Mirena - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-25, 09:11   #1
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Exclamation

Mirena


Witam
Ostatnio zaczęłam interesować się wkładką Mirena i wiem,że jej cena waha się od 580zł do 635zł,plus założenie.Ostatnio mam mętlik ponieważ moja znajoma ma już umówiony termin założenia właśnie Mireny ale za cenę 250zł (razem z założeniem).Daje to duzo do myślenia i pojawiają się pytania:
Czy jest to ta sama Mirena
Czy może Mirena innego producetna
Czy jest to też Mirena ale wykonana z innego "materiału"
Proszę może któraś z Was zna się na tym troszkę lepiej niż ja.Pozdrawiam
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-26, 10:49   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mirena

http://www.mirena.pl/

i najlepiej zapytac swojego lekarza.,ew. poszperaj w archiwum było o wkładkach.
pzdr
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 07:42   #3
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Mirena

Witaj
No właśnie według mojego szperania cena to ponad 600zł....
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 08:01   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mirena

skoro 600 to 600 ale sa jeszcze inne wkładki duzo tansze.trzeba przegadac tą sprawe z lekarzem,pewnie ma doswiadczenie i cos doradzi.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-27, 18:07   #5
boniulka
Zadomowienie
 
Avatar boniulka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 1 374
GG do boniulka
Dot.: Mirena

JUż wiem wszytsko to czego nie wiedziałamDzieki za odpowiedzi
boniulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 12:37   #6
Tercia - 35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Mirena

Witam ! Mam problem chciałabym kupić spiralę MIRENE (mam już wypisaną receptę) ale po hurtowej cenie czy jest szansa? Czy ktoś może mi pomóc?! Z tego co się zorientowałam jest to spory wydatek nie wspomnę o tym że kolejny wydatek to samo załozenie ok 200 zł. No ale jak mus to mus tyle tylko że wolałabym chociaz zaoszczędzić przy kupnie tego produktu. Bardzo prosze o informacę! Pozdrawiam
Tercia - 35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-11, 14:34   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mirena

zalozenie jest refundowane.
oprocz mireny sa jeszcze inne spirale od 50 zl w gore.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 12:05   #8
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Mirena

Odswiezam watek

Tabletki bralam przez ok. 7 lat, po pewnym czasie zaczely na mnie bardzo zle dzialac (zarowno normalne, jak i mini). W koncu, zeby totalnie nie zwariowac, musialam z nich zrezygnowac (efekt ma na imie Hania ). W najblizszym czasie nie planuje ciazy.

Zastanawiam sie nad Mirena. Przyznaje, ze troche mnie przerazaja mozliwe powiklania, jak np. ciaza pozamaciczna czy torbiele jajnikow.. A co Wy o tym sadzicie?
__________________

Edytowane przez szperrr
Czas edycji: 2008-02-04 o 12:38
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 13:09   #9
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mirena

przejrzyj watek spirala na forum ginekolog ,tam wszytskiego sie dowiesz
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 13:15   #10
goha80
Zadomowienie
 
Avatar goha80
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 1 017
Dot.: Mirena

Ja też jakiś czas temu myślałam o czymś takim. ale zrezygnowałam. naczytałam się na forach że po pierwsze zakładanie jest potwornie bolesne a kobiety które nie rodziły chyba nie mogą mieć jej założonej. ja rodziłam przez cesarkę więc.... po drugie wkładka może zostać źle założona lub wypaść i co? kilkaset złotych przepada, bo nie sądzę żeby lekarz przyznał się do źle przeprowadzonego zabiegu i mam załozy drugi raz nową na własny koszt...a nie jest to tak popularne żeby każdy potrafił to zrobić profesjonalnie...po wtóre wkładki które uwalniają hormony mogą być TAK SAMO źle tolerowane jak pigułki tyle że pigułki można odstawić a wkładkę co? kazać sobie wyjąć ? nie bardzo bo jak już ktoś się decyduje na takie koszty to liczy że bedzie miał komfort przez pare lat...
ja nie zaryzykuje wole już piguły choć mnie zawiodły
__________________
#klubrecenzentki
goha80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 15:15   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mirena

sa jeszcze wkladki miedziane ,koszt to 100 zl.
zakladanie bolalo mnie ,u kazdego jest to roznie.
wkladke mozna wyjac w kazdej chwili
no i kazda metoda ma skutki uboczne.

wkladke sprawdza sie na usg 1-2 razy w roku wiec widac czy jest ok,poza tym mozna co miesiac sprawdzac nitki.
nie wiem jak moze wypasc,zapewne moze sie to zdarzyc ale jest to jakis przypadek.


watek dot. spirali :

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=79103
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-05, 09:22   #12
szperrr
Zakorzenienie
 
Avatar szperrr
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wariatkowo
Wiadomości: 3 978
Dot.: Mirena

Dziewczyny, dzieki za rady

W moim przypadku cena nie jest problemem - mam to za darmo. W kazdej chwili moglabym wiec po prostu ja usunac i zaczac stosowac cos innego.

