W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-07, 20:17   #1261
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
odpoczywaj, napracowałaś się



hmm, lot w obie strony z jednym bagażem na 2 osoby to było 700zł za osobę. cały wyjazd zamknęliśmy w 2000 tys. za osobę (razem z przelotem). nic sobie nie żałowaliśmy, spaliśmy w wynajętych domach. jedyna lipa jeśli chodzi o jeżdżenie w zimie - nie ma za bardzo świeżych owoców a, żeby nie było, cena nam się bardziej rozłożyła, bo polecieliśmy z dwójką znajomych.
ciekawa jestem w sumie cen lastów, nigdy nie brałam ich pod uwagę, nie lubię jak mi ktoś coś odgórnie organizuje. chociaż pewnie czasem się opłaca i w jakieś inne kierunki trzeba będzie rozważyć w przyszłości...
My patrzmy na lasty za 150-250 euro/ tydzień. Do tego wiadomo dojdzie jedzenie i paliwo, no i dojazd do niemieckiej granicy. Czasami się opłaca ale też trzeba dobrze liczyć. Hiszpania sama w sobie jest tania, ale np na Madere bilety są drogie więc last się opłaca .
Najtaniej wychodzi turecka riwiera bo ludzie boją się imigrantów
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-07, 20:46   #1262
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

fav, gratuluje, niech sie dobrze jezdzi

U nas planow wyjazdowych brak az do grudnia (serio!), planujemy dopiero wyjazd na swieta gdzies, gdzie jest slonce. Lato zapowiada nam sie pracowite niestety. Ale co tam, dam rade, to tylko pare miesiecy takich, potem mam nadzieje, ze sobie odbijemy.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-07, 21:16   #1263
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Na tydzien czy dwa?
wiedziałam, że o czymś istotnym zapomnę 10 dni
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-07, 21:19   #1264
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;58594011]fav, gratuluje, niech sie dobrze jezdzi

U nas planow wyjazdowych brak az do grudnia (serio!), planujemy dopiero wyjazd na swieta gdzies, gdzie jest slonce. Lato zapowiada nam sie pracowite niestety. Ale co tam, dam rade, to tylko pare miesiecy takich, potem mam nadzieje, ze sobie odbijemy.[/QUOTE]

U nas poza wyjazdem na 'boże ciało' brak planów na tzw. lato. Oprócz mojego planu żeby znaleźć dodatkową pracę. Może po urzędzie będę chodzić na kręcenie lodów albo pieczenie gofrów .

Jeszcze na jesieni chciałabym wziać wolne tak żeby 1 lub 11 listopada wchodził w grę bo wtedy 1 dzień mniej do odrabiania w pracy
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 08:34   #1265
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Ja po egzaminach chce zaczac szukac nowej pracy. Niedobrze sie ze mna dzieje juz przez te robote, stres tak zawladnal moim organizmem, ze przed praca mam dusznosci, mroczki przed oczami, dzien przed chodze jak chmura gradowa, mam problemy ze spaniem. Pora najwyzsza sie pozegnac po sesji.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 08:34   #1266
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

My w tym roku nie planujemy nigdzie urlopu, każda kasa idzie na wykończenie mieszkania mieliśmy tradycyjnie jechać na woodstock, ale przez ew. zagrożenie zamachami daliśmy sobie siana (jeszcze to do mnie nie dociera) , poza tym termin festiwalu pokryje się z terminem oddania mieszkania najpewniej...

Jadę dziś do rodzinnego miasta, jutro idę do fryzjera i zaoszczędzę trochę kasy

co do pigulek - ja jestem zadowolona, biorę drugi rok, wcześniej miałam okropne migreny i anemię, teraz jest znacznie lepiej. Ale pewnie gdzieś w przyszłym roku odstawię i będziemy planować dziecko
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”

Edytowane przez antonina_bielska
Czas edycji: 2016-04-08 o 09:04
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 08:39   #1267
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
wiedziałam, że o czymś istotnym zapomnę 10 dni



W grudniu można polecieć na Kanary za 1300zł na 8 dni - all inclusive.
Pod koniec sierpnia lecimy do Portugalii na HB. Sprawdzałam ceny przelotów, hotelu, jedzenia, itd. Sam hotel jest w cenie wycieczki, a gdzie przelot, jedzenie, dojazd? Nie opłaca nam się w to bawić.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 08:44   #1268
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

