W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-03-15, 22:18   #691
kaja1981
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 710
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

z DE to naprawdę polecam Alverde, dostępne w dm. Niedrogie, przyjazne składy, fajnie działają.

no to fajnie z tą etyką, takie zajęcia chciałaby dla wszystkich.

co do bibliotek - uwielbiam, książka papierowa jest dla mnie lepsza niż wszelkie ebooki.
kaja1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-15, 23:26   #692
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Za kilka lat? mówisz o emeryturze?
Uczę się cały czas 'procedur' i przewracam papiery, zero kreatywności.
Bedziesz rentierka?
Jak to w pracy. Zwlaszcza urzedniczej Za rok niewiele bedzie cie w stanie zaskoczyc.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-15, 23:49   #693
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Bedziesz rentierka?
Jak to w pracy. Zwlaszcza urzedniczej Za rok niewiele bedzie cie w stanie zaskoczyc.
Za rok pewnie zmienię prace , albo zostanę w urzędzie i zacznę rozwijać cos własnego. Za mała kasa zeby siedzieć tu w nieskończoność, w dodatku pewnie TZ niedługo awansuje wiec przepaść finansowa miedzy nami jeszcze bardziej sie powiększy .

Z drugiej strony system w jakim teraz pracuje byłby idealny gdybyśmy mieli dzieci. Ale z kasa jaka mi tu płaca o dzieciach nie ma mowy . Daje sobie 1-1,5roku w tej instytucji coby ładnie w Cv wyglądało.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 06:53   #694
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez kaja1981 Pokaż wiadomość
z DE to naprawdę polecam Alverde, dostępne w dm. Niedrogie, przyjazne składy, fajnie działają.

Znam Alverde, chodzi mi o konkretne produkty, bo miałam juz cudowności (krem z awokado ale zmienili skład:/ a to był mój ulubiony krem) i totalne niewypały
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 07:40   #695
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Cindy polecam Ci dominikańskie "wieczory dla zakochanych" czyli nauki przedślubne. Rewelacja, zakonnik ostrzegł nas przed, ze kilka par najprawdopodobniej się rozstanie (i tak było), ale przegadaliśmy mnóstwo spraw z TZtem i mam wrażenie, ze bardzo duzo to dało.
tzw kursy przeciwmałżeńskie byłam i też polecam

witajcie
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 08:04   #696
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Dzięki dziewczyny, przy następnej wypłacie chyba zamówię to serum z granatem.

CptCook, ja też gniję w urzędzie i też mam dosyć chociaż jestem tu tylko pół roku. Zaczynam szukać pracy, bo praca tu cofa w rozwoju, mimo że poniekąd jest w moim zawodzie. Zresztą i tak jestem tylko na zastępstwie więc na czas określony. Znam ludzi dla których praca w jakimś urzędzie jest szczytem marzeń i ustatkowania się, ale nie jestem w stanie się z tym utożsamić.

