Zapach ognia i powietrza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-14, 16:25   #1
Drakonida
Raczkowanie
 
Avatar Drakonida
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 428

Zapach ognia i powietrza


Szukam zapachu kojarzącego się z ogniem. Ktoś coś podpowie?
Powinien być gorący, żywiczny, niesłodki. Nie przyprawowy, chyba że w minimalnych ilościach, ostrość przypraw zupełnie z ogniem mi się nie kojarzy. Cudowne jest Timbuktu, ale zbyt suche i zbyt ostre w tym kontekście. Nie mam jeszcze żadnego kandydata. Nie szukam zapachów bardzo kobiecych/zmysłowych.

Pobocznie szukam "zapachu powietrza", który byłby zwiewny, pozbawiony jakiejkolwiek słodyczy, również nie kwaśny, słony, kwiatowy, pudrowy czy wodnisty. W ogóle nie pachnący niczym konkretnym. Nie musi powalać świeżością. Zapachy zawierające aldehydy z góry odpadają. W koncepcję świetnie się wpisuje Masaki Shiro, na chwilę obecną mój faworyt, chętnie poznam więcej propozycji.
Drakonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 19:15   #2
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Powietrze - molekuły
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 19:38   #3
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Powietrze pachnące solą i drewnem wyrzuconym przez morze. Sel de Vetiver The Different Company tak mi się kojarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 20:07   #4
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez Drakonida Pokaż wiadomość
Szukam zapachu kojarzącego się z ogniem. Ktoś coś podpowie?
Powinien być gorący, żywiczny, niesłodki. Nie przyprawowy, chyba że w minimalnych ilościach, ostrość przypraw zupełnie z ogniem mi się nie kojarzy. Cudowne jest Timbuktu, ale zbyt suche i zbyt ostre w tym kontekście. Nie mam jeszcze żadnego kandydata. Nie szukam zapachów bardzo kobiecych/zmysłowych.

Pobocznie szukam "zapachu powietrza", który byłby zwiewny, pozbawiony jakiejkolwiek słodyczy, również nie kwaśny, słony, kwiatowy, pudrowy czy wodnisty. W ogóle nie pachnący niczym konkretnym. Nie musi powalać świeżością. Zapachy zawierające aldehydy z góry odpadają. W koncepcję świetnie się wpisuje Masaki Shiro, na chwilę obecną mój faworyt, chętnie poznam więcej propozycji.
Ja bym się podpięła, pod szukanie zapachu "powietrze", ale jednak szukamy ciut innego powietrza, gdyż Shiro na mnie jest zbyt kremowo/pudrowo/piżmowe. To takie perfumowane powietrze


Osobiście szukam zapachu przedwiosennego wiatru/przeciągu Wiem, wiem, że w perfumach raczej go nie znajdę. ale nadzieja umiera ostatnia . Chodzi o taką wytrawną rześkość zimnego jeszcze wiatru, ale już pachnącego odmarznietą naturą - glebą, wciąż suchymi drzewami, ale nie liśćmi! Nic zielonego, nic kwaśnego ani broń boże wodnego

Edytowane przez rachell111
Czas edycji: 2017-02-14 o 20:27
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 20:22   #5
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Osobiście szukam zapachu przedwiosennego wiatru/przeciągu Wiem, wiem, że w perfumach raczej go nie znajdę. ale nadzieja umiera ostatnia. Chodzi o taką wytrawną rześkość zimnego jeszcze wiatru, ale już pachnącego odmarznietą naturą - glebą, wciąż suchymi drzewami, ale nie liśćmi! Nic zielonego, nic kwaśnego ani broń boże wodnego
Pewnie nie do konca o to Ci chodzi, ale mnie się tak kojarzy Kashmina Touch niestety wycofana...
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 21:12   #6
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Toście wymyśliły
Kilka zapachów kojarzy mi się z ogniem, ale są raczej przyprawowe i/lub słodkawe: RBR Embers, Sahara Noir, City on Fire, poza tym Black Cashmere i Encens Flamboyant (to już bardzo luźne skojarzenia).
Co do perfum-nie-perfum, to sama szukałam kiedyś czegoś takiego i ostatecznie padło na Isos lub Greyland. Zerknij, może coś Cię zainspiruje: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=724574 chociaż Shiro nie znam więc nie mam pojęcia o czym dokładnie myślisz.

