Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, stylizacje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-29, 20:12   #1
cynaa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10

Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, stylizacje


Witam
Mam nietypową figurę, trudną dla jakichkolwiek stylizacji. Z tych wszystkich typów najbardziej pasuje to kategorii gruszki: szerokie biodra, masywne uda, ale wąskie ramiona i mały biust. Chciałabym w tym wątku podzielić się i zarazem dostać od Was porady na temat ubierania się, jak i nie noszenia ubran, ktore podkreslaja mankamenty takiej sylwetki. Z gory dziekuje za wszystkie sugestie. Najlepsze są te, które znacie z autopsji, bo przeczytałam juz wiele artykułów na ten temat, a nieraz byly teksty, ktore byly zaprzeczeniem siebie...?

Na pierwszy ogień biore spodnice:
Zle wyglada sie z spodnicach typu bombki i tulipany, bo podkreslaja miejsca najbardziej szerokie. Zwłaszcza spodnice w wersji mini. Koncza sie na wysokosci masywnych ud. Zle wygladaja rowniez spodnice tzw. lambadówy. Spódnica uszyta z falban znacznie poszerzy okolice bioder i ud.

Najlepsze beda spodnice w ksztalcie trapezu, rozszerzajace sie od linii talii lub ołówkowe. Nie umieszczam zdjec bo chyba jest jasne o jakie fasony mi chodzi...?

Chcialabym zebyscie dopisaly liste spodnic, jezeli macie podobny problem z figura, ktorych najlepiej nie nosic bo wyglada sie niezbyt korzystnie. Mialam ochote kupic spodnice do polowy ud w ksztalcie bombki. Po zalozeniu jej w sklepie niestety musialam pozegnac sie z wizja jej noszenia. Zaoszczecie mi stresow i prosze Was o porade z gory dziekuje
cynaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 20:30   #2
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Też mam taką figurę chociaż możliwe, że sobie trochę wmawiam, bo baaardzo dużej różnicy między ramionami a biodrami nie widać.

Chodzi Ci tylko o spódnice? Bo na pewno odpadają np. spodnie rurki, albo legginsy i krótkie tuniki.

Ja uważam, że sukienki do kolan są idealne - chociaż łydki mam spore, to odcięcie w okolicy kolana wygląda dość korzystnie. Ponoć nie powinno się nosić spódnic do połowy łydki, bo odcięte w najszerszym miejscu też wyglądają źle.

Bezczelnie wrzucę tu swoje zdjęcie żebyś zobaczyła o czym mówię przepraszam za jakość


http://i17.photobucket.com/albums/b8...toprzyciam.jpg
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 21:00   #3
cynaa2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 10
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

u mnie tez duzej roznicy miedzy szerokosci bioder a ramion nie ma ale mam szerokie uda wiec dol jest szerszy od gory..

rurki zdecydowanie odpadaja! zbyt sa obcisle by jeszcze eksponowaly nierownosci nog!

ze spodni odpadaja tez: pumpy, cygaretki (proste, długosc 3/4), bryczesy ( z duzymi kieszeniami na biodrach, jak na zdjeciu)

00270f.jpg
cynaa2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 21:51   #4
princess_m
Raczkowanie
 
Avatar princess_m
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 479
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

ja też mam podobną figurę ale nie mam bardzo masywnych ud chociaż są szerokie biodra ;/ i mi wcale nie pasuja ołówkowe spodnice bo jeszcze bardziej to wszystko podkreślają a już jakakolwiek spodniczka prosta i z satyny to odpada ostatnio mierzyłam sukienke na wesele chociaz nosze rozmiar S to był ogromny kłopot z kupnem, bo i tak wiekszość jest uszyta na dziewczyny które maja wszedzie prosto czyli męski typ sylwetki

a przy małym biuście to wszystkie marszczenia optycznie powiększają go dekolt w serek też ładnie modeluje

u mnie zawsze koledzy mówia "dupka w gruszkę idealny materiał na żone"
princess_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-30, 07:40   #5
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Ja też niestety jestem gruszką
Tylko mam wrażenie, że nie pasuje mi kompletnie nic... Cóż, będę musiała rozejrzeć się za jakąś ołówkową spódnicą do przymierzenia, bo wydawało mi się, że takie spódnice są tylko dla tych prostytch i szczuplutkich

Aby wyeksponować górę bardzo dobre są żakiety z szeroko rozstawionymi klapami, wspomniane marszczenia w okolicach biustu...