A co do książek, to tak jeszcze wtrące, że nie dla wszystkich czytanie z ekranu jest takie przyjemne. Ja nie wyobrażam sobie czytania z komputera czy telefonu, jestem w szoku że ktoś tak robi (kindle to co innego, chociaż próbowałam i przyjemności nie miałam z tego żadnej, ciężko mi było się skupić). Ja mam problem żeby czytać długie artykuły na kompie, a co dopiero książki... Od razu męczą mi się oczy, mimo że mam zdrowe, żadnych wad. Ostatnio przeżywam renesans czytania, miałam kilka lat przerwy, w sumie nie wiem dlaczego. I w związku z tym mam do was pytanie: macie jakiś system/sposób na odhaczanie listy książek które przeczytałyście albo chcecie przeczytać? Ja zapisuję w notatkach w telefonie, ale średnio to wygodne. Zwłaszcza przy wielotomowych wydaniach (i mangach, bo zaczynam znów, po latach się w nie zaczytywać ). Szukam jakiegoś fajnego rozwiązania. To samo zresztą z oglądaniem seriali - zapisuję w sticky-notes'ach na pulpicie, ale nie lubię tego rozwiązania.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2016-03-16 o 08:11
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 09:15   #697
Inka_1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 439
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
I w związku z tym mam do was pytanie: macie jakiś system/sposób na odhaczanie listy książek które przeczytałyście albo chcecie przeczytać? Ja zapisuję w notatkach w telefonie, ale średnio to wygodne. Zwłaszcza przy wielotomowych wydaniach (i mangach, bo zaczynam znów, po latach się w nie zaczytywać ). Szukam jakiegoś fajnego rozwiązania. To samo zresztą z oglądaniem seriali - zapisuję w sticky-notes'ach na pulpicie, ale nie lubię tego rozwiązania.
Mam notes z listami rzeczy do zrobienia, noszę go w torebce i zapisuję tam wszystko - listy filmów do obejrzenia, herbat do kupienia, plany remontowe i listy zakupów. Na książki mam inny zeszyt, zapisuję tam tytuły, które mnie zainteresowały z podziałem na kategorie - rozpoczęte cykle i serie wydawnicze, zestawienia tematyczne, ulubionych autorów itp. Przeczytane z listy wykreślam, nie zapisuję ich nigdzie, tylko oceniam na Biblionetce. Lubię pisać, próbowałam kiedyś prowadzić takie zapiski w wersji elektronicznej, ale to jednak nie dla mnie.


Jeśli chodzi o biblioteki - uwielbiam i korzystam regularnie z kilku. Nie mam ani miejsca w domu ani pieniędzy na kupowanie wszystkiego, co chciałabym przeczytać, ebooki czytam tylko w ostateczności.

Edytowane przez Inka_1
Czas edycji: 2016-03-16 o 09:18
Inka_1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 09:48   #698
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
A co do książek, to tak jeszcze wtrące, że nie dla wszystkich czytanie z ekranu jest takie przyjemne. Ja nie wyobrażam sobie czytania z komputera czy telefonu, jestem w szoku że ktoś tak robi (kindle to co innego, chociaż próbowałam i przyjemności nie miałam z tego żadnej, ciężko mi było się skupić). Ja mam problem żeby czytać długie artykuły na kompie, a co dopiero książki... Od razu męczą mi się oczy, mimo że mam zdrowe, żadnych wad. Ostatnio przeżywam renesans czytania, miałam kilka lat przerwy, w sumie nie wiem dlaczego. I w związku z tym mam do was pytanie: macie jakiś system/sposób na odhaczanie listy książek które przeczytałyście albo chcecie przeczytać? Ja zapisuję w notatkach w telefonie, ale średnio to wygodne. Zwłaszcza przy wielotomowych wydaniach (i mangach, bo zaczynam znów, po latach się w nie zaczytywać ). Szukam jakiegoś fajnego rozwiązania. To samo zresztą z oglądaniem seriali - zapisuję w sticky-notes'ach na pulpicie, ale nie lubię tego rozwiązania.
serwis lubimyczytac.pl
zaznaczasz, które książki chcesz przeczytać, które przeczytałaś, możesz też tworzyć własne półki i segregować książki wg własnego kryterium. mnie bardzo pomaga przy wypożyczaniu z bibliotek właśnie - wiem, w której jaką książkę mogę wypożyczyć.
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 09:57   #699
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Mam notes w którym zapisuje tytuły które wydają mi się interesujące. Potem sprawdzam na lubimyczytac.

