Chcę schudnąć 10 kg do końca marca. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-26, 16:34   #1
sharone77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 12

Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.


Zapraszam wszytskie chętne dziewczyny które mają podobny cel , ale nie mogą się zmobilizować.

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Nie ma chętnych no nie uwierzę.
sharone77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:20   #2
hogatka
Raczkowanie
 
Avatar hogatka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Miasto z morza i marzeń :)
Wiadomości: 127
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Hej, tak to bywa ... ale ja mogę się przyłączyć . Faktycznie mimo marzeń o szczuplejszej figurze, moja motywacja ulotniła się gdzieś. Może to wynik zmęczenia, a może rezygnacja ... W każdym bądź razie takie 8 -10 kg mniej bardzo by mi się przydało. Próbowałam już wiele razy, jakoś zawsze bez skutku.

Masz jakiś konkretny plan? Wypatrzoną dietę, czy po prostu redukcja ilości pochłanianego jedzenia i ruch?

Pozdrawiam
__________________
...65 ...64...63...62,3...62...61...60 ...59...58...57 ...56...55...

... będzie OK ...
hogatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:27   #3
liliowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 29
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Też szukam motywacji... Może Wy mi ją dacie? . Bo lato coraz bliżej a wagi coraz więcej :/
__________________
Wymiana kosmetyków - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=399871
Wymiana książek - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=402818
liliowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 17:36   #4
hogatka
Raczkowanie
 
Avatar hogatka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Miasto z morza i marzeń :)
Wiadomości: 127
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Postanowiłam obie wyznaczyć takie przystanki pośrednie na drodze do idealnej wagi, np. zgubić 3 kg do połowy lutego. Jest to osiągalne i na trudny początek nie powinno być zniechęcające. Dalej wyznaczę sobie kolejny cel.
__________________
...65 ...64...63...62,3...62...61...60 ...59...58...57 ...56...55...

... będzie OK ...
hogatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 18:25   #5
liliowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 29
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

dobry pomysł, większa radość jak osiągniesz efekt chociaż dopiero cząstkowy . a jakieś metody? bo ja poszukuję jakieś ciekawej diety (jedz połowę na mnie nie działa: zawsze ale to zawsze sie na coś skuszę, muszę mieć sztywno wyznaczony plan).

Btw Hogatka, zaczynamy ponownie, ja ważę 62
__________________
Wymiana kosmetyków - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=399871
Wymiana książek - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=402818
liliowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 20:34   #6
adziorek1990
Idiotka
 
Avatar adziorek1990
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Z daleka.
Wiadomości: 12 864
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Polecam dietę MŻ-WR <mniej żarcia więcej ruchu> I oczywiście wyeliminowanie słodyczy, jasnego pieczywa... Jeść co 2-3h...regularnie...pomiędz y posiłkami nie podjadać...i dziennie jeść 4-5 posiłków..No i ruch,ruch,ruch...szybki spacer, rower stacjonarny, orbitrek czy stepper..!Ah no trzeba pić dużo wody..
__________________
Jedyny łatwy dzień był wczoraj.


Bynajmniej ≠ Przynajmniej!
adziorek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 10:44   #7
maartusiaa162
Raczkowanie
 
Avatar maartusiaa162
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 334
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

hej ja tez chcialabym sie do was przylaczyc chce schudnac tak jak w temacie ok 10 kg do kwietnia
__________________
01.06.2012 r
76 - 75 - 74 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62- 61 - 60

maartusiaa162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 16:50   #8
ewcia 27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 78
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

liliowo
Tak samo jak ja muszę mieć plan żywienia
Ja obecnie jestem na diecie ONZ i powiem ci że czuję się lekka i najedzona i chudnę czasami coś podjem i mimo to chudnę
ewcia 27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 17:39   #9
ultra8violet
Przyczajenie
 
