Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-08, 17:07   #1111
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziękuję za odp Tak też myślałam, ale wolałam zapytać
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 22:03   #1112
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Moja problemowa cera - kto pomoże w ustaleniu pielęgnacji ?

Mam nadzieję, że nie będziesz zła jak podepnę się pod Twój wątek? Mam prawie identyczne problemy Mam jednak większe problemy z trądzikiem oraz wiele przebarwień, blizn i dziurek No, a oczywiście tak jak już wiele razy pisałam tu na forum strasznie się gubię w ogromie róznych informacji Przyłączam się do prośby Klaudynki o pomoc
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 09:01   #1113
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

U mnie wygląda to tak:

Jako taka typowo naczynkowej cery raczej nie miałam ale bardzo często robiły mi się rumieńce,szczególnie pod wpływem emocji, ale też po alkoholu lub gdy wchodziła z zimna do ciepłego pomieszczenia i odwrotnie, po zajęciach np z aerobiku byłam bardzo długo czerowna ale nie łączyłam to wtedy z cerą naczynkową. Od paru lat mam widoczne drobne naczynka na skrzydełkach nosa, parę miesięcy temu zauważyłam że zaczynają też pojawiać się na policzkach, pod oczami i postanowiłam działać. Moja pielęgnacja jest w sumie taka jak Wasza dziewczyny ale mimo to ją tu umieszczę:

- Diroseal co drugą noc na miejsca "chore"
- w noce bez Diroseal'u krem Vitella Ictamo (moja najnowszye odkrycie dzięki wizażowi oczywiście )
- na dzień apteczne filtry, obecnie moją miłościa jest LRP Fluide Extreme 50 +
- pod filtry serum z wit. C z mazideł
- do demakijażu mleczko Ziaja Calma lub płyn micelarny Sesibio H20
- czasami hydrotalt różany jako tonik
- po każdym myciu i w trakcie ćwiczeń fizycznych woda termalna Avene
- wew. cerutin codziennie
- do wycierania twarzy tylko i wyłącznie ręczniki papierowe, lekko je przykładam do twarzy i zbieram wilgoć
- 2 x w tygodniu maseczka aspiryniowa i tuataj mam wątpliwości ogólnie cera jest po niej bardzo ładna ale czy mogę ją stosować własnie 2 x w tygodniu? Nie przyniesie mi to z czasem szkód?
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 11:09   #1114
Wila_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 38
Dot.: Moja problemowa cera - kto pomoże w ustaleniu pielęgnacji ?

.

Edytowane przez Wila_
Czas edycji: 2008-11-11 o 18:06
Wila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 11:28   #1115
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: Diroseal - wątek zbiorczy

Uzywma Diroseal' u od niecałego miesiąca, jednak co drugo dzień, ponieważ po paru pierwszych dniach widziałam zaczerwienienie w oklicy nosa. Teraz już jest ok. Planuje jeszcze przez jakiś czas praktykować aplikacje co druga noc a następnie przestawię się na codzienne diroseal'owanie
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 12:29   #1116
palemka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 11
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ale watek mnostwo informacji i porad!

Podziwiam te, ktore przemywaja twarz miceralnymi plynami. Ja niestety czuje sie po nich "zapchana, niedomyta" Z racji, ze mam skore mieszana-naczynkowa poszukuje dobrego kosmetyku, ktory dokladnie oczysci, uspokoi skore no i choc troche zlikwiduje naczynkowe problemy (napiecie, podraznienie i zaczerwienienie).
Metoda prob i bledow uzywam aktualnie pianki rozowe Vichy (oligo 25). Jest ok, nie wysusza, lagodnie oczyszcza, troche ale... Doczytalam, ze cyt.:" Dzięki wyjątkowej formule Oligo 25 o wysokiej zawartości: manganu - pobudzia mikrokrążenie".

