200 funtow dla matki karmiacej piersia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-12, 14:10   #1
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910

200 funtow dla matki karmiacej piersia.


http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/...miacej-piersia


Co sadzicie o pomysle?


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 14:24   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Myślę, że skorzysta na tym emigracja głównie i "patologia", która i tak się rozmnaża dla zasiłków, itp, które w UK zdaje się są spore.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 14:40   #3
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/...miacej-piersia


Co sadzicie o pomysle?


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
A mieli zmniejszac benefity, czy je tam likwidowac, no to za 9 miesiecy bedzie znowy masa nowych dzieci. Ci co tu sie rozmnazaja dla benefitow i tak juz chyba nie ogarniaja ile maja dzieci, nie panuja nad tymi swoimi stadami.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 15:17   #4
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

ciekawe jak mają zamiar to niby sprawdzać
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 15:38   #5
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

200 funtów na pół roku, to trochę więcej niż funt na dzień

6 jajek - 2 funty
mleko - funt
mąka - 1,3
kurczak cały - 5,5 /kg
jabłka - 1,6

na naleśniki dla karmiącej wystarczy

Edytowane przez 749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Czas edycji: 2013-11-12 o 15:49
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 15:50   #6
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
ciekawe jak mają zamiar to niby sprawdzać
Mnie pytaja przy kazdej wizycie u poloznej, czy karmie piersia czy butelka, choc maja wpisane, ze od poczatku butelka.

Ollencja dla ciapatych wystarczy, oni wcinaja tylko ryz i kurczaka, duzy 5kg worek ryzu duzo nie kosztuje, miala kiedys takich sasiadow, ze tesco im przywozilo 5-6 workow po 15 kg. A najwiecej ciapatych zyje na benefitach.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 17:21   #7
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość

Ollencja dla ciapatych wystarczy, oni wcinaja tylko ryz i kurczaka, duzy 5kg worek ryzu duzo nie kosztuje, miala kiedys takich sasiadow, ze tesco im przywozilo 5-6 workow po 15 kg. A najwiecej ciapatych zyje na benefitach.

brawo za "piękny" pokaz "tolerancji"kl aski:
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 17:27   #8
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Mnie pytaja przy kazdej wizycie u poloznej, czy karmie piersia czy butelka, choc maja wpisane, ze od poczatku butelka.

Ollencja dla ciapatych wystarczy, oni wcinaja tylko ryz i kurczaka, duzy 5kg worek ryzu duzo nie kosztuje, miala kiedys takich sasiadow, ze tesco im przywozilo 5-6 workow po 15 kg. A najwiecej ciapatych zyje na benefitach.
mówić to sobie można co się komu podoba i niekoniecznie będzie to zgodne z prawdą
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 17:37   #9
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość

brawo za "piękny" pokaz "tolerancji"kl aski:
Radze zamieszkac obok takich, wtedy mozna dopiero mozna wypowiadac sie o takich ludziach.
Mialam z nimi wiele sytuacji, wiele razy pomagalam kobiecie, ktora byl maz, katowal ja nawet na naszej ulicy o 24, dzwonilam na policje, aby jej pomogli i pozniej mialam z tego same nieprzyjemnosci, bo facet domyslil sie, ze to ja wzywalam policje, nie raz wychodzilam na klatke, gdy ta kobieta spala na schodach, proponowalam jej pomoc, znosilam jedzenie, az doszlo do momentu, ze musialam zmienic dom.
Nie dla mnie to juz nie sa ludzie, zal mi tych kobiet ale tych facetow nie toleruje i nie bede tolerowala, jak widze gdy bija swoje zony, gdy bila swoje dzieci, gdy kobieta ciagle nie z zakupami za nim a on jak krol idzie przed nia i jej rozkazuje, gdy widze, jak facet sobie siedzi w autobusie a jego zona obok niego grzecznie stoi. A mimo to one nie chca zadnej pomocy, godza sie na takie traktowanie, Ci faceci to nie ludzie to bydlo jakich malo.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 18:32   #10
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Radze zamieszkac obok takich, wtedy mozna dopiero mozna wypowiadac sie o takich ludziach.
Mialam z nimi wiele sytuacji, wiele razy pomagalam kobiecie, ktora byl maz, katowal ja nawet na naszej ulicy o 24, dzwonilam na policje, aby jej pomogli i pozniej mialam z tego same nieprzyjemnosci, bo facet domyslil sie, ze to ja wzywalam policje, nie raz wychodzilam na klatke, gdy ta kobieta spala na schodach, proponowalam jej pomoc, znosilam jedzenie, az doszlo do momentu, ze musialam zmienic dom.
Nie dla mnie to juz nie sa ludzie, zal mi tych kobiet ale tych facetow nie toleruje i nie bede tolerowala, jak widze gdy bija swoje zony, gdy bila swoje dzieci, gdy kobieta ciagle nie z zakupami za nim a on jak krol idzie przed nia i jej rozkazuje, gdy widze, jak facet sobie siedzi w autobusie a jego zona obok niego grzecznie stoi. A mimo to one nie chca zadnej pomocy, godza sie na takie traktowanie, Ci faceci to nie ludzie to bydlo jakich malo.
Wyprowadź się do lepszej dzielnicy.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 18:43   #11
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Wyprowadź się do lepszej dzielnicy.
Po tamtej sytuacji zmienilam juz miejsce zamieszkania. Jednak nadal ta sytuacja mnie meczy, bo nie moge zrozumiec, jak mozna ponizac tak inna osoba, z ktora zwiazalo sie swoje zycie, ma sie dzieci, jak mozna je bic, wiem, ze u nich to jest normalne, ze kobieta dla nich nic nie znaczy, ale nadal nie umiem sie z tym pogodzic, ja sie wyprowadzilam, ale ta kobieta i jej dzieci pewnie sa nadal bite.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 18:54   #12
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Po tamtej sytuacji zmienilam juz miejsce zamieszkania. Jednak nadal ta sytuacja mnie meczy, bo nie moge zrozumiec, jak mozna ponizac tak inna osoba, z ktora zwiazalo sie swoje zycie, ma sie dzieci, jak mozna je bic, wiem, ze u nich to jest normalne, ze kobieta dla nich nic nie znaczy, ale nadal nie umiem sie z tym pogodzic, ja sie wyprowadzilam, ale ta kobieta i jej dzieci pewnie sa nadal bite.
i dlatego również ją i jej dzieci nazywasz ciapatymi
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 19:02   #13
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
i dlatego również ją i jej dzieci nazywasz ciapatymi
Nie, moze zle tu sie wyslowilam, nazywam ich facetow tak, bo to oni nie raz nie dwa zmuszaja je do coraz to wiekszej liczby dzieci. Czesto nie pozwalajac pojsc po prostu po tabletki do lekarza.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 19:20   #14
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

coby nie było wyłącznie off topu...

Pomysł uwazam za conajmniej dziwaczny,jesli ktoś nie chce karmić piersią to 200 funtów go nie przekona,a jesli chce to i tak to będzie robił,mając jakąś świadomośc dlaczego warto. I moze od tego powinno się zaczać -do promocji kp jako normalnego,naturalnego,fa jnego.
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 19:55   #15
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Radze zamieszkac obok takich, wtedy mozna dopiero mozna wypowiadac sie o takich ludziach.

Ja mieszkalam to wypowiedziec sie moge ?
Jak mozna tak generalizowac i twierdzic,ze wszyscy nazwani przez ciebie "ciapaci" sa tacy sami? Czy wszyscy Polacy tez sa tacy sami?

Co do karmienia nie wiem czy to potrzebne.
Sa kobiety ktorym z roznych przyczyn nie udaje sie karmic,wiec byloby to troche niesprawiedliwe-tak mysle.

Urodzilam w Anglii poltora roku temu i bylam pozytywnie zaskoczona wlasnie tym jak promowali karmienie piersia,ze sa grupy wsparcia,ze ktos do mnie dzwonil,odwiedzal w domu,proponowal pomoc (nawet jesli mowilam,ze nie potrzebuje )
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 20:15   #16
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Mnie pytaja przy kazdej wizycie u poloznej, czy karmie piersia czy butelka, choc maja wpisane, ze od poczatku butelka.

