W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-25, 08:50   #2821
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
sama sobie mielisz ta fasole i robisz z niej peeling czy uzywasz czegos gotowego?

ja to widze po sobie ze mechyniczny peeling taki jak nam jest znany to mozna sobie odpuscic. Mnie wystarczy ze umyje gebe szczoteczka od TBS, albo zdejme mleczko z rozpuszczonym makijazem szmatka muslinowa. Jak dla mnie to sa to produkty do uzywania raz kiedys, a nie na codzien. Codziennie to ja moge uzywac szmatki z mikrofazy od Tchibo, te sa lagodne dla mojej cery.
Sama mielę w młynku do kawy i rozrabiam z wodą.
Szczoteczka to jest dopiero hardcorowy piling mechaniczny prznajmniej dla mojej cery.. ale na pewno jest to mega wygodne i przyjemne.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 10:08   #2822
emmmm
Rozeznanie
 
Avatar emmmm
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 872
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
Jak byłam w Polsce to czułam sie taka "niezrobiona", jednak Polki sie wiecej malują niz holenderki.

4. Dezodorant (robie sama, ale skusze sie na Schmidts na mleczku magnezowym bo jestem ciekawa tematu wchłaniania sie magnezu przez skore)
Mi coraz częściej zdarza sie wychodzić z domu bez makijażu (jedynie jak służbowo gdzieś idę to się paciam) - kiedyś dla mnie nie do pomyślenia

Podrzucisz przepis?

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
13. puder rimmel - który to?
Tak jak pisała Kusum stay matte - mam odcień oo1 transparent
Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Przejście z 300 do 17 kosmetyków... rewelacja, czapki z głów!

Ja nie wiem nawet ile mam teraz kosmetyków policzę w domu
Cytat:
Napisane przez krasulka7399 Pokaż wiadomość
Jestem pod wielkim wrażeniem, gratuluję
dzieki, fakt faktem umordowałam się, zanim doszłam do kosmetycznego zen
Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Emmm wielkie gratulacje w koncu zaczynalysmy obie na tym samym odwykowym watku musze przyznac ze mnie mega przegonilas, u mnie jeszcze wciaz za duzo tu i tam.

Az mnie zmobilizowalas dzis do porzadkow i spisu, niestety nie mam az tak spektakularnych efektow, choc ogolnie przebilam swoj najlepszy wynik jaki mialam ever. U mnie dodatkowo ilosc robia zapasy, bo rzeczy typu pasta do zebow, antyperspirant, mydlo, lakier do wlosow czy krem do rak kupuje hurtowo w Polsce, u mnie ich nie ma lub sa drogie, a innych nie chce i dzieki temu jest taniej.
gdybym nie mieszkała w Pl pewnie też bym miała sporo zapasów. Będąc tutaj nie musze, bo wszystko mam w sklepach pod nosem
Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
Mniej niż miesięczna pensja nawet najniższej krajowej to i tak fortuna moim zdaniem za pierścionek . Ale wiadomo ... Kto co uważa za mało a kto za dużo.. Najważniejsze ze wymarzony.
ja sama sobie wybierałam pierścionek. Szukałam do maks 300-400 zł, ale nic kompletnie do mnie nie przystawało. W końcu wybrałam droższy, ale dokładnie taki, jaki mnie zachwycił od pierwszego spojrzenia. Okazało się, ze trudno znaleźć ładny pierścionek z błękitnym kamieniem. Ale po dwóch latach dalej mi się szalenie podoba. Ale jak słyszę, że koleżanki mają pierścionki za 1 -2 tys albo i więcej to mi słabo. Uważam, że juz mój był za drogi. Ale właśnie an tej "magii zaręczyn" sklepy trzepią najwięcej kasy

W ogóle to dopiero później uswiadomiłam sobie, że nakłamałam ze spisem kosmetyków - mam jeszcze antyperspirant i 2 flaszki perfum - ck truth na jesień-zima i ck in2u na wiosne i lato. czyli w sumie 20 szt

