Problem z akceptacją płci dziecka - planowana ciąża - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-18, 08:11   #61
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Problem z akceptacją płci dziecka - planowana ciąża

Ale powiem Wam, e nawet jak ma się tą wymarzoną przez wszystkich parkę, to i tak pojawiają się pytania kiedy trzecie i oburzenie że jak to możesz mówić że 2 dzieci i pies ci wystarczy
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 08:17   #62
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Problem z akceptacją płci dziecka - planowana ciąża

A jak masz trójkę, to już dla niektórych prawie patologia. Koleżanka niedawno była w ciąży z trzecim dzieckiem, to się podśmiewali w urzędach, że to dla 500+..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 08:19   #63
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Problem z akceptacją płci dziecka - planowana ciąża

Bo ludzie to generalnie gnidy i się uwielbiają wpieprzac innym w życie.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 08:28   #64
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Problem z akceptacją płci dziecka - planowana ciąża

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;66498766]A jak masz trójkę, to już dla niektórych prawie patologia. Koleżanka niedawno była w ciąży z trzecim dzieckiem, to się podśmiewali w urzędach, że to dla 500+.. [/QUOTE]

to się nadaje do zlozenia skargi na tych pseudo urzędników.

Dla mnie tekaie podpytywanie, komentowanie świadczy o jakims dziwnym prymitywizmie społecznym i braku kontroli nad własnym zyciem. Niech się sami rozmnażają, płeć planują swoim dzieciom, a nie sąsiadom itd.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 15:48   #65
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Problem z akceptacją płci dziecka - planowana ciąża

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
A ja tam bylam lekko zaskoczona, ze bedzie chlopak, bo od poczatku wydawalo mi sie, ze corka i jak sie dowiedzielismy, ze chlopak to wcale nie skakalam ze szczęścia, takze nie rozumiem najazdu na autorkę. Okej, motywy ma kiepskie, no ale takie uczucia sie zdarzaja, nie przesadzajmy, ze 'to nie koncert zyczen', jednak znaczna większość ludzi ma oczekiwania co do płci.

I cóż, ja po swoim otoczeniu widzę, że jednak synowie z matkami mają słabszy kontakt, niż córki z matkami.

Za to teraz majac syna, chcialabym kiedys miec drugiego Córkę moglabym mieć też, bo jest tyyyyle pieknych ubran na dziewczynki (tak, tak, taka jestem wyrodna, ze to moja motywacja ), ale jakos blizej mi serduchem do chlopca.
Ja np. nie wyobrażam sobie, że jeśli będę mogła mieć kiedyś dzieci, nie będę miała córki. Jakoś jestem sobie w stanie wyobrazić jej wychowanie, bardzo dużo zajmowałam się siostrą jak była mała, natomiast zupełnie nie wiem jak się obchodzić z chłopcami. Gdy spotykam jakąś małą dziewczynkę umiem jakoś zagadać, zainteresować ją, do chłopców się raczej nie odzywam i jak mi opowiadają o swoich zabawkach, zainteresowaniach to jakoś nie mogę z nimi znaleźć wspólnego języka.

Podobno kwestia rozczarowania płcią to jedno z większych tabu dotyczących rodzicielstwa, co zresztą nie dziwi patrzą po reakcjach wizażanek w tym wątku.

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Płeć dziecka to sa problemy ludzi, którzy nie maja problemów Gdyby był jakikolwiek problem ze zdrowiem matki czy dziecka w ciazy, to zaraz te rozważania by zeszły na ostatni plan.
Oczywiście, jednak dobrze by było, żeby nikt nie miał takich problemów.

Tak jak rozstania, problemy w pracy, itp. są problemami ludzi, który nie mają poważnych problemów ze zdrowiem(sami lub w bliskiej rodzinie).
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2016-11-19 o 15:51
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 16:59   #66
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Problem z akceptacją płci dziecka - planowana ciąża

Kiedy lekarz zapytał mnie czy wolałabym chłopca czy dziewczynkę odpowiedziałam ze dziewczynkę. Urodził mi się syn. Pokochałam go od pierwszego spojrzenia i to ze gdzieś tam chciałam córkę nie miało żadnego znaczenia. Nie mówiąc już o rozczarowaniu.
Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

[/COLOR]
Oczywiście, jednak dobrze by było, żeby nikt nie miał takich problemów.

