Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r. - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-02-14, 16:24   #4771
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Sura 106 kg? Ja piernicze... Toż to kaleke z dziecka zrobiła. Szok bardzo smutne, ze własna matka dziecko do takiego stanu doprowadziła
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 18:40   #4772
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

la'Mbria, super wyrko, bardzo pomysłowe, wszystko pod ręką
p.s. Przyjemności!

sura, coś okropnego. Nie rozumiem jak można tak utuczyć własne dziecko i jeszcze twierdzić, że po prostu jest duże. W głowie mi się to nie mieści

gosiaczek, ja też robię taki budyń. Mama mnie nauczyła Jest pyszny i w dodatku to sama natura, żadnej chemii. Lubię to!

Marcel już śpi, wieczór taki długi, a TŻ jak na złość siedzi w pracy na popołudniówce

Z okazji Walentynek życzę Wam duuużo miłości!!!
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 20:23   #4773
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

stalowa no tylko ten cukier ale pewnie mozna go jakos zastapic... bede probowac

jak walentynki? ja jutro wyjezdzam z mezem do spa do kudowy z mezem wiec walentynki zaczynamy obchodzic jutro wieczorem

dzieciaki jada do moich tesciow, 3 tygodnie nas nie goscili. mam wiec nadzieje, ze dobrze sie nimi zajma, a nie tylko bajki beda puszczac...

kuba dzis nie poszedl do zloba, ma brzydki katar od rana. i tylko katar- pcha tez strasznie paluchy do buzi i pokazuje na dolne zeby- wiec poewnie piatki probuja wyjsc, ale nic nie widac. dentinoxem posmarowalam i tyle...

zauwazylam ze ostatnio mowi "zrobilam" "dostalam". wszytsko w formie zenskiej- hania tak nie miala (tzn nie mowila w meskiej)poprawiam go za kazdym razem ale i tak brzmi zrobilam, puscilam itp. mam nadzieje, ze jak bedzie mowil wyrazniej z czasem to mu przejdzie

ok lece sie pakowac do konca,papapa
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-14, 21:12   #4774
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Gosiaczek Bruno też część mówi w żeńskiej
La Mibra Pola jest zakochana w tym łóżku mnie jego wielofunkcyjność też ujęła Bruno ma vox evolve jestesmy bardzo zadowoleni
Bruno bunt 2 latka wpełni + 5
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 12:23   #4775
zoffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 393
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hej,

dziękuję w imieniu dzieczynek za komplementy


Cytat:
Napisane przez gosiaczek071 Pokaż wiadomość
A Hania wyglada jak Kuba gdy był mały
No ba, w końcu oboje z 8 stycznia są

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
la'Mbria, zgadza się - w 5 10 15 rozmiar jest nierówny rozmiarowi. Jakiś czas temu kupiłam młodemu dwie pary spodni na 86 i 92 i były identyczne Dodatkowo wydaje mi się, że tam jest bardzo zawyżona rozmiarówka.
Zgadzam się z tym w 100%. Rozmiarówka jest dziwna, Zosia nosi np. kurtkę 86 a bluzkę 104 obie z 5 10 15

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
Dziś byliśmy na bilansie, musiałam odpowiedzieć na pytanie czy synek umie stać na jednej nodze?? Nie wiem! Nigdy nie stawał Jest duży, ma 93 cm i waży 16 kg. Ogólnie ok, ale też taki bilans to trochę pic na wodę.
O kurcze dziwne pytanie, też bym nie wiedziała Ciekawe jakie ja usłyszę, jak z Zosią pójdę... Aż się boję

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Dziewczyny- u nas od kilku nocy jest masakra ze spaniem- młody wstaje o 1-2 w nocy i do 8 rano nie śpi kotłuje się na naszym łóżku, gada, łazi po domu...dziś TŻ wziął sobie wolne, zeby się w ciągu dnia wyspać, bo w nocy musieliśmy obydwoje łazić za młodym normalnie nie wyrabiamy fizycznie macie pomysł o co może chodzić?!
Współczuję, miejmy nadzieję, że to chwilowe i szybko mu przejdzie

