aeroby,fitness? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-23, 18:43   #1
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150

aeroby,fitness?


Jestem w kropce.Nie pojmuje czym się różni fitness od ćwiczeń aerobowych .Czemu niby praktykując fitnes ,nie ma szan na schudnięcie ,a praktykujać ćwiczenia aerobowe tak.
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 16:04   #2
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: aeroby,fitness?

fitness zawiera w sobie ćwiczenia aerobowe (ale i inne).
Innymi słowy idąc "na fitness" ćwiczysz MIĘDZY INNYMI aeroby.

Same aeroby to na przykład wtedy gdy sama idziesz na kilka godzin pływać, biegać, jeździć na rolkach, rowerze.

Na fitnessie wykonujesz też elementy ćwiczeń siłowych, interwałowych, czasami nawet jogi ;]


"Praktykując fitness" masz szansę schudnąć i to ogromną. U mnie w grupie dziewczyna z dietą i zajeciami fitness schudła 12 kg w 6 miesięcy.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 16:56   #3
Galijka
Wtajemniczenie
 
Avatar Galijka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 224
Dot.: aeroby,fitness?

Nie wiem skąd ta opinia, że dzięki fitnessowi nie schudniesz... Ja schudłam ok. 17 kg w 4 miesiące chyba... Oczywiście + odpowiedni sposób żywienia (nie lubię tego nazywać dietą)
__________________
"Trzeba śmiać się nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu" / Jean de La Bruyere

http://www.centaurus.org.pl/

Cmentarz dla zwierząt


Galijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 19:37   #4
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: aeroby,fitness?

Najskuteczniejsze na spalanie tłuszczu są aeroby i odpowiednia dieta. Wystarczy 30-45 minut aerobów codziennie lub w wersji minimalistycznej 3 razy w tygodniu.
Teorie są różne-albo interwały, albo aeroby na kontroli tętna (220-wiek, z tego liczymy 60-70% i w tym przedziale się trzymamy)

Ja gdy robię wycinkę praktykuję aeroby na kontroli tętna, bo są bezpieczne-proces spalania tłuszczu zostaje uruchomiony a zakres tętna nie wprowadza organizmu w stan katabolzimu i nie spalam ciężko wypracowanych mięśni. Czyli leci sam tłuszcz-nie mięśnie.

A dlaczego fitness nie jest polecane? Bo fitness fitnessowi nie równy. Wszystko zależy od prowadzących, jak te zajęcia wyglądają i jak grupa się w nie angażuje. Gdy obserwuję zajęcia na siłowni na której sama trenuję (nie korzystam z zajęć fitness-jedynie siłownia+maszyny cardio) to 90% zajęć ma zbyt wolne tempo, nie angażuje grupy, panie wychodzą znudzone, w ogóle nie zmęczone, suche (choć akurat pot nie jest żadnym wyznacznikiem jakości wysiłku) z mylnym przekonaniem, że robią coś dla siebie. Jedyne zajęcia godne uwagi jakie widziałam (w moim klubie ale i w wielu innych, gdzie miałam okazję poćiwczyć) to zajęcia typu indoor walking/cycling, aero box i różne tego typu z elementami sztuk walki.
Właściwie to chodzi o to, że fitness to takie niby aeroby, niby ćwiczenia siłowe a tak po prawdzie to nie spełniają założeń ani aerobów ani siłówki. Pojawiają się też elementy stretchingu i technik relaksacyjnych.
Fitness jest polecany raczej tym, którzy chcą pozostać aktywni, poruszać się w grupie i do muzyki, utrzymać wagę.
Chudnie się lepiej i skuteczniej podczas wysiłku tlenowego (aeroby).
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 09:47   #5
Lady_Daga
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Daga
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 187
Dot.: aeroby,fitness?

Bardzo słuszne rady!! fitness jest dla tych którzy chcą zyć aktywnie, oczywiście dla tych którzy chcą schudną również.... ja uwielbiam fitness (pomaga mi na kaca hehe)
Lady_Daga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 10:33   #6
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: aeroby,fitness?

Może koleżanka instruktora Lady Kala bylaby wstanie wymienic wszystkie areoby.Jakoś nie moge nigdzie doszukać się wyczerpujacej wiedzy na ten temat.Taka trochę ze mnie kiepska inernautka.
Jesli chodzi o moje wrażenia po fitnesie ,to ja jestem i zmęczona ,mokra i raczej nie znudzona.to znaczy ,że to też raczej nie przyniesie efektów?
Mam też pytanie ,czy 1,5 godziny na obriterku,to nie jest czasem za duzo naraz?
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 16:18   #7
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: aeroby,fitness?

1,5h na orbitreku to zdecydowanie za dużo-30-45minut spokojnie wystarczy (max 1h)

Wymienić aeroby? Bieganie (teren, bieżnia), marsze (teren, bieżnia), pływanie, stepper, orbitrek, ergonometr ("suche wiosła"), rower (teren, maszyna cardio), skakanie na skakance itd...

jeżeli Twoje zajęcia fitness spełniają założenia treningu aerobowego to jasne-będą skuteczne. Nie mierz za to jakości treningu tym ile się spociłaś i jak bardzo jesteś zmęczona bo to nie świadczy o ilości spalanego tłuszczu.
Ilość potu jest bardzo indywidualną kwestią i zależy od wielu czynników-także od diety (spożywanie dużej ilości soli) i gospodarki hormonalnej. Osobiście znam osobę, która nawet w saunie nie spoci sie w ogóle-była z tym nawet u lekarza.
Z kolei duże zmęczenie po zajęciach może być przyczyną bardzo słabej kondycji, małej pojemności płuc, problemów z pracą serca, także problemów hormonalnych.
Więc zarówno pot jak i zmęczenie nie gwarantuje, że trening był skuteczny. Lepiej przyjrzeć się temu jak wyglądają zajęcia i czy realizują podstawowe założenia treningów tlenowych-spalających tłuszcz.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 14:01   #8
ansaria
Raczkowanie
 
Avatar ansaria
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 206
Dot.: aeroby,fitness?

Hej, mam pytanie, bo właśnie zaczynam przygodę z zajęciami fitness.. W klubie trwają po 1h określone zajęcia i zastanawiam się, czy można brać pod rząd różne zajęcia tak aby łącznie trwały 2h, ale na różne partie ciała(czy nie będzie przemęczenia itp)? np 1h TBC, a po niej 1h pilatesu lub zumby?
ansaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 20:11   #9
staff112
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 150
Dot.: aeroby,fitness?

Oj wydaje mi się ,że jeśli zaczyna się przygode ze sportem ,to godzinka na początek w zupełności starczy...no ale to lepiej niech się fachowcy wypowiedzą
staff112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:50.