Co to dokladnie oznacza? Czy powinnam z niej zatem zrezygnowac, skoro pobudza naczynka, a mi przeciez zalezy na ich uspokojeniu
Te ktore uzywaja innych plynow - co polecacie w zastepstwie?
palemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 16:52   #1117
mintle
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 371
Dot.: Moja problemowa cera - kto pomoże w ustaleniu pielęgnacji ?

jestem w trakcie kuracji przeciwtrądzikowej i jestem cała w suchych skórkach. filtr nałożony na taką gębę bieli się pod każdą skórką. więc pod filtr, na rano, nakładam - uwaga uwaga - panthenol w sprayu (najzwyklejszy, taki jakiego używa się na oparzenia, o taki: http://www.i-apteka.pl/go/_info/?id=1111)! po prostu wyciskam odrobinę na dłoń i nakładam na buzię. to świetna baza, bo koi, nawilża, NIE błyszczy się, wygładza skórę. na to filtr i da się żyć. mocno polecam
mintle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 17:06   #1118
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez palemka Pokaż wiadomość
Ale watek mnostwo informacji i porad!

Podziwiam te, ktore przemywaja twarz miceralnymi plynami. Ja niestety czuje sie po nich "zapchana, niedomyta" Z racji, ze mam skore mieszana-naczynkowa poszukuje dobrego kosmetyku, ktory dokladnie oczysci, uspokoi skore no i choc troche zlikwiduje naczynkowe problemy (napiecie, podraznienie i zaczerwienienie).
Metoda prob i bledow uzywam aktualnie pianki rozowe Vichy (oligo 25). Jest ok, nie wysusza, lagodnie oczyszcza, troche ale... Doczytalam, ze cyt.:" Dzięki wyjątkowej formule Oligo 25 o wysokiej zawartości: manganu - pobudzia mikrokrążenie".

Co to dokladnie oznacza? Czy powinnam z niej zatem zrezygnowac, skoro pobudza naczynka, a mi przeciez zalezy na ich uspokojeniu
Te ktore uzywaja innych plynow - co polecacie w zastepstwie?
Hej mi lekarz polecił żel do mycia Topialyse SVR do skóry atopowej. Jest delikatny, nie wysusza i nie podrażnia a jednocześnie dobrze oczyszcza Ja polecam choć wiadomo każda cera jest inna. Kosztuje ok 55zł za 0,5 l.



Ja mam pytanie odnosnie dirosealu - stosuje go od 5 dni codziennie na noc. wszystko jest ładnie bez najmniejszych zastrzeżen ale wy tu piszecie, że stosujecie np co drugi dzien. To wasze indywidualne potrzeby czy tak trzeba
? (jesli to ma się przydać to nie mam popękanych naczynek ale skłonności do rumienia).

I jeszcze jedno - dostałam próbki antirougeurs (riche i legere). Mam je stosować na całą twarz czy tylko na policzki? Tzn policzki rumienią mi się najmocniej i jako pierwsze ale w sumie to zdarza mi się cała rumienić (po wysiłku fizycznym, zmiany temperatur etc.). Myśle, że rumien w strefie T jest słabszy ponieważ tam mam grubszą skóre. Więc stosować czy nie?
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 17:24   #1119
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Akszeinga Pokaż wiadomość
- 2 x w tygodniu maseczka aspiryniowa i tuataj mam wątpliwości ogólnie cera jest po niej bardzo ładna ale czy mogę ją stosować własnie 2 x w tygodniu? Nie przyniesie mi to z czasem szkód?
maseczka aspirynowa to kwas BHA one są bezpieczne dla naczynek, ale jak będzie z Twoją skórą musisz sama zaobserwować.. bo niestety cery naczynkowe są bardzo kaprysne i lubią reagować nieprzewidywalnie.
Jezeli stosujesz tą maseczkę i nic złego sie nie dzieje, to możesz stosować ja dalej, uważaj tylko przy zmywaniu, aby nie pocierać drobinkami po twarzy bo to może podraznic skórę

Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie odnosnie dirosealu - stosuje go od 5 dni codziennie na noc. wszystko jest ładnie bez najmniejszych zastrzeżen ale wy tu piszecie, że stosujecie np co drugi dzien. To wasze indywidualne potrzeby czy tak trzeba
? (jesli to ma się przydać to nie mam popękanych naczynek ale skłonności do rumienia).
Częstotliwość stosowania Diroselu musisz sama ustalić. ALe na początek nie zaczynałabym od stosowania go codziennie. Retiny mają to do siebie ( a Dirosel tez je zawiera) ze działają z opóxnionym zapłonem... teraz jest wszytsko ok, ale za 2 -3 dni może się okazać ze bardzo przesuszył ci skórę i podraznił.
Na początek radzę zacząc stosować go np 2 razy w tygodniu i w miare czasu zwiększać częstotliwość. Jeśli wszystko bedzie ok ( tzn nie bedzie skóra nazbyt przesuszona i podrazniona) to mozesz zwiększać czętotliwość aż do stosowania codziennego.