Cytat:
Napisane przez gosiaczek071 Pokaż wiadomość
O to przepis

500 ml mleka 3.2%
3 żółtka
150 g cukru, ja daje ksylitol, jak nie mam to dam cukru ale nie tyle,
50 g skrobi kukurydzianej
ziarenka z ½ laski wanilii lub 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii - ja zawsze dawalam świeża wanilie


Żółtka utrzeć z cukrem na puszysty, bladożółty krem, dodać skrobię kukurydzianą, wymieszać. Mleko zagotować, dodając ziarenka z połowy wanilii, zdjąć z ognia, wlać stopniowo połowę mleka do żółtek, wymieszać, a następnie zahartowane żółtka przelać z powrotem do pozostałego mleka, postawić na ogień i mieszając doprowadzić do zgęstnienia, nie gotować. Nakryć folią spożywczą, aby nie utworzył się kożuch, wystudzić.

Co prawda nie robiłam nigdy innego jak waniliowy ale podejrzewam, ze jakby dac np czekolady gorzkiej zamiast wanilii to będzie czekoladowy. Wyprobuje na dniach i dam znac
Fajny przepis Może kiedyś spróbuję go zrobić, chociaż Zośka niechętna na budynie jest

Cytat:
Napisane przez sura2 Pokaż wiadomość
Moja teściowa jest niereformowalna - ona uważa, że dziecko może jeść co chce, ile chce, kiedy chce. Mój mąż jakimś cudem wygląda normalnie, ale jego najmłodszy brat ma 14 lat i waży 106 kg, myślicie, że teściowa się tym przejmuje? skąd, uważa, że duży jest i tyle!! Tak więc nie mam zamiaru jej przekonywać, po prostu zabrałam cukierki ze stołu, schowałam i po temacie. Jeśli muszę dziecko z kimś zostawić to raczej z moimi rodzicami lub zabieram ze sobą. Poza tym, jak zauważyła Stalowa, głównie chodzi o podważanie autorytetu, co jest w wychowaniu niedopuszczalne.
O rany!!! 106 kg to przegięcie. Ale dziwne, że chłopak sam coś z tym nie zrobi, w końcu 14 latek to juz małe dziecko nie jest i swój rozum ma. CHyba, że myśli tak jak mamusia...

Cytat:
Napisane przez gosiaczek071 Pokaż wiadomość
jak walentynki? ja jutro wyjezdzam z mezem do spa do kudowy z mezem wiec walentynki zaczynamy obchodzic jutro wieczorem
Udanego weekendu

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Bruno bunt 2 latka wpełni + 5
Trzymaj się mocno, kiedyś minie U Zosi póki co nie jest zbyt nasilony, ale nie zapeszam.
zoffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 18:59   #4776
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez sura2 Pokaż wiadomość
Moja teściowa jest niereformowalna - ona uważa, że dziecko może jeść co chce, ile chce, kiedy chce. jego najmłodszy brat ma 14 lat i waży 106 kg, myślicie, że teściowa się tym przejmuje? skąd, uważa, że duży jest i tyle!! .
Ostatnio czytałam,że jest coraz więcej przypadków cukrzycy u dzieci wywołanej zbyt dużą podażą węglowodanów- tzn babcie daja cukierki a organizm nie potrafi sobie poradzić z taką ich ilością i reaguje agresją wobec własnej trzustki- efekt - trzustka niezdolna do pracy= cukrzyca do końca życia!!
Ja rozumiem,ze od zawsze dzieci były karmione słodyczami ale ILE ICH BYŁO w czasach młodości naszych mam/ teściowych?? Cukier to było ciasto w niedzielę i tyle!!
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-16, 12:38   #4777
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

czesc

w koncu weekend i troche mozna odsapnac
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 08:15   #4778
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cześć, dziewczyny!
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 09:20   #4779
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Heja!

Drogie panie, przypominam, że dziś w LIDLU fajowe piżamki, bluzeczki i spodnie jeansowe dla naszych urwisów w bardzo atrakcyjnych cenach!

