Co ja mam zrobić.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-20, 14:39   #1
Turkusowa_Ja
Przyczajenie
 
Avatar Turkusowa_Ja
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7

Co ja mam zrobić..


z

Edytowane przez Turkusowa_Ja
Czas edycji: 2012-11-04 o 06:37
Turkusowa_Ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 14:58   #2
ilcia089
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 202
Dot.: Co ja mam zrobić..

Cytat:
Napisane przez Turkusowa_Ja Pokaż wiadomość
kilka miesięcy temu zdiagnozowali u mnie anoreksję. co się od tego czasu zmieniło? hmm.. nic. niby chodzę do psychologa, do psychiatry. nie wiedzą, co jest tego przyczyną. i ja też nie wiem. ale nie o tym.
kiedy nie jadłam jeszcze jakoś wychodziłam z domu. rzadko bo rzadko, ale raz na tydzień się zdarzało. a teraz nie wychodzę wcale. męczy mnie to, siedzę w domu całymi dniami. to nie jest tak, że nie mam z kim wyjść- mam koleżanki, ale jakoś nie mogę. odkąd zaczęłam jeść, kurczowo trzymam się jedzenia co 3 godziny, wszystko mam dokładnie rozplanowane. myślę sobie jak ja miałabym niby wychodzić, co z tym jedzeniem?.. ciągle myślę o jedzeniu, o tym co jadłam, co zjem, o której, czy zdążę na posiłek. panicznie boje się, że jak przerwa bez jedzenia bedzie wynosić więcej, to mi się to odłoży, bo organizm będzie myślał, że już nie dostanie. głupie, wiem. jak ja.
ciągle myślę że jestem beznadziejna, czuje się brudna, brzydka, śmierdząca, gruba. ciągle wyzywam się od tępych, od najgorszych.
terapia nic mi nie daje. ja już nie wiem co mam robić. mam dość siebie, życia, tego wszystkiego. jestem na dnie i nie potrafię sobie z tym poradzić...
mam tak samo jak Ty przy czym ja mam jeszcze napady jedzeniowe ;(
ilcia089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 15:04   #3
Turkusowa_Ja
Przyczajenie
 
Avatar Turkusowa_Ja
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7
Dot.: Co ja mam zrobić..

s

Edytowane przez Turkusowa_Ja
Czas edycji: 2012-11-04 o 06:37
Turkusowa_Ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 07:59   #4
cremebruleemacchiato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Co ja mam zrobić..

Ale czy naprawde świat sie zawali jeżeli jesz posiłek pół godziny pózniej ? I czy cos stoi na przeszkodzie żebyś wychodząc z domu wzięła ze sobą kanapke albo jakas sałatke w pudełku ?
Przede wszystkim siedząc w domu myślisz non-stop o jedzeniu a to raczej nie pomaga. Przełam się. Bo w końcu oszalejesz od tego. Naprawde - kiedy masz dużo zajęć i nie myslisz o tym jest o wiele lepiej. Mi np. bardzo pomógł wyjazd na wycieczke szkolna - trzeba bylo jesc wtedy kiedy dają jesc i nikogo nie obchodzi że to nie "moja" godzina jedzenia.
cremebruleemacchiato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 08:20   #5
Natexxa
Raczkowanie
 
Avatar Natexxa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków ♥
Wiadomości: 252
Dot.: Co ja mam zrobić..

Skoro obecna terapia Ci nie pomaga, może warto zmienić psychologa? Bo przecież tak być nie może...
__________________
in love

* bloguję *
*fotografuję*


zaczynam przygodę z francuskim
usiłuję znaleźć czas na rosyjski
szlifuję,wielbię angielski 

2013-10 books
Natexxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 09:50   #6
ilcia089
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 202
Dot.: Co ja mam zrobić..

fakt... jak się siedzi w domu to non stop się myśli że trzeba zjeść o tej i o tej godzinie ten i ten produkt... ja np. któregoś dnia byłam tak zalatana, że po prostu nie miałam kiedy zjeść i zjadłam chyba 2 godziny później... jeszcze żyję
Zrozumcie, że jedzenie to nie wszystko w życiu - ja czasem to wiem, czasem nie heh
ilcia089 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 17:59   #7
felcik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 16
Dot.: Co ja mam zrobić..

brak zajęć , brak wypelnionego wolnego czasu skutkuje u wielu osób obżarstwem , najadaniem sie z nadmiernego wolnego czasu
felcik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-22, 09:42   #8
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Co ja mam zrobić..

To nie psycholog ani terapeuta ma odkryć co jest przyczyną choroby, bo nie ma RTG w oczach, tylko macie dojść do tego WSPÓLNIE
I teraz pojawia się pytanie - czy na pewno chcesz do tego dojść? Czy chcesz żyć bez anoreksji ? Czy pragniesz jeść posiłki odpowiednio kaloryczne do Twojego wieku i wzrostu? Przybrać na wadze do BMI 20? Być głodna i wtedy jeść ?
Piszesz że to nie jest tak, że nie masz z kim i gdzie wyjść, że masz terapeutę ale nie masz z kim porozmawiać i komu się wypłakać. To czegoś tu nie rozumiem - czyli generalnie otaczają Cię ludzie ale z nikim nie czujesz porozumienia ?
A terapię masz od kiedy i z jaką częstotliwością ?
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.