Goha, niby w pigulkach i wkladce hormonalnej jest ten sam hormon, ale z pigulki wchlania sie on calkowicie do krwiobiegu, natomiast np. z Mireny dziala raczej miejscowo, w obrebie narzadow rodnych, podbrzusza i wogole jest go duzo mniej.

Wczoraj juz wypytalam lekarza, musze tylko poczekac az dostane @ (bo jeszcze nie mialam po porodzie) i umawiam sie na wizyte.. chyba, ze w miedzyczasie wymysle cos innego
__________________
szperrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-05, 13:25   #13
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: Mirena

ja mam normama wkladke na 5 lat
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 17:05   #14
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez Tercia - 35 Pokaż wiadomość
Witam ! Mam problem chciałabym kupić spiralę MIRENE (mam już wypisaną receptę) ale po hurtowej cenie czy jest szansa? Czy ktoś może mi pomóc?! Z tego co się zorientowałam jest to spory wydatek nie wspomnę o tym że kolejny wydatek to samo załozenie ok 200 zł. No ale jak mus to mus tyle tylko że wolałabym chociaz zaoszczędzić przy kupnie tego produktu. Bardzo prosze o informacę! Pozdrawiam
ja założyłam sobie mirenę.pytałam u ginekologa,ale cenę jaką mi powiedział zwaliła mnie z nóg.ciotka moja poleciła mi ,abym w necie poszukała po nazwą mirena hurtowni
zadzwoniła i spytałam się czy można zamówić od nich po cenie bez marży lekarza.okazało się,że można 2 lata temu zaoszczędziłam 200 zł.wkładka spisuje się znakomicie.oczywiście jest okres przyjmowania organizmu,ale po 3 mis.wszystko wróciło do normy.miesiączki mam co trzy miesiące-słabiutkie .jedynie co pozostało to zespoł przedmiesiączkowy i bóle,rozdrażnienie.jest to spory wydatek,ale warto licząc podpaski i niewygody po 5 latach się zwraca
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 20:33   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mirena

Zalozenie jest refundowane przez nfz(przynajmniej bylo 2 lata temu,gorzej jest ze znalezieniem lekarza ktory to zrobi,zazwyczaj wymiguja si eze nie robia tych zabiegow ,tylko w swoich gabinetach prywatnych zapewne zmieniaja zdanie) -warto zadzwonic do nfz i sie dowiedziec ,zawsze kolejne 200 zaoszczedzone.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-04, 22:42   #16
fafulja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 26
Dot.: Mirena

Witam!
szukam informacji na temat wkladki Mirena, wiem, ze kilka lat temu istniala mozliwosc zakupu takiej wkladki w systemie ratalnym. Interesuje mnie, czy nadal jest to mozliwe? i pytanie drugie: jak "namierzyc" lekarza, ktory na NFZ taka wkladke zalozy? Dziekuje zqa odpowiedz i pozdrawiam
fafulja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 12:58   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez fafulja Pokaż wiadomość
Witam!
szukam informacji na temat wkladki Mirena, wiem, ze kilka lat temu istniala mozliwosc zakupu takiej wkladki w systemie ratalnym. Interesuje mnie, czy nadal jest to mozliwe? i pytanie drugie: jak "namierzyc" lekarza, ktory na NFZ taka wkladke zalozy? Dziekuje zqa odpowiedz i pozdrawiam
Podzwonic i popytac do lekarzy lub isc zapytac.
pamietam ze u mojego gina wisi reklama mireny i jest wypisane ze mozliwosc ratalna wiec chyba nadal jest to aktualne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 13:30   #18
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez boniulka Pokaż wiadomość
Witam
Ostatnio zaczęłam interesować się wkładką Mirena i wiem,że jej cena waha się od 580zł do 635zł,plus założenie.Ostatnio mam mętlik ponieważ moja znajoma ma już umówiony termin założenia właśnie Mireny ale za cenę 250zł (razem z założeniem).Daje to duzo do myślenia i pojawiają się pytania:
Czy jest to ta sama Mirena
Czy może Mirena innego producetna
Czy jest to też Mirena ale wykonana z innego "materiału"
Proszę może któraś z Was zna się na tym troszkę lepiej niż ja.Pozdrawiam
wejdź na wątek spirala-wątek zbiorczy tam piszemy o mirenie,zakupie i właściwościach,oraz jak taniej zakupić
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 15:04   #19
fafulja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 26
Dot.: Mirena