Rejcz, a Hinoki? Pewnie zupełnie nie ten trop? Wg mnie pachnie jak kosodrzewina pod śniegiem i zimny wiatr. Ale też jak bejcowana deska... Z kwaśno-zielonych miałabym jeszcze ze trzy typy.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 21:12   #7
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Pewnie nie do konca o to Ci chodzi, ale mnie się tak kojarzy Kashmina Touch niestety wycofana...
Miałam, uwielbiałam, ale pogodziłam się z końcem. Kashmina jednak ciut za słodkawa, za miła, za delikatna i za kwaskowa momentami, żeby była tożsama z tym, czego szukam: wytrawnością i surowością takiego drzewa po zimie. Niemniej ten typ "powietrzności" mi odpowiadał, nie była zbyt perfumowa dla mnie, było w niej sporo powietrza, to prawda.

Niestety i molekuły to tym razem nie to.

rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-14, 21:18   #8
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość

Rejcz, a Hinoki? Pewnie zupełnie nie ten trop? Wg mnie pachnie jak kosodrzewina pod śniegiem i zimny wiatr. Ale też jak bejcowana deska... Z kwaśno-zielonych miałabym jeszcze ze trzy typy.
Hinoki miałam, to nie to. On pachnie tak właśnie jak piszesz, więc nie tego poszukuję teraz.

Zapach- nie zapach. Oooooo tak. Chyba tylko Greyland nie znam Przyjrzę mu się chociaż onlajnowo, albowiem jego nazwa brzmi dokładnie jak coś, czego szukam. Jak w marcu/kwietniu chodzę po takim mieszanym lasku, kwitną bazie, wieje wiatr i to one chyba tak dają czadu - taką watą

Edytowane przez rachell111
Czas edycji: 2017-02-14 o 21:20
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 21:59   #9
Drakonida
Raczkowanie
 
Avatar Drakonida
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 428
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Powietrze - molekuły
Są świetne, ale aż świdrują "elektryczością".
Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Powietrze pachnące solą i drewnem wyrzuconym przez morze. Sel de Vetiver The Different Company tak mi się kojarzy.
Sól jednoznacznie kojarzy mi się z morzem, zupełnie nie pasuje.
Cytat:
Napisane przez rachell111 Pokaż wiadomość
Ja bym się podpięła, pod szukanie zapachu "powietrze", ale jednak szukamy ciut innego powietrza, gdyż Shiro na mnie jest zbyt kremowo/pudrowo/piżmowe. To takie perfumowane powietrze


Osobiście szukam zapachu przedwiosennego wiatru/przeciągu Wiem, wiem, że w perfumach raczej go nie znajdę. ale nadzieja umiera ostatnia . Chodzi o taką wytrawną rześkość zimnego jeszcze wiatru, ale już pachnącego odmarznietą naturą - glebą, wciąż suchymi drzewami, ale nie liśćmi! Nic zielonego, nic kwaśnego ani broń boże wodnego
Na mnie takie są wszystkie czyste/neutralne zapachy, Shiro jako jedyne nie. Do Twojego opisu może pasować V Canto Alibi. Mi się kojarzy z daleką północą, ze skalistym pustkowiem i zimnym wiatrem. Może to daleko posunięta rześkość, ale zieleni ani pozostałych niepożądanych komponentów to tam nie ma.
Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Toście wymyśliły
Kilka zapachów kojarzy mi się z ogniem, ale są raczej przyprawowe i/lub słodkawe: RBR Embers, Sahara Noir, City on Fire, poza tym Black Cashmere i Encens Flamboyant (to już bardzo luźne skojarzenia).
Co do perfum-nie-perfum, to sama szukałam kiedyś czegoś takiego i ostatecznie padło na Isos lub Greyland. Zerknij, może coś Cię zainspiruje: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=724574 chociaż Shiro nie znam więc nie mam pojęcia o czym dokładnie myślisz.
Saharę i BC znam, zupełnie odbiegają od tego, czego szukam. Embers już szukam do testów, City on Fire zapisuję, wygląda intrygująco.
Na pierwszy rzut oka połowę znam, są zbyt surowe. Chciałabym czegoś bezosobowego, ale miękkiego.