Zazdroszczę wam bibliotek, jeszcze w PL byłam zapisana do 3 i z wszystkich korzystałam. Tęsknię bardzo za nieograniczonym dostępem do książek.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 09:57   #700
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Ja niestety ostatnio samych książek czytam mało, tyle co gdzieś w trasie, aucie, pociągu ale codziennie czytam kilka blogów, artykułów itp więc z samym czytaniem na pewno nie jest źle
Elektronicznych czytników nie lubię bo już i tak pół dnia w pracy spędzam patrząc się w monitor więc jak mam już przeczytać jakąś książkę to tylko papier.
Z bibliotek też korzystam

Kurde ale zmienili KWC, dziwnie teraz
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 09:59   #701
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez kaja1981 Pokaż wiadomość

co do bibliotek - uwielbiam, książka papierowa jest dla mnie lepsza niż wszelkie ebooki.
same here oboje z mężem lubimy czytać ale on czyta jeszcze więcej niż ja, jest chyba najwięcej czytającym facetem jakiego znam bardzo mi się to w nim podoba, szczególnie że korzyści z płynące z jego oczytania widzę na codzień, chociażby zasób słownictwa, o poszerzaniu horyzontów nie wspominając

chciałam się pochwalić że posprzątałam dziś wszystkie szuflady (sztuk 3) w biurku w pracy wstyd się przyznać ale bardzooo dawno tego nie robiłam i było tam wszystko najlepsze że wyszło to całkiem spotanicznie tzn. szukałam czegoś dla koleżanki i po wywaleniu całej szuflady nijak nie dało się tego upchnąć tam z powrotem więc zaczęłam przeglądać, wywalać stare papiery itd. Jak posprzątałam pierwszą to stwierdziłam że uporządkuję też drugą no i poszło aż do trzeciej, od razu mi lepiej po tych porządkach, niby nic a cieszy

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez _alison Pokaż wiadomość
Elektronicznych czytników nie lubię bo już i tak pół dnia w pracy spędzam patrząc się w monitor więc jak mam już przeczytać jakąś książkę to tylko papier.
tak samo ja
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 10:04   #702
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Mogę się pozalic? Słucham często przy pracy radia na słuchawkach, chętnie Trójki, Dwójki, Jedynki, Antyradia itd. O pełnej godzinie jest zmasowany atak reklam wszędzie. Już nie mogę tego słuchać, w większości leki i suplementy. To jest jak zmasowany atak firm farmaceutycznych, pamiętam że gdzieś kiedyś czytałam ze Polacy biorą najwięcej leków przeciwbólowych w Europie. No ja się nie dziwię jak takie pranie mózgów non stop. Eh...
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 10:06   #703
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Favianna w polskiej tv 90% reklam to suplementy diety, ja tego nie ogarniam, najgorsze jest to że ludzie to kupują i jedzą po milion tabletek na wszystko
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 10:16   #704
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez ineska86 Pokaż wiadomość
Nie mam serum, tylko kremy do twarzy (2 z Sylveco), a w momencie większego przesuszenia używam olejku do twarzy. Faktycznie po takim serum skóra jest w znacznie lepszej kondycji? Zaczęłam się wahać nad zakupem takiego kosmetyku.
Też aktualnie mam krem z Sylveco a raczej z tej ich odnogi Vianek.
Ja serum używam zazwyczaj po jakiś dłuższych wyprawach w góry itp. Zawsze wtedy mam skórę trochę przesuszoną, ściągniętą i ogólnie widać, że trochę przeszła w ostatnie dni. Po tym zawsze szybko wraca do normy Osobiście od granatowego bardziej wolę te z wit C.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Mogę się pozalic? Słucham często przy pracy radia na słuchawkach, chętnie Trójki, Dwójki, Jedynki, Antyradia itd. O pełnej godzinie jest zmasowany atak reklam wszędzie. Już nie mogę tego słuchać, w większości leki i suplementy. To jest jak zmasowany atak firm farmaceutycznych, pamiętam że gdzieś kiedyś czytałam ze Polacy biorą najwięcej leków przeciwbólowych w Europie. No ja się nie dziwię jak takie pranie mózgów non stop. Eh...
Sama ostatnio na to narzekam. Lubię sobie do pracy odpalić radio ale kurde te reklamy leków mnie coraz bardziej dobijają i często wkurzona wyłączam i włączam w tle yt.
Też lecą jakieś reklamy popularniejszego otatnio czystka. Lubię go i piję go od kilku lat więc z ciekawości sprawdziłam te ich genialne tabletki i oczywiście skład z masą śmieci i chorych słodzików typu aspartam, sukraloza, acesulfam K, sacharynian sodu itp. Nie można pozostać przy piciu tego?