Paula serdeczne dzięki
fafulja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-28, 10:54   #20
oro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 23
Dot.: Mirena

witam
wątek o spiralach ma ponad 50 stron!
czy może ktoś mógłby tu wkleić linki, gdzie tanio można kupić mirenę?
najtaniej gdzie znalazłam to tu:
http://www.apteka-leki.com/go/_info/?id=6354
z góry dziękuję za namiary


ps. mam Mirenę założoną w 2005 roku - jestem bardzo zadowolona i dlatego chcę założyć kolejną
oro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 18:24   #21
Ania mama Buddy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 278
GG do Ania mama Buddy Send a message via Skype™ to Ania mama Buddy
Dot.: Mirena

goha80- ja także rodziłam przez CC i mam mirenę, jedno z drugim nie ma nic wspólnego, tutaj chodzi o sam fakt bycia w ciąży, a nie sposobie rodzenia... Wiem, że koszta w Pl są wysokie ja w Irl otrzymałam mirenę za darmo mam ją zaledwie 2-gi miesiąc a już sobie bardzo chwalę. Lekarka uprzedziła mnie, że do 3-ch miesięcy mogę mieć nieregularne krwawienia itd po ok 6 najczęsciej zanika miesiączka lub występuje rzadziej i jest skąpa, a ja mam takiego farta że od razu zanikła , już 2-gi miesiąc jestem bez, w czasie kiedy powinna wystąpić miewam delikatne bóle podbrzusza, ale nie takie jak zwykłam mieć przy menstruacji . Wygodą jest iż jest na 5 lat, wczesniej brałam tabletki 6 lat i czuję się dokłądnie tak samo tylko mam większy komfort. Miałąm wkładkę zakłądaną pomimo braku miesiączki bo moja gin szła na urlop więc bolało troszeczkę ale nic strasznego można porównać do kilku ukłuć igłą , gdybym miała miesiączkę zapewne nic bym nien poczuła. Przy stosunkach niczego się nie odczuwa. Ja mam pytanie do pań które mają mirenę <mam nadzieję że nie będziecie się krępować i odpowiecie> czy czujecie przy stosunkach różnicę, bo ja i mój tz zauważyliśmy, że jest znacznie ciaśniej, czy Was też to spotkało po założeniu tej wkładki Czy jest to z tym związane?? Jeśli tak to te z was które mają ją dłużej jak długo się to "uczucie" utrzymywało???? Ja jestem z mireny bardzo zadowolona i polecam jak na razie
Ania mama Buddy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 21:22   #22
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez Ania mama Buddy Pokaż wiadomość
goha80- ja także rodziłam przez CC i mam mirenę, jedno z drugim nie ma nic wspólnego, tutaj chodzi o sam fakt bycia w ciąży, a nie sposobie rodzenia... Wiem, że koszta w Pl są wysokie ja w Irl otrzymałam mirenę za darmo mam ją zaledwie 2-gi miesiąc a już sobie bardzo chwalę. Lekarka uprzedziła mnie, że do 3-ch miesięcy mogę mieć nieregularne krwawienia itd po ok 6 najczęsciej zanika miesiączka lub występuje rzadziej i jest skąpa, a ja mam takiego farta że od razu zanikła , już 2-gi miesiąc jestem bez, w czasie kiedy powinna wystąpić miewam delikatne bóle podbrzusza, ale nie takie jak zwykłam mieć przy menstruacji . Wygodą jest iż jest na 5 lat, wczesniej brałam tabletki 6 lat i czuję się dokłądnie tak samo tylko mam większy komfort. Miałąm wkładkę zakłądaną pomimo braku miesiączki bo moja gin szła na urlop więc bolało troszeczkę ale nic strasznego można porównać do kilku ukłuć igłą , gdybym miała miesiączkę zapewne nic bym nien poczuła. Przy stosunkach niczego się nie odczuwa. Ja mam pytanie do pań które mają mirenę <mam nadzieję że nie będziecie się krępować i odpowiecie> czy czujecie przy stosunkach różnicę, bo ja i mój tz zauważyliśmy, że jest znacznie ciaśniej, czy Was też to spotkało po założeniu tej wkładki Czy jest to z tym związane?? Jeśli tak to te z was które mają ją dłużej jak długo się to "uczucie" utrzymywało???? Ja jestem z mireny bardzo zadowolona i polecam jak na razie
nie wiem,czy wkładka ma wpływ na ciasnotę,raczej odczuwalne są nitki przez partnerów.
nie mogę ci porównać,bo nie brałam tabletek anty,od początku mam spiralkę.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 17:04   #23
martamaciejowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: Mirena