Cytat:
Napisane przez kapsel Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno - dostałam próbki antirougeurs (riche i legere). Mam je stosować na całą twarz czy tylko na policzki? Tzn policzki rumienią mi się najmocniej i jako pierwsze ale w sumie to zdarza mi się cała rumienić (po wysiłku fizycznym, zmiany temperatur etc.). Myśle, że rumien w strefie T jest słabszy ponieważ tam mam grubszą skóre. Więc stosować czy nie?
Antirougers to głownie krem łagodzący i nawilżający możesz spokojnie stosować je na całą twarz w zaleznosci od potrzeb. Wszytsko zalezy od tego vczy masz skóre tłustą czy suchą, podraznioną czy może skłonno do zapychania.
Ja wychodzę z założenia, ze jesli mnie coś nie zapycha to nawilżam do woli i stwierdzam, że im lepiej odzywiona i nawilżona skóra tym mniej różowa
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 20:35   #1120
Deanne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 168
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie filtrów.Czy stosujecie je też na oczy? Wiem, że często piszecie, że coś tam jest niezbyt dobre, bo migruje do oczu i powoduje pieczenie, ale oczy też trzeba jakoś chronić i się zastanawiam jak
ja polecam pod oczy filtry Avene
wspaniale nawilzaja i nie podrazniaja oczu.
Deanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 20:52   #1121
Deanne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 168
Dot.: cera naczynkowa a filtry

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
lekki i bez alkoholu? koncert życzeń widzę Nikt CI nic nie poradzi, bo w każdego wszystko inaczej się wchłania i co innego zapycha Radzę trochę potestować, ale te z denatem to nawet w próbkach nie ruszaj - nic dobrego nie przyniosą
wiem, wiem ale niestety taka mam cere
chyba zainwestuje w Fondante, no chyba że któraś mi coś jeszcze poleci innego.. czytałam jakies zachęcające recenzje o Vichy, ale nie pamiętam co i gdzie. bede jeszcze szukac.
pozdrawiam
Deanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-09, 21:18   #1122
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dziękuję Deanne za odp
Chociaż już zakupiłam SVR i w sumie nic się nie dzieje jak go stosuję, to chyba się skuszę jeszcze na Avenkę

A czy ktoś wie jak to jest z tymi samoopalaczami i pudrami? Szkodzą, czy nie?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 22:05   #1123
kapsel
Rozeznanie
 
Avatar kapsel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 926
GG do kapsel
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
maseczka aspirynowa to kwas BHA one są bezpieczne dla naczynek, ale jak będzie z Twoją skórą musisz sama zaobserwować.. bo niestety cery naczynkowe są bardzo kaprysne i lubią reagować nieprzewidywalnie.
Jezeli stosujesz tą maseczkę i nic złego sie nie dzieje, to możesz stosować ja dalej, uważaj tylko przy zmywaniu, aby nie pocierać drobinkami po twarzy bo to może podraznic skórę



Częstotliwość stosowania Diroselu musisz sama ustalić. ALe na początek nie zaczynałabym od stosowania go codziennie. Retiny mają to do siebie ( a Dirosel tez je zawiera) ze działają z opóxnionym zapłonem... teraz jest wszytsko ok, ale za 2 -3 dni może się okazać ze bardzo przesuszył ci skórę i podraznił.
Na początek radzę zacząc stosować go np 2 razy w tygodniu i w miare czasu zwiększać częstotliwość. Jeśli wszystko bedzie ok ( tzn nie bedzie skóra nazbyt przesuszona i podrazniona) to mozesz zwiększać czętotliwość aż do stosowania codziennego.



