Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-27, 10:32   #4531
elaine-blath
Zakorzenienie
 
Avatar elaine-blath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 9 904
GG do elaine-blath
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

DZien dobry,
ja na szybkości;

Samanta: patrząć po składzie to wygląda na to samo. U nas dostępne są niemieckie..a u Ciebie widzę z rynku angielskiego. http://www.aptekagemini.pl/holle-kas...ista-250g.html

katarzynka:
ostrooo z ta witamina

ona: naprawde? nie zwrociłam na to uwagi, ze to zjadliwe.. będę spokojniejsza

dzoan: przytulam bardzo dobrze, lachryma i Oliath super napisały
__________________
Zawsze i na wieczność uczyńmy z życia święto

https://instagram.com/rudymspojrzeniem
http://www.rudymspojrzeniem.pl

Galeria pazurkowa:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1692
elaine-blath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:34   #4532
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 805
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez tweedledee Pokaż wiadomość
o matko, ja tez trzymam na dole Mam marite, wiec sam stelaz to 10kg

chodziło mi o sama gondole z alkiem, chociaz teraz to i tak ze 13kg do targania

ja bralam gondole w rece i znosiłam
Ale teraz, jak alek rosnie i chodze w kozakach, ktore sa na obcasie, to jest ciezko, bo mieszkam na 3piętrze
To zmien buty na takie bez obcasow
Ze starszakiem tez trzymalam stelaz w wozkowni a gondole znosilam z1 pietra razem z malym.. Jakos dalam rade choc starszak byl niezla klucha.. Przenioslam go do spacerowki jak mial pol roku bo sie juz w gondoli nie miescil.

Moje dziecko spalo mi teraz 2,5 h. totalna hibernacja.

Zaraz zbieram sie i jedziemy do lab z moczem na posiew

Zdaje sie, ze dzisiaj jestem dla wszystkich niewidzialna.
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:37   #4533
ona8686
Zakorzenienie
 
Avatar ona8686
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 903
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;43907587]To zmien buty na takie bez obcasow
Ze starszakiem tez trzymalam stelaz w wozkowni a gondole znosilam z1 pietra razem z malym.. Jakos dalam rade choc starszak byl niezla klucha.. Przenioslam go do spacerowki jak mial pol roku bo sie juz w gondoli nie miescil.

Moje dziecko spalo mi teraz 2,5 h. totalna hibernacja.

Zaraz zbieram sie i jedziemy do lab z moczem na posiew

Zdaje sie, ze dzisiaj jestem dla wszystkich niewidzialna. [/QUOTE]
Ja Cie widzę
Jestem dumna że udało sie pobrać mocz A dla chłopców to nie ma takich specjalnych 'torebeczek'?
__________________
Zawsze Ty...
Zawsze Ja...
Zawsze My... 11.08.2012


Franuś
29.06.2013 godz. 22:12
ona8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:38   #4534
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez karolajn1987 Pokaż wiadomość
Ja zjezdzam powoli a spowrotem wciagam po jednym schodku

Wysłane z mojego GT-I9300
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:38   #4535
Ewusia709
Zadomowienie
 
Avatar Ewusia709
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 195
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Dzień dobry!!
My mamy dzień z teściową, Tz z Tesciem pojechali na targi do krk. Tymuś w końcu śpi, walczy z katarkiem biedaczek mój.

Dziś kończymy 5 m-cy, a jutro 23 tygodnie

Współczuję Wam dziewczyny tych wielu nocnych karmien, ja już zapomniałam o takich atrakcjach. Tymus je kolacje ok 21, idzie spać i je śniadanko ok 6 rano Co prawda trzeba do niego wstać z 50 razy, podać smoka, zmienić boczek, lub jak się przesika biedaczek to przebieranko, ale do Waszego klubu licytujacych karmien się chyba nie zalapie

Macie jakieś super sposoby na katarek? Smarujemy zajęcia majerankowa, psikamy od czasu do czasu solą morską, dajemy troszkę olejku olbas na pieluszki do przytulania, ściągamy trochę gruszką bo jesteśmy u teściów i katarku nie spakowalismy.
__________________
od 27.06.2013 g. 13.10 Tymoteuszek jest już z nami


Moja Słodka Fabryka => www.slodkafabryka.blox.pl
Ewusia709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:39   #4536
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
To po niemiecku, a po angielsku orkisz to spelt


Sent from my iPhone using Tapatalk
no to masz juz odpowiedź
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:40   #4537
lemurki_malutkie
Zadomowienie
 