Ollencja dla ciapatych wystarczy, oni wcinaja tylko ryz i kurczaka, duzy 5kg worek ryzu duzo nie kosztuje, miala kiedys takich sasiadow, ze tesco im przywozilo 5-6 workow po 15 kg. A najwiecej ciapatych zyje na benefitach.
o_O

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Radze zamieszkac obok takich, wtedy mozna dopiero mozna wypowiadac sie o takich ludziach.
Mialam z nimi wiele sytuacji, wiele razy pomagalam kobiecie, ktora byl maz, katowal ja nawet na naszej ulicy o 24, dzwonilam na policje, aby jej pomogli i pozniej mialam z tego same nieprzyjemnosci, bo facet domyslil sie, ze to ja wzywalam policje, nie raz wychodzilam na klatke, gdy ta kobieta spala na schodach, proponowalam jej pomoc, znosilam jedzenie, az doszlo do momentu, ze musialam zmienic dom.
Nie dla mnie to juz nie sa ludzie, zal mi tych kobiet ale tych facetow nie toleruje i nie bede tolerowala, jak widze gdy bija swoje zony, gdy bila swoje dzieci, gdy kobieta ciagle nie z zakupami za nim a on jak krol idzie przed nia i jej rozkazuje, gdy widze, jak facet sobie siedzi w autobusie a jego zona obok niego grzecznie stoi. A mimo to one nie chca zadnej pomocy, godza sie na takie traktowanie, Ci faceci to nie ludzie to bydlo jakich malo.
a wiesz, zza ścianą mam sąsiadów
on wskutek moich i drugiej sąsiadki zeznań (i zeznań żony, namówionej przeze mnie) dostał 5 lat w zawiasach. Za znęcanie się nad rodziną.
Do mopsu też ich zgłosiłam.

Mieszkam w Polsce, oni są Polakami.

I co? też mam powyzywać? tak, facet to gnojek, który wreszcie dostał po dupie.

--------------------------
W temacie - ja bym się tam ucieszyła, tak zwyczajnie, zrobiłabym sobie prezent a dawać voucher mogą po prostu po jakimś czasie, a nie na początku kp. Powiedzmy- karmisz 4 czy 6 mcy - dostajesz voucher. I tak sobie myślę, że dla dziecka to dobre by było, a co je motywacja obchodzi?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 20:17   #17
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Po tamtej sytuacji zmienilam juz miejsce zamieszkania. Jednak nadal ta sytuacja mnie meczy, bo nie moge zrozumiec, jak mozna ponizac tak inna osoba, z ktora zwiazalo sie swoje zycie, ma sie dzieci, jak mozna je bic, wiem, ze u nich to jest normalne, ze kobieta dla nich nic nie znaczy, ale nadal nie umiem sie z tym pogodzic, ja sie wyprowadzilam, ale ta kobieta i jej dzieci pewnie sa nadal bite.
Bo Polacy to tacy swieci sa...
Dzwonilabym do Social services do upadlego, gdybym tylko wiedziala, ze cos takiego sie dzieje za moja sciana.
Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
I moze od tego powinno się zaczać -do promocji kp jako normalnego,naturalnego,fa jnego.
W UK kp jest bardzo propagowane, juz w szpitalu po urodzeniu jest pogadanka o kp, o zaletach, przy wyjsciu do domu dostaje sie ulotki z najlbizszymi klubami dla kobiet kp, numery do infolini o kp, jest tu ogromna liczba klubow, centrum, gdzie sa programy wspierania kp.

Tyle, ze wiele matek woli mm. Nie oszukujmy sie, to jest kraj fast foodu, gdzie weekendowe obiady zjada sie w pubach, sklepy kipia od gotowego jedzenia, jedzenie na wynos jest czyms normalnym a niedzielna rozrywka to zakupy w centrum handlowym i restauracja pozniej.
Tak sa po prostu nauczeni.

Oczywiscie nie wszyscy Anglicy, nie generalizuje, ale jednak wieksza ich czesc.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 21:04   #18
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/...miacej-piersia


Co sadzicie o pomysle?


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
Szkoda ze nie wpadli na ten pomysl 7 miesiecy temu w moim chrabstwie- bardzo by mnie ucieszyly takie kupony

CZy pomysl cos pomoze?? NIe wiem. Kto ma kp to bedzie kp.
W moim miescie kp jest bardzo dobrze ( nie nachalnie) promowane. Jest duzo klubow, doradcow I sa grupy wsparcia ( sama z takiej korzystalam w chwili zwatpienia)
Nawet w samym CH jest duzo pokoikow ( przyjemnych I cichych pokoiko ) dla matek karmiacych, wiec gdy jade na zakupy nie musze sie martwic gdszie nakarmie malego.

