Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-09, 22:28   #331
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

najadłam się właśnie mandarynek. zgago witaj !

byliśmy dziś na zakupach, jakoś tak zapobiegawczo nabrałam zapasów mięcha i w ogóle, przygotowałam listę dań z przepisami - chyba cały czas wierzę w to, że w sobotę pojadę na porodówkę
pewnie teściowa nie da zginać ani swojemu synkowi, ani mojej siostrze, ale zawsze lepiej ich zabezpieczyć "jedzeniowo"

jutro czeka mnie jeszcze poszukiwanie tapety do naszego małego pokoiku/sypialni co by trochę odświeżyć jeszcze przed pojawieniem się Malutkiej. dzisiaj zajechaliśmy do obi- mało, że wszystko w fiolecie niemal (a salonik mamy już fioletowy) to jeszcze ceny z nóg zwalają. 52zł to średnia cena za rolkę, a powiem szczerze, że remont generalny dopiero w planach- póki co ma być tylko tymczasowe odświeżenie. i teściowa obiecała sponsorować, ale nawet mimo, że ona płaci to mi szkoda
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:36   #332
ejani
Zadomowienie
 
Avatar ejani
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 584
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez PawMaj13 Pokaż wiadomość
Witam sie nierozpakowana.

Zamiast oxy mialam zrobiony jedynie test otc, przez ten brak zaswiadczenia od kardiologa zabieraja sie za moj porod jak pies do jeza. Caly oddzial patologii i poloznictwa huczy, ze sie jakas "dziwna laska nie zgodzila na cc chociaz ma ciezko chore serce" :/ cytat zaslyszany od jakiejs pacjentki na korytarzu, zenua. Nie wiem jak takie wiesci sie rozchodza, dobrze, ze mnie palcami nie wytykaja, tylko jestem poki co anonimową dziwną laska z ciezko chorym sercem. Eh...

Test otc wyszedl prawidlowo, lozysko dobrze sie spisuje, maly w stabilnej, dobrej kondycji. Ja takze. Chociaz psychicznie coraz gorzej. Od tza zero wsparcia, moja mama tez przechodzi samą siebie, wyje mi do tsluchawki w telefonie, zamiast sie wziac w garść i gadać po ludzku, ktos jej naopowiadal drastycznych chistorii o SN i mi wyje do telefonu i je opowiada. Doszlo do tego, ze to ja ja pocieszalam i rozsmieszalam lezac na lozku porodowym, zaznaczajac, ze musze ja chyba wymienic na lepszy model razem z TZem, w pakiecie ich wymienie, bo nie takiego ich zachowania oczekiwalam.

Potwierdzam, ze masowanie sutkow dziala, polozna podczas testu otc kazala mi robic masaz sutkow, skurcze podskoczyly do 100%. Szyja niestety zero reakzji, zero rozwarcia. Nawet czop nie odszedł jak się okazalo.

Ciesze sie, ze mnie nie pokroili, pewnie za 2 dni zrobią próbę oxy.
oj, Ty się masz z tymi bliskimi, zamiast Cię wspierać to jeszcze dokładają stresów bo obcy to zawsze coś tam gadają, nie ma sie co przejmować.
myślę że skoro jesteś przekonana to nie ma co się uginać pod presją, ja Ci tu kibicuję

jeszcze sobie przypomniałam, że oprócz drażnienia sutków na SR mówili o podszczypywaniu brzucha (ale nie tak dwoma palcami tylko jakby całą ręką- trudno to opisać), że też może przyspieszyć akcję i żeby się nie dziwić jak położna przed porodem tak zrobi, i jeszcze możesz sobie bez ograniczeń teraz brzuch głaskać- nawet jak ci dziecko zacznie wierzgać to też skutkiem mogą być tylko skurcze i akcja

plus jeszcze dziewczyny tu pisały, żeby siedzieć w jakiś specjalny sposób (i słyszałam, że też po turecku) to wtedy dzieciak łatwiej się wstawia w kanał rodny i swoim ciężarem rozwiera co trzeba...
__________________
Na tak wiele rzeczy nie mamy wpływu...
ejani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:40   #333
Sheperdess
Rozeznanie
 
Avatar Sheperdess
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 760
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Ale natrzaskałyście stron. Mam do wyboru, albo nadrabiać, albo opisać poród.

Cytat:
Napisane przez krolowa_nilu Pokaż wiadomość
To minie Mi minęło po 12 dniach. Przez 11 dni czułam jakby mi Gołota worek treningowy z krocza zrobił, o szwach nie wspominając, a 12 dnia jak ręką odjął.

Dziewczyny, my nadal walczymy z żółtaczką, dlatego tak mało nas na forum. Całuje gorąco nowe mamusie i staram się was podczytywać, ale Malutka póki co jest bardzo czaso- i uwagochłonna

Pozdrowienia ode mnie i mojego dzielnego pacjenta dla wszystkich wizażowych cioć
U mnie też już prawie dwa tygodnie po porodzie jest dużo lepiej. Siedzę bez problemu i szwy już nie ciągną.

