Wzbogacamy gotowce :) - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-14, 20:29   #121
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Mam krem pod oczy Alterra, ktory jest strasznie wodnisty i pomyslalam, ze moze bym dodala do niego masla shea. Czy myslicie, ze jak bym dala 5ml tego kremu + 5 ml masla shea oraz ze 3 krople zelu hialuronowego to wyszla by mi jakas bardziej gesciejsza konsystencja?
Myslalam zeby dodac jeszcze maceratu z kasztanowca bo mam jedno naczynko w okolicy oka,ale nie mam pojecia ile dac?

Z gory dzieki za odpowiedzi/ propozycje
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-16 o 09:38 Powód: Zmiana tytułu
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 06:27   #122
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Żeby dodać masło do zbyt rzadkiego kremu, musiałabyś go podgrzać a to może zaszkodzić składnikom w gotowym kremie. Może dałoby się połączyć podgrzany żel hialuronowy z masłem shea, ale taką mieszaninę trzeba jeszcze zemulogwać, żeby nie rozdzieliła się po wystudzeniu.
Dodatkowo należałoby zakonserwować dorzucone składniki.
Nie napisałaś jaki to dokładnie krem, więc nie wiadomo co ma składzie.
Szczerze mówiąc ja bym nie robiła takich niewiadomych mikstur tym bardziej że zamierzasz ją stosować pod oczy. :|

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-16 o 09:47 Powód: Zmiana tytułu
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-15, 19:11   #123
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Żeby dodać masło do zbyt rzadkiego kremu, musiałabyś go podgrzać a to może zaszkodzić składnikom w gotowym kremie. Może dałoby się połączyć podgrzany żel hialuronowy z masłem shea, ale taką mieszaninę trzeba jeszcze zemulogwać, żeby nie rozdzieliła się po wystudzeniu.
Dodatkowo należałoby zakonserwować dorzucone składniki.
Nie napisałaś jaki to dokładnie krem, więc nie wiadomo co ma składzie.
Szczerze mówiąc ja bym nie robiła takich niewiadomych mikstur tym bardziej że zamierzasz ją stosować pod oczy. :|
Tj. ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...osenblute.html
Chyba wlasnie dam se z tym kremem spokoj. Najwyzej bede miksowac wieczorem te skladniki solo na dloni.
Dzieki
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-16 o 09:39 Powód: Zmiana tytułu
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 06:13   #124
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Tj. ten krem https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...osenblute.html
Chyba wlasnie dam se z tym kremem spokoj. Najwyzej bede miksowac wieczorem te skladniki solo na dloni.
Dzieki
Krem ma ceramidy, koenzym Q10 oraz wyciąg z krasnorostów. Najbardziej wrażliwe na temp. są ceramidy, bo już 30 C działa na nie mocno niszcząco. Q10 może być podgrzewane do 51 C a co do pozostałych wyciągów roślinnych (jest ich chyba trzy dokładnie) to też nie lubią ciepełka.
Miksuj więc na dłoni bo szkoda dobroczynnych substancji.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-16 o 09:39 Powód: Zmiana tytułu
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 09:34   #125
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Mam krem pod oczy Alterra, ktory jest strasznie wodnisty i pomyslalam, ze moze bym dodala do niego masla shea. Czy myslicie, ze jak bym dala 5ml tego kremu + 5 ml masla shea oraz ze 3 krople zelu hialuronowego to wyszla by mi jakas bardziej gesciejsza konsystencja?
Myslalam zeby dodac jeszcze maceratu z kasztanowca bo mam jedno naczynko w okolicy oka,ale nie mam pojecia ile dac?

Z gory dzieki za odpowiedzi/ propozycje
Żeby wprowadzić masło do kremu, nie trzeba podgrzewać samego kremu. Masło w stanie płynnym można dodać na zimno. Wystarczy je rozpuścić w kąpieli wodnej i poczekać, aż ostygnie do temperatury pokojowej (nie stwardnieje momentalnie). Polecałabym jednak wybór innego masła, dodatek masła shea może spowodować, że w kremie pojawią się grudki. Do zagęszczania nadaje się olej kokosowy, masło kakaowe, cupuacu. Oczywiście efekt będzie zależał od układu emulgującego zastosowanego w kremie, w niektórych przypadkach krem może się rozwarstwić.

