Nie miesiączkuje od roku!!!dlaczego?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-06, 20:31   #1
ReniiN
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 4

Nie miesiączkuje od roku!!!dlaczego?!


Witajcie dziewczyny!Mój problem polega na tym,że nie miesiączkuje już od roku,jestem dorosłą kobietą mam 23 lata i jedno dziecko,a wszysto zaczeło się od tego że po ciąży dużo schudłam,ale absolutnie sie nie odchudzałam waga sama leciała.Zatrzymała sie na 41 kilo przy 158wzrostu i tak trzymałam wage przez rok czasu ale miesiączkowałam bardzo regularnie.W grudniu 2009 roku spóznił mi się pierwszy raz okres 2 tygodnie,ale dostałam i to był mój ostatni okres.W styczniu byłam u ginekologa,który przepisał plastry hormonalne i kazał nakleić jak dostane okres którego nie dostałam.W kwietniu poszłam znowu do niego powiedzieć mu o tym.Skierował mnie na badania hormonalne które kosztują 500zł(nie posiadam ubezpieczenia w polsce)zrobiłam tylko część wyszły dobre ale on nie mógł mi nic przepisać bo nie były kompletne prosiłam go żeby chociaż przepisał mi Luteine,lecz nie przepisałW lipcu poszłam do innego lekarza zbadał mnie wszystko ok,zważył 38,5 i powiedział że mam anoreksje chciał mnie wysłać do szpitala na dokarmianie ja się tłumaczyłam itd...
Do szpitala nie poszłam.Przytyłam sama waże obecnie 50 kilo a okresu jak nie było tak nie ma((I co teraz mam robić jak myślicie doradzcie cos PROSZE;(
ReniiN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 21:30   #2
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Nie miesiączkuje od roku!!!dlaczego?!

Cytat:
Napisane przez ReniiN Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny!Mój problem polega na tym,że nie miesiączkuje już od roku,jestem dorosłą kobietą mam 23 lata i jedno dziecko,a wszysto zaczeło się od tego że po ciąży dużo schudłam,ale absolutnie sie nie odchudzałam waga sama leciała.Zatrzymała sie na 41 kilo przy 158wzrostu i tak trzymałam wage przez rok czasu ale miesiączkowałam bardzo regularnie.W grudniu 2009 roku spóznił mi się pierwszy raz okres 2 tygodnie,ale dostałam i to był mój ostatni okres.W styczniu byłam u ginekologa,który przepisał plastry hormonalne i kazał nakleić jak dostane okres którego nie dostałam.W kwietniu poszłam znowu do niego powiedzieć mu o tym.Skierował mnie na badania hormonalne które kosztują 500zł(nie posiadam ubezpieczenia w polsce)zrobiłam tylko część wyszły dobre ale on nie mógł mi nic przepisać bo nie były kompletne prosiłam go żeby chociaż przepisał mi Luteine,lecz nie przepisałW lipcu poszłam do innego lekarza zbadał mnie wszystko ok,zważył 38,5 i powiedział że mam anoreksje chciał mnie wysłać do szpitala na dokarmianie ja się tłumaczyłam itd...
Do szpitala nie poszłam.Przytyłam sama waże obecnie 50 kilo a okresu jak nie było tak nie ma((I co teraz mam robić jak myślicie doradzcie cos PROSZE;(
ile mierzysz?
zaburzyłaś sobie zapewne gospodarkę hormonalną.... ja na Twoim miejscu zrobiłabym wszystkie badania, poszła do rodzinnego żeby podpowiedziała jak wyleczyć się z niedowagi..
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 21:40   #3
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Nie miesiączkuje od roku!!!dlaczego?!

a ja uwazam, ze powinnas isc do innego ginekologa. Rok czasu brak okresu?Wyobrazasz sobie, co dzieję się w Twoim organizmie? rewolucja jakas, bo to nie jest normalne. Mi tez lekarz nie chcial przepisac luteiny, powiedzial ze to nie jest tak hop-siup bo to duza dawka hormonow.
Niech zrobi ci usg to w srodku-nie znam fachowej nazwy i zobaczy. wtedy zadecyduje. Mi mowil ze mam zespol policystycznych jajnikow i dlatego zaburzenia, ale przepisal mi tabl.na przyspieszenie, na razie biore , zobaczymy.
Ja radze pojsc do ginekologa , ale innego
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 21:41   #4
basikagniezno
Zadomowienie
 
Avatar basikagniezno
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań, miasto pseudodoznań
Wiadomości: 1 437
Dot.: Nie miesiączkuje od roku!!!dlaczego?!

Cytat:
Napisane przez mandarynkka86 Pokaż wiadomość
a ja uwazam, ze powinnas isc do innego ginekologa. Rok czasu brak okresu?Wyobrazasz sobie, co dzieję się w Twoim organizmie? rewolucja jakas, bo to nie jest normalne. Mi tez lekarz nie chcial przepisac luteiny, powiedzial ze to nie jest tak hop-siup bo to duza dawka hormonow.
Niech zrobi ci usg to w srodku-nie znam fachowej nazwy i zobaczy. wtedy zadecyduje. Mi mowil ze mam zespol policystycznych jajnikow i dlatego zaburzenia, ale przepisal mi tabl.na przyspieszenie, na razie biore , zobaczymy.
Ja radze pojsc do ginekologa , ale innego
albo tak
nie znam się,okres mam wyjątkowo regularny jeśli nie biorę cerazette, a z niedowagą też nie mam problemy- raczej trochę odwrotnie
basikagniezno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 21:49   #5
mandarynkka86
Rozeznanie
 
Avatar mandarynkka86
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 798
Dot.: Nie miesiączkuje od roku!!!dlaczego?!

ja zaprzestalam naklejania plasterkow anty i okres ostatni mialam 18 listopada;/
Tez bbiore lek na przyspieszenie okresu teraz i po odstawieniu mam dostac, zobaczymy.
No ja przy wzroście 165cm, tez mam jakies 57 kg, wiec nie malo, ale mi to nie przeszkadza, nosze ciuszki rozm 38 i jest ok
__________________
mandarynkka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 21:56   #6
suchemajtki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkie Miasto Koszalin
Wiadomości: 20
Dot.: Nie miesiączkuje od roku!!!dlaczego?!

Idz do gina dobre , i żeby tabletki na wywołanie okresu dał.
__________________
"Kochasz go. W porządku. Wszyscy o tym wiedzą, włącznie z nim, a ty się zastanawiasz co masz robić. Nie rób nic. Prędzej czy później zrozumie, że jest szczęściarzem, bo z tylu chłopaków wybrałaś właśnie jego, a jemu to nie pasuje. Powiedz mu, że go kochasz."
suchemajtki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 19:21   #7
ada_85
Raczkowanie
 
Avatar ada_85
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 121
Dot.: Nie miesiączkuje od roku!!!dlaczego?!

zmień lekarza, jeśli schudłaś do niecałych 40 kilogramów to oprócz ginekologa wybierz się może też do lekarza rodzinnego, a on będzie Cię kierować na badania?
ada_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:11.