Avatar ultra8violet
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiadomości: 24
GG do ultra8violet
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Hej ho Jeśli mogę to też się przyłączam. Jestem na diecie 'ograniczającej' no i oczywiście włączającej więcej ruchu. Jednak jak wiadomo w kupie siła i większa motywacja ^^ Pozdrawiam i życzę powodzenia
ultra8violet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 19:24   #10
hogatka
Raczkowanie
 
Avatar hogatka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Miasto z morza i marzeń :)
Wiadomości: 127
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Hej Dziewczyny

Ja już trochę popróbowałam diet. Stosowałam dietę białkową, faktycznie zjechały mi 4kg, ale brakowało mi warzyw. Co prawda w tej diecie warzywa się uwzględnia, ale mi jakoś było za mało. Bardzo mi się podoba dieta Montignac. Właściwie to chyba powinno się to określać jako sposób żywienia. Jestem na etapie wprowadzania tego sposobu w życie, póki co zapoznaję się z wszystkimi założeniami i powoli zaczynam się do tego stosować. Nie chcę od razu odciąć się od wszystkich grzeszków, nigdy mi się nie udawał taki trik i tak czy siak ulegałam słabościom. Ograniczyłam węglowodany, jeszcze czasem pochłone jakieś ciasteczko, ale nie jest to już ciągłe podjadanie. Do pracy komponuję sobie przeróżne sałatki, mnóstwo świeżych zielonych listków, pomidorki, ogórek, odrobina oleju ryżowego i zioła. Przemiana materii zaczyna się poprawiać. Jem 3 - 5 razy dziennie i pilnuję , by nie łączyć w posiłkach pewnych grup produktów. I oczywiście duuużo piję - woda mineralna i ulubione herbaty (zielona i czerwona) towarzyszą mi cały czas. Myślę, że od poniedziałku zacznę restrykcyjniej spoglądać na jedzenie, w sensie jakościowym oczywiście.

I zaczynam śmigać na siłownię

A jak Wasze plany?
__________________
...65 ...64...63...62,3...62...61...60 ...59...58...57 ...56...55...

... będzie OK ...
hogatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 20:42   #11
MalinoweMarzenia
Raczkowanie
 
Avatar MalinoweMarzenia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 347
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Cytat:
Napisane przez adziorek1990 Pokaż wiadomość
Polecam dietę MŻ-WR <mniej żarcia więcej ruchu> I oczywiście wyeliminowanie słodyczy, jasnego pieczywa... Jeść co 2-3h...regularnie...pomiędz y posiłkami nie podjadać...i dziennie jeść 4-5 posiłków..No i ruch,ruch,ruch...szybki spacer, rower stacjonarny, orbitrek czy stepper..!Ah no trzeba pić dużo wody..
Zgadzam sie w 1oo % , ja również stosuję sie do tej diety ,lecz cieniutko u mnie z tym ruchem ,mam nadzieje ,że niedługo to sie zmieni
__________________

MalinoweMarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-27, 21:54   #12
mimek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 15
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Witajcie dziewczyny!

Zapraszam tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post16730770

Razem damy radę


Ja też mam zamiar schudnąć ale ciut więcej niż 10 kg i na razie dobrze mi idzie
mimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 09:41   #13
orchid3aa
Raczkowanie
 
Avatar orchid3aa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Słone/ Zielona Góra
Wiadomości: 39
GG do orchid3aa
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

JA CHCĘ SCHUDNĄĆ 16 KG z 65 na 49 przy wzroście 160cm ja stosuję dietę taką że mniej jem, mniej jem tłuszczu staram się wybierać wszystko chude(np nabiał 0% albo odtłuszczony) i bez tłuszczu ponieważ gdy zabiorę organizmowi tłuszcz ten zacznie czerpać go z magazynku czyli wielkiej faldy na brzuchu tak mi powiedział dietetyk. Oczywiście ze słodyczami można się pożegnać czipsy ziemniaki i chleb pszenny tez odpadają nie jem też makaronu i białego ryżu. Jem wszelkiego rodzaju warzywa świeże albo na parze i sosem np. włoskim (KNORR) z jogurtem naturalnym albo tylko wodą jem dużo ryby makrela tuńczyk łosoś dorsz śledzie ale nie w oleju !!! Jem jaja a jako dodatek używam musztardę, nie słodzę cukrem nie pije kolorowych napojów a przepraszam tylko kawę słodzę jedyna przyjemność do tego jem tylko chude mięso np. kurczak indyk nic poza tym ale to bardzo rzadko i pieczone w rękawie bez tłuszczu no i owoce bez przesady bo maja dużo cukrów ale pałaszuje bez wyrzutów jak mam ochotę. Dni kryzysu są najgorsze teraz właśnie mam kryzys więc szukam inspiracji i motywacji.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