Karolina, masz racje - kiedyś słodycze nie były tak dostępne jak dzisiaj, a jedynie od święta, więc nie trzeba było się obawiać cukrzycy, a teraz ciągle się o niej słyszy. Dlatego szlag mnie trafia kiedy co sobotę mój teściu przyjeżdża do Marcela z ogromną czekoladą, którą oczywiście od razu konfiskujemy A tyle razy proszę, żeby nie przywoził mu słodyczy
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.



Edytowane przez stalowamagnolia
Czas edycji: 2013-02-18 o 09:22
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 10:02   #4780
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hej u nas masakra męka ząbkowania oczywiście 3 piątki idą i nie mogło obyć się bez fajerwerków Bruno ma mega zapalenie jamy ustnej temp 39,6 nie je od 4 dni ale chyba tfu tfu jest ciut lepiej trzymajcie kciuki mamy złą passę ostatnio
Lidl mnie korci, ale mam tyle ubranek dla dzieci, że mam embargo na kupowanie
Moja jedna Babcia też ma słabość do karmienia słodyczy, ale na szczęście walczy ze sobą wie, że nasze dzieci wielu rzeczy nie mogą to je chyba paradoksalnie ratuje
Chyba muszę Bruna obciąć ma takie długie włosy, że hej tylko będę mu musiała znieczulenie ogólne dać do tego ...
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-18, 21:31   #4781
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

witam babeczki po weekendzie
Nareszcie wyszliśmy z moim TŻem gdzieś razem, co prawda tylko do znajomych, ale i tak było super-bardzo dawno nigdzie razem nie wychodziliśmy, zawsze osobno, bo któreś musiało zostać z maluchem, teraz przyjechała na weekend moja ciocia i o dziwo młody bez problemu z nią został, chociaż to dla niego praktycznie obca osoba.
Strasznie się cieszę, że młode zaczyna już być coraz bardziej społeczne
Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Hej u nas masakra męka ząbkowania oczywiście 3 piątki idą i nie mogło obyć się bez fajerwerków Bruno ma mega zapalenie jamy ustnej temp 39,6 nie je od 4 dni ...
Patrilla mój też miał straszne zapalenie jamy ustnej niedawno, dokładnie to samo- bardzo wysoka gorączka, no i po wszystkim piątki wylazły
Polecam pojenie rumiankiem z miodem- ładnie się Leonowi goiło po takim naparze, no i w sumie to jedyne co przyjmował przez parę dni, gdy nie mógł jeść (przez strzykawkę dawaliśmy)

W LIDLU byłam o 10 rano i....niestety nie było już bluzek kurcze, ja miałam strasznie dużo ubranek ale na 86/92 a młode już powyrastało i się napaliłam na te bluzeczki
szkoda, kupiłam za to piżamkę i jeansy. Spodnie są takie sobie, dość grube, za to piżamka- jak zawsze z Lidla- wypaśna

w następny weekend urządzamy młodemu urodziny dla rodziny mojego TŹa (bo moja się nie pofatyguje )
ja chcę tylko ciasto i kawę, ewentualnie jakieś przystawki i trochę alkoholu, za to teściowa już menu z obiadem trzydaniowym ułożyła i stwierdziła, że jeśli ja nie ugotuję, to ona zrobi u siebie i do mnie pociągiem przywiezie
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 14:28   #4782
sura2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 304
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez zoffka Pokaż wiadomość

CHyba, że myśli tak jak mamusia...

.
oj chyba tak. mama jest dla niego póki co najważniejsza, więc skoro ona jest zadowolona, to jemu to jest tym bardziej na rękę.


Kupiłam nakładkę na sedes, myślałam, że polubi ją bardziej niż nocnik, ale niestety nie. Już nie wiem, czy sadzać go mimo protestów, żeby się jednak przyzwyczajał, czy jednak dać mu spokój, żeby się nie zraził? do wiosny oczywiście...
sura2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-19, 20:47   #4783
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez sura2 Pokaż wiadomość
oj chyba tak. mama jest dla niego póki co najważniejsza, więc skoro ona jest zadowolona, to jemu to jest tym bardziej na rękę.


