Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III - Strona 67 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-10, 07:38   #1981
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Frida Do boju!!! Trzymam kciuki
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 07:42   #1982
agatka13121988
Zakorzenienie
 
Avatar agatka13121988
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 261
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Cytat:
Napisane przez NataliaZBruklinu Pokaż wiadomość
Ludzie! Jestem w szoku ? Ile Wy teraz musicie płacić za te prawko?
Czytam, że dokupujecie po 20h dodatkowych jazd ?
Ja zdawałam prawko 2,5 roku temu. Zdałam za drugim razem, w sumie dokupiłam 4h jazd. A teraz widzę jest jeszcze gorzej niż było :/
Za to pamiętam tą chwilę w której dowiedziałam się, że zdałam - wyniki matur to pikuś
trzymam za Was mocno kciuki! nie poddawajcie się!
Pozdrawiam!
ja nie dokupywalam dodatkowych godzin i zdalam za 1
__________________
moje oczko
25.07-prawko zdane za 1 razem
agatka13121988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 07:54   #1983
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Cytat:
Napisane przez cu.Kinia Pokaż wiadomość
Chyba te wymuszenia warunkuje mój charakter - wszędzie pierwsza.
Oczywiście, nie sposób sie nie zgodzić, że praktyka czyni mistrza i dodatkowe jazdy by mi nie zaszkodziły, ale sama uważam, że jeżdżę na tyle nieźle, żeby nie zrobić nikomu krzywdy z własnej winy. Ile razy zdarza się, że normalnie zdążylibyśmy przejechać przed kimś sto razy, a na egzaminie jest to brane jako wymuszanie pierwszeństwa.

Z drugiej strony wygląda to tak, że już parę razy musiałam hamować jadąc drogą z pierwszeństwem, bo ktoś myślał że zdąży ...
Gdybym nie zdjęła nogi z gazu czy wręcz nie zahamowała, to samochód cały już by raczej nie był.
Różnie to bywa na drodze, czasem jednak warto opanować chęć "wyścigów" z innymi, szczególnie w samodzielnej jeździe, kiedy nie ma już obok instruktora który w razie czego zahamuje.
To tylko tak przy okazji, z drugiej strony ...
Małe doświadczenie na drodze to duże ryzyko błędnej oceny czy się zdąży czy nie ...
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 08:22   #1984
Magietka
Raczkowanie
 
Avatar Magietka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 160
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

FridaKahloPowodzenia na dzisiejszym egzaminie jak widzisz wszyscy trzymamy za Ciebie kciuki i czekamy na relacje
__________________
Zapuszczam włosy
12.03.2012 - 60 cm
13.03.2012 - 54 cm

I cel - 60cm
II cel- 70 cm
Magietka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 08:26   #1985
kasientos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 492
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Cytat:
Napisane przez agatka13121988 Pokaż wiadomość
ja nie dokupywalam dodatkowych godzin i zdalam za 1
tak jak i ja

Cytat:
Napisane przez losux Pokaż wiadomość
powiem tak moja kuzynka dzis zdala!! za 10 razem x)))))))))))))))))))))) ))))))))))) w koncu kazdemu sie udaje, wiec nie ma sie co załamywac tylko leciec ne egzamin
wow.. brawo dla kuzynki za wytrwałość


Cytat:
Napisane przez agussa Pokaż wiadomość
mi się dzisiaj nie powiodło niestety. Jakies małolaty wracające ze szkoły mi weszły na pasy i egzaminator zahamował pierwszy... No cóż bywa. Jak na razie 3 nieudane próby. Ale dzikuje dziewczyny za kciuki i powodzenia
szkoda... następnym razem będzie lepiej


Cytat:
Napisane przez ola_spy Pokaż wiadomość
a ja dzis zdalam za trzecim razem i zycze Wam kochane powodzenia!
brawo


FridaKahlo
powodzenia
kasientos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 09:34   #1986
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Cytat:
Napisane przez NataliaZBruklinu Pokaż wiadomość
Ludzie! Jestem w szoku ? Ile Wy teraz musicie płacić za te prawko?
Czytam, że dokupujecie po 20h dodatkowych jazd ?
Ja zdawałam prawko 2,5 roku temu. Zdałam za drugim razem, w sumie dokupiłam 4h jazd. A teraz widzę jest jeszcze gorzej niż było :/
No wlasnie, duzo. Ja oprocz 30h wyjezdzonych na kursie dokupilam tylko 2h dodatkowo

