HR i maniery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-24, 13:15   #1
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422

HR i maniery


Zadzwoniono do mnie dzisiaj z firmy, w której starałam się o pracę (najpierw bez ogłoszenia, ogólne zapytanie, potem o konkretne stanowisko, które w międzyczasie się ukazało). Pani spytała ile bym chciała zarabiać i doszła do wniosku, że to za dużo na to konkretne stanowisko (to właściwie taki traineeship), ale w międzyczasie pojawiło się inne, na które bym pasowała i tam faktycznie zarabiałabym lepiej. Ile - to już kwestia negocjacji.

Zaproponowała rozmowę w poniedziałek. Powiedziała, że da znać mailowo o której konkretnie.

Long story short: To było dwie godziny temu. Maila brak. Jak najbardziej, sprawdziłam w spamie i wszędzie, gdzie dało się sprawdzić. Może jeszcze odpisze. Ale jeśli nie? Czyli jednak nie są zainteresowani? Olać? Kurcze, szkoda.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 13:21   #2
alicjaa123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: HR i maniery

nieraz bywa tak, że coś człowiekowi w pracy wyskoczy nagłego. a może właśnie po rozmowie z Tobą do tej pani zadzwoniono z przedszkola dziecka, że jej synek czy córka źle się czują i musiała wyjść z pracy? nie wiesz tego, więc nie poddawaj się. najwyżej zadzwoni do Ciebie w poniedziałek i umówicie się na inny dzień.
alicjaa123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 13:24   #3
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: HR i maniery

Cytat:
Napisane przez alicjaa123 Pokaż wiadomość
nieraz bywa tak, że coś człowiekowi w pracy wyskoczy nagłego. a może właśnie po rozmowie z Tobą do tej pani zadzwoniono z przedszkola dziecka, że jej synek czy córka źle się czują i musiała wyjść z pracy? nie wiesz tego, więc nie poddawaj się. najwyżej zadzwoni do Ciebie w poniedziałek i umówicie się na inny dzień.
Miałam wrażenie, że zależy jej na spotkaniu jak najszybciej... Stresuję się po prostu. Może faktycznie podałam za dużo.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-04-24 o 13:28
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 17:09   #4
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: HR i maniery

Ja to trochę inaczej odbieram. Jak ktoś mi mówi "dam znać o której", to raczej nie spodziewam się odpowiedzi natychmiast. Według mnie, po prostu sama jeszcze nie wie. Może rozmowa nie jest bezpośrednio z nią i nie wie na jaką godzinę Cię z tą osobą umówić, może ma w ten poniedziałek jakieś spotkanie/zebranie czy coś innego i jeszcze nie jest pewna na którą godzinę. Możliwości jest mnóstwo. Ja bym nie panikowala.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 17:27   #5
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: HR i maniery

Spokojnie, poczekaj trochę, rzeczywiście mogło coś jej wypaść . Ja byłam kiedyś na rozmowie, gdzie odpowiedź miała być na drugi dzień, a doczekałam się jej po tygodniu.

Osobiście nie lubię pytań o zarobki, krew mnie wtedy zalewa. Przecież mają podane ile na danym stanowisku się zarabia, więc powinni po prostu przedstawić kandydatowi pełną ofertę z zarobkami.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 20:59   #6
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: HR i maniery

Cytat:
Napisane przez _Aneta Pokaż wiadomość
Ja to trochę inaczej odbieram. Jak ktoś mi mówi "dam znać o której", to raczej nie spodziewam się odpowiedzi natychmiast. Według mnie, po prostu sama jeszcze nie wie. Może rozmowa nie jest bezpośrednio z nią i nie wie na jaką godzinę Cię z tą osobą umówić, może ma w ten poniedziałek jakieś spotkanie/zebranie czy coś innego i jeszcze nie jest pewna na którą godzinę. Możliwości jest mnóstwo. Ja bym nie panikowala.
Tylko widzisz, ja staram się o pracę w Niemczech (z mojego doświadczenia polski i niemiecki HR zachowuje się podobnie, stąd pytanie zadałam tutaj). Niemieckim mówię biegle, ale to dla mnie język obcy - mam akcent i zawsze będę go miała. I czasami popełniam niewielkie błędy i pewnie zawsze będę je popełniała.

A staram się o prace dosyć prestiżowe, gdzie obcokrajowców jest niewielu. W dodatku większość stanowisk - również to w sprawie którego dzwonili - to prace w komunikacji, gdzie "robi się językiem". Więc zawsze mam wątpliwości jak ktoś się długo nie odzywa po telefonie, czy nie przestraszył go akcent. Niby znam Polki, którym się udało w dobrych niemieckich przedsiębiorstwach, ale nie jakoś specjalnie dużo. Czytałam badania według których Niemcy z obcobrzmiącym nazwiskiem mają 20% szans dostać pracę, w porównaniu z Niemcami z bardzo niemieckimi nazwiskami - Müller, itp. W przypadku osób z nie-niemieckim nazwiskiem i innym językiem ojczystym te szanse są na pewno jeszcze mniejsze...