oczywiście woda woda!!! jem mało ale często i ruch spacery trochę gimnastyki mam nadzieje ze będą rezultaty
__________________
14.05.2015-----> najpiękniejszy dzień w życiu. Zaczęło bić malutkie serduszko we mnie!

Wstępna diagnoza-----> DZIEWCZYNKA
orchid3aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 12:20   #14
sharone77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 12
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

No cieszę się że się dołączyłyście . Konkretny plan hm ? jak narazie zamierzam mniej jesc i wiecej się ruszac. A jaka jest wasza wymarzona waga?Pozdrawiam
sharone77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:16   #15
liliowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 29
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Cytat:
Napisane przez ewcia 27 Pokaż wiadomość
liliowo
Tak samo jak ja muszę mieć plan żywienia
Ja obecnie jestem na diecie ONZ i powiem ci że czuję się lekka i najedzona i chudnę czasami coś podjem i mimo to chudnę
ONZ? a coz to takiego?

Moja wymarzona waga to mysle ze 54. zreszta nie tak bardzo uzalezniam sie od wagi ale po prostu od wygladu, zebym sie dobrze czula
__________________
Wymiana kosmetyków - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=399871
Wymiana książek - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=402818
liliowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 13:23   #16
orchid3aa
Raczkowanie
 
Avatar orchid3aa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Słone/ Zielona Góra
Wiadomości: 39
GG do orchid3aa
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

moja wymarzona waga to 49kg
__________________
14.05.2015-----> najpiękniejszy dzień w życiu. Zaczęło bić malutkie serduszko we mnie!

Wstępna diagnoza-----> DZIEWCZYNKA
orchid3aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 15:29   #17
orchid3aa
Raczkowanie
 
Avatar orchid3aa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Słone/ Zielona Góra
Wiadomości: 39
GG do orchid3aa
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

no właśnie co to ONZ???????????????
__________________
14.05.2015-----> najpiękniejszy dzień w życiu. Zaczęło bić malutkie serduszko we mnie!

Wstępna diagnoza-----> DZIEWCZYNKA
orchid3aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 00:44   #18
slonkom
Raczkowanie
 
Avatar slonkom
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 492
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Cytat:
Napisane przez sharone77 Pokaż wiadomość
No cieszę się że się dołączyłyście . Konkretny plan hm ? jak narazie zamierzam mniej jesc i wiecej się ruszac. A jaka jest wasza wymarzona waga?Pozdrawiam
hej dziewczynki

ja tez sie dolaczam!
bo nie wiem czy Wy tez tak macie ale moja waga lazienkowa jest jakas zepsuta chyba... ciagle pokazuje mi za duzo kilogramow
chyba musze z nia na powaznie porozmawiac...
slonkom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 11:24   #19
sharone77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 12
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

witam wszystkie !! Proponuje zebyśmy zaczeły od 1 lutego hm? widze ze juz ekipa się zebrała . Moja wymarzona waga to też 49 47 .Co wy na tą moja propozycje z tym startem? Pozdrawiam !!
sharone77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-29, 12:28   #20
maartusiaa162
Raczkowanie
 
