Implant antykoncepcyjny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-22, 16:15   #1
zakrecona3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7

Implant antykoncepcyjny


Hej dziewczyny !
Otoz od pazdziernika zeszlego roku mam implant antykoncepcyjny. Mam go juz okolo 9 miesiecy. Nigdy na niego nie narzekalam jest rewelacyjny nie trzeba pamietac o niczymym i byc spokojna po kazdym stosunku. Okres mialam bardzo roznie zdazylo mi sie takze plamiec 2 miesiace ale naszczescie teraz juz mniej sie takich sytuacji zdaza i okres sie reguluje. Martwi mnie tylko jedna rzecz moze mi poradzicie. Wiem ze implant ma okolo 97% skutecznosci ale nigdy jakos sie tym nie przejmowalam. I tu moje pytanie czy z implantem mozna zajsc w ciaze? Czytalam troche o tym na angielskim forum i zaniepokoilo mnie to ze duzo dziewczyn pisze ze rowniez z implantem one jak i ich znajome pozachodzily w ciaze. Zaczelam o tym myslec i zaniepokoilo mnie to ze od okolo 3 tyg mam bardzo obolale piersi a okresu nie mialam w tym miesiacu, w tamtym bardzo skape plamienie wiem ze to moze byc wina implantu ale zazwyczaj po bolach piersi tydzien po mam okres lub jakies plamienie. Mam jakams wydzieline takze symptom okresu ale go dalej nie ma;/ Jak mysleci czy mam sie nie pokoic czy lepiej wyluzowac i spokojnie ocekiwac na okres bo przeciez przy tych 3% trudno o wpadke.

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
zakrecona3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 16:34   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Implant antykoncepcyjny

Skoro impant ma 97 procent skutecznosci to oczywiste jest, ze mozna zajsc w ciaze. Impalnt rozregulowal Ci okres. Teraz zaczelas histeryzowac i skoro bola Cie piersi to tylko kwestia kilku dni zanim zaczniejsz widziec ciemno linie w okolicach podbrzusza . Uspokoj sie i zrob test z krwi.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2010-06-22 o 16:35
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 16:43   #3
dilara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 369
Dot.: Implant antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez zakrecona3 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny !
Otoz od pazdziernika zeszlego roku mam implant antykoncepcyjny. Mam go juz okolo 9 miesiecy. Nigdy na niego nie narzekalam jest rewelacyjny nie trzeba pamietac o niczymym i byc spokojna po kazdym stosunku. Okres mialam bardzo roznie zdazylo mi sie takze plamiec 2 miesiace ale naszczescie teraz juz mniej sie takich sytuacji zdaza i okres sie reguluje. Martwi mnie tylko jedna rzecz moze mi poradzicie. Wiem ze implant ma okolo 97% skutecznosci ale nigdy jakos sie tym nie przejmowalam. I tu moje pytanie czy z implantem mozna zajsc w ciaze? Czytalam troche o tym na angielskim forum i zaniepokoilo mnie to ze duzo dziewczyn pisze ze rowniez z implantem one jak i ich znajome pozachodzily w ciaze. Zaczelam o tym myslec i zaniepokoilo mnie to ze od okolo 3 tyg mam bardzo obolale piersi a okresu nie mialam w tym miesiacu, w tamtym bardzo skape plamienie wiem ze to moze byc wina implantu ale zazwyczaj po bolach piersi tydzien po mam okres lub jakies plamienie. Mam jakams wydzieline takze symptom okresu ale go dalej nie ma;/ Jak mysleci czy mam sie nie pokoic czy lepiej wyluzowac i spokojnie ocekiwac na okres bo przeciez przy tych 3% trudno o wpadke.

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
no 3% jest mozliwosci zajscia w ciaze, wiec jest to prawdopodobne. Jezeli termin miesiaczki juz minal, ponadto od 3 tygodni bola Cie piersi, to najzwyczajniej w swiecie zrob test ciazowy, a idealnie - test krwi.
Po co sie stresowac, lepiej wszsytko sprawdzic
dilara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 17:03   #4
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Implant antykoncepcyjny

wiesz no nikt nie da Ci 100% pewnosci bo nawet tabletki maja 99.9. jedynym skutecznym sposobem zapobiegania ciazy jest nie uprawianie seksu i gierek lozkowych. juz kiedys pisalam ze moja znajoma ma 3 letnia corke mimo ze lekarze stwierdzili jej bezplotnosc. zatem jak nataura chce i sie uprze to i w takich przypadkach jest dzidzia. zrob test albo idz do lekarza.
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 09:59   #5
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Implant antykoncepcyjny

Czy wiadomo kiedy implanty bedą dostępne w Polsce?
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 22:37   #6
Malakam92855
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Implant antykoncepcyjny

Czesc mam pytanie od grudnia 2009 mam implanta widze ze piszecie ze to tylko zabezpiecza w 97%. Jestem w angli i nie mam kogo zapytac wiec zarejstrowala sie tu zeby zapytac czy jesli mam implanta to czy moge zajsc w ciaze? oprucz implanta z moim chlopakiem nie zabezpieczamy sie niczym... od kad mam implanta na poczatku 3 miesiace byly okresu nie regularnego ale potem powrucil do regularnego taki jak mialam przed implantem. Ale w tamtym miesiacu Mialam okres normalnie i po skonczeniu mialam tygodniowom przerwe i zaczol mi sie jeszcze raz nigdzy tak nie mialam,a teraz powinnam juz miec okres i mi sie spoznia co prawda zagielam troche tego implanta ale to moze nic sie nie dzieje. A teraz od jakis dwoch tygodni mam odruchy wymiotne,namierny apetyt wszystko mnie denerwuje i jesli nacine moje piersi to tryska mi tak zwana siara i nie wiem czy to poprostu przez tego implanta i hormony.? czy moze byc szansa ze jestem w ciazy? Jesli mozecie to odpiszcie bede wdzieczna
Malakam92855 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 12:01   #7
klaudia weronika
Przyczajenie
 
