Depilacja a partner... - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-05, 21:37   #181
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Depilacja a partner...

W zasadzie, mnie cały czas chodzi o ogół, że nie ma sensu ani potrzeby robić czegoś wbrew sobie tylko dlatego, że partner ma takie widzimisie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 21:41   #182
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz.
Nie będę pisać nickami:
czym się różni: "ja nie chcę się golić bo nie, bo nie lubię" osoby X od "chcę żebyś się goliła bo lubię ogolone" osoby Y. Czemu podejście osoby X jest gorsze od osoby Y?
Jeśli to także do mnie, to nie mam zielonego pojęcia. Nie znam argumentacji tej drugiej strony, bo argument tej pierwszej już znam: "nie lubię".


Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Tak szczerze, to uważam, że jeśli ktoś jest fetyszystą,
Nie bardzo rozumiem co ma z tym wspólnego fetyszyzm.


Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Oczywiście, nie ma czegoś takiego, jak "nie, bo nie". Ale jestem zdania, że nie "nie, bo mi się to nie podoba i źle się z tym czuję" to juz zupełnie wystarczający argument. Nie chcę, żeby facet się przy mnie w łóżku źle czuł, raczej się staram, żeby było wręcz przeciwnie.
Rozumiem.


Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
W zasadzie, mnie cały czas chodzi o ogół, że nie ma sensu ani potrzeby robić czegoś wbrew sobie tylko dlatego, że partner ma takie widzimisie.
I właśnie to jest bezsens Twojej argumentacji, bo łatwo ją odwrócić:
"Nie będę jej lizał, bo nie ogoliła się przez swoje widzimisię".
W związku zaś chodzi o kompromis i ustępstwa. Jeśli ja (ja - hipotetyczny) uznaję, że pozbawienie się włosów nie strąci mi z głowy korony, to mam absolutnie w... 4 literach popkulturę (padały takie argumenty), widzimisię (padały takie argumenty), swój gust (padały takie argumenty) i pójdę do łazienki się ogolić. Nie umrę, nie dostanę trądu, kometa nie uderzy w ziemię, a Partnerka będzie zadowolona. Dla mnie to tak oczywistie, że dziwię się, że poświęcono na to tyle stron.

Edytowane przez Mad_Max
Czas edycji: 2015-07-05 o 22:11
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 21:42   #183
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Depilacja a partner...

To po co chcesz mieć ogoloną partnerkę? Weź nie odwracaj teraz kota ogonem.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 21:47   #184
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
To po co chcesz mieć ogoloną partnerkę? Weź nie odwracaj teraz kota ogonem.
Wybacz, ale co Cię to obchodzi?
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 21:47   #185
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem co ma z tym wspólnego fetyszyzm.
Jeśli ktoś faktycznie nie jest w stanie osiągnąć satysfakcji, jeśli ona nie jest ogolona/nie nosi pończoch/nie ma długich włosów, to najprawdopodobniej jest to po prostu fetysz. Wtedy faktycznie trudno będzie bez tego golenia, a o takim czymś lepiej wiedzieć, zanim się zacznie coś poważnego, bo związek z fetyszystą nie jest dla każdego.
A jeśli chodzi o widzimisię, to inna bajka, można negocjować.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 21:48   #186
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Jeśli ktoś faktycznie nie jest w stanie osiągnąć satysfakcji, jeśli ona nie jest ogolona/nie nosi pończoch/nie ma długich włosów, to najprawdopodobniej jest to po prostu fetysz. Wtedy faktycznie trudno będzie bez tego golenia, a o takim czymś lepiej wiedzieć, zanim się zacznie coś poważnego, bo związek z fetyszystą nie jest dla każdego.
A jeśli chodzi o widzimisię, to inna bajka, można negocjować.

A jeśli w Ziemię uderzy kometa, to nasza cywilizacja wyginie.
Wybacz, ale to już totalny odjazd i gdybanie type "jeśli...."
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 21:49   #187
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Wybacz, ale co Cię to obchodzi?
po co wchodzisz w dyskusję jak masz zamiar tak się odzywać?