Avatar maartusiaa162
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 334
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Cytat:
Napisane przez sharone77 Pokaż wiadomość
witam wszystkie !! Proponuje zebyśmy zaczeły od 1 lutego hm? widze ze juz ekipa się zebrała . Moja wymarzona waga to też 49 47 .Co wy na tą moja propozycje z tym startem? Pozdrawiam !!
ja jestem za
__________________
01.06.2012 r
76 - 75 - 74 - 73 - 72 - 71 - 70 - 69 - 68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62- 61 - 60

maartusiaa162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 14:01   #21
MalinoweMarzenia
Raczkowanie
 
Avatar MalinoweMarzenia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 347
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Cytat:
Napisane przez sharone77 Pokaż wiadomość
witam wszystkie !! Proponuje zebyśmy zaczeły od 1 lutego hm? widze ze juz ekipa się zebrała . Moja wymarzona waga to też 49 47 .Co wy na tą moja propozycje z tym startem? Pozdrawiam !!
Bardzo chciałabym się dołączyć .!
Moja wymarzona waga to tak ok 55 ,mam nadzieję,że mi się uda

Jestem za !
__________________

MalinoweMarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 15:36   #22
miiilenka
Zadomowienie
 
Avatar miiilenka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 960
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Hej mozna sie dolaczyc? szukalam dlugo watku jakiegos w tym czasie co sie startuje
Waze troche za duzo, chce schudnac z 15 kg. Odkad poszlam na studia i zamieszkalam z tz upaslam sie jak orka. od tygodnia mniej jem i zdrowiej i cwicze w domu. cgce te 15 kg zrzucic do maja/czerwca zeby jakos na obronie wygladac

To ja sie przedstawie moze, bo tak bezosobowo to tez nam nie bedzie dobrze szlo. Na imie mi Milena, lat 21, studentka administracji na III roku witam
__________________


CI
ASTKO-minuta w ustach,godzina w żołądku,całe życie w biodrach


http://www.youtube.com/watch?v=j6QogAYG2ck LILU - SŁODKICH SNÓW
miiilenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 17:08   #23
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Witaj!

Jeżeli jest to dopiero Twój początek odchudzania powinnaś dobrze zapoznać się z informacjami dotyczącymi odżywiania, jak też Twoja wiedza dotycząca składników pokarmowych, czy poprawnego komponowania jadłospisów powinna być poszerzona.

Na samym początku zastanów się czy, aby na pewno diety potrzebujesz. Pamiętaj, nie da się schudnąć miejscowo. Nie ma specjalniego przekaźnika, którym zaznaczysz, że chcesz, aby tłuszczyku ubyło z brzucha. Na nieszczęście wielu kobiet coś takiego nie istnieje. Chudnąc, chudniesz z każdej partii ciała. Zarówno twarz się wyszczupli, jak też biust również straci na swoim obwodzie. Jeżeli zależy Ci na wymodelowaniu konkretnej partii ciała zdecydowanie bardziej polecam swoją uwagę skupić na ćwiczeniach, w tym pomocne Ci będzie podforum >>Fitness<<

Jeżeli jednak dojdziesz do wniosku, że dieta to, to czego Ci trzeba musisz swoją wiedzę dotyczącą odżywiania znacznie powiększyć, aby sobie nie zrobić krzywdy. Źle skomponowana dieta może w naszym organizmie dokonać dużego spustoszenia. Myślę, że łamliwe paznokcie, wypadające włosy i szara skóra to nie to, czego kobiety oczekują.

Od czego zacząć?
Ważne jest wyliczenie własnego zapotrzebowania kalorycznego. Twój dzienny bilans kalorii na redukcji musi wynosić powyżej 1000 kcal. Jedynie takie diety są przez forum popierane. Diety monotoniczne i te, których bilans wynosi mniej niż 1000 kcal są niezdrowe i takich diet należy się wystrzegać. Najlepiej, jeżeli wszelkiego typu kopenhaskie, kapuściane i inne diety cud odejdą w zapomnienie. Niestety nie ma diety cud. Jest tylko dieta szybka, po której oprócz tego, że jesteśmy wycieńczone i osłabione otrzymujemy efekt jojo.

