plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-06, 07:35   #4351
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Nakleiłaś w innym miejscu plaster niż zazwyczaj ? Ja tak miałam jak zmieniłam jednorazowo miejsce przyklejenia.
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 13:32   #4352
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Hej KObitki , mam takie pytanko do Was , dostałam okres w nd i mam juz koncowke wlacznie z dzisiaj , dzisiaj przyklejam nowy plasterek po tygodniowej przerwie , przez ten tydzień nie miałam aż takiego apetytu , trochę się odchudzam ,. czy to ma znaczenie ze nie miałam przyklejonego plastra chociaż jak miałam poprzedni tydzień to miałam większy apetyt czy to nie ma znaczenia? bardzo to dla mnie ważne , i jeszcze jedno pytanie czy plaster chroni w ciągu tych 7 dni przerwy ? dzisiaj przyklejam następny 1 i czy mogę się kochać z chłopakiem bez obaw ?
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 13:47   #4353
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
czy to ma znaczenie ze nie miałam przyklejonego plastra
Nie, hormony działają cały czas, więc apetyt niekoniecznie jest zależny od plasterków.
Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
i jeszcze jedno pytanie czy plaster chroni w ciągu tych 7 dni przerwy ?
A ulotkę czytałaś? Oczywiście, że tak.
Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
dzisiaj przyklejam następny 1 i czy mogę się kochać z chłopakiem bez obaw ?
Tak.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-08, 16:42   #4354
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Jejku ale mnie z tymi plastrami uspokoilas moj chlopak ze pewnie nie mam apetytu bo nie mam przyklejonego;p no to w koncu moze schudne troche ;p bo przytylo mi sie czytalam na internecie ale nie wiem jak to ominelam ;o a to ma jakies znaczenie ze dalej mam okres a dzisiaj 1 plaster ? cos dlugo mam te krwawienie....
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 07:49   #4355
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Nie ma znaczenia.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 12:58   #4356
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
a to ma jakies znaczenie ze dalej mam okres a dzisiaj 1 plaster ? cos dlugo mam te krwawienie....
A czytałaś w ogóle ulotkę? Bo po twoich pytaniach wydaje mi się że nie bardzo
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 13:00   #4357
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
hej dziewczyny!
z góry sorry jeżeli pytanie się już pojawiło, natomiast nie sposób jest przeszukać całej ''Ginekologii'' na szybko, a ja potrzebuję odpowiedzi dość szybko. w Googlach nic nie znalazłam.

wczoraj nakleilam pierwszy plaster (w zyciu) bo z rana zauwazylam malutka plamke i pomyslalam ze to okres. od tamtej pory nie mam zadnego plamienia??? nie wiem juz, czy sie pomylilam, czy moze to nie byl okres?? czy w takim razie mam ten plaster zostawic? :/ czy ktos mial podobny problem albo wie co robic??

dzieki z góry dziewczyny!!!
nadal nie mam okresu, chociaz brzuch mnie boli tak ''na okres''. od naklejenia plastra jutro minie tydzień. wysłałam zapytanie do lekarzy na dwóch stronkach internetowych oraz pójdę pewnie do lekarza w przyszłym tygodniu, także napiszę jaki tego wynik, tak na przyszłość, gdyby ktoś zrobił takie głupstwo w przyszłości

ale tak sobie myślę że może ten plaster ''zablokował'' mi okres??? co o tym myślicie?
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 13:34   #4358
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
ale tak sobie myślę że może ten plaster ''zablokował'' mi okres??? co o tym myślicie?
Ja bym nic nie była pewna, bo może być tak jak napisałaś a może być inaczej Z plastrami na początku stosowania nic nigdy nie wiadomo. U mnie np. krwawienie wystąpiło podczas drugiego plastra (czwarte opakowanie w moim żuciu), więc nawet evra go nie powstrzymała Najlepiej poczekać na wizytę u giny i zapytać
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 13:56   #4359
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez dragon_she Pokaż wiadomość
nadal nie mam okresu, chociaz brzuch mnie boli tak ''na okres''. od naklejenia plastra jutro minie tydzień. wysłałam zapytanie do lekarzy na dwóch stronkach internetowych oraz pójdę pewnie do lekarza w przyszłym tygodniu, także napiszę jaki tego wynik, tak na przyszłość, gdyby ktoś zrobił takie głupstwo w przyszłości

