PM 2018 cz.8 - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-10-27, 12:55   #3961
Niebieska88
Zakorzenienie
 
Avatar Niebieska88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: KK
Wiadomości: 4 153
GG do Niebieska88
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez KinderCountry Pokaż wiadomość
Dla mnie jeszcze są w miarę ok treny cieniutkie, koronkowe, jak suknia jest strojna, to potem się to wtapia. Koleżanka miała tren z takiego sztywnego czegoś (rybki są często takie) i potem miała kuper
Te kacze kuperki są okropne. Bardzo na to zwracałam uwagę przy mierzeniu.
Cytat:
Napisane przez girlandzia Pokaż wiadomość
Ale się wkurzyłam zamówiłam przesyłkę na Ali i ewidentnie ktoś ją chamsko otworzył z tyłu i dziurę zakleił taśma! Oczywiście 3/4 zawartości zginęło 😤😤😤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O nie! I co teraz? Kogo winić?
Cytat:
Napisane przez pinaa Pokaż wiadomość
A ja swoją ach
I w ogóle nie mogę się doczekać naszego sezonu jak się będziemy zasypywać zdjęciami ze ślubów
Oj taaak...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Insta


PM 2018
Niebieska88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 12:58   #3962
pinaa
Zadomowienie
 
Avatar pinaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 930
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez MrsSeductive Pokaż wiadomość
Ale i tak nie mogę doczekać się ślubu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie z jednej strony mnie to przeraża a z drugiej nie mogę się doczekać
__________________
pinaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 13:46   #3963
MrsSeductive
Żona
 
Avatar MrsSeductive
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Z domu ;)
Wiadomości: 11 844
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez pinaa Pokaż wiadomość
No właśnie z jednej strony mnie to przeraża a z drugiej nie mogę się doczekać
Też mam takie odczucia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MrsSeductive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 13:51   #3964
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: PM 2018 cz.8

Mi tam się podobają podpinane treny Takze jestem wyjątkiem
__________________
W skrócie Brołdi
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 14:27   #3965
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez Lorelei24 Pokaż wiadomość
Masakra z tymi naukami. Ja ich jeszcze nie ogarnelam, ksiądz mówił ze w lutym są organizowane spotkania. Muszę zadzwonić i się dowiedzieć.
Znalazłam jeszcze u mnie w mieście weekendowe kursy przedmałżeńskie, i teraz nie wiem czy takie spotkania są tylko w jeden weekend czy trzeba chodzić jakiś czas.

Ile mniej więcej trwają spotkania w poradni czy na kursie? Jam karmiąca piersią i jak wyjdzie mi dłużej tam być to dziecko ze sobą będę musiała wziąć hahah Obym nie trafiła na jakaś bogobojna babkę bo mnie wyklnie na tych spotkaniach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------





Moja siostrzenica była z tych które nie mówią „prosze”, „dziękuje”, „dzień dobry”, zreszta nie ma się dziwić bo moja siostra taka sama jest. W końcu ja gdy częściej się z nią widziałam, zabierałam gdziekolwiek byłam do usrania miła (wszędzie „dzień dobry”, „proszę”), moja siostrzenica nic, wchodziła do sklepu i cisza. Nie zwracam jej uwagi, po jakimś czasie sama zaczela zauważać jak należy się zachować i teraz już nawet „dzięki” nie mówi, tylko „dziękuje”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie trwały 1h maksymalnie. Na spotkaniach mieliśmy 2 albo nawet czasem 3 maluchów

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez girlandzia Pokaż wiadomość
Ale się wkurzyłam zamówiłam przesyłkę na Ali i ewidentnie ktoś ją chamsko otworzył z tyłu i dziurę zakleił taśma! Oczywiście 3/4 zawartości zginęło 😤😤😤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słabo, zgłosiłas to od razu na poczcie? Nigdy mi się to nie przytrafiło
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 14:55   #3966
girlandzia
:)
 