Należy pamiętać, że zdrowe chudnięcie wynosi od 0,5 do ok. 1 kg tygodniowo. Jednak bardzo często na samym początku odchudzania "na wadze" widzimy większy spadek. Możliwy nawet do 3-4 kg, ale wynika to z tego, że wtedy z naszego organizmu "spada" woda, a ciężkie jedzenie zamieniamy na lekkie. Zrzucanie wagi jest procesem długotrwałym i trzeba być bardzo sumiennym, aby efekty były i zagościły na stałe.

Etapy zrzucania wagi:
Cytat:
Etap 1: Przez pierwsze 3 dni diety tracimy 70% wody, 5% białka, 25% tłuszczu
Etap 2: Do 13 dnia diety tracimy 19% wody, 12% białka, 69% tłuszczu
Etap 3: Między 21 a 24 dniem diety tracimy 15% białka, 85% tłuszczu
Etap 4: Od 24 dnia diety tracimy 25% białka, 75% tłuszczu
Aby wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne możemy posłużyć się tym oto wzorem:
Cytat:
Dla mężczyzny:
1. Mnożymy wagę x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Dla kobiety:
1. Mnożymy wagę x 24 godziny = podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne (BMR)
2. BMR x 0,9 = poprawiony BMR dla kobiet
3. poprawiony BMR x współczynnik aktywności = dzienne zapotrzebowanie kaloryczne


Współczynnik aktywności:
- Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca fizyczna przez większa cześć dnia)
- Aktywny = 1.3 1.4 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca 'na nogach')
- Średnio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Ćwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
-Nisko Aktywny = 1 (brak ćwiczeń + praca siedząca)
Należy jednak pamiętać, że jest on niedokładny. Nie należy się go dokładnie trzymać, ma być dla nas mniej więcej znakiem ile nasze zapotrzebowanie kaloryczne wynosi.
Będąc na redukcji w celu schudnięcia dzienne zapotrzebowanie kaloryczne powinniśmy uciąć maksymalnie o 500 kcal.
Jednak nie dla wszystkich są diety z typowym wyliczaniem kalorii ze względu na to, że jest dość pracochłonne, bo musimy sobie wszystko dokładnie przeliczyć i sumiennie komponować jadłospisy. Jeżeli nie będziemy na diecie, która konkretnie zarysowuje ilość kalorii jaką dziennie zjadamy powinniśmy trzymać się kilku zasad, aby się z nimi zapoznać kliknij TUTAJ


Kiedy już wiemy na ile kalorii dziennie możemy sobie pozwolić możemy zacząć komponować jadłospis, ale najpierw musimy się zapoznać z poprawnym łączeniem składników.

Cytat:
Jak wygląda prawidłowo skomponowany posiłek na redukcji?

Białko + zdrowe tłuszcze + warzywa,
Białko + węglowodany (+ warzywa).

Białko powinno być w każdym posiłku (na redukcji przyjmujemy 2g/kg masy ciała, wartość jaką nam wyszła dzielmy na ilość posiłków, czyli... osoba ważąca 60kg na redukcji powinna jeść 120g białka, dzielimy na 6 posiłków dziennie = 20g białka w każdym.) Warzywa także powinny stanowić dodatek do każdego posiłku... na oko tyle ile zmieści się w jednej szklance Owoce profilaktycznie traktować lepiej jako węgle niewarzywne. Nie łączymy tłuszczy i węglowodanów w jednym posiłku -> dopuszczalne, bezpieczne granice: 10g ww niewarzywnych i 10g tłuszczu - generalnie im mniej, tym lepiej. Pamiętajmy o urozmaicaniu źródeł białka, zdrowych tłuszczy i węglowodanów.

