Solarium - jakie rady dla początkujących ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-22, 22:58   #1
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57

Solarium - jakie rady dla początkujących ?


Od razu zaznaczam, że nie jestem jakimś maniakiem opalenizny pustakiem skwarką etc
Przez wiele lat byłam blada jak papier, ściana i ciągle z tego powodu dostawałam jakieś zgryźliwe uwagi nawet od nauczycieli z serii "uważaj bo cię jeszcze to słońce oparzy";/ szczerze nie zwracałam na to uwagi ale no cóż byli również zwolennicy mojego odmiennego typu urody heh
niestety nie mogę opalać się naturalnie pomimo kremów z wysokimi filtrami i zachowaniu ostrożności albo schodzę poparzona i skóra ma kolor zielono-żółty i "opalenizna" schodzi wraz z poparzoną skórą i okropnie piecze i boli ewentualnie dostaję plam i puchnę
po wielu nieudanych próbach opalania na słoneczku w tym roku postanowiłam pójść na solarium
otóż 5 wizyt mam już za sobą nie chcę opalić twarzy więc lampę na twarz wyłączam zaraz po wejściu problem jednak tkwi w tym że to całe solarium strasznie wolno mnie "bierze" byłam w czerwcu pod koniec na 5 min następnie 2 dni później na 5 min w lipcu 2 razy po 6 min i jeden raz 7 min czyli wychodzi jakieś 31 min w przeciągu niecałego miesiąca najbardziej chwyta mi plecy ( co mnie bardzo cieszy ponieważ pomaga w walce z trądzikiem ) ale niestety nogi i brzuch opalają się baaaaaaaaaaaaaaaaardzo wolno widać jakieś tam efekty ale nie wielkie

Więc co mi radzicie dodam, że stosowałam już przyspieszacze ale jakoś nie mam do nich zaufania ponieważ jak dla mnie działają jak samoopalacz, źle rozsmaruje i bum smugi na co dzień używam masła kakaowego z ziaji bo podobno ma przyspieszać proces opalania


Dziewczyny jeszcze raz proszę o pomoc- co mi radzicie ? są jakieś sposoby żeby to przyspieszyć, a może któraś z Was też tak miała?
I jeśli może wiecie ile jeszcze czeka mnie wizyt w solarium aby zyskać efekt ładnej opalenizny ?
A i na koniec jeszcze jedno jak już uzyskam wymarzony efekt co ile chodzić na solarium aby podtrzymać opaleniznę przez cały rok ?
przepraszam, że wyszedł z tego taki poemat...
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 19:53   #2
Katarzyncia23
Raczkowanie
 
Avatar Katarzyncia23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Są przyspieszacze bez bronzera, które nie będą działały jak samoopalacz.
Zostaw solarium, niszczy skórę. Żeby utrzymać opaleniznę cały rok musiałabyś chodzić na solarium raz na 1-2 tygodnie.
Poczytaj o środku zwanym melanotan, który pozwala mieć piękną opaleniznę cały rok bez solarium, bez używania samoopalacza. Ja go używam i jestem bardzo zadowolona.

Chociaż jeśli chcesz już chodzić na solarium to obserwuj skórę...
Wydaje mi się, że zrobiłaś za duże odstępy w opalaniu. Ja np. na początku gdy jeszcze korzystałam z solarium to zaczynałam od 5 minut...jeśli się nie spaliłam to za 2 dni znów na 5 min, jeśli dalej się nie spaliłam to za dwa dni na 7 minut, jeśli nadal nie było poparzenia to za 2 dni na 10 minut...jeśli chciałam być ciemniejsza to znów za 2 dni na 12 minut i tak dochodziłam do upragnionego koloru skóry.

Radzę uważać, solarium bardzo uzależnia...

Edytowane przez Katarzyncia23
Czas edycji: 2012-07-23 o 19:54
Katarzyncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 21:28   #3
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Nie poradzę Ci nic, ponieważ jestem kategorycznym przeciwnikiem tego sposobu opalania się. Sama pomyśl czy ta opalenizna jest warta przyspieszonego procesu starzenia się skóry, szybko pojawią Ci się na twarzy zmarszczki, skóra pod oczami zacznie wiotczeć prędzej niż Ci się zdaje... pomyśl o swoim zdrowiu, jest ważniejsze od urody, a i bez tego można wyglądać pięknie.

