samotna mama ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-22, 23:57   #1
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Unhappy

samotna mama ?


czesc dziewczyny ! mam taki problem.. wiec mianowicie..
jestem w ciazy, która jest wynikiem gwaltu.. mialam faceta, z którym bylam ponad rok, jednak jak sie dowiedzialam, ze bede mama, postanowilam go zostawic. Jestem kobieta, która nigdy nie chciala, zeby jej dziecko wychowywal ktos, kto nie jest ojcem dziecka.. nie chcialam, poniewaz nie chcialam nikogo ' zmuszac ', do pokochania tego dziecka.. dobrze zrobilam zostawiajac mojego chlopaka z powodu ciazy?
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 07:18   #2
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: samotna mama ?

Powiedziałaś mu z jakiego powodu z nim zrywasz?

Jeśli tak, a on po prostu przyjął to do wiadomości, to może sam nie chciał wychowywać tego dziecka?

A jeśli nie, to uważam, że powinnaś z nim porozmawiać, bo ja uważam, że potrzebujesz wsparcia itd.

Ale z drugiej strony rok związku to nie jest aż tak dużo, żeby kogoś obarczać czymś takim... No i nie wiem ile macie lat i jak wam się układało.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 07:49   #3
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: samotna mama ?

owszem, powiedzialam mu z jakiego powodu z nim zrywam. Przyjal to na poczatku oczywiscie "zle", ale to w pewnym sensie zaakceptowal. Chcial ponoc sie zajac mna i dzieckiem, ale ja go nie chce tym wszystkim obarczac... ponoc nawet rozmawial z mama na ten temat, ze moze wychowywac nie swoje dziecko itd....
Ukladalo nam sie nawet dobrze, wiadomo jak ju kazdego sa wzloty i upadki.. ale mimo tego, przez ten rok, bylo nam razem naprawde dobrze.. ja mam 19 lat, on 20.
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 13:50   #4
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: samotna mama ?

Czyli do końca życia chcesz być sama ?
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 13:55   #5
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez klaudia 2010 Pokaż wiadomość
owszem, powiedzialam mu z jakiego powodu z nim zrywam. Przyjal to na poczatku oczywiscie "zle", ale to w pewnym sensie zaakceptowal. Chcial ponoc sie zajac mna i dzieckiem, ale ja go nie chce tym wszystkim obarczac... ponoc nawet rozmawial z mama na ten temat, ze moze wychowywac nie swoje dziecko itd....
Ukladalo nam sie nawet dobrze, wiadomo jak ju kazdego sa wzloty i upadki.. ale mimo tego, przez ten rok, bylo nam razem naprawde dobrze.. ja mam 19 lat, on 20.
Facet chce cie z dzieckiem , a Ty twardo obstawiasz że nie i dążysz do samoużalania sie nad sobą , sorry ale jak Ci mamy pomóc
przekonywac Cie na siłe co bedzie dla Ciebie dobre - Ty sama juz wybrałaś ..
kompletnie tego nie kumam
i śmierdzi mi to prowokacją ..
__________________
God is a DJ
---------------------------------------




Silpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 15:53   #6
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość
Facet chce cie z dzieckiem , a Ty twardo obstawiasz że nie i dążysz do samoużalania sie nad sobą , sorry ale jak Ci mamy pomóc
przekonywac Cie na siłe co bedzie dla Ciebie dobre - Ty sama juz wybrałaś ..
kompletnie tego nie kumam
i śmierdzi mi to prowokacją ..
przepraszam co Ci smierdzi prowokacja ? i nie nie uzalam sie na soba, owszem sama wybralam, sama podejmuje decyzje.. tylko zadaj sobie pytanie, czy jakbys byla w mojej sytuacji bylabys nadal z facetem, który nie jest ojcem dziecka ? to mam go skazywac, na to, zeby wychowywal nie swoje dziecko?