U mnie dodatkowym problemem jest lordoza - mam zbyt wygiętą dolną część pleców w przód, przez co wydaje się, jakbym miała wystający tyłek, a wszystkie bluzki i sukienki mi się tam marszczą
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 17:23   #6
gosiak56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 12
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Ja też jestem typową gruszką ale nie zgodzę się z Wami jeśli chodzi o rurki... Nie nosze takich strasznie opinających łydki ale jednak zwężane i w takich spodniach czuję się najlepiej i mam wrażenie ze najlepiej wyglądam. Dobrze dobrana góra i szpilki i moim zdaniem jest super.
Do tego wszelkiego rodzaju bolerka i kamizelki... najlepiej nie zapięte... nawet na zwykłym t-shircie wyglądają fajnie i wyrównują proporcje.
W wielu miejscach piszą, że salma hayek czy beyonce to gruszki ale one chyba maja troche wieksze biusty... przy moim malutkim biuscie roznica miedzy góra a dolem jest wielka i trudno to naprawic
gosiak56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 17:41   #7
lourose
Wtajemniczenie
 
Avatar lourose
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 494
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Ja też gruszkowa
Rozmiar dołu: 40 lub 42
Góra : 36 lub 38

Co do rurek - mam jedne, z wysokim stanem. Czuję się w nich dobrze. To samo bombki - dla mnie są swietne, bo uda i pupa się chowają a wystają w miarę zgrabne łydki.
Bolerka - owszem, ale ich nie znoszę :/

Edytowane przez lourose
Czas edycji: 2009-08-14 o 17:41 Powód: literówki
lourose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-14, 18:06   #8
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Cytat:
Napisane przez princess_m Pokaż wiadomość
u mnie zawsze koledzy mówia "dupka w gruszkę idealny materiał na żone"
A to z Dnia Świra jest

Ja też niestety grucha, i to taka konkretna. Bo biustu nie mam praktycznie wcale, płaska decha a tyłek co założe, to wydaje mi się wielka na potęgę ;/
Rurek się boję jak ognia, kupuję raczej szersze eleganckie spodnie. Ale i tak mam wątpliwości czy wyglądam ok. Bluzki nosze raczej przystające do ciała. Nie wiem czy to dobrze?

Edytowane przez azure
Czas edycji: 2009-08-14 o 18:07
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 18:29   #9
pinksnickers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 342
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Podnoszę

ja noszę rurki i tylko rurki biodrówki. Za to ze spódnicami mam problem... nie wiem w jakiej mi dobrze.
pinksnickers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 18:33   #10
lourose
Wtajemniczenie
 
Avatar lourose
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 494
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Cytat:
Napisane przez pinksnickers Pokaż wiadomość
Za to ze spódnicami mam problem... nie wiem w jakiej mi dobrze.
Bezpieczny jest zawsze krój trapezowy, w kształcie litery A.

Chociaż kupiłam sobie wczoraj pencil dress i muszę powiedziec, że kształt pupy jest hmm.... apetyczny w takiej kiecce.
lourose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 18:48   #11
zmija19
Zadomowienie
 
Avatar zmija19
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suffolk
Wiadomości: 1 918
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

hej ja też jestem raczej gruszką choć nie mam róznicy w proporcjach między ramionami i biodrami ale uda mam masywniejsze przez co to czyni mnie gruszką ale nie zgodzę się co do spodni ja noszę rurki albo prosta nogawke i wyglądam w nich najlepiej + do tego zazwyczaj tunike luzna a jesli jest obcisła to zakładam pasek na wysokość bioder
zmija19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-14, 19:56   #12
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Cytat:
Napisane przez pinksnickers Pokaż wiadomość
Za to ze spódnicami mam problem... nie wiem w jakiej mi dobrze.
Ja odwrotnie. Właściwie tylko ze spódnicami nie mam problemu ostatnio zresztą lubuję się w spódnicach bo zawsze wygląda się w nich dobrze. Wybieram te w literę A i jest super, zwiewnie i lekko. A ostatnio skusiłam się nawet na jedną ołówkową dłuższą i o dziwo wygląda super (przynajmniej tak mi się wydaje).

