Jaki kierunek ekonomiczny wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-15, 14:43   #1
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103

Jaki kierunek ekonomiczny wybrać?


Cześć wszystkim!
Piszę tutaj, ponieważ zastanawiam się nad studiami ekonomicznymi i nie wiem jaki kierunek wybrać. Patrzyłem na programy studiów na różnych uczelniach, ale nie mogę się zdecydować i nie mam pojęcia jak dane przedmioty wyglądają dlatego też proszę Was o pomoc.
Lubię matematykę, szczególnie liczby, mam talent do obliczania wyników w pamięci(można powiedzieć, że mam kalkulator w głowie).
Lubię rozwiązywać zadania, ale jeśli mam określony schemat rozwiązywania zadań. Do tego lubię języki obce(znam angielski i niemiecki na poziomie średniozaawansowanym).
Zastanawiam się nad studiowaniem na uczelniach ekonomicznych. W grę wchodzi SGH, UW, UE Poznań i UE Wrocław. Wyniki z matur będą dość wysokie dlatego też wiem, że na dwie ostatnie uczelnie dostanę się w 1 turze, na SGH(przez rozszerzenie z matmy, które zawaliłem po części pod presją czasu i stresem - niestety tylko w okolicach 50%) i UW Wydział Zarządzania(matma jak i polski się tam liczy, który całkowicie olałem) niestety może być ciężko.
Boję się wyzysku w korporacji. Głupi nie jestem, ale boję się studiów i tego, że sobie nie poradzę. Boję się studiowania w Warszawie, chyba najbardziej samotności i wyścigu szczurów(choć rywalizować nieraz lubię). Chciałbym pracować z ludźmi, być ciągle w ruchu, poznawać nowe osoby. Dodam, że jak byłem dzieckiem to lubiłem bawić się w sklep. Kupowałem podręczniki taniej, a sprzedawałem drożej. Wydaje mi się, że to może wskazywać na to bym celował w handel.
Chciałbym byście się podzieliły własnymi doświadczeniami i doradziły w jaki kierunek studiów powinienem celować. Wiem, że nie chciałbym stracić całego życia w korporacji i być wyzyskiwanym, a poza pieniędzmi nie mieć nic.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc!
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 14:55   #2
Sayven
Disaster
 
Avatar Sayven
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 822
Dot.: Jaki kierunek ekonomiczny wybrać?

A nie myślałeś może o matematyce? Skoro masz do tego dryg, to pewnie nie byłoby to takie złe rozwiązanie, praca jest, także w sferach dotyczących ekonomii. Nie wiem, jak wygląda to na poszczególnych uczelniach i pewnie musiałbyś poszukać, ale np. na UJocie jest specjalizacja matematyka w ekonomii.
Sayven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 23:21   #3
pprr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Jaki kierunek ekonomiczny wybrać?

Cytat:
Napisane przez Sayven Pokaż wiadomość
A nie myślałeś może o matematyce? Skoro masz do tego dryg, to pewnie nie byłoby to takie złe rozwiązanie, praca jest, także w sferach dotyczących ekonomii. Nie wiem, jak wygląda to na poszczególnych uczelniach i pewnie musiałbyś poszukać, ale np. na UJocie jest specjalizacja matematyka w ekonomii.
Ja wiem czy dryg, po prostu lubię liczby, zresztą lubię tylko liczby, geometria do mnie nie przemawia, a szczególnie stereometria.
pprr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 00:21:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:45.