Przebrnęłam w końcu przez "Minimalizm dla zaawansowanych". Zalegało to u mnie od pół roku. jak wpadła mi w ręce to przejechałam z 40 stron i się umęczyłam, teraz poświęciłam jedno popołudnie i dobrnęłam do końca. Jak dla mnie pseudopsychologiczny gniot wypełniony po brzeżek "blablaniem" o niczym. Przez pół książki autorka wypluwa się na temat swojego odchudzania i marudzeniu, jak to nigdy siebie nie lubiła. Myslałam, że będzie to cos bardziej w formie poradnika napisane, ale jednak autorka postanowiła pójść w nudną autoanalizę. takie rzeczy to się po pamietnikach pisze i chowa do szuflady, a nie wydaje ksiażkę i wyciaga od ludzi kasę nieświadomych zawartości ksiazki.
__________________

emmmm jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 11:23   #2823
201608160903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 093
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
Przebrnęłam w końcu przez "Minimalizm dla zaawansowanych". Zalegało to u mnie od pół roku. jak wpadła mi w ręce to przejechałam z 40 stron i się umęczyłam, teraz poświęciłam jedno popołudnie i dobrnęłam do końca. Jak dla mnie pseudopsychologiczny gniot wypełniony po brzeżek "blablaniem" o niczym. Przez pół książki autorka wypluwa się na temat swojego odchudzania i marudzeniu, jak to nigdy siebie nie lubiła. Myslałam, że będzie to cos bardziej w formie poradnika napisane, ale jednak autorka postanowiła pójść w nudną autoanalizę. takie rzeczy to się po pamietnikach pisze i chowa do szuflady, a nie wydaje ksiażkę i wyciaga od ludzi kasę nieświadomych zawartości ksiazki.
zgadzam się niestety
201608160903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 11:43   #2824
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

emmm to i tak świetny wynik Ja się nie odważę policzyć moich kosmetyków Jest ich 70% mniej, ale nadal sporo
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 11:59   #2825
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
dzieki, fakt faktem umordowałam się, zanim doszłam do kosmetycznego zen

Przebrnęłam w końcu przez "Minimalizm dla zaawansowanych". Zalegało to u mnie od pół roku. jak wpadła mi w ręce to przejechałam z 40 stron i się umęczyłam, teraz poświęciłam jedno popołudnie i dobrnęłam do końca. Jak dla mnie pseudopsychologiczny gniot wypełniony po brzeżek "blablaniem" o niczym. Przez pół książki autorka wypluwa się na temat swojego odchudzania i marudzeniu, jak to nigdy siebie nie lubiła. Myslałam, że będzie to cos bardziej w formie poradnika napisane, ale jednak autorka postanowiła pójść w nudną autoanalizę. takie rzeczy to się po pamietnikach pisze i chowa do szuflady, a nie wydaje ksiażkę i wyciaga od ludzi kasę nieświadomych zawartości ksiazki.

podoba mi się to określenie kosmetyczne zen

W takim razie chyba sobie odpuszczę tę książkę...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 12:51   #2826
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Ja jak się odkopię z łóżka (przeziębienie przy tej pogodzie, no miodzio) to policzę kosmetyki wreszcie
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 13:06   #2827
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Ja jak się odkopię z łóżka (przeziębienie przy tej pogodzie, no miodzio) to policzę kosmetyki wreszcie

Współczuję
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-26, 13:40   #2828
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez rise_against Pokaż wiadomość
Skoczę sobie do apteki i wybiorę sobie żeby dziś przetestować, dzięki Cindy siostro moja
Testuj na zdrowie .
Aaa, jeśli masz problem z tarczycą, to wtedy warto zainwestować w sól Epsom, czyli siarczan magnezu siedmiowodny. Ma odrobinę mniejszą bioprzystępność niż chlorek magnezu sześciowodny, ale w takim przypadku jak wiadomo lepiej nie dostarczać dodatkowo jonów takich pierwiastków jak chlor właśnie [brom czy fluor].


