Projektowanie i szycie butów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne

Notka

Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne Forum dla osób, które lubią tworzyć coś własnymi rękami. Miejsce dla początkujących oraz zaawansowanych. Rozmawiamy o rękodziele i DIY.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-20, 11:57   #1
majal1992
Przyczajenie
 
Avatar majal1992
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 13
Question

Projektowanie i szycie butów


Od dłuższego czasu męczą mnie pewne zainteresowania. Mianowicie, jestem ogromną fanką butów. Mam ich mnóstwo, każdego rodzaju- szpilki, koturny, obcasy itd. W sklepach jest przecież ogromny wybór. Jednak jakiś czas temu przyszedł mi do głowy pomysł aby nauczyć się szyć i projektować buty. Jak na razie nie mam o tym zielonego pojęcia, ale jestem kreatywna i mam mnóstwo pomysłów, aby stworzyć coś samemu. Chętnie zapisałabym się na jakiś kurs. Wiem, że to nie łatwe i wymaga czasu, ale chciałabym poznać zdanie kogoś kto ma doświadczenia w szyciu butów lub ukończył szkołę.
Proszę o opinie, co o tym myślicie?
majal1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 12:25   #2
nirshya.dwbh
CraftMod
 
Avatar nirshya.dwbh
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: kraina zwana podlasiem
Wiadomości: 14 054
GG do nirshya.dwbh
Dot.: Projektowanie i szycie butów

Zajrzyj do wątku cookiemonster
__________________
Galeria - naszyjniki
Papierowe próby.... ramka z szybką na szybko
Bloguję


nirshya.dwbh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 16:31   #3
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Projektowanie i szycie butów

To nie takie proste. Mozna powiedziec, ze mi zdarzylo sie szyc buty - a mianowicie indianskie mokasyny. Buty te wykonane sa z cienkiej skory i bardzo proste.

W Twoim przypadku bedzie to duzo trudniejsze, poniewaz bedziesz musiala sie zaopatrzyc w dobrej jakosci gruba skore, narzedzia do wykonywania w niej dziurek, byc moze jakies prawidla (nici do skor mozna dostac bez problemu).

Nie wiem tez jak sprawa wyglada z podeszwami, chyba tak sobie.
Opcja jest kupienie butkow typu "jezuski" i uzycie ich jako podeszwy.

Mysle, ze jesli marza Ci sie materialowe butki na plaskiej podeszwie, zwlaszcza na podeszwie ze starych butow, powinnas dac rade.

Natomiast raczej trudno bedzie CI wykonac obuwie na obcasie itd.

Latwiej bedzie przykleic podeszwe, niz przyszyc, ale to z kolei jest mniej trwale.

Tak szczerze, ja na Twoim miejscu znalazalabym jakiegos przyjaznego szewca i wprosila sie na praktyki. Moze znajdziesz namiary gdzie kupic fleki itd.
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 09:59   #4
SilviaCi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1
Dot.: Projektowanie i szycie butów

Cytat:
Napisane przez majal1992 Pokaż wiadomość
Od dłuższego czasu męczą mnie pewne zainteresowania. Mianowicie, jestem ogromną fanką butów. Mam ich mnóstwo, każdego rodzaju- szpilki, koturny, obcasy itd. W sklepach jest przecież ogromny wybór. Jednak jakiś czas temu przyszedł mi do głowy pomysł aby nauczyć się szyć i projektować buty. Jak na razie nie mam o tym zielonego pojęcia, ale jestem kreatywna i mam mnóstwo pomysłów, aby stworzyć coś samemu. Chętnie zapisałabym się na jakiś kurs. Wiem, że to nie łatwe i wymaga czasu, ale chciałabym poznać zdanie kogoś kto ma doświadczenia w szyciu butów lub ukończył szkołę.
Proszę o opinie, co o tym myślicie?
Najlepszym rozwiazaniem jest jakis dobry kurs projektowania obuwia. Najlepiej uczyc sie od najlepszych w tej dziedzinie czyli...od Wlochow!
Wiem, ze w Mediolanie jest szkola(tez chce projektowac buty), ktora organizuje kursy projektowania obuwia lub torebek w jezyku angielskim(maja rowniez kogos z Polski w firmie, kto moze pomoc w tlumaczeniu), a nazywa sie Moda Pelle Academy.(z tego co wiem, kurs trwa 3 miesiace i jest stosunkowo niedrogi...)
Zajrzyj na ich strone: http://modapelle-academy.com

Powodzenia!
SilviaCi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.