Wiem, co powiecie - wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem. Ja osobiście w solarium byłam dwa razy za jednym zamachem - pierwszy i ostatni. Ale znam dziewczyny, które przed ważną imprezą idą dwa razy w odstępie ok. tygodnia i to im starcza.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 22:50   #4
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

no właśnie wszystkoo jest dla ludzi sa tacy co pija pala maja jakies nalogi a ja nie mam zadnego w miare zdrowo zyje nie truje sie niczy wiec czemu nie sprobowac z solarium skoro ma dosyc ciaglego porownywania do trupa i odsylania na badania do specjalisty bo pewnie cos mi jest bo slabbo wygladam powie szczezre wygladam raczej na kogos co mial za soba jakas dluga chorobe a wyniki mam jak najbardziej dobre
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 09:42   #5
Katarzyncia23
Raczkowanie
 
Avatar Katarzyncia23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Jejq no...wiedziałam, że zaraz napisze jakaś zagorzała przeciwniczka solarium i będzie się wymądrzała...
Dziewczyny, po co takie moralizowanie...
BlackBlueWhite pyta jak ma się opalać żeby nie spłonąć, a nie czy się opalać.
Lepiej udzielić informacji o prewencji, żeby dziewczyna nie chodziła czerwona jak burak przez tydzień.
Od 3-4 wizyt w solarium nikt jeszcze nie umarł i nie pojawiły się zmarszczki....

Edytowane przez Katarzyncia23
Czas edycji: 2012-07-24 o 09:43
Katarzyncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 11:32   #6
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Cytat:
Napisane przez Katarzyncia23 Pokaż wiadomość
Jejq no...wiedziałam, że zaraz napisze jakaś zagorzała przeciwniczka solarium i będzie się wymądrzała...
Dziewczyny, po co takie moralizowanie...
BlackBlueWhite pyta jak ma się opalać żeby nie spłonąć, a nie czy się opalać.
Lepiej udzielić informacji o prewencji, żeby dziewczyna nie chodziła czerwona jak burak przez tydzień.
Od 3-4 wizyt w solarium nikt jeszcze nie umarł i nie pojawiły się zmarszczki....
A 3-4 wizyty jej wystarczą, żeby do końca życia nikt się jej nie pytał czy jest chora bo blado wygląda?
Jeśli autorka szuka trwałego rozwiązania, to lepiej żeby brała pod uwagę wszsytkie za i przeciw.
Pójścia raz przed imprezą, a regularne korzystanie w celu poprawienia kolorytu skóry to dwa różne rzeczy.
Nic tak nie niszyczy skóry jak UV, a twarz osob intensywnie opalających się zaczyna wyglądać tragicznie w okolicach 40-50 lat.

Ja polecam dobry samoopalacz bądź balsam brązujący - balsamem cięzko zrobić sobie krzywdę, efekt jest delikatny i nie robi smug.
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 11:43   #7
Mastylla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 142
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Ja zaliczam się również do grona przeciwniczek solarium Już czekam na grad uwag o mojej moralizatorskiej wypowiedzi
Jeśli szkodzi Ci normalne słońce to ja w ogole bym się za opalanie w solarium nie brała. Skoro Twoja skóra reaguje w określony sposób na promienie UV to znaczy że z jakiegoś powodu ich nie toleruje. Często osoby z jasną karnacją są bardzo wrażliwe na słońce. Wchodzenie na własne życzenie do puszki z szalejącym UV to juz dla mnie przesada.

Jest wiele preparatów spaecjalnie przeznaczonych do uzytku w solarium, bardziej i mniej przyspieszających opalanie. Ale Jednak ich skutecznośc w dużym stopniu zależy od rodzaju karnacji jaki masz.
Skoro jesteś tzw "bledziuchem" to nie licz na oszałamiające efekty.