Avatar lemurki_malutkie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 007
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Surka,weź mnie nie denerwuj...
Oczywiście żartuję,ale zazdroszczę bardzo przespanych nocy.Widać wszystko w przyrodzie się wyrównuje,moja córa też tak spała fantastycznie,za to przy Jaśku muszę nadrobić nocne czuwanieJako że wzmożony nocny apetyt to u nas oznaka powrotu do zdrowia,to nie marudzę,tylko się cieszę.Rano wystarczy pod powieki zaaplikować zapałki,i można dalej funkcjonować
Mało nas było ostatnio,bo kryzys dopadł mojego maluszka,dużo płacze i doszedł do wniosku,że noszenie na rękach to jest to,co lubi najbardziej(oprócz karmienia w nocy)Wczoraj przed szczepieniem pani dr zbadała mi dziecia bardzo dokładnie,jest zdrowy,wszystko ok.Szkoda,że w książeczkę zdrowia nie wpisała wyników pomiarów,pewnie zapomniałaOd operacji minął miesiąc,a Jachu mi przybrał w tym czasie 1,075 kg.I tak jest chudym szczupakiem,ale widać,że zaczął przybieraćNo i rośnie,nogi ma długaśne.Aż szkoda,że nie będzie zawodowym koszykarzem.
Zaraz Was nadrobię,a teraz tak na szybko:
Dzoan-nie wiesz,że rude laski są najfajniejsze?
Krysia2608-zawału można dostać czytając Twoją relację;dobrze,że diagnoza się nie potwierdziła
Eve-pocieszy Cię,jak napiszę,że wczoraj padło moje auto,a dzisiaj Tż?Przytulam w bólu.A zaczynałam się rozkręcać jako kierowca-mamuśka,bo jeszcze po porodzie nie prowadziłam.
Perse-jak ja sobie pomyślę,co mogą słyszeć moi sąsiedzi w nocy,kiedy mały jest głodny,to już zaczynam się przygotowywać do rozprawy o ograniczenie spraw rodzicielskich.Swoją drogą,nie jestem przyzwyczajona do cienkiej płyty między mieszkaniami.Słyszę,jak mój sąsiad chrapie
lemurki_malutkie jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-27, 10:42   #4538
ona8686
Zakorzenienie
 
Avatar ona8686
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 903
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez elaine-blath Pokaż wiadomość

ona: naprawde? nie zwrociłam na to uwagi, ze to zjadliwe.. będę spokojniejsza
A jak wrzuci się do wody to fajnie pulchnieje
Co do pytania o zęby. Kiełki idą w górę. Jeszcze pewnie trochę minie jak uśmiech stanie się 'wypełniony' dwoma jedyneczkami.
Zauważyłam, że rączki mało już pcha do buzi a jak idą w ruch to gryzie je bocznymi dziąsłami.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewusia709 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!!
My mamy dzień z teściową, Tz z Tesciem pojechali na targi do krk. Tymuś w końcu śpi, walczy z katarkiem biedaczek mój.

Dziś kończymy 5 m-cy, a jutro 23 tygodnie


Macie jakieś super sposoby na katarek? Smarujemy zajęcia majerankowa, psikamy od czasu do czasu solą morską, dajemy troszkę olejku olbas na pieluszki do przytulania, ściągamy trochę gruszką bo jesteśmy u teściów i katarku nie spakowalismy.


Ja klepie czasami po pleckach jak leży na brzuszku. Wczoraj tak mi sie ukichał i glutki wyszły

23 tygodnie? To ja swojego źle liczę Między Tymusiem a Frankiem tylko 3 dni różnicy.
__________________
Zawsze Ty...
Zawsze Ja...
Zawsze My... 11.08.2012


Franuś
29.06.2013 godz. 22:12

Edytowane przez ona8686
Czas edycji: 2013-11-27 o 10:44
ona8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:46   #4539
malaczarnakejt
Zakorzenienie
 
Avatar malaczarnakejt
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 585
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez skylie Pokaż wiadomość
Witam sie i ja przy sniadanku

Wojciech odwieziony do przedszkola (dzieki Ci mezu ze codziennie robisz to Ty

Cwiczenia zaliczone. Jestem z siebie dumna, Ewa Chodakowska jest ze mnie dumna, maz pewnie tez bedzie jak wroci

A teraz łapię ze miotle i bede wymiatac
też jestem z Ciebie dumna

Cytat:
Napisane przez surka Pokaż wiadomość


A ja zaraz uciekam na szczepienie. Jak na złość Lila śpi, a chciałąm ją jeszcze przed wyjściem nakarmić

Cytat:
Napisane przez Ewusia709 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!!
My mamy dzień z teściową, Tz z Tesciem pojechali na targi do krk. Tymuś w końcu śpi, walczy z katarkiem biedaczek mój.

