Wypiekacz do chleba nie wyrabia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-08, 17:25   #1
voella
Raczkowanie
 
Avatar voella
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44

Wypiekacz do chleba nie wyrabia?


Wczoraj kupiłam wypiekacz do chleba firmy Ariete 131 Pane Express Top, dzisiaj chciałam już zrobić chlebek i napiszę wam dokładnie co zrobiłam i może wy znajdziecie mój błąd, bo ja nie mam pojęcia. Więc do pojemnika wlałam 340 ml wody mierzone miarką dołączoną do wypiekacza, dodałam 0,5 kg mieszanki firmy chleb polski podhalański owsiany, dodałam 2,5 łyżeczki drożdży instant i do tego na koniec łyżkę oliwy z oliwek. Włączyłam program 3 - chleb żytni, stopień wypieczenia średni i waga 700. Już na początku wydawało mi się dziwne, że takie małe mieszadełko może wyrobić tak dużo ciasto, które nawet nie sięga do boków pojemnika i miałam rację, bo nie wyrobiło. Skończył się ostatni etap wyrabiania, a ciasto jest nie wyrobione, na środku mokre, po bokach trochę mąki. Nie wiedziałam co zrobić więc wyłączyłam tamten program i włączyłam program szybki który miał wyrobić 15 minut, 7 minut wyrastać i piec. Ale to nic nie dało i ciasto wciąż nie wyrobione. Robiłam wszystko według przepisu na opakowaniu mąki czyli właśnie pół paczki mieszanki, 5 g drożdży, 340 ml wody. Wiecie może co może być nie tak? Teraz właśnie taki niewyrobiony się piecze, bo nie wiem co z nim zrobić.
voella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 19:25   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wypiekacz do chleba nie wyrabia?

Poczekaj czy i jak sie upiecze.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 19:31   #3
voella
Raczkowanie
 
Avatar voella
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44
Dot.: Wypiekacz do chleba nie wyrabia?

Chleb się już "upiekł". Jest z wierzchu surowy, w środku konsystencja niby dobra ale w smaku okropna. Po bokach chleba dużo mąki i widać, że nie rozmieszany był. Klapa.
voella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 20:26   #4
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Wypiekacz do chleba nie wyrabia?

ja mam inny, ale mieszadło też nie dosięga do brzegów i nie ma problemów.
wtopę raz tylko zaliczylam, jak zapomniałąm go włożyć do tej miski ;p
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 23:14   #5
hanusia505
Zakorzenienie
 
Avatar hanusia505
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 015
Dot.: Wypiekacz do chleba nie wyrabia?

Sprobuj moze innego przepisu, pewnie masz ksiazeczke z przepisami dolaczona do urzadzenia. Przyszlo mi do glowy jeszcze, ze z tej mieszanki z woda wychodzi chleb powyzej kilograma, a Ty masz automat z jednym mieszadlem wiec raczej mozesz piec chleb do 900gr.
__________________
Napełnij pustą miskę!klik

Kosmetyki i inne produkty nietestowane na zwierzętach!
klik
hanusia505 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 06:00   #6
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Wypiekacz do chleba nie wyrabia?

Też niedawno kupiłam maszynę, i z początku jak robiłam według przepisów z książeczki to nic nie wychodziło. Teraz robię wedle swoich receptur i chleb jest pyszny-daję mniej wody niż oni radzą, więcej mąki i nie daję drożdży instant tylko normalne-3/4 paczki i w końcu mam normalny chleb,a nie jakąś niezjadalną grudę.
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 16:43   #7
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Wypiekacz do chleba nie wyrabia?

Też mam maszynę i czasem zostaje trochę mąki po bokach, wtedy otwieram klapę i podsuwam tą mąkę. Ale to bardzo rzadko tak się dzieje.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 07:17   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wypiekacz do chleba nie wyrabia?

Ja ostatnio myślałam, że automat nam się zepsuł. Okazało się, że jedno z dwóch mieszadeł się przyblokowało. Zwróć zatem w pierwszej kolejności uwagę na to, czy mieszadło pracuje równomiernie i cały czas.

Dwa: przepis wzięłaś z opakowania mieszanki? Wydaje mi się, że coś dużo wody każą dodawać. Ja zawsze daję 270 - 300 ml, nie więcej (poza tym miarki producentów nie zawsze są dobrze "skalibrowane" - lepiej kupić miarkę uniwersalną, z innego źródła).

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2013-02-26 o 08:27
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 08:01   #9
agajanta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 1 399
GG do agajanta Send a message via Skype™ to agajanta
Dot.: Wypiekacz do chleba nie wyrabia?

Najlepiej jest zakupić opiekacz z dwoma mieszadłami. Mój opiekacz wcześniej Moulinex teraz SilverCrest radzi sobie z każdym ciastem bez problemu. Piekę swój chlebek chyba już drugi rok w ciągu tego czasu na palcach policzyłabym ile chleba kupiłam polecam fajna sprawa
agajanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:49.