Ale pomijając to - dlaczego uważasz, że Twoje powody [nieważne jakie, widać jakaś tajemnica] są lepsze niż powody, które podaje zakonna [bo jej się nie podoba i źle się czuje, generalnie nie chce i tyle]?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-05, 21:51   #188
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
A jeśli w Ziemię uderzy kometa, to nasza cywilizacja wyginie.
Wybacz, ale to już totalny odjazd i gdybanie type "jeśli...."
Jakie gdybanie? Fetyszyzm jest bardzo powszechny. W lajtowej formie to już w ogóle, ale dla niektórych to jest kwestia seksualnego być albo nie być i wtedy po prostu nie widzę inne wyjścia, jak wybierać partnera, który to rozumie, akceptuje i podziela.
Jeśli jest to tylko kwestia "gustu", to nie widzę sensu się o to spierać i zmuszać kogoś do czegoś, czego nie lubi. Mi się też podobają wysocy blondyni, ale to nie znaczy, że jak facet jest brunetem to ma się dla mnie przefarbować.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 21:52   #189
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
po co wchodzisz w dyskusję jak masz zamiar tak się odzywać?

Ale pomijając to - dlaczego uważasz, że Twoje powody [nieważne jakie, widać jakaś tajemnica] są lepsze niż powody, które podaje zakonna [bo jej się nie podoba i źle się czuje, generalnie nie chce i tyle]?
Dyskusja o rzekomo "współczesnym" trendzie dotyczącym depilacji nie implikuje pytań o moje preferencje. To chyba oczywiste?

Moje powody nie są ani lepsze ani gorsze.
Za to argumenty... to już coś innego. Argument mierzony korzyścią partnerów jest czymś innym niż argument mierzony widzimisiami jednostek. I nie, nie cytuję teraz Camusa, choć brzmi podobnie

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Jakie gdybanie? Fetyszyzm jest bardzo powszechny. .
Fetyszyzm jest zaburzeniem, które można leczyć. Ale ani ja, ani nikt inny (z tego co zauważyłem) nic o fetyszyzmie nie wspominał. Więc wtf?

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
to nie widzę sensu się o to spierać i zmuszać kogoś do czegoś, czego nie lubi. .
O zmuszaniu się też nikt nic nie mówił. No na bogów!

Edytowane przez Mad_Max
Czas edycji: 2015-07-05 o 21:59
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 21:55   #190
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Depilacja a partner...

No ale co to za korzyść dla partnerów, jeżeli jednemu jest przez to gorzej z jakiegoś powodu?

Przykład:
załóżmy, że są w seksie 3 pozycje: X,Y,Z. Mamy JĄ i JEGO.
JEJ - przyjemność sprawia pozycja X, Y mniej, a Z powoduje ból
JEMU - największą przyjemność sprawia Y i Z, X mniej.

I tak jak normalne jest, że ona w ramach obopólnych korzyści uprawia z nim seks w pozycji Y i X, tak zmuszanie się do pozycji Z, która powoduje Z [czyt. gorsze samopoczucie/dyskomfort] już nie do końca. łapiesz?
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 22:08   #191
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
No ale co to za korzyść dla partnerów, jeżeli jednemu jest przez to gorzej z jakiegoś powodu?

Przykład:
załóżmy, że są w seksie 3 pozycje: X,Y,Z. Mamy JĄ i JEGO.
JEJ - przyjemność sprawia pozycja X, Y mniej, a Z powoduje ból
JEMU - największą przyjemność sprawia Y i Z, X mniej.

I tak jak normalne jest, że ona w ramach obopólnych korzyści uprawia z nim seks w pozycji Y i X, tak zmuszanie się do pozycji Z, która powoduje Z [czyt. gorsze samopoczucie/dyskomfort] już nie do końca. łapiesz?
Matko boska. Wymyślacie absurdalne teorie. Pisałem już wcześniej, że o skrajnych przypadkach nie mówię. Tak trudno to pojąć? Jedna z Was pisze o fetyszyzmie, Druga o tym, że po goleniu przez miesiąc cierpi. Ręce opadają.
Ja przeciwstawiam, w niemal wszystkich swoich wypowiedziach, argument "nie będę się golić na złość światu" z argumentem "on czerpie większą satysfakcję ze współżycia z ogoloną".