Avatar girlandzia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 939
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez madz88 Pokaż wiadomość
Słabo, zgłosiłas to od razu na poczcie? Nigdy mi się to nie przytrafiło
Też pierwszy raz się spotkałam z taką sytuacją. Nie zgłaszałam bo przesyłka była w skrzynce i już mi się nie chciało jechać i tracić nerwów. Nie była to jakaś wysoka wartość, ale ogólnie sytuacja słaba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
A może w w urzędzie celnym otworzyli? Wiem że czasem paczki otwierają.
Przesyłki są na początku prześwietlane, w paczce były rzęsy więc wątpię, żeby musieli ja sprawdzając otwierając.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Wymiękam z tym moim facetem, wymyślił sobie, że skoro podobają nam się inne wzory zaproszeń to możemy wybrać dwa rodzaje i każdy da swoim znajomym takie jak mu się podobają 😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
girlandzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 15:31   #3967
Manami
Wtajemniczenie
 
Avatar Manami
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 471
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez girlandzia Pokaż wiadomość
Też pierwszy raz się spotkałam z taką sytuacją. Nie zgłaszałam bo przesyłka była w skrzynce i już mi się nie chciało jechać i tracić nerwów. Nie była to jakaś wysoka wartość, ale ogólnie sytuacja słaba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------



Przesyłki są na początku prześwietlane, w paczce były rzęsy więc wątpię, żeby musieli ja sprawdzając otwierając.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Wymiękam z tym moim facetem, wymyślił sobie, że skoro podobają nam się inne wzory zaproszeń to możemy wybrać dwa rodzaje i każdy da swoim znajomym takie jak mu się podobają 😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam na to rade, powiedz mu ze nie ma nic do gadania i wybierz te ktore podobaja sie tobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przepraszam dawną miłość, że nową uważam za pierwszą."
Wisława Szymborska
I ostatnią.


PM 2018


Manami jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-27, 15:38   #3968
girlandzia
:)
 
Avatar girlandzia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 939
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez Manami Pokaż wiadomość
Mam na to rade, powiedz mu ze nie ma nic do gadania i wybierz te ktore podobaja sie tobie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że to kwestia czasu i się zgodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Była u mnie mama i przyjaciółka i wszystkie zgodnie twierdzą po zobaczeniu ich na żywo,że te czarne z liśćmi są najlepsze i mają super papier ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
girlandzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 15:48   #3969
zwiebel
Raczkowanie
 
Avatar zwiebel
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 424
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez Manami Pokaż wiadomość
W mojej tak jest jak jest podpiety to po prostu ma falbany z tylu takie same jak z przodu a jak jest opuszczony to spodnica jest gladka z tylu kiepsko to wyglada na muslinowych dolach, bo to wtedy jest taki kuper ni przypial ni przylatal

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zależy. Jak mierzyłam różne suknie z trenem, to właśnie zazwyczaj muślin wyglądał lepiej od tiulu, który strasznie odstawał. Dlatego m.in. odrzuciłam kilka tiulowych sukien, bo uparłam się na tren i nie wyobrażam sobie, żeby go nie było

Cytat:
Napisane przez girlandzia Pokaż wiadomość
Ale się wkurzyłam zamówiłam przesyłkę na Ali i ewidentnie ktoś ją chamsko otworzył z tyłu i dziurę zakleił taśma! Oczywiście 3/4 zawartości zginęło 😤😤😤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra :/ byłabym wściekła. Nie dość że na paczki z Ali długo się czeka, to jeszcze przychodzi niepełna...

Cytat:
Napisane przez girlandzia Pokaż wiadomość
Też pierwszy raz się spotkałam z taką sytuacją. Nie zgłaszałam bo przesyłka była w skrzynce i już mi się nie chciało jechać i tracić nerwów. Nie była to jakaś wysoka wartość, ale ogólnie sytuacja słaba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------



Przesyłki są na początku prześwietlane, w paczce były rzęsy więc wątpię, żeby musieli ja sprawdzając otwierając.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Wymiękam z tym moim facetem, wymyślił sobie, że skoro podobają nam się inne wzory zaproszeń to możemy wybrać dwa rodzaje i każdy da swoim znajomym takie jak mu się podobają 😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mój tż jak zobaczył ceny niektórych zaproszeń (cały czas żył w przekonaniu, że takie jedno zaproszenie to złotówkę kosztuje) stwierdził, że w sumie większość osób już wie o której i gdzie jest ślub, to może wyślemy zaproszenia tylko tym osobom, które jeszcze nie wiedzą

Cytat:
Napisane przez girlandzia Pokaż wiadomość
Myślę, że to kwestia czasu i się zgodzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:38 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Była u mnie mama i przyjaciółka i wszystkie zgodnie twierdzą po zobaczeniu ich na żywo,że te czarne z liśćmi są najlepsze i mają super papier ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzi o te?