Kciuki, zeby żółtaczka przeszła, po Adasiowej nie ma już prawie śladu.

Cytat:
Napisane przez marieee Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam że jest nowy wątek
Nie mam siły nadrabiac
Dodałan post jeszcze w starym wątku.
Dziś na świat przyszła Zuzanna Melania urodzona dziś o 12. Siłami natury. Waży 3270 i mierzy 53 cm. Jestem strasznie zmęczona.. Nawet nie wiem czy dobrze w klawisze trafiam. Mała śpi
Gratulacje dla Ciebie i Zuzanki.

PawMaj, za rozkręcenie akcji naturalnie.
__________________
Adaś - 28.12.2013
Sheperdess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:57   #334
selena85
Wtajemniczenie
 
Avatar selena85
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 077
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez ejani Pokaż wiadomość


no tak, ale takie półgodzinne kilka razy dziennie? to jak to liczyć?
Zerkne jutro na sciagawke i napisze bo leze już w wyrku.

---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
Napisane przez kukurydzianaa Pokaż wiadomość
Ale nastukałyście, Wariatki Nie majo co robić i w internetach tylko się obijajo.

Dostałam dziś takie "wpół-wskazanie" na cesarkę od ortopedy Wyraźnie zasugerował, że jeżeli będę miała problem z odwiedzeniem bioder podczas porodu sn, to położnik ma mnie ciąć, a nie kombinować. Ciekawe jak to będzie się miało w realu Muszę z gienkiem pogadać w poniedziałek.

Milka-pilka, wg mojego ortopedy (a to jeden z najlepszych po tej stronie Wisły), sprawy biodrowe są wskazaniem do porodu cc. Na tym zaświadczeniu wpisał mi dysplazję stawów biodrowych (choć nie miałam wcześniej stwierdzonych, leczyłam się i operowałam tylko na kolanowe), żeby położnik nie olał sprawy. Podczas badania nie podobał mu się stopień obustronnego odwiedzenia bioder i stwierdził, że jeżeli ktoś spróbuje zrobić to "na siłę", to może mnie poważnie uszkodzić. Nie jest to bezwzględne wskazanie do cc, ale należy mieć się na baczności i być pod opieką dobrego, umówionego położnika, który w razie czego nie zawaha się wykonać cięcia.Oo

I teraz mam problem, bo mój lekarz nie pracuje obecnie w żadnym szpitalu Chyba będę musiała dać w łapę przed porodem komuś tylko i wyłącznie z tego powodu, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Oczywiście nie będę upierała się na cc, wolałabym spróbować naturalnie, ale kto mi da pewność, że położnicy zareagują z korzyścią dla pacjenta, a nie ich własnych statystyk położniczych?
Kukurydziana nie ryzykuj pn i pisz sie na cc. Ja też mam taka sytuację tyle, że z podejrzenia problemów kardiologicznych. Jak masz zalecenie od ortopedy to w szpitalu mają obowiązek przeprowadzić cc. Bez dawania w łapę komukolwiek.
__________________
"Jak wychować szczęśliwe dziecko" John Medina
"Mamo, Tato co Ty na to? 1,2,3" Paweł Zawitkowski
"Język Niemowląt" Tracy Hogg, Melinda Blau
http://suwaczki.slub-wesele.pl/20140129744753.html
selena85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:57   #335
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

PawMaj - my wierzymy w Twój poród sn. Współczuję, że bliscy Cię w tym teraz nie wspierają. Budujace to na pewno nie jest, ale "dasz radę i będziesz zwycięzca :p "

Ja sie polozylam już w związku z tym moim twardnieniem brzucha i na boku nie ma szans leżeć. Leze na plecach i zaczyna boleć mnie podbrzusze i czuje jakby ktoś mi akupunkturę w kroku robił :p czy mam sie nakrecac czy dac sobie spokój i iść spać
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:58   #336
Muminek1991
Rozeznanie
 
Avatar Muminek1991
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Dresden
Wiadomości: 787
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez PawMaj13 Pokaż wiadomość
Witam sie nierozpakowana.

Zamiast oxy mialam zrobiony jedynie test otc, przez ten brak zaswiadczenia od kardiologa zabieraja sie za moj porod jak pies do jeza. Caly oddzial patologii i poloznictwa huczy, ze sie jakas "dziwna laska nie zgodzila na cc chociaz ma ciezko chore serce" :/ cytat zaslyszany od jakiejs pacjentki nia korytarzu, zenua. Nie wiem jak takie wiesci sie rozchodza, dobrze, ze mnie palcami nie wytykaja, tylko jestem poki co anonimową dziwną laska z ciezko chorym sercem. Eh...