Jesli chodzi o mirene i jej cene to rzeczywiscie jest duza rozbieznośc.Ja po dłuższym szukaniu znalazłam ginekologa u którego wydaje mi sie ze jest najtaniej MIRENA razem z załozeniem kosztuje 800 zł jestem z Rzeszowa ale zakładałam u dr Wajdy w Krośnie namiary mozna znaleść bez problemu w necie
Mam ją juz pół roku i jestem bardzo zadowolona zero objawów ubocznych a miesiączki bardzo skąpe Polecam wszystkim niezdecydowanym.
Dla zainteresowanych krótki wykład na temat antykoncepcji
http://www.antykoncepcja.pl/index.ph...z-prof-debskim

Edytowane przez martamaciejowa
Czas edycji: 2009-06-07 o 17:25 Powód: błędy w pisowni
martamaciejowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 01:51   #24
anetakuran
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: Mirena

Witam
Właśnie wczoraj dołączyłam do grona posiadaczek MIRENY. Boleć nie bolało, raczej było odczuwalne ciągnięcie. Zamawiał mi ją lekarz u przedstawiciela (650zł) plus koszt założenia (180zł), jak na jednorazowy wydatek sporo, w przeliczeniu na 5 lat ok. 13 zł miesięcznie - czyli się opłaca. Lekarz mi wytłumaczył że może dojść do wypadnięcia podczas miesiączki, ponieważ macica może chcieć ją usunąć. Jeżeli tak się stanie mam ją przynieść i zostanie mi wymieniona na nową - taką umowę ma lekarz z przedstawicielem producenta dla mnie jest to super rozwiązanie, bo nie przepadają mi pieniądze. Kupując w aptece nie ma takiej mozliwości. Więc warto poszukać lekarza, który może zamówić u przedstawiciela.
Pozdrawiam
anetakuran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 12:29   #25
agatasw1
Zadomowienie
 
Avatar agatasw1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 269
Smile Dot.: Mirena

Jestem zadowolona z mireny od kiedy urodziłam córke lekarz zaproponował mi taki rodzaj koncepcji.
Założenie nie jst tak bolesne,idzie wytrzymać,kobitki przecież rodziłyście,to jest dopiero bół.
Koszt nie ukrywam dość spory w granicach 800zł ale warto
mam już drugą wkładke po 5 latach założyłam nową nie mam żadnych problemów ze zdrowiem
Ach od 7 lat nie wiem co to jest okres,mam tylko lekkie upławy białej cieczy 2 dni w miesiącu.
Także polecam.
agatasw1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 17:04   #26
patyczki8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 67
Dot.: Mirena

Dziewczyny też zamierzam założyć sobię tą wkładkę ale strasznie obawiam się ciąży. Rozumiem, że nie stosujecie oprócz Mireny żadnej dodatkowej antykoncepcji? ja się kurczę boję, jestem strasznie nie ufna. Nie wiem czy potrafiłabym tak bez niczego. Teraz stosuję tabletki antykoncepcyjne i prezerwatywę - tzn. mój mąż stosuje :P
Mój strach wynika z tego, że zaszłam bardzo szybko w ciąże mimo stosowania prezerwatywy i nie zamierzam w przyszłości mieć drugiego dziecka więc strasznie się boje tego czy będę umiała się przełamać do tej Mireny TYLKO.
Nie miałyście żadnych obaw?
patyczki8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 12:02   #27
karolina797
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 618
Dot.: Mirena

Ja zanim założyłam wkładkę przez około 5 lat brałam tabletki anty. W czasie ich brania nie zabezpieczałam się w żaden inny sposób. Po urodzeniu drugiego dziecka, czyli od prawie 3 lat mam wkładkę. Zapłaciłam za nią około 90 zł bo to jest zwykła wkładka bez dodatków hormonalnych. Też moja pierwsza ciąża nie była planowana ale ani podczas brania tabletek ani przy wkładce nie było żadnych wpadek. Jeśli tak bardzo obawiasz się ciąży to może przedyskutuj z lekarzem załeżenie Mireny ( ona właśnie ma też dodatek hormonalny)
karolina797 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 11:41   #28
patyczki8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 67
Dot.: Mirena