ale tak sobie myślę że może ten plaster ''zablokował'' mi okres??? co o tym myślicie?
Cytat:
Napisane przez Perfekcj0nistka Pokaż wiadomość
Ja bym nic nie była pewna, bo może być tak jak napisałaś a może być inaczej Z plastrami na początku stosowania nic nigdy nie wiadomo. U mnie np. krwawienie wystąpiło podczas drugiego plastra (czwarte opakowanie w moim żuciu), więc nawet evra go nie powstrzymała Najlepiej poczekać na wizytę u giny i zapytać
dokładnie tak jak mów perfekcjonistka, na wszelki wypadek stosuj dodatkowe zabezpieczanie
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-09, 20:06   #4360
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Dzięki dziewczyny. Próbuję to wziąć na zdrowy rozsądek ale zaczynam panikować W sensie że ciąża. No nic, dam znać po weekendzie, pójdę do lekarza
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 10:42   #4361
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Ja się troszkę martwię , chłopak strasznie wysoko na barku mi to nakleił jak leże wchodzi trochę na ramie nic nie będzie z tego powodu ? jestem wściekła na niego ze tak spartolił.....
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-10, 12:23   #4362
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

nie, no coś Ty, ja właśni dziś zmieniałam i sobie walnęłam na łopatce, jak się ruszam to się to wszystko rusza grr póki się nie odkleja powinno być ok!
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 12:49   #4363
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

w końcu odstawiłam plastry (decyzję podejmowałam dzień przed dniem przyklejenia ). ostatni plaster odkleiłam 5 sierpnia (miało być 4 wieczorem, pierwszy raz zapomniałam ). krwawienie dostałam dzień wcześniej niż powinnam, no ale luz. tylko że okresu wciąż nie ma, pewnie to normalne po odstawieniu, ale mimo wszystko mnie niepokoi. boję się, że okres przyjdzie w nieodpowiednim momencie

o nie, powrót do nieregularnych miesiączek
plastry miały jednak swoje plusy

a, i odstawiałam na własną rękę, obecnie nie mam ginekologa (poprzedni okazał się dość nierzetelny). trzeba wykonywać jakieś badania krwi czy po prostu sobie żyć bez plastrów ?
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-10, 16:31   #4364
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Możesz dla własnego spokoju zrobić próby wątrobowe, krzepnięcie krwi itd, żeby sprawdzić jak tam zdrowie.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-11, 12:52   #4365
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
Ja się troszkę martwię , chłopak strasznie wysoko na barku mi to nakleił jak leże wchodzi trochę na ramie nic nie będzie z tego powodu ? jestem wściekła na niego ze tak spartolił.....
nie ma znaczenia, powinien być naklejony na górnej części pleców, czy to będzie bark, czy ramię plaster będzie działał.

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
w końcu odstawiłam plastry (decyzję podejmowałam dzień przed dniem przyklejenia ). ostatni plaster odkleiłam 5 sierpnia (miało być 4 wieczorem, pierwszy raz zapomniałam ). krwawienie dostałam dzień wcześniej niż powinnam, no ale luz. tylko że okresu wciąż nie ma, pewnie to normalne po odstawieniu, ale mimo wszystko mnie niepokoi. boję się, że okres przyjdzie w nieodpowiednim momencie

o nie, powrót do nieregularnych miesiączek
plastry miały jednak swoje plusy

a, i odstawiałam na własną rękę, obecnie nie mam ginekologa (poprzedni okazał się dość nierzetelny). trzeba wykonywać jakieś badania krwi czy po prostu sobie żyć bez plastrów ?
hmm jak ja odstawiłam plastry na jakiś czas to miałam jak w zegarku okres, ale to wszystko zależy od organizmu.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 09:40   #4366
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Hej dziewczyny.
Mam problem. Jakieś 5mcy temu odstawiłam tabletki anty (brałam je ok. 4 lat). Zdecydowałam się je odstawić, ponieważ pojawiały mi się rozstępy i pękały bardzo mocno naczynka na nogach (moja mama miała to po kuracji hormonalnej, więc zrzucam na geny ). Dodatkowo po odstawieniu praktycznie zniknął mi cellulit na udach (jednak po braniu tabletek moja waga nie zmieniła się- tylko cell zaczął się robić).

No i pytanie- czy jeśli zaczęłabym stsować plastry problem z moimi skutkami ubocznymi by wrócił?? Może któraś z Was miała podobną sytuację?! Dzięki za pomoc!!!!
A i zapomniałabym- odstawiłam tabsy także z powodu wykrytej wady serca
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 12:27   #4367
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Ja to bym ci radziła zrobić odpowiednie badania i porozmawiać z ginekologiem.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 12:41   #4368
malwi89
Zakorzenienie
 
Avatar malwi89
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: tam, gdzie aniołowie mówią szeptem...
Wiadomości: 5 559
GG do malwi89
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez paskudas Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.
Mam problem. Jakieś 5mcy temu odstawiłam tabletki anty (brałam je ok. 4 lat). Zdecydowałam się je odstawić, ponieważ pojawiały mi się rozstępy i pękały bardzo mocno naczynka na nogach (moja mama miała to po kuracji hormonalnej, więc zrzucam na geny ). Dodatkowo po odstawieniu praktycznie zniknął mi cellulit na udach (jednak po braniu tabletek moja waga nie zmieniła się- tylko cell zaczął się robić).

