Chemiczne szampony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-28, 10:47   #1
edolek3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3

Chemiczne szampony


Od jakiegoś czasu używałam szamponów i odżywek gliss kurr niestety użyłam 2-3 pudełka i nagle dostałam strasznego uczulenia. Skóra głowy strasznie swędzi do tej pory pomimo , iż od miesiąca już ich nie stosuję. Teraz używam L'Oreala nie pomaga nic, włosy zaczęły mi strasznie wypadać dosłownie "garściami" . Nie wiem co mi jest, toi jest straszne wstyd mi gdziekolwiek wyjść bo non stop się drapie. Polecacie jakieś dobre szampony bez chemii, które mi pomogą, ponieważ naprawdę mam już tego dość. Próbowałam szamponów ziołowych niestety nic nie dało a było jeszcze gorzej bo na włosach miałam jeden wielki kołtun, to samo z szamponem dla dzieci. Proszę o pomoc.
edolek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 10:58   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Chemiczne szampony

Cytat:
Napisane przez edolek3 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu używałam szamponów i odżywek gliss kurr niestety użyłam 2-3 pudełka i nagle dostałam strasznego uczulenia. Skóra głowy strasznie swędzi do tej pory pomimo , iż od miesiąca już ich nie stosuję. Teraz używam L'Oreala nie pomaga nic, włosy zaczęły mi strasznie wypadać dosłownie "garściami" . Nie wiem co mi jest, toi jest straszne wstyd mi gdziekolwiek wyjść bo non stop się drapie.
Z takim problemem powinnaś iść do dermatologa i to szybko, tu się nie ma nad czym zastanawiać.


Cytat:
Napisane przez edolek3 Pokaż wiadomość
Polecacie jakieś dobre szampony bez chemii, które mi pomogą, ponieważ naprawdę mam już tego dość. Próbowałam szamponów ziołowych niestety nic nie dało a było jeszcze gorzej bo na włosach miałam jeden wielki kołtun, to samo z szamponem dla dzieci. Proszę o pomoc.
A znasz coś, co nie zawiera chemii? To musiałoby być nie z tego świata
Nie powinno mieć teraz dla Ciebie znaczenia czy skład szamponu jest naturalny czy nie, tym bardziej że wyciągi roślinne alergizują częściej niż substancje syntetyczne, które są zdecydowanie bezpieczniejsze dla nadwrażliwców. Zresztą sama się już przekonałaś, że ani szampon ziołowy ani dziecięcy Ci nie pomógł. Polecanie Ci kolejnych włosomaniaczych wynalazków byłoby wchodzeniem w kompetencje lekarza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 09:57   #3
aganela8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 256
Dot.: Chemiczne szampony

Fitomed do włosów tłustych lub suchych z mydlicą lekarską, łagodne szampony dla dzieci np. babydream, hipp, johnson płyn 3w1 do kąpieli i mycia włosów. Picie pokrzywy na wzmocnienie i drożdży w tabletkach.
__________________
Staraj się jak najlepiej wykorzystać każdy dzień,on już nie wróci...! 14.02.1942r-rocznica powstania Armii Krajowej!
www.pustamiska.pl (klik proszę..)
aganela8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 09:13   #4
veronia15
Raczkowanie
 
Avatar veronia15
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 176
Dot.: Chemiczne szampony

sprubój szamponów dla dzieci są owiele łagodniejsze ( ale musisz uważać bo nawet takie potrafią zawierać SLS)
polecam: szampon babydream i HIPP
dodatkowo bardzo łagodny o naturalnym składzie "szampon- nie szampon"
facelle- bardzo chwalony przez ogrom dzewczyn.

istnieje wiele szamponów bardzo naturalnych. Oprócz tych co napisałam
rosyjskie kosmetyki np. planeta organica, z apteczki babuszki Agafi mają bardzo
naturalne składy.

I jeszcze taki, który ja kupiłam ostatnio 100% naturalny ; szampon Henara w proszku

mam nadzieję ze choć trochę pomogłam
__________________
Mój blog o naturalnej pielęgnacji włosów, cery i paznokci

http://raspberryandstrawberrybeauty.blogspot.com/
veronia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 09:21   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Chemiczne szampony

Cytat:
Napisane przez aganela8 Pokaż wiadomość
Fitomed do włosów tłustych lub suchych z mydlicą lekarską, łagodne szampony dla dzieci np. babydream, hipp, johnson płyn 3w1 do kąpieli i mycia włosów. Picie pokrzywy na wzmocnienie i drożdży w tabletkach.
Cytat:
Napisane przez veronia15 Pokaż wiadomość
sprubój szamponów dla dzieci są owiele łagodniejsze ( ale musisz uważać bo nawet takie potrafią zawierać SLS)
polecam: szampon babydream i HIPP
dodatkowo bardzo łagodny o naturalnym składzie "szampon- nie szampon"
facelle- bardzo chwalony przez ogrom dzewczyn.

istnieje wiele szamponów bardzo naturalnych. Oprócz tych co napisałam
rosyjskie kosmetyki np. planeta organica, z apteczki babuszki Agafi mają bardzo
naturalne składy.

I jeszcze taki, który ja kupiłam ostatnio 100% naturalny ; szampon Henara w proszku

mam nadzieję ze choć trochę pomogłam
Nie ma to jak osobie z poważnym problemem, który powinien obejrzeć lekarz doradzać "naturalne" szampony i płyn do higieny intymnej. Zwłaszcza, że napisała, że już tego próbowała. I zwłaszcza, że owe naturalne kosmetyki uczulają częściej niż syntetyki.
Nie uważacie, że wchodzicie w kompetencje lekarza i możecie takimi radami tylko komuś zaszkodzić?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-06 10:21:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:55.