Ja się tak bardzo nie mogę zdecydować, chyba będę musiała do nich podjechać, kupić kilka próbek i się na spokojnie zastanowić w domu
zwiebel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 15:49   #3970
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: PM 2018 cz.8

Hej wam

Nie pisałam dzisiaj za bardzo, bo jakoś się nie mogłam wbić w temat, a poza tym atmosfera w pracy dzisiaj nie bardzo. Koleżanka, która jest w ciąży przyszła na pożegnanie jednej z pań i przy tym bardzo dziwnie się wobec niej zachowali, w ogóle kierowniczka z nią nie rozmawiała ani nic, jakby chciała od niej uciec. A przecież od tematu zwolnień się nie ucieknie. Część rzeczy niby zostaje po staremu, ale tak naprawdę, jak tu ludzi popytałam, to wcale nie zazdroszczę tym, co zostają. Atmosfera będzie tylko gorsza, z czterech budynków zostanie w zasadzie tylko jeden (albo dwa, nie wiem do końca), wszyscy będą się kisić i nie wierzę, że w sklepie, gdzie do tej pory było 5-6 osób, nagle będzie potrzebnych 12 albo więcej.

Ogólnie firma mogłaby funkcjonować, ale niestety, podjęto szereg złych decyzji, a przede wszystkim kierownictwo poddało się i nie próbowało zrobić nic, aby jakoś to utrzymać, czyli np. pracownik odchodzi na emeryturę, to od razu szukać kogoś na miejsce. Ograniczyć asortyment, a mieć stałe zapasy. I mnóstwo innych. Czasu nie cofnę, a to jest jednak rzecz, na którą miałam zerowy wpływ. I to człowieka złości.
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 15:52   #3971
girlandzia
:)
 
Avatar girlandzia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 939
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez zwiebel Pokaż wiadomość
To mój tż jak zobaczył ceny niektórych zaproszeń (cały czas żył w przekonaniu, że takie jedno zaproszenie to złotówkę kosztuje) stwierdził, że w sumie większość osób już wie o której i gdzie jest ślub, to może wyślemy zaproszenia tylko tym osobom, które jeszcze nie wiedzą


Chodzi o te?

Ja się tak bardzo nie mogę zdecydować, chyba będę musiała do nich podjechać, kupić kilka próbek i się na spokojnie zastanowić w domu
Tak,ten wzór ;-) mój jeszcze o cenę nie pytał 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez girlandzia
Czas edycji: 2017-10-27 o 15:54
girlandzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-27, 16:03   #3972
sunshine_25
Rozeznanie
 
Avatar sunshine_25
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Kent, UK
Wiadomości: 679
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez girlandzia Pokaż wiadomość
Tak,ten wzór ;-) mój jeszcze o cenę nie pytał 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ile kosztuja?
__________________
01.01.2009
22.12.2016
23.06.2018
sunshine_25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 16:20   #3973
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: PM 2018 cz.8

Wbije się w rozmowę:

Suknia- na pewno bez trenu (jakoś to nie moja bajka).

Zaproszenia- tz stwierdził, że te źle odmienione to nie problem, mam zamówić nowe. Dostałam wzór znów do potwierdzenia, a tz zaczyna wymyślać, że wierszyk inny itp itd. A wcześniej tego nie widział czy jak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 16:20   #3974
girlandzia
:)
 
Avatar girlandzia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 939
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez sunshine_25 Pokaż wiadomość
A ile kosztuja?
Zależy od ilości, powyżej 51 szt. 4.00 + 0.35 personalizacja + koperta 0.65-1.30

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
girlandzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 16:46   #3975
patisonowa
Wtajemniczenie
 
Avatar patisonowa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 207
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez girlandzia Pokaż wiadomość
Tak,ten wzór ;-) mój jeszcze o cenę nie pytał 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piękne są te zaproszenia!