Z perspektywy czasu widzę, że moje zasoby kosmetyczne są na niezłym poziomie . Część rzeczy mam przetestowane do tego stopnia, że robię zapasy, jak Fav .
Inne są w fazie testowej. Ale na pewno nie ma tego za dużo .
I w temacie - pytanie do Dziewcząt mieszających : co z samoróbek kwasowych używacie na co dzień? W okresie jesień/zima mam tonik aha/bha 10% z Biochemii Urody, ale potrzebuję coś na teraz, żeby nie wchodziło w reakcję ze słońcem [nie używam filtrów pod makijaż].
I czy możecie polecić coś na wypadające włosy? Jakiś faworyt wśród szamponów/masek/wcierek?


Kwestia pierścionkowo-obrączkowa jest mi obca, a dokładniej : jak coś takiego pojawia się na horyzoncie chyżo umykam w siną dal .
Aczkolwiek jeśli mi kiedyś przejdzie, to jedno i drugie chciałabym mieć w rozsądnych cenach, by nie paść na zawał, że zgubiłam biżu za tyyyleee siana.
Tylko jest jeden problem : najpierw patrzę co mi się podoba, później na cenę i zawsze, ale to zawsze są to ceny horrendalne . Ale może uda się wypracować kompromis pomiędzy wyglądem, funkcjonalnością i ceną, jeśli zajdzie taka potrzeba .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 13:41   #2829
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość

W ogóle to dopiero później uswiadomiłam sobie, że nakłamałam ze spisem kosmetyków - mam jeszcze antyperspirant i 2 flaszki perfum - ck truth na jesień-zima i ck in2u na wiosne i lato. czyli w sumie 20 szt

Kurczę tez składałam, mam jeszcze jedne perfumy (diptyque) i pastę do zębów

Jaki masz kamień w pierścionku? Mi tez sie podobają kolorowe kamienie ale nie umiem sie zdecydować jaki bym chciała

Co do makijażu to teraz tez sie w ogole mało maluje i w sumie doszło do tego ze w takim pełnym makijażu czuje sie dziwnie i wole siebie bez albo w minimalnym
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 13:59   #2830
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Heh, też wypracowuję swój stały kosmetyczny zestaw, ale do tej pory nie przyszło mi do głowy tego liczyć. Może dlatego, ze nie trzymam już nic zbędnego (no dobra, lakierów do paznokci mogłabym mieć mniej^^'). Cyferki nie robią jakoś na mnie wrażenia.

Odnośnie pierścionków zaręczynowych - mój był robiony na zamówienie u artysty jubilera i jest prawdziwym dziełem sztuki. Tż tak zdecydował, nic w sieciowkach mu się nie podobało. I na całe szczęście nie wiem ile kosztował - dla mnie i tak jest bezcenny. Obrączki jesli będziemy chcieli mieć to pewnie u tego samego jubilera zamówimy, jakieś możliwie nieskomplikowane.

A makijaż? Tęsknię do czasu z przed kilku miesięcy kiedy też bez makijażu wyglądałam jak człowiek... Niestety końcówka ciąży robi z twarzy taką masakrę, że bez odrobiny minerałów mogę tylko iść straszyć
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 14:19   #2831
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Odnośnie pierścionków i obrączek - mój pierścionek to egzemplarz z manufaktury z Gdańska, kosztował 38 zł chcę zamówić złotą replikę z diamentami w przyszłości, bo kocham ten wzór, chcę jednocześnie czegoś trwalszego niż srebro.
Przy obrączkach zmienialiśmy zdanie co miesiąc - koniec końców dostaliśmy w prezencie obrączki od cioci, miały być do przetopu, ale po prostu je zmniejszyliśmy, wyczyściliśmy i zamówiliśmy grawer, są proste i cieszę się, że tak wyszło
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-26, 14:42   #2832
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość
Testuj na zdrowie .
Aaa, jeśli masz problem z tarczycą, to wtedy warto zainwestować w sól Epsom, czyli siarczan magnezu siedmiowodny. Ma odrobinę mniejszą bioprzystępność niż chlorek magnezu sześciowodny, ale w takim przypadku jak wiadomo lepiej nie dostarczać dodatkowo jonów takich pierwiastków jak chlor właśnie [brom czy fluor].


