alkohol - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-06, 06:03   #1
strix55
Rozeznanie
 
Avatar strix55
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 501

alkohol


Czy wg was picie Samemu jest czyms zlym jesli sie nie przebiera miary?
strix55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 06:13   #2
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: alkohol

jeśli pijesz bo czujesz wewnętrzny przymus to jest kiepsko. nie ma znaczenia czy sam czy w towarzystwie.
I nie ma znaczenia czy się uwalisz w czarnoziem czy jesteś tylko lekko podchmielony.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 09:18   #3
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: alkohol

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
jeśli pijesz bo czujesz wewnętrzny przymus to jest kiepsko. nie ma znaczenia czy sam czy w towarzystwie.
I nie ma znaczenia czy się uwalisz w czarnoziem czy jesteś tylko lekko podchmielony.


definicja alkoholizmu jest taka, że to ktoś to nie umie regularnie pić małych dawek alkoholu i któraś z rzędu próba prowadzi do tego, że musi wypić więcej. Alkoholik może nie pić kilka miesięcy, może nie czuć przymusu na co dzień, ale jeśli alkohol daje mu określony efekt, to pojawia się uzależnienie. Warto także wiedzieć, że są różne etapy i rodzaje uzależnień:
- psychiczne, gdy pije się, by się odstresować, rozluźnić, to początki uzależnienia w 90% lekceważone, alkohol daje różne rzeczy: ułatwia nawiązywanie znajomości, dodaje odwagi, pozwala się odstresować itp.
- fizyczne, to ten etap, gdy już trzeba pić, bo organizm potrafi wejść w delirium tremens,

Są też stopnie:
1 etap - to właśnie uzależnienie psychiczne, gdy alkohol zaczyna dawać "coś",
2 etap - szuka się okazji do picia, wychodzi się z tymi znajomymi, którzy piją
3 etap - to już początek uzależnienia fizycznego, ale człowiek jest w stanie normalnie pracować, egzystować, często w tym etapie żyje z 10-20 lat
4 etap - początek menelki
5 etap - menelka totalna i śmierć z przepicia.

Oczywiście, jak ktoś sobie raz w miesiącu strzeli lampkę wina do kąpieli z pianą to nie jest nic złego. Ale jeśli ktoś nie umie sobie poradzić bez piwa, dwóch codziennie to jest problem.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 09:31   #4
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: alkohol

Cytat:
Napisane przez strix55 Pokaż wiadomość
Czy wg was picie Samemu jest czyms zlym jesli sie nie przebiera miary?
A skąd. Ja sam czasem piję do lustra. Wtedy, nie dość że piję, to jeszcze mogę pogadać z kimś inteligentnym
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 10:23   #5
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: alkohol

Można pic samemu i nie mieć problemu, to nie jest jakiś jasny wyznacznik, alkohol jest mimo wszystko smaczny, orzeźwia, poprawia smak potraw. Ale są inne efekty poza samym alkoholizmem, nad którymi warto się zastanowić - stan konta, mięsień piwny, cukrzyca (od slodkich piw/drinków), czy gdzieś się nie poszło, bo się było nietrzeźwym, a trzeba było pójść.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 10:48   #6
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: alkohol

Picie samemu ma plusy nie trzeba się użerać z narąbanymi towarzyszami z ich ułańską fantazją. Tym samym unika się różnych dziwnych atrakcji z tym związanych i zawsze można wrócić do tej knajpy co się było. Bo nikt nie zidentyfikuje cię jako znajomego gościa, który ostatnio epatował swym penisem przy stoliku obcych panienek.

Dla kogoś kto lubi spokój i pije od wielkiego dzwona, taka opcja jest atrakcyjna.
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 11:14   #7
what_if
Raczkowanie
 
Avatar what_if
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 91
Dot.: alkohol

hahaha...napisałabym, że picie samemu to patologia, ale że lubię sobie wieczorem strzelić lampkę wina (no, czasem z wielką dolewką ), mieszkam sama (więc nie będę dzwonić po wszystkich znajomych, byle ktoś wpadł mi do tego kieliszka potowarzyszyć), do menela mi absolutnie daleko - powiem: nie, to nie jest nic złego.

No, chyba że pijesz, bo musisz, bo po drodze wkradło się uzależnienie. I to już inna opcja.
what_if jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 11:27   #8
pospolita_rzecz
Raczkowanie
 
Avatar pospolita_rzecz
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 62
Dot.: alkohol

Nie widzę nic dziwnego/złego w tym, kiedy od czasu do czasu - na przykład podczas samotnie spędzanego wieczoru, pierwszy raz od roku, bo facet wyjechał w delegację - otwierasz sobie winko. Lampeczka, kąpiel, lampeczka, dobry film, czy kompleksowe domowe spa z lampeczką wina.