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez zmija19 Pokaż wiadomość
do tego zazwyczaj tunike luzna a jesli jest obcisła to zakładam pasek na wysokość bioder
Ja natomiast mam problem z tunikami. Boję się ich, bo zazwyczaj podkreślają biust, są wycięte, a ja tam nic nie mam
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 20:58   #13
basik25
Raczkowanie
 
Avatar basik25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kieleckie
Wiadomości: 119
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

http://www.thechicfashionista.com/pear-body-shape.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pear1710_468x953.jpg (116,6 KB, 371 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (37,2 KB, 320 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (45,8 KB, 243 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (52,6 KB, 216 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (30,6 KB, 303 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (90,2 KB, 268 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (40,7 KB, 280 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 7.jpg (43,8 KB, 202 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (39,2 KB, 181 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (25,3 KB, 249 załadowań)
__________________
Waga
Start: 17.11. 2011
Jest: 62,5
59,5
Będzie: 52
Rower to jest to!!!!
basik25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 21:06   #14
basik25
Raczkowanie
 
Avatar basik25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kieleckie
Wiadomości: 119
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

http://stylio.pl/porady-fasony-dla-figury-kregiel
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10.jpg (40,4 KB, 144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (25,3 KB, 115 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (27,7 KB, 231 załadowań)
__________________
Waga
Start: 17.11. 2011
Jest: 62,5
59,5
Będzie: 52
Rower to jest to!!!!
basik25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 23:17   #15
pinksnickers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 342
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

a co ze stanem spódnicy? Może być podwyższony czy raczej na wysokości bioder czy talii? Jak nosicie spódnice?
pinksnickers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 08:26   #16
orzeszek01
Zakorzenienie
 
Avatar orzeszek01
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 9 753
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

zawsze myslalam ze jestem gruszka,bo mam szerokie biodra,aczkolwiek mam tez duzy biust i sie zastanawiam jakim jestem typem.

A tak w ogole to gruszki sa sexy ~!
__________________
Yesterday I was sad
Today I am happy
Yesterday I had a problem
Today I still have a problem
But today I changed the way I look at it

orzeszek01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 08:51   #17
basik25
Raczkowanie
 
Avatar basik25
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kieleckie
Wiadomości: 119
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

article2.jpg


http://www.littlewoods.com/rf/static...=landingpage21
__________________
Waga
Start: 17.11. 2011
Jest: 62,5
59,5
Będzie: 52
Rower to jest to!!!!
basik25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 16:31   #18
pinksnickers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 342
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

bomba!
pinksnickers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 20:35   #19
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Cytat:
Napisane przez pinksnickers Pokaż wiadomość
a co ze stanem spódnicy? Może być podwyższony czy raczej na wysokości bioder czy talii? Jak nosicie spódnice?
Podbijam pytanie
sama kupuję raczej biodrówki, ale nigdy nie zastanawiałam się jaki krój jest odpowiedni. Tak samo ze spodniami - lepsze biodrówki czy podwyższony stan?
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-16, 08:54   #20
lourose
Wtajemniczenie
 
Avatar lourose
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 494
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie
sama kupuję raczej biodrówki, ale nigdy nie zastanawiałam się jaki krój jest odpowiedni. Tak samo ze spodniami - lepsze biodrówki czy podwyższony stan?
Ja kupuję spódnice i spodnie które sięgają mniej więcej 4cm przed pępek bo mam lekki brzuszek :p a do tego wąską talię więc mam duży problem z kupnem spodni tak żeby przeszły przez uda a nie odstawały w talii.
lourose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 09:16   #21
Jessiczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zzzz kanapy ;-p
Wiadomości: 720
GG do Jessiczka
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Cytat:
Napisane przez orzeszek01 Pokaż wiadomość
zawsze myslalam ze jestem gruszka,bo mam szerokie biodra,aczkolwiek mam tez duzy biust i sie zastanawiam jakim jestem typem.

A tak w ogole to gruszki sa sexy ~!

orzeszek ja tez myslalam ze jestem grucha ale ten biust wiec moze klepsydra hmmmm ?
__________________
...KtÓż Z NaS kOcHa NiE gŁuPiEjĄc PrZy TyM...
Jessiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 10:55   #22
roxana222
Zakorzenienie
 
Avatar roxana222
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 599
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Też jestem gruszką .

To tego mam wystające boczki i brzuch (a mam 16 lat ).