Edytowane przez Drakonida
Czas edycji: 2017-02-14 o 22:01
Drakonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 06:05   #10
misianka
kosmita jakiś normalnie
 
Avatar misianka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: po trzeciej stronie lustra
Wiadomości: 19 200
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Powietrze pachnące solą i drewnem wyrzuconym przez morze. Sel de Vetiver The Different Company tak mi się kojarzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zaciekawiłaś mnie bardzo
__________________
Przeproście i Spieprzajcie





Kot też człowiek. Zazwyczaj zresztą bardziej.
misianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 09:51   #11
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez Drakonida Pokaż wiadomość
Saharę i BC znam, zupełnie odbiegają od tego, czego szukam. Embers już szukam do testów, City on Fire zapisuję, wygląda intrygująco.
Na pierwszy rzut oka połowę znam, są zbyt surowe. Chciałabym czegoś bezosobowego, ale miękkiego.
W takim razie Embers chyba możesz sobie darować, to typ Sahary. A CoF ciężko dopaść, ja zamawiałam w ciemno z Hameryki :/ Też nie sądzę żeby Ci się spodobały, one pachną trochę ogniem (niby), trochę grillem, liśćmi, jakby zaparzonymi kwaśnymi owocami. I zniczem Taki gorący, jesienny zapach. A kolega podsumował, że "dają oscypkiem".
Bezosobowy a miękki - Greyland?
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-15, 15:10   #12
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Powietrze-dla mnie to ozonowe zapachy, a wiec
L'eau Issey Miyake - ozon poburzowy, gdy wszystko wokół pachnie jeszcze bardziej
Vocalise Shiseido -czyste powietrze aż się idzie zachłysnąć
dorzucę jeszcze
Acqa di Gio Armaniego (zielona) letnie powietrze na leniwej sennej wsi po sianokosach, aż wręcz brzęczenie pszczół słychać

Ogień
to co kocham to kadzidło i tu zdecydowanie Sahara Noir oraz File en Eiguilles Lutensa. Czystego ognia nie znam
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 13:50   #13
Drakonida
Raczkowanie
 
Avatar Drakonida
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 428
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
W takim razie Embers chyba możesz sobie darować, to typ Sahary. A CoF ciężko dopaść, ja zamawiałam w ciemno z Hameryki :/ Też nie sądzę żeby Ci się spodobały, one pachną trochę ogniem (niby), trochę grillem, liśćmi, jakby zaparzonymi kwaśnymi owocami. I zniczem Taki gorący, jesienny zapach. A kolega podsumował, że "dają oscypkiem".
Bezosobowy a miękki - Greyland?
CoF jest w Lulua, przy okazji zamówię próbkę, szkoda, że nie mam jak powąchać stacjonarnie. Greyland ma pieprz i imbir, wygląda na suchy i ostry.
Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Powietrze-dla mnie to ozonowe zapachy, a wiec
L'eau Issey Miyake - ozon poburzowy, gdy wszystko wokół pachnie jeszcze bardziej
Vocalise Shiseido -czyste powietrze aż się idzie zachłysnąć
dorzucę jeszcze
Acqa di Gio Armaniego (zielona) letnie powietrze na leniwej sennej wsi po sianokosach, aż wręcz brzęczenie pszczół słychać

Ogień
to co kocham to kadzidło i tu zdecydowanie Sahara Noir oraz File en Eiguilles Lutensa. Czystego ognia nie znam
Zapisuję dwa pierwsze.
Ani Fille, ani Sahara (cudowna, swoją drogą ) nie kojarzy mi się ogniście. Kadzidło uwielbiam, ale odbieram je jako chłodne.
Drakonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 14:09   #14
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez Drakonida Pokaż wiadomość
CoF jest w Lulua, przy okazji zamówię próbkę, szkoda, że nie mam jak powąchać stacjonarnie. Greyland ma pieprz i imbir, wygląda na suchy i ostry.
O, a to ci, mogłam poczekać zamiast szarpać się z przesyłkami z USA.
Greyland mimo wszystko jest dość "miękkim" zapachem. Suchy jest owszem, ale nie ostry. Jak będziesz mieć kiedyś okazję to obwąchaj, a nuż widelec.
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 14:46   #15
rachell111
Zakorzenienie
 
Avatar rachell111
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 23 793
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Greyland mimo wszystko jest dość "miękkim" zapachem. Suchy jest owszem, ale nie ostry. Jak będziesz mieć kiedyś okazję to obwąchaj, a nuż widelec.
Kurcze brzmi jak 90% tego, czego ja szukam. Chyba nawet zdarzyło mi się niuchnąć na zlocie, pośród dziesiątek innych zapachów, ale patrząc na nuty, to musz-test na skórze, albowiem pieprz, skóra i cedr, to nuty, które zazwyczaj na mnie "brzydko pachną". Więc, mimo tego, że coś mi się podoba z flaszki, jak np Bottega, to na mnie zwyczajnie śmierdzi
BTW - przemawia do mnie Twoja recenzja. Popiół na plus. Albowiem ja, z kolei nie mogę nosić wędzonego zapachu dymu.