Z perspektywy czasu widzę, że moje zasoby kosmetyczne są na niezłym poziomie . Część rzeczy mam przetestowane do tego stopnia, że robię zapasy, jak Fav .
Inne są w fazie testowej. Ale na pewno nie ma tego za dużo .
I w temacie - pytanie do Dziewcząt mieszających : co z samoróbek kwasowych używacie na co dzień? W okresie jesień/zima mam tonik aha/bha 10% z Biochemii Urody, ale potrzebuję coś na teraz, żeby nie wchodziło w reakcję ze słońcem [nie używam filtrów pod makijaż].
I czy możecie polecić coś na wypadające włosy? Jakiś faworyt wśród szamponów/masek/wcierek?

Używam serum Bielendy na noc co kilka dni. Od czasu do czasu Effaclar i Lierac, ale ja używam spf 30-50
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 15:40   #2833
cotka
Zadomowienie
 
Avatar cotka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 962
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Aha zapomnialam, mój przepis na dezodorant jest na wątku o zero waste
__________________
It always seems impossible... until it's done
cotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 15:51   #2834
OnaZakupoholik
Zakorzenienie
 
Avatar OnaZakupoholik
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Polska :)
Wiadomości: 18 444
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Mam ponad 400 kosmetyków w domu spokojnie, nie odzywam się w tym temacie
__________________
OnaZakupoholik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 16:35   #2835
krasulka7399
Zakorzenienie
 
Avatar krasulka7399
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 920
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez Cindy28 Pokaż wiadomość

Z perspektywy czasu widzę, że moje zasoby kosmetyczne są na niezłym poziomie . Część rzeczy mam przetestowane do tego stopnia, że robię zapasy, jak Fav .
Inne są w fazie testowej. Ale na pewno nie ma tego za dużo .
I w temacie - pytanie do Dziewcząt mieszających : co z samoróbek kwasowych używacie na co dzień? W okresie jesień/zima mam tonik aha/bha 10% z Biochemii Urody, ale potrzebuję coś na teraz, żeby nie wchodziło w reakcję ze słońcem [nie używam filtrów pod makijaż].
I czy możecie polecić coś na wypadające włosy? Jakiś faworyt wśród szamponów/masek/wcierek?
Z tego co pamiętam, to jedynym kwasem, który można stosować bezpiecznie bez filtrów jest migdałowy.
krasulka7399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 18:53   #2836
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

A makijaż? Tęsknię do czasu z przed kilku miesięcy kiedy też bez makijażu wyglądałam jak człowiek... Niestety końcówka ciąży robi z twarzy taką masakrę, że bez odrobiny minerałów mogę tylko iść straszyć [/QUOTE]

Hmm ja bym powiedziała, że z uplywem lat w zasadzie nic się nie zmieniam, no poza tym, że coraz więcej kosmetyków trzeba na twarz nakładać, żeby nie straszyć.

W weekendy daje mojej twarzy odpocząć i nie nakładam nic.
Mnie makijaż zmienia na tyle ze pani w warzywniaku, w którym roBie zakupy w każdą sobotę, nie poznała mnie, jak przyszlam w tygodniu w makupie.
Syn tez mowi; ooo inna mama.

Teraz na szczęście jestem opalona i aż tak dużo makijażu nie potrzebuje, żeby jak człowiek wyglądać. Niby wiem ze twarzy się nie powinno opalać, ale nie wiem kiedy się opalila.