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

natalor - moze i owszem, osobiscie nie widze lepszego wyjscia z tej sytuacji. napewno nie bede nikogo zkazywac na to zeby pokochal na sile moje dziecko...
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 15:58   #7
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez klaudia 2010 Pokaż wiadomość
przepraszam co Ci smierdzi prowokacja ? i nie nie uzalam sie na soba, owszem sama wybralam, sama podejmuje decyzje.. tylko zadaj sobie pytanie, czy jakbys byla w mojej sytuacji bylabys nadal z facetem, który nie jest ojcem dziecka ? to mam go skazywac, na to, zeby wychowywal nie swoje dziecko?

---------- Dopisano o 17:53 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

natalor - moze i owszem, osobiscie nie widze lepszego wyjscia z tej sytuacji. napewno nie bede nikogo zkazywac na to zeby pokochal na sile moje dziecko...
- aha, wg twojego toku myślenia, żadna kobieta, która ma dziecko, nie powinna związać się z innym, no bo" skazuje" faceta, aby wychowywał nieswoje dziecko. To wyjątkowo niemądre myślenie i tyle.Czyli pełne udręki poświęcenie dla dzieciątka. Dziwaczne i tyle.

A co do pokochania dziecka? A skąd wiesz, ze ty pokochasz? Bo osobiście (będąc przeciwniczką aborcji) zdecydowałabym się na oddanie dziecka z gwałtu do adopcji, by miało szansę na normalną rodzinę, obawiając się, ze to ja nie umiałabym pokochać dziecka, które nie jest wyborem, wpadką nawet w związku z kochanym facetem, a owocem gwałtu.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2011-11-23 o 16:02
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-23, 16:01   #8
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez klaudia 2010 Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny ! mam taki problem.. wiec mianowicie..
jestem w ciazy, która jest wynikiem gwaltu.. mialam faceta, z którym bylam ponad rok, jednak jak sie dowiedzialam, ze bede mama, postanowilam go zostawic. Jestem kobieta, która nigdy nie chciala, zeby jej dziecko wychowywal ktos, kto nie jest ojcem dziecka.. nie chcialam, poniewaz nie chcialam nikogo ' zmuszac ', do pokochania tego dziecka.. dobrze zrobilam zostawiajac mojego chlopaka z powodu ciazy?
Jesli wspolzylas ze swoim partnerem, to skad pewnosc, ze to nie jego dziecko?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 16:08   #9
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- aha, wg twojego toku myślenia, żadna kobieta, która ma dziecko, nie powinna związać się z innym, no bo" skazuje" faceta, aby wychowywał nieswoje dziecko. To wyjątkowo niemądre myślenie i tyle.Czyli pełne udręki poświęcenie dla dzieciątka. Dziwaczne i tyle.

A co do pokochania dziecka? A skąd wiesz, ze ty pokochasz? Bo osobiście (będąc przeciwniczką aborcji) zdecydowałabym się na oddanie dziecka z gwałtu do adopcji, by miało szansę na normalną rodzinę, obawiając się, ze to ja nie umiałabym pokochać dziecka, które nie jest wyborem, wpadką nawet w związku z kochanym facetem, a owocem gwałtu.
nie, wg mojego toku myslenia, kazda kobieta ma prawo wiazac sie z facetem, jesli jest juz w ciazy. ja natomiast tego nie chce.

a wiem, ze pokocham to dziecko tylko i wylacznie dlatego, bo nosze je w sobie? mysle ze ten argument wystarczy. owszem, moze bede miala trudnosc z pogodzeniem sie z tym wszystkim, ale przeciez to ja nosze to dziecko pod sercem, nie moglabym tak poprostu oddac tego dziecka...

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Jesli wspolzylas ze swoim partnerem, to skad pewnosc, ze to nie jego dziecko?
pewnosc niestety mam, z moim facetem nie kochalam sie przez 2 miesiace przed gwaltem.... wyjechal... nie ma mozliwosci, zeby dziecko bylo jego.
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 16:14   #10
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez klaudia 2010 Pokaż wiadomość
nie, wg mojego toku myslenia, kazda kobieta ma prawo wiazac sie z facetem, jesli jest juz w ciazy. ja natomiast tego nie chce.

a wiem, ze pokocham to dziecko tylko i wylacznie dlatego, bo nosze je w sobie? mysle ze ten argument wystarczy. owszem, moze bede miala trudnosc z pogodzeniem sie z tym wszystkim, ale przeciez to ja nosze to dziecko pod sercem, nie moglabym tak poprostu oddac tego dziecka...