Przecież efekt korzyści wynika bezpośrednio z Masłowa i satysfakcji seksualnej w ujęciu Wojciszke.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-05, 22:09   #192
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Fetyszyzm jest zaburzeniem, które można leczyć. Ale ani ja, ani nikt inny (z tego co zauważyłem) nic o fetyszyzmie nie wspominał. Więc wtf?
Z tego, co wiem, zdania na temat możliwości (i potrzeby) leczenia fetyszyzmu są podzielone.
Jestem zdania, że bardzo wiele tych osób (facetów, bo to ich temat zwykle dotyka), którzy kategorycznie oczekują golenia, to fetyszyści. Reszta to dzieciaki, które przeczytały, że tak się robi i jest higienicznie.
Jeśli ktoś wprost twierdzi, że nie byliby w stanie, jeśli ona nie będzie miała konkretnej fryzury na dole, to bardzo możliwe, że chodzi o fetysz. I dla fetyszysty nie będzie miało aż takiego znaczenia, czy ona sie nie goli, bo nie lubi, czy ma podrażnienia i infekcje, po prostu zawsze będzie czegoś brakowało.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 22:11   #193
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Depilacja a partner...

Nie będę się golić bo nie lubię i mi się nie podoba. Kto pisał o robieniu na złość??
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 22:21   #194
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Z tego, co wiem, zdania na temat możliwości (i potrzeby) leczenia fetyszyzmu są podzielone.
Jestem zdania, że bardzo wiele tych osób (facetów, bo to ich temat zwykle dotyka), którzy kategorycznie oczekują golenia, to fetyszyści. Reszta to dzieciaki, które przeczytały, że tak się robi i jest higienicznie.
Jeśli ktoś wprost twierdzi, że nie byliby w stanie, jeśli ona nie będzie miała konkretnej fryzury na dole, to bardzo możliwe, że chodzi o fetysz. I dla fetyszysty nie będzie miało aż takiego znaczenia, czy ona sie nie goli, bo nie lubi, czy ma podrażnienia i infekcje, po prostu zawsze będzie czegoś brakowało.
Szukając argumentu popadasz w skrajność (ten nieszczęsny fetyszyzm). Trudno z tym dyskutować, spektrum zaburzeń z ICD10 jest piekielnie szerokie, a jak zapewne wiesz podłożem każdego pojedynczego przypadku może być coś zupełnie innego.
Żeby zaś dokonać uogólnień trzeba mieć ku temu mocniejsze podstawy niż tylko "słyszałam, że".

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie będę się golić bo nie lubię i mi się nie podoba. Kto pisał o robieniu na złość??
Po raz trzeci Ci powtarzam, że nikt tu nie rozmawia o Twoich preferencjach i powodach Twojego niegolenia.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 22:24   #195
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Depilacja a partner...

Nikt nie pisał o robieniu na złość, to primo.
Secundo, powtórzę, że OGÓLNIE nie należy robić czegoś wbrew sobie tylko dlatego, że partner chce. O sobie piszę w ramach przykładu, ale skoro wolisz uogólnienia to proszę bardzo.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 22:25   #196
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Depilacja a partner...

Ale o jakich skrajnych? Można zwyczajnie się źle czuć z gołym łonem. żadna skrajność, osobista preferencja.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 22:40   #197
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nikt nie pisał o robieniu na złość, to primo.
Secundo, powtórzę, że OGÓLNIE nie należy robić czegoś wbrew sobie tylko dlatego, że partner chce. O sobie piszę w ramach przykładu, ale skoro wolisz uogólnienia to proszę bardzo.
Kilka osób pisało właśnie w taki sposób, z którego można wywnioskować, że "nie będę się golić bo to wymysł popkultury". I do tego w znacznej mierze odnosił się mój post sprzed paru godzin.
Po raz 78 powtarzam, że chodzi o kompromis i efekt korzyści.