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4368709 8]Bo Polacy to tacy swieci sa...
Dzwonilabym do Social services do upadlego, gdybym tylko wiedziala, ze cos takiego sie dzieje za moja sciana.


W UK kp jest bardzo propagowane, juz w szpitalu po urodzeniu jest pogadanka o kp, o zaletach, przy wyjsciu do domu dostaje sie ulotki z najlbizszymi klubami dla kobiet kp, numery do infolini o kp, jest tu ogromna liczba klubow, centrum, gdzie sa programy wspierania kp.

Tyle, ze wiele matek woli mm. Nie oszukujmy sie, to jest kraj fast foodu, gdzie weekendowe obiady zjada sie w pubach, sklepy kipia od gotowego jedzenia, jedzenie na wynos jest czyms normalnym a niedzielna rozrywka to zakupy w centrum handlowym i restauracja pozniej.
Tak sa po prostu nauczeni.

Oczywiscie nie wszyscy Anglicy, nie generalizuje, ale jednak wieksza ich czesc.[/QUOTE]


A ja wlasnie zauwazylam, ze w moim otoczeniu to wiecej angielek kp przynajmniej przez te 6 miesiecy
Polki bardzo szybko sie poddaja ( o ile wogole probuja kp) I szybko przechodza na butelke.
Ale mowie, ze to tylko moje otoczenie- moze w innych rejonach jest inaczej
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 21:19   #19
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Radze zamieszkac obok takich, wtedy mozna dopiero mozna wypowiadac sie o takich ludziach.
Mialam z nimi wiele sytuacji, wiele razy pomagalam kobiecie, ktora byl maz, katowal ja nawet na naszej ulicy o 24, dzwonilam na policje, aby jej pomogli i pozniej mialam z tego same nieprzyjemnosci, bo facet domyslil sie, ze to ja wzywalam policje, nie raz wychodzilam na klatke, gdy ta kobieta spala na schodach, proponowalam jej pomoc, znosilam jedzenie, az doszlo do momentu, ze musialam zmienic dom.
Nie dla mnie to juz nie sa ludzie, zal mi tych kobiet ale tych facetow nie toleruje i nie bede tolerowala, jak widze gdy bija swoje zony, gdy bila swoje dzieci, gdy kobieta ciagle nie z zakupami za nim a on jak krol idzie przed nia i jej rozkazuje, gdy widze, jak facet sobie siedzi w autobusie a jego zona obok niego grzecznie stoi. A mimo to one nie chca zadnej pomocy, godza sie na takie traktowanie, Ci faceci to nie ludzie to bydlo jakich malo.
...najprosciej wrzucic wszystkich do jednego wora...
jak miło...

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;4368709 8]

W UK kp jest bardzo propagowane, juz w szpitalu po urodzeniu jest pogadanka o kp, o zaletach, przy wyjsciu do domu dostaje sie ulotki z najlbizszymi klubami dla kobiet kp, numery do infolini o kp, jest tu ogromna liczba klubow, centrum, gdzie sa programy wspierania kp.

Tyle, ze wiele matek woli mm. Nie oszukujmy sie, to jest kraj fast foodu, gdzie weekendowe obiady zjada sie w pubach, sklepy kipia od gotowego jedzenia, jedzenie na wynos jest czyms normalnym a niedzielna rozrywka to zakupy w centrum handlowym i restauracja pozniej.
Tak sa po prostu nauczeni.

Oczywiscie nie wszyscy Anglicy, nie generalizuje, ale jednak wieksza ich czesc.[/QUOTE]
zgadzam sie
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442