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------



pewnosc niestety mam, z moim facetem nie kochalam sie przez 2 miesiace przed gwaltem.... wyjechal... nie ma mozliwosci, zeby dziecko bylo jego.
- cóż, mam 2 dzieci, też nosiłam je pod sercem, nosiłam je w sobie i dalej jak najbardziej przemawia do mnie opcja: oddaję do adopcji dziecko z gwałtu; za to znakomicie wyobrażam sobie związek kobiety, która ma dziecko/jest w ciąży z facetem, który decyduje się świadomie na taki związek.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 16:41   #11
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: samotna mama ?

dobrze, skoro masz 2 dzieci, dlaczego nie zrozumiesz mnie ?
nosze w sobie dziecko, które mimo, ze pochodzi z gwaltu juz kocham... tak, juz to czuje, ze kocham to dziecko... nie mam zamiaru oddawac dziecka do adopcji, bo zawsze o nim marzylam.. uwielbiam dzieci, i nigdy, prze nigdy nie oddalabym dziecka... i moze owszem sa takie zwiazki, ale czy warto niszczyc komus zycie? nawet jesli wydaje sie, ze jednak to facet podjal decyzje, ja nadal nie jestem pewna czy jest swiadomy tego co robi.. nadal mam przeczucia, ze zrobil to dlatego, zebym ja sie calkiem nie zalamala... wiem, ze marzy o swoim dziecku, nawet mielismy w planach dziecko za kilka lat, ale nie teraz... wiem, ze nie jest na to gotowy...
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-23, 16:45   #12
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: samotna mama ?

Właśnie DLATEGO, że mam 2 dzieci, nie rozumiem ciebie. Bo to będzie twoje pierwsze dziecko, na dodatek z gwałtu, bardzo traumatycznego przeżycia, WIEM, że nie umiałabym pokochać dziecka, które w części znacznej odziedziczyłoby geny swojego ojca, faceta, którego ja nie wybrałam na ojca świadomie, które przypominałoby mi sprawę przestępstwa, a co jeśli będzie do niego łudząco podobne.
Od "uwielbiam dzieci" do "mam dzieci" jest daaaleeeka droga.
Jak dla mnie sama na dzień dobry utrudniasz sobie życie, no ale to twoje życie.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 16:52   #13
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: samotna mama ?

dobrze bardzo dobrze wiem co chcesz mi przekazac, ale przeciez to dziecko nie jest niczemu winne, to czlowiek.. bede nosila w sobie to dziecko jeszcze przez dobre kilka miesiecy, i to ja bede czula jak pierwszy raz kopie, to ja bede czula jak daje popalic.. nie moge obwiniac tego dziecka o nic, a tym bardziej nie moge go oddac, bo juz je kocham.. moze i ty nie bylabys do tego zdolna, do pokochania dziecka pochodzacego z gwaltu ale ja jestem w stanie... moze i utrudniam sobie zycie, ale gdybym chciala sie pozbyc tego dziecka, moglabym spokojnie zrobic aborcje, bo w takim kraju jak Polska, jest ona legalna w przypadku gwaltu... ale ja chce urodzic to dziecko, mimo, ze bedzie ono mi przypominalo to wszystko z tej nocy... to tylko maly czlowiek...
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 18:36   #14
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: samotna mama ?

Tak spokojnie pisesz o rozstaniu... Moim zdaniem to dobrze dla Twojego partnera, ze go zostawilas. Bedzie mial szanse na zwiazek z kims, kto naprawde go pokocha.
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 18:36   #15
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Właśnie DLATEGO, że mam 2 dzieci, nie rozumiem ciebie. Bo to będzie twoje pierwsze dziecko, na dodatek z gwałtu, bardzo traumatycznego przeżycia, WIEM, że nie umiałabym pokochać dziecka, które w części znacznej odziedziczyłoby geny swojego ojca, faceta, którego ja nie wybrałam na ojca świadomie, które przypominałoby mi sprawę przestępstwa, a co jeśli będzie do niego łudząco podobne.
Od "uwielbiam dzieci" do "mam dzieci" jest daaaleeeka droga.
Jak dla mnie sama na dzień dobry utrudniasz sobie życie, no ale to twoje życie.