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Ale o jakich skrajnych? Można zwyczajnie się źle czuć z gołym łonem. żadna skrajność, osobista preferencja.
Można się źle czuć z wielu powodów. Gołego łona, monogamii, duru brzusznego i operacji wszczepienia bajpasów. Jednak z całego zestawu pozbawienie się włosów, które przecież i tak odrosną jest wręcz kompletną błahostką. I tu ustępstwo osiągnąc można minimalnym wręcz kosztem, a ze sporym zyskiem.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 22:51   #198
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Szukając argumentu popadasz w skrajność (ten nieszczęsny fetyszyzm). Trudno z tym dyskutować, spektrum zaburzeń z ICD10 jest piekielnie szerokie, a jak zapewne wiesz podłożem każdego pojedynczego przypadku może być coś zupełnie innego.
Żeby zaś dokonać uogólnień trzeba mieć ku temu mocniejsze podstawy niż tylko "słyszałam, że".
Jak pisałam, to nie jest znów żadna skrajność, raczej stosunkowo częsta sprawa. Nie wiem, czy taka nieszczęsna, zdania są podzielone, jeśli fetyszyzm nikomu nie szkodzi i partnerzy się pod tym kątem dogadują, to w zasadzie nie ma potrzeby ingerowania. Nie uogólniam, po prostu wiem, że bywa, że ktoś faktycznie nie może osiągnąć pełnej satysfakcji jeśli nie <wstaw wybrane>. Nie jestem seksuologiem, mogę jedynie powtarzać to, co przeczytałam, ewentualnie podeprzeć sie trochę własnymi doświadczeniami.
Fetyszyzm dotyczy bardzo wielu mężczyzn, ale w różnym nasileniu.


Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Jednak z całego zestawu pozbawienie się włosów, które przecież i tak odrosną jest wręcz kompletną błahostką. I tu ustępstwo osiągnąc można minimalnym wręcz kosztem, a ze sporym zyskiem.
Widać nie dla wszystkich. Poza tym domyślam się, że nie chodzi o jednorazowe ogolenie się, ale o utrzymywanie fryzury w tym stanie. A to oznacza niejednokrotnie robienie czegoś wbrew sobie latami. Niby drobnostrka, ale może frustrować.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 23:33   #199
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Jak pisałam, to nie jest znów żadna skrajność, raczej stosunkowo częsta sprawa.
Podkreślę jeszcze raz, że nie fetyszyzm był przedmiotem rozmowy ale prośba o depilację i argumentacja odmowna.


Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
A to oznacza niejednokrotnie robienie czegoś wbrew sobie latami. Niby drobnostrka, ale może frustrować.
Podobnie jak i podział obowiązków dotyczący mycia toalety, wyrzucania śmieci i chodzenia z dziećmi do fryzjera.
Z całym szacunkiem, ale poważni ludzie wiedzą co jest pierdołą, a co nie.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-05, 23:55   #200
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Podkreślę jeszcze raz, że nie fetyszyzm był przedmiotem rozmowy ale prośba o depilację i argumentacja odmowna.

Podobnie jak i podział obowiązków dotyczący mycia toalety, wyrzucania śmieci i chodzenia z dziećmi do fryzjera.
Z całym szacunkiem, ale poważni ludzie wiedzą co jest pierdołą, a co nie.
No więc o tym cały czas piszę. Jeśli kwestia depilacji jest to tylko widzimisię, to nie widzę powodu kogoś naciskać. I uważam, że każdy sam ma pierwszeństwo do decydowanie o swoim ciele. Tak szczerze, nie jestem nawet zwolenniczką komentowania takich kwestii, unikam dobrych rad w stylu "Misiu, dobrze by Ci było w różowym", albo "ten portfel powinieneś wyrzucić", ale to moje prywatne zboczenie. Wychodzę z założenia, że dorosły człowiek zwykle ma za sobą trochę eksperymentów z wyglądem i jeśli koniecznie chce nosić skarpetki do sandałów, to pewnie ma po temu swoje powody i nie potrzebuję by mi ktoś udowadniał swoje zaangażowanie zmieniają wieloletnie nieraz przyzwyczajenia w tej kwestii. Tym bardziej, że nie jest to dla mnie szczególnie istotne. Jeśli mnie nie pyta o zdanie, to nawet nie komentuję.

Bywa, że kwestia depilacji to poważniejsza sprawa, dla niektórych wręcz kluczowa, wtedy lepiej o tym za wczasu uprzedzić.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 07:50   #201
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Bywa, że kwestia depilacji to poważniejsza sprawa, dla niektórych wręcz kluczowa, wtedy lepiej o tym za wczasu uprzedzić.
Naprawdę? Są tacy ludzie?