Dziś kończymy 5 m-cy, a jutro 23 tygodnie

Współczuję Wam dziewczyny tych wielu nocnych karmien, ja już zapomniałam o takich atrakcjach. Tymus je kolacje ok 21, idzie spać i je śniadanko ok 6 rano Co prawda trzeba do niego wstać z 50 razy, podać smoka, zmienić boczek, lub jak się przesika biedaczek to przebieranko, ale do Waszego klubu licytujacych karmien się chyba nie zalapie

Macie jakieś super sposoby na katarek? Smarujemy zajęcia majerankowa, psikamy od czasu do czasu solą morską, dajemy troszkę olejku olbas na pieluszki do przytulania, ściągamy trochę gruszką bo jesteśmy u teściów i katarku nie spakowalismy.
za 5 miesięcy!!
na katarek wszystko to, co robisz. Ja używam tylko gruszki. Jak będzie miał zatkany nosek to Nasivin 0,01%, ale to 2-3x dziennie max 2 dni.
ew. Euphorbium- to homeopatyczne krople, my je stosowaliśmy
__________________
http://280dni.com/

Filipiśko

malaczarnakejt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:47   #4540
Ewusia709
Zadomowienie
 
Avatar Ewusia709
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 195
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Mój ostatni patent na spacer jest taki, że Tz rano mi znosi stelaż z wózka do bagażnika mojego samochodu, a ja schodze z samym Tymusiem później kiedy mi odpowiada. Na stelaż montuje fotelik z auta bo gondoli nie daje rady dźwigać i tak sobie sama radzę. Czasem sobie dodatkowo przy okazji jedziemy gdzieś samochodem, np zawieźć TZ bułkę na 2 śniadanie. A jak Tz w domku to mi znosi cały wózek z Tymusiem
__________________
od 27.06.2013 g. 13.10 Tymoteuszek jest już z nami


Moja Słodka Fabryka => www.slodkafabryka.blox.pl
Ewusia709 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:50   #4541
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 805
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez ona8686 Pokaż wiadomość
Ja Cie widzę
Jestem dumna że udało sie pobrać mocz A dla chłopców to nie ma takich specjalnych 'torebeczek'?


Są ale na posiew to sie nie nada, trzeba bezposrednio do kubeczka
993cbb8736fd7ff43d80e12db3e1b3b563c869fb_62bf7e975b609 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-27, 10:52   #4542
yevele
Zadomowienie
 
Avatar yevele
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 508
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez ona8686 Pokaż wiadomość


też to mieliśmy przy skoku Nie ciesz sie tak. Bo tylko 2 tygodnie spokoju i powrót skoka

.
Kochana jesteś
__________________
yevele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:52   #4543
surka
Zakorzenienie
 
Avatar surka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Między marzeniem, a jego spełnieniem.
Wiadomości: 9 394
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Daliśmy córce 1 imię, bo jakoś nie mogliśmy dojść do porozumienia, ale teraz muszę tż zapytać co Myśli o:
Liliana Histeria S.
surka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:53   #4544
paulinka777
Raczkowanie
 
Avatar paulinka777
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Mazury/ Warszawa
Wiadomości: 414
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Dzieeeeń dobry! U nas noc koszmarna, więc nawet nie chce do tego wracać . Najgorsze jest to, że z nocy na noc jest coraz gorzej i tak to trwa od 2-3 tygodni. Tęsknię do czasów kiedy Mała potrafiła przespać 8 godz ciągiem... Teraz jak śpi ciągiem 3godz to dla mnie jest rewelacyjny czas


Cytat:
Napisane przez Rockyyy Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja znalazlam w Zamosciu zlobek za 200 zl, reszte podobno dopłaca UE.Musze zadzwonic i popytac o szczegóły. Przyjmuja od 6 miesiaca.Na razie nie wyobrazam sobie oddac Laury w obce rece ale musze i chce isc do pracy.........
U nas żłobki finansowane przez UE są tylko dla bezrobotnych rodziców i paradoksalnie chyba bardziej by się opłacało w takim razie, żebym rzuciła pracę ...

Cytat:
Napisane przez yevele Pokaż wiadomość
potwierdzam

u nas żłobek prywatny 300zł + jedzenie , ale i tak bym chyba chciała państwowy
naprawdę? a mi się wydawało, że państwowy żłobek kosztuje 350 (a ceny chyba w całej Polsce są ujednolicone), czy się mylę?