TY nie umialabys pokochac takiego dziecka- autorka watku juz je kocha- czego tu mozna nie rozumiec

Klaudia 2010- skoro chlopak wiem o ciazy i nadal chce byc z toba to czemu poprostu nie dasz mu szansy.
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 18:47   #16
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Tak spokojnie pisesz o rozstaniu... Moim zdaniem to dobrze dla Twojego partnera, ze go zostawilas. Bedzie mial szanse na zwiazek z kims, kto naprawde go pokocha.
ale dlaczego od razu zakladasz, ze go nie kocham?
kocham go, nie bylabym z kims kogo nie kocham...

a o rozstaniu pisze spokojnie, poniewaz juz mi przeszlo, przezywalam to ponad miesiac...

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

ewi83 - nie chcialam zeby podejmowal ta decyzje z dnia na dzien, bo tak wlasnie zrobil... wiem, ze nie jest jeszcze gotowy na to, zeby w jego zyciu pojawilo sie dziecko.. i to jeszcze nie jego..
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 19:40   #17
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: samotna mama ?

W takim razie dlaczego odrzucilas mezczyzne, ktory zadeklarowal, ze chce z Toba stworzyc dom? Tylko on wie, czy jest gotowy... Nie mozesz dawac sobie prawa do tego, by oceniac jego dojrzalosc... Podobnie, jak my nie powinnysmy oceniac Twojej...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2011-11-23 o 19:41
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 21:41   #18
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
W takim razie dlaczego odrzucilas mezczyzne, ktory zadeklarowal, ze chce z Toba stworzyc dom? Tylko on wie, czy jest gotowy... Nie mozesz dawac sobie prawa do tego, by oceniac jego dojrzalosc... Podobnie, jak my nie powinnysmy oceniac Twojej...
owszem nie moge, ale znam go i wiem, ze podjal ta decyzje 'stworzenia domu' tylko i wylacznie dlatego, zeby mi nie bylo przykro... sam nie zaprzecza.
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 00:31   #19
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: samotna mama ?

Z takim podejsciem zaryzykuje stwierdzeniem, ze spieprzysz temu dziecku zycie. Rozstalas sie z facetem bo jestes w ciazy i nie chcesz go obarczac, z innym tez nie masz zamiaru sie wiazac. Moze juz niedlugo zmienisz zdanie a moze nie i obudzisz sie dopiero po kilku latach. Zapewne przez twoj tok myslenia po kilku latach bedziesz wyrzucala dzieciakowi, ze przez niego jestes samotna.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-24, 07:52   #20
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: samotna mama ?

martynka89 - nie za bardzo rozumiem do czego teraz dazysz.. dlaczego mialabym 'wyrzucac dziaciakowi', ze jestem przez niego sama, skoro sama podejmuje decyzje i wiem jak bedzie w przyszlosci? moze i mam te swoje tylko 19 lat, ale glupia nie jestem..
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 09:42   #21
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez klaudia 2010 Pokaż wiadomość
przepraszam co Ci smierdzi prowokacja ? i nie nie uzalam sie na soba, owszem sama wybralam, sama podejmuje decyzje.. tylko zadaj sobie pytanie, czy jakbys byla w mojej sytuacji bylabys nadal z facetem, który nie jest ojcem dziecka ? to mam go skazywac, na to, zeby wychowywal nie swoje dziecko?
Ty masz lat 19, on 20. Ludzie bez takiego bagażu jak Wasz, rozstają się każdego dnia. A w tym wieku to już w ogóle norma.

Mała szansa, że będziecie razem do końca życia, więc trudno tu mówić o skazywaniu czy wychowywaniu.

Wątpię, by facet w tym wieku myślał poważnie o wychowaniu dziecka innego faceta, zwłaszcza gdy to dziecko "takiego faceta".