Avatar klaudia weronika
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Implant antykoncepcyjny

hej dziewczyny jestem tu nowa !!!
mam implanon zalozony od czerwca 2010 roku i za pare dni ide go wyjac ,mialam z nim problemy pierwsze 2 miesiace nie mialam okresu wogole co bylo dla mnie ok,pozniej juz okres pokazywal sie co 3 tyg,a po 6 miesiacach mialam juz okres co tydzien lekka przesada.poszlam do lekarza mowiac o moich problemach i dostalam tabletki anty... na zatrzymanie okresu co za bezsens brac tabletki skoro sie ma implant,wlosy wypadaja mi do dnia dziejszego garsciami,ochota na sex zniknela zaraz po zalozeniu implamtu zly homor i wachania nastroju mam do dzis.ide wyjac ten implant i chce sie starac o bobaska czy ktoras z was jest mi wstanie powiedziec jak dlugo musze czekac az bedzie bezpiecznie zeby zajsc w ciaze i nie zrobic krzywdy dziecku ani ty m bardziej nie poronic.lekarze twierdza ze mozna zajsc w ciaze od razu po wyjeciu wiec juz biore witaminy i kwas foliowy.jak to jest z okresem po wyjeciu jak dlugo trzeba czekac i kiedy wraca owulacja.bardzo prosze o jakies rady!!!!!!!!!!!!!!!!:pros i:
klaudia weronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 12:50   #8
klaudia weronika
Przyczajenie
 
Avatar klaudia weronika
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 2
Dot.: Implant antykoncepcyjny

powinno byc wszystko ok moze to byc sprawka hormonow z implantu ale na wszelki wypadek idz do lekarza i zrob tescik

Edytowane przez klaudia weronika
Czas edycji: 2011-03-29 o 12:53
klaudia weronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 16:20   #9
Patrycjares
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Implant antykoncepcyjny

Hey!
Ja tez sie pozbylam implanta, jakies 2 tyg temu. Zastanawiam sie ile czasu mi zajmnie zeby zajsc w ciaze. Bardzo bym tego chciala, niestety test ciazowy moge zrobic dopiero za jakis tydzien. Ciekawi mnie jednak na jakim etapie owulacyjnym jestem po wyjeciu implantu, bo ani okresu ani nic... z obserwacji sluzu przez 2 tyg stwierdzilam ze mam same dni bezplodne Ile wam zajelo czasu by zajsc w ciaze po wyjeciu implanta??

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Hey mnie tez lekarze powiedzieli ze mozna zajsc w ciaze od razu, ze nie trzeba czekac. jednak wyjade mi sie ze to nie jest takie proste... a jak twoje doswiadczenia?
Patrycjares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 16:29   #10
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Implant antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez Patrycjares Pokaż wiadomość
Hey!
Ja tez sie pozbylam implanta, jakies 2 tyg temu. Zastanawiam sie ile czasu mi zajmnie zeby zajsc w ciaze. Bardzo bym tego chciala, niestety test ciazowy moge zrobic dopiero za jakis tydzien. Ciekawi mnie jednak na jakim etapie owulacyjnym jestem po wyjeciu implantu, bo ani okresu ani nic... z obserwacji sluzu przez 2 tyg stwierdzilam ze mam same dni bezplodne Ile wam zajelo czasu by zajsc w ciaze po wyjeciu implanta??

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Hey mnie tez lekarze powiedzieli ze mozna zajsc w ciaze od razu, ze nie trzeba czekac. jednak wyjade mi sie ze to nie jest takie proste... a jak twoje doswiadczenia?
Poczekaj kilka miesięcy nim zaczniesz starania, skonsultuj to ze swoim lekarzem.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 17:18   #11
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Implant antykoncepcyjny

Cytat:
Napisane przez Patrycjares Pokaż wiadomość
Hey!
Ja tez sie pozbylam implanta, jakies 2 tyg temu. Zastanawiam sie ile czasu mi zajmnie zeby zajsc w ciaze. Bardzo bym tego chciala, niestety test ciazowy moge zrobic dopiero za jakis tydzien. Ciekawi mnie jednak na jakim etapie owulacyjnym jestem po wyjeciu implantu, bo ani okresu ani nic... z obserwacji sluzu przez 2 tyg stwierdzilam ze mam same dni bezplodne Ile wam zajelo czasu by zajsc w ciaze po wyjeciu implanta??

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

Hey mnie tez lekarze powiedzieli ze mozna zajsc w ciaze od razu, ze nie trzeba czekac. jednak wyjade mi sie ze to nie jest takie proste... a jak twoje doswiadczenia?
ja też bym radziła poczekać. Hormony niby od razu wyparowują ale ich przyjmowanie często powoduje niedobory pierwiastków w organizmie więc przynajmniej proponuje odczekać i pouzupełniać niedobory, bo to w ciąży może byc szkodliwe.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.