Może pomyśl o jakimś samoopalaczu, bronzerze? To już "mniejsze zło". Teraz jest wiele dobrych produktów, które łatwo się aplikuje, nie pozostawiają smug i które nie wycierają się.
__________________
http://www.marstrip.pl nasze podróże
Mastylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 12:03   #8
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Nie wymądrzam się i nie chcę nikogo moralizować, chcę wyrazić swoje zdanie i mam do tego prawo. Uważam, że jasna karnacja ma swoje zalety, nie powinno się przejmować uszczypliwymi komentarzami, a jeżeli solarium opala ją słabo, to znaczy, że musiałaby korzystać z niego często i intensywnie, aby przyniosło to efekty. W ten sposób zniszczy sobie skórę i będzie tego żałowała. Osobiście uważam, że w większości przypadków jasnej karnacji opalenizna solaryjna wygląda nienaturalnie. Ale to tylko moje zdanie. Lepsze efekty i mniej szkodliwe skutki będą po użyciu samoopalacza lub bronzerów. Ja jestem przeciwnikiem regularnego korzystania z solarium, nie powiedziałam, że po 2-3 wizytach też wystąpią takie efekty. Dlatego zwróciłam uwagę na to, że wiele ludzi korzysta z takich usług od wielkiego dzwonu, przed weselem, studniówką czy sylwestrem.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 13:39   #9
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Dobra stosowałam samoopalacze bronzery różnych firm i wyglądało to komicznie pózniej schodziły paskudnie i wygladałam jak brudna mimo stosowania wszystkich zaleceń co do aplikacji i dbania o tą "samoopalaczową" opaleniznę jak już wspomniałam mam dosyć bycia bledziuchem i napisałąm wczesniej, że nie opalam twarzy w solarium ponieważ lampe wyłaczam a do tego stosuje na twarz cały czas krem z filtrem nawet w solarium nie jestem uzależniona więc nie prosiłam o pouczenia bo jestem świadoma tego co robię i jakie mogą być tego konsekwencję i szczerze wolę oglądać dziewczynę po solarium, której skóra nie jest w najlepszym stanie po nadużywaniu sztucznej opalenizny niż dziewczynę z papierosem w dłoni, która nie dość, że szkodzi sobie swojemu organizmowi to jeszcze otoczeniu narażając nas na bycie biernymi palaczami....
tak wiem, że zaraz posypią się rady "ty też narażasz zdrowie możesz dostać raka skóry itp"
jeszcze raz powtarzam, że nie jestem tanorektyczką i na pewno nie zostanę ponieważ mam swój rozum i wiem jakie granice sobie postawić ponieważ nie mam 12 lat i zapewniam Was, że chodzę do lekarza i obseruwję zmiany na swoim ciele i nie uważam solarium za jakąś katastrofalną zbrodnie ja nie widzę plusów mojej karnacji bo sama się sobie nie podobam ponieważ jak dla mnie t dopiero wygląda nienaturalnie jasna cera ciemne włosy, brwi, rzęsy


Jeśli chodzi o kolor opalenizny jaki chcę uzyskać to jest to raczej zbliżone do tego:
https://polki.pl/work/privateimages/formats/E/20765.jpg

lecz pewnie słysząc solarium wszyscy kodują w głowie to jako zło i myślą o takim efekcie:
http://krupnik.pl/files/g/2_1164050556_IMG_7609_.jpg

Dziękuję też Katarzyncia23 za poparcie mnie i nie skreślanie od razu mam wrażenie, że zrozumiałaś iż nie jestem jakimś zdesperowanym dzieciakiem szukającym na mus solarium aby poczuć się zaakceptowanym
dziękuje jednak za wszystie rady od każdej z Was jednak proszę raczej o porady co do solarium jak z niego korzystać aby uzyskać jakiś efekt a nie zachęcać mnie raczej do pozostania w "wampirzym" kolorze skóry

POZDRAWIAM
ps przepraszam za brak interpunkcji ale pisałam dość szybko i nie zwracałam na to uwagi
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain

Edytowane przez BlackBlueWhite
Czas edycji: 2012-07-24 o 13:41
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:00   #10
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Cytat:
Napisane przez BlackBlueWhite Pokaż wiadomość
jednak proszę raczej o porady co do solarium jak z niego korzystać aby uzyskać jakiś efekt a nie zachęcać mnie raczej do pozostania w "wampirzym" kolorze skóry
Jeśli masz bladą skórę, chcesz być brązowa i koniecznie od solarium, to tak czy siak zniszczysz sobie skórę. Ja wiem, mówisz że tylko trochę chcesz się opalić itd., ale sama mam bardzo jasną cerę i wiem jak długo trzeba się smażyć żeby wyglądać "normalnie", a potem przejść do etapu konkretnego opalania się. Nie łudź się, że jak wyłączasz lampę na twarz to będziesz miała gładką buzię. Już to widzę jak opalisz sobie całe ciało i zostawisz białą jak prześcieradło twarz - prędzej czy później ją też zaczniesz opalać. Może nie będziesz wyglądała jak skwarek, bo ciężko to osiągnąć przy bladej skórze, ale zanim się obejrzysz porobią Ci się głębokie zmarszczki.

Nie kieruj się opiniami innych. Jeszcze kilka lat temu moja mama ciągle mi kazała wychodzić na słońce żebym się trochę opaliła, jak chciałam kupić krem z flitrem 50 to mówiła "chyba chora jesteś" i wciskała mi słabą 20 którą musiałam smarować się co chwilę żeby się nie spalić. Teraz coraz więcej słyszy się o tym, że słońce przyspiesza starzenie się skóry i generalnie jest szkodliwe, więc i moja mama zaczęła mnie popierać (w każdym razie rozumie dlaczego nie leżę plackiem na słońcu ), bo odkryła jak bardzo słońce zniszczyło jej skórę. Ma przebarwienia na twarzy, dekolcie, popękane naczynka i wydaje kupę kasy na kremy przeciwzmarszczkowe. Ja wolę zapobiegać niż leczyć, dlatego już teraz smaruję się kremami z wysokim filtrem.

Moda na opalanie przemija. W dużych miastach widać mnóstwo młodych ludzi w restauracjach, kafejkach, elegancko ubranych i bladych jak duchy. W mniejszych ludzie są chyba trochę mniej uświadomieni, bo często można spotkać młodą dziewczynę spieczoną jak skwarek, ale jej problem Pogadamy za 20 lat i zobaczymy jak kto będzie wyglądał - bladzi i zwolennicy solarium
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 17:30   #11
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

DDobra nie dodałam najwazniejszgo w styczniu badz lutym ide na studniowke i nie chce byc bledziuchem i tylko do tego czau chce podtrzymac efekt czy to komukolwiek rozjasnilo cala sprawe ?
NIE ZAMIERZAM REGULARNIE UCZĘSZCZAĆ DO SOLARIUM PRZEZ KOLEJNE LATA MAM RACZEJ NA MYŚLI JAK SIE ŁADNIE OPALIĆ I PODTRZYMAĆ TO DO STUDNIÓWKI WIĘC JEST TO OKRES PÓŁ ROKU MOŻE TROCHĘ DŁUŻEJ.
co do zniszczonej twarzy to nie tylko solarium ją niszczy bo jest wiele czynników, które to powodują, a solarium tylko to przyspiesza i wspomaga
i nie chodzi mi o modę na opalanie tylko jeszcze raz podkreślam ŹLE SIĘ CZUJĘ Z BLADĄ CERĄ I NIE JESTEM BLONDYNKĄ O DELIKATNYCH RYSACH ŻEBY BLADOŚĆ MI PASOWAŁA ANI NIE JESTEM W CELTYCKIM TYPIE URODY
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 18:13   #12
Katarzyncia23
Raczkowanie
 
Avatar Katarzyncia23
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 275
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Napisałam Ci właśnie
Przeczytaj sobie koniecznie o środku Melanotan Dużo wizażanek go używa, mamy swój wątek tutaj : http://www.smaczny.wizaz.pl/forum/sh...php?p=29506473

Naprawdę, dzięki temu nie trzeba się opalać żeby mieć ładną opaleniznę, ewentualnie 1 bądź 2 razy solarium, a potem używanie tego środka raz w tygodniu pomaga utrzymać ładną skórę.