Kupiłam nakładkę na sedes, myślałam, że polubi ją bardziej niż nocnik, ale niestety nie. Już nie wiem, czy sadzać go mimo protestów, żeby się jednak przyzwyczajał, czy jednak dać mu spokój, żeby się nie zraził? do wiosny oczywiście...
Myślę, że absolutnie nie sadzać na siłę, bo to jeszcze bardziej zrazi. Mój już siada na nocnik, a jeszcze miesiąc temu nie było o tym mowy. Nocnik sobie stał kilka dni w pokoju, Mały się oswajał z widokiem, któregoś dnia coś bardzo ode mnie chciał (dmuchać świeczkę, po urodzinach mu zostało ) i powiedziałam, że zdmuchnie świeczkę jak usiądzie na nocniku. Usiadł, posiedział, ale w ubraniach. Potem przez kilka dni siadał sobie w ubraniach, czytaliśmy książeczkę, itp. Wreszcie usiadł też bez ubranka, ale niechętnie, bo mówi że nocnik zimny

ALE niechęć już przełamana, dzisiaj tak po prostu sam z siebie usiadł, więc myślę, że jak się zrobi cieplej i polata bez pampersa to już będzie dużo łatwiej.
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 06:57   #4784
palinka0489
Raczkowanie
 
Avatar palinka0489
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 249
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hej dziewczyny

co do nocnika to ja nie zmuszam, on wcale nie lubi siedziec na nim, mówi że go nóżki bolą, sadzamy go za to codziennie na sedesie, ale do sygnalizowania jeszcze daleka droga...

wczoraj byliśmy na bilansie Kuba waży 14kg i ma 95cm, wszystko w porządku, lekarka go pochwaliła że tak ładnie mówi chociaż mamrotał bo nieśmiały jest
w piątek robilismy mu urodziny, zadowolona jestem, dostał troche kasy i samochód sterowany, od mojej siostry to z 9 bluzek z krótkim i długim, dresy, koszulke i majteczki także obkupiony jest narazie a głupio mi było bo musiała na to wydac sporo kasy bo wszystko firmówki- reserved, 5-10-15, cocodrillo, a juz wczesniej kupiła mu rowerek biegowy, za nic nie mogę jej przetłumaczyć żeby tak na niego nie wydawała pieniędzy

kiedys pojawił się temat zaparć, Kuba strasznie się mordował właśnie i raz pomogłam mu czopkiem a nastepnym razem znowu był problem bo mówił że go pupa boli i się wstrzymywał z wypróżnianiem, poszłam do apteki i kupiłam mu za rada farmaceutki lactulosum, miało pomóc w regularności, dałam mu ten syrop dwa dni temu a dzisiaj w nocy wymiotował tym, no masakra była trzy razy miał takie napady. Pisze w ulotce o skutkach ubocznych, ale nie myślałam że to aż tak będzie aż mi go szkoda było, więcej mu tego nie podam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_1895.jpg (115,9 KB, 23 załadowań)
palinka0489 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 08:01   #4785
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

palinka sliczny synek !!

sluchaj ja przerabialam nawykowe zatwarzdenie u hanki... o matko, to bylo straszne nie robila kupy po kilka dnim, az w koncu musiala, byl wrzask, placz, tragedia... Jakas farmaceutka mi polecila zeby dawac cieklą parafine. U nas czopki nie wchodzily w gre- dalam kilka razy ale czulam sie jak sadystka- musialam ja trzymac na sile i wpychac ten czopek a ona sie wyrywala, darla jakby ja ze skory obdzierali. Wiec potem dawalam ta parafine i jakos szlo, dosc dlugo to trwalo.