Ze względu na przeznaczenie kremu Alterry (okolica oczu), nie ryzykowałabym wzbogacania, gdybym nie miała możliwości zrobić tego w higienicznych warunkach, przy użyciu dobrze zdezynfekowanych akcesoriów, i zapakować w opakowanie z pompką. Krem trzeba by wypompować z tubki i mieszać w jakimś naczyniu/pojemniku. Już podczas mieszania mógłby się zanieczyścić. Zwróć uwagę, że nie zawiera solidnego układu konserwującego, tylko alkohol i olejki eteryczne. Do tubki z powrotem go nie wpompujesz, a korzystanie z kremu w słoiczku, stwarzałoby dodatkowe ryzyko.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-16 o 09:43 Powód: Zmiana tytułu
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 19:27   #126
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Żeby wprowadzić masło do kremu, nie trzeba podgrzewać samego kremu. Masło w stanie płynnym można dodać na zimno. Wystarczy je rozpuścić w kąpieli wodnej i poczekać, aż ostygnie do temperatury pokojowej (nie stwardnieje momentalnie). Polecałabym jednak wybór innego masła, dodatek masła shea może spowodować, że w kremie pojawią się grudki. Do zagęszczania nadaje się olej kokosowy, masło kakaowe, cupuacu. Oczywiście efekt będzie zależał od układu emulgującego zastosowanego w kremie, w niektórych przypadkach krem może się rozwarstwić.

Ze względu na przeznaczenie kremu Alterry (okolica oczu), nie ryzykowałabym wzbogacania, gdybym nie miała możliwości zrobić tego w higienicznych warunkach, przy użyciu dobrze zdezynfekowanych akcesoriów, i zapakować w opakowanie z pompką. Krem trzeba by wypompować z tubki i mieszać w jakimś naczyniu/pojemniku. Już podczas mieszania mógłby się zanieczyścić. Zwróć uwagę, że nie zawiera solidnego układu konserwującego, tylko alkohol i olejki eteryczne. Do tubki z powrotem go nie wpompujesz, a korzystanie z kremu w słoiczku, stwarzałoby dodatkowe ryzyko.
Dziekuje za przeniesienie

Jesli chodzi o strone dezynfekcji to nie ma problemu, posiadam w domu sprzety , ktorych uzywa sie w szpitalu do dezynfekcji implementow. Butelki roznego rodzaju z pompka tez sa.
Mam maslo jeszcze jedynie kakaowe,ale jest strasznie twarde jak kamien, te shea jest bardzo mieciutkie.
Wczoraj zrobilam mieszanke na dloni krople tego kremu , masla shea, maceratu z kaszt. oraz zel hialuronowy i sie swietnie to mi na dloni polaczylo wiec chyba zostane przy tej metodzie i nie bede ryzykowac.

Dziekuje raz jeszcze
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 01:52   #127
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Nie wytrzymalam (bo nie bylabym soba ) i ulepszylam ten krem pod oczy. wszystko zrobilam w jak najbardziej sterylnych warunkach i zdezynfekowalam implementy w Barbicide i udalo sie.
Co prawda mialyscie racje bo po dodaniu masla shea, masla kakaowego, zelu hiaruronowego i maceratu z kasztanow krem sie ubil, ale zaraz mi sie rozwarstwil znow. Dlugo nie myslac dodalam jeszcze do niego krem Alterry bezzapachowy taki niebieski i wszystko sie swietnie ubilo. Teraz krem ma postac takiego masla do ciala.
Zeby miec pewnosc, ze mi sie nic tam nie zalegnie dodalam konserwantu. Niestety nie udalo mi sie go przelozyc do pojemnika z pompka,ale zeby go wydobyc uzywam plastikowej szpatulki, ktora przed i po tez dezynfekuje.