Edytowane przez 201604250949
Czas edycji: 2016-03-16 o 10:18
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 10:20   #705
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
A co do książek, to tak jeszcze wtrące, że nie dla wszystkich czytanie z ekranu jest takie przyjemne. Ja nie wyobrażam sobie czytania z komputera czy telefonu, jestem w szoku że ktoś tak robi (kindle to co innego, chociaż próbowałam i przyjemności nie miałam z tego żadnej, ciężko mi było się skupić). Ja mam problem żeby czytać długie artykuły na kompie, a co dopiero książki... Od razu męczą mi się oczy

macie jakiś system/sposób na odhaczanie listy książek które przeczytałyście albo chcecie przeczytać?
mam dokładnie tak samo, papier rulez - mąż mi kiedyś kupił kindle, liczył, że domowa biblioteka się zmniejszy teraz sam z niego korzysta... jakiś czas temu był artykuł w Newsweeku o Kindle - robiono badania na temat czytania z czytników i tradycyjnie - i tradycyjne czytanie ma tą przewagę, że lepsze jest skupienie i zapamiętywanie czytanych treści

przeczytałam na Kindlu ostatnio chyba czwartą książkę, tylko dlatego, że ściągnięcie jej ze Stanów czy UK w wersji papierowej byłoby sporo droższe, ale umęczyłam się strasznie

przeczytane książki - tylko autor i tytuł od 96r zapisuję sobie w notesie po prostu; te co dopiero chcę przeczytać mam w formie zakładek w przeglądarce - linki do taniej księgarni internetowej

jak jeszcze mieszkałam w domu rodzinnym należałam do 3 bibliotek, teraz po przeprowadzce nie zapisałam się do żadnej - czytam domowe zapasy książek, ale w sumie czas dotarcia to żaden problem, bo w centrum handlowym, gdzie często bywam, jest fajna biblioteka - ale w sumie nie wiem jak to jest - czy trzeba być zameldowanym w tym samym mieście żeby korzystać?
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 10:24   #706
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Za rok pewnie zmienię prace , albo zostanę w urzędzie i zacznę rozwijać cos własnego. Za mała kasa zeby siedzieć tu w nieskończoność, w dodatku pewnie TZ niedługo awansuje wiec przepaść finansowa miedzy nami jeszcze bardziej sie powiększy .
Z drugiej strony system w jakim teraz pracuje byłby idealny gdybyśmy mieli dzieci. Ale z kasa jaka mi tu płaca o dzieciach nie ma mowy . Daje sobie 1-1,5roku w tej instytucji coby ładnie w Cv wyglądało.
Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
CptCook, ja też gniję w urzędzie i też mam dosyć chociaż jestem tu tylko pół roku. Zaczynam szukać pracy, bo praca tu cofa w rozwoju, mimo że poniekąd jest w moim zawodzie. Zresztą i tak jestem tylko na zastępstwie więc na czas określony. Znam ludzi dla których praca w jakimś urzędzie jest szczytem marzeń i ustatkowania się, ale nie jestem w stanie się z tym utożsamić.
Można zapytać ile dają teraz w urzędach? Mam kumpele która zarabia 2100 brutto właśnie w urzędzie i się zastanawia jak mogłaby dorabiać po pracy bo pensja strasznie licha. Za to fakt, godziny pracy fajne.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 10:28   #707
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Można zapytać ile dają teraz w urzędach? Mam kumpele która zarabia 2100 brutto właśnie w urzędzie i się zastanawia jak mogłaby dorabiać po pracy bo pensja strasznie licha. Za to fakt, godziny pracy fajne.