Nie wiem czy wiesz (pewnie tak, ale wole przypomnic) ze dieta ma mega wplyw na takie zaparcia.wez pod lupe to co mlody je- na pewno zatwardza czekolada, banany, ale warto ogranioczyc slodycze, slodkie soki- jesli dostaje. Podawalabym sporo jablek, sliwek (suszone, czy namoczone w wodzie- mozesz przetrzec przez sitko i dac taki musik, lub kupic suszone sliwki w sloiczku dla niemowlakow, ale wg mnie suszone lepsze) ogorki kiszone jesli lubi i wode z ogorkow, maslanke, kefir...

hania w koncu z tego wyszla, ale ciezko bylo. Bardzo sie nameczylismy wtedy.

co do prezetow- po co tlumaczysz ze ma nie kupowac, skoro chce? tylko sie cieszyc

ja musilaam przelozyc bilans, bo kuba ma katar (chyba od zebow, ale cos tych 5 nie widac)

co do nocnika, kuba robi, nawet nie mamy problemow z tym. nie zawsze chce, nie zawsze powie. Dzis rno akurat powiedzial, ze chce siku zaraz po przebudzneiu i poszlismy, wczoraj wieczorem byl ok 2 godzin bez pieluchy i w tym czasie zrobil 2 siku- pytalam chyba co 10 minut (albo co 5 ) w zlobku pani tez z nim chodzi do WC. Ale uwazam, ze nic na sile bo potem wlasnie te zaparcia nawykowe moga byc.
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 10:09   #4786
palinka0489
Raczkowanie
 
Avatar palinka0489
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 249
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Gosiaczek- wypróbuje ta parafinę jak nic sie nie ruszy, dzięki za rade właśnie wiem o diecie, tylko wiesz namówić moje dziecko na zjedzenie ogórka czy kefiru to ciężko będzie, u nas dochodzi to że teraz on już się boi robić bo sam mówi że go boli więc co bym mu nie dała i tak pewnie się będzie powstrzymywać zobaczymy jak to dalej będzie w razie co wykorzystam ta parafine
palinka0489 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 12:24   #4787
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

czesc

palinka0489 super ze imprezka udana,
wspolczuje zaparc

Patrilla

zoffka, la'Mbria wszystkiego dobrego dla dzieciakow,

ja na ubranka z lidla nie polowalam bo na razie ubran wystarczy, za jakis czas moze jakies spodnie trzeba bedzie kupic,

u nas szymek ostatnio ma faze nie sikania do nocnika, staje i sika na podloge, nawet nie wola ze mu sie chce,

w pracy w tym tygodniu spokojniej na szczescie
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 13:41   #4788
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

ZOFFKA najlepszego dla solenizantki od solenizanta
młody dziś ma imprezę "w pracy" w domu robimy w niedzielę, ale znów tylko dla rodziny mojego TŻa- moja rodzinka się wypięła
w sumie to nie wiem czy tytuować ich nadal rodziną- pół roku nie mam kontaktu z matką i w sumie dobrze mi z tym, jej mąż (nie jest moim ojcem) w związku z tym, ze matka się nie odzywa do mnie, też sam z siebie się do nas nie odezwie. Braciaki mają swoje sprawy, czasem do nich przedzwonię to pogadamy 5 minut...ale ja dla nich jestem jakimś egzotycznym gatunkiem- starsza o 15 lat i widywana raz na pół roku jedynie moja ciotka stara sie trzymać z nami kontakt i średnio raz na miesiąc przyjedzie.
Ale na imprezkę urodzinową też nie chciała przyjechać, bo nie chce z TŻa rodziną się spotkać (nie znają sie oficjalnie i ciotka robi wszystko żeby tak pozostało), wkurza mnie ta sytuacja trochę. Wiecie, zaręczyliśmy się w końcu w święta- pisałam wtedy o tym, a moja rodzina nawet nie wie. Jak próbowałam z ciotką ten temat poruszyć, to jakoś dziwnie się zaczęła odzywać...ta moja familia to po prostu to dzikusy a nie rodzina eh...tak na codzień to olewam ich zachowanie, ale przy takich okazjach jak urodziny czy święta trochę się przykro robi

Młody w niedzielę dostanie tort z wozem strażackim i strażakiem Samem dziś zamówiłam