Piątkowe popołudnie to najwspanialszy czas w tygodniu

MissCath, bardzo Ci współczuję i trzymam kciuki za szybkie znalezienie nowej (lepszej) pracy


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez patisonowa
Czas edycji: 2017-10-27 o 16:51
patisonowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 20:08   #3976
el amor
Zakorzenienie
 
Avatar el amor
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 22 278
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez sunshine_25 Pokaż wiadomość
Moze poprostu lepiej kupic dlugi welon? W Madonnie zwykly, prosty welon 2,5m maja za 250zl. Moze to lepsze zamiast trenu?
Ja bardzo chcę długi welon, zobaczymy czy będzie mi pasował do sukni

Cytat:
Napisane przez misia_29 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy poradnia rodzinna jest ważna bezterminowo? Czy to zależy od regionu? I ile mniej więcej to kosztuje?
U mnie bezterminowo.

Jutro jedziemy z TŻ przymierzyć garnitury ślubne. Tak z czystej ciekawości, żeby zobaczyć w czym mu w ogóle dobrze.
el amor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 20:38   #3977
nikkus
Zadomowienie
 
Avatar nikkus
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 435
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez girlandzia Pokaż wiadomość
Też pierwszy raz się spotkałam z taką sytuacją. Nie zgłaszałam bo przesyłka była w skrzynce i już mi się nie chciało jechać i tracić nerwów. Nie była to jakaś wysoka wartość, ale ogólnie sytuacja słaba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------



Przesyłki są na początku prześwietlane, w paczce były rzęsy więc wątpię, żeby musieli ja sprawdzając otwierając.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Wymiękam z tym moim facetem, wymyślił sobie, że skoro podobają nam się inne wzory zaproszeń to możemy wybrać dwa rodzaje i każdy da swoim znajomym takie jak mu się podobają 😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A które podobają się twojemu Tż?
__________________
Razem 18.02.2010
Zaręczeni 19.02.2016
Nasz dzień 18.08.2018
nikkus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 22:14   #3978
misia_29
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 765
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez Manami Pokaż wiadomość
My placilismy 90 zl i chyba to nie ma terminu waznosci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo ja nas umówiłam na listopad, a jedna koleżanka mi mówiła, że to chyba tylko 3 miesiące do ślubu jest ważne

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Manami Pokaż wiadomość
Pokaz mi w ktorym salonie JA jest za 5 tysi, ja szukalam i ceny wszedzie na slasku zaczynaja sie od 7 tysięcy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie ta "nasza" jest za 6300 To mam rozumieć, że to dobra cena?

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Lorelei24 Pokaż wiadomość
Masakra z tymi naukami. Ja ich jeszcze nie ogarnelam, ksiądz mówił ze w lutym są organizowane spotkania. Muszę zadzwonić i się dowiedzieć.
Znalazłam jeszcze u mnie w mieście weekendowe kursy przedmałżeńskie, i teraz nie wiem czy takie spotkania są tylko w jeden weekend czy trzeba chodzić jakiś czas.

Ile mniej więcej trwają spotkania w poradni czy na kursie? Jam karmiąca piersią i jak wyjdzie mi dłużej tam być to dziecko ze sobą będę musiała wziąć hahah Obym nie trafiła na jakaś bogobojna babkę bo mnie wyklnie na tych spotkaniach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:11 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------





Moja siostrzenica była z tych które nie mówią „prosz”, „dziękuje”, „dzień dobry”, zreszta nie ma się dziwić bo moja siostra taka sama jest. W końcu ja gdy częściej się z nią widziałam, zabierałam gdziekolwiek byłam do usrania miła (wszędzie „dzień dobry”, „proszę”), moja siostrzenica nic, wchodziła do sklepu i cisza. Nie zwracam jej uwagi, po jakimś czasie sama zaczela zauważać jak należy się zachować i teraz już nawet „dzięki” nie mówi, tylko „dziękuje”


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja jak jestem z moją chrześnicą, to ją uczę za każdym razem takich zwrotów. Mimo, że ma 2,5 to już wie, że jak coś ode mnie dostanie, to wystarczy do niej powiedzieć "co się mówi?" a ona od razu "dziękuję", a jak coś chce to "proszę"i jest przy tym taka słodziutka, że tylko się tulić Ale cieszę się, że ją każdy uczy tego, bo jak nie teraz to kiedy?