Antirougers to głownie krem łagodzący i nawilżający możesz spokojnie stosować je na całą twarz w zaleznosci od potrzeb. Wszytsko zalezy od tego vczy masz skóre tłustą czy suchą, podraznioną czy może skłonno do zapychania.
Ja wychodzę z założenia, ze jesli mnie coś nie zapycha to nawilżam do woli i stwierdzam, że im lepiej odzywiona i nawilżona skóra tym mniej różowa
hmm... Wczesniej próbowałam Retin A (to na moje problemy z trądzikiem i przebarwieniami) i moja skóra kompletnie go nie przyjeła. Tu 5 dzień i ani śladu negatywnej reakcji (a policzki mam bardzo nadreaktywne). Ale narazie bede co 2/3 dzień robić dzięki
kapsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 08:59   #1124
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

WitaJCIE PO ŚWIĘTACH!

jaki peeling (chyba enzymatyczny?) polecacie do skóry naczynkowej? bo do strefy T to jakiś na bank mechaniczny chce kupic...

miałam Avene delikatny peeling- ale podrażniał mnie
Erisa N- tragedia
Lavera delikanty peeling- no ale ma drobinki... więc chyba za mocny

słyszałam, że peelingi enzymatyczne w proszku sa dobre, ale nie wiem, nigdzie ich nei widziałam

oglądam sobie kwc i to mi się rzuciło w oczy
OCEANIC aa face cera wrażliwa peeling enzymatyczny z vit.e i alantoiną
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9050

POLLENA EVA, Len peeling enzymatyczny
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5000

aaaa i ten!!!! SVR XERIAL GOMMANT
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=16321
ten wygląda zachecająco

a i w proskzu znalazłam:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html

no i co sądzicie o tym wszystkim?

Edytowane przez nikaa2
Czas edycji: 2007-04-11 o 09:29
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 15:16   #1125
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

ja co prawda żadnego w wymeinionych przez ciebie nie używałam,ale słyszałam bardzo dobre opinie o peelingu enzymatycznym AA, i ja bym ten wybrała.

Natomiast mi bardzo dobrze służy maseczka aspirynowa, z której na koniec robie sobie w strefie T peeling (a poliki delikatnie zmywam)
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 15:43   #1126
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
ja co prawda żadnego w wymeinionych przez ciebie nie używałam,ale słyszałam bardzo dobre opinie o peelingu enzymatycznym AA, i ja bym ten wybrała.

Natomiast mi bardzo dobrze służy maseczka aspirynowa, z której na koniec robie sobie w strefie T peeling (a poliki delikatnie zmywam)
hey
ten AA o którym piszesz to chyba ten(?)

"OCEANIC AA face cera wrażliwa peeling enzymatyczny z vit.e i alantoiną
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9050 "

musze poczytac o tej maseczce aspirynowej...
chyba, ze mi pomożesz i zanim przebrnę przez masę topików, napsizesz mi jak to robisz dokładnie?
bo jak zrozumiałam, w ogóle nie używasz peelingów tylko tą m.a.?
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 16:14   #1127
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Nikaa ta maseczka jest prosta, tzn. na dwie albo 3 (zależy jak dużo maseczki potrzebujesz) aspirynki dajesz trochę wody żeby zmiękły, albo sama kruszysz, dodajesz trochę jogurciku nat. i masz
Aha, tylko to nie mogą być te musujące aspiryny

Tu jest wszystko na ten temat
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zka+aspirynowa


A ja ponawiam pytanie o ten nieszczęsny samoopalacz
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 16:53   #1128
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Nikaa ta maseczka jest prosta, tzn. na dwie albo 3 (zależy jak dużo maseczki potrzebujesz) aspirynki dajesz trochę wody żeby zmiękły, albo sama kruszysz, dodajesz trochę jogurciku nat. i masz
Aha, tylko to nie mogą być te musujące aspiryny

Tu jest wszystko na ten temat
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zka+aspirynowa


A ja ponawiam pytanie o ten nieszczęsny samoopalacz
thx justin T.
właśnie jestem w połowie tego topiku

ja tam tyle wiem, ze samoopalacze mogą zapychac... i wysuszac skórę... chyba lepiej posmarowac się samopalaczem wieczorem, a na dzień filtry i puder brązujący...
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 17:07   #1129
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Ja od dłuższego czasu używam samoopalaczy i skórę mam ok. Nakładam je zawsze na noc co 3 - 4 dzień. Nie mam zapchania ani przesuszenia
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-11, 17:13   #1130
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Akszeinga Pokaż wiadomość
Ja od dłuższego czasu używam samoopalaczy i skórę mam ok. Nakładam je zawsze na noc co 3 - 4 dzień. Nie mam zapchania ani przesuszenia
a jakiego używasz samoopalacza?
qrcze ja nie mogę uniknąc plam na szyji po paru dniach od stos. , stos. raz w tyg. peeling, ale i tak mam te plamy przeokropne

samoopalacz miałam Avene ale chyba mi zapycha pory
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 19:00   #1131
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