Co mogę nosic by te boczki zakryc??
roxana222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 15:17   #23
d5e122ca61e6f552e62c3b063bbe18e6104816de_6588c601bcce8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 485
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Treść usunięta
d5e122ca61e6f552e62c3b063bbe18e6104816de_6588c601bcce8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 19:21   #24
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

[1=d5e122ca61e6f552e62c3b0 63bbe18e6104816de_6588c60 1bcce8;13758982]Treść usunięta[/QUOTE]
Te spódnice jakiej długości kupujesz?

PS do wszystkich. Czy taka dzianinowa sukienka jak w załączniku nadaje się dla gruszek?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sukienka.jpg (47,2 KB, 88 załadowań)
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 19:36   #25
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Witajcie, zgłasza sie kolejna gruszka ;-) gore mam w rozmiarze 36, dol o rozmiar wiekszy. zdarzylam juz nawet ta swoja figure polubic, jedyne co mnie dręczy to dosc rozbudowane miesnie lydek przy smuklych udach (zegnaj mini.... ) Moze opisze swoje patenty na zrownoważenie sylwetki
- podstawa to dobrze dobrany stanik, o odpowiednio ścisłym obwodzie i wystarczająco duzych miseczkach. Polecam wątek stanikowy na wizazu albo balkonetke. Od siebie dodam ze po kilku miesiacach od "uswiadomienia" stanikowego ubylo mi 5cm pod biustem, a w biuście doszlo 4cm ciałka ktoro wczesniej bylo "rozsmarowane" przez podjeżdzające staniki.
- spodnie nosze lekko rozszerzane, do wysokich butow pozwalam sobie na proste, w ciemnych kolorach. Z rurkami niestety nie bylam w stanie sie zaprzyjaznic, bo u mnie dochodzi kompleks wielkich stop..
-bluzki z dekoltem amerykanskim (uwielbiam ;-)), w łódke, lejacy, czasem w serek, natomiast unikam ciemnych kolorow, noszenia gory bez zadnego dekoltu(tshirty). Warto zwrócic uwage na bluzki odcinane pod biustem, wygladamy w nich dobrze o ile przeciecie rzeczywiscie przebiega pod biustem i go nie kroi w polowie. Dotychczas udalo mi sie kupic tylko jedna naprawde pasujaca bluzke koszulowa, ktora jest odpowiednio taliowana, czyli od polowy dlugosci ma zaszewki podkreslajace smukla talie. ostatnio mierzylam bluzke z pionowym marszczeniem miedzy piersiami i wygladalo to calkiem niezle.
- z dodatkow lubie luzne szale dodajace ciala w gornych partiach, wystrzegam sie noszenia duzej torebki na wysokosci bioder bo mam wrazenie ze to jeszcze je powieksza, tuniki ktore mierzylam konczyly sie w najszerszym miejscu w biodrach i to nie byl najlepszy pomysl
- niedawno mialam wesele, wybralam sukienke na cienkich ramiaczkach, z bardzo delikatnie rozszerzajacym sie dołem, bylo ok, w trakcie poszukiwan spotkalam sukienke marzenie - amerykanski dekolt, wąska w tali, z trapezowym dolem do kolan, niestety byla to ostatnia sztuka, krzywo uszyta i krawcowa powiedziala ze nie jest w stanie nic zrobic. oddalam...

mam tez kilka pytan - gdzie najszczesciej przebiega wam granica miedzy góra a dołem ubrania - w tali, nizej, a moze ponizej posladkow?
-gdzie kupujecie te trapezowe spodnice? bo ja jakos nie widze ich za duzo w sklepach,
- czy spodnica tulipanek musi na nas zle wygladac? nie wiem czy mierzylam jakies niedopasowane czy to kwiestia mojej sylwetki...
pozdrawiam ;-)
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 23:34   #26
ronja
Zadomowienie
 
Avatar ronja
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 385
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

