Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-03, 16:18   #1411
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Basia39
A gdzie wyczytałaś, że nie można nakładać retinoidów na okolice oczu? Nie ma skuteczniejszych kremów działających przeciwzmarszczkowo jak preparaty oparte na retinoidach. Można je kłaść cienka warstwą, omijając błony śluzowe zarówno na całą twarz, jak i okolice oczu, szyję czy dekolt.

Wypowiedź Basi Kwiatkowskiej na ten temat:

http://www.biochemiaurody.fora.pl/vi...t=okolice+oczu

oraz informacje dotyczące Dirosealu - patrz ostatni post na tej stronie.

http://www.biochemiaurody.fora.pl/viewtopic.php?t=339
Dzieki Basiu teraz ze spokojem będę sobie aplikować Diroseal pod oczy. A swoją drogą te info wyczytałam bodajże na opakowaniu (zawsze studiuję bardzo dokładnie opakoanie przed uzyciem kosmetyku) Było coś w stylu :"Nakładać miejscowo , omijac okolice oczu".

Basia K. piesze,by krem z retinolem nakładac zawsze jako ostatni. ja do tej pory robiłam odwrotnie - najpierw Diroseal a potem PO 1 GODZ. krem na całą twarz, może tak być? A jak nie to czy w przypadku nakładania kremu jako pierwszego tez mam czekać godz i potem Diroseal?
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 16:30   #1412
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Contax

Poczytałam

Sprawdziłam skład moich filtrów i niestety nie mam zielonego pojęcia co w nich siedzi, bo nie występuje w nich nazwa BENZOFEN czy OXYBENZON, więc nie wiem który składnik mnie uczula.


Jednak jeśli w Avenkach białych są tylko mineralne filtry, to kupię jedną na spróbowanie lub ten mały 15 ml i mam nadzieję, że trafię w '10'
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 16:41   #1413
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek
Basia K. piesze,by krem z retinolem nakładac zawsze jako ostatni. ja do tej pory robiłam odwrotnie - najpierw Diroseal a potem PO 1 GODZ. krem na całą twarz, może tak być? A jak nie to czy w przypadku nakładania kremu jako pierwszego tez mam czekać godz i potem Diroseal?
Nie - opatrznie zrozumiałaś, Basia K napisała ogólnie po prostu, że zarówno retinoidy jak i kremy z filtrami nakładamy również na okolice oczu, z tym, że te ostatnie, czyli kremy z filtrami zawsze jako ostatnią warstwę.

cyt B.K.
"Pisalam tam wiele, ze specjalne kremypod oczami nie sa niezbedne, ze najskuteczniejsze produkty na zmarszczki iprzeciw zmarszczkom to retinoidy oraz kremy ze skutecznymi filtrami, ktore nakladamy takze na okolice oczu i zawsze jako ostatnia warstwa, a nie pod inny krem nwilzajacy"

Podstawowa zasada jeśli chodzi o stosowanie retinoidów jest taka, że zawsze stosujemy je na noc na oczyszczoną skórę (filtry nakładasz przecież tylko w dzień).

Najpierw myjemy twarz delikatnym środkiem myjącym, następnie przecieramy tonikiem lub wodą termalną, po czym odczekujemy 15-30 minut i dopiero nakładamy cienką warstwę kremu z retinoidami. Jeśli zachodzi potrzeba dodatkowego nawilżenia, to po godzinie nakładamy krem nawilżający o prostym składzie.
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 17:26   #1414
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Już wszytko wiem dzieki.
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-03, 19:27   #1415
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisu w takim razie może drażni skórę Mexoryl w antkach albo Tinosorb w avenkach. Tinosorby podobno rzadziej podrażniają wrażliwe skóry.
Wiesz ja na Twoim miejscu odstawiłabym obecnie wszystkie kosmetyki pielęgnacyjne (kwasy, wit. C, itp.) ze stosowania z pielęgnacji okolic ocznych do momentu wyleczenia skóry. Później pojedyńczo wprowadzaj kosmetyki, a zaczęłabym właśnie od filtrów avenki i antków.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 14:53   #1416
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Posmarowałam się wczoraj Effaclarem.. i dzis nic twarz się nie łuszczy wygląda wszytsko normalnie hura chyba sie unormowało
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 15:05   #1417
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Widze, ze moje wczorajsze odpowiedzi gdzies usunelo, wiec napisze znowu...

Conntax.

Tak jak pisalam nie znam sie na filtrach (chodzi mi o nazwy skladnikow).

Kwasy, wit. C itp daje tylko na twarz. Oczy omijam. Juz od ponad 2 tygodni nie daje niczego pod oczy ani na powieki, bo po prostu za duzy bol mi to sprawia.