A ja jestem zrozpaczona... Ech, w aptekach nie ma próbek filtrów - wielkie zero. Kończą mi się pomysły skąd mogłabym je wziąć. Jednak mój Solcerin się kończy i musze jakiś kupić. Przeglądałam KWC, ale wszystkie bez denata pobielają Szkoda, że nie mogę mieć z alkoholem, bo to chyba rozwiązałoby ten problem. Myślałam nad mleczkiem Avene lub emulsją, ale boję się tego bielenia, nie wchłaniania i lepienia...
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 19:32   #1132
Akszeinga
Zadomowienie
 
Avatar Akszeinga
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 764
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez nikaa2 Pokaż wiadomość
a jakiego używasz samoopalacza?
qrcze ja nie mogę uniknąc plam na szyji po paru dniach od stos. , stos. raz w tyg. peeling, ale i tak mam te plamy przeokropne

samoopalacz miałam Avene ale chyba mi zapycha pory
Używałam paru ,w sumie wszystkie przeznaczone do ciała. Najlepiej mi sie spisywała Dove do ciemnej karnacji a obecnie ma Dax'a w piance i też jest dobry.
__________________
Zapuszczam włoski i mówię NIE prostownicy

Kochasz zwierzęta ? Uratuj im
życie.To tylko parę zł.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=135520
Akszeinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 20:28   #1133
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Dzięki dziewczyny za odp
A używała któraś z Was tego z Clarinsa? Trochę drogi, ale jak jest rzeczywiście taki cudowny, to może warto..


Confused ja się też nieźle wkurzam. Łaże od apteki do apteki i wszędzie, że niby nie mają. I zawsze mówią co innego, byłam się pytać w marcu, to "nie, co pani oszalała, jest za wcześnie, dopiero w kwietniu próbki filtrów przychodzą", przychodzę teraz to w ogóle udają i twierdzą, że nie mają i mieć nie będą, a pewnie same dla niebie biorą

Aha, mam jeszcze jedno pytanie Akszenigo sprawdziłam Twój profil ,więc pewnie będziesz wiedzieć Chodzi mi o nazwy składników przeciwzmarszczkowych-jakie są, co bym sobie mogła w składzie zawsze sprawdzić (tzn. mnie by interesował, żeby ich tam nie było )

ps. Zamierzam zakupić z Alverde kapsułki z olejkiem z dzikiej róży, ktoś miał z tym coś do czynienia?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9469
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 21:45   #1134
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
A ja jestem zrozpaczona... Ech, w aptekach nie ma próbek filtrów - wielkie zero. Kończą mi się pomysły skąd mogłabym je wziąć. Jednak mój Solcerin się kończy i musze jakiś kupić. Przeglądałam KWC, ale wszystkie bez denata pobielają Szkoda, że nie mogę mieć z alkoholem, bo to chyba rozwiązałoby ten problem. Myślałam nad mleczkiem Avene lub emulsją, ale boję się tego bielenia, nie wchłaniania i lepienia...
Mleczko Avene mnie nie pobiela... ale może ja już taka biała, że się więcej nie da?
Nowe mleczko lrp też nie pobiela i nie ma denata. We mnie się jednak nie wchłania Warto poszukać próbek Wiem, że to trudne, bo w zeszłym roku regularnie odwiedzałam w tym celu wszystkie apteki, jakie znalazłam - może trochę później będą...
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 21:46   #1135
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Jakby ktoś był zainteresowany, to mam na zbyciu mleczko Avene z dzieciaczkiem
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 23:59   #1136
molka_1
Rozeznanie
 
Avatar molka_1
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez confused Pokaż wiadomość
A ja jestem zrozpaczona... Ech, w aptekach nie ma próbek filtrów - wielkie zero. Kończą mi się pomysły skąd mogłabym je wziąć. Jednak mój Solcerin się kończy i musze jakiś kupić. Przeglądałam KWC, ale wszystkie bez denata pobielają Szkoda, że nie mogę mieć z alkoholem, bo to chyba rozwiązałoby ten problem. Myślałam nad mleczkiem Avene lub emulsją, ale boję się tego bielenia, nie wchłaniania i lepienia...
ja dziś byłam na polowaniu próbek. młoda pani w aptece powiedziała, że niestety teraz nie ma, ale że niedługo powinny się pojawić, i że jasne, że przed zakupem trzeba wypróbować(kilka dni wcześniej przy jakiś zakupach dorzuciła mi probki).poszłam do innej apteki a tam jakaś starsza pani z wielką niechęcią podeszła do szuflady załadowanej próbkami, dała mi jedna, zapytałam, czy mogłabym poprosic jeszcze o inną, powiedziałam o jaką, a ona, że nie, innych już nie mam. kurcze, przecież te próbki są dla klientów. dlaczego niektórzy tego nie rozumieją
molka_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 07:30   #1137
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
hey
ten AA o którym piszesz to chyba ten(?)

