Problem wyciśnięty pryszcz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-11, 07:12   #1
duchowy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 52

Problem wyciśnięty pryszcz


Witam a więc 2 dni temu wyszła mi czerwona wielka gula na skutek naduszenia takiego małego czerwonego zaskurnika czy też pryszcza no i nic na 2 dzień próbowałem wydusić nic nie dało posmarowałem na noc davercinem na 3 dzień wstaje a tu biały czubek na tej guli wielkości 0,5 mm więc ziałem spirytusu salicylowego przesmarowałem wydusiłem znowu przesmarowałem spirytusem no i wszystko pięknie oprócz dziurki wielkości 0,2 mm która przed położeniem się spać była blada na noc posmarowałem davercinem rano wstaje a tu wielka czerwona plama nadusiłem to i jeszcze gorzej normalnie czerwona plama na 1 cm nie weim co z tym zrobić ;// urwałem aloesu i przyłożylem jestem bezradny a wizyte u dermatologa mam dopiero za 1,5 tygodnia oczywiście lecze się systematycznie ale nie wiem co z tym mam zrobić ;(((
duchowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 14:58   #2
duchowy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 52
Dot.: Problem wyciśnięty pryszcz

odp ktoś ;>>??:d
duchowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 18:55   #3
drimerka
Raczkowanie
 
Avatar drimerka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 128
Dot.: Problem wyciśnięty pryszcz

Wiem że to strasznie korci.. ale NIE WYCISKAJ ! Jeszcze gorzej pogarszasz to. Nie dość, że pryszcz wpychasz głębiej w skórę (mimo że jakąś jego część "wydusiłeś" jak twierdzisz), to jeszcze opóźniasz gojenie. Takie gule podskórne najlepiej posmarować maścią ichtiolowa - śmierdzi strasznie ale działa Na oczyszczoną skórę nałóż maść punktowo i przyklej plasterek. Ropa szybciej wyjdzie a potem to już szybko się zacznie goić. Z tym co masz na twarzy już lepiej nic nie kombinuj, bo na pewno zostanie Ci blizna, a tego niestety chyba nikt się pozbyć łatwo nie umie .. Ja z bliznami borykam się już od wakacji .. Więc na przyszłość - nie ciśnij nic na buzi
__________________
"Mówią: porzuć marzenia. To wielka gra, nie twój sen. Mówią: wracaj na ziemię i obudź się. A ja NIE! Wybór należy do mnie, to moje życie, to moja przyszłość. Wybieram pragnienia, nadzieję, radość. I łzy."
drimerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 21:10   #4
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Problem wyciśnięty pryszcz

Posmaruj sudocremem albo alantanem.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.