... Czy dodać tylko ciepłą np herbatę? Czy dodanie soku z cytryny nie zabija indygo (bo pewnie to mieszanka z indygo)... Chciałabym uzyskać ciemny brąz z kasztanowym, ciepłym odcieniem i niby takie coś powinno mi wyjść.

---------- Dopisano o 00:15 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:12 ----------

Acha i dodam jeszcze, że super kolorek mi wychodzi (dokładnie taki jak chcę) balsamem Venity kolor 115 czekolada. Położyłam na dwie godziny.
Aż żal, że to się zmywa tak szybko...
Jeśli miał wyjść ciemny brąz, to na pewno w mieszance była przewaga indygo. Do indygo nie dodajemy kwasu. Do takiej mieszanki moim zdaniem najlepiej dodać po prostu samą wodę. Henna działa lepiej w środowisku kwasowym, a indygo w zasadowym. W tym mixie musiały być oba, więc nie ma za bardzo czym tego zaprawić. A wysoka temperatura nie 'zabija' barwników, może najwyżej zmieniać właściwości. Kiedyś zalewałam proszek wrzątkiem i też działał. Niedawno pisałam, że zrobiłam sobie kilka pasemek ciemnym brązem Khadi. Na początku słabo było go widać, ale teraz ściemniał i mocno trzyma. Dodałam do niego tylko wodę (gorącą) i nie przejmowałam się zaleceniami
I teraz naszła mnie taka refleksja, że po jakimś ciemnym kolorze balsamu Venity wychodził mi kolor taki jak na tych pasemkach. Może to nawet była czekolada, ale nie pamiętam już
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-12, 23:51   #2273
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Czyli teraz mam nie zakwaszać...
Jak mi się zmyje Venita, czyli pewnikiem niedługo to znów położę tą mieszankę z henną... Nie chce mi się dwa razy paćkać, osobno henną a potem indygo...
I dodam jednak ciut chłodniejszej wody, bo ja to potraktowałam prawie wrzątkiem :/ Zastanawiam się, czy dodać np mocnej herbaty? A dla zapachu cynamonu...
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 00:07   #2274
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Czyli teraz mam nie zakwaszać...
Jak mi się zmyje Venita, czyli pewnikiem niedługo to znów położę tą mieszankę z henną... Nie chce mi się dwa razy paćkać, osobno henną a potem indygo...
I dodam jednak ciut chłodniejszej wody, bo ja to potraktowałam prawie wrzątkiem :/ Zastanawiam się, czy dodać np mocnej herbaty? A dla zapachu cynamonu...
Ile "leżakowała" ta mieszanka? Położyłaś ją na włosy od razu? Indygo chyba jest bardzo nietrwałe po zmieszaniu z wodą. Nie zalewaj wrzątkiem a letnią wodą przegotowaną. Również bardzo twarda woda może osłabiać działanie takiego farbowania.
http://www.hennaforhair.com/freebooks/hennaforhair.pdf
W tym e-book'u wszystko jest wyjaśnione. Jeśli masz włosy oporne na farbowanie można dodać łyżeczkę soli i położyć natychmiast na włosy.
Możesz podać skład twojej mieszanki z opakowania? Do niektórych dodają trochę innych barwników, które nie wiem jak mogłyby się zachować w takich warunkach. Jeśli to tylko mieszanka lawsoni, indygo i może cassia obovata(senna) to powinno być ok.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 13:03   #2275
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Ile "leżakowała" ta mieszanka? Położyłaś ją na włosy od razu? Indygo chyba jest bardzo nietrwałe po zmieszaniu z wodą. Nie zalewaj wrzątkiem a letnią wodą przegotowaną. Również bardzo twarda woda może osłabiać działanie takiego farbowania.
http://www.hennaforhair.com/freebooks/hennaforhair.pdf
W tym e-book'u wszystko jest wyjaśnione. Jeśli masz włosy oporne na farbowanie można dodać łyżeczkę soli i położyć natychmiast na włosy.
Możesz podać skład twojej mieszanki z opakowania? Do niektórych dodają trochę innych barwników, które nie wiem jak mogłyby się zachować w takich warunkach. Jeśli to tylko mieszanka lawsoni, indygo i może cassia obovata(senna) to powinno być ok.
Moja mieszanka leżakowała 12 godzin, bo potraktowałam ją jak na henne przystało, ale nie wiedziałam że indygo tego nie lubi.
W składzie widnieje: indigofera argentea leaf powder - Lawsonia inermis extract.
A tego e-book'a czytałam i właśnie stamtąd dowiedziałam się, że wrzątek jakby rozjaśnia ognistość henny... Ale mnie podobają się takie ciemne z ognistym błyskiem, a nie złotawym tylko. Mam ochotą położyć samą hennę właśnie dla takiego mocno miedzianego blasku na ciemnym brązie...
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 19:00   #2276
gad
Rozeznanie
 
Avatar gad
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 726
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

wyprobowalam henny z eld, miedz i chne( chna jest najbardziej ruda w odpowiedzi na pytanie z postu troche wyzej), i jestem zadowolona, ale chcialabym jeszcze bardziej intensywny kolor. W drogerii w Srodmiesciu widzialam jakies inne zagraniczne henny, pierwszy raz sie z nimi spotkalam, sporo drozsze, w cenie ok 25 zlotych za pudelko. Ktos sie moze orientuje jaka henna daje efekt takiej naprawde ognistej rudosci? Moze byc rowniez w sprzedazy internetowej. A moze to zalezy od sposobu uzycia? Prosze o pomoc, bo to dla mnie bardzo wazne i zalezy mi na czasie, musze doprowadzic glowe do porzadku w ciagu tygodnia..
__________________
Wymienię nowy zestaw Dax Cosmetics,2kremy+2peeling i+maseczka

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=504842

gad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 20:02   #2277
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

gad, powinnaś czystą hennę rozrobić samym sokiem z cytryny. Może być też ocet, ale śmierdzi. Dużo kwasu da jaśniejszy kolor, ale to też zależy czy masz wystarczająco jasny kolor przed farbowaniem. Gdzieś jeszcze przeczytałam, że zalewanie proszku gorącą wodą może dać efekt bardziej pomarańczowy niż czerwony.
W awatarze mam teraz moje włosy miesiąc po farbowaniu Khadi. Dałam mało cytryny + czerwoną herbatę i wyszła taka ciemna miedź (a włosy mam dość jasne).
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 20:39   #2278
carmen999
Raczkowanie
 
Avatar carmen999
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 43
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

podzielę się moimi dalszymi wrażeniami. to prawda, że po hennie włosy tracą objętość. mam suche kręcone włosy, normalnie myję je odżywką i zawsze używam odżywki do spłukiwania, bo inaczej mam siano. odkąd pofarbowałam włosy khadi, włosy są znaczenie mniej puszyste, musiałam znowu wrócić do szamponu, odżywka do spłukiwania wcale nie jest już niezbędna. włoski niby są lśniące, nie są takie suche jak dawniej, ale tęsknię za objętością...
carmen999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 20:51   #2279
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

A mi henna nic nie robi z objętością. Pewnie dlatego, że mam zupełnie proste włosy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-16, 23:21   #2280
carmen999
Raczkowanie
 
Avatar carmen999
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: kielce/kraków
Wiadomości: 43
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

pewnie tak, ale na moich kręconych włosach różnica jest bardzo zauważalna. można to uznać za nawilżenie włosów, czy chodzi po prostu o oblepienie?
carmen999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.