Dziewczyny jak u was ze spaniem? U mnie od jakiegoś czasu kładziemy ok.20, równo o 22:30 jest pobudka i "mamo niam-niam daj", potem o 3:30 znów "mama, niam- niam" i o 6 rano to samo Żarłok wypija za kazdym razem 210 ml mleka z butli bo nic innego nie chce...poza tym potrafi przespać 3,5 godziny w żłobku! i za nic nie daje się dobudzić, ostatnio gdy spał ponad 3 godziny panie włączyły mu muzyczkę jakąś dla dzieci, a on dalej spał oczywiście w domu wariuje i łazikuje nocą, nam nie daje spać, przynosi do łóżka klocki, albo przychodzi, gada, zabiera telefony z ładowarek i "dzwoni" do babci
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 15:50   #4789
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Aaa! Faktycznie, przecież to dziś urodzinki Zosi i Leona Wszystkiego najlepszego

Co do spania, mój śpi normalnie Tzn od wielu miesięcy w sumie tak samo: zasypia ok. 20:00 a budzi się ok. 7:30.
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-20, 16:37   #4790
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

palinka, Marcel też ma wieczny problem z wypróżnianiem. Nie mówi jeszcze, że go boli czy coś, ale widzę po minie, czasem aż krzyknie tak go "zarżnie". Nam akurat syrop, o którym pisałaś b.pomaga, podobnie jak czopki glicerynowe. Parafiny jeszcze nie próbowaliśmy. Najlepsze jest to, że Marcel od dłuższego czasu nie jada nic co by mogło zatwardzać, a problem nadal istnieje choć może w ciut mniejszym stopniu.
p.s. Piękny synuś! Super, że imprezka się udała!

la'Mbria, synek mojej znajomej (starszy niecały rok od naszych brzdąców) od jakiegoś czasu też budzi się w nocy 2-3 razy na jedzenie. Wcześniej ten problem nie istniał. Może po prostu przychodzi taki czas, że dzieci potrzebują więcej pokarmu dlatego, że intensywniej rosną czy coś
Marcel tez miał torcik z wozem strażackim, ale bez Sama

Wszystkiego Najlepszego dla dzisiejszych solenizantów! To jeszcze tylko Brumek Patrilli nam został

elizziak, Twoje dziecko jest cudowne jeśli chodzi o spanie, pozazdrościć!
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.



Edytowane przez stalowamagnolia
Czas edycji: 2013-02-20 o 16:39
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 18:08   #4791
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
Chyba muszę Bruna obciąć ma takie długie włosy, że hej tylko będę mu musiała znieczulenie ogólne dać do tego ...
Ja obcinam podczas kąpieli- jakoś zajmie sie zabawkami...

Cytat:
Napisane przez palinka0489 Pokaż wiadomość

kupiłam mu za rada farmaceutki lactulosum, miało pomóc w regularności, dałam mu ten syrop dwa dni temu a dzisiaj w nocy wymiotował tym, no masakra była trzy razy miał takie napady. Pisze w ulotce o skutkach ubocznych, ale nie myślałam że to aż tak będzie aż mi go szkoda było, więcej mu tego nie podam
Lactulosum jest świetnie tolerowany przez dzieci i nawet niemowlęta... może ta ostatnia dawka była na pusty żołądek i dlatego zwymiotował..

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
(Dziewczyny jak u was ze spaniem? :
Idzie spać o 19:30, wstaje o 6:00 i tak cały czas od 3-go miesiąca życia
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 18:46   #4792
zoffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 393
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hej,

bardzo dziękujemy za życzenia

la'Mbria wszystkiego naj dla Leona

Imprezy jako takiej oficjalnej nie robimy, nie mam czasu, aby to wszystko zgrabnie zorganizować Zresztą cały czas mamy fazę odwiedzin małej Hani, więc tak przy okazji Zosia dostaje prezenty urodzinowe Można powiedzieć, że w sumie ma urodzinki na raty urządzane

palinka0489
super chłopak

Na ubranka z Lidla też nie polowałam, ostatnio Zośka sporo ich dostała, więc nam wystarczy Przynajmniej na jakiś czas.

