Z instruktorem czy bez? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2015-02-01, 17:14   #31
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Tz jak był mały kilka razy był na szkolnych nartach. Spędził w sumie kilka tygodni. Pózniej miał około 30 lat przerwy i w zeszłym roku po dwoch tygodniach jedna godzina dziennie z instruktorem zdał 2 klasę.
Mi tez w tym roku sie poszczęściło. Na narty weszłam po raz pierwszy mając 32 lata . Po pierwszym tygodniu (tez jedna godzina dziennie z instruktorem ale w sumie około 4 godzin dziennie na szlakach) zdałam pierwsza nartke (Beginners) . Po drugim tygodniu nie udało mi sie dostac pierwszej klasy. Wrocilam bardzo zawiedziona

Za to w tym roku tak samo po tygodniu jedna godzina dziennie z instruktorem reszta 3 godziny sama dostałam druga klasę z jednym zamachem . Tz w tym roku ma juz trzecia .
Ale ja miałam super nauczyciela. . Wyłapywał moje wszystkie błędy, namawiał na nowe szlaki. Takze mimo strachu zaufałam mu i nawet juz kilka czerwonych sama pokonałam . Teraz juz wiem ze kolejnym razem chce tego samego.
Planujemy raz jeszcze wyjazd w tym roku ale to zalezy od urlopu .
Ja odwiedzam tylko niebieskie dla relaksu. Lubie narty ale nie mam naturalnego talentu,choć akurat strachliwa nie jestem. Mój TŹ jeździ od dziecka prawie co drugi mieś jest na stoku, jest instruktorem( uprawnienia zdobywał w RU ale to to samo co u nas zawodowy poziom 3 ) tj ma uprawnienia ale dla niego to nuda ze mną jeździć więc ja idę z koleżanką on śmiga sam lub ze swoją siostrą w innych miejscach nie psuje mu zabawy... Ja lubie dla niego to pasja życia
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:14   #32
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Ja odwiedzam tylko niebieskie dla relaksu. Lubie narty ale nie mam naturalnego talentu,choć akurat strachliwa nie jestem. Mój TŹ jeździ od dziecka prawie co drugi mieś jest na stoku, jest instruktorem( uprawnienia zdobywał w RU ale to to samo co u nas zawodowy poziom 3 ) tj ma uprawnienia ale dla niego to nuda ze mną jeździć więc ja idę z koleżanką on śmiga sam lub ze swoją siostrą w innych miejscach nie psuje mu zabawy... Ja lubie dla niego to pasja życia
Nie wiem dokładnie jak to w Polsce wyglada ale tutaj to jeden gość z drużyny narodowej przyjeżdża raz w roku ustala szybkość slalomem na czerwonym szlaku w ciagu jednej minuty i kazdy ten ktory zdobył czas do 20 sekund wiecej dostaje pozwolenie na 20 dniowe szkoleńie. Jedynie dla tych początkujących czyli na pozwolenie wręczenia pierwszej narty dla początkujących. Reszta uczestników tych ktorzy chcą dawać pozwolenie na klasy musza wziąć udział w kolejnych konkursach .
Czyli jesli masz Tz instruktora to musi Ci dokładnie pokazać co i jak zmotywuj go bo dzieki temu będziecie mogli śmigać razem w przyszłości dla przyjemności . Masz super szanse.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 18:19   #33
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Nie wiem dokładnie jak to w Polsce wyglada ale tutaj to jeden gość z drużyny narodowej przyjeżdża raz w roku ustala szybkość slalomem na czerwonym szlaku w ciagu jednej minuty i kazdy ten ktory zdobył czas do 20 sekund wiecej dostaje pozwolenie na 20 dniowe szkoleńie. Jedynie dla tych początkujących czyli na pozwolenie wręczenia pierwszej narty dla początkujących. Reszta uczestników tych ktorzy chcą dawać pozwolenie na klasy musza wziąć udział w kolejnych konkursach .
Czyli jesli masz Tz instruktora to musi Ci dokładnie pokazać co i jak zmotywuj go bo dzieki temu będziecie mogli śmigać razem w przyszłości dla przyjemności . Masz super szanse.
Ja potrafie jeździć ale nie tak jak on. Nie bardzo mnie też interesują czarne szlaki ani ekstremalna jazda pracuje nogami i nie mogę ich połamać
Ja uczyłam się jeździć z nim, teraz czasami biorę instruktora bi TŻ jako instruktor mnie wkurza. Śmigam rekreacyjnie i dla towarzystwa. Mamy blisko do Francuskich Alp i tamjest duży wybór szlaków dla takich średniaków jak ja
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-12, 19:33   #34
DionizekRabel
Raczkowanie
 
Avatar DionizekRabel
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 229
Dot.: Z instruktorem czy bez?

chłopak Cię nauczy na pewno
DionizekRabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-12, 20:15   #35
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Ale ja umiem jeździć. Niebieskie szlaki to mimo wszystko nie ośla łączka , a czarne są dla 4-5 % narciarzy
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-02, 20:23   #36
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Cytat:
Tz jak był mały kilka razy był na szkolnych nartach. Spędził w sumie kilka tygodni. Pózniej miał około 30 lat przerwy i w zeszłym roku po dwoch tygodniach jedna godzina dziennie z instruktorem zdał 2 klasę.
Mi tez w tym roku sie poszczęściło. Na narty weszłam po raz pierwszy mając 32 lata . Po pierwszym tygodniu (tez jedna godzina dziennie z instruktorem ale w sumie około 4 godzin dziennie na szlakach) zdałam pierwsza nartke (Beginners) . Po drugim tygodniu nie udało mi sie dostac pierwszej klasy. Wrocilam bardzo zawiedziona

Za to w tym roku tak samo po tygodniu jedna godzina dziennie z instruktorem reszta 3 godziny sama dostałam druga klasę z jednym zamachem . Tz w tym roku ma juz trzecia .
Ale ja miałam super nauczyciela. . Wyłapywał moje wszystkie błędy, namawiał na nowe szlaki. Takze mimo strachu zaufałam mu i nawet juz kilka czerwonych sama pokonałam . Teraz juz wiem ze kolejnym razem chce tego samego.
Planujemy raz jeszcze wyjazd w tym roku ale to zalezy od urlopu .
O co chodzi z tymi klasami? :P
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-10, 09:54   #37
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Z instruktorem czy bez?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
O co chodzi z tymi klasami? :P
http://www.esf-uk.co.uk/levels

Tutaj masz wszystko opisane tylko wybierz Adult dla dorosłych.
Pierwsza jest jedna nartka, 2 pierwsza klasa, 3 druga klasa i 4 trzecia i czwarta. W zależności od umiejętności instruktor ma mozliwosc potwierdzić Twoje umiejętności dając Ci pieczątkę. Dostajesz książeczkę i w niej jest wszytsko opisane, ile musisz umieć aby instruktor dał Ci odpowiedni poziom.
Tak jak dla dzieci tyle ze dla dzieci sa gwiazdki
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-10 10:54:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.