Ja również nie jestem fanką solarium, aczkolwiek, dziewczyny - BlackBlueWhite napisała chyba, że się zdecydowała na solarium, tylko pyta o rady. W związku z tym nie rozumiem waszych postów potępiających i "wyrażających własne zdanie", bo nie o tym jest ten wątek. To mnie najbardziej w Was denerwuje, że nie napiszecie nic co może pomóc, tylko zaraz 10 osób "solarium jest złe i bla bla bla".
Przecież dziewczyna tak czy inaczej pójdzie na solarium. Więc po co się w ogóle produkujecie o szkodliwości, przecież ona dokładnie wie, jak to jest szkodliwe.

Proponuję założyć wątek "Solarium jest szkodliwe" i tam niech każda z Was wyraża własne zdanie. Jak ktoś będzie chciał poczytać o tym jak bardzo jest złe to tam wejdzie i się dowie.

Edytowane przez Katarzyncia23
Czas edycji: 2012-07-24 o 18:15
Katarzyncia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 22:59   #13
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Nie lepiej wychodzic codziennie na 15-30 minut na prawdziwe slonce? Nie spalisz sie i skora raczej tez Ci nie bedzie schodzić po takim czasie. A na pewno złapiesz troche opalenizny.. I wiem z doświadczenia że najszybciej opala sie w ruchu, a nie leżąc plackiem.
Gdzieś czytałam ze jednorazowa wizyta w solarium to tak duża dawka UV jakbys opalala sie codziennie na naturalnym sloncu przez kilka miesiecy. No i jak juz sie zaczyna to później trudno to rzucić. Wiem po mojej mamie, ktorej wałkuje od długiego czasu zeby przestala chodzic, ale nie potrafie jej namówić.. Mówi ze chodzi rzadko (a tak naprawde co tydzień).
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 04:18   #14
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
Nie lepiej wychodzic codziennie na 15-30 minut na prawdziwe slonce? Nie spalisz sie i skora raczej tez Ci nie bedzie schodzić po takim czasie. A na pewno złapiesz troche opalenizny.. I wiem z doświadczenia że najszybciej opala sie w ruchu, a nie leżąc plackiem.
Gdzieś czytałam ze jednorazowa wizyta w solarium to tak duża dawka UV jakbys opalala sie codziennie na naturalnym sloncu przez kilka miesiecy. No i jak juz sie zaczyna to później trudno to rzucić. Wiem po mojej mamie, ktorej wałkuje od długiego czasu zeby przestala chodzic, ale nie potrafie jej namówić.. Mówi ze chodzi rzadko (a tak naprawde co tydzień).
Ale szczerze co to jest 15-30 min to raczej nic wiem własnie tez po mojej mamie, która słonce szybko chwyta ze względu na geny własnie w ruchu ale nigdy po 15-30 min nawet jeśli powtarzałaby to regularnie zresztą w ruchu opalę plecy pewnie i ręce, a akurat tam opalenizna z solarium dociera ładnie i nie mam z tym problemu
chodzi mi głównie o opalenie nóg w solarium i o jakieś konkretne rady co zrobić aby te nogi opalić w tym solarium, a wszyscy mnie wysyłają na słońce albo uważają ze niszczę zdrowie itp itd
Każdy ma własny rozum i własną opinię i szanujmy się nawzajem ja szanuje wasze zdanie więc szanujcie moje i nie mam siły już powtarzać, że komentarze typu niszczysz cerę co ty wyprawiasz to nierozsądne i pouczanie mnie jak jakaś nienormalna i tak nic nie dadzą bo i tak na to solarium pójdę i tak
jeśli chciałabym wysłuchiwać pouczeń jakie to niezdrowe to z pewnością wybrałabym się do dermatologa i zaczerpnęła fachowej opinii na temat szkodliwego działania solarium
Niestety będę musiała sama jakoś dobrnąć do tego jak opalić te nogi
ale i tak dziękuje wszystkim, którzy poświęcili swój czas na podzielenie się ze mną swoimi spostrzeżeniami i nie zrozumcie mnie źle, że obstawiam przy swoim ale ja się w zupełności zgadzam z waszymi postami co do szkodliwości itd. ale od razu nie umrę od tego tym bardziej, że od przyszłego roku tj kalendarzowego mam zamiar udać się do lekarza aby ponownie przepisał mi tabletki anty więc siła rzeczy tak czy siak ze względu na tabletki będę musiała zaprzestać chodzić na solarium