Wszystko zrobilam na spontanie i ciesze sie, ze mi wyszlo Nawet gdyby nie to bym nie zalowala bo ten krem pod oczy normalnie bez ulepszenia mi nie sluzyl.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-19, 09:35   #128
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Nie wytrzymalam (bo nie bylabym soba ) i ulepszylam ten krem pod oczy. wszystko zrobilam w jak najbardziej sterylnych warunkach i zdezynfekowalam implementy w Barbicide i udalo sie.
Co prawda mialyscie racje bo po dodaniu masla shea, masla kakaowego, zelu hiaruronowego i maceratu z kasztanow krem sie ubil, ale zaraz mi sie rozwarstwil znow. Dlugo nie myslac dodalam jeszcze do niego krem Alterry bezzapachowy taki niebieski i wszystko sie swietnie ubilo. Teraz krem ma postac takiego masla do ciala.
Zeby miec pewnosc, ze mi sie nic tam nie zalegnie dodalam konserwantu. Niestety nie udalo mi sie go przelozyc do pojemnika z pompka,ale zeby go wydobyc uzywam plastikowej szpatulki, ktora przed i po tez dezynfekuje.

Wszystko zrobilam na spontanie i ciesze sie, ze mi wyszlo Nawet gdyby nie to bym nie zalowala bo ten krem pod oczy normalnie bez ulepszenia mi nie sluzyl.
Z dezynfekowaniem tej szpatułki przed i po to uważaj, żebyś nie nakładała kremu/masła wraz z resztkami środka dezynfekującego. Nie wiem, co rozumiesz przez "ubił" (zemulgował?). Przyczyną rozwarstwienia mógł być nadmiar dodatków. Czym mieszałaś?

Przy zagęszczaniu na zimno roztopionymi masłami całość należy mieszać bagietką, nie spieniaczem. Unikniemy w ten sposób wtłaczania pęcherzyków powietrza, które przyspieszają utlenianie fazy tłuszczowej.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 21:33   #129
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Z dezynfekowaniem tej szpatułki przed i po to uważaj, żebyś nie nakładała kremu/masła wraz z resztkami środka dezynfekującego. Nie wiem, co rozumiesz przez "ubił" (zemulgował?). Przyczyną rozwarstwienia mógł być nadmiar dodatków. Czym mieszałaś?

Przy zagęszczaniu na zimno roztopionymi masłami całość należy mieszać bagietką, nie spieniaczem. Unikniemy w ten sposób wtłaczania pęcherzyków powietrza, które przyspieszają utlenianie fazy tłuszczowej.
Tak zemulgowal

Mysle, ze za malo dodalam masla kakaowego. Na poczatku mieszalam bagietka,ale potem przerzucilam sie na spieniacz ze ZSK.
Dalam 5ml kremu pod oczy, a potem dodalam do niego 1,25ml maceratu z kasztanow oraz tyle samo zelu HA. Wymieszalam bagietka i dodalam miks masel- maslo kakaowe 2,5ml oraz 2,5ml shea. Mieszalam bagietka,ale nie chcialo sie zemulogowac wiec siegnelam po spieniacz. Myslalam, ze juz sie udalo,ale po chwili sie rozwarstwilo. Dopiero jak dodalam 2,5ml kremu bezzapachowego Alterry to wszystko sie zemulogowala jak powinno.

Po dezynfekcji zawsze myje/ oplukuje szpatulke.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 17:13   #130
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Mogę dodać do NIvea Soft ekstrakt z aloesu http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...00-krotnie/423 i masło shea przy cerze mieszanej ? http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Fra...masla-shea/342
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 19:25   #131
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Mogę dodać do NIvea Soft ekstrakt z aloesu http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Eks...00-krotnie/423 i masło shea przy cerze mieszanej ? http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Fra...masla-shea/342
Trochę bez sensu dodawac do kremu ze składem okropnym jakieś półprodukty. Wzbogacamy kremy o jak najbardziej naturalnym podłożu.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 22:41   #132
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Trochę bez sensu dodawac do kremu ze składem okropnym jakieś półprodukty. Wzbogacamy kremy o jak najbardziej naturalnym podłożu.
akurat tak się składa że ten "okropny krem" działa na mnie najlepiej...
__________________
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-24, 13:38   #133
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
akurat tak się składa że ten "okropny krem" działa na mnie najlepiej...
Nie neguje tego,co działa na Ciebie dobrze,a co źle,w każdym razie do wzbogacania wybieramy kremy o jak najbardziej prostym podłożu,aby nie zachodziły różne niechciane reakcje,ponieważ niektórych składników nie można ze sobą po prostu łączyć.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 09:37   #134
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Chcę ulepszyć krem Babydream i dodać do niego mocznik 15% i kwas mlekowy 5%. Ile powinnam dodać tych półproduktów na 20 ml kremu ?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-11-02 o 11:01 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 17:59   #135
Avenna
Raczkowanie
 