[1=b82ed09e83d6cc96f3cec4b 39c6008ed9e8c5acd_5dd3308 25eb9e;58608076]Ja po egzaminach chce zaczac szukac nowej pracy. Niedobrze sie ze mna dzieje juz przez te robote, stres tak zawladnal moim organizmem, ze przed praca mam dusznosci, mroczki przed oczami, dzien przed chodze jak chmura gradowa, mam problemy ze spaniem. Pora najwyzsza sie pozegnac po sesji.[/QUOTE]

Alma działaj i zmieniaj bo to nie brzmi dobrze, opisujesz objawy nerwicy, a to nie tak łatwo potem uspokoić.
Powodzenia w szybkiej zmianie.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 13:39   #1269
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Wiecie co, zastanawiam się nad całkowitym opuszczeniem Wizażu.
Nowe KWC jest dla mnie nieprzydatne, na forum coraz więcej przepychanek, obrażania. Trzyma mnie tutaj ten wątek ,wątek oszczędzenia i czasem podczytuję o filmach na YT, ale w zasadzie to nic poza tym.
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 13:56   #1270
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Wiecie co, zastanawiam się nad całkowitym opuszczeniem Wizażu.
Nowe KWC jest dla mnie nieprzydatne, na forum coraz więcej przepychanek, obrażania. Trzyma mnie tutaj ten wątek ,wątek oszczędzenia i czasem podczytuję o filmach na YT, ale w zasadzie to nic poza tym.

Serio?
Na kwc nie zaglądam od co najmniej roku Nie kupuje nowości, ani masowo, więc nie jest mi to potrzebne.
Wypisałam się z wątków, które mnie wkurzały. Udzielam się na 4-5, które mnie interesują
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 13:59   #1271
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Wiecie co, zastanawiam się nad całkowitym opuszczeniem Wizażu.
Nowe KWC jest dla mnie nieprzydatne, na forum coraz więcej przepychanek, obrażania. Trzyma mnie tutaj ten wątek ,wątek oszczędzenia i czasem podczytuję o filmach na YT, ale w zasadzie to nic poza tym.
Amless mam dokładnie to samo. Te same argumenty i tez tylko ten wątek mnie trzyma. KWC jest kompletnym bublem teraz i mnie odrzuca.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 14:38   #1272
lanavera
Zadomowienie
 
Avatar lanavera
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 696
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Dla mnie to nowe kwc to porażka, kiedyś użyteczne narzędzie a teraz nawet nie chce mi się tam nic sprawdzać. I mam to samo z wątkami na forum, męczą mnie te przepychanki, przytyki, sarkazm, cwaniactwo, pseudopsychoanalizy i szukanie dziury w całym. Prawie każda autorka jakiegoś wątku o życiowym problemie jest zmieszana prędzej czy później z błotem, bo inne wizazanki dopowiadają sobie dziwne i zwykle negatywne rzeczy. Bardzo mi przykro czytać takie wątki, i zawsze się zastanawiam wtedy co się stało z ludzką życzliwością.
lanavera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 14:39   #1273
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Alma działaj i zmieniaj bo to nie brzmi dobrze, opisujesz objawy nerwicy, a to nie tak łatwo potem uspokoić.
Powodzenia w szybkiej zmianie.
Dziekuje Teraz jeszcze wstrzymam sie z szukaniem, ale 12 maja mam ostatni egzamin i potem wezme sie za to na powaznie. Jestem w tej firmie 1,5 roku, widze tylko zmiany na gorsze Gdyby nie TZ to już dawno bym się posypała przez tę pracę.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 15:08   #1274
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

W temacie hormonów to przypadkiem natknęłam sie dzis na info ze w Holandii hormony bierze 1 na 3 kobiety w wieku rozrodczym a w Japonii %..

Co do wierzenia i niewierzenia w diety, ja uwazam ze dieta to jedno z najpotężniejszych narzędzi którym mozna sobie poprawić lub zepsuć zycie i wpływa dosłownie na wszystko

Alma, Fav dobrze pisze, ja niestety przerabiam podobna sytuacje i chyba musimy sie zebrać i cos zmienić..

Ja kiedys chyba z 1-2 lata nie wchodziłam na wizaz ale w którymś momencie trafiłam na jakies inne forum/wątek i teraz udzielam sie bardzo wybiórczo nie mam potrzeby rezygnacji i palenia mostów ale wiecej czytam niz pisze a subskrybuje tylko pare wątków
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 15:15   #1275
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
Cindy siostro! Kupię sobie, dzięki, Ty to jak coś polecisz to zawsze jest strzał w 10 Btw wiesz że już nie jestem blondynką?
Daj znać jak efekty .
Słyszałam , tzn. czytałam .
Średnio raz do roku jestem landrynką [uwielbiam różowe włosy ], ale blond rządzi niepodzielnie .