Co do podrażnień po depilacji - chyba każdy ma, natura obdarzyła nas włosami nie po to, żeby je usuwać (ale idąc tym tokiem rozumowania nie goliłybyśmy nóg), więc zawsze są albo wrastające włosy albo zapalenie mieszków włosowych. To trochę swędzi i piecze na początku, ale nigdy się na tym nie skupiałam. Pisanie o cierpieniu czy nawet dyskomforcie to duża przesada, zresztą jak ktoś chce, to znajdzie sposób. Pisałam na początku wątku o depilacji laserowej i że żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Naprawdę nie ma co się męczyć z przestarzałymi metodami. Ale teraz oczywiście będzie, że mnie nie stać, ja mam przeciwwskazania, ja nie zrobię, bo nie.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 07:58   #202
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Ale teraz oczywiście będzie, że mnie nie stać, ja mam przeciwwskazania, ja nie zrobię, no nie.

Nie zzrobię bo nie

Nie widze w tym nic zlego, to moje cialo i moje wlosy
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 08:02   #203
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Nie zzrobię bo nie

Nie widze w tym nic zlego, to moje cialo i moje wlosy
Ależ oczywiście, mój post był raczej skierowany do osób, które próbowały się depilować, ale nie robią tego tylko dlatego, że miały podrażnienia po tradycyjnych metodach.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 08:09   #204
atomheart
Raczkowanie
 
Avatar atomheart
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 352
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość

więc zawsze są albo wrastające włosy albo zapalenie mieszków włosowych. To trochę swędzi i piecze na początku, ale nigdy się na tym nie skupiałam.
nie myśl o tym, a ból zniknie! poświęcenie w imię gładkiej piczki

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość

Pisanie o cierpieniu czy nawet dyskomforcie to duża przesada, zresztą jak ktoś chce, to znajdzie sposób.
Są dziewczyny które o tym piszą, Ty tak nie masz, więc to przesada? Musiałabyś mieć najwrażliwszą skórę świata, albo przynajmniej paskudne AZS żeby móc być punktem odniesienia.

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość

Ale teraz oczywiście będzie, że mnie nie stać, ja mam przeciwwskazania, ja nie zrobię, bo nie.
Już spieszę spełnić Twoje prognozy: ja nie zrobię bo nie. Bo to dla mnie wręcz samookaleczenie - nienaturalne, bolesne, bezsensowne pozbawienie okolic intymnych ich naturalnej ochrony. Bez której moje nogi przeżyją (na nich z resztą prawie nie mam włosów), ale wspomniane okolice nie, bo nie będę się na to skazywać. Nie bo nie.

Nie rozumiem kobiet które:
-myślą, że są lepsze bo one dzielnie znoszą trudy depilacji, a gdzieś indziej latają sobie swobodnie zapuszczone buszmenki
-którym tak łatwo przychodzi dyktowanie co inne kobiety powinny robić
-które zamiast być solidarne z innymi kobietami i powiedzieć "kobiety niczego nie muszą: nosić stanika, golić nóg, robić makijażu - ja to robię, ale inne mają prawo tego nie robić", to na siłę chcą udowodnić, że są takie standardy, bo przecież one je spełniają...
__________________

Edytowane przez atomheart
Czas edycji: 2015-07-06 o 08:10
atomheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 08:28   #205
KociaAmbiwalencja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 560
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez atomheart Pokaż wiadomość


Są dziewczyny które o tym piszą, Ty tak nie masz, więc to przesada? Musiałabyś mieć najwrażliwszą skórę świata, albo przynajmniej paskudne AZS żeby móc być punktem odniesienia.

Taa... przypomina mi się babka od wf-u, która nie uznawała moich zwolnień z powodu okresu, bo ona też o ma i wie, że nie boli. To, że lądowałam na zastrzykach rozkurczowych i lekach przeciwkrwotocznych, to tylko moja fanaberia.

Mnie np włosy nie wrastają i nie odczuwam dyskomfortu, ale nie uznaję, że każda kobieta tak ma, bo ja tak mam i inne to rozkapryszone księżniczki. Golę się na łyso, bo tak wolę dla same siebie. Są jednak okresy, kiedy pozwalam sobie zarosnąć (zazwyczaj, gdy nie mam partnera) i nie mam wtedy wielkiego poczucia winy.