No i pytanie- czy jeśli zaczęłabym stsować plastry problem z moimi skutkami ubocznymi by wrócił?? Może któraś z Was miała podobną sytuację?! Dzięki za pomoc!!!!
A i zapomniałabym- odstawiłam tabsy także z powodu wykrytej wady serca
ale my Ci tu diagnozy nie postawimy, musisz sama iść do gina i porozmawiać z nim, wyjaśnić mu co się działo, jakie skutki miało. Może się okazać, że nie bedziesz mogła w ogole stosować hormonów. My Ci tego tutaj nie powiemy.
aaa i zrób odpowiednie badania.
__________________
Motocyklistka 20.09.2012
Suzuki GSX 600F


"MOTOR" masz pod maską np. samochodu
"MOTOCYKL" to coś, co masz pod doopą pokonując w złożeniu winkle, to coś, na czym sam bądź w grupie możesz oderwać się od przytłaczającej rzeczywistości.
malwi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-13, 17:39   #4369
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Tak tak do lekarza się wybiorę ale zawsze to może się coś usłyszy może ktoś miał po prostu podobne sytuacje
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-18, 09:08   #4370
Cuddy90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 26
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cześć Dziewczyny!
Właśnie trafiłam na to forum i chciałam zapytać czy orientujecie się w kwestii jakiś badań, dzięki którym można zbadać jak skóra wchłania hormony i czy plastry sprawdzają się w 100% konkretnie dla mojego organizmu. Jestem w trakcie 4 opakowania plastrów Evra i zastanawiam się czy można wykonać takie badania. Któraś z was może słyszała o takiej możliwości??
Ogólnie nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Jedynie denerwują mnie bóle głowy na dwa dni przed okresem. Ale jestem w stanie to przeżyć : ) Chcę tylko wiedzieć jak dobrze wchłaniam hormony i czy jest to wystarczająca w zupełności ich ilość.
Cuddy90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-18, 11:44   #4371
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Cuddy90 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Właśnie trafiłam na to forum i chciałam zapytać czy orientujecie się w kwestii jakiś badań, dzięki którym można zbadać jak skóra wchłania hormony i czy plastry sprawdzają się w 100% konkretnie dla mojego organizmu. Jestem w trakcie 4 opakowania plastrów Evra i zastanawiam się czy można wykonać takie badania. Któraś z was może słyszała o takiej możliwości??
Ogólnie nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Jedynie denerwują mnie bóle głowy na dwa dni przed okresem. Ale jestem w stanie to przeżyć : ) Chcę tylko wiedzieć jak dobrze wchłaniam hormony i czy jest to wystarczająca w zupełności ich ilość.
Ogólnie, jakiekolwiek badania powinno się robić PRZED zaczęciem stosowania antykoncepcji (a mianowicie zbadać wątrobę, krew itd. zobacz TUTAJ) a co do badań "dzięki którym można zbadać jak skóra wchłania hormony i czy plastry sprawdzają się w 100% konkretnie" nie słyszałam.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 10:59   #4372
Cuddy90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 26
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Badania oczywiście robiłam przed zastosowaniem plastrów. Chodzi mi o zbadanie skuteczności. Wiadomo, każdy ma inaczej chłonną skórę i chciałam wiedzieć jak moja sobie z tym radzi : ) Jakby któraś z was drogie Wizażanki o takich badaniach słyszała, to napiszcie coś bliżej. A jak nie, no to pozostaje mi moja p. ginekolog, tylko, że na wizytę idę dopiero w okolicach grudnia.. Dziękuję z góry za odpowiedzi.
Cuddy90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 11:04   #4373
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Moim zdaniem przesadzasz. Taak, każdy ma inaczej chłonną skórę, ale plastry są tak skonstruowane żeby były skuteczne u KAŻDEJ kobiety. Jedyną przeszkodą jest zbyt wysoka waga - przez tkankę tłuszczową hormony się mogą źle wchłaniać.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-19, 14:06   #4374
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

...