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez klaudia 2010 Pokaż wiadomość
owszem nie moge, ale znam go i wiem, ze podjal ta decyzje 'stworzenia domu' tylko i wylacznie dlatego, zeby mi nie bylo przykro... sam nie zaprzecza.
To daruj sobie. I już się nie zastanawiaj.

To nie ma sensu.

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Właśnie DLATEGO, że mam 2 dzieci, nie rozumiem ciebie. Bo to będzie twoje pierwsze dziecko, na dodatek z gwałtu, bardzo traumatycznego przeżycia, WIEM, że nie umiałabym pokochać dziecka, które w części znacznej odziedziczyłoby geny swojego ojca, faceta, którego ja nie wybrałam na ojca świadomie, które przypominałoby mi sprawę przestępstwa, a co jeśli będzie do niego łudząco podobne.
Od "uwielbiam dzieci" do "mam dzieci" jest daaaleeeka droga.
Jak dla mnie sama na dzień dobry utrudniasz sobie życie, no ale to twoje życie.
To chyba nie Twoja ciąża i nie Twój problem?

Skoro autorka wątku nie widzi tego problemu, to dlaczego Ty go jej wmawiasz?

To jej dziecko. Jej bardziej niż kogokolwiek innego. I nic tego nie zmieni.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 10:06   #22
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: samotna mama ?

ja bym nie zrywała kontaktów z byłym partnerem tym bardziej, że dziecku (tym bardziej z takim bagażem na starcie) przyda się namiastka ojca, a może i Wam się uda nie możesz decydować za człowieka, który darzy Cię uczuciem chyba ze Ty juz nic do niego nie czujesz ...
ja nie rozumiem dlaczego nie chcesz dać sobie Wam szansy ....
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 10:59   #23
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
ja bym nie zrywała kontaktów z byłym partnerem tym bardziej, że dziecku (tym bardziej z takim bagażem na starcie) przyda się namiastka ojca, a może i Wam się uda nie możesz decydować za człowieka, który darzy Cię uczuciem chyba ze Ty juz nic do niego nie czujesz ...
ja nie rozumiem dlaczego nie chcesz dać sobie Wam szansy ....
dobrze moze powinnam mu dac szanse, bo napewno go kocham, a on mnie.. ale co bedzie jak sie rozmysli jak juz urodze to dziecko ? jak zobaczy i poczuje co znaczy byc ojcem i jak mu bedzie ciezko ? nie mowie ze tak bedzie, ale tak byc moze... nie chce rozczarowania, bo wiem, ze wtedy bedzie jeszcze ciezej...
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 11:42   #24
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: samotna mama ?

Klaudio skoro się zastanawiasz, to znaczy, że kochasz, a jak się kogoś kocha to się z nim rozmawia, mówi się o swoich uczuciach, lękach. Daj sobie szansę.
Bo przecież, to, że nie będzie biologicznym ojcem nie znaczy że nie może pokochać tego dziecka.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 13:17   #25
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Klaudio skoro się zastanawiasz, to znaczy, że kochasz, a jak się kogoś kocha to się z nim rozmawia, mówi się o swoich uczuciach, lękach. Daj sobie szansę.
Bo przecież, to, że nie będzie biologicznym ojcem nie znaczy że nie może pokochać tego dziecka.
oj uwierz mi rozmawialam z nim, wiem, ze on to robi tylko dlatego bo twierdzi, ze 'musi', i to mozna wyczuc... owszem i to ze nie bedzie biologicznym ojcem nie oznacza, ze nie bedzie kochal mojego dziecka, ale wiem, ze nie jest jeszcze gotowy na to, zeby 'zajac sie' mna i dzieckiem, i stworzyc rodzine..
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 13:33   #26
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez klaudia 2010 Pokaż wiadomość
przepraszam co Ci smierdzi prowokacja ? i nie nie uzalam sie na soba, owszem sama wybralam, sama podejmuje decyzje.. tylko zadaj sobie pytanie, czy jakbys byla w mojej sytuacji bylabys nadal z facetem, który nie jest ojcem dziecka ? to mam go skazywac, na to, zeby wychowywal nie swoje dziecko?