Edytowane przez rachell111
Czas edycji: 2017-02-16 o 14:47
rachell111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 18:16   #16
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Powietrze - Lumiere Blanche Olfactive Studio Zapach przejrzysty, krystaliczny.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 21:58   #17
Drakonida
Raczkowanie
 
Avatar Drakonida
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 428
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez Fenris Pokaż wiadomość
Powietrze - Lumiere Blanche Olfactive Studio Zapach przejrzysty, krystaliczny.
Niedługo się przekonam.

Na razie prawie same powietrzne propozycje, żadnych rozgrzanych żywic?
Drakonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 22:17   #18
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez Drakonida Pokaż wiadomość
Niedługo się przekonam.

Na razie prawie same powietrzne propozycje, żadnych rozgrzanych żywic?
Ciekawe czy też poczujesz te "kryształki"

Dla mnie rozgrzana żywica to 24 Gold Oud Edition ScentStory (dla mnie nie do przejścia). No, ale to głównie mocny oud...

Edytowane przez Fenris
Czas edycji: 2017-02-16 o 22:18
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 20:15   #19
Drakonida
Raczkowanie
 
Avatar Drakonida
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 428
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Dotychczas udało mi się przetestować (i wykluczyć):
L'eau Issey Miyake EDT - kwiatowy
L'eau Issey Miyake EDP - wodnisty; do złudzenia przypomina mi zapach zapamiętany z dzieciństwa, który uwielbiałam wąchać (nie pamiętam, niestety, co to mogło być)
Acqua di Gio (dwie wersje, które uznałam za zielone) - słodko i kwiatowo
Lumiere Blanche - podejrzewam, że jest piękny i dobrze wpisuje się w koncepcję, ale prawie go nie czuję za jakiś czas dam mu jeszcze szansę, odnotowuję dla innych szukających powietrznych zapachów jako warty sprawdzenia

Ostatecznie na półkę trafił Shiro. Nadal poszukiwany zapach ognisty.
Drakonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-05, 16:58   #20
Pani Stettke
Zakorzenienie
 
Avatar Pani Stettke
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 460
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez Drakonida Pokaż wiadomość
Szukam zapachu kojarzącego się z ogniem. Ktoś coś podpowie?
Powinien być gorący, żywiczny, niesłodki. Nie przyprawowy, chyba że w minimalnych ilościach, ostrość przypraw zupełnie z ogniem mi się nie kojarzy. Cudowne jest Timbuktu, ale zbyt suche i zbyt ostre w tym kontekście. Nie mam jeszcze żadnego kandydata. Nie szukam zapachów bardzo kobiecych/zmysłowych.
Rozumiem, że nie szukasz zapachu dymu z ogniska (bo tu bezkonkurencyjny jest Fumidus) tylko zapachu samego ogniska- płomieni i rozgrzanego powietrza.

Nuty żaru i rozgrzanego żelaza są wg oficjalnego spisu nut w Bitter Rose Broken Spear DS Durga. I nie tylko wg oficjalnego spisu - ja czuję je bardzo mocno. Jeśli tylko tymianek nie będzie Ci za bardzo przeszkadzał, i nie schłodzi na Tobie tej kompozycji, to może być coś, czego szukasz.

Fuoco Infernale Linari- tam jest całe morze topiących się żywic I lekka drzewna słodycz.