Cytat:
Napisane przez mela1234 Pokaż wiadomość
Witam
Wy tu o żłobkach, a ja myślę o jakimś biznesie, żeby nie musieć iść do pracy. Najbliższy żłobek 20 km ode mnie i kompletnie w przeciwnym kierunku do mojej pracy więc bez sensu. Teściowa się nie nadaje (w moich oczach), Alicja płacze na jej widok, nawet Małgosia nie wytrzymuje z nią za długo. Poza tym żłobek do mnie nie przemawia (ale to moje osobiste zdanie).
O tym to ja już od roku myślę, ale jakoś nic mi nie przychodzi do głowy poza klubikiem dziecięcym, na który trzeba mieć kupę kasy. Wiem też niestety, że własny biznes ma też wiele negatywnych stron i boję się, że mogę żałować...

Cytat:
Napisane przez czarownica1 Pokaż wiadomość
ehhh, już wszystko zaplanowane bym mogła popracować, a tu dupaaa
Jade dziś z Antkiem do pediatry bo jednak ten kaszel się utrzymuje, zagluciony bardzo, ale bez lejącego kataru. Dzwoniłam do lekarza przedwczoraj i kazał obserwac, bo innych objawów nie ma, ale dziś już jadę
Do tego coś mi się na palcu robi prawej ręki od środka, mega krwiak, od jakiegoś czasu mam wylewy a teraz to już guziołek, więc zawodowo odpadam. Do swojego lekarza nie mam jak się dostać w tym tygodniu. Zapytam pediatry co to jest.

Bardzo prosimy o kciuki za Antka, bo On ważniejszy
Kciuki zaciśnięte!

[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;43906224]Ja pierdziele... W dzien moje dziecko jest aniolem W nocy jakas masakra... Wczoraj do 23 mialam juz 4 pobudki... Potem juz wzielam do siebie do lozka bo byl tak nieprzytomna ze balam sie ze go upuszcze, spalismy razem nie wiem ile razy karmilam ale z 3 to mysle ze spokojnie, no i zaczelismy dzien o 6 tzna leos zaczal bo ja lezalam obok podawalm mu zabawki ktore ciamkal a ja probowalam drzemac

Wiec chyba przyjmiecie mnie do klubu nawet bez wpisowego.
[/QUOTE]

Normalnie jakbym czytała o swojej córce, więc chyba też nadaję się do klubu

Cytat:
Napisane przez katarzynkajg Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
noc kiepska dziecko mi się popsuło
Rano najadłam się tyyyyyle strachu że aż mnie do kibelka pogoniło
podawałam Szumkowi witaminę D, wycisnęłam i zobaczyłam że jeszcze w kapsułce trochę zostało i chciałam mu do końca wycisnąć, a palce miałam już lekko śliskie od tego płynu i wpadła mi ta kapsułka do buzi Szymka, on zaczął językiem ją popychać aby połknąć, wsadziłam mu palucha do buzi i zaczęłam szukać tego, już cała w panice, podniosłam go by nie połknął, udało mi się wyciągnąć, porysowałam mu troszkę dziąsło paznokciem i się biedaczek rozpłakał, ile sie strachu najadłam

Poczytam was przy śniadaniu i śmigam no pocztę
Też ostatnio mało brakowało, żeby mi ta kapsułka wpadła do buźki Malutkiej. Dobrze wiedzieć, że w razie W jest to tylko żelatyna
__________________
Maleństwo
paulinka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:57   #4545
mela1234
Zakorzenienie
 
Avatar mela1234
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Pabianice/k. Łodzi
Wiadomości: 4 957
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez krysiaa2608 Pokaż wiadomość
Ja też bym oczywiście z jednej strony z chęcią z maludą została w domu... Ale z drugiej strony - po pierwsze chcę iść do pracy, po drugie wiem, że oddanie Basi do żłobka przyniesie jej wiele korzyści. Kiedyś patrzyłam na żłobek jako samo zło, a teraz, po studiach pedagogicznych, wiem ile dobrego daje
O ile ci dziecko nie choruje i większość miesiąca nie spędzasz z nim w domu!
Prawda jest taka, że dzieci nam nie chorują póki nie idą do żłobka/przedszkola. Ja Małgosi pod kloszem nigdy nie chowałam, mamy psy w domu, inne zwierzęta w gospodarstwie, jeździłam z nią po marketach od 3 mca życia, spotykałam się z koleżankami i ich dziećmi i co... i zaczęło się przedszkole i zaczęły się choroby.

Cytat:
Napisane przez Anulka_p Pokaż wiadomość
lachryma, mela- też myślę o tym samym. Pomysłów szukam i wsparcia w mężu i z tym drugim jakoś mi gorzej idzie.
Ja w mężu niby mam wsparcie, nie mamy tylko pomysłu.