Ja dziś nas zapisałam na kurs weekendowy. Idzie się w sobotę na 7 godzin i niedzielę chyba na 4. I potem jakiś jeszcze jeden dzień, ale to już się ustala indywidualnie. A poradnię załatwiłam nam po znajomości Mam nadzieję, że tylko pójdziemy po podpis i tyle, ale też nas umówiłam na listopad, tylko właśnie nie wiem czy to nie za wcześnie...
Bo nauki przedmałżeńskie to na pewno są bezterminowo nie?

Edytowane przez misia_29
Czas edycji: 2017-10-27 o 22:18
misia_29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-27, 22:30   #3979
nikkus
Zadomowienie
 
Avatar nikkus
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 435
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez misia_29 Pokaż wiadomość
Bo ja nas umówiłam na listopad, a jedna koleżanka mi mówiła, że to chyba tylko 3 miesiące do ślubu jest ważne

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------


U mnie ta "nasza" jest za 6300 To mam rozumieć, że to dobra cena?

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------


Ja jak jestem z moją chrześnicą, to ją uczę za każdym razem takich zwrotów. Mimo, że ma 2,5 to już wie, że jak coś ode mnie dostanie, to wystarczy do niej powiedzieć "co się mówi?" a ona od razu "dziękuję", a jak coś chce to "proszę"i jest przy tym taka słodziutka, że tylko się tulić Ale cieszę się, że ją każdy uczy tego, bo jak nie teraz to kiedy?


Ja dziś nas zapisałam na kurs weekendowy. Idzie się w sobotę na 7 godzin i niedzielę chyba na 4. I potem jakiś jeszcze jeden dzień, ale to już się ustala indywidualnie. A poradnię załatwiłam nam po znajomości Mam nadzieję, że tylko pójdziemy po podpis i tyle, ale też nas umówiłam na listopad, tylko właśnie nie wiem czy to nie za wcześnie...
Bo nauki przedmałżeńskie to na pewno są bezterminowo nie?
My już mamy zaliczone i nauki i poradnie. Sam proboszcz nam poradził zrobić to wcześniej żeby już mieć z głowy
Takie małe dzieci są przekochane. Jutro idę do mojego 3.5letniego kuzyna i już czuję, że kolana od jazdy ciuchciami mnie będą boleć do poniedziałku
__________________
Razem 18.02.2010
Zaręczeni 19.02.2016
Nasz dzień 18.08.2018
nikkus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-27, 22:47   #3980
Aveen
Rozeznanie
 
Avatar Aveen
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 662
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
Miałam zły sen ślubny. Prsyszlam już do Ołtarza i idziemy na zachrtstie z dowodami podpisac dokumenty a ja nie Mam dowodu, nie Mamy żadnych dokumentów, brak opłat z usc, aktów chrztu nic. I babka mówi że mamy 82h na dowiezienie tych dokumentów. Tak się bałam, że nie będzie ślubu. Goście w kościele a my nie wiemy czy dziś wypali. Masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego ja cywilny zamierzam brac przed wlasciwym weselem...bo u mnie ten koszmar stalby sie pewnie rzeczywistoscia, bo ja w stresie wszystkiego zapominam.


Cytat:
Napisane przez Manami Pokaż wiadomość
Pozniej wam wrzuce smaczki, dla zarysu powiem ze wg nich prawie 9 na 100 kobiet rocznie zachodzj w ciaze biorac poprawnie tabletki any, rzekomo nie sa tak skuteczne jak npr albo ze u 80% (dokladnie wam powiem ile jak zajrze w ulotke bo nie pamietam) kobiet biorac tabletki ma normalnie owulacje i zachodzi w ciaze tylko zarodek nie moze sie zagniezdzic wiec dziecko umiera, i tak co miesiac, dlatego to tabletka wczesnoporonna.. Nie zartuje niestety. Moge wam wrzucic fotki tego cudu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja juz nawet nie wiem co powiedziec. Takich hipokryzji to nawet w Sredniowieczu nie wymyslali...chociaz wiedzieli jak sie dzieci robi.

Cytat:
Napisane przez mnicpon Pokaż wiadomość
Eh przed chwila sama pocieszalam a tu okazuje sie ze tez problemy w dodatku przed slubem chyba jakos bardziej wszystko mnie stresuje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co sie dzieje mnicpon? Mam nadzieje, ze bedzie dobrze.