Jeśli natomiast potrzebny Ci zapach popiołu z ogniska i stygnącego żaru- to Vi et Armis Beaufort London bardzo wiernie go oddaje, ale trzeba odwagi, żeby go nosić.
__________________
wymiana
Pani Stettke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 20:33   #21
Drakonida
Raczkowanie
 
Avatar Drakonida
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 428
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez Pani Stettke Pokaż wiadomość
Rozumiem, że nie szukasz zapachu dymu z ogniska (bo tu bezkonkurencyjny jest Fumidus) tylko zapachu samego ogniska- płomieni i rozgrzanego powietrza.
Nie czuję dymu w Fumidusie.
Cytat:
Napisane przez Pani Stettke Pokaż wiadomość
Nuty żaru i rozgrzanego żelaza są wg oficjalnego spisu nut w Bitter Rose Broken Spear DS Durga. I nie tylko wg oficjalnego spisu - ja czuję je bardzo mocno. Jeśli tylko tymianek nie będzie Ci za bardzo przeszkadzał, i nie schłodzi na Tobie tej kompozycji, to może być coś, czego szukasz.
Do przetestowania przy okazji, dopisuję.
Cytat:
Napisane przez Pani Stettke Pokaż wiadomość
Fuoco Infernale Linari- tam jest całe morze topiących się żywic I lekka drzewna słodycz.
Morze rozgrzanych żywic. O ile mnie cynamon nie odrzuci, to brzmi dokładnie tak, jak bym sobie wyobrażała. Nie widzę nigdzie dostępnych próbek, ale mam nadzieję, że uda mi się go przetestować.
Cytat:
Napisane przez Pani Stettke Pokaż wiadomość
Jeśli natomiast potrzebny Ci zapach popiołu z ogniska i stygnącego żaru- to Vi et Armis Beaufort London bardzo wiernie go oddaje, ale trzeba odwagi, żeby go nosić.
W moim odczuciu to męski zapach w najlepszym wydaniu. Podwędzony i przydymiony, z niepowtarzalną klasą. To gęsta atmosfera nocnego spotkania w starej, wyposażonej w skórzane fotele i murowany kominek bibliotece, spotkania towarzyskiego: nad trunkami i w kłębach dymu z fajek. Mi nie pasował.

Edytowane przez Drakonida
Czas edycji: 2017-03-06 o 20:35
Drakonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 17:39   #22
dominika_mp
Zadomowienie
 
Avatar dominika_mp
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 326
Dot.: Zapach ognia i powietrza

A znasz te? A City On Fire Imaginary Authors
W opinii na fragrze dziewczyna porównuje je do 'czystego ognia'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
wymienię się/sprzedam
https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=5072
dominika_mp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 18:15   #23
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Let Me Play the Lion Les Nez

LOANT Santi Burgas

MOLéCULE 234.38 Zarkoperfume



Dziwnie odbierasz Timbuktu, dla mnie jest świeży i zielony (trochę bagienna ta zieloność jak w Ogródku Nilowym), z wyraźną nutą kadzidła
__________________
próbki na wymianę




Edytowane przez kriss_de_valnor
Czas edycji: 2017-03-09 o 18:20
kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 16:05   #24
Drakonida
Raczkowanie
 
Avatar Drakonida
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 428
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez dominika_mp Pokaż wiadomość
A znasz te? A City On Fire Imaginary Authors
W opinii na fragrze dziewczyna porównuje je do 'czystego ognia'

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Były już wyżej wymienione, nie znam, na pewno będę testować.
Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
Let Me Play the Lion Les Nez

LOANT Santi Burgas

MOLéCULE 234.38 Zarkoperfume
Zapisuję.
Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
Dziwnie odbierasz Timbuktu, dla mnie jest świeży i zielony (trochę bagienna ta zieloność jak w Ogródku Nilowym), z wyraźną nutą kadzidła
Bardzo się zdziwiłam widząc pierwszy raz taką opinię. Czego to ludzie nie wyczują. Toż to wiatr znad pustyni! Po kilku kolejnych powoli dochodzę do wniosku, że to jednak ja mam dziwne powonienie. Ogródek Nilowy jest przede wszystkim cytrusowy, do tego dochodzi szybko bujna zieleń z delikatnymi kwiatami, może nadrzeczna, na pewno jednak nie bagienna. Czyżbym też była odosobniona w tym poglądzie?
Drakonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 17:09   #25
dominika_mp
Zadomowienie
 
Avatar dominika_mp
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 326
Dot.: Zapach ognia i powietrza

A dasz cynk i podzielisz się psikiem jak zdobędziesz A City On Fire?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
wymienię się/sprzedam
https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=5072
dominika_mp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 17:26   #26
Drakonida
Raczkowanie
 
Avatar Drakonida
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 428
Dot.: Zapach ognia i powietrza

Cytat:
Napisane przez dominika_mp Pokaż wiadomość
A dasz cynk i podzielisz się psikiem jak zdobędziesz A City On Fire?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jasne.
Drakonida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-10 18:26:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:13.