Test otc wyszedl prawidliowo, lozysko dobrze sie spisuje, maly w stabilnej, dobrej kondycji. Ja takze. Chociaz psychicznie coraz gorzej. Od tza zero wsparcia, moja mama tez przechodzi samą siebie, wyje mi do tsluchawki w telefonie, zamiast sie wziac w garść i gadać po ludzku, ktos jej naopowiadal drastycznych chistorii o SN i mi wyje do telefonu i je opowiada. Doszlo do tego, ze to ja ja pocieszalam i rozsmieszalam lezac na lozku porodowym, zaznaczajac, ze musze ja chyba wymienic na lepszy model razem z TZem, w pakiecie ich wymienie, bo nie takiego ich zachowania oczekiwalam.

Potwierdzam, ze masowanie sutkow dziala, polozna podczas testu otc kazala mi robic masaz sutkow, skurcze podskoczyly do 100%. Szyja niestety zero reakzji, zero rozwarcia. Nawet czop nie odszedł jak się okazalo.

Ciesze sie, ze mnie nie pokroili, pewnie za 2 dni zrobią próbę oxy.

Kurcze paw no łatwo nie masz . Szyjka nie współpracuje, rodzina nie pomaga i wkurza, plotki się roznoszą. Mam nadzieję Ze jednak postawisz Na swoim i dadzą ci ta oxy. Trzymam kciuki . A ty to masz te problemy z sercem ze tak ci ta cesarke chcią robić a nie sn ?
__________________
14.05.2012 - Razem
15.06.2013 - II kreski
06.11.2013 - Ślub
02.03.2014- Benjaminek
Muminek1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:58   #337
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

miałam odp.... ale jednak idę spać

prawie nie widze na oczy...

tak na szyvko
CICICI GRATULAVJEEE!!!!!!!!!!!


dobranoc, życzę wszystkim Wam i Waszym dzieciom (w brzuchu czy też poza nim) spokojnej nocy
a sobie życzę przepsanej
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 23:03   #338
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez PawMaj13 Pokaż wiadomość
Witam sie nierozpakowana.

Zamiast oxy mialam zrobiony jedynie test otc, przez ten brak zaswiadczenia od kardiologa zabieraja sie za moj porod jak pies do jeza. Caly oddzial patologii i poloznictwa huczy, ze sie jakas "dziwna laska nie zgodzila na cc chociaz ma ciezko chore serce" :/ cytat zaslyszany od jakiejs pacjentki na korytarzu, zenua. Nie wiem jak takie wiesci sie rozchodza, dobrze, ze mnie palcami nie wytykaja, tylko jestem poki co anonimową dziwną laska z ciezko chorym sercem. Eh...

Test otc wyszedl prawidlowo, lozysko dobrze sie spisuje, maly w stabilnej, dobrej kondycji. Ja takze. Chociaz psychicznie coraz gorzej. Od tza zero wsparcia, moja mama tez przechodzi samą siebie, wyje mi do tsluchawki w telefonie, zamiast sie wziac w garść i gadać po ludzku, ktos jej naopowiadal drastycznych chistorii o SN i mi wyje do telefonu i je opowiada. Doszlo do tego, ze to ja ja pocieszalam i rozsmieszalam lezac na lozku porodowym, zaznaczajac, ze musze ja chyba wymienic na lepszy model razem z TZem, w pakiecie ich wymienie, bo nie takiego ich zachowania oczekiwalam.

Potwierdzam, ze masowanie sutkow dziala, polozna podczas testu otc kazala mi robic masaz sutkow, skurcze podskoczyly do 100%. Szyja niestety zero reakzji, zero rozwarcia. Nawet czop nie odszedł jak się okazalo.

Ciesze sie, ze mnie nie pokroili, pewnie za 2 dni zrobią próbę oxy.
Och biedaku Nie wiem jak to jest, ale ploty zawsze się rozchodzą. Podobnie u mnie w pracy - naprawdę czasami o niektórych rzeczach szybciej wiedzą wszyscy niż zainteresowany. I wszystko ściśle tajne ale jednak wszyscy wiedzą. Nie mam pojęcia jak to działa

Trzymam kciuki za Twój poród SN. Przykro mi że nie masz wsparcia wśród bliskich co do SN
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 23:12   #339
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Pilotko przespanej życzymy Tobie i sobie


Cytat:
Napisane przez _Shiloh_ Pokaż wiadomość
Pewnie jak zaczną mu zęby wychodzić to od tego momentu zacznie sie mój maly horror
Marcelek ostatnimi czasy ze spokojnego dzieciaczka przeistacza sie momentami w diabełka. Ogólnie jest grzeczny, tylko te jego pobudki co 1h-1,5 h mnie wykańczają. Ale cóż nie ma zmiłuj kiedy szlachta wzywa

Ooo pensja jak najbardziej, własnie sobie zażyczyłam tableta, bo leżenie z laptopem jest nie wygodne, a musze mieć wygodę wieczorami kiedy Marcelek śpi w łożeczku w sypialni, a ja na wizażu chcę buszować