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość
Co do spania, mój śpi normalnie Tzn od wielu miesięcy w sumie tak samo: zasypia ok. 20:00 a budzi się ok. 7:30.
Moja też tak śpi, no prawie, bo zasypia z pół godziny później. Ale ostatnio coś kiepsko z południową drzemką... zaczyna mi czasami nie spać, a to mnie bardzo ratowało. Mogłam się wtedy Hanią spokojnie zająć, pokombinować z obiadem itd... Kiepsko będzie jak mi w ogóle w dzień przestanie spać, tym bardziej, że potem nie dość, że jest marudna, to jeszcze wcale wcześniej spać iść nie chce.
zoffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 19:04   #4793
elizziak
Zakorzenienie
 
Avatar elizziak
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 391
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez zoffka Pokaż wiadomość
Hej,

bardzo dziękujemy za życzenia

la'Mbria wszystkiego naj dla Leona

Imprezy jako takiej oficjalnej nie robimy, nie mam czasu, aby to wszystko zgrabnie zorganizować Zresztą cały czas mamy fazę odwiedzin małej Hani, więc tak przy okazji Zosia dostaje prezenty urodzinowe Można powiedzieć, że w sumie ma urodzinki na raty urządzane

palinka0489
super chłopak

Na ubranka z Lidla też nie polowałam, ostatnio Zośka sporo ich dostała, więc nam wystarczy Przynajmniej na jakiś czas.



Moja też tak śpi, no prawie, bo zasypia z pół godziny później. Ale ostatnio coś kiepsko z południową drzemką... zaczyna mi czasami nie spać, a to mnie bardzo ratowało. Mogłam się wtedy Hanią spokojnie zająć, pokombinować z obiadem itd... Kiepsko będzie jak mi w ogóle w dzień przestanie spać, tym bardziej, że potem nie dość, że jest marudna, to jeszcze wcale wcześniej spać iść nie chce.
No mój już od ok. dwóch, może trzech miesięcy nie śpi w dzień. Za to wieczorem zasypia szybciusieńko, mamy z mężem jeszcze kawałek wieczora dla siebie
elizziak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 19:33   #4794
magda-lenka*
Raczkowanie
 
Avatar magda-lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 455
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hej

Wpadam tylko życzyć STO LAT dzisiejszym solenizantom

Nie chciałam iść na ten bilans, ale dostałam wezwanie więc chyba pójdę...chociaż 2 latka skończyła 1,5 miesiąca temu

Spanie - u nas raczej bez zmian (mieliśmy parodniowe małe przejścia z nocnymi pobudkami, lękami, ale teraz ok)
__________________
CÓRUNIA http://suwaczki.maluchy.pl/li-53002.png
magda-lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-20, 20:58   #4795
palinka0489
Raczkowanie
 
Avatar palinka0489
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 249
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

karolina- właśnie nie, jedną dawkę dostał normalnie i zaraz wieczorem brzuch go bolał i w nocy wymiotował. Na ulotce jest napisane że mogą być mdłości i bóle brzucha więc myślę że to od tego, on nie wymiotował właśnie jedzeniem tylko taką woda niczym ten syrop fakt faktem ja mu tego więcej nie dam, muszę czego innego próbować.

Stalowa- Kuba teraz troche lepiej je, ale przyznam że byl okres że sporo słodkiego jadła <np fantazje z kulkami czekoladowymi i cos tam jeszcze> i problemu nie było a teraz mi się wydaje że jak raz się zraził i go bolało przy wypróżnianiu to się teraz boi

Spanie- raz lepiej raz gorzej czasami jęczy albo ma jakieś dziwne pomysły, ale bywalo gorzej jak się potrafił 20 min drzeć i mnie z pokoju wyganiać to teraz nie narzekam, chociaz ostatnie dwie noce kiepskie przez ten brzuch
palinka0489 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 07:18   #4796
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Talking Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Ja obcinam podczas kąpieli- jakoś zajmie sie zabawkami...
Karolina grzywkę to dam radę jeszcze podciąć, ale resztę on ma tyle włosów a nie chciałabym go oszpecić
No tak mój Brum ostatek został
Nadal nie je pije wczoraj zjadł środek z 2 bułek rozpusta kuźwa osiwieję dziewczyny osiwieję
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 07:21   #4797
metkaa
Zakorzenienie
 