Cytat:
Napisane przez sunshine_25 Pokaż wiadomość
Ja znalazlam suknie w dwa dni takze na pewno dasz rade

My nauki robimy u polskiego ksiedza, jeden dzien i zalatwione. Ale czytalam ze w niektorych polskich kosciolach jest np 7-8 spotkan po dwie godziny w piatki, do tego jakies msze narzeczenskie i inne cuda. Dobrze ze udalo nam sie znalesc te jedno-dniowe.

Rzeczywiscie, ceny sukni w UK sa duzo wieksze niz w Polsce. Sa tez ladne suknie, to prawda, glownie w salonach w Londynie ale za suknie Justin Alexander trzeba zaplacic ponad £3000 kiedy w Polsce 5tys zlotych wiec jest roznica...

Z tego co piszesz rzeczywiscie latwiej Wam bedzie wziac cywilny w Irlandii. No i urzedy w Polsce (przynjamnije u mnie w miescie) sa czynne czasami do 13,14 wiec jest bardzo malo czasu na zalatwienie wszystkiego bo zanim sie wystoisz w kolejce w jednym okienku to juz Ci drugie zamkna
A przy koscielnym w Polsce nie bedzie potrzebny tlumacz?
Pytam z ciekawosci
Sunshine teraz wierze, ze sie uda z ta sukienka.

Co do kursu przedmalzenskiego to nasz proboszcz tutejszy powiedzial, ze trzeba przez te organizacje (nie pamietam nazwy) zapisac sie na kurs a on to podpisze tylko i da pieczatke. U nas w okolicy jest duzo katolickich kosciolow i przy jednej parafii jest tez polski ksiadz, ale do niego nigdy w zyciu bym nie poszla, bo jest taki zacofany i zgorzknialy, ze masakra. Jak jedna polska para do niego poszly zeby przygotowac ich do slubow, to ich zbluzgal, ze mieszkaja razem i kazal im zamieszkac oddzienie do czasu slubu, mimo tego ze dziecko mieli razem.

Co do tych cen sukien w UK to jakbym miala dac 3-4 tys funtow to chyba tez bym szla w maszkaradzie. Za tyle na Karaibach moja znajoma wyprawiala cale wesele.

No z cywilnym to chyba bedzie nam latwiej tutaj na miejscu wszystko zalatwic, bo na polskie urzdy to trzeba miec czas i cierpliwosc, zwlaszcza jak sie ma troche bardziej skompikowana sytulacje.
A z koscielnym, to co prawda nasza przysiega tez musi byc po angielsku zeby TZ zrozumial co ja mu slubuje, ale cale szczescie mam fajnego ksiedza w parafii ktory mowi po angielsku i odprawia msze w tym jezyku. W naszej parafii podobno nawet jest ksiadz co po hiszpansku mowi i moze udzielic slubu.

Cytat:
Napisane przez girlandzia Pokaż wiadomość
Ale się wkurzyłam zamówiłam przesyłkę na Ali i ewidentnie ktoś ją chamsko otworzył z tyłu i dziurę zakleił taśma! Oczywiście 3/4 zawartości zginęło 😤😤😤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serioo???!! To dopiero chamstwo!!

Cytat:
Napisane przez pinaa Pokaż wiadomość
A ja swoją ach
I w ogóle nie mogę się doczekać naszego sezonu jak się będziemy zasypywać zdjęciami ze ślubów
Tak sobie zdalam sprawe ze te ktore maja slub w kwietniu, maju odbiora swoje zdjecia przed slubami dziewczyn ze wrzesnia i pazdziernika. Co dla niektorych to bedzie dawno po slubie a dla innych jeszcze przed. Tez sie nie moge doczekac....jesli bede miala fotografa.

Cytat:
Napisane przez girlandzia Pokaż wiadomość
Wymiękam z tym moim facetem, wymyślił sobie, że skoro podobają nam się inne wzory zaproszeń to możemy wybrać dwa rodzaje i każdy da swoim znajomym takie jak mu się podobają 😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A planuje tez 2 wesela zrobic? Jedno dla Twojej rodziny/znajomych a drugie dla jego?
Btw, super te czarne zaproszenia Girlandzia. Co prawde chyba nie uszlyby przy mojej sali, bo chyba pojde w jakies z rozem i zlotem ale podoba mi sie, ze te Twoje zaproszenia sa takie inne.