Ale jestem wygodnicka
(...)
E tam wygodniacka. Masz ciężką robotę, to Ci się należy


Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
O tej godzinie tak grzeszyć ?? nie ładnie nie ładnie......
Dobra jak usmażysz to podziel się bo mnie już po brodzie kapie
(...)
Usmażyłam, zjadłam, dalej mnie ssie, ale stwierdziłam że bez przesady i już twarda jestem, nie żrę dzisiaj więcej. Swoją drogą, nie wiem co jest ze mną nie tak. Żołądek bez dna mi się załączył już od dobrych kilku dni. Ostatnio zjadłam naprawdę spory obiad, odstawiłam talerz i jeszcze wciągnęłam TŻa porcji resztkę (mieliśmy takie same porcje, ale on nie podołał), po czym stwierdziłam że jeszcze mi się chce. Wogóle nie czułam się syta, i miałam autentyczny apetyt na jeszcze. I teraz to samo
Wogóle kojarzę się sobie w tym momencie z tym gościem:

Figury mamy podobne, zwinność, zgrabność i grację również, dużo czasu spędzam w tej pozycji którą on prezentuje, i też ostatnimi czasy mam wrażenie że mam za krótkie nóżki żeby jedną na drugą założyć...


Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość
(...)
pociesze Cię u nas zęby wyszły niezauważalnie któegoś wieczora przy kąpieli mój młody mnie ugryzł w palec i poczułam takie ukłucie jakby szpilką, spoglądam a tam dwa ząbki a potem podobnie z resztą więc nie zawsze jest to problemowe
Piszecie o tych swoim idealnych dzieciaczkach, i mi się coraz bardziej wkręca wizja takiego sielankowego macierzyństwa...


Cytat:
Napisane przez Muminek1991 Pokaż wiadomość
(...)
To ta co się na Angeline Jolie robi, ale ona przecież specjalnie tyle ma , z in vitro , i przecież z kasy żyje z programów, Państwa itd .
(...)
Ja kiedyś o niej na necie czytałam. Ona oprócz tej ósemki ma jeszcze kilkoro dzieci, a żyje właśnie z pomocy socjalnej i darowizn. Chyba nie jest jej tak źle na świecie, bo na operacje plastyczne ją stać.
To tak apropo dzisiejszej dyskusji na fejsie o obniżaniu wieku emerytalnego ze względu na dzieci - ta pani by sobie 24 lata odjęła od obowiązkowych 67


Cytat:
Napisane przez PawMaj13 Pokaż wiadomość
Witam sie nierozpakowana...
A my tu cały dzień Cię dopingowałyśmy i kciuki trzymałyśmy, coby przeczytać że Gucio już równo z mamy wysysa co dobre Nie martw się i pamiętaj - myślimy o Tobie i z całych sił trzymamy kciuki za Twój poród naturalny
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 23:21   #340
mysia212021
Raczkowanie
 
Avatar mysia212021
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

hej
w poniedziałek zwiedziłam porodówkę myślałam ze to wody ale jeszcze nie mały jest juz w kanale rodnym rozwarcie na 1 cm ... jestem dopiero w 36 /37 tygodniu a dzidzia wazy 4100 13.01 mam miec ktg i zdecyduje lekarz co dalej robimy

a to moja piłka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1176.jpg (41,7 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1174.jpg (39,5 KB, 85 załadowań)
__________________
TP 1.02.2014

Synek -Filipek
mysia212021 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 23:22   #341
iwantyou99
Zadomowienie
 
Avatar iwantyou99
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 775
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Siedzę z dzieciem na ramieniu i grzebie jedna ręka w laptopie mowie do męża: " słuchaj musisz sie chwilowo zając mlodziakiem bo ja nieogarniam " na co Tz " wiem wiem popralas wszystko ugotowałam obiad pojechałas na usg z małym juz go zabieram ale słuchaj moze ja Poogarniam za Ciebie"
Spoglądam na niego moim powluczystym spojrzeniem i mowie " Co Ty wizaz chcesz ogarniać?"
Hrhr
Zostawić Was na moment i juz milion stron


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
iwantyou99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 23:29   #342
kootek_mamrotek
Zakorzenienie
 
Avatar kootek_mamrotek
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 772
GG do kootek_mamrotek
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Roane Pokaż wiadomość

Ja kiedyś o niej na necie czytałam. Ona oprócz tej ósemki ma jeszcze kilkoro dzieci, a żyje właśnie z pomocy socjalnej i darowizn. Chyba nie jest jej tak źle na świecie, bo na operacje plastyczne ją stać.
To tak apropo dzisiejszej dyskusji na fejsie o obniżaniu wieku emerytalnego ze względu na dzieci - ta pani by sobie 24 lata odjęła od obowiązkowych 67
ona ma 14 dzieci wiec 42 lata do odjecia czyli zaraz wyjdzie że sie już przepracowała :p a od państwa ponoć nic nie dostaje, wszystko działa dzięki sponsorom. I te jej sekstasmy.. Hmm.. twierdziła że od 10 lat już sobie nie używała i już zapomniała jak to jest jedno jest pewne, legendy będą o niej jeszcze długo. Ja tam jej nie zazdroszczę :p wolę pozostać zwykłym szaraczkiem z 1-2 dzieci i wiedzieć że jak nie pójdę do pracy to nie zarobie, niż liczyć na wszystkich w koło
__________________
"Burza łamie drzewa, a trzciną tylko kołysze.."
kootek_mamrotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 23:46   #343
Shizu48
Raczkowanie
 