Cytat:
Napisane przez ola_spy Pokaż wiadomość
a ja dzis zdalam za trzecim razem i zycze Wam kochane powodzenia!
Gratuluje

Cytat:
Napisane przez agussa Pokaż wiadomość
mi się dzisiaj nie powiodło niestety. Jakies małolaty wracające ze szkoły mi weszły na pasy i egzaminator zahamował pierwszy... No cóż bywa. Jak na razie 3 nieudane próby. Ale dzikuje dziewczyny za kciuki i powodzenia
Szkoda ale najwazniejsze to sie nie poddawac

Cytat:
Napisane przez m_martka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Proszę mnie dopisać do listy zdających, egzamin mam 12.09 pierwsze podejście
Dziś zdawałam ekspresowo teorie i zdałam (0 błędów) i termin już w piątek na 10 rano
Gratuluje teorii i beda napewno
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 09:54   #1987
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Wiadomo, że każdy ma inne tempo nauki i jednym 30 godzin styka, inni dokupują tylko na odświeżenie przed samym egzaminem, a inni po tych 30-tu godzinach czują się niepewnie i potrzebują więcej.
Ja np. po tych 30-tu naprawdę nic nie umiałam. Dopiero oswajałam się z autem, jechanie szybciej niż 30 km/h było dla mnie niemożliwe, bo przy 40 już miałam serce w gardle i wydawało mi się, że pędzę i nie zdążę zareagować w razie czego No i wtedy zdarzało mi się jeszcze nagminnie jeździć pod prąd
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-10, 09:58   #1988
IR1988
Zakorzenienie
 
Avatar IR1988
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 11 469
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Wiadomo, że każdy ma inne tempo nauki i jednym 30 godzin styka, inni dokupują tylko na odświeżenie przed samym egzaminem, a inni po tych 30-tu godzinach czują się niepewnie i potrzebują więcej.
Ja np. po tych 30-tu naprawdę nic nie umiałam. Dopiero oswajałam się z autem, jechanie szybciej niż 30 km/h było dla mnie niemożliwe, bo przy 40 już miałam serce w gardle i wydawało mi się, że pędzę i nie zdążę zareagować w razie czego No i wtedy zdarzało mi się jeszcze nagminnie jeździć pod prąd
Jakbym zdawala we Wroclawiu to pewnie tez by tak bylo a tak powaznie to fakt, to sprawda inywidualna. Zreszta lepiej dla Nas samych wziasc wiecej, zeby czuc sie pewnie
IR1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 11:25   #1989
aniulek87
Rozeznanie
 
Avatar aniulek87
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 838
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Wiadomo, że każdy ma inne tempo nauki i jednym 30 godzin styka, inni dokupują tylko na odświeżenie przed samym egzaminem, a inni po tych 30-tu godzinach czują się niepewnie i potrzebują więcej.
Ja np. po tych 30-tu naprawdę nic nie umiałam. Dopiero oswajałam się z autem, jechanie szybciej niż 30 km/h było dla mnie niemożliwe, bo przy 40 już miałam serce w gardle i wydawało mi się, że pędzę i nie zdążę zareagować w razie czego No i wtedy zdarzało mi się jeszcze nagminnie jeździć pod prąd
dokładnie to jest sprawa indywidualna jak kto sie uczy i chyba zalezy tez od instruktora czy dobry czy nie. ja moze szybciej bym sie wszytskiego nauczyla gdyby instrukor nie bał sie tak o auto(omijanie kazdej dziury, pomaganie w ruszaniu itd) bo to tez jego prywatny samochód.
__________________

aniulek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 11:34   #1990
goldenphoenix
Raczkowanie
 