Avatar metkaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 679
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

czesc

co do spania to u nas jest ok
metkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 09:03   #4798
Karola82
Rozeznanie
 
Avatar Karola82
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 766
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Ja też składam spóźnione życzenia urodzinowe dla wczorajszych solenizantów ZOSI i LEONA

Patrilla - zdrówka dla Bruna, biedak jeden

Spanie - u mnie zdecydowanie ostatnio lepiej (tfu tfu i odpukać). Młoda nie budzi się w nocy, a nawet jak się obudzi to raczej postęka chwilę, zawyje z trzy razy i się sama usypia, że nawet do niej nie wchodzę bo wtedy to by napewno się przebudziła.
Moje dziecko potrzebuje spania w dzień bo jest mega marudna, ale z drugiej strony ostatnio chodzi spać o 21.00 albo 22.00. Marzy mi się żeby w dzień nie spała i zaczęła chodzić spać o 19.30
Zaczynam powoli świrować przez ten brak czasu dla siebie

la'Mbria - faktycznie, tak na codzień to się o tym nie myśli, ale jak przychodzi jakieś święto rodzinne to człowiek robi się sentymentalny. Wiadomo...chodzi o dziecko...najbardziej to szkoda Leona bo on nic nie jest winny Kupiliście już młodemu łóżeczko?
aaa... wybraliście już datę ślubu?

U mnie w domu mega napięta atmosfera .... do tego teściowa jest u nas od poniedziałku i zajmuje się dzieckiem bo moi rodzice pojechali sobie na narty. Daję radę ale szczerze to dwie osoby do dziecka to za dużo o jedną zdecydowanie...więc wolny czas wykorzystuję na myciu łazienki, prasowaniu, gotowaniu itd... Wczoraj tż się wykpił bo był cały dzień w pracy Jedyny plus to dzisiejsze popołudnie- teściowa ma zostać z Julką a tż chce mnie gdzieś zabrać do knajpki. Włożę więc najseksowniejszą skieckę i w drogę - wg tż mini z cyckami na wierzchu i na nic zdają się rady stylistów, że trzeba być troszkę tajemniczą i nie odsłaniać wszystkiego jak nie powiem kto ... po latach małżeństwa to się chyba nie sprawdza

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Magda-lenka...ciekawe czy i ja dostanę wezwanie, w poniedziałek minie miesiąc od urodzin Julki i mnie też bilans się nie uśmiecha bo dziecko tylko mi się będzie stresowało
__________________
Kiedy się ode mnie oddalasz czuję,
że zabierasz ze sobą połowę mnie samej...
Karola82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 10:34   #4799
gosiaczek071
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek071
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: spod lasu
Wiadomości: 3 579
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Ja przelozylam bilans na marzec, babka w przychodni powiedziała, ze mam na to 3 miesiące. Bardziej sie boje bilansu Hani- ma miec jakieś szczepienie... Będzie masakra, bo ona nienawidzi igiel

Patrilla bruno faktycznie ma sporo włosów. Dziś odnalazłam zdjęcia kuboslawa jak miał ok 1,5 roku i długie włosy i w krótkich podoba mi sie duuuuuuuuuuuzo bardziej, za nic mu już nie zapuszcze. A nie możesz Bruna wziąć do fryzjera?
gosiaczek071 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-21, 14:05   #4800
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Gosiaczku widziałaś na FB Bruna on ma z tyłu już do ramion tylko mu się kręcą i tak mocno nie widać, Moja przyjaciółka jest fryzjerką i w lato Bruno miał dość krótką fryzurkę, ale strasznie mu odrosły, chcemy go obciąć, ale to się wiąże z wrzaskami itp aferami Ja nie lubię (nie podobają mi się) chłopcy obcięci na 3 mm kojarzy mi się to źle (ale to takie moje i czasem też nie ma wyjścia jak włoski słabe itp)
U faktycznie Pola miała już szczepienie we wrześniu a że i Bruno wtedy miał poszło łatwiej w solidarności
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:23.