Grzybica skóry głowy? - HELP! wypadanie + swędząca skóra :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-26, 08:25   #1
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344

Grzybica skóry głowy? - HELP! wypadanie + swędząca skóra :(


Hej Dziewczyny!

Piszę do Was, bo już nie wiem co robić... Przeglądałam wątki, ale podobnego nie znalazłam

Od jakiś 2-3 miesięcy okropnie swędzi mnie skóra głowy, nawet teraz, mam ochotę ją sobie rozdrapać do krwi jak to piszę Byłam u dermatologa, powiedziała, że nic nie mam na tej skórze, przepisała Stieprox (szampon stosowany do leczenia łupieżu i łojotokowego zapalenia skóry głowy), jednak ten szampon nic nie daje włosy się przerzedziły mega, już wcześniej zaczęły wypadać. Skóra mam wrażenie, że jest lekko podrażniona, na czubku szczególnie ma takie lekko zaróżowione, o lekko żółtym zabarwieniu miejsca, jednak tak delikatne, że dermatolog nawet tego nie zauważyła i powiedziała, że mam ładną skórę głowy

Włosy kiedyś mogłam myć 2x w tygodniu, dziś muszę codziennie, a mam 24 lata. Wypadła ich połowa (także przez łysienie androgenowe), zmieniłam szampon na babydream i jakiś ozonowy odkażający skórę głowy, ale póki co też brak poprawy. Już nie mogę wytrzymać nie wiem co jest główną przyczyną, czy alergia, czy grzybica (wyszło mi w jednym badaniu, że mam microsporum na skórze, więc pewnie na skórze głowy głównie, ale dowiedziałam się o tym dopiero w tym tyg.), czy podrażnienie, czy wszystko na raz... jak pomóc takiej skórze głowy??

Stosuję szampon z olejkiem herbacianym - nic. Wcierka z aloesu - nic. Rezygnacja z odżywki - nic. Stieprox - nic. Miała któraś z Was podobny problem?? co Wam pomogło?
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 22:35   #2
parabolka
Raczkowanie
 
Avatar parabolka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: pyrlandia
Wiadomości: 106
Dot.: Grzybica skóry głowy? - HELP! wypadanie + swędząca skóra :(

trzeba zmienić dietę. Jeśli to rzeczywiście grzybica to po pierwsze odstaw cukier…
parabolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 08:24   #3
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Grzybica skóry głowy? - HELP! wypadanie + swędząca skóra :(

Cytat:
Napisane przez parabolka Pokaż wiadomość
trzeba zmienić dietę. Jeśli to rzeczywiście grzybica to po pierwsze odstaw cukier…
Tak, za dietę już się wziełam, ja geneneralnie mało cukrów jem, bardzo dbam o dietę, ale teraz eliminuję cukier całkowicie... Choć trochę potrwa na pewno zanim efekty zobaczę. Wczoraj kupiłam Nizoral i jestem po pierwszym użyciu, będę stosować na zmianę ze Stieproxem. Do tego kupiłam Loxon na wypadanie, zobaczymy... może nie wyłysieję całkiem...

Stosowała któraś z Was może cerkogel30? nawilżający do skóry głowy? Spróbuję może też nawilżyć podrażnienia, może to przez to tak swędzi... Do dermatologa dobrego mam termin dopiero za miesiąc, więc do tego czasu niestety muszę radzić sobie sama
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-28 09:24:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.