co to za urząd? Aż musiałam sprawdzić ile to netto: 1 530
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 10:34   #708
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

A ja nienawidzę bibliotek, mam ciężką traumę z dzieciństwa Kindle i antykwariaty, nowych książek nie kupuję, chyba że na prezent. I czasem audiobooki w podróży, choroba lokomocyjna nie pozwala czytać normalnie :/ książki kupione w antykwariacie puszczam dalej w obieg, więc teraz mamy tylko pól metra półki poświęconej książkom.

A minimalistycznie muszę zrobić miejsce w szafie na rzeczy dla młodego, bo powoooooli i minimalistycznie zaczynam kompletować wyprawkę. Czyli będzie dużo wywalania jeszcze
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 10:38   #709
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Jej dziewczyny, dostałam raport prenatalny, wszystko jest idealnie!
Poryczalam się rozmawiając z babeczka. Jaka ulga...
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-16, 10:47   #710
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
co to za urząd? Aż musiałam sprawdzić ile to netto: 1 530
Urząd miasta i to w mieście wojewódzkim, nie żadne zadupie. Dlatego dziewczyna szuka pomysłu jak dorobić.
Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Jej dziewczyny, dostałam raport prenatalny, wszystko jest idealnie!
Poryczalam się rozmawiając z babeczka. Jaka ulga...
Gratulacje i oby tak dalej.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 10:49   #711
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Jej dziewczyny, dostałam raport prenatalny, wszystko jest idealnie!
Poryczalam się rozmawiając z babeczka. Jaka ulga...


201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 10:54   #712
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Jej dziewczyny, dostałam raport prenatalny, wszystko jest idealnie!
Poryczalam się rozmawiając z babeczka. Jaka ulga...

Super wiadomość. Gratuluję

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Urząd miasta i to w mieście wojewódzkim, nie żadne zadupie. Dlatego dziewczyna szuka pomysłu jak dorobić.

Gratulacje i oby tak dalej.

Masakra Myślałam, ze w urzędach lepiej płacą. Znajoma na poczcie więcej zarabia.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 10:58   #713
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Dziękuję dziewczyny ale będę miała cudowny długi weekend! Chyba kupię coś dobrego żeby to uczcić, alko nie mogę, to może torta? ;D
Jak wspaniale
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 11:54   #714
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Można zapytać ile dają teraz w urzędach? Mam kumpele która zarabia 2100 brutto właśnie w urzędzie i się zastanawia jak mogłaby dorabiać po pracy bo pensja strasznie licha. Za to fakt, godziny pracy fajne.
Nie chcę pisać tak dokładnie, ale u mnie niewiele więcej... Mnie obowiązuje też zakaz pracy w zawodzie na terenie który obsługuje mój urzad (całe miasto) ze względu na konflikt interesów oraz podejrzenia o stronniczość.
Cytat:
Napisane przez kashmirka Pokaż wiadomość
Favianna w polskiej tv 90% reklam to suplementy diety, ja tego nie ogarniam, najgorsze jest to że ludzie to kupują i jedzą po milion tabletek na wszystko
No właśnie, tyle tych reklam (słyszę w radiu bo telewizji nie oglądam zwykle), ale chyba nie znam żadnej osobyktóra by te środki kupowała Albo nikt się nie przyznaje. Bardziej niż suplementy diety irytują mnie te wszystkii gripexy i i nne gó...na, które wrzeszczą ze wszystkich stron od jesieni do wiosny. Najgorzej z milionem preparatów i syropków dla dzieci Naprawdę nie wiem co ludzie mają w głowach, że się na to nabierają. Ale lekomania w Polsce to temat rzeka. Sama staram nie brać się żadnych przeciwbólowych, chyba że akurat jestem na wyjeździe albo w niekomfortowej sytuacji, a ból jest ciągły i nie do zniesienia. Ostatnio regularnie boli mnie głowa i musiałam się już ratować jakimiś ibupromami Próbowałam chłodnych okładów, ale nie pomogły. Macie jakieś nie-lekowe sposoby na ból głowy?