DZis pojechalam do apteki i sprobowalam Avenke mineralna, taka biala 50+ i niestety tez strasznie mnie pieklo.
Stad wniosek, ze to jednak nie filtry mnie uczulaja/podrazniaja, bo przeciez w tej Avence sa tylko filtry mineralne, ktore nie podrazniaja skory.

Tego malego 15 ml filterka specjalnie pod oczy nie bylo nigdzie.

No i teraz to juz kompletnie nie mam pojecia co robic

Poki co kremuje i filtruje twarz z pominieciem okolic oczu. Co z tego wyjdzie? Oby nie misio panda


Poczekam jeszcze parę dni i jak mi się nie poprawi, to pójdę do dermatologa. Tylko, że dziś już nic nie widac na skórze. Ino piecze
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-04, 15:12   #1418
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronsiu ja mam tak samo! Coś w filtrach LRP piecze mnie w twarz a avenki zapychają. Teraz dochodze powoli do ładu z buzią i chyba zacznę używać svr 50+ w mniejszych ilościach Trudno Lepszy rydz niż nic
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 15:26   #1419
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Weronsiu ja mam tak samo! Coś w filtrach LRP piecze mnie w twarz a avenki zapychają. Teraz dochodze powoli do ładu z buzią i chyba zacznę używać svr 50+ w mniejszych ilościach Trudno Lepszy rydz niż nic
Uskow mnie twarz nie piecze jesli w filtrach nie ma alkoholu. Dlatego wlasnie spodobal mi sie antek xl lait 50+, bo nie jest tak cieżki jak Avene. Avene mnie nie zapycha, jedynie jakiś taki dyskomfort odczuwam.

A SVR nie znam, ale poszukam czy u nas coś takiego dostanę.

Jednak jakikolwiek filtr czy jakikolwiek inny kosmetyk nalożony na okolice oczu nawet nie zawierający alkohlu powoduje okropne pieczenie Mam to od jakichś 3 tygodni.

Mogę zrezygnowac z nakładania kosmetyków pod oczy, ale co z filtrami?
Jedynie co jest wstanie znieśc moja biedna skóra wokół oczu to maśc Panthenol oraz czysta woda.

Jeszcze mnie olśniło, że kupiłam w Polsce zmywacz do demakijażu oczu Ziaja. Muszę sprawdzic czy to on mnie czasem tak nie załatwił ( ale piszą że nadaje się do wrażliwych oczu).
Bo problem ze skórą wokół oczu mam dopiero odkąd z Polski wróciłam. A przecież wcześniej używałam filtrów i było wszystko dobrze.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 16:00   #1420
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisiu tylko nie SVR... to on był przyczyną mojej masakry na twarzy
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 16:18   #1421
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
Weronisiu tylko nie SVR... to on był przyczyną mojej masakry na twarzy

Hmm... no tak , ale z drugiej strony może mi akurat nie zaszkodzi

A Ty Nikitko miałaś SVR 50 czy 50+ ?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-04, 17:32   #1422
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

SVR 100

szkoda ze juz cie nie ma w Polsce bo bym ci ten mój podesłała... na wypóbowanie
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 18:18   #1423
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Nikita to Ty masz ten 50+, a mi polecono spróbowac 50 - to jest filtr mineralny, który nie podrażnia.

Tylko, że ja jeszcze nigdzie tu nie widziałam kosmetyków tej firmy. One są w aptekach czy perfumeriach?
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 18:22   #1424
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

SVR jest w aptekach.

http://www.svr.pl/
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 18:31   #1425
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dzięki Conntax. Coś mi się zdaje, że u nas nie ma tych kosmetyków
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-04, 18:37   #1426
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Dzięki Conntax. Coś mi się zdaje, że u nas nie ma tych kosmetyków
rzeczywiscie nie ma ich u Ciebe => http://en.labo-svr.com/pages/interna...s_wbg_menu=510
zostaje tylko zakup w Polsce
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 00:16   #1427
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Podpowiedzcie mi prosze... Mam pol buteleczki toniku lysanel - wlasnie sobie go zaaplikowalam - dzis drugi dzien.
Mam jeszcze prawie cala tubke differinu. Jak to polaczyc?
Jakos koło marca uzywalam troche differin, ale jeszcze nie wiedzialam, ze trzeba filt, jak sie dowiedzialam, to przestałam go uzywac. Filtry kupilam dopiero w czerwcu chyba, wiec bylo juz za pozno na differin. Dlugo sie bronilam przed filtrami Poza tym zaczynalam sie troszeczke luszczyc po differinie i makijaz wygladal na tym beznadziejnie, dalam sobie spokoj. Teraz juz jestem mądrzejsza o biochemiczną wiedzę i mam nadzieje, ze tym razem przeprowadzę kurację od początku do końca Tylko nie wiem, jak sobie rozplanowac. Chciałabym sie trochę posamoopalac, ale nie wiem czy cos z tego bedzie, jak sie zaczne zluszczac. Moge wygladac nieciekawie...
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 07:03   #1428
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Chciałabym sie trochę posamoopalac, ale nie wiem czy cos z tego bedzie, jak sie zaczne zluszczac. Moge wygladac nieciekawie...
Ash samoopalanie twarzy podczas stosowania kwasow na niewiele sie zda, bo kazde nalozenie kwasow zmyje samoopalacz.
Chyba Erato pisala, ze samoopalala sie w dni bezkwasowe, żeby saoopalacz nie spływał od razu