MissCath, szkoda Cie i calego tego stresu teraz ale zobaczysz wszystko sie ulozy z nowa praca i za pol roku nie bedziesz o tym pamietac.
Aveen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-28, 06:45   #3981
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez poziomkowa91 Pokaż wiadomość
Też o tym myslałam i się zastanawiałam ale tren mi tak bardzo się podoba że nie wyobrażam sobie bez niego.
Jak się pobrudzi to trudno, jak będzie później to widać na tleczystej sukni to też trudno - przeżyje

Nie wiem za to co z welonem - czy brać katedralny czy nie.
Mam niby krótki który kupiłam z suknią i idealnie do niej pasuje ale nie chce go.
Myślę ze za dużo tego będzie. Przynajmniej ja jestem zdania ze albo welon albo tren

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:31 ---------- Poprzedni post napisano o 07:25 ----------

Cytat:
Napisane przez sunshine_25 Pokaż wiadomość
Suknia ktora kupilam ma tren ale w Madonnie powiedzieli ze mozna go usunac, i chce jeszcze wyciac warstwe tiulu bo wg mnie dol sukni jest troche za szeroki, ma za duzo warstw. Dodali cene zmiany tej spodnicy do ceny sukni.

Ale teraz juz nie wiem czy chce ten tren usuwac czy nie. Mega mi sie podoba na zdjeciach jak jest rozlozony i na wejscie do kosciola ale nie wiem czy jak go podepne to nie zrobi mi sie dupa jak u kaczki

Moze poprostu lepiej kupic dlugi welon? W Madonnie zwykly, prosty welon 2,5m maja za 250zl. Moze to lepsze zamiast trenu?
Zobacz sobie jak się układa z podpietym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Fuj upilam się wczoraj

Koty mnie obudziły Ale idę spać dalej głowa mi pęka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-28, 08:06   #3982
Manami
Wtajemniczenie
 
Avatar Manami
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 471
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez misia_29 Pokaż wiadomość
Bo ja nas umówiłam na listopad, a jedna koleżanka mi mówiła, że to chyba tylko 3 miesiące do ślubu jest ważne

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------


U mnie ta "nasza" jest za 6300 To mam rozumieć, że to dobra cena?

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------


Ja jak jestem z moją chrześnicą, to ją uczę za każdym razem takich zwrotów. Mimo, że ma 2,5 to już wie, że jak coś ode mnie dostanie, to wystarczy do niej powiedzieć "co się mówi?" a ona od razu "dziękuję", a jak coś chce to "proszę"i jest przy tym taka słodziutka, że tylko się tulić Ale cieszę się, że ją każdy uczy tego, bo jak nie teraz to kiedy?


Ja dziś nas zapisałam na kurs weekendowy. Idzie się w sobotę na 7 godzin i niedzielę chyba na 4. I potem jakiś jeszcze jeden dzień, ale to już się ustala indywidualnie. A poradnię załatwiłam nam po znajomości Mam nadzieję, że tylko pójdziemy po podpis i tyle, ale też nas umówiłam na listopad, tylko właśnie nie wiem czy to nie za wcześnie...
Bo nauki przedmałżeńskie to na pewno są bezterminowo nie?
Strasznie nie lubie jak ludzie sie wypowiadaja na dany temat a nie maja o nim pojecia i wprowadzaja innych w blad i zamieszanie nie sluchaj kolezanki, nauki nie moga byc wazne tak krotko chocby z tego prostego wzgledu ze musicie miec z nich papierek na protokole przedslubnym, ktory spisuje sie minimum 3 miesiace przed i nauki sa wazne cale zycie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przepraszam dawną miłość, że nową uważam za pierwszą."
Wisława Szymborska
I ostatnią.