Avatar Avenna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

chciałabym dodać kwas salicylowy do kremu do stóp- ktoś gdzieś pisał, że świetnie działa na piety, ale nie mogę teraz znaleźć. pytanie, w jaki sposób go rozpuścić? mogę dodać po prostu 2 % roztwór w oleju rycynowym lub spirytusie? bazą ma być Babydream, Lotion

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Persea Gratissma Oil, Parfum, Cetyl Alcohol, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Lecithin, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Sodium Hydroxide
Avenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 23:13   #136
doris_99
Raczkowanie
 
Avatar doris_99
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódż
Wiadomości: 43
GG do doris_99
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Może ktoś będzie mógł powiedzieć mi czy krem, który kupiłam w aptece o nazwie ELO BAZA będzie dobry jako baza do kremu z mocznikiem, sokiem aloesowym i Vit A +E? wyczytałam, że powinien być bez parafiny za to z gliceryną. Ten taki właśnie jest. Zaczynam zabawę z biochemią i mam wiele pytań. Chciałabym aby ktoś doświadczony podpowiedział mi w co warto zainwestować.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-02 o 23:23 Powód: Przesunięcie, zmiana tytułu
doris_99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 01:27   #137
Avenna
Raczkowanie
 
Avatar Avenna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 51
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

a jakiej firmy ten krem? możesz podać skład?
bo z tego, co pamiętam kiedyś używałam takiego do stópek, co by nie wyrzucać - miał wazelinę na 1 miejscu i chyba parabeny.
twarzy bym nie dotknęła

i szkoda wrzucać składniki, które się raczej nie wchłoną.
najlepiej zakupić bazę kremowa w sklepie z półproduktami- i od razu mamy i instrukcję, i receptury są bardzo wydajne.

często używam też kremu babydream Gesichts und Körpercreme: jakies 5 zł za 100ml w każdym rossmanie.
tylko trochu tępy w nakładaniu, ale zawsze to coś. w każdym razie, skład ma cudny
Avenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 06:23   #138
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez doris_99 Pokaż wiadomość
Może ktoś będzie mógł powiedzieć mi czy krem, który kupiłam w aptece o nazwie ELO BAZA będzie dobry jako baza do kremu z mocznikiem, sokiem aloesowym i Vit A +E? wyczytałam, że powinien być bez parafiny za to z gliceryną. Ten taki właśnie jest. Zaczynam zabawę z biochemią i mam wiele pytań. Chciałabym aby ktoś doświadczony podpowiedział mi w co warto zainwestować.
Cytat:
Napisane przez Avenna Pokaż wiadomość
a jakiej firmy ten krem? możesz podać skład?
bo z tego, co pamiętam kiedyś używałam takiego do stópek, co by nie wyrzucać - miał wazelinę na 1 miejscu i chyba parabeny.
twarzy bym nie dotknęła

i szkoda wrzucać składniki, które się raczej nie wchłoną.
najlepiej zakupić bazę kremowa w sklepie z półproduktami- i od razu mamy i instrukcję, i receptury są bardzo wydajne.