Cytat:
Napisane przez surka Pokaż wiadomość
Daliśmy córce 1 imię, bo jakoś nie mogliśmy dojść do porozumienia, ale teraz muszę tż zapytać co Myśli o:
Liliana Histeria S.
Dobre
mela1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 10:59   #4546
ona8686
Zakorzenienie
 
Avatar ona8686
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 903
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;43907864]

Są ale na posiew to sie nie nada, trzeba bezposrednio do kubeczka [/QUOTE]

Dobrze wiedzieć

Cytat:
Napisane przez yevele Pokaż wiadomość
Kochana jesteś
Wiem

Cytat:
Napisane przez surka Pokaż wiadomość
Daliśmy córce 1 imię, bo jakoś nie mogliśmy dojść do porozumienia, ale teraz muszę tż zapytać co Myśli o:
Liliana Histeria S.
Wiesz, że ładnie to się komponuje
__________________
Zawsze Ty...
Zawsze Ja...
Zawsze My... 11.08.2012


Franuś
29.06.2013 godz. 22:12
ona8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 11:15   #4547
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Czy mogę używać słodzika przy kp?
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 11:16   #4548
eveewe
Zakorzenienie
 
Avatar eveewe
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 5 133
GG do eveewe
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

neni moj jak nie chce usnac na noc po kapieli i zjedzeniu butli a marudzi, tez go nie wyjmuje z lozeczka, tylko siadam na stoleczku, glaskam, daje smoka, czasem chce dojesc, ale nie wyjmuje go z lozeczka - zasypia po jakims czasie. Az kupkami to bym posla do pediatry, bo nie mozna dlugo stosowac czopkow.

iwona moja corka to "talent", bo jak pisze dlugopisem, czy mazakami, zawsze ma cale rece i mowie do niej "choc umyjemy bo sie popisalas" wiec skad dziecko mialo wiedziec o co matce chodzi jak dzis nic nie pisala

paulinka jeszcze "pozalujesz" tego, ze chcialas zeby Amelka mowila

krysia brawa za zlobek, oby malej sie podobalo. Moja poszla jak miala 13 miesiecy i 2 pierwsze tyg byly ciezkie, ale ona byla duza i to inaczej. Ale ciezkie bo sie z mama nie chciala rozstac, a pozniej pieknie sie bawila i nie chciala wyjsc.A teraz zlobek kocha iledwo ja przebiore i zaloze buty ona juz leci do "cioc"

oli podziwiam za picie Kubusia, ja osobiscie, stara baba nie moge go przelknac - normalnie az mnie skreca, slodycz, slodycz i slodycz. I jeszcze bardziej chce mi sie pic.

Rockyy sa takie zlobki wspolfinansowe z UE i znamosoby co do takich daly i sa zadowolone. Pytaj i kombinuj

koocur dobrze ci z ta praca w domu.

cyamonku sciskam moco Was.

ghia trzymaj sie kochana

czarownico jak Antek?

anulka moja w zlobku ma zajecia z rytmiki

misiaczka nie za dobrze ci ze snem ja co 2 h z butla przy lozeczku "drańciuch"z mojego syna

surka kciuki za szczepienie

i to by bylo na tyle, bo dziec...... marudzi w koncu pierwsza drzemke ma za soba uwaga cale 20 minut
__________________
Nigdy nie odbieraj nikomu nadziei ! Może to jedyne co mu pozostało !

12.06.2010

Marysia - 11.08.2011

Aleks - 08-07-2013
eveewe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 11:22   #4549
ona8686
Zakorzenienie
 
Avatar ona8686
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 903
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Franek właśnie sobie zmienił czas trwania 2 drzemki. Miało być 30 minut a on już śpi ponad godzinę, a za chwilkę będziemy musieli wyjść i muszę go obudzić, będzie płacz. Nie miał kiedy sobie pozmieniać
__________________
Zawsze Ty...
Zawsze Ja...
Zawsze My... 11.08.2012


Franuś
29.06.2013 godz. 22:12
ona8686 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-27, 11:23   #4550
paulinka777
Raczkowanie
 
Avatar paulinka777
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Mazury/ Warszawa
Wiadomości: 414
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez karolajn1987 Pokaż wiadomość
Ja zjezdzam powoli a spowrotem wciagam po jednym schodku

Wysłane z mojego GT-I9300
Ile pięter?!

Cytat:
Napisane przez ona8686 Pokaż wiadomość
U nas nianie można znaleźć za 5 zł To raczej starsze panie mające już swoje wnuki.


