KOLOR a meble ??? czy pasuje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-01, 19:12   #1
Auzzy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 216

KOLOR a meble ??? czy pasuje


Kochane wizażanki juz od dawna zbieram sie do zmiany wystroju pokoju... bardzo podobaja mi sie wystroje nowoczesne, duzo szkla i fioletu oraz bieli i brazu jednak mam juz zakupione meble BRW INDIANA sosna antyczna i jestem wsciekla, bo one nie pasuja do mojego pomyslu.... pomozcie mi cos wykombinowac uwazacie ze te meble pasuja do tego stylu, albo chociaz do fioletu ( kocham FIOLET) aha pokoj 20 m2 mam 17 lat
Auzzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 20:43   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: KOLOR a meble ??? czy pasuje

Nie jest to styl nowoczesny ,kojarzy mi sie z staroscia ,piratami ,mosiężne okucia,jakies stare kufry i skrzynie,lekko morski.

Co nie znaczy nie nie mozesz pomalowac scian na brąż plus fioletowe dodoatki lub odwrotnie i jakies kremowe dodatki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 20:59   #3
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: KOLOR a meble ??? czy pasuje

a ja chciałabym zaznaczyć że z spokojną głową można łączyć stare z nowym :/
tylko trzeba delikatnie i nie przesadzić...

dawaj zdjęcie pokoju..
to dopiero wtedy powiemy ci co dokładnie można by zrobić z tym pokojem..
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 20:42   #4
maja2005
Zadomowienie
 
Avatar maja2005
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 1 014
Dot.: KOLOR a meble ??? czy pasuje

Nie wiem, dlaczego uważasz, że fiolet nie będzie pasował. Sosna antyczna, to, o ile się nie mylę, dość jasny odcień, a więc nawet mogłabyś sobie pozwolić na badziej intensywny odcień. Dodatki z brązu i bieli byłyby idealne, jasna (biała lub kremowa) narzuta na łóżko i może nawet jakieś jasne szablony na ścianę (choć nie wiem, czy takie rzeczy się Tobie podobają - zdjęcie w załączniku) dopełniłyby całości.

Tak dla pewności, o takie meble chodzi, jak na fot. 2?
maja2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 17:54   #5
wiecznie_pod_wiatr
Zakorzenienie
 
Avatar wiecznie_pod_wiatr
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 234
Dot.: KOLOR a meble ??? czy pasuje

Razem z TŻ-tem chcemy pomalować nasz pokój. Wiemy, że jedną ścianę (tą na której stoi kanapa) chcemy mieć w kolorze ciemnego brązu, czekolady. Problem pojawia się przy wyborze koloru reszty ścian. Większość ludzi z którymi rozmawiam, jak również i sprzedawcy farb mówią mi jedynie o połączeniu czekolady z odcieniami beżu. Sama zastanawiając się nad tym, żeby ściany pasowały do mebli mam wrażenie, że chyba te odcienie beżu jedynie by się nadawały. Ale chciałabym się Was podpytać czy istnieje jakieś inne połączenie (choć zaczynam wątpić) przy jasnej podłodze i takich meblach (kanapa w załączniku jest przykładowa ale podobna do naszej, a odcień jej mamy nieco ciemniejszy niż na zdjęciu, a szafa i komoda w kolorze buku):

Edytowane przez wiecznie_pod_wiatr
Czas edycji: 2010-01-08 o 17:55
wiecznie_pod_wiatr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 09:09   #6
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: KOLOR a meble ??? czy pasuje

Cytat:
Napisane przez wiecznie_pod_wiatr Pokaż wiadomość
Sama zastanawiając się nad tym, żeby ściany pasowały do mebli mam wrażenie, że chyba te odcienie beżu jedynie by się nadawały. Ale chciałabym się Was podpytać czy istnieje jakieś inne połączenie (choć zaczynam wątpić) przy jasnej podłodze i takich meblach (kanapa w załączniku jest przykładowa ale podobna do naszej, a odcień jej mamy nieco ciemniejszy niż na zdjęciu, a szafa i komoda w kolorze buku):

Myślę, że nie trzeba się aż tak ograniczać z barwami, a z pewnością nie szkodzi wypróbować parę zestawień kolorystycznych. Do power net+ (program do aranżacji) nie tak dawno dodano meble BRW i możesz tam znaleźć komplet INDIANA w zakładce "brw_nowoczesne_komplety_ modułowe" i wstawić meble do projektu. Potem klikasz na ścianę; w zakładkach "baza płytek" i "baza kolorów i tekstur" możesz wybierać kolory i materiały, którymi chcesz pokryć ściany; to samo po kliknięciu na podłogę. Jest to super proste, a przy tym możesz zyskać jako takie wyobrażenie, jak by to wyglądało w rzeczywistości .

I oczywiście możesz tam też wstawić przykładową kanapę, w wybranym kolorze (zakładka "pokoje" -> "sofy i fotele", ustawiasz mebel, klikasz na niego i na dole widzisz w jakich kolorach jest dostępny.)

Edytowane przez millia
Czas edycji: 2010-01-13 o 09:13
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.