Tez używam rimmel stay matte 001 transparent jak jestem blada.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 21:21   #2837
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez antonina_bielska Pokaż wiadomość
Zmotywowałyście mnie do zrobienia porządków i spisu kosmetyków jak ogarne to się pochwalę
pochwal sie pochwal no i zdrowiej szybko

Cytat:
Napisane przez emmmm Pokaż wiadomość
Przebrnęłam w końcu przez "Minimalizm dla zaawansowanych". Zalegało to u mnie od pół roku. jak wpadła mi w ręce to przejechałam z 40 stron i się umęczyłam, teraz poświęciłam jedno popołudnie i dobrnęłam do końca. Jak dla mnie pseudopsychologiczny gniot wypełniony po brzeżek "blablaniem" o niczym. Przez pół książki autorka wypluwa się na temat swojego odchudzania i marudzeniu, jak to nigdy siebie nie lubiła. Myslałam, że będzie to cos bardziej w formie poradnika napisane, ale jednak autorka postanowiła pójść w nudną autoanalizę. takie rzeczy to się po pamietnikach pisze i chowa do szuflady, a nie wydaje ksiażkę i wyciaga od ludzi kasę nieświadomych zawartości ksiazki.
dzieki za opinie, juz sie ciesze ze nie zainwestowalam w ta ksiazke

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
emmm to i tak świetny wynik Ja się nie odważę policzyć moich kosmetyków Jest ich 70% mniej, ale nadal sporo
pochwal sie

Cytat:
Napisane przez nelyen Pokaż wiadomość
Heh, też wypracowuję swój stały kosmetyczny zestaw, ale do tej pory nie przyszło mi do głowy tego liczyć. Może dlatego, ze nie trzymam już nic zbędnego (no dobra, lakierów do paznokci mogłabym mieć mniej^^'). Cyferki nie robią jakoś na mnie wrażenia.
(...)
A makijaż? Tęsknię do czasu z przed kilku miesięcy kiedy też bez makijażu wyglądałam jak człowiek... Niestety końcówka ciąży robi z twarzy taką masakrę, że bez odrobiny minerałów mogę tylko iść straszyć
zawsze mnie ciekawia cudze "zbiory"
u mnie ciaza poprawila wyglad mojej skory i wlosow i az sie boje co bedzie jak zabraknie tej ekstra dawki estrogenu

Cytat:
Napisane przez OnaZakupoholik Pokaż wiadomość
Mam ponad 400 kosmetyków w domu spokojnie, nie odzywam się w tym temacie
ok, przynajmniej masz co minimalizowac

jak chcecie zobaczyc co mi zalega po szafkach to TU jest post ze zdjeciami


a tak calkiem na inny temat, to zaciekawila mnie ksiazka "Ekożycie pod lupą. Czy organiczne podejście do odżywiania, zdrowia, rodzicielstwa i środowiska sprawi, że będziesz szczęśliwszy"
i musze powiedziec ze jest swietna, napisana z rozwaga, mnostwo danych, argumenty z dwoch stron, a na dodatek cos dla mnie po poczatek jest o medykalizacji porodow (duzo przykladow, duzo statystyk).

kupilam tez Japonki nie tyją i się nie starzeją - fajny temat (tradycyjna, domowa kuchnia tokijaska) ale jezyk taki sobie, pani pieje peanem nt wyzszosci japonek. Za to jest znowu garsc statystyk, ktore robia wrazenie, no i sa przepisy

ostatnia pozycja to Dziecko dzień po dniu - Pameli Druckerman (tej od W PAryzu dzieci nie grymasz) ale raczej jest to niestety kopia tej pierwszej obliczona na ponozenie zarobku

nazbieralam 60zl kodow na woblinku wiec bedzie co wydawac na nowe ksiazki

juz sie czaje na Terapia pożywieniem. Dietetyka według tradycyjnej medycyny chińskiej i kilka innych

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2016-07-26 o 21:34
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 21:27   #2838
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

A czytalyscie Male życie? http://lubimyczytac.pl/ksiazka/299037/male-zycie

Ma skrajne opinie. I 800 stron

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-26, 22:25   #2839
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
A czytalyscie Male życie? http://lubimyczytac.pl/ksiazka/299037/male-zycie

Ma skrajne opinie. I 800 stron

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O tak..hit wsród moich homoznajomych. Dla mnie to zbyt przygnębiająca historia...