A laserowej depilacji nie zrobię, bo może mi się odmieni i za 10 lat będę preferowała pełny busz . Albo zwiążę sie z Japończykiem - oni mają fetysz na tym punkcie, a przecież zadowolenie partnera to priorytet
KociaAmbiwalencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 08:29   #206
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez atomheart Pokaż wiadomość
"kobiety niczego nie muszą: nosić stanika, golić nóg, robić makijażu - ja to robię, ale inne mają prawo tego nie robić"
Oczywiście. Mój post był skierowany do osób, które próbowały się depilować, ale nie robią tego tylko dlatego, że miały podrażnienia po tradycyjnych metodach.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 08:45   #207
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Depilacja a partner...

Według mnie niektóre kobiety wyglądają znacznie lepiej gdy mają troszkę "mechu" między nogami
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 10:36   #208
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez KociaAmbiwalencja Pokaż wiadomość
A laserowej depilacji nie zrobię, bo może mi się odmieni i za 10 lat będę preferowała pełny busz . Albo zwiążę sie z Japończykiem - oni mają fetysz na tym punkcie, a przecież zadowolenie partnera to priorytet
Ja tak samo . Widzę już, że moda się powoli zmienia. No i nigdy nie wiadomo, może się jeszcze z kimś zwiążę, kto lubi naturę i co wtedy . Dlatego póki co dzielnie znoszę podrażnienia i krostki, jak mi się odwidzi, to nie będzie problemu.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 10:43   #209
Kolor kremowy
Rozeznanie
 
Avatar Kolor kremowy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 868
Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez what_if Pokaż wiadomość
Ad.2 - mnie wcale nie rozbawił. A wiesz, dlaczego? Bo jest wbrew pozorom bardzo smutny i mówi o tym, jak cała popkultura zrobiła kobietom wodę z mózgu. Wygładziła im zmarszczki, wyszydza cellulit, zwęża talię, wydłuża nogi, wstrzykuje botoks. A potem biedne dziewczyny muszą się zastanawiać, czy mogą pokazać niedogoloną cipkę swojemu facetowi, czy może to jednak jest nieobyczajne i stanie się w jego oczach przejawem niedbania o siebie. I trzeba naprawdę mieć dużą dozę dystansu do siebie, do tego, co nam się wmawia i jakiejś (auto)refleksji, by się temu nie poddać. Także podsumowując - dla mnie nic śmiesznego.


Cytat:
Napisane przez atomheart Pokaż wiadomość
nie myśl o tym, a ból zniknie! poświęcenie w imię gładkiej piczki

Już spieszę spełnić Twoje prognozy: ja nie zrobię bo nie. Bo to dla mnie wręcz samookaleczenie - nienaturalne, bolesne, bezsensowne pozbawienie okolic intymnych ich naturalnej ochrony. Bez której moje nogi przeżyją (na nich z resztą prawie nie mam włosów), ale wspomniane okolice nie, bo nie będę się na to skazywać. Nie bo nie.

Nie rozumiem kobiet które:
-myślą, że są lepsze bo one dzielnie znoszą trudy depilacji, a gdzieś indziej latają sobie swobodnie zapuszczone buszmenki
-którym tak łatwo przychodzi dyktowanie co inne kobiety powinny robić
-które zamiast być solidarne z innymi kobietami i powiedzieć "kobiety niczego nie muszą: nosić stanika, golić nóg, robić makijażu - ja to robię, ale inne mają prawo tego nie robić", to na siłę chcą udowodnić, że są takie standardy, bo przecież one je spełniają...
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
A może mu chomik wygryzł enter na klawiaturze? Nigdy nic nie wiadomo. Myślę, że warto napisać, najlepiej poleconym z potwierdzeniem odbioru.
Kolor kremowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 11:04   #210
pospolita_rzecz
Raczkowanie
 
Avatar pospolita_rzecz
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 62
Talking Dot.: Depilacja a partner...

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
i żeby włosy nie wchodziły w zęby


__________________

Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi.
Przede wszystkim to jednak tylko woda.


- Albert Einstein -


pospolita_rzecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-08 22:46:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:46.