Edytowane przez blonde_hair
Czas edycji: 2013-11-12 o 21:21
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 22:59   #20
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

ahh uwielbiam poprawność polityczną
życzę Wam zamieszkania koło takich ludzi zobaczymy jak długo będziecie takie poprawne politycznie
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 23:04   #21
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4368988 6]ahh uwielbiam poprawność polityczną
życzę Wam zamieszkania koło takich ludzi zobaczymy jak długo będziecie takie poprawne politycznie [/QUOTE]

tu nie chodzi o poprawnosc polityczną a o szacunek i nie wrzucanie wszystkich do jednego wora ,idąc Twoim tokiem myślenia to wszyscy:
Polacy kradną
Ruscy piją
Włoch to lowelas
Blondynki sa głupie
Rude wredne
Murzyni to czarnuchy,brudasy

bez urazy,ale wracaj do zdziwieniowego,tutaj ferment niepotrzebny
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 00:35   #22
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Pomysł z talonem- dziwny. 200 f to za mała kwota, żeby zrobić sobie dla niej kolejnego dzieciaka, a ci, którzy nie rozmnażają się dla kasy, nawet jej nie zauważą. Nie wiem, dlaczego Brytyjki nie chcą karmić, wiem, że ja nie chciałabym nawet za 200f. miesięcznie, bo mi to zwyczajnie nie pasuje i pieniądze mnie do tego nie przekonają.

Co do ''ciapatych'', to Syl993 nie nazwała tak WSZYSTKICH osób pochodzenia arabskiego, tylko tych, którzy idealnie wpasowują się w stereotyp araba-nieroba z gromadką dzieci i kasą z zasiłków.
Nie wiem, jak jest w UK, wiem, jak żyją (głównie) Turcy w Niemczech: kilkoro dzieci, które są brudne i źle odżywione, ale na najnowszy model Mercedesa wystarczy, a póki państwo daje kasę, to do pracy się nie ruszy. Sorry, ale na takich osobników powiedzieć ''ciapaty'', to najłagodniejsze określenie.

Pewnie z wątku zrobi się off-top dot. emigrantów na zachodzie
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 12:43   #23
DiamondDust
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 273
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Pomysł z talonem- dziwny. 200 f to za mała kwota, żeby zrobić sobie dla niej kolejnego dzieciaka, a ci, którzy nie rozmnażają się dla kasy, nawet jej nie zauważą. Nie wiem, dlaczego Brytyjki nie chcą karmić, wiem, że ja nie chciałabym nawet za 200f. miesięcznie, bo mi to zwyczajnie nie pasuje i pieniądze mnie do tego nie przekonają.

Co do ''ciapatych'', to Syl993 nie nazwała tak WSZYSTKICH osób pochodzenia arabskiego, tylko tych, którzy idealnie wpasowują się w stereotyp araba-nieroba z gromadką dzieci i kasą z zasiłków.
Nie wiem, jak jest w UK, wiem, jak żyją (głównie) Turcy w Niemczech: kilkoro dzieci, które są brudne i źle odżywione, ale na najnowszy model Mercedesa wystarczy, a póki państwo daje kasę, to do pracy się nie ruszy. Sorry, ale na takich osobników powiedzieć ''ciapaty'', to najłagodniejsze określenie.

Pewnie z wątku zrobi się off-top dot. emigrantów na zachodzie
też bym sie nie skusiła,sorry.I jak maja to zamiar sprawdzić?

Oststanio chciałam zapłacić za paliwo na stacji podchodze do kasy za mna szedł chłopak,a obsługujący (silny akcent,Pakistanczyk albo z Indii-nie wiem)wskazuje na mnie palcem i mowi,ze mam poczekać bo on....obsłuży najpierw chłopaka za mna.Szczęka mi opadła.Wlaśnie wysmarowałąm skarge na niego.Do jasnej ciasnej jesteśmy w UK
DiamondDust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 15:03   #24
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez Syl993
Radze zamieszkac obok takich, wtedy mozna dopiero mozna wypowiadac sie o takich ludziach.
Mialam z nimi wiele sytuacji, wiele razy pomagalam kobiecie, ktora byl maz, katowal ja nawet na naszej ulicy o 24, dzwonilam na policje, aby jej pomogli i pozniej mialam z tego same nieprzyjemnosci, bo facet domyslil sie, ze to ja wzywalam policje, nie raz wychodzilam na klatke, gdy ta kobieta spala na schodach, proponowalam jej pomoc, znosilam jedzenie, az doszlo do momentu, ze musialam zmienic dom.
brawo! to się nazywa rzeczowy argument
zapewne o doświadczeniach innych czytasz ze
Cytat:
Napisane przez Syl933
Nie dla mnie to juz nie sa ludzie, zal mi tych kobiet ale tych facetow nie toleruje i nie bede tolerowala, jak widze gdy bija swoje zony, gdy bila swoje dzieci, gdy kobieta ciagle nie z zakupami za nim a on jak krol idzie przed nia i jej rozkazuje, gdy widze, jak facet sobie siedzi w autobusie a jego zona obok niego grzecznie stoi. A mimo to one nie chca zadnej pomocy, godza sie na takie traktowanie, Ci faceci to nie ludzie to bydlo jakich malo.

