strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-12, 18:58   #1
kiciulka23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 123

strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?


Witam
Mam problem, panicznie boje się dentysty (w młodości miałam pare razy leczenie kanałowe i od tamtego czasu omijam dentyste szerokim łukiem) no ale dzisiaj stwierdziłam że muszę się wybrać póki jestem jeszcze młoda, bo później będzie coraz gorzej.
1. Czy państwowo przysługuje mi znieczulenie np do borowania w zębie?
2. Ząbki tak mi urosły że z jednej strony nie zmieściły się i trójka naszła na dwójkę, trójka jest wyżej, dwója wygięła się do tyłu. (patrz rysunek prowizoryczny ). Co z tym można by zrobić?wyrwać zęba i założyć aparat ? Jaki jest koszt aparatu (jestem pełnioletnia więc mi nie zrefundują pewnie) ?

Dziękuje i pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez☠tytułu.jpg (6,7 KB, 39 załadowań)
kiciulka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 21:59   #2
Domcia1313
Przyczajenie
 
Avatar Domcia1313
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 5
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

[QUOTE=
2. Ząbki tak mi urosły że z jednej strony nie zmieściły się i trójka naszła na dwójkę, trójka jest wyżej, dwója wygięła się do tyłu. (patrz rysunek prowizoryczny ). Co z tym można by zrobić?wyrwać zęba i założyć aparat ? Jaki jest koszt aparatu (jestem pełnioletnia więc mi nie zrefundują pewnie) ?

Dziękuje i pozdrawiam [/QUOTE]

co do pierwszego nie mam pojęcia, ale na drugie pytanie chętnie odpowiem: przede wszystkim najpierw umów się do ortodonty, najlepiej jakiegoś poleconego przez rodzinę lub znajomych, którzy się tam leczyli (sama możesz ocenić efekty leczenia), ortodonta powie ci co by zrobił z twym uzębieniem( np. założyłby aparat), i co ty masz teraz zrobić( iść do dent zaleczyć dane zęby, wyrwać itp.).
A co do aparatu stałego( bo u osób z zębami stałymi tylko taki wchodzi w grę) nie jest on nigdy refundowany,ceny(za jeden łuk) wachają się od 1000zl do 1800zl(w wiekszych miastach) za zwykly metalowy,
1500-2000 za ceramiczny( dyskretniejszy niż metalowy), 1800-3000 za szafirowy ( przeźroczysty), 6000-8000zl za lingwalny- językowy (przyklejany po wewnętrznej stronie zęba, więc całkowicie niewidoczny). Należy doliczyć także koszty wizyt(przez 2-3 lata, zależnie od typu aparatu co 4- 8 tygodni) każda po około 50 nawet do 250zl. sama widzisz nie jest tanio, ale aparat można spłacać ratami a o piękny i zdrowy uśmiech warto walczyć.
__________________
I'm proud of being a soldier in Michael Jackson's army of L.O.V.E.
"Zaczynam od człowieka w lustrze
Proszę go, by się zmienił
I żadne przesłanie nie mogłoby być jaśniejsze
Jeśli chcesz uczynić świat lepszym miejscem
Spójrz na siebie i dokonaj zmiany"
~MJ♥"Man in the mirror" album "BAD"-1987

Domcia1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:34   #3
kiciulka23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 123
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

Właśnie dzisiaj zaszłam do najlepszej dentystki w moim mieście(przy okazji przez wiele lat była moją sąsiadką) i podpytałam o te ząbki. No i konieczny jest aparat stały (w sumie całkiem fajnie bo dobija mnie ten jeden ząb a chciałabym mieć wszystkie ładne proste ząbki). Zapisałam się na wizytę po świętach na przegląd i powie mi co dalej (dzisiaj tylko tak do niej zaszłam zapisać się a nie przyszła jeszcze klientka to Pani z rejestracji powiedziała że mogę iść porozmawiać chwilkę z Panią doktor). Apart będe musiała tak czy siak wziąść na raty bo pieniądze zarobione w wakacje wydałam na prawo jazdy.
Co do znieczulenia, to prywatnie na pewno jest za darmo a raczej wliczone w cenę ale państwowo dalej nie wiem, no trudno zapytam na wizycie ;-)
kiciulka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 15:58   #4
Lilllith
Rozeznanie
 
Avatar Lilllith
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Miedzypiekle
Wiadomości: 860
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

Co do znieczulenia to tak. Przysluguje Ci
__________________
Odcieli aniołom skrzydła... bo dawały im wolność.

Aparatka sobie jestem
Góra->28.05.10 Dół->14.08.10
Koszta - 3860

Lilllith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 16:04   #5
Maliniarka
Zakorzenienie
 
Avatar Maliniarka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdzie diabeł tuli do snu...
Wiadomości: 17 670
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

znieczulenie Ci przysługuje, al e w gabinetach, które mają podpisaną umowę z nfz

(chociaż ja ostatnio miałam takie nfzetowskie i trochę czułam mimo wszystko zęba, dodatkowe mocniejsze kosztowałoby 45zł, ale to zależy od gabinetu)
__________________
bajzel kosmetyczny
NEW -->> Słodki mani z tortem
Hybrydy po raz pierwszy - przedłużanie
Makijaż z Lirene
Peelingi Nacomi
Rajstopki



Maliniarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 07:35   #6
martynkaa_m
Raczkowanie
 