Tak jak rozstania, problemy w pracy, itp. są problemami ludzi, który nie mają poważnych problemów ze zdrowiem(sami lub w bliskiej rodzinie).
Z tym się nie zgadzam. Problemy w pracy czy w związku są od nas w większym lub mniejszym stopniu zależne płeć dziecka nie. Mam wrażenie ze wynika to z tego ze żyjemy w świecie gdzie jeśli czegoś chcemy to to dostajemy a jeśli nie to jest żal i rozczarowanie
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 20:36   #67
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Problem z akceptacją płci dziecka - planowana ciąża

Dziecko to nie lalka, nie da rady wybrać sobie konkretnego modelu Ludziom mocno zafiksowanym na punkcie płci dziecka dziwię się bardzo, że się na to dziecko decydują, w końcu ryzyko, że nie będzie wymarzonym chłopcem/dziewczynką, jest spore, ok. 50%.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-27, 21:26   #68
Majkowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Problem z akceptacją płci dziecka - planowana ciąża

A ja rozumiem co to za uczucie. Sami bardzo chcieliśmy mieć dziewczynkę i nasze marzenie się spełniło. Choć teraz z perspektywy czasu jak o tym myślę to wydaje się być to głupie. Niedługo będziemy się starać o drugie i już jest mi wszystko jedno czy będzie chłopak czy dziewczynka. Najważniejsze żeby było zdrowe.
Majkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 12:43   #69
megilla
Zakorzenienie
 
Avatar megilla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 409
Dot.: Problem z akceptacją płci dziecka - planowana ciąża

Mnie też irytują oczekiwania rodziców co do płci dziecka.
Świadczą o tym, że rodzic podchodzi przedmiotowo do malucha i bardzo prawdopodobnie, że Maluch w jakiś sposób, często zupełnie nieświadomie, zostanie skrzywdzony za nie spełnienie oczekiwań.
Najgorsze jest to, że zwykle są to nieuświadomione zachowania, więc bardzo trudno je samemu zaobserwować. A i uwagi innych ludzi nie docierają do takiej osoby.
Ja sama jestem z rodzeństwa, gdzie młoszy brat był faworyzowany, ode mnie natomiast oczekiwano dorosłości. Mojej mamie nie udało się przemówić do rozumu.

Autorce wątku polecam spotkanie się z terapeutą.
Nie mówię tego dlatego, żeby obrazić. Po prostu przydałoby się Tobie wzmocnienie poczucia własnej wartości, aby nie być tak zależnej od wpływu otoczenia, tego co powiedzą ludzie i zystanie większej świadomości w postępowaniu.
megilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-30, 16:33   #70
xXBlankaXx
Zakorzenienie
 
Avatar xXBlankaXx
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Usa
Wiadomości: 14 694
Wyślij wiadomość przez ICQ do xXBlankaXx GG do xXBlankaXx Wyślij wiadomość przez Yahoo do xXBlankaXx Send a message via Skype™ to xXBlankaXx
Dot.: Problem z akceptacją płci dziecka - planowana ciąża

Do mnie argument,ze chłopcy nie są emocjonalni jest smieszny... Mój brat ma aktualnie 11lat i od dziecka jest dzieckiem bardzo czułym... Często się tuli,mowi kocham cię itp... Aż mnie to denerwuje czasem. Z opowiadan mamy, ja taka nie byłam. Owszem,tez potrafiłam się przytulić,ale nie tak często nie byłam taka "wylewna" w uczuciach osobiście sama bardzo chciałabym mieć córkę, co będzie czas pokaże.

Mignal mi temat,zlych relacji między rodzeństwem... Niestety tak się zdarza, mimo wysiłku rodzicowmiędzy mną a bratem jest prawie 12lat różnicy. I powiem brutalnie ale prawdziwie. Kocham go najmocniej na świecie,ale go nie lubię.

Mam 23lata, on 11lat... Nie mamy na dzień dzisiejszy nic wspólnego ze sobą, prócz wspólnych obiadów, czasem odbiorę go ze szkoły,jesli mam po drodze i ran na kilka miesięcy pomoge mu w lekcjach kiedy czegoś nie umie. Dla mnie najgorsze co może być to wielka różnica wieku między rodzeństwem. Jest to strasznie krzywdzące..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Verified Maidens
xXBlankaXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-30 17:33:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.