Odnośnie żłobków to się nie orientowałam. W sumie jakieś u mnie w mieścinie jest. Przedszkole prywatne to koszt 300zł, za państwowe też się płaci. Jeśli dziecko przebywa dłużej niż ustawowe 5 godzin dziennie, które są bezpłatne.
Ciesze sie, że przynajmniej z miejscówką w przedszkolu problemu mieć nie będę.
W moim mieście rodzinnym to i za 500-600zł miesięcznie można nianie znaleźć... ahhh.. co to byłby za luksus

[1=993cbb8736fd7ff43d80e12 db3e1b3b563c869fb_62bf7e9 75b609;43907587]
Moje dziecko spalo mi teraz 2,5 h. totalna hibernacja.
[/QUOTE]

Jakie rarytasy! Ja w nocę marzę o takim czasie, w dzień to nawet nie śmiem

Cytat:
Napisane przez Ewusia709 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!!
My mamy dzień z teściową, Tz z Tesciem pojechali na targi do krk. Tymuś w końcu śpi, walczy z katarkiem biedaczek mój.

Dziś kończymy 5 m-cy, a jutro 23 tygodnie

Współczuję Wam dziewczyny tych wielu nocnych karmien, ja już zapomniałam o takich atrakcjach. Tymus je kolacje ok 21, idzie spać i je śniadanko ok 6 rano Co prawda trzeba do niego wstać z 50 razy, podać smoka, zmienić boczek, lub jak się przesika biedaczek to przebieranko, ale do Waszego klubu licytujacych karmien się chyba nie zalapie

Macie jakieś super sposoby na katarek? Smarujemy zajęcia majerankowa, psikamy od czasu do czasu solą morską, dajemy troszkę olejku olbas na pieluszki do przytulania, ściągamy trochę gruszką bo jesteśmy u teściów i katarku nie spakowalismy.
Oklepywać możesz też położyć Małego na kolanach tak, żeby główka była niżej (twarzą do podłogi) i oklepyć od pupki w kierunku główki i tak kilka razy dziennie po 2 min (mi Pani dr zaleciła 4x2min)

Cytat:
Napisane przez surka Pokaż wiadomość
Daliśmy córce 1 imię, bo jakoś nie mogliśmy dojść do porozumienia, ale teraz muszę tż zapytać co Myśli o:
Liliana Histeria S.
Dobre!!

Cytat:
Napisane przez mela1234 Pokaż wiadomość
O ile ci dziecko nie choruje i większość miesiąca nie spędzasz z nim w domu!
Prawda jest taka, że dzieci nam nie chorują póki nie idą do żłobka/przedszkola. Ja Małgosi pod kloszem nigdy nie chowałam, mamy psy w domu, inne zwierzęta w gospodarstwie, jeździłam z nią po marketach od 3 mca życia, spotykałam się z koleżankami i ich dziećmi i co... i zaczęło się przedszkole i zaczęły się choroby.
Ooo!! Z tym niestety się zgadzam Siostrzeniec TŻta w pierwszych dwóch miesiącach żłobkowania był w nim łącznie ok 2 tyg, reszta przechorowana :-/
__________________
Maleństwo
paulinka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 11:25   #4551
yevele
Zadomowienie
 
Avatar yevele
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 508
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez paulinka777 Pokaż wiadomość




naprawdę? a mi się wydawało, że państwowy żłobek kosztuje 350 (a ceny chyba w całej Polsce są ujednolicone), czy się mylę?
nie wiem, możliwe, ja wiem tylko ile prywatny, ale napisałam że wolałabym do państwowego nie ze względu na cenę, a na kadrę i lokalizację itp.
__________________
yevele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 11:27   #4552
paulinka777
Raczkowanie
 
Avatar paulinka777
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Mazury/ Warszawa
Wiadomości: 414
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez eveewe Pokaż wiadomość
paulinka jeszcze "pozalujesz" tego, ze chcialas zeby Amelka mowila
Ja już to wiem!
__________________
Maleństwo
paulinka777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 11:29   #4553
idzia111
Zakorzenienie
 
Avatar idzia111
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 3 158
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

hej,

widzę, że teraz kumulacja problemów, albo z tż-tem, albo z dzieckiem lub tez wszytsko na raz


U nas wróciły nocne kolki
Z jednej piersi młody je ładnie, a do drugiej wyje Sciągam pokarm z tej z ktorej nie chce jesc i widze, że potrzebuje duzo wiecej czasu zeby sie rozkręcić. Dlatego mlody ma wnerwa, ale po czasie leci w miare. Nie sciagam jakis mega ilosci, ale dzis za jedno posiedzenie bylo 110ml czyli mysle ze mlody gdzies ze 150ml bylby w stanie wydoić. No ale żeby doić to najpierw musiałby praktycznie na sucho ciagać, bo leci po czasie. A, że leci po czasie to on nie chce doić, no błędne koło

Do tego mam 3 dzien ból głowy, migrenowy, na oczy ledwo widzę, problem z karmieniem zaczął się pierwszego dnia bólu głowy. Może ma to jakiś związek