To ja się dopisuję do gruszeczek Tak jak jedna z poprzedniczek - góra w rozmiarze 36/38, dół 40.
Prawie nie noszę spodni, za to rewelacyjnie sprawdzają się trapezowe i rozkloszowane spódnice (te ostatnie - najlepiej z koła, do kolan albo do pół łydki). Zdecydowanym hitem są natomiast sukienki odcinane pod biustem, co wszystkim gruszeczkom polecam - podkreślają ramiona, z lekkim drapowaniem mogą powiększać optycznie biust i ładnie rozchodzą się na biodrach, dzięki czemu wygląda się smukło i lekko. Ostatnie moje odkrycie to sukienki z gorsetową górą i podwyższonym stanem - ukrywają brzuszek i biodra, a wyglądają niesamowicie efektownie - a coraz częściej można je spotkach w wersjach do noszenia na codzień, nie tylko imprezowe. Tego typu odcinane pod bistem kiecki noszone z szerokim paskiem pod biustem dają wrażenie bardzo cienkiej talii. Mogą też być sukienki szmizjerkowate, modne ostatnio "shirt dress", oraz trapezowate, w kształcie litery A.
Super wyglądają z dłuższym, cienkim kardiganem za pupę, świetnie wysmukla.

Odwiecznym problemem jest kupienie marynarki - w ramionach są za szerokie, a na ostatni guzik na dole ciężko się zapiąć. Na razie kupowałam mniejsze, dopasowane w ramionach i po prostu nosiłam rozpięte. Macie jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p&b4.jpg (44,5 KB, 74 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0356.jpg (25,9 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0712.jpg (36,3 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0858.jpg (65,0 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1097.jpg (75,6 KB, 115 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18145410.jpg (51,2 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 210438934_o.jpg (54,2 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1585.jpg (43,1 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1531.jpg (40,9 KB, 95 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0603.jpg (21,0 KB, 77 załadowań)
ronja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 00:00   #27
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Też jestem gruszką-rozmiar 36, bardzo mały biust ,który już raczej taki zostanie,mocno wcięta wąska talia.
I nie narzekam.Pasują mi spódnice ołówkowe,pasuje wysoki stan.
Jeśli chodzi o kolory kładę nacisk na górę-to ona ma odciągać uwagę od neutralnego dołu.Podkreślam talię, noszę bluzeczki z kołnierzykami,żabotami itp.,sweterki z dekoltem V i w łódkę,usztywniane staniki.
Grunt to uprawiać sport i mieć dobre proporcje ciała czyli całość w jednym rozmiarze.Trzeba trenować ramiona i tyłek-wtedy nasza sylwetka jest proporcjonalna.
Dobrze ubrana i wysportowana gruszka z powodzeniem udaje ideał kobiecej sylwetki czyli klepsydrę.Łatwiej nam niż dziewczynom o innych typach sylwetek więc nie marudźmy.
Może za jakiś czas z nudów w końcu wrzucę tu do działu szafa moje ciuchy to będzie można podpatrzeć jak się ubieram-mam na myśli fasony ciuchów bo reszta rzecz gustu i stylu każdej z nas.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 11:34   #28
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Cytat:
Napisane przez All_that_jazz Pokaż wiadomość
Dobrze ubrana i wysportowana gruszka z powodzeniem udaje ideał kobiecej sylwetki czyli klepsydrę.Łatwiej nam niż dziewczynom o innych typach sylwetek więc nie marudźmy.
.
dokladnie tak, przy odrobinie wysilku dysproporcja sylwetki wcale nie musi sie rzucac w oczy, widze to na wlasnym przykladzie gdy ide kupowac spodnie i prosze o rozmiar 38-40 sprzedawczynie sugerujac sie nieduzą "góra" radzą wziac 36.
jesli chodzi o zdjecia ubran to bardzo prosze jakos latwiej mi sie przekonac do nowych fasonow widzac je na osobie o podobnej sylwetce.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:07   #29
Mycha
Raczkowanie
 
Avatar Mycha
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 418
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

Mogę spytać jakie nosicie spodnie? Ja tam we wszystkich wyglądam jak klocek.
Mycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 14:24   #30
201711060955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 318
Dot.: Typ figury gruszka - szerokie biodra, wąskie ramiona, mały biust - porady, styl

według mnie ołówkowe spódnice, spódnice tulipany oraz spodnie rurki jeszcze bardziej podkreślą szerokie biodra i pupę u gruszki

zaś w sam raz będą
  • spodnie z prostymi nogawkami, nie zwężane ku dołowi (dla mnie grubsze nogi w rurkach wyglądają jak dwa baleronki),
  • spódnice w kształcie litery "A"
  • wszelkie spódnice bombki, które nie opinają bioder i pupy
  • ciemniejszy dół i jaśniejsza góra stroju
201711060955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:08.