Avatar Shizu48
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 442
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Dziewczyny, witam się w nowym temacie! Byłam dziś na zajęciach ze szkoły rodzenia i kobietka podała nam maaasę fajnych informacji które spiszę jutro, a teraz uciekam spać! Jedyne co pamiętam, że kiedyś poruszałam ten temat odnośnie 'dokarmiania' dzieciątka wodą - pamiętam że to z Gosią pisałam i położna poparła tu zdanie Gosi że nie trzeba w ogóle dodawać wody do diety, lepiej pozostać przy mleku które ma "swoje fazy" a dzięki temu unikniemy buteleczek które dziecku mogłyby się na tyle spodobać że mniej chętnie ciągnąłby brodawkę Dobranoc wam kobietki
Shizu48 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 23:54   #344
agoola83
Raczkowanie
 
Avatar agoola83
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Ustroń/Chorzów
Wiadomości: 243
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Aleście napisały dziś!!!Dopiero skończyłam nadrabiaćWklejam niżej swój post z wątku nr 9, bo z tel pisałam i nie wiedziałam jak się sprawy mają
A ja dzis po przygodach na IP...Na szczescie falszywy alarm...myslalam ze mi wody plofowe ciekna. Juz po badaniu, usg, ktg czuje sie mega zmeczona i znow krwawie...ale ja sobie uswiadomilam, ze ja jeszcze nie chcę rodzic:-P jeszczem niegotowaZosia waży już 3200 a na ktg cisza, zupełna cisza...położna kazała się poprzytulać z mężem, tylko ja się pytam JAK???On mnie unika jak ognia! A jak usłyszał, że główka nisko, to już w ogóle nie mamy o czym rozmawiać:P Nie wiem jak go zachęcę, może go trochę upić i wykorzystać?:P Tylko kto mnie potem zawiezie na porodówkę?

Mariee gratulacje!!! Teraz doczytalam a ja tam dzis bylam:-P odpoczywaj
Cicici gratulacje)
Migotko: super opis, trzymam kciuki, żeby w końcu przestało boleć)))
Pilotko: nie ma za co, tak się tylko zastanawiałam

Może dziś Wam oszczędzę opisów wybryków mojej teściowej co zrobiła gdy wróciliśmy z IP, dodam ,ze zaczęłam krwawić i się stresowałam, że zaraz mi po nogach pocieknie....szkoda gadać...
Za to teść opowiada sąsiadom i rodzinie, że on"wolałby, żebym te 2 tygodnie do porodu w szpitalu spędziła, żeby sie nie musiał stresować, że trzeba mnie gdzieś zawieźć gdy Ł. w pracy"...może martwi sie, że mu tapicerkę pobrudzę? albo no nie wiem....bratowa mówiła, że on by mnie"umieścił w szpitalu już"....dobre sobie...przeterminuję się i na złość zacznę rodzic jak będziemy sami z teściem w domu i wody mi odejdą w połowie podróży...taki mam ku.... plan:P

Cytat:
Napisane przez J0zefina Pokaż wiadomość

a mi się od kilku nocy sni że rzucam się na męża i gdyby byl to pewnie tak by się skończyło.. ale się stęskniłam a tu do maja saharoza...
Dżizys, kiedy Twój mąż wraca???

Nalałam sobie maślanki do kubka, postawiłam na szafce...przyszedł jeden kot, potem drugi i kubek pusty, widziałam tylko jak sie oblizują......teraz leżą sierściuchy na fotelach i chrapią....

Te staniki Alle to kupowałyście na allegro? Przegapiłam chyba..muszę sobie kupić, ja stanik zmieniam w zasadzie codziennie, cycki specjalnie mi nie urosły, ale pod biustem tak z 65 na chyba 85...To są też staniki do karmienia?Mam dwa tylko z canpol czy coś takiego i są takie jakieś szmaciane...no i dwa to stanowczo za mało...podczepcie proszę jakiegoś linka prooosze
Idę spać...Mąż chrapie, spróbuję Waszych rad, ale serca nie mam za jajuszka go chwytać,bo to zbyt brutalne jak na jego stan: ma na migdałakach naloty, temperature i ból przy przełykaniu......bez antybiotyku się nie obejdzie...ja na szczęscie sporadycznie się przeziębiam -praktyka w poradni POZ czyni cuda, normalnie sie uodporniłam:P
__________________

16.06.2012r.
t.p. 21.01.2014r.

