Visanne = walka z endometriozą - Strona 125 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-22, 18:01   #3721
Trysohard123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Hej, chciałabym zapytać jakie macie informacje i doświadczenia odnosnie tego czy przyjmując visanne można zajść w ciążę? Mam na myśli już pierwsze opakowanie. Grzebać po zagranicznych badaniach wyczytałam że dienogest całkowicie blokuje owulacje, ale czy już od pierwszego opakowania? Skąd wiedzieć że jest się w ciąży i odstawić tabletki skoro miesiączka nie występuje przy braniu tych leków i oczywiście przy ciąży?
Trysohard123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 08:19   #3722
jente1984
Bookworm ;)
 
Avatar jente1984
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cytat:
Napisane przez Trysohard123 Pokaż wiadomość
Hej, chciałabym zapytać jakie macie informacje i doświadczenia odnosnie tego czy przyjmując visanne można zajść w ciążę? Mam na myśli już pierwsze opakowanie. Grzebać po zagranicznych badaniach wyczytałam że dienogest całkowicie blokuje owulacje, ale czy już od pierwszego opakowania? Skąd wiedzieć że jest się w ciąży i odstawić tabletki skoro miesiączka nie występuje przy braniu tych leków i oczywiście przy ciąży?
Mi lekarz mówił, żeby się pilnować, bo one nie zapobiegają ciąży, a zajść w ciążę podczas ich brania to bardzo niebezpieczna sprawa. Ja zaszłam w ciążę jakieś 2 tygodnie po zakończeniu kuracji, zanim wróciła miesiączka. Miałam przez to problem z ustaleniem daty porodu, każdemu lekarzowi musiałam tłumaczyć że brałam Visanne i każdy wtedy pytał "ale na pewno nie W TRAKCIE brania?" więc coś chyba jest na rzeczy...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"People who wonder
if the glass is half empty or half full
miss the point.
The glass is refillable."

jente1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-23, 09:52   #3723
olinus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Hej Babeczki,
biorę lek Visanne od 3 miesięcy, styczeń leci 4 opakowanie. Przez 3 miesiące było super, zero bólu, w końcu normalne funkcjonowanie. Lek dostałam w pierwszym dniu okresu i ten okres był super - bezbolesny, ale po nim plamiłam lekko prawie 20 dni. Kolejny okres też był delikatny i co do dnia, w grudniu brak okresu. I nadszedł styczeń.. zwijam się z bólu trzeci dzień przy okresie. Tak jakby hormony przestały działać . Wcześniej przed kuracją moje okresy wyglądały tak, że traciłam przytomność z bólu, majaczyłam, wymiotowałam. Miałam torbiel na jajniku 24 mm. Teraz jest czysto. Lekarz powiedział, że te bóle wcale nie muszą być od tej torbieli tylko od innych ognisk endometrialnych, nie poleca mi zabiegu, bo mogę być niemiło zaskoczona jego skutecznością. Ponoć ognisk endo. może być bardzo dużo i są bardzo mikroskopijne i nawet zabieg nie pomoże.
olinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-28, 19:48   #3724
Eveendo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 4
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Hej, ile lekarzy tyle różnych opinii. Mój lekarz mówił że nie ma możliwości zajścia w ciążę , ale to tyczyło się mojego przypadku. W końcu 4 stopień zobowiązuje skoro bez visanne nie zaciazylam to tym bardziej w trakcie kuracji. Po odstawieniu ciąża jest możliwa ponieważ ten cykl może być owulacyjny. Ja po 2 ms brania visanne nie miesiaczkowalam . Tak że wszystko się rozlegulowalo więc ciężko wyczuć po odstawieniu kiedy nastąpi owulacja.
Eveendo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 20:55   #3725
3df26818875ce6b30653976fd9d86d142b052ab7_5e827a7249050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Hej dziewczyny,

Czy któraś z was mogłaby podzielić się doświadczeniem. Skończyłam brać visanne jakieś pół roku temu a libido nie wróciło do normy... po odstawieniu normalnej antykoncepcji zawsze wszystko się uregulowało po czasie a tutaj nic.

Czy któraś z was miała podobnie ?
3df26818875ce6b30653976fd9d86d142b052ab7_5e827a7249050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 08:20   #3726
ukladlimbiczny
miss twin peaks
 
Avatar ukladlimbiczny
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 350
Dot.: Visanne = walka z endometriozą

Cześć, mam stwierdzoną endometriozę II stopnia, w maju miałam laparo i od tamtej pory (przez 3 miesiące) przyjmowałam Zoladex w zastrzykach. Po ostatniej dawce moja ginekolog kazała mi odczekać 28 dni i zacząć brać Zafrillę (odpowiednik Visanne). Powiedziała, że podczas jej brania jestem zabezpieczona przed zajściem w ciążę, ale ulotka mówi co innego i mam wątpliwości. Czy któraś z Was miała podobną sytuację?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ukladlimbiczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-11 09:20:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:38.