Za chwilę znowu będę ciągała cyca Teraz ściągam co godzinę (wariatka ze mnie), bo liczę że rozbujam go na dobre

Muszę karmić, żebym miała robić to mieszanie to będę, bo ja siebie zadręczę przez to nie karmienie. Mam chore ambicje (witaj Perse )

Cytat:
Napisane przez katarzynkajg Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
noc kiepska dziecko mi się popsuło
Rano najadłam się tyyyyyle strachu że aż mnie do kibelka pogoniło
podawałam Szumkowi witaminę D, wycisnęłam i zobaczyłam że jeszcze w kapsułce trochę zostało i chciałam mu do końca wycisnąć, a palce miałam już lekko śliskie od tego płynu i wpadła mi ta kapsułka do buzi Szymka, on zaczął językiem ją popychać aby połknąć, wsadziłam mu palucha do buzi i zaczęłam szukać tego, już cała w panice, podniosłam go by nie połknął, udało mi się wyciągnąć, porysowałam mu troszkę dziąsło paznokciem i się biedaczek rozpłakał, ile sie strachu najadłam

Poczytam was przy śniadaniu i śmigam no pocztę
Miałam podobną akcję tez udało mi się wyciągnąć w czas

Cytat:
Napisane przez ona8686 Pokaż wiadomość
To "cos" jest z żelatyny i jakby dziecko połknęło to nic mu by sie nie stało u nas to Tż zjada


Resztę nadrobię później.


Zaraz 12:30 czyli ciągnięcia ciąg dalszy ...
idzia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 11:29   #4554
misiaczka555
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaczka555
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 842
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

U mnie w mieście koszt niani i żłobka prywatnego jest porównywalny. Jeśli miałabym wybierać to wybrałabym nianie.

W żłobku nie ma możliwości żeby opiekunka zajmowała się tylko jednym dzieckiem niestety. I choćby taka opiekunka chciała dać "serce na ręce" każdemu dziecku nie jest w stanie i niestety musi dokonywać wyborów pt. którego maluszka potrzeba jest w danym momencie ważniejsza.
Pracowałam w żłobku na drugim roku studiów. Nie dałam rady, wytrzymałam pół roku. Bo jak wytłumaczyć półrocznemu maluszkowi że jak tylko nakarmię jego koleżankę to do niego podejdę i przytulę. Ech..

To są mega trudne wybory i niestety wszystko rozbija się o kasę.
__________________

MAJA🍼

23.08.2013
misiaczka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 11:32   #4555
surka
Zakorzenienie
 
Avatar surka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Między marzeniem, a jego spełnieniem.
Wiadomości: 9 394
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez ona8686 Pokaż wiadomość


Wiesz, że ładnie to się komponuje
chyba zacznę myśleć nad tym poważnie

Teso super, że udało ci się złapać mocz. Ja na posiew Lilce zakładam woreczek, bez tego nie udało mi się jeszcze złapać moczu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
surka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 11:44   #4556
misiaczka555
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaczka555
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 842
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Co do witaminy D to nie cierpię tych a'la rybek. Całe ręce upaćkane i Maja z połowę tego zjadła bo nie dało się więcej tego wycisnąć. Skończyły nam się i tz kupił witaminę D w sprayu. Jedno psiknięcie w paszcze i gotowe

serio ta otoczka to żelatyna? Ja myślałam że to jakiś plastik
__________________

MAJA🍼

23.08.2013
misiaczka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 11:46   #4557
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez misiaczka555 Pokaż wiadomość
Co do witaminy D to nie cierpię tych a'la rybek. Całe ręce upaćkane i Maja z połowę tego zjadła bo nie dało się więcej tego wycisnąć. Skończyły nam się i tz kupił witaminę D w sprayu. Jedno psiknięcie w paszcze i gotowe
też następnym razem kupię spray. ale najpierw muszę zużyć jakieś jeszcze 60 sztuk rybek co mi zostały
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 11:52   #4558
misiaczka555
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaczka555
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 2 842
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Właśnie miałam pytać- jak wy znosicie i wnosicie te wózki z dziećmi z kilku pięter??? Najpierw wózek, później dziecko czy jak? pytam z ciekawości, bo serio nie wiem??
Ja wcześniej zostawiałam stelaż na dole (mieszkam na 3 piętrze) i Maję znosiłam w gondoli. Ale teraz jest mi już za ciężko i zostawiam cały wózek na dole. Jak znoszę samą Maję to mam wrażenie że pióreczko niosę

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 12:50 ----------

Cytat:
Napisane przez lachryma Pokaż wiadomość
też następnym razem kupię spray. ale najpierw muszę zużyć jakieś jeszcze 60 sztuk rybek co mi zostały
Skoro to żelatyna to dawaj Tz jako cukierek z nadzieniem, szybciej zużyjesz
__________________

MAJA🍼

23.08.2013
misiaczka555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 12:05   #4559
krysiaa2608
Raczkowanie
 
Avatar krysiaa2608
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 392
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez Ewusia709 Pokaż wiadomość
Dzień dobry!!
My mamy dzień z teściową, Tz z Tesciem pojechali na targi do krk. Tymuś w końcu śpi, walczy z katarkiem biedaczek mój.