Polecam wszystkie książki Terzaniego szczególnie Powiedział mi wróżbita i Nic nie zdarza sie przypadkiem. I sagę rodzinna Fallaccii
Kapelusz cały w czereśniach - jak dla mnie to sa idealne książki na letnie wieczory.
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-27, 06:59   #2840
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Mam ją i czytam w wolnych chwilach, bo wozić nie dam rady, wiadomo. Zachęciła mnie prezentacja w Trójce, póki co jest w miarę ok
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 07:07   #2841
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Dziewczyny macie jakieś "domowe" sposoby na uspokojenie się? Coś się u mnie stało rano i nie mogę się uspokoić, a jestem w pracy i mam ciężki dzień (nie ma mowy o wzięciu wolnego). Od prawie godziny jestem na granicy płaczu, a jeszcze wiele godzin przede mną. To ma podłoże stresowe i właściwie nic nie mogę z tym zrobić niż tylko przeczekać.
Jakieś rady? Ćwiczenia oddechowe? Nie mam żadnej herbaty na uspokojenie nawet.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 07:23   #2842
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakieś "domowe" sposoby na uspokojenie się? Coś się u mnie stało rano i nie mogę się uspokoić, a jestem w pracy i mam ciężki dzień (nie ma mowy o wzięciu wolnego). Od prawie godziny jestem na granicy płaczu, a jeszcze wiele godzin przede mną. To ma podłoże stresowe i właściwie nic nie mogę z tym zrobić niż tylko przeczekać.
Jakieś rady? Ćwiczenia oddechowe? Nie mam żadnej herbaty na uspokojenie nawet.
Jeśli masz szansę na chwilę przerwy to wyjdź gdzieś i pooddychaj głęboko, spokojnie
Spróbuj usiąść, rozluźnić się i skupić na tu i teraz. Bez myślenia o tym co się stało i co będzie. Powiedz sobie ze zajmiesz się tym jak będziesz mogła, a teraz masz coś innego do zrobienia. Jak Scarlett O'Hara - "pomyślę o tym jutro". Pomysl: "jedna rzecz na raz". Skup się na tym co robisz.
Nie mam pojęcia czy to pomoże, mam nadzieję że choć trochę. Ściskam mocno i przesyłam dużo dobrej energii

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2016-07-27 o 07:25
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 07:39   #2843
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Ja bym dodała jeszcze, jesli masz możliwość, wypicie kubka melisy
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 07:50   #2844
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Dziewczyny macie jakieś "domowe" sposoby na uspokojenie się? Coś się u mnie stało rano i nie mogę się uspokoić, a jestem w pracy i mam ciężki dzień (nie ma mowy o wzięciu wolnego). Od prawie godziny jestem na granicy płaczu, a jeszcze wiele godzin przede mną. To ma podłoże stresowe i właściwie nic nie mogę z tym zrobić niż tylko przeczekać.
Jakieś rady? Ćwiczenia oddechowe? Nie mam żadnej herbaty na uspokojenie nawet.
Wiem, że prosisz o domowe sposoby. Ja byłam w podobnej sytuacji i kilka razy ratował się jednak tabletkach ziolowymi + picie melisy. Potem jednak okazali się, że mam mega nadczynność tarczycy, która min to powodowała, choć byłam pewna, że to przez pracę jestem taka zdenerwowana. Więc może wybierz się do lekarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 08:08   #2845
CptCook
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 556
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

O rety współczuje... Ja codziennie jestem bliska płaczu w pracy i to tylko ze względu na atmosferę..pozniej odreagowuje ten stres jak wyjdę. Ale na miejscu cieżko cos zaradzić... Ja czasami robię przysiady jako substytut sportu, albo oglądam sobie małe pandy na komputerze
__________________
zapuszczam włosy dla fundacji Rak'n'Roll

2017 - rok oszczędzania, rok bez zakupów
CptCook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 09:23   #2846
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez CptCook Pokaż wiadomość
O rety współczuje... Ja codziennie jestem bliska płaczu w pracy i to tylko ze względu na atmosferę..pozniej odreagowuje ten stres jak wyjdę. Ale na miejscu cieżko cos zaradzić... Ja czasami robię przysiady jako substytut sportu, albo oglądam sobie małe pandy na komputerze
Pandy super pomysł mnie jeszcze małe zwierzątka rozczulaja, albo jak się zwierzaki przytulaja a są z innych gatunków. Mega mi to poprawia humor i opinię o świecie