"OCEANIC AA face cera wrażliwa peeling enzymatyczny z vit.e i alantoiną
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9050 "

musze poczytac o tej maseczce aspirynowej...
chyba, ze mi pomożesz i zanim przebrnę przez masę topików, napsizesz mi jak to robisz dokładnie?
bo jak zrozumiałam, w ogóle nie używasz peelingów tylko tą m.a.?
tak to ten. Z enzymatycznych dawno temu miałam ziaji calma,ale miałam wrażenie że nic nnie daje puściłam go w świat. Teraz głównie robie raz w tyg.aspirynkę i czasem grzeszę i robię delikatn peling ziarnisty, mocniej na strefe T, a poliki bardzo delikatnie.

A jeśli chodzi o samoopalacze to moje ulubione to
LRP Autohelios
Eveline

confused jesli chodzi o lekki filtr, to miałam w zeszłym roku spray avene z dzieciaczkiem i bardzo leciutki, nie pobielał i sie nie kleił, zostawiał tylko leciutki, zdrowo wyglądający glow. W zwykłych aptekach sa ,ale dośc drogie (bo to 200ml), na allegro wiadomo taniej,ale teraz nie ma...

ale tak sobie pmysląłam,że jaki fitr nie kupisz to jak ci nie podpasuje to możesz na allegro wystawić kilka złotych taniej. Ja tak czesto sprzedaje i kupuję wypróbowane i nie spełniające (moich lub sprzedającego) oczekiwań kosmetyki
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 08:42   #1138
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za odp
A używała któraś z Was tego z Clarinsa? Trochę drogi, ale jak jest rzeczywiście taki cudowny, to może warto..


Confused ja się też nieźle wkurzam. Łaże od apteki do apteki i wszędzie, że niby nie mają. I zawsze mówią co innego, byłam się pytać w marcu, to "nie, co pani oszalała, jest za wcześnie, dopiero w kwietniu próbki filtrów przychodzą", przychodzę teraz to w ogóle udają i twierdzą, że nie mają i mieć nie będą, a pewnie same dla niebie biorą

Aha, mam jeszcze jedno pytanie Akszenigo sprawdziłam Twój profil ,więc pewnie będziesz wiedzieć Chodzi mi o nazwy składników przeciwzmarszczkowych-jakie są, co bym sobie mogła w składzie zawsze sprawdzić (tzn. mnie by interesował, żeby ich tam nie było )

ps. Zamierzam zakupić z Alverde kapsułki z olejkiem z dzikiej róży, ktoś miał z tym coś do czynienia?
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=9469
Tzn co chcesz zeby wtych kapsulkach nie bylo skladnikow przeciwzmarszczkowych? Jesli tak to musisz z nich zrezygnowac. Zawieraja wit.E i C , a takze olejek z rozy ,czy olejek z wiesiolka,
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 10:08   #1139
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

hey dzięki za odpowiedzi



==> ten peeling w proszku z bromelainą- to nei trzeba stos. filtrów prawda? bo po maseczce aspirynowej potrzebny filtr wysoki jak zrozumiałam ja nie chce jeszcze aspirynowej stos. bo nei mam jeszcze filtru

ja tez szukam filtru bez alkoholu, nie bielącego...i nie super-świecącego buuu... a te baby z aptek(niektóre) to są okropne, jak przyjdę po próbki- to patrzą sie na mnie jakbym żyła z ich próbek,,,, phi
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-12, 11:25   #1140
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: wszystko o cerze naczynkowej

mleczko Aveny nie pobiela.. i nie jest nawet tłuste, przynajmniej na mnie.. a lekkie lepienie jest dla mnie ok, lepiej się puder trzyma i twarz wygląda jak photoshopie
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.