ZOSIA 21.01.1014r.
agoola83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 00:09   #345
kukurydzianaa
Rozeznanie
 
Avatar kukurydzianaa
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 535
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez selena85 Pokaż wiadomość
Kukurydziana nie ryzykuj pn i pisz sie na cc. Ja też mam taka sytuację tyle, że z podejrzenia problemów kardiologicznych. Jak masz zalecenie od ortopedy to w szpitalu mają obowiązek przeprowadzić cc. Bez dawania w łapę komukolwiek.
Ja już sama nie wiem.... Zaświadczenie jest tylko "sugestią", chociaż z rozmowy wynikało, że gdyby on miał decydować, to nawet by się nad cc nie zastanawiał Poza tym jeżeli faktycznie się zdecyduję, a lekarz prowadzący będzie kręcił nosem na ustawienie mnie (z kimś z tego jego "zaprzyjaźnionego" szpitala) na konkretny termin cc, to co mam zrobić? Dać w łapę komuś? Komu, kiedy, ile i jak? W życiu tego nie robiłam
__________________
Krzysztof, pierworodny mój
kukurydzianaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 01:33   #346
Akkma
Zadomowienie
 
Avatar Akkma
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 917
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Byłam dzisiaj (a w zasadzie wczoraj ) zwodzić porodówkę nad którą się zastanawiam. Początkowo chciałam opłacić położną (szpital to umożliwia na legalu), lecz położna, która mnie oprowadzała dała mi jasno do zrozumienia, ze to bez sensu . No i faktycznie czytam w internecie opinie, że położne z porodówki są super . Niestety jest też duży minus, położne na położniczym już nie są takie super .
'Zwiedzałam' tylko porodówkę. Wyobrażałam ją sobie jako zimną sale, obłożoną kafelkami z mnóstwem świateł i taborecikiem dla tżta :P To co zobaczyłam doprowadziło mnie do niemałego szoku Każda sala osobna, kolorowa, ciepła, z łóżkiem i podwójną kanapą. 2 położne na które trafiłam były bardzo sympatyczne Były też chyba ze 2 studentki - równie sympatyczne .
Hmm.. teraz nie wiem czy opłacać tą położną? Moja mama i tż stawiają przy swoim - lepiej dać w łapę danej położnej (przynajmniej cała kasa będzie dla niej) :P Ale ja tak jak kukurydziana chyba nie potrafię
Moja mama 16 lat temu po prostu włożyła położnej kopertę do fartucha z tekstem 'to za udaną współprace' No i faktycznie współpraca była idealna :P AAAle to było 16 lat temu, jak jest teraz? Nie chcę być wywalona ze szpitala za korupcję hehe Znowuż boję się, że jak nie zapłacę to nie dostanę zzo
__________________
21.05.16

Edytowane przez Akkma
Czas edycji: 2014-01-10 o 01:44
Akkma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 05:10   #347
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Znów się martwię... cała noc nieprzespana,od wczoraj 18 Kacperek tylko dwa razy się poruszył,no i w nocy miał czkawkę.
Mam dosyć tej ciąży. Już chcę mieć dziecko na zewnątrz,w każdej chwili móc zajrzeć czy wszystko jest w porządku. Przecież ja prawie nie sypiam. Jak nie bóle i skurcze,to nie mogę spać,bo się nie rusza!

Nie wiem co robić...
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 05:13   #348
san_g
Zadomowienie
 
Avatar san_g
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: planeta Ziemia:D
Wiadomości: 1 013
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

witajcie,
u mnie nic nie ruszyło samo z siebie. Spakowana jestem i dzisiaj idę do szpitala walczyć aby ten mój bąbelek chciał wyjść na świat. Boję się ale wiem, że sama nie wyjdę już ze szpitala i muszę być silna. Dziewczyny, które były po terminie i już są po dają mi sporo otuchy, że wszystko będzie dobrze. Niestety raczej nie będę miała internetu-zapisałam dwa nr do Was i będę pisać sms po porodzie (jak ja Was nadrobię?). Gratuluję Cicici

3majcie się ciepło kochane
__________________
"A teraz serca mam dwa..."

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r82yq11y27.png
san_g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 05:22   #349
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Znów się martwię... cała noc nieprzespana,od wczoraj 18 Kacperek tylko dwa razy się poruszył,no i w nocy miał czkawkę.
Mam dosyć tej ciąży. Już chcę mieć dziecko na zewnątrz,w każdej chwili móc zajrzeć czy wszystko jest w porządku. Przecież ja prawie nie sypiam. Jak nie bóle i skurcze,to nie mogę spać,bo się nie rusza!