Albo - idziesz na działkę kosić trawę, jest 30 stopni, leje się z ciebie jak z robotnika na budowie, więc otwierasz sobie zimne piwko.

Albo - jedziesz ze znajomymi na kąpielisko, ale tylko Ty z towarzystwa masz na w/w zimne piwko ochotę.
__________________

Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi.
Przede wszystkim to jednak tylko woda.


- Albert Einstein -


pospolita_rzecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 16:20   #9
strix55
Rozeznanie
 
Avatar strix55
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 501
Dot.: alkohol

A co z sytacja pijesz zeznajomymi, wypijasz sporo szumi Ci w glowie ale towarzystwo sie zmywa, a Ty mass chcec jeszcze wypic no I wypijasz jeszcze kieliszek czy dwa samemu.
strix55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 16:44   #10
wymarzonyJelonek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 25
Dot.: alkohol

Cytat:
Napisane przez strix55 Pokaż wiadomość
A co z sytacja pijesz zeznajomymi, wypijasz sporo szumi Ci w glowie ale towarzystwo sie zmywa, a Ty mass chcec jeszcze wypic no I wypijasz jeszcze kieliszek czy dwa samemu.
Przecież to jest indywidualne, wychodzicie z kumplem na piwo, on wypija 2 piwa i pijany w sztok, ty ledwo co poczujesz, on mowi ale super wypad napiłem się i tego wlasnie mi trzeba bylo i co zmywacie sie i ty czujesz nie dosyt? Ja bym zaproponował jemu sok czy cole a ja jednak jeszcze wypiłbym kolejne jedno czy dwa.

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

A tak w ogóle jak uwazacie, ile wypicie powiedzmy piw to umiar a ile przesada i patologia, jest cieplo idziecie do lokalu albo parasolki i ile pijecie?
wymarzonyJelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 18:06   #11
what_if
Raczkowanie
 
Avatar what_if
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 91
Dot.: alkohol

Cytat:
Napisane przez wymarzonyJelonek Pokaż wiadomość

[/COLOR]A tak w ogóle jak uwazacie, ile wypicie powiedzmy piw to umiar a ile przesada i patologia, jest cieplo idziecie do lokalu albo parasolki i ile pijecie?
Patologia jest wtedy, jak inni przypominają Ci, jak wróciłeś do domu. O ile w ogóle do niego trafiłeś. No chyba nie trzeba większej rozkminy co do tego, nie?

dżizas, wakacje, nuda zbiera żniwo, wizaż pełen małolatów w problemami wagi ciężkiej
what_if jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 18:28   #12
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: alkohol

Cytat:
Napisane przez wymarzonyJelonek Pokaż wiadomość
Przecież to jest indywidualne, wychodzicie z kumplem na piwo, on wypija 2 piwa i pijany w sztok, ty ledwo co poczujesz, on mowi ale super wypad napiłem się i tego wlasnie mi trzeba bylo i co zmywacie sie i ty czujesz nie dosyt? Ja bym zaproponował jemu sok czy cole a ja jednak jeszcze wypiłbym kolejne jedno czy dwa.

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

A tak w ogóle jak uwazacie, ile wypicie powiedzmy piw to umiar a ile przesada i patologia, jest cieplo idziecie do lokalu albo parasolki i ile pijecie?
Ja bardzo lubie czasem sobie wypic piwko.Smakuje mi tez do smazonej watrobki albo spagetti.Najwiecej w ciagu jednego dnia wypilam 3-y piwa.Pierwsze mi bardzo posmakowalo,drugim sie upilam a trzecim leczylam kaca
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 18:28   #13
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: alkohol

Zależy co.
Ja lampkę wina czy cydr pije sama dosyć często. Teraz gorąco to zwłaszcza schłodzony cydr. Wieczorem do jakiegoś serialu albo tak po prostu. Dla smaku i orzeźwienia, nie dla upicia.
Mocniejszego alkoholu w postaci drinków lub samej wodki nigdy nie pije sama, nie widzę takiego sensu.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 18:50   #14
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: alkohol

Cytat:
Napisane przez strix55 Pokaż wiadomość
A co z sytacja pijesz zeznajomymi, wypijasz sporo szumi Ci w glowie ale towarzystwo sie zmywa, a Ty mass chcec jeszcze wypic no I wypijasz jeszcze kieliszek czy dwa samemu.
jak masz problem z określeniem, czy wszystko jest ok, zrób sobie jakiś test na alkoholizm. I tyle.