U nas planów wyjazdowych brak, dopóki nie ustabilizuje się nasza sytuacja finansowa. Wtedy najbardziej na świecie chcę jechać do domu - nic więcej mnie nie interesuje .

Co Wizażu - również mam 3-4 wątki, na których udzielam się w miarę możliwości. I dwa kluby. Aktualne KWC to porażka.
Resztę mam w doopie .

Alma, trzymaj się . U mnie podobnie - od wczoraj jestem chora [gorączka etc.] i uważam, że to jak najbardziej na tle nerwowym. Niestety ;/.

Co do tabletek, to w wieku 18 lat brałam przez 3 miesiące. Bardzo nietrafiona decyzja [i moja, i lekarza] - miały mi pomóc, a w rezultacie z jej negatywnymi skutkami borykam się do dziś. Nigdy więcej.
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 15:26   #1276
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cotka zgadzam się z tym zdaniem o diecie. Teraz słucham sobie wykładu o Wit D i powiem wam dziewczyny że to mega ważne żeby mieć jej poziom dobry, suplementowanie nawet 4000UI jest bezpieczne dla kobiet w ciąży. W sensie że badania nie pokazują żadnych problemów a wręcz przeciwnie, mniejsza zapadalnośc na cukrzycę u matki i dziecka i pozwala uniknąć krzywych oraz pozytywnie wpływa na system immunologiczny.
Ja mam dramatycznie niski poziom, lykalam 1000, teraz w ciąży biorę 2000 i zastanawiam się czy nie brać 3000.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 16:11   #1277
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Cotka zgadzam się z tym zdaniem o diecie. Teraz słucham sobie wykładu o Wit D i powiem wam dziewczyny że to mega ważne żeby mieć jej poziom dobry, suplementowanie nawet 4000UI jest bezpieczne dla kobiet w ciąży. W sensie że badania nie pokazują żadnych problemów a wręcz przeciwnie, mniejsza zapadalnośc na cukrzycę u matki i dziecka i pozwala uniknąć krzywych oraz pozytywnie wpływa na system immunologiczny.
Ja mam dramatycznie niski poziom, lykalam 1000, teraz w ciąży biorę 2000 i zastanawiam się czy nie brać 3000.
Ja też mam bardzo niski (11 a powinno być chyba min. 30) i muszę suplementować. Mam nadzieję że moja autoimmunologia jakoś się poprawi..
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 16:17   #1278
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Ja mam 14, wiem że poniżej 10 zaczynają się poważne problemy, gdzie zaczynają się uszkodzenia organów.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 16:28   #1279
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Wiecie co, zastanawiam się nad całkowitym opuszczeniem Wizażu.
Nowe KWC jest dla mnie nieprzydatne, na forum coraz więcej przepychanek, obrażania. Trzyma mnie tutaj ten wątek ,wątek oszczędzenia i czasem podczytuję o filmach na YT, ale w zasadzie to nic poza tym.
tez mialam pare razy takie mysli.
KWC owszem teraz nieprzejrzyste dla mnie, ale to nie powod zeby rezygnowac z W. POprostu bede zadziej (a moze i wcale tam) pisac recenzje.
Przepychanki, obrazanie i owszem wkurza, ze ktos nie rozumie, ze ktos inny moze miec inne zdanie i poprostu to uszanowac, a nie zaraz z geba. ja rozumiem sie podpytac ( a dlaczego, a po co ?), ale zeby zaraz fochy strzelac i to czesto osoby po 30-40-tce. Normalnie przedszkole. Z tego powodu niedawno zrezygnowalam po latach calkiem z innego, raczej kameralnego forum.
Wizaz jednak jest duzy i jakos mysle jest latwiej olac takie osoby Mialam od lat swoje watki. Z paru zrezygnowalam, albo zagladam zadko czy tez zagladam ale udzielam sie zadko.
ostatnie miesiace mam swoje naturalno-kosmetyczne watki, gdzie dziewczyny nie robia jadki. Znalazlam was, choc na poczatku tez mi z lekka pojechano, ale dalam szanse. Poki rozmawiamy sobie normalnie, nie dosrywamy i na innosc innych nie reagujemy nerwowo, bede w moje miejsca zagladac i sie udzielac. Jak sie jadla zacznie robic to watek opuszcza. Za stara jestem na przedszkole
kto wie? Moze i kiedys wogole nie bedzie chcialo mi sie czasu marnowac na latanie po necie. Narazie jeszcze wizaz doszczednie mi nie zbydl.
za to fajnie mi sie zaglada na moje niemiecke forum. tam dziewczyny nie robia takich jadek, jak sie cos jednak trafi to sie szybko okazuje, ze ktos cos zle zrozumial , zaraz przeprasza i jest ok.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Ja też mam bardzo niski (11 a powinno być chyba min. 30) i muszę suplementować. Mam nadzieję że moja autoimmunologia jakoś się poprawi..
Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Ja mam 14, wiem że poniżej 10 zaczynają się poważne problemy, gdzie zaczynają się uszkodzenia organów.
U mnie niedawno w TV mowili ze powinno byc cos chyba kolo 40.
Ze kazdy filtr powyzej SPF 8 juz blokuje calkowita synteze wit. D, wiec zaleca sie teraz po zimie zeby na poczatku wiosny, gdy zaczyna byc coraz wiecej slonca ,powystawiac sie codziennie przez 10min bez zadnej ochrony i organizm bedzie mial mozliwosc zregenerowac braki po zimie.
przypomnialo mi sie jak mi kiedys znajoma powiedziala( to bylo 5 lat temu) ze ona sie juz 50+ nie smaruje caly rok, bo wlasnie tez miala za niski poziom wit. D i to latem.
ja co prawda od paru lat pozna jesienia przestaje uzywac filtra, wczesniej zeszlam z 50-50+ na SPF 30. teraz mam lekka rezygnacje, bo przerzucilam sie na nature. Filtr ktory uzywalam do tej pory ma dla mnie juz cenie nie do zaakceptowania, a inny co sobie kupilam, niby leciutki, a chyba tlusty. Raz go wyprobowalam pod mineraly i maska sie zrobila, geba tez w trakcie dnia mocniej przetluscila i pory rozpulchnily Mam kryzys i mysli zeby rzucic to wszystko w pieruny , nawet mysli o brzydszym starzeniu mnie juz tak nie przerazaja
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-08, 16:35   #1280
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Ja mam bardzo jasna karnacje i tendencję do przebarwień i pieprzykow. Mieszkam w deszczowym kraju i już raczej filtra na codzień nie będę używać, chyba że na wakacje.
Z tego wykładu też pamiętam że twarz i ręce / ramiona (czyli to co wystawiamy na słońce) syntetyzuja bardzo mało Wit D
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 17:13   #1281
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Ja mam bardzo jasna karnacje i tendencję do przebarwień i pieprzykow. Mieszkam w deszczowym kraju i już raczej filtra na codzień nie będę używać, chyba że na wakacje.
Z tego wykładu też pamiętam że twarz i ręce / ramiona (czyli to co wystawiamy na słońce) syntetyzuja bardzo mało Wit D