Nie wiem co robić...
No to witaj w klubie! Moja mała też mało aktywna, nie śpię i czekam na ruchy Może jest tak ciasno że jej się nie chce? Chciałabym urodzić i mieć już pewność że wszystko jest ok.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 06:22 ---------- Poprzedni post napisano o 06:19 ----------

Cytat:
Napisane przez san_g Pokaż wiadomość
witajcie,
u mnie nic nie ruszyło samo z siebie. Spakowana jestem i dzisiaj idę do szpitala walczyć aby ten mój bąbelek chciał wyjść na świat. Boję się ale wiem, że sama nie wyjdę już ze szpitala i muszę być silna. Dziewczyny, które były po terminie i już są po dają mi sporo otuchy, że wszystko będzie dobrze. Niestety raczej nie będę miała internetu-zapisałam dwa nr do Was i będę pisać sms po porodzie (jak ja Was nadrobię?). Gratuluję Cicici

3majcie się ciepło kochane
Trzymaj się ciepło Mam nadzieję że akcja sama się rozkręci Już niedługo będziesz tulić malenstwo

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 05:22   #350
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez san_g Pokaż wiadomość
witajcie,
u mnie nic nie ruszyło samo z siebie. Spakowana jestem i dzisiaj idę do szpitala
Trzymaj się!




[1=830b3402b90be91bee3a8a4 ac8547146eb396896_6583840 e13f22;44528819]No to witaj w klubie! Moja mała też mało aktywna, nie śpię i czekam na ruchy Może jest tak ciasno że jej się nie chce? Chciałabym urodzić i mieć już pewność że wszystko jest ok.
[/QUOTE]


Ja mam nadzieję,że zbiera siły na poród...

A teraz właśnie się poruszył kilka razy.
Do zawału mnie doprowadzi to dziecko.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 05:25   #351
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 702
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość

A teraz właśnie się poruszył kilka razy.
Do zawału mnie doprowadzi to dziecko.
ja też poczułam kilka ruchów teraz. Pisanie na wizażu pomaga Chyba sobie już daruję sen dzisiaj. Przynajmniej zrobię badania krwi



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
830b3402b90be91bee3a8a4ac8547146eb396896_6583840e13f22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 05:30   #352
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Witam

PawMaj - trzymaj sie tam a sytuacje z mamą jakbym skądś znała...lezysz w szpitalu na łóżku i jeszcze musisz pocieszać wszystkich dookoła,że jest ok i w ogóle...ehh

Ja nawiązując do Twoich problemow kardiologicznych- ja nie byłam u kardiologa,ani teraz w ciąży,ani w ogóle, ale wydaje mi się, że mam problemy z sercem. No bo przecież raz na jakiś czas od x czasu, a w ciąży chyba tak z 4 razy byly takie akcje,ze serce zaczelo mi nawalać tak bardzo szybko,ze naliczyłam ok 200razy na minute- oczywiscie nie jest to zalezne od jakichkolwiek czynnikow takich jak zdenerwowanie, zmeczenie itp.-obojetnie w jakies sytuacji - raz jak leżałam poprostu,raz jak chodziłam itp. Trwa to różnie, czasem minute czasem 3 minuty itp. Ja mysle sobie,ze to jest jakas arytmia. Powiedzialam o tym ginekologowi i jednemu i drugiemu i była dosłownie cisza. Ja myśle,ze cos nie tak jest z moim sercem, bo ogolnie jeszcze mam podwyzszone przeciwciala antykardiolipinowe, trojglicerydy mam 340(norma do 150):/
__________________
19 maj - 20 maj - (23-24 dzień cyklu) owulacja;
29 maj
- (33 dzień cyklu) zagnieżdżenie;
02 czerwiec - pierwszy test,
08 czerwiec - (43 dzień cyklu) wynik bety - 739.
26 czerwiec - beta 51800 i serduszko

Wymiana kosmetyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=822700
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 05:47   #353
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

[1=830b3402b90be91bee3a8a4 ac8547146eb396896_6583840 e13f22;44528828] ja też poczułam kilka ruchów teraz. Pisanie na wizażu pomaga Chyba sobie już daruję sen dzisiaj. Przynajmniej zrobię badania krwi
[/QUOTE]


Chyba faktycznie pomaga.
Szkoda tylko,że w nocy spałam może godzinę.
Jak tak dalej pójdzie to nie będę mieć siły rodzić.

Już się nie kładę,bo i tak dzieciaki niedługo wstaną.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 06:09   #354
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

San g trzymam mocno kciuki.
Gosia u mnie też wieczorem mały chyba spał, poszłam się napić i nic, siku i też zero ruchu, dopiero po maladze lekkie ruchy poczułam. Jak co wieczór miałam jakieś skurcze to wczoraj cisza. Rano się obudzilam i też wymacalam brzuch, posmeralam go po nodze to troszkę się ruszył. Okropne to jest, szczególnie ze lekarz teraz na każdej wizycie mi przypomina, żeby pilnować ruchów.

U mnie z kolei 3 noc przespana , jest 2 razy siku , ale ogólnie jest ok. Najgorsze póki co w ciąży to był ból spojenia, no i stres z badaniami na początku.