nie ludzie a więc kto??? ach, racja bydło! do tego ciapate i jedzące kilogramy ryżu nie to co my - ludzie ziemniaki
rozumiem, że "ciapatych" mężów i synów (bo w końcu też faceci) wizażanek też uważasz za bydło i nie-ludzi??? Nie przyszło Ci na myśl, że tutaj takie są i czytając to co napisałaś jest im zwyczajnie przykro??
Jak Ty czułabyś się, gdyby pewnego pięknego dnia Twoje dziecko spytało "mamusiu czy to prawda, że jesteśmy łatwe? bo kolegi tatuś tak mówi, że wszystkie Polki to ...... i wszyscy tak myślą" ?????
Tutaj nie chodzi o żadną poprawność polityczną, ale o zwykłe wrzucanie wszystkich do jednego wora.

A co do opisanych przez Ciebie sytuacji, żaden człowiek przy zdrowych zmysłach nie będzie uważał ich za normalne! Ale równocześnie żaden nie będzie przez pryzmat kilku czy kilkunastu incydentów/patologicznych zachowań oceniał całego społeczeństwa. Tym bardziej, że jest to całkowicie inna kultura. I nie da rady ocenić jej europejskimi, naszymi standardami. Właśnie dlatego te kobiety nie chciały od Ciebie pomocy.


Cytat:
Napisane przez sunprince
ahh uwielbiam poprawność polityczną
życzę Wam zamieszkania koło takich ludzi zobaczymy jak długo będziecie takie poprawne politycznie
ahh uwielbiam takie rady coś w stylu "nie masz dziecka nie masz prawa się wypowiadać"
życzę Ci więc żebyś miała i wtedy mogła wypowiadać się na Mamie z klasą

a może te swoje życzenia wystosujesz to władz UK i ich mieszkańców skoro tak Cię boli - (mieszkankę i obywatelkę Polski ), że mają tylu imigrantów i są tak poprawni politycznie?
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 16:04   #25
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
brawo! to się nazywa rzeczowy argument
zapewne o doświadczeniach innych czytasz ze


nie ludzie a więc kto??? ach, racja bydło! do tego ciapate i jedzące kilogramy ryżu nie to co my - ludzie ziemniaki
rozumiem, że "ciapatych" mężów i synów (bo w końcu też faceci) wizażanek też uważasz za bydło i nie-ludzi??? Nie przyszło Ci na myśl, że tutaj takie są i czytając to co napisałaś jest im zwyczajnie przykro??
Jak Ty czułabyś się, gdyby pewnego pięknego dnia Twoje dziecko spytało "mamusiu czy to prawda, że jesteśmy łatwe? bo kolegi tatuś tak mówi, że wszystkie Polki to ...... i wszyscy tak myślą" ?????
Tutaj nie chodzi o żadną poprawność polityczną, ale o zwykłe wrzucanie wszystkich do jednego wora.

A co do opisanych przez Ciebie sytuacji, żaden człowiek przy zdrowych zmysłach nie będzie uważał ich za normalne! Ale równocześnie żaden nie będzie przez pryzmat kilku czy kilkunastu incydentów/patologicznych zachowań oceniał całego społeczeństwa. Tym bardziej, że jest to całkowicie inna kultura. I nie da rady ocenić jej europejskimi, naszymi standardami. Właśnie dlatego te kobiety nie chciały od Ciebie pomocy.



ahh uwielbiam takie rady coś w stylu "nie masz dziecka nie masz prawa się wypowiadać"
życzę Ci więc żebyś miała i wtedy mogła wypowiadać się na Mamie z klasą

a może te swoje życzenia wystosujesz to władz UK i ich mieszkańców skoro tak Cię boli - (mieszkankę i obywatelkę Polski ), że mają tylu imigrantów i są tak poprawni politycznie?
Jezu, kobieto- czytaj ze zrozumieniem. Nasze wypowiedzi dotyczyły KONKRETNYCH przypadków. Jeżeli jakaś wizażanka ma dziecko/jest w związku z takim facetem, do jakiego odnosi się określenie ''ciapaty''- to współczuję, nie wiem, jak można się aż tak nie szanować.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 19:56   #26
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Jezu, kobieto- czytaj ze zrozumieniem. Nasze wypowiedzi dotyczyły KONKRETNYCH przypadków. Jeżeli jakaś wizażanka ma dziecko/jest w związku z takim facetem, do jakiego odnosi się określenie ''ciapaty''- to współczuję, nie wiem, jak można się aż tak nie szanować.