Avatar goldenphoenix
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 111
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Ja po 30 godzinach czuję się dość dobrze za kółkiem, ale przeraża mnie czekanie na egzamin. Prawie dwa miesiące od momentu zapisania się :/ Więc postanowiłam wykupić dwie dodatkowe godziny przed egzaminem, żeby sobie trochę odświeżyć umiejętności. No i do tego tata zaoferował się, że pojeździ trochę ze mną jego ukochanym autkiem Zobaczymy w październiku jak to wszystko wyjdzie w praktyce
A co do dziewczyn, które wykupiły takie duże ilości godzin - uważam, ze lepiej pojeździć dłużej z "L" nad głową i czuć się pewnie za kółkiem, niż zdać szybko, a potem bać się wsiąść do samochodu, bo nie umiem tego czy owego.
goldenphoenix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 11:45   #1991
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Mnie też "niedługo" czeka egzamin Ale na kat. A 10.10.08r o godz. 10 Mam nadzieję, że to będzie szczęśliwa data :P
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 12:15   #1992
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Mnie też "niedługo" czeka egzamin Ale na kat. A 10.10.08r o godz. 10 Mam nadzieję, że to będzie szczęśliwa data :P

Czyli zdajesz egzamin za równy miesiąc licząc od dzisiaj .
Też mam nadzieję, że ta data będzie szczęśliwa dla wszystkich osób zdających egzaminy na prawo jazdy
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 12:16   #1993
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

agussa szkoda tez sie juz boje pieszych, w wakacje nie bylo tak zle, ale odkad rok szkolny sie zaczal pelno dzieciakow lazi i to chyba o kazdej porze...ja mam na 6 to ludze sie, ze jeszcze nikomu nie bedie spieszno do szkoly

powodzenia zdajacym
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 12:31   #1994
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Nie ma co żałować sobie godzin - jezeli oczywiscie warunki finansowe na to pozwalaja. Najlepiej z innym instruktorem, o dobrej renomie. Tak naprawdę niewiele osób po 30h jest gotowym do egzaminu, wielu jest kiepskich instruktorów, którzy dopuszczaja osoby kompletnie nieprzygotowane do niego (tak było ze mną, nadal walczę). Ludzie nie maja kasy na godziny, albo jest im szkoda, albo boja sie naciagactwa (ja w to naciaganie przez szkoły jazdy nie wierze, oni i tak maja duzo klientów i zależy im przede wszystkim na renomie). Naprawde warto popytac znajomych o DOBRYCH instruktorów - zwlaszcza dla osób, którym juz kilka razy powineła się noga.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 13:58   #1995
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

wlasnie ta kwestia finansowa jest najbardziej bolesna...gdyby byly tansze godziny na pewno nikt by sobie nie zalowal
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 14:26   #1996
pawil18
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 787
GG do pawil18
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Hej wszystkim

Pamiętacie mój sen że zdałem teorie???
No i zdałeem;p

A dziś w nocy mi się śniło że zdałem prawko ;] tylko szkoda że to był sen...ale już nie mogę się doczekać Pozdro
__________________
W ten gnój nie wchodzę pardon madame...







pawil18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 14:35   #1997
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;8945812]Z drugiej strony wygląda to tak, że już parę razy musiałam hamować jadąc drogą z pierwszeństwem, bo ktoś myślał że zdąży ...
Gdybym nie zdjęła nogi z gazu czy wręcz nie zahamowała, to samochód cały już by raczej nie był.
Różnie to bywa na drodze, czasem jednak warto opanować chęć "wyścigów" z innymi, szczególnie w samodzielnej jeździe, kiedy nie ma już obok instruktora który w razie czego zahamuje.
To tylko tak przy okazji, z drugiej strony ...
Małe doświadczenie na drodze to duże ryzyko błędnej oceny czy się zdąży czy nie ...[/quote]
Dusia, racja. Droga z pierwszeństwem niczego nam nie zapewnia. Jednak ja się na pewno nie chciałam się o nie " ścigać " podczas egzaminu. Sytuacja wyglądała tak, że już zaczynałam naciskać gaz i pomału jechać, gdy tamci mi nagle wyjechali z lewej strony, ja się chciałam zatrzymać, ale wyprzedził mnie w tym egzaminator. Moim zdaniem troszkę za wcześnie, no ale już nieważne. Nie mam mu tego za złe, bo jednak są zapewne gdzieś w paragrafach wypisane odległości, które się już zaliczają do wymuszenia pierwszeństwa. A on tego musi przestrzegać.
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 14:41   #1998
NataliaZBruklinu
Rozeznanie
 