Odnosnie moich piekących powiek chciałam napisac, że to cyba jednak nie filtr mnie uczulał tylko zmywacz do oczu Ziai.

Wczoraj wieczorem zmyłam makijaz samą wodą (losie tak upackana dawno nie byłam).
Po wysuszeniu skóry nałożyłam nawet Diroseal na naczyunka i ciuteńkę pod oczy. Nie piekło mnie

Dziś rano (znowu okropnie opuchniętę oczy) znowu sama woda, na to serum z C bardzo cieniutką warstwą - trochę szczypało (ale nie ma tam alkoholu).

Posmarowałam twarz bezalkoholowym Antkiem XL LAIT 50+ i najpierw posmarowałam tylko jedno oko. I powiem Wam, że nie szczypało mnie tak jak do tej pory. Owszem troszeńkę piekło, ale szybko przeszło.
Posmarowałam więc drugie oko i było tak samo.

Zdecydowanie mniej szczypania. A skóra pokryła się cieniutką warstwą nowego naskórka.
A więc wygląda na to, że winny jest zmywacz do oczu.

Dziś znowu go nie użyję i zobaczę jak jutro przeżyję filtrowanie... oby było lepiej, bo już zaczynałam miec doła.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 07:39   #1429
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość

Odnosnie moich piekących powiek chciałam napisac, że to cyba jednak nie filtr mnie uczulał tylko zmywacz do oczu Ziai.
[...]
A więc wygląda na to, że winny jest zmywacz do oczu.

Dziś znowu go nie użyję i zobaczę jak jutro przeżyję filtrowanie... oby było lepiej, bo już zaczynałam miec doła.
To bardzo możliwe, ja po nim miałam dosłownie fontannę łez z króliczych oczu. Wrpawdzie tylko podczas używania, ale skoro stosowałaś go dłużej, to oczy mogły się uwrażliwić też na wszystko inne co pod nie kładłaś. JA swój wyrzuciłam, bo było to masakryczne doświadczenie, brrr. Oczy dobrze zmywać jakąś oliwką, olejkiem z wiesiołka, ja zmywam oliwkami dla dzieci Babydream, Johnsona, wiem że dziewczyny zmywały makijaż wit. E w kropelkach na oleju arachidowym - próbowałam też fajny sposób, nie podrażnia oczu i na dodatek pielegnuje skórę i rzęsy
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-05, 07:52   #1430
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez mar_go Pokaż wiadomość
To bardzo możliwe, ja po nim miałam dosłownie fontannę łez z króliczych oczu. Wrpawdzie tylko podczas używania, ale skoro stosowałaś go dłużej, to oczy mogły się uwrażliwić też na wszystko inne co pod nie kładłaś. JA swój wyrzuciłam, bo było to masakryczne doświadczenie, brrr. Oczy dobrze zmywać jakąś oliwką, olejkiem z wiesiołka, ja zmywam oliwkami dla dzieci Babydream, Johnsona, wiem że dziewczyny zmywały makijaż wit. E w kropelkach na oleju arachidowym - próbowałam też fajny sposób, nie podrażnia oczu i na dodatek pielegnuje skórę i rzęsy
Ja wiem, że mam wyjątkowo wrażliwe oczy więc przez długi czas używałam zmywacza Vichy. Potem gdy się uspokoiło to przerzuciłam się ze względów finansowych na L'oreal, bo wszystkie inne zmywacze mnie uczulały.

Będąc w Polsce na wsi trafiłam na jedyny sklep, w którym był tylko ten zmywacz Ziai. Używałam go od początku sierpnia.
W tym czasie zaczęłam też stosowac pod oczy krople Juwit.

Zaczęły się problemy tzn. wiecznie opuchnięte oczy, piekąca i łuszcząca skóra wokół oczu i cieknące ciurkiem łzy.

Byłam pewna, że to Juwit, więc go odstawiłam.

Łzy przestały mi cieknąc, ale pieczenie i łuszczenie skóry wokół oczu zostało.

