Nie zdałam szkoły, gdzie pracować bez średniego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-16, 13:15   #1
darina94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1

Nie zdałam szkoły, gdzie pracować bez średniego?


Cześć wizażanki...
Właśnie się dowiedziałam, że do zaliczenia matematyki brakował mi jeden punkt, a moja matematyczka jest bezlitosna. Nie mam więc wykształcenia średniego, do matury również nie podchodzę w tym roku.

Mieszkam pod Poznaniem i chciałabym się do niego jak najszybciej przeprowadzić i usamodzielnić. Chciałam Was zapytać, czy istnieje gdzieś możliwość pracy by zarabiać tyle pieniążków, żeby starczyło na utrzymanie? Jestem zła ponieważ wiem, że brak wykształcenia średniego do poprawki w sierpniu strasznie pokrzyżowało mi plany.

CO ROBIĆ, GDZIE PRACOWAĆ?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc..
darina94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 16:37   #2
Chandler
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Nie zdałam szkoły, gdzie pracować bez średniego?

Cytat:
Napisane przez darina94 Pokaż wiadomość
Cześć wizażanki...
Właśnie się dowiedziałam, że do zaliczenia matematyki brakował mi jeden punkt, a moja matematyczka jest bezlitosna. Nie mam więc wykształcenia średniego, do matury również nie podchodzę w tym roku.

Mieszkam pod Poznaniem i chciałabym się do niego jak najszybciej przeprowadzić i usamodzielnić. Chciałam Was zapytać, czy istnieje gdzieś możliwość pracy by zarabiać tyle pieniążków, żeby starczyło na utrzymanie? Jestem zła ponieważ wiem, że brak wykształcenia średniego do poprawki w sierpniu strasznie pokrzyżowało mi plany.

CO ROBIĆ, GDZIE PRACOWAĆ?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc..
Bez matury i tak nie będziesz mieć wykształcenia średniego, a niepełne średnie. O pracę jest bardzo ciężko, z czego chyba nie zdajesz sobie sprawy, ludzie po dwóch kierunkach studiów, ze znajomością języków biją się o pracę w KFC czy Starbucksie. Możesz mieć szczęście, ale warto spróbować załapać się na pracę w wakacje, żeby mieć jakieś oszczędności (choć i one pewnie nie będą wielkie), przeżyć kilka miesięcy i w tym czasie łapać się pracy - ale jak już pisalam, o takową naprawdę nie jest latwo
Chandler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 10:34   #3
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Nie zdałam szkoły, gdzie pracować bez średniego?

Cytat:
Napisane przez darina94 Pokaż wiadomość
Cześć wizażanki...
Właśnie się dowiedziałam, że do zaliczenia matematyki brakował mi jeden punkt, a moja matematyczka jest bezlitosna. Nie mam więc wykształcenia średniego, do matury również nie podchodzę w tym roku.

Mieszkam pod Poznaniem i chciałabym się do niego jak najszybciej przeprowadzić i usamodzielnić. Chciałam Was zapytać, czy istnieje gdzieś możliwość pracy by zarabiać tyle pieniążków, żeby starczyło na utrzymanie? Jestem zła ponieważ wiem, że brak wykształcenia średniego do poprawki w sierpniu strasznie pokrzyżowało mi plany.

CO ROBIĆ, GDZIE PRACOWAĆ?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc..

Z pracą jest bardzooo ciężko bez średniego- a jak już znajdziesz to za marne grosze za które ciężko bedzie utrzymać sie samemu.. sama jestem w trakcie LO- czyli jeszcze sredniego wykształcenia nie mam. I szukając pracy każdy pytał czy mam srednie.. Ponadto miałam okazję ,że chcieli mnie zatrudnić na stałe po stażu- tu też tak naprawdę staż dostałam w biurze po znajomości, bo inaczej to pewnie sprzątałabym ulicę.. Ale właśnie bez tego sredniego nie mogli..

Ogólnie jestem zdania ,że najpierw skończyć szkołe, zrobić co najmniej srednie wyksztalcenie i dopiero brać się za pracę..
Ja niestety za późno zrozumiałam swój błąd i gdyby można było cofnąć czas to nigdy w zyciu nie poszłabym do pracy bez zrobienia najpierw szkoły. NO ale czasu sie nie da cofnąć i musze teraz płacić za swoje błędy młodości.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY

Edytowane przez dzamatasi
Czas edycji: 2013-04-17 o 10:36
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 10:35   #4
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 078
Dot.: Nie zdałam szkoły, gdzie pracować bez średniego?

Przede wszystkim zdaj ten egzamin w terminie poprawkowym a potem podejdź do matury. Siedź godzinami nad matematyką, proś koleżanki o pomoc, namęcz się, ale efekty będą. Bez wykształcenia sredniego pracy raczej nigdzie nie znajdziesz, zwłaszcza że zawodu też nie masz. Ewentualnie zostaje Ci jakiś wyjazd na zbiory czy do sprzątania za granicę.
Ale szczerze Ci radzę - zdaj ten egzamin i maturę - mam koleżankę w tej samej sytuacji co Ty, ma teraz 35 lat i wściekła jest jak osa na samą siebie. Zarabia grosze na umowy śmieciowe albo na czarno przy ciężkiej fizycznej orce. I nie ma szans na nic lepszego. Naprawdę nie warto tak całe życie się mordować przez jeden zawalony egzamin.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 09:07   #5
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Nie zdałam szkoły, gdzie pracować bez średniego?

Skup się na nauce. Bez średniego w życiu będzie ci bardzo ciężko.
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 13:47   #6
tusiamar
Zakorzenienie
 
Avatar tusiamar
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 898
Dot.: Nie zdałam szkoły, gdzie pracować bez średniego?

jeśli nie zdajesz w tym roku matury, to zapisz się do szkoły policealnej (tam przyjmują bez matury) będziesz miała konkretny tok nauki i będziesz mogła szukać pracy w nim, albo chociaż jakiś praktyk zawodowych. rok wykorzystaj też na przygotowanie do zdania poprawki z kolejnym rocznikiem.
na pocieszenie: mam koleżankę, która zdawała razem ze mną maturę, nie zdała z angielskiego dwa razy. udało się za trzecim. skończyła studia. dziś ma swoją firmę. tak więc - uszy do góry!
tusiamar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 12:07   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Nie zdałam szkoły, gdzie pracować bez średniego?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-22, 12:45   #8
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Nie zdałam szkoły, gdzie pracować bez średniego?

Bardzo ciężko będzie Ci coś znaleźć, wiem co mówię, bo mam koleżankę w podobnej sytuacji i musiała wyjechać na zmywak do Anglii. Niestety teraz ciężko złapać coś nawet ze średnim wykształceniem, bo tak naprawdę nie ma się żadnego fachu w ręku, żadnego zawodu i praktycznie żadnych umiejętności takich typowo "pracowniczych"
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 15:13   #9
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Nie zdałam szkoły, gdzie pracować bez średniego?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 15:14   #10
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Nie zdałam szkoły, gdzie pracować bez średniego?

Cytat:
Napisane przez Chandler Pokaż wiadomość
Bez matury i tak nie będziesz mieć wykształcenia średniego, a niepełne średnie.
A koleżanka jakie ma wykształcenie, że takie głupoty wypisuje?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:03.