pozdrawiam
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain

Edytowane przez BlackBlueWhite
Czas edycji: 2012-07-25 o 04:25
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 10:46   #15
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Wiem, że autorka chciała konkretnych rad co do używania solarium, a nie pouczeń o szkodliwości.
Jednak nie tylko ona jedna czyta forum, różne osoby na wątek trafiają, jedne są zdecydowane, inne tylko chcąc się czegoś dowiedzieć 'na wszelki wypadek" bo rozważają możliwość skorzystania kiedyś. Tę drugą grupę może da się jakoś przekonać żeby unikała takich pomysłow.
A co do negatywnych efektów na skórę to nie chodzi mi o te natychmiastowe- przesuszoną skórę można zapaćkać kremem i jest git. Ale średnia długośc życia kobiet to "ciut" dłużej niż 30 lat, założę się że jako 40-latka też byś chciała atrakcyjnie wyglądać. A jest to trochę trudne z twarzą pomarszczoną jak u 70letniego rolnika.

W załączniku 50-letnia redaktorka japońskiego Vogue'a, która od opalania nigdy nie stroniła. Odejmij makijaż i ciuszki i moża się popłakać patrząc w lustro. Na pewno ją stać na wszsytko co najlepsze, jak widać nawet najdroższe kosmetyki nie naprawią uszkodzeń wywołanych przez UV. Oczywiście mozna iśc do chirurga i wyglądać jak Donatella Versace...

Edytowane przez 201604131205
Czas edycji: 2016-03-30 o 13:52
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 18:19   #16
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Jeśli masz naturalnie bardzo jasną karnację to nawet to będzie sztucznie wyglądać...
https://polki.pl/work/privateimages/formats/E/20765.jpg

Beżowo- brązową skórę uzyskałam balsamem brązującym z avonu skin so soft. Już go wycofali ale może jest nowa wersja...? Próbowałaś go?

Podobno picie soków z marchwi pomaga A z ziaji maśło ja tez stosowałam i nie zauwazyłam żadnego przyciemnienia...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 23:50   #17
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

nie probuje nawet z czymkolwiek co jest w kremie i ma nadawac opalenizne bo zawsze konczy sie to tak samo ja napisalam w poscie wyzej
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 00:07   #18
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Cytat:
Napisane przez BlackBlueWhite Pokaż wiadomość
nie probuje nawet z czymkolwiek co jest w kremie i ma nadawac opalenizne bo zawsze konczy sie to tak samo ja napisalam w poscie wyzej
Kup sobie Dove do jasnej karnacji. A jeśli nawet po tym będziesz mieć smugi, to znaczy że po prostu nie umiesz nakładać samoopalacza.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 01:38   #19
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

dobrze dziękuję za radę ale nie napisałam,że chodzi tylko o smugi tylko o trwałość samoopalaczy ich zapach po porostu za ty nie przepadam
chodzi mi o solarium a nie o rady jaki samoopalacz kupić

---------- Dopisano o 02:38 ---------- Poprzedni post napisano o 02:29 ----------

Mam jeszcze prośbę jeśli ma ktoś jeszcze jakieś rady dotyczące opalania w solarium tzn chodzi mi o takie jak z niego korzystać jak się opalać ile minut i jaki kosmetyki używać, to nadal czekam na odpowiedzi
Jeśli jednak ktokolwiek będzie chciał mnie spróbować "sprowadzić na dobra stronę mocy "to proszę o powstrzymanie się od komentarzy i umoralniania mnie
jestem jednak wdzięczna za każdą odpowiedź jaka już w tym wątku się pojawiła
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain

Edytowane przez BlackBlueWhite
Czas edycji: 2012-07-26 o 01:39
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 10:10   #20
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Na początek idź na nie więcej niż 5 minut- to max. Twoja skóra musi się przyzwyczaić. (Możesz za 1 razem nawet nie zauważyć opalenizny, albo delikatną). Potem możesz zacząć zwiększać co 2 minuty z każdym następnym razem. I testuj jaki optymalnie najwięszy czas jest dla ciebie właściwy. Balsamy do solarium powinny być dostępne do kupienia w solarium, ale wiadomo jak w praktyce Obejrzyj filmiki na yt, bo tam dziewczyny polecały kiedys jakieś produkty, tylko nie pamiętam już nazwy...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 14:53   #21
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Dziękuję baaardzo nareszcie ktoś nie lekceważył mojego pytania
jak wczesniej napisałam byłam juz na solarium 2x5min nastepnie 2x6min i 1x7min teraz ide w sobote i wlasnie nie wiem na ile moge isc moze 8 lub 9?
pamietasz może, które dziewczyny wstawiły te filmiki ? to było w jakiś ulubieńcach ? moze kojazysz, jakis konkretny kanal?
z gory dziekuje
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain

Edytowane przez BlackBlueWhite
Czas edycji: 2012-07-26 o 14:57
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 15:12   #22
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Cytat:
Napisane przez BlackBlueWhite Pokaż wiadomość
Dziękuję baaardzo nareszcie ktoś nie lekceważył mojego pytania
jak wczesniej napisałam byłam juz na solarium 2x5min nastepnie 2x6min i 1x7min teraz ide w sobote i wlasnie nie wiem na ile moge isc moze 8 lub 9?
pamietasz może, które dziewczyny wstawiły te filmiki ? to było w jakiś ulubieńcach ? moze kojazysz, jakis konkretny kanal?
z gory dziekuje
niestety Ja oglądam wiele kosmetycznych filmików róznych dziewczyn i nie zwróciłam uwagi Nie doczytałam że już byłas i na ile minut Myślę, że teraz możesz iść na 9 minut, jeśli twoja skóra po solarium nie była dotychczas czerwona czy poparzona. Jesli była to lepiej ostrozniej i na mniej iść
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 17:56   #23
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

troszke spiekło mnie tylko na pupie hehehe
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:39   #24
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Wiem że wszystkie wizażanki-przeciwniczki solarium mnie zabiją,ale muszę Ci poradzić-gdy rozbierzesz się w solarium,wysmaruj się tym masłem kakaowym Ziaji.Ja używam do opalania właśnie tego(ale mleczka,w większym opakowaniu,w Rossmanie kosztuje 10,50).
Przede wszystkim jeśli ciężko jest Ci się opalić,to idź 3 dni pod rząd na solarium na 5 minut.Teoretycznie powinno się zachować odstęp 1 dnia,ale w moim przypadku to nie działało Musiałam się zjarać właśnie 3 dni pod rząd.Gdy już Cię machnie porządnie po tych 3 dniach,to w następnym tygodniu powtórz cały proces,dodając np 2 minuty(raczej nie więcej).Jak dojdziesz do opalenizny jaka Ci odpowiada,wystarczy żebyś chodziła co tydzień na 5 minutek i powinno być ok.

Też mam czarne włosy,brwi rzęsy i oczy,a skórę bez opalania w odcieniu zielonej bladości Więc znam Twój ból.I szczerze mówiąc wolę wydawać kasę na botoks niż wyglądać tak kiepsko przez całą młodość,tylko po to by na starość nie mieć zmarszczek
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 20:33   #25
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

dziękuję za konkretna radę nareszcie ktoś potraktował poważnie moją prośbę
a mogę zamiast mleczka sporobowac z maslem przed solarium? zobaczymy moze bedzie ok, a jak nie to poszukam przyspieszaczy jakis innych
i niech nikt nie probuje Cie tu wyzywać za to, że konkretnie odpowiedziałaś na pytanie
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 06:44   #26
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Cytat:
Napisane przez BlackBlueWhite Pokaż wiadomość
dziękuję za konkretna radę nareszcie ktoś potraktował poważnie moją prośbę
a mogę zamiast mleczka sporobowac z maslem przed solarium? zobaczymy moze bedzie ok, a jak nie to poszukam przyspieszaczy jakis innych
i niech nikt nie probuje Cie tu wyzywać za to, że konkretnie odpowiedziałaś na pytanie
Generalnie z serii masło kakaowe są 3 rzeczy do ciała:masło w pudełku,mleczko 400 ml i balsam do ciała w takim brązowym opakowaniu.Ja najbardziej lubię o mleczko,bo jest tłuste i lepiej się skóra na tym opala.