To bardzo ciekawe- to jaka jest najbardziej efektywna w tym temacie cześć ciała?
Czytałam kiedys badania ze nawet w okolicach równika ludzie niekoniecznie maja jakis wysoki poziom wit D i sama nie wiem co o tym sadzić.. Póki co suplementuje (tak samo jak b12). A te z was co jedzą mięso/ produkty odzwierzece jaki macie poziom?? Ja wciąż jem czasem nabiał (kozi ser..ehh) ale sadze ze ma to znikomy wpływ na poziom wit D u mnie
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 17:50   #1282
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Ja mysle ze moze chodzic o to, ze jesli ludzie duzo czasu spedzaja w pomieszczeniach to nie ma jak sie wit. D wytworzyc, mimo ze w ich klimacie jest duzo slonca.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 17:53   #1283
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
To bardzo ciekawe- to jaka jest najbardziej efektywna w tym temacie cześć ciała?
Czytałam kiedys badania ze nawet w okolicach równika ludzie niekoniecznie maja jakis wysoki poziom wit D i sama nie wiem co o tym sadzić.. Póki co suplementuje (tak samo jak b12). A te z was co jedzą mięso/ produkty odzwierzece jaki macie poziom?? Ja wciąż jem czasem nabiał (kozi ser..ehh) ale sadze ze ma to znikomy wpływ na poziom wit D u mnie
Niby tylko w okolicach południa z wystawionym gołym torsem czy plecami można sobie odpowiednio pobrać wit D

Ja zimą/jesienią co drugi dzień brałam 10 000 IU i był to pierwszy sezon zimowy kiedy czułam się idealnie i nie chorowałam.
Teraz zmniejszyłam do 5 000 a od czerwca do sierpnia 2 000, oczywiście z K2. Nie zamierzam nic zmieniać w dawkowaniu

O D czytałam kiedyś ten ebook, w sumie przydatny:
http://www.pepsieliot.com/wszystko-c...darmowy-ebook/

niedobór: 0 - 40 ng/ml
poziom wystarczający: 40 - 80 ng/ml
poziom odpowiedni: 80 - 100 ng/ml

Jeśliby się tego trzymać to w lutym miałam 59,90 ng/ml więc mogłoby być lepiej ale patrząc na masę ciała to chyba nie jest źle.