Dziwne jest też to, że większe problemy mam z prawym okiem. Jest bardzo grubo opuchnięte przez cały dzień, a z lewego opuchlizna schodzi w ciągu dnia.
Pod prawym okiem aż utworzyła mi się pozioma głęboka zmarszczka (to pewnie przez tą opuchliznę stała się bardziej widoczna) i okropnie mnie piecze.

Za to nad lewym okiem zeszła mi skóra, była popękana itp.

Jeśli to Ziaja jest winowajcą to też to wyrzucę.


Nigdy bym nie wpadła na to, że oczy można zmywac oliwką dla dzieci ale gdyby to mnie nie uczulało, to byłby to tańszy sposób niż zmywacze do oczu


Teraz nałożyłam podkład i niestety znowu szczypie mnie skóra więc to dochodzenie skóry do siebie potrwa dłużej niż myślałam...
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 08:30   #1431
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Bardzo mnie zainteresowało działanie płynu 2% BHA Paula.... tylko gdzie ja to cudeńko moge kupić ? Nigdzie w necie go nie ma :-(
Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 08:36   #1432
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Bardzo mnie zainteresowało działanie płynu 2% BHA Paula.... tylko gdzie ja to cudeńko moge kupić ? Nigdzie w necie go nie ma :-(
To sprowadzane jest z zagranicy tu nasze wizażanki robią wspólne zamówienie
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 08:38   #1433
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Gonia Pokaż wiadomość
Bardzo mnie zainteresowało działanie płynu 2% BHA Paula.... tylko gdzie ja to cudeńko moge kupić ? Nigdzie w necie go nie ma :-(
no niestety w Europie tylko tu: www.paulaschoice-eu.com W polskim necie nie kupisz
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 09:55   #1434
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
Podpowiedzcie mi prosze... Mam pol buteleczki toniku lysanel - wlasnie sobie go zaaplikowalam - dzis drugi dzien.
Mam jeszcze prawie cala tubke differinu. Jak to polaczyc?
Jakos koło marca uzywalam troche differin, ale jeszcze nie wiedzialam, ze trzeba filt, jak sie dowiedzialam, to przestałam go uzywac. Filtry kupilam dopiero w czerwcu chyba, wiec bylo juz za pozno na differin. Dlugo sie bronilam przed filtrami Poza tym zaczynalam sie troszeczke luszczyc po differinie i makijaz wygladal na tym beznadziejnie, dalam sobie spokoj. Teraz juz jestem mądrzejsza o biochemiczną wiedzę i mam nadzieje, ze tym razem przeprowadzę kurację od początku do końca Tylko nie wiem, jak sobie rozplanowac. Chciałabym sie trochę posamoopalac, ale nie wiem czy cos z tego bedzie, jak sie zaczne zluszczac. Moge wygladac nieciekawie...
Zastanawiam sie jeszcze, czy lysanel powinnam osuszac husteczka, jak inne toniki czy lepiej nie.
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 18:56   #1435
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Ash, ja bym Lysanela nie osuszała chusteczką - dzięki temu na skórze zostaje warstwa z kwasami, które mają sobie działać, a nie być osuszane Z Differinem na zmianę, ale z początku ostrożnie, bo Lysanel do delikatesów nie należy, a po Differinie też sie można łuszczyć, jak sama zauważyłaś. Ale ogólnie nie ma problemu, żeby robić kuracje kombinowaną retinoid-kwas.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 19:03   #1436
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Erato - piękny wakacyjny avek!
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 19:04   #1437
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Retinoidy i BHA tez mozna?
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 19:11   #1438
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek Pokaż wiadomość
Retinoidy i BHA tez mozna?
Można. Byle nie jedno na drugie, oczywiscie. Na zmianę z przerwą na jakies nawilżanie i łagodzenie - czemu nie. Zawsze w razie podrażnienia przystopować albo wyłączyc kwasy, dać skórze przyzwyczaić się do retinoidów.

Kate, dziękuję, a Ty tez obiecywałaś jakąś wakacyjną fotkę w avatarku? I co?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 19:48   #1439
noseknosek
lipiec na maksa!!! :)
 
Avatar noseknosek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 562
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

dziewczyny, ja od tygodnia stosuję tonik lysanel, ale nie widzę żadnej różnicy, zadnego łuszczenia, czy mogę już wprowadzic krem lysanel?
__________________
what defines us is how well we rise after falling

biegam
noseknosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-05, 20:36   #1440
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

hura juz sie nie łuszczę a więc dzis zoracujemy się.. i wychodzi na to że to ten SVR mnie tak mocno podraznił.. ale teraz do przodu, będzie dobrze
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:04.