Tabletki za tabletkami ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 19:34   #1
Niisiia123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 35

Tabletki za tabletkami !


Hej
Brałam tabletki Microgynon, lecz źle się po nich czułam odstawiłam po 18 tabletce, nie robiłam przerwy i zaczęłam brać nowe Cilest, biorę już 6 dzień i mam nadzieję że jestem dalej zabezpieczona.
Co o tym sądzicie??
Chcę się tylko upewnić
Niisiia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 23:35   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki za tabletkami !

Cytat:
Napisane przez Niisiia123 Pokaż wiadomość
Hej
Brałam tabletki Microgynon, lecz źle się po nich czułam odstawiłam po 18 tabletce, nie robiłam przerwy i zaczęłam brać nowe Cilest, biorę już 6 dzień i mam nadzieję że jestem dalej zabezpieczona.
Co o tym sądzicie??
Chcę się tylko upewnić
Brałaś tabletki 18 dni, po czym je odstawiłaś? BARDZO nierozsądnie. Zwłaszcza, że przez pierwsze 3 miesiące tabletki mają prawo powodować skutki uboczne.
Odstawianie tabletek ot tak, przed skończeniem opakowania rozsądne nie jest. Branie nowych już tym bardziej.

Czy jesteś dalej zabezpieczona — nie wiem. Ale na pewno mogłaś sobie namieszać hormonalnie w organizmie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 19:44   #3
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Tabletki za tabletkami !

może i niemądrze zrobiła ale microgynon to najgorsze ścier...wo tym bardziej dla młodej kobiety brałam to świństwo po czym poszłam do ginekologa i stwierdziła , że to jest makabra dawać takie tabletki i przepisala rigevidon czy jakoś tak. kolejne ścier....wo , które dostają kobiety po menopauzie , godzinę siedziałam u ginekologa bo Pani nie wiedziała jak zaradzić temu w końcu przepisała znacznie słabsze yasmin . nierozsądne przerywać tak tabletki ale wydaję mi się , że nic Ci nie będzie bo z silniejszych o wiele przeszłaś na słabsze , zanim tamte zaczną dobrze działać poprzednie będą jeszcze w organiźmie - idę na logikę
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 21:00   #4
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki za tabletkami !

Cytat:
Napisane przez an-gi Pokaż wiadomość
może i niemądrze zrobiła ale microgynon to najgorsze ścier...wo tym bardziej dla młodej kobiety brałam to świństwo po czym poszłam do ginekologa i stwierdziła , że to jest makabra dawać takie tabletki i przepisala rigevidon czy jakoś tak. kolejne ścier....wo , które dostają kobiety po menopauzie
Microgynon 21 i Rigevidon to jest to samo
A na menopauzę to nie tylko tabletki z levonorgestrelem są przepisywane

Cytat:
godzinę siedziałam u ginekologa bo Pani nie wiedziała jak zaradzić temu w końcu przepisała znacznie słabsze yasmin.
Czyli trafiłaś na marnych ginekologów. Przykro mi. Wszyscy przepisywali Ci tabletki „na oko”
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 03:12   #5
alli78
Raczkowanie
 
Avatar alli78
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: 100lica/PTB/Cz-wa
Wiadomości: 182
Dot.: Tabletki za tabletkami !

Tak czy siak mieszanie tabletek hormonalnych jest nierozsądne. Hormony pewnie sfiksują i można różnych cudów bo takiej miksturze się spodziewać.
Z zabezpieczenim to zapytaj lekarza ale jak on to usłyszy to się za głowę pewnie złapie.
alli78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 07:46   #6
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Tabletki za tabletkami !

niestety trafiałam na takich "mądrych " a niby wybitni specjaliści!! do obecnej trafiłam przez przypadek w sumie z polecenia , bardzo dobra jeśli chodzi o wszystko co z ciążą i z młodymi dziewczynami. Moja kuzynka była w 8 miesiącu ciąży kiedy jej wykryła jakąś cystę , do tej pory żaden inny lekarz tego nie widział , na drugi dzień już leżała na stole operacyjnym!!
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 13:35   #7
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Tabletki za tabletkami !

Cytat:
Napisane przez an-gi Pokaż wiadomość
niestety trafiałam na takich "mądrych " a niby wybitni specjaliści!! do obecnej trafiłam przez przypadek w sumie z polecenia , bardzo dobra jeśli chodzi o wszystko co z ciążą i z młodymi dziewczynami. Moja kuzynka była w 8 miesiącu ciąży kiedy jej wykryła jakąś cystę , do tej pory żaden inny lekarz tego nie widział , na drugi dzień już leżała na stole operacyjnym!!
A w jaki sposób ona Ci dobrała tabletki? Dała Yasmin „bo najlepsze dla młodych dziewczyn”?

Przy okazji, Yasmin ma w składzie estrogen (ethinylestradiol) oraz drospirenone, a to właśnie to połączenie jest często stosowane podczas leczenia objawów menopauzy
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.