Aaaa,juz rozumiem: okreslenie "ciapaty" oznacza mezczyzne,ktory zle traktuje kobiety,poniza je itd,tak? Czyli Polak,Anglik,Niemiec tez moze byc "ciapaty" ?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 21:50   #27
pilotka86
Rozeznanie
 
Avatar pilotka86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 998
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Jezu, kobieto- czytaj ze zrozumieniem. Nasze wypowiedzi dotyczyły KONKRETNYCH przypadków. Jeżeli jakaś wizażanka ma dziecko/jest w związku z takim facetem, do jakiego odnosi się określenie ''ciapaty''- to współczuję, nie wiem, jak można się aż tak nie szanować.
Jezusa to zostaw w spokoju kobieto

Nie odnosiłam się do "waszych" wypowiedzi (a już na pewno nie Twojej) tylko konkretnej osoby, więc nie wiem o co Ci chodzi
i proszę Cię nie przekręcaj
na początku odniosłam się do pierwszej wypowiedzi Syl993 w której wrzuciła wszystkich "ciapatych" do jednego wora, (nie pisała o konkretnych przypadkach!!!) tylko że siedzą na benefitach i jedzą ryż. (niebywałe tym bardziej że w ich kuchni ryż to podstawa)
Rozumiem więc, że dla Ciebie "ciapaty" jest słodkim określeniem człowieka o ciemniejszej karnacji? albo faceta który bije kobiety a może faceta, który w metrze siedzi podczas gdy żona stoi
Może więc wytłumaczysz KOGO więc nazywasz ciapatym??
Bo dla mnie określenie ciapaty ma takie samo wydźwięk jak czarnuch czy białas.
Moja reakcja byłaby więc identyczna, gdybym z ust ciemnoskórego mężczyzny usłyszała "ooo ty jesteś Polka? białe kobiety ze wschodu są puszczalskie i takie łatwe".
Tutaj nie chodzi o chorą poprawność polityczną (której nawiasem mówiąc jestem przeciwniczką jak i tolerancji "jak leci") tylko o
wrzucanie do jednego wora.

Syl993 dopiero później zaczęła dopisywać przykłady o bydle i nieludziach
I o ile rozumiem nazywanie facetów bijących żony bydłem to wyzywanie od nieludzi tych siedzących gdy żona stoi nie bardzo
A już zupełnie nie rozumiem Twojego wybiórczego przyzwolenia na określanie "ciapatymi"

żeby nie było offtopa
jak UK stać na to żeby płacić to nich płaci, tylko nie wiem jak oni chcą to sprawdzić
chociaż w Polsce matce karmiącej przysługuje godzinę wcześniej wychodne z pracy i też nie wiem jak to sprawdzają
Zastanawiałam się nad tym kiedy spotkałam się z taką sytuacją w pracy, ale nie pytałam tej kobiety..
pilotka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 22:08   #28
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: 200 funtow dla matki karmiacej piersia.

Cytat:
Napisane przez pilotka86 Pokaż wiadomość
jak UK stać na to żeby płacić to nich płaci, tylko nie wiem jak oni chcą to sprawdzić
chociaż w Polsce matce karmiącej przysługuje godzinę wcześniej wychodne z pracy i też nie wiem jak to sprawdzają
Zastanawiałam się nad tym kiedy spotkałam się z taką sytuacją w pracy, ale nie pytałam tej kobiety..

Na upartego sprawdzic chyba mogliby,kazac przystawic dziecko do piersi...

A w Polsce znalam dziewczyny,ktora sciemnila ze karmi,zeby wychodzic o godzine wczesniej z pracy. Tzn lekarzowi sciemnila,bo musiala miec zaswiadczenie od pediatry,ze dziecko jest karmione piersia.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.