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
jak jeszcze mieszkałam w domu rodzinnym należałam do 3 bibliotek, teraz po przeprowadzce nie zapisałam się do żadnej - czytam domowe zapasy książek, ale w sumie czas dotarcia to żaden problem, bo w centrum handlowym, gdzie często bywam, jest fajna biblioteka - ale w sumie nie wiem jak to jest - czy trzeba być zameldowanym w tym samym mieście żeby korzystać?
Ja też czytam w papierze, ale szczerze mówiąc boli mnie marnowanie papieru. Gdyby chociaż robili go jak wielki temu z konopii to nie miałabym takich skrupułów. Nie wiem czy dobrze zapamiętałam, ale kiedyś czytałam artykuł o tym że przemysł papierniczy wyparł konopie całkiem niedawno (wiek? dwa temu?) oczywiście za pośrednictwem lobby "drewniaczy". Był to ruch bardziej polityczny, niż ekonomiczny. Nie pamiętam dokładnie, nie wiem czy coś nie przekręciłam. A z samych konopii produkowane mnóstwo innych produktów, włączając w to tkaniny i był to jeden z głównych surowców we prawie wszystkich branżach produkcyjnych.

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny ale będę miała cudowny długi weekend! Chyba kupię coś dobrego żeby to uczcić, alko nie mogę, to może torta? ;D
Jak wspaniale
Tort dobry na wszystko Gratki!
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2016-03-16 o 12:01
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 11:56   #715
Jigoku
Zakorzenienie
 
Avatar Jigoku
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 13 984
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Jej dziewczyny, dostałam raport prenatalny, wszystko jest idealnie!
Poryczalam się rozmawiając z babeczka. Jaka ulga...
Super, gratulacje, oby tak dalej

Od maja czeka mnie szukanie pracy w innym mieście, denerwuję się już, że nic nie znajdę
__________________
After all this time? Always.


kosmetyki [urlhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1170481][/url]
książki
Jigoku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 12:00   #716
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Na ból głowy pomaga olejek rozmarynowy. Sprawdzone, działa Jest też punkt na dłoni: między kciukiem, a palcem wskazującym, który się masuje. Kumpel mi to kiedyś pokazał na kaca.
Ja niestety mam bardzo bolesne @. Bez przeciwbólowych nie byłabym w stanie się podnieść.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 12:18   #717
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
serwis lubimyczytac.pl
zaznaczasz, które książki chcesz przeczytać, które przeczytałaś, możesz też tworzyć własne półki i segregować książki wg własnego kryterium. mnie bardzo pomaga przy wypożyczaniu z bibliotek właśnie - wiem, w której jaką książkę mogę wypożyczyć.
Też korzystam z lubimyczytac, zarówno z zapisywania na półkach do przeczytania przeczytane itp (można tworzyć własne półki Ale ja tego nie robię) to często czytam recenzje książek, bardzo pomocne




Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Mogę się pozalic? Słucham często przy pracy radia na słuchawkach, chętnie Trójki, Dwójki, Jedynki, Antyradia itd. O pełnej godzinie jest zmasowany atak reklam wszędzie. Już nie mogę tego słuchać, w większości leki i suplementy. To jest jak zmasowany atak firm farmaceutycznych, pamiętam że gdzieś kiedyś czytałam ze Polacy biorą najwięcej leków przeciwbólowych w Europie. No ja się nie dziwię jak takie pranie mózgów non stop. Eh...