PawMaj współczuję ci bliskich. Mama przeżywa normalnie jakbyś jedna na świecie miała rodzić naturalnie. A tz no cóż...twoja cierpliwość nie ma granic.

---------- Dopisano o 07:09 ---------- Poprzedni post napisano o 07:02 ----------

Wiem, ze dobre rady i dziurę w ...ma każdy, ale proponuje dziewczyny się nie nastawiac , ze się urodzi przed terminem....to czekanie jest okropne.
Lepiej być zaskoczonym ....niż czekać, ze może dziś....tak dziś to już napewno...

Edytowane przez isia4891
Czas edycji: 2014-01-10 o 06:06
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 06:10   #355
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Mój Kacper teraz sobie odbija i bryka na całego.
Ale jak w nocy się nie rusza to ja nie mogę spać.

Chyba za te akcje nic mu w testamencie nie zapiszę
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 06:12   #356
Soleil_Rouge
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 776
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cześć dziewczyny.
ja tak na szybko, bez nadrabiania bo nie mam siły.
W każdym razie:
POLECAM PORZĄDNY MASAŻ SUTKOW!!

Zaczęłam go ok 12, a o 14:30 pojawiły się pierwsze skurcze.
O 18:45 byłam w szpitalu a o 22:56 powitałam na świecie moja malutką córeczkę!!!



Więcej napisze jak będę w stanie i przestanę się ciągle gapic na to słodkie maleństwo co obok mnie leży!!!!
__________________
tp: 01/06/2015
Soleil_Rouge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 06:14   #357
patrycjja
Zadomowienie
 
Avatar patrycjja
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Newcastle
Wiadomości: 1 707
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Soleil_Rouge Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
ja tak na szybko, bez nadrabiania bo nie mam siły.
W każdym razie:
POLECAM PORZĄDNY MASAŻ SUTKOW!!

Zaczęłam go ok 12, a o 14:30 pojawiły się pierwsze skurcze.
O 18:45 byłam w szpitalu a o 22:56 powitałam na świecie moja malutką córeczkę!!!



Więcej napisze jak będę w stanie i przestanę się ciągle gapic na to słodkie maleństwo co obok mnie leży!!!!
Gratulacje
I się doczekałaś
__________________
patrycjja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 06:31   #358
isia4891
Zadomowienie
 
Avatar isia4891
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 372
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Soleil_Rouge Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
ja tak na szybko, bez nadrabiania bo nie mam siły.
W każdym razie:
POLECAM PORZĄDNY MASAŻ SUTKOW!!

Zaczęłam go ok 12, a o 14:30 pojawiły się pierwsze skurcze.
O 18:45 byłam w szpitalu a o 22:56 powitałam na świecie moja malutką córeczkę!!!



Więcej napisze jak będę w stanie i przestanę się ciągle gapic na to słodkie maleństwo co obok mnie leży!!!!
Gratulacje!!!

Gosia to co działamy?
Tylko jak zacznę teraz to mojego lekarza nie ma popoludniu, a położona z chora wnuczka siedziały tydzień.

---------- Dopisano o 07:31 ---------- Poprzedni post napisano o 07:28 ----------

Przekonalas mnie, idę zrobić sobie lekkie śniadanie, umyć głowę i zaczynam działać...

San g ty też się dolacz

Edytowane przez isia4891
Czas edycji: 2014-01-10 o 06:33
isia4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 06:41   #359
SunShineDoll
Rozeznanie
 
Avatar SunShineDoll
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 609
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Gratulacje jeszcze raz dziewczyny !!!

Sutki masuję sobie od jakiegoś czasu - miłe to i przyjemne , może coś się zacznie
SunShineDoll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 06:52   #360
Le La
Zadomowienie
 
Avatar Le La
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Pl
Wiadomości: 1 285
Dot.: Noworoczne Mamusie - STYCZEŃ/LUTY 2014 cz. 10

Cytat:
Napisane przez Soleil_Rouge Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny.
ja tak na szybko, bez nadrabiania bo nie mam siły.
W każdym razie:
POLECAM PORZĄDNY MASAŻ SUTKOW!!

Zaczęłam go ok 12, a o 14:30 pojawiły się pierwsze skurcze.
O 18:45 byłam w szpitalu a o 22:56 powitałam na świecie moja malutką córeczkę!!!



Więcej napisze jak będę w stanie i przestanę się ciągle gapic na to słodkie maleństwo co obok mnie leży!!!!
GRATULACJE!!!! To czekamy na wiecej informacji jak dojdziesz do siebie

PawMaj moge tylko powiedziec, ze naprawde Ci wspolczuje tej sytuacji z bliskimi. To Ty potrzebujesz teraz wsparcia, ech....

gosia Ty to sie nameczysz biedulko, juz niedlugo

Alek caly wieczor wczoraj plakal, znowu brzuszek juz nie wiem jak mu pomoc
Le La jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-22 09:28:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.