Edytowane przez Perfekcj0nistka
Czas edycji: 2011-09-20 o 12:26
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 12:27   #4375
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Jedyną przeszkodą jest zbyt wysoka waga - przez tkankę tłuszczową hormony się mogą źle wchłaniać.
Dokładnie
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 09:21   #4376
Cuddy90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 26
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem przesadzasz. Taak, każdy ma inaczej chłonną skórę, ale plastry są tak skonstruowane żeby były skuteczne u KAŻDEJ kobiety. Jedyną przeszkodą jest zbyt wysoka waga - przez tkankę tłuszczową hormony się mogą źle wchłaniać.
Nie wydaje mi się, że przesadzam. U każdej z nas działają inaczej. Moja koleżanka po 4 miesiącu zaczęła zachowywać się jak rozkapryszone dziecko, była znerwicowana i nie do wytrzymania. Okazało się, że jej skóra przepuszczała za dużo hormonów. Stąd moja ciekawość, czy są takie badania. Otyła nie jestem, więc to nie jest powodem mojego pytania.
Cuddy90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 09:33   #4377
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Niemożliwe, że jej skóra przepuszczała ZA DUŻO hormonów, bo w plasterku jest określona dawka hormonów, które mają się przedostać do organizmu. I nie ma czegoś takiego jak 'za duża ilość', bo skąd organizm by ją niby wziął, z powietrza? W plasterku jest określona ilość hormonów, jeżeli komuś plastry nie służą, powinien zmienić metodę na tabletki o innej ilości hormonów, proste.
Przesadzasz, przesadzasz i opierasz się na opowiadaniach koleżanki, które nie bardzo mają sens i logikę. Bo wystarczy pomyśleć logicznie i wszystko jest jasne - jak wyżej.
Co do rozkapryszonego dziecka - na niektóre kobiety hormony po prostu tak działają. Nie bez powodu kobiety często zmieniają tabletki na inne, testują parę rodzajów zanim trafią na 'swoje', gdzie nie będą miały humorków, libido w normie, bez bólów głowy i innych skutków ubocznych.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 12:54   #4378
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Witam Chciałam podzielić się moimi wrażeniami na temat plastrów, które stosowałam około 2 lat. Przez cały czas stosowania nie miałam żadnych problemów z efektami ubocznymi. Trądzik miałam przed stosowaniem i w trakcie i nie zauważyłam aby Evra w jakikolwiek sposób wpływała na jego nasilenie.
Jeśli chodzi o sam plaster to odkleił mi się może 1 raz jakoś niechcący, a zawsze przyklejałam go na plecach.
Teraz po odstawieniu mam trochę problem bo już minęło 40 dni a okres się nie pojawił. Od wczoraj biorę luteinę i zobaczymy co to będzie. Robiłam już 2 testy i oba wyszły negatywne więc raczej nie jestem w ciązy poza tym nie mam raczej powodów by to podejrzewać.
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926

Edytowane przez klaudynka4
Czas edycji: 2011-09-21 o 12:55
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 18:04   #4379
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Hej laski mam pytanie czy cos powaznego sie stanie jak zmienie plasterek dopiero jutro a nie tak jak zwykle powinnam w czw ?

co do waszej rozmowy na temat plastrow , to mi ginekolog powiedziala ze nie ma takich badan , jej zdanie bylo takie " jak ja moge sprawdzic czy Pani Nowak pasuja akyray Evra a tobie nie a dla Kowalskiej beda idaalne , sama musisz sprawdzic ktore ci pasuje "

jedyna wada plastrow to jest to ze zauwazylam ze mam wiecej wypryskow ale ogolnie zawsze mialam problemy z pryszczami , natomiast jak bralam Yaz ani jednego nie mialam nic nie wyskakiwalo ale +6kg a tu nic 2 miesiac mam i nie przytylam nic jeszcze sie waze u ginekologa zeby sprawdzac czy ok
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580

Edytowane przez xxcherry90xx
Czas edycji: 2011-09-22 o 18:10
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 20:09   #4380
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
Hej laski mam pytanie czy cos powaznego sie stanie jak zmienie plasterek dopiero jutro a nie tak jak zwykle powinnam w czw ?
Nie no... Brak słów... Po raz kolejny odsyłam do ulotki
Plaster POWINIEN być odklejony w czwartek.

Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
co do waszej rozmowy na temat plastrow , to mi ginekolog powiedziala ze nie ma takich badan , jej zdanie bylo takie " jak ja moge sprawdzic czy Pani Nowak pasuja akyray Evra a tobie nie a dla Kowalskiej beda idaalne , sama musisz sprawdzic ktore ci pasuje "
Ale my tu cały czas o plastrach piszemy
Co do tego sprawdzania, to nie powinno się na ślepo zmieniać z jednych na drugie, ale wcześniej wykonać badania, o których większość zapomina, lub uważa, że to niepotrzebne.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.