Avatar NataliaZBruklinu
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 653
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Moi drodzy, ja absolutnie nikogo nie potępiam, że bierze tak dużo dodatkowych godzin. Za moich czasów godzina kosztowała 35zł, co już i tak było dużo jak dla mnie, a tu słyszę, że 50zł teraz :| To indywidualna sprawa każdego. Ja w czasie kursu (który robiłam w mieście oddalonym o 30km od Jastrzębia) odbyłam 2 kursy do Jastrzębia... więc miasta w którym zdawałam nie znałam w ogóle. Tydzień przed egzaminem zadzwoniłam do poleconego mi przez kolegę instruktora z Jastrzębia (jak się później okazało kiedyś był egzaminatorem) i wykupiłam jazdy. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że 2h z tym kolesiem dały mi więcej niż 30h kursu. Poznałam większość haczyków egzaminatorów, miejsc w których najwięcej ludzi oblewa, "podpuszczał" mnie, każąc zawrócić na jednokierunkowej, wjechać pod zakaz, itd. Jeszcze taka mała rada - zawsze robiąc coś źle na egzaminie przyznajcie się do błędu. Mi zgasło autko na egzaminie jak ruszałam z parkowania, zapaliłam i znowu jechało Później powiedziałam, że zgasło, bo chciałam ruszyć z "dwójki", egzaminator powiedział mi, że zrobiłam błąd, ale przynajmniej wiedziałam co zrobiłam źle i następnym razem będę uważać. A tak zupełnie na marginesie, to już pewnie wiecie, że wszystko zależy na jakiego egzaminatora traficie. Niestety.
Się rozpisałam :P w każdym razie trzymam za Was wszystkich kciuki!
Pozdrawiam!
__________________
"Ludzi można podzielić na dwa rodzaje -
tych, którzy są wytworem świata, w którym żyją,
i tych którzy są wytworem samych siebie,
którzy choć świata nie zmienili, nie dali się zmienić światu.
Oni chodzą po świecie a nie świat po nich."
/E. Stachura/

NataliaZBruklinu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 15:03   #1999
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

naprawde myslisz, ze sa jakies wyznaczone odleglosci? mi sie wydaje, ze on hamuje wedlug wlasnego widzimisie, tzn. kiedy uzna, ze sytuacja moze stworzyc zagrozenie (lub nie moze, ale i tak zahamuje,ale to inna bajka)
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 15:08   #2000
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

To nie jest tylko kwestia odległości, ale chyba głównie też prędkości nadjeżdżającego auta.
Mój instruktor mówił, że ma być min. 100 m, ale to chyba nie jest zasada, zwłaszcza, że czasem w odległości 100 m jedzie jakiś wariat, że lepiej poczekać, a czasem jedzie walec i możesz przejechać w tym czasie 5 razy w te i z powrotem Tu chodzi chyba głównie o wyczucie, bo niektórym się tylko wydaje, że zdążą i egzaminator to wyczuwa, że taka osoba jednak nie potrafi jeszcze realnie ocenić odległości i bezpieczeństwa. Zresztą jest chyba nawet specjalny podpunkt w karcie egzaminacyjnej na ocenę tej umiejętności z tego co pamiętam

pawil- gratulacje Widzisz, znaczy to, że Twoje sny się spełniają. Zdasz i praktykę
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 15:11   #2001
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

1 października-3 podejście
__________________
Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz jest czasami cudownym zrządzeniem losu
freedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 15:40   #2002
cu.Kinia
Wtajemniczenie
 
Avatar cu.Kinia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 009
GG do cu.Kinia
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Pitahaya, nie mówię tu o dokładnej ilości centymetrów, bo tego się nie wyliczy. Zależy to też od widzimisie egzaminatora, na pewno. No ale jak już wspomniałaś, to nieco inna historia.
cu.Kinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 15:45   #2003
killerzin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 321
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

6 tyg w szczecinie się czeka na egz?
no to super... coś czuję, że czeka mnie zdawanie podczas ślizgawicy i sniegu a tego się bałam najbardziej.