Ooo tak też mnie to doprowadza do szału. A jak już rynek się przesyca powoli to już reklamują suplementy dla psów... Na sierść, na stawy... Slyszalyscie?




Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Jej dziewczyny, dostałam raport prenatalny, wszystko jest idealnie!
Poryczalam się rozmawiając z babeczka. Jaka ulga...
Bardzo się cieszę gratuluję


Ja byłam w weekend w Tatrach na kursie turystyki wysokogorskiej - było super :-D ale pogoda kiepska, śnieg z wiatrem tak mi walił w twarz ze teraz mi skóra schodzi z nosa i policzków... :-P
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 12:44   #718
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez lanavera Pokaż wiadomość
Ja byłam w weekend w Tatrach na kursie turystyki wysokogorskiej - było super :-D ale pogoda kiepska, śnieg z wiatrem tak mi walił w twarz ze teraz mi skóra schodzi z nosa i policzków... :-P
Wow, ile coś takiego kosztuje?

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Na ból głowy pomaga olejek rozmarynowy. Sprawdzone, działa Jest też punkt na dłoni: między kciukiem, a palcem wskazującym, który się masuje. Kumpel mi to kiedyś pokazał na kaca.
Ja niestety mam bardzo bolesne @. Bez przeciwbólowych nie byłabym w stanie się podnieść.
Olejek wmasowywać w skroń? Czy jak? Może wypróbuję

Co do okresu, ja miewam raczej takie do przeżycia, czasem tylko brzuch boli mnie bardzo. Ale wtedy wchodze do wanny i polewam podbrzusze ciepłą, prawie gorącą wodą. Kilka minut tak i pmnie puszcza. Nie wiem czy tobie akurat pomoże, ale może komuś tak.

scarlet26
- zapomniałam dopisac tam wyżej - mieszkasz w Polsce? Mnie przy zapisie do biblioteki sprawdzali dowód, ale nie sprawdzał nikt zameldowania. Teraz w dowodach nie ma adresu, więc chyba nie ma obowiązku meldunku?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2016-03-16 o 12:46
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 12:49   #719
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Wow, ile coś takiego kosztuje?


Olejek wmasowywać w skroń? Czy jak? Może wypróbuję

Co do okresu, ja miewam raczej takie do przeżycia, czasem tylko brzuch boli mnie bardzo. Ale wtedy wchodze do wanny i polewam podbrzusze ciepłą, prawie gorącą wodą. Kilka minut tak i pmnie puszcza. Nie wiem czy tobie akurat pomoże, ale może komuś tak.

scarlet26
- zapomniałam dopisac tam wyżej - mieszkasz w Polsce? Mnie przy zapisie do biblioteki sprawdzali dowód, ale nie sprawdzał nikt zameldowania. Teraz w dowodach nie ma adresu, więc chyba nie ma obowiązku meldunku?


Ja go rozcieram w dłoniach i wdycham albo dolewam do kąpieli.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-03-16, 12:53   #720
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ostatnio regularnie boli mnie głowa i musiałam się już ratować jakimiś ibupromami Próbowałam chłodnych okładów, ale nie pomogły. Macie jakieś nie-lekowe sposoby na ból głowy?

Tort dobry na wszystko Gratki!
Pierwszy krok przy bólu głowy to napić się sporo wody i odczekać (co najmniej 1 szklanka). Ból głowy to m.in. objaw odwodnienia.
Oprócz tego ćwiczenia szyi, ramion, karku, bo może być bólem napieciowym. Wtedy jeszcze na chwilę odpoczynek, oddychanie, mały spacer. Rozpiac stanik...
Jeśli jest na tle żołądkowym to polecam amol (jest ziołowy) na cukier i popic wodą albo suszony imbir zalany wrzątkiem i picie powoli.
Jeśli po nieprzespanej nocy to tylko sen pomoże

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2016-03-16 o 13:00
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-28 18:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:13.