Białka: Mięsa (wołowina, piersi z kurczaka/indyka i inne chude mięsa, ew. wieprzowina), ryby tłuste/chude , jajka , twarogi chude/półtłuste, serki wiejskie, odżywki białkowe,

Tłuszcze: Oliwa z oliwek (podstawa) , tran , olej lniany, jajka , tłuste ryby, nasiona słonecznika, pestki dyni, olej MCT, orzechy włoskie/laskowe, migdały, avocado,

Węglowodany: Ryż ciemny/paraboliczny, makaron zwykły/razowy, płatki owsiane zwykłe/górskie, pieczywo pełnoziarniste, kasza gryczana/jęczmienna, warzywa (podstawa), owoce, naturalne kefiry/maślanki/jogurty, mleko 0-1.5%, odrobina miodu naturalnego.

* tłuszcze nasycone (zwierzęce)
* tłuszcze jednonienasycone (np. oliwa z oliwek, avocado)
* tłuszcze wielonienasycone (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)
Jeżeli nie jesteś w stanie sam ułożyć jadłospis mam dla Ciebie rozwiązanie. Możesz korzystać z gotowych już jadłospisów! Aby się z nimi zapoznać kliknij TUTAJ

Pamiętaj, że gotowe jadłospisy nie zwalniają Cię z tego, aby swoją wiedzę dotyczącą odżywiania poszerzać.
  • Musisz znać podstawowe informacje, które ułatwią Ci odchudzanie KLIK
  • Warto też zapoznać się ze zbawczym działaniem białka KLIK
  • Metabolizm też nie może być Ci obcy! KLIK




Jeżeli potrafisz rozróżnić białka/węglowodany/tłuszcze, wiesz jak wygląda poprawnie skomponowany posiłek, czy też znasz zasady zdrowego odżywiania możesz rozpocząć odchudzanie. Wszystkie ww informacje nie zostały Ci przekazane tylko dlatego, żeby Ci zabić czas, ale po to, aby piękną sylwetka była w Twoim posiadaniu, bez efektu jojo.
Pamiętaj też, że całe forum jest kopalnią wiedzy. Wszystko co tu znajdziesz służy Ci pomocą.

Zapraszam również do wątków:
a w wolnej chwili.. poplotkuj z nami czyli na dietetyce niekoniecznie o dietach KLIK

Pozdrawiam serdecznie i życzę wytrwałości oraz owocnego zrzucania kilogramów!
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 18:04   #24
gorzalkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: centrum dowodzenia światem
Wiadomości: 442
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

podlaczam sie juztroche schudlam ale zapuscilam sie przez swieta ;/
gorzalkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 20:06   #25
Monte_
Wtajemniczenie
 
Avatar Monte_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Cześć dziewczyny

Cieszę sie, ze znalazlam ten wątek, nim rozpoczynacie zrzucanie wagi, bo chętnie się przylączę do wspólnych zmagań . Chciałabym jednak zrzucić trochę więcej niż 10kg, bo do wymarzonej wagi (sprzed ciąży) mam 18kg za dużo. W końcowym efekcie mam nadzieję ważyc ok 55kg.
Czy zamierzacie stosować jakąś konkretną dietę? Ja ze swojej strony ćwiczę wieczorami po pół godzinki (czasem troszke dluzej, ale max 40min) przez 5 dni w tygodniu, bo jeszcze raz chodzę na basen, a raz na aquaaerobik. Odstawilam slodycze (niestety czasami sie pokusze na czekoladke ) i staram sie nie jesc wieczorami. Poza tym raczej sie specjalnie nie ograniczam w tym co jem na obiady i sniadania, bo nie za bardzo sie orientuje co mozna z czym lączyc, a czego unikac (pomocy).Waga poki co spada baardzo powoli, czasami trace wolę i wiare, ze cos sie do lata uda pozrzucac . Może więc wspólnie jakos damy rade i rozwalimy te kilogramy na łopatki . Wierzę, że sie uda . Pozdrawiam serdecznie wszystkie Panie i życzę powodzenia!
Monte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 20:30   #26
feVer87
Zadomowienie
 
Avatar feVer87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 683
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Ciao. To ja też się przyłączam- jeżeli oczywiście można. Już tyle razy zaczynałam, ale mam słomiany zapał do odchudzania. Ost widzę, że już w nic się nie mieszczę także pora coś z tym zrobić. Pisałyście, że od 1 ostro zaczynacie i bardzo mi to pasuje. Chciałabym zrzucić ok 12 kg- trochę mnie to przeraża. Nie będę się jednak jakoś specjalnie ważyła, bo bardzo to mnie zniechęca i dołuje- jako, że waga dosyć wolno mi spada.