jutro mam teorię wewnętrzną. mam nadzieję, że w sob zaliczy mi wew praktyczny, lub chociaż do niego dopuści i będę mogła z czystym sumieniem pędzić już na golisza
killerzin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 15:55   #2004
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

jejku 6 tygodni...wszystko mozna zapomniec, ja po tygodniu bez jazdy czuje sie niepewnie...a jeszcze musze czekac drugi tydzien ;-)
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 18:00   #2005
syskaa90
Rozeznanie
 
Avatar syskaa90
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin ;]
Wiadomości: 499
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Cytat:
Napisane przez killerzin Pokaż wiadomość
6 tyg w szczecinie się czeka na egz?
no to super... coś czuję, że czeka mnie zdawanie podczas ślizgawicy i sniegu a tego się bałam najbardziej.


jutro mam teorię wewnętrzną. mam nadzieję, że w sob zaliczy mi wew praktyczny, lub chociaż do niego dopuści i będę mogła z czystym sumieniem pędzić już na golisza

Golisza...

__________________
07.07.2008r. - kurs prawa jazdy kat. B
Zdane za II podejściem

17.01.09r. - studniówka
04.05.09r. - matura...

13.06.2oo9r. - kurs prawa jazdy kat. C
syskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 18:03   #2006
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
To nie jest tylko kwestia odległości, ale chyba głównie też prędkości nadjeżdżającego auta.
Mój instruktor mówił, że ma być min. 100 m, ale to chyba nie jest zasada, zwłaszcza, że czasem w odległości 100 m jedzie jakiś wariat, że lepiej poczekać, a czasem jedzie walec i możesz przejechać w tym czasie 5 razy w te i z powrotem Tu chodzi chyba głównie o wyczucie, bo niektórym się tylko wydaje, że zdążą i egzaminator to wyczuwa, że taka osoba jednak nie potrafi jeszcze realnie ocenić odległości i bezpieczeństwa. Zresztą jest chyba nawet specjalny podpunkt w karcie egzaminacyjnej na ocenę tej umiejętności z tego co pamiętam

Chodzi pewnie o o ocenę odległości i wzajemnej prędkości samochodów - łatwe to raczej nie jest - szczególnie dla kierowcy początkującego.
To kiedy konkretnie egzaminator reaguje zależy pewnie i od egzaminatora (na ile zazwyczaj pozwala), ale też od obserwacji zachowania zdającego: czy widzi daną sytuację i zamierza reagować, czy dotychczas jechał pewnie i bezpiecznie, czy były już jakieś "potknięcia" (jak była już jakaś sytuacja "podejrzana", to egzaminator zahamuje prędzej, jak jazda do tego momentu była pewna, może dać zdającemu odrobinę dłuższy czas na reakcję).

Jeśli chodzi o mój egzamin to wyglądało tak, że na początku egzaminator bardziej był skoncentrowany na ewentualnej konieczności hamowania - "noga w gotowości", po pewnym czasie widać było, że usiadł luźniej i tylko co jakiś czas (w trudniejszych miejscach) znów "gotowość do reakcji".
Nawet nie trzeba sie było mu przyglądać żeby wyczuć jego nastawienie: widział że sobie radzę, więc dał mi większą swobodę reagowania. A ja z kolei widzac później wzrost jego czujności sama też dodatkowo wzmacniałam koncentrację.

Mnie w czasie egzaminu zajechał drogę taksówkarz wyjeżdżając sobie z postoju tyłem: zaczęłam hamować przed egzaminatorem, zaraz jak zobaczyłam co się dzieje, więc wszystko było ok - wręcz egzaminator potwierdził że gość ewidentnie wymusił na mnie pierwszeństwo. Ta sytuacja miała miejsce juz w końcowej części egzaminu - kiedy dokładnie tego nie wiem, ale do tego czasu już dość długo jechałam.