Avatar martynkaa_m
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

Hej, dentystĄ, nie dentystOM
martynkaa_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 10:25   #7
Martikka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

Witam,
Mam dziewczyny do Was pytanie. Będę wdzięczna za odpowiedź..Otóż jestem przed założeniem aparatu ortodontycznego, mam mieć już robiony wycisk na najbliższej wizycie u ortodonty, ale przez przypadek natknęłam się na takie forum, w którym wiele osób po zdjeciu aparatu wypowiada się negatywnie, że są później skutki uboczne noszenia aparatu, takie jak: cofanie się dziąseł, parodontoza wywołana zewnętrznymi czynnikami, właśnie przez ten aparat, odsłanianie się szyjek zębowych, wypowiadała się nawet jedna dziewczyna, że zęby zaczeły jej się rozlatywać!!!, inni że zęby zaczeły się ruszać i że obawiają się gryźć cokolwiek twardszego żeby nie wypadły :/
Sama teraz nie wiem co robić, już się zdecydowałam na założenie (wiem, że późno, mam 25 lat, ale ważne ze jednak się przemogłam) a tu nagle dowiaduję się tylu negatywnych skutków noszenia aparatu!
Wydam mnóstwo pieniędzy na samo leczenie ortodontyczne, a co jeśli zacznę mieć później tyle problemów o których wspominają ludzie..teraz się zwyczajnie boję tego założyć, ale mam bardzo krzywe zęby i naprawdę nie wiem co robić Doradźcie coś, czy ktoś miał podobne doświadczenia, albo slyszał o takich pryzpadkach..
Martikka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 13:48   #8
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

Cytat:
Napisane przez andzelajot Pokaż wiadomość
nieopłacona reklama

Reklama na wizażu jest płatna.
__________________





Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2011-04-28 o 19:20
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-22, 18:17   #9
Michalina76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 66
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

Celna uwaga
Opinie na temat aparatów na zęby zawsze były i zawsze będą różne, p[onieważ każdy trafia do innego lekarza, każdy ma inne odczucia - to wszystko jest subiektywne. Jeżeli chcesz wyprostowac zęby, aparat będzie najlepszy.
Michalina76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 16:44   #10
xuxuxu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 104
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

Co jest do jasnej anielki z tymi znieczuleniami? Dlaczego osoba pracująca, płacąca na ubezpieczenie, dostaje z nfz jakiś słaby środek, o ile w ogóle go dostanie? Dlaczego osoby o mniejszej zawartości portfela mają odczuwać ból? to straszna niesprawiedliwość, prawda? Co sądzicie??
xuxuxu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:55   #11
viera
Zadomowienie
 
Avatar viera
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 290
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

Cytat:
Napisane przez xuxuxu Pokaż wiadomość
Co jest do jasnej anielki z tymi znieczuleniami? Dlaczego osoba pracująca, płacąca na ubezpieczenie, dostaje z nfz jakiś słaby środek, o ile w ogóle go dostanie? Dlaczego osoby o mniejszej zawartości portfela mają odczuwać ból? to straszna niesprawiedliwość, prawda? Co sądzicie??
niestety, NFZ nie jest w stanie nam zapewnic wszystkiego

znieczulenie to i tak nic, mnie tam bardziej przerażają kolejki... ://

ja tam nie lubie znieczulen (do zwyklego borowania), ale nigdy nie mialam leczenia kanalowego, wiec pewnie gdybym miala, to bym zdanie zmienila
__________________
fun in the sun
viera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 13:04   #12
kiciulka23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 123
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

Byłam w przychodni i dowiedziałam się że i tak będe musiała zapłacić 50zł za zrobienie szóstki (muszę iść prywatnie) więc znieczulenie dostanę gratis. A umowy z NFZ nie maja podpisanej więc gdybym miała coś z np. czwórką to zrobią mi państwowo ale znieczulenia nie dostanę.
Zmieniły się przepisy i mogą leczyć nam tylko przednie zęby, tylne najwyraźniej nie są już nam potrzebne..
kiciulka23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 18:15   #13
Michalina76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 66
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

Jasne, najlepiej powybijajmy sobie cały tył, państwo nie będzie miało dylematu...
Viera, jeżeli będziesz miała kiedykolwiek kanałowe, zego Ci nie życzę, myślę, że jednak zminisz zdanie ale oby nie...
Michalina76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 23:15   #14
Albusdent
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 16
Dot.: strach przed dentystom , znieczulenie ? aparat ?

Odnośnie skutecznego znieczulenia podczas zabiegu:
nauka o uśmierzaniu bólu bardzo się rozwinęła, dlatego z pomocą stomatologa można wybrać jedną z wielu różnych metod znieczulenia. Znieczulenia, które naprawdę niweluje ból związany z zabiegiem!
Warto udać się do dentysty, który zrozumie lęk przed zabiegami i nie wyśmieje, nie zbagatelizuje sprawy, a wesprze i okaże zrozumienie.
Niestety przez przykre doświadczenia, często z dzieciństwa, związane z dentystami, ich metodami i bólem wiele osób do dziś czuje ogromny strach. Jest to zrozumiałe!
Ale z drugiej strony – zdrowe zęby są najważniejsze. Nie tylko dlatego, żeby cieszyć się pięknym uśmiechem, ale też zdrowiem. Nieleczone zęby mogą skutkować wieloma poważnymi chorobami całego organizmu.
Albusdent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-01 00:15:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:31.