Ja naprawdę jakoś w 100% nie mogę uwierzyć w skuteczność nawet tej Mireny, która porównywalna jest skutecznością ze sterylizacją.
Rozmawiałam z lekarzem jakiś czas temu i namawiał mnie na Mirenę, mówił, że używanie jednocześnie Mireny i prezerwatywy jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto.
Ale jak spytałam :"no tak, ale jeśli jednak zajdę w ciążę?"
a lekarz:"to naprawdę rzadko się zdarza"
Czyli jednak zdarza się!
Sory ale ja nie chcę żeby mi się zdarzyło drugie dziecko!
Za żadne skarby nie chcę mieć drugiego dziecka.
Każdy coś tam planuje. Miec dwójkę, trójkę lub właśnie jedno.
Ja mam jedno i uważam, że na moją sytuację finansową, psychiczną i uczuciową to wystarczy
I tak sobie rozmawiałam z TŻetem kto odpowie za to jak jednak zajdę w ciążę? Co wtedy?
Wszyscy tak namawiają, lekarze chcą zbić kasę a ja będę tym przypadkiem, który no zajdzie w ciążę bo ktoś musi skoro 100%gwarancji to nie daje.
I co wtedy?bo ja sobie dalszego ciągu zdarzeń nie wyobrażam...
O tabletkach też się mówi wiele (o ich super skuteczności) a potem wchodzę na forum i czytam, że mnóstwo dziewczyn jest w ciąży mimo regularnego brania tabletek.
Ale z drugiej strony jest moja koleżanka, kóra od 10lat bierze tylko tabletki i nie zaszła w ciążę.
Dlatego ja boję sie brać TYLKO tabletki ..bo jak zajdę w ciążę nikt mi wtedy nie pomoże, JA będę sama z tą ciążą.
Lekarz powie: "no zdarza się" a my kurde płacimy grubą kasę dziewczyny za to by to działało.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

za bardzo się boję, ale z drugiej strony odbieram sobie przyjemność... hm..
patyczki8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 12:21   #29
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Mirena

Cytat:
Napisane przez patyczki8 Pokaż wiadomość
Ja naprawdę jakoś w 100% nie mogę uwierzyć w skuteczność nawet tej Mireny, która porównywalna jest skutecznością ze sterylizacją.
Rozmawiałam z lekarzem jakiś czas temu i namawiał mnie na Mirenę, mówił, że używanie jednocześnie Mireny i prezerwatywy jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto.
Ale jak spytałam :"no tak, ale jeśli jednak zajdę w ciążę?"
a lekarz:"to naprawdę rzadko się zdarza"
Czyli jednak zdarza się!
Sory ale ja nie chcę żeby mi się zdarzyło drugie dziecko!
Za żadne skarby nie chcę mieć drugiego dziecka.
Każdy coś tam planuje. Miec dwójkę, trójkę lub właśnie jedno.
Ja mam jedno i uważam, że na moją sytuację finansową, psychiczną i uczuciową to wystarczy
I tak sobie rozmawiałam z TŻetem kto odpowie za to jak jednak zajdę w ciążę? Co wtedy?
Wszyscy tak namawiają, lekarze chcą zbić kasę a ja będę tym przypadkiem, który no zajdzie w ciążę bo ktoś musi skoro 100%gwarancji to nie daje.
I co wtedy?bo ja sobie dalszego ciągu zdarzeń nie wyobrażam...
O tabletkach też się mówi wiele (o ich super skuteczności) a potem wchodzę na forum i czytam, że mnóstwo dziewczyn jest w ciąży mimo regularnego brania tabletek.
Ale z drugiej strony jest moja koleżanka, kóra od 10lat bierze tylko tabletki i nie zaszła w ciążę.
Dlatego ja boję sie brać TYLKO tabletki ..bo jak zajdę w ciążę nikt mi wtedy nie pomoże, JA będę sama z tą ciążą.
Lekarz powie: "no zdarza się" a my kurde płacimy grubą kasę dziewczyny za to by to działało.

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

za bardzo się boję, ale z drugiej strony odbieram sobie przyjemność... hm..
nikt cie do niczego nie zmusza a wszelkie dzialanie niosą konsekwencje wiec albo jakas metoda albo brak seksu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 19:02   #30
agatasw1
Zadomowienie
 
Avatar agatasw1
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mirena

zgadzam się z paula 78 nie ma seksu nie ma wpadek a mirene mam od 8 lat oczywiście już drugą
agatasw1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-30 17:51:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.