Cytat:
Napisane przez pitahaya Pokaż wiadomość
jejku 6 tygodni...wszystko mozna zapomniec, ja po tygodniu bez jazdy czuje sie niepewnie...a jeszcze musze czekac drugi tydzien ;-)

A co powiesz na okresy oczekiwania 2 miesiące na pierwszy termin i ponad 3 miesiące na drugi (to akurat było z przyczyn losowych, ale i bez tych komplikacji nie byłoby krócej niż 2 miesiące) - to dopiero bajka .
Dlatego wolałam wykupić jazdy i zdać jak najszybciej, niż ciągnąć to jeszcze nie wiadomo jak długo, czekając na każdy termin po 2 miesiące i ryzykując koniecznością ponownego zdawania teorii ...
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 18:25   #2007
pawil18
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 787
GG do pawil18
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

a ja powiem tak: u nas czeka sie na egzamin ponizej 30dni i tak wogole dzisiaj dokupywalem sobie dodatkowe godziny przed egzaminem -po 30zl za Toyotke Po prostu facet z mojego OSK co robilem kurs odszedl i zalozyl swoj wlasny i z okazji tego jest po 3 dychy a facet podobnie niezle uczy
__________________
W ten gnój nie wchodzę pardon madame...







pawil18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 19:05   #2008
syskaa90
Rozeznanie
 
Avatar syskaa90
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin ;]
Wiadomości: 499
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Cytat:
Napisane przez pitahaya Pokaż wiadomość
jejku 6 tygodni...wszystko mozna zapomniec, ja po tygodniu bez jazdy czuje sie niepewnie...a jeszcze musze czekac drugi tydzien ;-)
Noo. Mi mineło 9 dni od ostatniej jazdy, i nie jestem na bieżąco. A najgorsze jest to, ze może w tym może w następnym tygodniu dopiero bede miałą egzamin wewnętrzny... :/
__________________
07.07.2008r. - kurs prawa jazdy kat. B
Zdane za II podejściem

17.01.09r. - studniówka
04.05.09r. - matura...

13.06.2oo9r. - kurs prawa jazdy kat. C
syskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 19:07   #2009
maxymilian
Rozeznanie
 
Avatar maxymilian
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 773
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Wiadomo, że każdy ma inne tempo nauki i jednym 30 godzin styka, inni dokupują tylko na odświeżenie przed samym egzaminem, a inni po tych 30-tu godzinach czują się niepewnie i potrzebują więcej.
Ja np. po tych 30-tu naprawdę nic nie umiałam. Dopiero oswajałam się z autem, jechanie szybciej niż 30 km/h było dla mnie niemożliwe, bo przy 40 już miałam serce w gardle i wydawało mi się, że pędzę i nie zdążę zareagować w razie czego No i wtedy zdarzało mi się jeszcze nagminnie jeździć pod prąd
Ja miałem podobnie. Po 30 godzianach parkowania szły mi jak krew z nosa. Musialm to dopracować. A kolejny powód to ten, że czasookres pomiędzy ostatnia godzina kursu a egzaminem wynosił 1,5 miesiąca. Dla mnie to za długo.

Cytat:
Napisane przez pawil18 Pokaż wiadomość
a ja powiem tak: u nas czeka sie na egzamin ponizej 30dni i tak wogole dzisiaj dokupywalem sobie dodatkowe godziny przed egzaminem -po 30zl za Toyotke Po prostu facet z mojego OSK co robilem kurs odszedl i zalozyl swoj wlasny i z okazji tego jest po 3 dychy a facet podobnie niezle uczy
Hm... 30 złotych? - to cena promocyjna.
Szkoda, że u mnie (ta przyjmneość) to wydatek 40 złotych
__________________
Przystojny nawet. Ciekawe kim jest?
Chyba jakiś na stanowisku, tak sobie może pozwolić całą drogę na internecie siedzieć.
Oj zaraz tam na stanowisku - przecież może mieć taki pakiet jak ja i hulać sobie bez obawy o koszty
maxymilian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-10, 19:12   #2010
syskaa90
Rozeznanie
 
Avatar syskaa90
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin ;]
Wiadomości: 499
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. III

Cytat:
Napisane przez maxymilian Pokaż wiadomość
Hm... 30 złotych? - to cena promocyjna.
Szkoda, że u mnie (ta przyjmneość) to wydatek 40 złotych
Heh, wy to i takmacie dobrze.. U nas godzinka jazdy po Szczecinie kosztuje 50 zł...
__________________
07.07.2008r. - kurs prawa jazdy kat. B
Zdane za II podejściem

17.01.09r. - studniówka
04.05.09r. - matura...

13.06.2oo9r. - kurs prawa jazdy kat. C
syskaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:13.