często używam też kremu babydream Gesichts und Körpercreme: jakies 5 zł za 100ml w każdym rossmanie.
tylko trochu tępy w nakładaniu, ale zawsze to coś. w każdym razie, skład ma cudny
To elo-baza z tym inci: Skład:
Purified Water, Glycerin, Ceteareth-20 and Cetearyl Alcohol, Caprylic / Capric Triglyceride, Behentrimonium methosulfate and Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Petrolatum, Dimethicone, Potassium Phosphate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Dipotassium Phospate, Propylparaben, Sodium Lauroyl Lactylate, Disodium EDTA, Ceramide 3, Ceramide 6-II, Phytosphingosine, Cholesterol, Carbomer, Xanthan Gum, Hyaluronic Acid, Ceramide I.?
Ja bym tego na dziób nie położyła ze względu na wazelinę, dimetykon i parabeny - u mnie zapchanie murowane. Spróbuj czy dla Ciebie będzie odpowiedni.
Avenna jednak dobrze Ci poradziła, kremy dla dzieci z serii babydream mają naprawdę dobre składy i są bez żadnych zapychaczy tudzież parabenów. A do tego tanie jak barszcz.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 06:56   #139
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
To elo-baza z tym inci: Skład:
Purified Water, Glycerin, Ceteareth-20 and Cetearyl Alcohol, Caprylic / Capric Triglyceride, Behentrimonium methosulfate and Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Petrolatum, Dimethicone, Potassium Phosphate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Dipotassium Phospate, Propylparaben, Sodium Lauroyl Lactylate, Disodium EDTA, Ceramide 3, Ceramide 6-II, Phytosphingosine, Cholesterol, Carbomer, Xanthan Gum, Hyaluronic Acid, Ceramide I.?
Ja bym tego na dziób nie położyła ze względu na wazelinę, dimetykon i parabeny - u mnie zapchanie murowane. Spróbuj czy dla Ciebie będzie odpowiedni.
Avenna jednak dobrze Ci poradziła, kremy dla dzieci z serii babydream mają naprawdę dobre składy i są bez żadnych zapychaczy tudzież parabenów. A do tego tanie jak barszcz.
Który z tych składników to wazelina ?
Pytam bo nie wiem,a tez mnie wszystko zapycha
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-04, 08:25   #140
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Który z tych składników to wazelina ?
Pytam bo nie wiem,a tez mnie wszystko zapycha
Petrolatum , ale rzekomo nie jest on komodogenny.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 09:53   #141
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Petrolatum , ale rzekomo nie jest on komodogenny.
A czemu "rzekomo", skoro jest to potwierdzone naukowo (klik)? Mało tego, to właśnie czystą wazelinę aplikuje się w testach komedogenności jako negatywną próbę kontrolną.

Zresztą o ile ktoś nie smaruje się substancją w stężeniu 100% (lub blisko tego), to stwierdzenie jej (nie)komedogenności nie ma znaczenia, współcześnie testuje się wyłącznie "całe" kosmetyki.

Cytat:
Napisane przez doris_99 Pokaż wiadomość
Może ktoś będzie mógł powiedzieć mi czy krem, który kupiłam w aptece o nazwie ELO BAZA będzie dobry jako baza do kremu z mocznikiem, sokiem aloesowym i Vit A +E? wyczytałam, że powinien być bez parafiny za to z gliceryną. Ten taki właśnie jest. Zaczynam zabawę z biochemią i mam wiele pytań. Chciałabym aby ktoś doświadczony podpowiedział mi w co warto zainwestować.
To jest emulsja W/O, trudno przewidzieć rezultat. Łatwiej byłoby wzbogacić emulsję O/W. Mocznik powinien być ustabilizowany np. kwasem mlekowym.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-04 o 11:27
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 11:58   #142
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość



To jest emulsja W/O, trudno przewidzieć rezultat. Łatwiej byłoby wzbogacić emulsję O/W. Mocznik powinien być ustabilizowany np. kwasem mlekowym.
Lorri, możesz cos więcej napisać o tej stabilizacji mocznika?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 19:53   #143
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Petrolatum , ale rzekomo nie jest on komodogenny.
Dziekuje
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 17:57   #144
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Ja zrobiłam sobie wcierkę na skalp, który RZEKOMO ma zapobiegać wypadaniu włosów i przyspieszyć ich wzrost.
Do połowy wody brzozowej/pokrzywowej dolewam cztery ampułki biostyminy, dodaję cztery kapsułki z keratyną gala, 5ml naturalnego olejku rozmarynowego, kilka kropel ha i kolagenu z elastyną, wywar z korzenia mydlnicy lekarskiej i trochę [na oko] czystej keratyny. Czy pomaga? Ciężko stwierdzić i zweryfikować, gdyż używam wielu preparatów na wyżej wymieniony problem.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 10:27   #145
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
To jest emulsja W/O, trudno przewidzieć rezultat. Łatwiej byłoby wzbogacić emulsję O/W. Mocznik powinien być ustabilizowany np. kwasem mlekowym.
Czy mogę stabilizować mocznik kwasem glikolowym? prosze o jakies wskazówki
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 13:07   #146
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

A czemu stabilizowac mocznik? ja dodaje mocznik do mojego serum i niczym nie stabilizuje, nic nigdy nie czytalam zeby mocznik sie rozpadal i trzeba bylo go stabilizowac
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-11, 23:27   #147
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