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez wymarzonyJelonek Pokaż wiadomość

A tak w ogóle jak uwazacie, ile wypicie powiedzmy piw to umiar a ile przesada i patologia, jest cieplo idziecie do lokalu albo parasolki i ile pijecie?
tyle, na ile mam ochotę
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 19:26   #15
lomo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5 017
Dot.: alkohol

Cytat:
Napisane przez strix55 Pokaż wiadomość
A co z sytacja pijesz zeznajomymi, wypijasz sporo szumi Ci w glowie ale towarzystwo sie zmywa, a Ty mass chcec jeszcze wypic no I wypijasz jeszcze kieliszek czy dwa samemu.
No jak ci szumi w bańce,a ty musisz jeszcze ten to wiedz,że coś dzieje.

Pijesz z rana?
lomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 20:47   #16
strix55
Rozeznanie
 
Avatar strix55
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 501
Dot.: alkohol

Nie pije, tylko przy okazjach o czasem piwo wieczorem
strix55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-06, 21:32   #17
winklepicker
Wtajemniczenie
 
Avatar winklepicker
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 014
Dot.: alkohol

Mnie sie zdarza czasami cydr, piwo, wino. Mocniejsze alkohole raczej nie, chyba ze mam jakas resztke i wypijam sama drinka, ale to sporadycznie, zdarzylo mi sie 2 razy w zyciu. Moge w ogole nie pic, ale piwo lubie od czasu do czasu, cydr orzezwia w upaly (tak samo jak radlery). Wino kupuje gdy musze sie zrelaksowac w wannie, ale wole w towarzystwie
__________________

Wierzę w Sekret.
16.06 ćwiczę 2/100
winklepicker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 12:01   #18
strix55
Rozeznanie
 
Avatar strix55
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 501
Dot.: alkohol

A jak byscie zareagowaly na takie zachowanie faceta, ze gdy juz wszyscy sie rozeszli on sobie jeszcze wlewa wodke I pije?
strix55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 12:04   #19
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: alkohol

Cytat:
Napisane przez strix55 Pokaż wiadomość
A jak byscie zareagowaly na takie zachowanie faceta, ze gdy juz wszyscy sie rozeszli on sobie jeszcze wlewa wodke I pije?
jesli by mi nie polał to bym sie fochnela
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-07, 12:07   #20
BiegnijLola
Raczkowanie
 
Avatar BiegnijLola
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 275
Dot.: alkohol

Cóż... wychodzi, że jestem patolem Pije piwo dziennie, na wieczór, do obiadku :P
__________________
Złośliwa Wiedźma
BiegnijLola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 12:14   #21
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: alkohol

Cytat:
Napisane przez strix55 Pokaż wiadomość
A jak byscie zareagowaly na takie zachowanie faceta, ze gdy juz wszyscy sie rozeszli on sobie jeszcze wlewa wodke I pije?
ja bym w ogóle nie zareagowała, bo to nie moja sprawa. Każdy sam decyduje za siebie.

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez BiegnijLola Pokaż wiadomość
Cóż... wychodzi, że jestem patolem Pije piwo dziennie, na wieczór, do obiadku :P
najwidoczniej
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 12:20   #22
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: alkohol

Rzadko mi sie zdarzy wypic samej piwo, musza byc pieronskie upaly, wtedy wieczorem jedno piwo. Zdarza mi sie to raz na rok. Poza tym nie mam w zwyczaju pic samej lampki wina. Po prostu. Jak pije alkohol to w towarzystwie.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 13:01   #23
BiegnijLola
Raczkowanie
 
Avatar BiegnijLola
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 275
Dot.: alkohol

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość

najwidoczniej

__________________
Złośliwa Wiedźma
BiegnijLola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 13:51   #24
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: alkohol

Na upały najlepsze jest piwo z fanta 50/50. A ile piję ogólnie to nie powiem bo zdecydowanie za dużo.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-07, 14:25   #25
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: alkohol

Lubię smakować alkohol i różne jego rodzaje, podobnie jak na przykład kawę czy egzotyczne potrawy. Dla mnie to nic złego, o ile nie czujemy się niejako przymuszeni do tego, by pić systematycznie, niby z przyzwyczajenia.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-07 15:25:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.