Dziś kończymy 5 m-cy, a jutro 23 tygodnie

Współczuję Wam dziewczyny tych wielu nocnych karmien, ja już zapomniałam o takich atrakcjach. Tymus je kolacje ok 21, idzie spać i je śniadanko ok 6 rano Co prawda trzeba do niego wstać z 50 razy, podać smoka, zmienić boczek, lub jak się przesika biedaczek to przebieranko, ale do Waszego klubu licytujacych karmien się chyba nie zalapie

Macie jakieś super sposoby na katarek? Smarujemy zajęcia majerankowa, psikamy od czasu do czasu solą morską, dajemy troszkę olejku olbas na pieluszki do przytulania, ściągamy trochę gruszką bo jesteśmy u teściów i katarku nie spakowalismy.
Z katarem męczyliśmy się miesiąc z tego co nas "nauczyli" w szpitalu:
-zakroplić solą fizjologiczną (jest podobno o wiele lepsza niż woda morska) i oklepywać po pleckach, po czym wyczyścić nosek
-czyścić max 3 razy dziennie (!)
- nasivin soft stosować, ale 5 dni tylko
- maść majerankowa
- otwarte okna w pokoju

Cytat:
Napisane przez mela1234 Pokaż wiadomość
O ile ci dziecko nie choruje i większość miesiąca nie spędzasz z nim w domu!
Prawda jest taka, że dzieci nam nie chorują póki nie idą do żłobka/przedszkola. Ja Małgosi pod kloszem nigdy nie chowałam, mamy psy w domu, inne zwierzęta w gospodarstwie, jeździłam z nią po marketach od 3 mca życia, spotykałam się z koleżankami i ich dziećmi i co... i zaczęło się przedszkole i zaczęły się choroby.


Ja w mężu niby mam wsparcie, nie mamy tylko pomysłu.


Dobre
Jasne, ale wszystko ma swoje plusy i minusy tak naprawdę. Liczymy się z tym, że mała będzie chorować, ale może się też zdarzyć tak, że nie będzie nas to spotykało tak często - TZ jak chodził do żłobka to do dziś teściowa wspomina, że wszystkie dzieci chorowały a on twardziel Rok temu jego chrześniaczka poszła i zachorowała poki co 2 razy, także liczę na dobrą odporność

Cytat:
Napisane przez misiaczka555 Pokaż wiadomość
U mnie w mieście koszt niani i żłobka prywatnego jest porównywalny. Jeśli miałabym wybierać to wybrałabym nianie.

W żłobku nie ma możliwości żeby opiekunka zajmowała się tylko jednym dzieckiem niestety. I choćby taka opiekunka chciała dać "serce na ręce" każdemu dziecku nie jest w stanie i niestety musi dokonywać wyborów pt. którego maluszka potrzeba jest w danym momencie ważniejsza.
Pracowałam w żłobku na drugim roku studiów. Nie dałam rady, wytrzymałam pół roku. Bo jak wytłumaczyć półrocznemu maluszkowi że jak tylko nakarmię jego koleżankę to do niego podejdę i przytulę. Ech..

To są mega trudne wybory i niestety wszystko rozbija się o kasę.
Niania ma tylko jedno, ale za to maluch nie ma za bardzo kontaktu z innymi dziećmi co też jest ważne Mega trudne to są decyzje niestety i w większości, jak to w życiu bywa, coś kosztem czegoś
__________________
26.08.2011 żona!

31.07.2013 Basia!



Edytowane przez krysiaa2608
Czas edycji: 2013-11-27 o 12:07
krysiaa2608 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 12:06   #4560
lachryma
Zakorzenienie
 
Avatar lachryma
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6 025
Dot.: Jem już marchew i kartofla, a niedługo wsunę gofra. Mamy VII-VIII 2013 cz,IV

Cytat:
Napisane przez misiaczka555 Pokaż wiadomość
Skoro to żelatyna to dawaj Tz jako cukierek z nadzieniem, szybciej zużyjesz
nimm 2; łakocie i witaminy
__________________
"nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"
lachryma jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.