W produktach na bazie wody mocznik ulega powolnemu rozkładowi (hydrolizie) z wydzielaniem dwutlenku węgla, amoniaku i amin, które powodują stopniowe podwyższanie się pH. Pod wpływem produktów hydrolizy może dojść do zmiany zapachu, koloru i innych szkód w kosmetyku, np. rozdzielenia faz emulsji. Hydroliza może przebiegać wolniej lub szybciej, w zależności od różnych czynników. Sprzyja jej odczyn zasadowy, podwyższona temperatura, zanieczyszczenie mikrobiologiczne (mocznik ulega biodegradacji). Stosuje się różne substancje w celu stabilizacji mocznika, m.in. kwasy hydroksylowe, które tworzą z nim stabilne kompleksy.

Na początku lat 70. opatentowano połączenie mocznika z kwasem mlekowym (Skin-treating composition and vehicle for skin-treating agents). Proponowane stężenia kwasu mlekowego to 0,5–8% (preferowane 2–6%) na 2–30% lub 5–12% mocznika (preferowane 8–10%). Dla zwiększenia stabilności i efektywności preparatu można dodać aminokwasy lub ich pochodne (np. glicynę, argininę, betainę) w stężeniu takim jak kwas lub niższym.

Według patentu twórców NeoStraty - Yu i Van Scotta (Urea composition) do stabilizacji mocznika można użyć dowolnego kwasu hydroksylowego (również PHA) lub kombinacji kwasów. Poleca się najpierw rozpuścić mocznik w wodzie, a następnie powoli dodawać kwas. Gdy pH się ustabilizuje, można dodać pozostałe składniki, zmienić odczyn na pożądany, połączyć roztwór z emulsją czy innym podłożem. Preferowane stężenia: 1–30% kwasu, 2–50% mocznika, jeszcze lepiej 2–15% kwasu, 15–40% mocznika, a najlepiej 2–6% kwasu, 18–25% mocznika (patent dotyczy preparatów efektywnych w przypadku skóry chorobowo zmienionej, dlatego preferowane są stężenia zapewniające keratolityczne działanie mocznika >10%).

Autor patentu Composition base containing solubilized allantoin and urea for topical preparations podaje następujące zakresy pH jako odpowiednie dla preparatów z mocznikiem: 3,5–7,0, jeszcze lepszy 4,0–6,5, optymalny 4,5–6,0.

W przypadku własnoręcznie przygotowanych kosmetyków, które zużyjemy w krótkim czasie, ryzyko związane z rozkładem mocznika będzie niewielkie. Jednak regulacja pH za pomocą małej ilości kwasu może być konieczna, ponieważ mocznik ma charakter zasadowy i podnosi pH. Nie polecam dodawania mocznika "na oko" i bez kontroli pH. Warto zadbać o stabilizację mocznika, zwłaszcza gdy mamy cerę wrażliwą (amoniak działa silnie drażniąco). Należy unikać intensywnego podgrzewania mocznika.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-12-12 o 15:42
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 08:23   #148
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Dziękuję za odpowiedź
Starsznie to wszystko skomplikowane...
Ja od niedawna używam mocznika dwojako:

- dodaję go do balsamu do ciała, - fanie mi zmniejszył krostki po depilacji, ale zauważyłam że jak go dodam i przez pierwsze dwa dni używam to jest lepsze działanie, a potem jakby "znikał" w tym balsamie i trzeba od nowa dodawać?
Czyli teraz powinnam rozpuscić go w wodzie, wystudzic, dodać kwas i potem to rozmieszać z balsamem?

- dodadaję do maski na włosy i od razu nakładam - tu chyba nic nie trzeba stabilizować...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 08:41   #149
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Czyli teraz powinnam rozpuscić go w wodzie, wystudzic, dodać kwas i potem to rozmieszać z balsamem?
Niekoniecznie. Można dodawać mocznik do małych porcji balsamu i na koniec sprawdzać/regulować pH. Studzić nie trzeba, bo i podgrzewać nie trzeba.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 09:21   #150
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Wzbogacamy gotowce :)

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Można dodawać mocznik do małych porcji balsamu i na koniec sprawdzać/regulować pH. Studzić nie trzeba, bo i podgrzewać nie trzeba.
Sam mocznik? Nie dodawać kwasu?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-09 17:26:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.