Pani oddzwoniła ok. 18:30 Trzymajcie kciuki w poniedziałek

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-05-06 o 13:25
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 21:37   #7
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: HR i maniery

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Tylko widzisz, ja staram się o pracę w Niemczech (z mojego doświadczenia polski i niemiecki HR zachowuje się podobnie, stąd pytanie zadałam tutaj). Niemieckim mówię biegle, ale to dla mnie język obcy - mam akcent i zawsze będę go miała. I czasami popełniam niewielkie błędy i pewnie zawsze będę je popełniała.

A staram się o prace dosyć prestiżowe, gdzie obcokrajowców jest niewielu. W dodatku większość stanowisk - również to w sprawie którego dzwonili - to prace w komunikacji politycznej, gdzie "robi się językiem". Więc zawsze mam wątpliwości jak ktoś się długo nie odzywa po telefonie, czy nie przestraszył go akcent. Niby znam Polki, którym się udało w dobrych niemieckich przedsiębiorstwach, ale nie jakoś specjalnie dużo. Czytałam badania według których Niemcy z obcobrzmiącym nazwiskiem mają 20% szans dostać pracę, w porównaniu z Niemcami z bardzo niemieckimi nazwiskami - Müller, itp. W przypadku osób z nie-niemieckim nazwiskiem i innym językiem ojczystym te szanse są na pewno jeszcze mniejsze...

Pani oddzwoniła ok. 18:30 Trzymajcie kciuki w poniedziałek
Życzę powodzenia!

A tak swoją drogą, serio stawiają na akcent i super poprawność językową? Byłam na kilku rozmowach w firmach niemieckich, które przeszłam, z resztą znajomi ze studiów też i HR (jak się zdarzał native) rzadko zwracali uwagę choćby na rodzajnik czy szyk zdania w niektórych przypadkach.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-24, 21:47   #8
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: HR i maniery

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Życzę powodzenia!

A tak swoją drogą, serio stawiają na akcent i super poprawność językową? Byłam na kilku rozmowach w firmach niemieckich, które przeszłam, z resztą znajomi ze studiów też i HR (jak się zdarzał native) rzadko zwracali uwagę choćby na rodzajnik czy szyk zdania w niektórych przypadkach.
W jakim firmach? Na jakich stanowskach? W Polsce czy w Niemczech? Jeśli w Polsce to oczywiste, że nie oczekują nativów.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 21:52   #9
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: HR i maniery

W firmach związanych z finansami i IT. HR zdarzało się, że był nativem i nie zwracał zbytnio uwagi na językowe "byki", które wiadomo, w stresie łatwo popełnić.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 21:56   #10
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: HR i maniery

No ale jeśli w Polsce to oczywiste, że zwracają mniejszą uwagę na błędy. Poza tym w IT (i czasami w finansach) komunikacja nie odgrywa takiego znaczenia. To dziedziny liczbowe. Kod ma mieć sens, albo analiza - język służy porozumieniu się, jego jakość nie jest aż tak ważna. Moja sytuacja jest przecież zupełnie inna. Wyobrażasz sobie dziennikarza, który popełnia błędy? Kiepsko.

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2015-04-24 o 21:58
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 22:01   #11
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: HR i maniery

To inna sprawa, fakt .

Tak czy inaczej - Viel Erfolg!
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-25, 08:45   #12
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: HR i maniery

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Tylko widzisz, ja staram się o pracę w Niemczech (z mojego doświadczenia polski i niemiecki HR zachowuje się podobnie, stąd pytanie zadałam tutaj). Niemieckim mówię biegle, ale to dla mnie język obcy - mam akcent i zawsze będę go miała. I czasami popełniam niewielkie błędy i pewnie zawsze będę je popełniała.

A staram się o prace dosyć prestiżowe, gdzie obcokrajowców jest niewielu. W dodatku większość stanowisk - również to w sprawie którego dzwonili - to prace w komunikacji politycznej, gdzie "robi się językiem". Więc zawsze mam wątpliwości jak ktoś się długo nie odzywa po telefonie, czy nie przestraszył go akcent. Niby znam Polki, którym się udało w dobrych niemieckich przedsiębiorstwach, ale nie jakoś specjalnie dużo. Czytałam badania według których Niemcy z obcobrzmiącym nazwiskiem mają 20% szans dostać pracę, w porównaniu z Niemcami z bardzo niemieckimi nazwiskami - Müller, itp. W przypadku osób z nie-niemieckim nazwiskiem i innym językiem ojczystym te szanse są na pewno jeszcze mniejsze...

Pani oddzwoniła ok. 18:30 Trzymajcie kciuki w poniedziałek
Rozumiem, ale nie ma co zakładać od razu najgorszej opcji skoro oddzwoniła to super, powodzenia!
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-25 09:45:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.