Jakie repetytorium wybrac ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-28, 18:52   #1
Attemare
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 3

Jakie repetytorium wybrac ?


Hej
Jestem w 2 kl LO i mam zamiar zdawać maturkę rozszerzoną z matematyki, geografii i j.angielskiego i stąd moje pytanie jakie repetytoria czy inne książki przygotowujące do matury zakupić.
Przeglądałam sobie strony księgarni i różne fora na ten temat. Ogólnie dużo osób poleca vademecum z operonu, zauważyłam. Ja jeszcze znalazłam dosyć ciekawe z wsip'u i nowej ery "matura teraz". Może ktoś z was korzystał z tych książek i może podzielić się wrażeniami czy warto kupować, a jak nie mieliście styczności z tymi książkami to jakie waszym zdaniem są warte uwagi. Zaznaczę, że bardzo zależy mi żeby to były naprawdę dobre repetytoria, bo mam trochę braki z geografii przynajmniej.Dlatego też już teraz chcę zacząć się uczyć do maturki no i zdać ją na jakieś 85% w górę

To to jeśli chodzi o repetytorium, ale to chyba nie wystarczy np. z matematyki potrzebne są jeszcze jakieś zbiory zadań czy coś. Dużo słyszałam o książkach pana Kiełbasy i zbiorku " 1001 zadań" Jakie jeszcze są dobre do matematyki rozszerzonej ?

Co do j. angielskiego tez szukałam czegoś w typie repetytorium, ale powiem szczerze, że się w tym wszystkim pomieszałam. Jedni pisali, że " new matura explorer" jest beznadziejna, a inni ją polecali. Przeglądałam jeszcze między innymi Longmana, repetytorium z Macmillan'a, repetytorium z Omegi no i dosyć popularnym jest chyba " english grammar in use "i podobne ksiąśki Murphego. Z tym że ta książka jest cała po angielsku nwm czy bym sobie poradziła z nią. A kupować oddzielnie książkę do nauki gramatyki i do słówek ? Może jest taka książka która przygotowuje do pisania rozprawek i listów, bo zauważyłam, że z tym mi najgorzej idzie z anglika.
Dziękuję z góry i pozdrawiam
Attemare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 18:39   #2
EvelinLaura
Przyczajenie
 
Avatar EvelinLaura
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 26
Dot.: Jakie repetytorium wybrac ?

Przede wszystkim - nie ma co kupować masy książek. Im więcej książek, tym trudniej się w tym wszystkim odnaleźć.
Wypowiem się tylko na temat rozszerzeń z maty i angielskiego Z maty to głównie zbiory zadań i arkusze maturalne. Jakieś repetytorium też może być przydatne, ale nie jest konieczne. Kupiłam i do podstawy i do rozszerzenia z serii ,,Zdasz.to'', kilka razy zajrzałam tam, ale jakoś specjalnie nie korzystam z tego. Zbiór zadań Kiełbasy polecam, faktycznie bardzo dobry tak jak mówią. Przekonałam się o tym na maturze próbnej z Operonu. Wiele zadań mnie nie zaskoczyło, bo przerobiłam już podobne z tego zbioru.
A co do angielskiego to nie wiem czy jest sens już teraz kupować repetytorium. Zazwyczaj z klasie maturalnej w czasie lekcji przerabia się repetytorium, więc nie ma potrzeby kupować wcześniej. W szkole przerabiam z Longmana i bardzo sobie chwale. W domu korzystam z ,,english grammar in use''. Fajnie wszystko jest opisane, prostym językiem. Nie ma co się zrażać, że wszystko jest po angielsku.
Zwłaszcza jeśli ktoś myśli o maturze rozszerzonej z angielskiego to nie powinna mu być straszna książka po angielsku Jest ona skierowana do osób uczących się języka, więc nie ma tam żadnego wyszukanego słownictwa.

A tak trochę odbiegając od tematu książek - jesteś w 2 klasie, masz jeszcze czas na myślenie o maturze Ja bym się jeszcze tym nie przejmowała na Twoim miejscu. Klasa maturalna skupia się na powtórkach do matury. Na razie wystarczy, że będziesz się uczyć bieżącego materiału. A sama matura nie jest taka straszna. Dużo osób zaczyna naukę dopiero w styczniu, marcu lub nawet na tydzien przed maturą. I dają rade
EvelinLaura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-01 19:39:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:15.