PM 2018


Manami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-28, 08:07   #3983
aszuelka
Zakorzenienie
 
Avatar aszuelka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 867
Dot.: PM 2018 cz.8

Boże tyle nadrabiania przepraszam ze mnie tyle nie było, wybaczcie. Przychodzę natomiast pochwalić się pudełkiem na obrączki, przyszło z aliexpres IMG_0945.jpgIMG_0946.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
11.08.2017 zaręczyny

16.06.2018 ślub
https://www.suwaczek.pl/cache/33159b1b51.png
aszuelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-28, 08:09   #3984
KinderCountry
Zakorzenienie
 
Avatar KinderCountry
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 3 081
Dot.: PM 2018 cz.8

Hej
Muszę cisnąć do sklepu a ani trochę mi się nie chce, a tż ma jakąś śpiączkę, bo śpi od 19

Przyszedł do mnie syn i mowi
-wiesz, która godzina?
-9.00?
-tak. A wiesz, o której dzieci jedzą śniadanie ?

Niestety 12 nie byla prawidłową odpowiedzią, wiec idę robić tosty

Miłego weekendu
KinderCountry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-28, 08:12   #3985
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez aszuelka Pokaż wiadomość
Boże tyle nadrabiania przepraszam ze mnie tyle nie było, wybaczcie. Przychodzę natomiast pochwalić się pudełkiem na obrączki, przyszło z aliexpres Załącznik 7290271Załącznik 7290276


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ładne grawer porządnie wykonany?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-28, 08:16   #3986
aszuelka
Zakorzenienie
 
Avatar aszuelka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 867
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Ładne grawer porządnie wykonany?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo porządnie, wszystko jest naprawdę bardzo dobrze zrobione aż jestem w szoku. Za 30zł sama bym takiego nie zrobiła
__________________
11.08.2017 zaręczyny

16.06.2018 ślub
https://www.suwaczek.pl/cache/33159b1b51.png
aszuelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-28, 08:17   #3987
girlandzia
:)
 
Avatar girlandzia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 939
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez aszuelka Pokaż wiadomość
Boże tyle nadrabiania przepraszam ze mnie tyle nie było, wybaczcie. Przychodzę natomiast pochwalić się pudełkiem na obrączki, przyszło z aliexpres Załącznik 7290271Załącznik 7290276


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Super 😍😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
girlandzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-28, 08:17   #3988
aszuelka
Zakorzenienie
 
Avatar aszuelka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 867
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez KinderCountry Pokaż wiadomość
Hej
Muszę cisnąć do sklepu a ani trochę mi się nie chce, a tż ma jakąś śpiączkę, bo śpi od 19

Przyszedł do mnie syn i mowi
-wiesz, która godzina?
-9.00?
-tak. A wiesz, o której dzieci jedzą śniadanie ?

Niestety 12 nie byla prawidłową odpowiedzią, wiec idę robić tosty

Miłego weekendu
Jakie mądre dziecko
__________________
11.08.2017 zaręczyny

16.06.2018 ślub
https://www.suwaczek.pl/cache/33159b1b51.png
aszuelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-28, 08:18   #3989
girlandzia
:)
 
Avatar girlandzia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 939
Dot.: PM 2018 cz.8

Witam się przy weekendzie ;-) u mnie dzień pełen atrakcji, zbieram się i jadę z dzieciakami na wystawę lego miłego dnia dziewczęta 😘

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
girlandzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-10-28, 08:20   #3990
Manami
Wtajemniczenie
 
Avatar Manami
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 2 471
Dot.: PM 2018 cz.8

Cytat:
Napisane przez aszuelka Pokaż wiadomość
Boże tyle nadrabiania przepraszam ze mnie tyle nie było, wybaczcie. Przychodzę natomiast pochwalić się pudełkiem na obrączki, przyszło z aliexpres Załącznik 7290271Załącznik 7290276


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wow jaka ladna
Cytat:
Napisane przez KinderCountry Pokaż wiadomość
Hej
Muszę cisnąć do sklepu a ani trochę mi się nie chce, a tż ma jakąś śpiączkę, bo śpi od 19

Przyszedł do mnie syn i mowi
-wiesz, która godzina?
-9.00?
-tak. A wiesz, o której dzieci jedzą śniadanie ?

Niestety 12 nie byla prawidłową odpowiedzią, wiec idę robić tosty

Miłego weekendu
Hahha twoj syn jest mistrzem

A tz ma katar... Wiecie co to znaczy :|

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przepraszam dawną miłość, że nową uważam za pierwszą."
Wisława Szymborska
I ostatnią.


PM 2018


Manami jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-14 12:38:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.