Milenka- też mam w tym roku obronę i podobne założenie także, mam nadzieję, że damy sobie radę.
Monte jak trochę poszperasz na dietetyce, to sporo jest wątków co łączyć z czym a czego unikać: ale generalnie nie powinno się mięsa np z ziemniakami, kaszami, makaronami.
zawsze można= mięsko+ warzywa lub np makaron/kasza/ryż+warzywa
unikać miksowania: białko+ węgle

Ja sama zamierzam stosować zasady diety niełączenia i coś zacząć ćwiczyć, tylko narazie pieniążków na siłownię brak. ale jak w lutym się pojawią to pokuszę się o karnet.
__________________
-widziałaś kiedyś coś idealnego?
-nie.....
-to dlaczego chcesz być niczym i nikim?
feVer87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 00:48   #27
slonkom
Raczkowanie
 
Avatar slonkom
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 492
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Cytat:
Napisane przez MalinoweMarzenia Pokaż wiadomość
Bardzo chciałabym się dołączyć .!
Moja wymarzona waga to tak ok 55 ,mam nadzieję,że mi się uda

Jestem za !
ja tez jestem za! moja wymarzona waga to 55 kg ale zadowole sie i 60 na poczatek bo jak widac mam duzo za duzo kilogramow :/ ale wierze ze to sie zmieni, ja zaczelam cwiczyc na silowni z poczatkiem stycznia. nie od pierwszego jako postanowienie noworoczne, tylko tak jakos mnie natchnelo ktoregos dnia i na razie sie trzymam to znaczy biegam na biezni i chodze na step-aerobic. waga lekko drgnela ale przede mna jeszcze dluuugasna droga mam nadzieje ze tym razem mi sie uda bo jak sie latwo mozna domyslec - to nie moja pierwsza proba pozbycia sie tluszczyku! ale dziewczyny, nie poddawajmy sie!!

Edytowane przez slonkom
Czas edycji: 2010-01-30 o 00:56
slonkom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 08:11   #28
kasica123
Zakorzenienie
 
Avatar kasica123
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Z krainy gdzie nie przestaje padać deszcz...
Wiadomości: 3 189
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

sub;
__________________
Szczyt fantazji: polozyc sie w kaluży, wsadzic piórko w dupe i udawac żaglowke...
kasica123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 12:34   #29
next93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

to ja dołanczam sie do was )
__________________
next93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 18:06   #30
Monte_
Wtajemniczenie
 
Avatar Monte_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 692
Dot.: Chcę schudnąć 10 kg do końca marca.

Dziewczyny, czy ktoras z Was moglaby skreślić kilka słów na temat tej diety niełączenia? Jakie produkty należą do węglowodanow, a jakie do bialkowych? Bo podstawowe to wiem, ale np nie wiem jak jest z marchewkami itp. No i jak zjem na obiad przykladowo same warzywa z filetem z kurczaka, to po jakim czasie "bezpiecznie" mozna zjesc ziemniaki, zeby dieta miala sens? Chcialabym sprobowac tak sie odzywiac, ale jestem raczkująca w tym temacie . Kupilam za to herbatke ziolową z Bio-Active z czerwoną herbata i L-karnityną no i pije dziennie chyba ze 2 litry wody mineralnej. Moim slabym punktem jest kawa- po prostu uwielbiam i pije chyba ze 4 kubki dziennie, z mleczkiem oczywiscie...nie całkiem to zdrowe, ale nie potrafie sie powstrzymac . A Wy wspomagacie się jakimis suplementami?
Monte_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.