Edytowane przez 201604250949
Czas edycji: 2016-04-08 o 19:11
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-08, 19:29   #1284
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

wg tego wykladu (en) https://www.youtube.com/watch?v=HRR6HYHF4O8
w 1998 roku Amerykanie spedzali 93% czasu w pomieszczeniach (mowimy o epoce przed komputerami, klimatyzacja itd.)
wg tego artykulu (pl) http://www.polityka.pl/tygodnikpolit...iezniowie.read
(badanie dotyczy UK) 3/4 dzieci spędza na dworze mniej czasu niż więźniowie (czyli mniej niz h) a 1/5 dzieci w ogóle nie ma zwyczaju (ani ochoty) spędzać czasu na dworze.

wiec teraz spedzamy na pewno wiecej niz 93% czasu w pomieszczeniach
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 07:27   #1285
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Nigdy nie badalam poziomu wit. D. Biore krople z D, ale nie jakos religijnie, co kilka dni Jaka wit. D polecacie?
Ja moge polecic sprawdzona wit. C i B complex w zbojeckiej cenie.

W Polsce smaruje filtrem tylko twarz ze wzgledu na kwasy. Reszty nie ma potrzeby. Mam taka karnacje, ze poparzenie w naszym klimacie mi nie grozi Dopiero na wyjazdach uzywam wysokich filtrow od gory do dolu. Niestety kilka lat temu poparzylam sie na Fue i mam sporo przebarwien na dekolcie Pogoda na Kanarach jest zdradliwa, bo wydaje sie, ze nie jest goraco, a slonce jest afrykanskie i jara straszliwie
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 08:22   #1286
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nigdy nie badalam poziomu wit. D. Biore krople z D, ale nie jakos religijnie, co kilka dni Jaka wit. D polecacie?

Ja moge polecic sprawdzona wit. C i B complex w zbojeckiej cenie.

Ja brałam D-vitum forte w oleju lnianym ale sama nie wiem czy pomogła, może za krótko ją suplementowałam. Zastanawiam się nad naturalną k2 d3. Nie wkleję linku bo to by chyba była reklama ale można łatwo znaleźć ją w internecie. Tylko cena mało przystępna :/
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 09:35   #1287
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Nigdy nie badalam poziomu wit. D. Biore krople z D, ale nie jakos religijnie, co kilka dni Jaka wit. D polecacie?
Ja moge polecic sprawdzona wit. C i B complex w zbojeckiej cenie.

W Polsce smaruje filtrem tylko twarz ze wzgledu na kwasy. Reszty nie ma potrzeby. Mam taka karnacje, ze poparzenie w naszym klimacie mi nie grozi Dopiero na wyjazdach uzywam wysokich filtrow od gory do dolu. Niestety kilka lat temu poparzylam sie na Fue i mam sporo przebarwien na dekolcie Pogoda na Kanarach jest zdradliwa, bo wydaje sie, ze nie jest goraco, a slonce jest afrykanskie i jara straszliwie
Ja tak samo robie, twarz filtrem tylko ze wzgledu na zabiegi. Umiar jest wskazany we wszystkim.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 10:24   #1288
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

No właśnie, przez was chcę kupić i nie wiem jaką

Btw właśnie wyszłam z trampolin, ale one są fajne. Koleżanka była ze mną i też jej się spodobało

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 10:30   #1289
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Ja mam 3 opakowania Wit D w kolejce i jak na razie najwygodniejsza jest rozpuszczona w oleju o smaku pomarańczowym mam zwykle małe tabletki i tez są ok, oraz duże kapsułki z z dodatkiem Wit K, męka przy polykaniu. Z firmami wam nie pomogę, bo na moim rynku są inne.
A najśmieszniejsze że byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tej w oleju a jest super wygodna.

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2016-04-09 o 11:03
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-09, 11:07   #1290
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Ja mam witaminę D w kropelkach Vigantol, ale nie wiem, czy to nie jest na receptę. Suplementuje już od września, ale ja nie wiem, czy ona cokolwiek u mnie zmieniła. Chyba też nie miałam niedoboru, lekarz przepisuje mi w ramach choroby tarczycy
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-28 18:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.