..
Przede wszystkim dla mnie tok Twojego rozumowania i podejscia do sytuacji jest bardzo niedojrzały . Własnie na te 19 lub mniej lat .
i sorry ale było juz tu kilka takich prowokacji , zakładanie tematów w celu wywołania bezsensownej dyskusji .
Bo i czym to nazwac - piszesz o swojej sytuacji i od razu zaznaczasz że juz podjełas decyzje - wiec ja sie pytam - jak Ci pomóc

bo mam wrażenie , że jakiekolwiek było by nasze zadnie na ten temat - Twoje bedzie inne juz z góry zaklepane .
jak sama zaznaczyłas - sama podejmujesz decyzje - wiec po co ten temat - powtarzam dla mnie juz podjełas decyzje i trzymasz sie jej kurczowo co wynika z Twoich wpisów .

wiec powodzenia życze - przyda Ci sie bez wzgledu na wybór ..

A cha - gdybym była w Twojej sytuacji - hmm - jestem zwolenniczką aborcji , zwłaszcza w takich sytuacjach - wiec masz odpowiedz
__________________
God is a DJ
---------------------------------------




Silpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 14:24   #27
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
Napisane przez Silpe Pokaż wiadomość
Przede wszystkim dla mnie tok Twojego rozumowania i podejscia do sytuacji jest bardzo niedojrzały . Własnie na te 19 lub mniej lat .
i sorry ale było juz tu kilka takich prowokacji , zakładanie tematów w celu wywołania bezsensownej dyskusji .
Bo i czym to nazwac - piszesz o swojej sytuacji i od razu zaznaczasz że juz podjełas decyzje - wiec ja sie pytam - jak Ci pomóc

bo mam wrażenie , że jakiekolwiek było by nasze zadnie na ten temat - Twoje bedzie inne juz z góry zaklepane .
jak sama zaznaczyłas - sama podejmujesz decyzje - wiec po co ten temat - powtarzam dla mnie juz podjełas decyzje i trzymasz sie jej kurczowo co wynika z Twoich wpisów .

wiec powodzenia życze - przyda Ci sie bez wzgledu na wybór ..

A cha - gdybym była w Twojej sytuacji - hmm - jestem zwolenniczką aborcji , zwłaszcza w takich sytuacjach - wiec masz odpowiedz
po pierwsze to nie zamiescilam tutaj tego watku dla fun'u.
poprostu napisalam tutaj, bo chcialabym zebyscie mi pomogly... nie podjelam zadnej decyji, tylko poki co zastanawiam sie nad decyzja jak podejme, dla mnie poki co zadna decyzja nie jest dobra...
nie wiem po co to naskakiwanie na mnie ?

co do Twojej opini o aborcji - dziecka nie usune, wiem, ze mam takie prawo, ale to czlowiek, i tego nie zrobie.
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 16:23   #28
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: samotna mama ?

A , że tak spytam, zgłosiłaś gwałt na policję?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 16:38   #29
klaudia 2010
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: moje wymarzone miejsce ;)
Wiadomości: 289
Dot.: samotna mama ?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;30705582]A , że tak spytam, zgłosiłaś gwałt na policję?[/QUOTE]

owszem zglosilam.
klaudia 2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-24, 19:06   #30
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: samotna mama ?

Cytat:
co do Twojej opini o aborcji - dziecka nie usune, wiem, ze mam takie prawo, ale to czlowiek, i tego nie zrobie.
skoro zgłosiłaś gwałt miałaś też zapewne obdukcję dlaczego nie poprosiłaś lekarza o tabletkę (no chyba nie zakładałaś, że sprawca sie zabezpieczył) wczesnoporonną wtedy to nawet nie byłby zespół komórek wyspecjalizowanych .... więc moralność nie ucierpi ...
idą twoim tokiem myślenia nie powinniśmy się wcale wiązać, bo każdemu człowiekowi może odechcieć się być mężem lub rodzicem ale zakładając taką wersję co byśmy mieli z tego krótkiego życia ...
z życzliwości mam nadzieję że złapali tego ***
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.