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Abi, łap Milo specjalnie dla Ciebie
http://www.boredpanda.com/cute-bulld...hiebutt-millo/
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 14:18   #2847
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Dziewczyny, dziękuję wam bardzo, przeczytałam to wszystko rano, ale nie mogłam odpisać.
Uspokoiłam się trochę, chociaż łzy mi stawały w oczach, ale tłumaczyłam się że się zaksztusiłam (zawsze mam na takie sytuację korzystam z tej wymówki, albo mówię że mam alergię). Robiłam głębokie wdechy i wydechy i starałam skupić się na pracy. W pewnym momencie nawet mi się udało, ale u mnie niestety taki silny stres przekłada się na problemy z jelitami i moje ciało zaczyna się zachowywać jak przy zatruciu pokarmowym (a i tak właśnie leczę jakiegoś wirusa ).
Bored Panda to u mnie jedna z ulubionych stron do czytania na codzień, dzięki wielkie za linka
U mnie to podłoże stresowe, ale zupełnie nie związane z pracą (tylko z życiem prywatnym), nie sądzę że są tu jakies przyczyny zdrowotne (chyba że zdrowia psychicznego ). Dzięki jednak za rady.
Tak swoją drogą, bo często czytam rady by przebadać sobie tarczycę. Czy można to robić tak profilaktycznie? Ja rzadko robię jakieś badania, tylko morfologię raz w roku i w sumie to nawet nie wiem czy nie powinnam zrobić sobie innych badań.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 14:37   #2848
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziękuję wam bardzo, przeczytałam to wszystko rano, ale nie mogłam odpisać.
Uspokoiłam się trochę, chociaż łzy mi stawały w oczach, ale tłumaczyłam się że się zaksztusiłam (zawsze mam na takie sytuację korzystam z tej wymówki, albo mówię że mam alergię). Robiłam głębokie wdechy i wydechy i starałam skupić się na pracy. W pewnym momencie nawet mi się udało, ale u mnie niestety taki silny stres przekłada się na problemy z jelitami i moje ciało zaczyna się zachowywać jak przy zatruciu pokarmowym (a i tak właśnie leczę jakiegoś wirusa ).
Bored Panda to u mnie jedna z ulubionych stron do czytania na codzień, dzięki wielkie za linka
U mnie to podłoże stresowe, ale zupełnie nie związane z pracą (tylko z życiem prywatnym), nie sądzę że są tu jakies przyczyny zdrowotne (chyba że zdrowia psychicznego ). Dzięki jednak za rady.
Tak swoją drogą, bo często czytam rady by przebadać sobie tarczycę. Czy można to robić tak profilaktycznie? Ja rzadko robię jakieś badania, tylko morfologię raz w roku i w sumie to nawet nie wiem czy nie powinnam zrobić sobie innych badań.

Mam nadzieję, że już Ci lepiej? Może przydałoby Ci się kilka dni wolnego? Czy wolisz być w pracy żeby nie siedzieć w domu i nie myśleć?


Nie tylko można, ale nawet trzeba Zrób obowiązkowo TSH, FT3 i 4. Dzisiaj mnóstwo osób ma problemy z tarczycą.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 17:50   #2849
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Abi, trzymam kciuki za polepszenie samopoczucia .

Dziewczyny, czy któraś z Was mieszka we Wro?
Wizażanka pilnie w potrzebie. Jakby co, dajcie znać na priv .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-27, 21:06   #2850
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: W drodze do minimalizmu, czyli kiedy mniej znaczy więcej - cz. III

Cytat:
Napisane przez OnaZakupoholik Pokaż wiadomość
Mam ponad 400 kosmetyków w domu spokojnie, nie odzywam się w tym temacie
O matko, nawet nie wiem gdzie miałabym schować tyle kosmetyków Chyba masz na nie osobną komodę.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-28 18:56:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.