Wiesz,po prostu wcześniej Cię nie łapało,bo byłaś na solarium w zbyt dużych odstępach czasu.Musisz sama obserwować skórę i zdecydować o regularności chodzenia do tej trumny
I nikt mi nie wmówi,że biała skóra wygląda elegancko.W żadną stronę przegięcie nie wygląda dobrze.Od tego są kremy,retinoidy i chirurgia plastyczna,by naprawiać uszkodzenia,a wolę chodzić na solarium niż wyglądać jak latynoski zimny trup.
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 21:52   #27
BlackBlueWhite
Raczkowanie
 
Avatar BlackBlueWhite
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 57
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Dokladnie popieram w 100% latynoski zimny trup haha trafne okreslenie
a nie orientujesz sie moze czy po piercingu nosa musze odstawic na jakis czas solarium ? bo gdzies wlasnie czytalam ,ze tak jest a nie chce kurcze ;/
__________________
"Nobody dies a virgin. Cause life fucks us all"
K.Cobain
BlackBlueWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 07:38   #28
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Cytat:
Napisane przez BlackBlueWhite Pokaż wiadomość
Dokladnie popieram w 100% latynoski zimny trup haha trafne okreslenie
a nie orientujesz sie moze czy po piercingu nosa musze odstawic na jakis czas solarium ? bo gdzies wlasnie czytalam ,ze tak jest a nie chce kurcze ;/
Wydaje mi się że po każdym piercingu i zrobieniu tatuażu przez jakiś czas nie można się opalać,ale myślę że jak zaizolujesz ten obszar plastrami i posmarujesz wcześniej wysokim filtrem powinno być ok...Osobiście nie mam żadnego kolczyka nigdzie prócz uszu,więc radzę spytać babki pracujące w solarium.One na bank będą wiedziały
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 21:08   #29
fashionfans
Raczkowanie
 
Avatar fashionfans
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 105
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

Jeśli jesteś blada, nie pozostaje Ci nic innego jak solarium, przesiadywanie w południowe godziny na słońcu i smarowanie się czymkolwiek co Cię zabarwi na wymarzony kolor. Można też zmienić dietę-dodać do niej buraki, dużej ilości marchewek i ogólnie warzyw/owoców, które są ciemne. Na pewno mają jakąś funkcję "poprawiającą" koloryt skóry.
Ale czy warto tak niszczyć zdrowie dla powierzchownej opalenizny i tak radykalnych zmian w swoim wyglądzie? Czy naprawdę trzeba walczyć ze swoją naturą? Na pewno prezentujesz się równie dobrze ze swoim kolorem skóry, po prostu trzeba umieć go podkreślić i uczynić z niego atut. No, ale to Twoja świadoma decyzja Tak jak wyżej, nic innego nie można zrobić, zawsze będziesz wracać do bladości.
fashionfans jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 13:37   #30
oolkaas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2
Dot.: Solarium - jakie rady dla początkujących ?

A ja chciałabym zwrócić Waszą uwagę na to, że nie powinno się stosować kosmetyków nie przeznaczonych do solarium podczas takiego opalania. Jak czasem czytam takie komentarze to zastanawiam się, czy wiecie czym ryzykujecie?... każda z nas chyba wie, że są kosmetyki, po których nie należy wystawiać skóry na słońce - perfumy z alkoholem czy kremy zawierające kwasy. Trzeba pamiętać o tym, że konkretne kosmetyki są przebadane na konkretne warunki używania. nikt nie przebadał oliwki czy balsamów przeznaczonych do stosowania na co dzień pod kątem opalania w solarium. nikt nie wie jakie związki się wtedy wydzielają i czy nie są szkodliwe dla naszej skóry i pomijam tu także szybsze niszczenie np. płyty akrylowej w solarium i dużo cięższe zmywanie płyty akrylowej w solarium. Wniosek: w solarium należy stosować kosmetyki do tego przeznaczone - specjalistyczne.
oolkaas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.