Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2 - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-16, 15:42   #2161
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

W tym roku byliśmy z dziećmi nad morzem, na plaży oczywiście zero wc i cały lasek przyległy aż do głównej drogi usiany papierem i zasrany co kawałek...
Dziwisz się? ja wcale. Czasem plaża jest hektar drogi od kwatery, nie zawsze jest bar pod ręką i tak dalej.

BTW< 3 lata temu fajny plac zabaw otworzyli u nas. Duży, taka strefa rodzinna. NIGDZIE toalety, a miejsce jak pisałam - takie, że nie ma nic tam - niedaleko przychodnia, ale plac oblegany głównie w weekendy no i umówmy się - przychodnia to nie toaleta publiczna jednak, jakby tam tłumy zaczęły na sikanie walić...

Dopiero w tym roku ktoś pomyślał i chociaż toitoi stoi. Co prawda - ja i tak z 4latką tam nie wejdę, ale już rodzice czy większe, samodzielne dzieciaki idą. Ale w tym roku otwarto największy plac zabaw, również z siłownią, w takim miejscu, że masakra - i znów bez wc.

Miasta same wymuszają na ludziach sikanie publiczne, nie sądzisz?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 15:58   #2162
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;47329433]Dziwisz się? ja wcale. Czasem plaża jest hektar drogi od kwatery, nie zawsze jest bar pod ręką i tak dalej.

BTW< 3 lata temu fajny plac zabaw otworzyli u nas. Duży, taka strefa rodzinna. NIGDZIE toalety, a miejsce jak pisałam - takie, że nie ma nic tam - niedaleko przychodnia, ale plac oblegany głównie w weekendy no i umówmy się - przychodnia to nie toaleta publiczna jednak, jakby tam tłumy zaczęły na sikanie walić...

Dopiero w tym roku ktoś pomyślał i chociaż toitoi stoi. Co prawda - ja i tak z 4latką tam nie wejdę, ale już rodzice czy większe, samodzielne dzieciaki idą. Ale w tym roku otwarto największy plac zabaw, również z siłownią, w takim miejscu, że masakra - i znów bez wc.

Miasta same wymuszają na ludziach sikanie publiczne, nie sądzisz?[/QUOTE]
Szaja coś w tym jest. Tam gdzie byliśmy pierwsze knajpki znajdowały się jakieś 10 minut drogi od plaży i były czynne od 12-stej. Jeden wytrzyma, drugi nie wytrzyma.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 16:12   #2163
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

U nas ostatnio gosc spadl z murku do rzeki, sikal z wysokosci i sie nie utrzymal ;p strazacy go wyciagali.


Mi sie zdarzylo z mloda, kupa przy zajezdni autobusowej z zaskoczenia. Nie mialam czym posprzatac, zawinelam w liscia i zagrzebalam w trawie. Po czym, pare metrow dalej przyszedl elegancko ubrany mlody pan i nucac pod nosem sikal z minute.
Ja rozumiem dzieci, ale sikajacych w miescie doroslych nie zrozumiem nigdy.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 17:51   #2164
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Wczoraj byl test. Kosilismy trawe. W dzien nic, nawet grabil sam i jak byl spokoj przez dwie. trzy noce, tak dzis masakra. Obudzil sie o 2 i tak kaszlal do 4, nos zatkany, leci z oczu, drapie sie ... chyba mam winowajce
Szkoda, ze zyrtec na recepte, musze czekac do wizyty.
Tak doraznie możesz pomóc w takich wypadkach wsadzając małego pod prysznic, albo chociaż przemywając buzię letnia wodą
na oczy okłady z esencji (czarna herbata)
Powodzenia!
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 19:12   #2165
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Zgodzę się, że bez sensu.

Niby jedna taka sytuacja, za chwilę druga taka sytuacja pod sklepem na Krupówkach, pewnie jeszcze z 10 innych sytuacji o których nie napisałaś... I jeszcze czytać nie umiem i klasy nie mam, trudno, przynajmniej moje dzieci nie zostawiają po sobie odchodów na skwerkach
Niestety muszę zgodzić się z Zurawinką, strasznie niemiłe są Twoje wypowiedzi Klarisso. Nie chodzi już tutaj o to, że mamy inne zdanie na pewne kwestie ale o ton Twoich wypowiedzi Nie wrzucaj wszystkich do jednego '' wora''.

Wiem z innego wątku, że jesteś przemęczona macierzyństwem, ale to chyba nie powód żeby wyżywać się na forum

Żeby nie było niedomówień, nie traktuję dziecka jak psa, nigdzie tak nie napisałam. Kolejne Twoje dopowiedzenie. Z tego też powodu, nie wysadzam dziecka wszędzie gdzie popadnie i nie sika na klombach jak to mają w zwyczaju spotykane przeze mnie czworonogi.

Edytowane przez boska latynoska
Czas edycji: 2014-07-16 o 19:15
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-16, 19:26   #2166
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Niestety muszę zgodzić się z Zurawinką, strasznie niemiłe są Twoje wypowiedzi Klarisso. Nie chodzi już tutaj o to, że mamy inne zdanie na pewne kwestie ale o ton Twoich wypowiedzi Nie wrzucaj wszystkich do jednego '' wora''.

Wiem z innego wątku, że jesteś przemęczona macierzyństwem, ale to chyba nie powód żeby wyżywać się na forum

Żeby nie było niedomówień, nie traktuję dziecka jak psa, nigdzie tak nie napisałam. Kolejne Twoje dopowiedzenie. Z tego też powodu, nie wysadzam dziecka wszędzie gdzie popadnie i nie sika na klombach jak to mają w zwyczaju spotykane przeze mnie czworonogi.
To jest dopiero miła wypowiedź

Z tego co pamiętam Klarissa napisała, że ona nie traktuje swojego dziecka jak psa, ale niektórzy lubią odnosić wszystko do siebie. Więcej dystansu życzę, pozdrawiam
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-17, 18:47   #2167
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Dziekuje Luba, czas wytoczyc dzialo.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-18, 16:21   #2168
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Klarisso, dzisiaj pomyślałam o Tobie. Szłam z córką po chodniku obok dość ruchliwej ulicy. Przed nami szła mama z dwiema córkami, jedna na oko trzy lata, druga pięć. Nagle zatrzymały się, córki zeszły na trawę zaraz obok chodnika, naraz zdjęły gacie i zaczęły sikać. No kurna oczy mi wylazły ze zdziwienia, zwłaszcza na widok tej starszej dziewczynki, żeby pozwalać nie aż takim malutkim dzieciom lać jak faktycznie psom zaraz obok chodnika!? Trzy kroki dalej był krzak, i to całkiem spory, nie mogły się tam schować!? Naprawdę się zgorszyłam. A mamusia cała zadowolona, jak się pięknie córeczki wyszczały...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-19, 20:54   #2169
kinia656
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 178
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

vixen tak jak opisywalam tu moja kolezanke.. nie wazne gdzie, wazne ze jej synek odrazu zdejmie gacie i sie wysika... masakra. Czy pod plotem, czy pod sklepem, czy przy ulicy- dla niej to nie wazne.

Ja jak nie mam wyjscia to zawsze chowam sie w krzaki byle by nas widac nie bylo, ale takie sikanie "jak pies"... nie ogarniam.

Tak samo jak jest w gosciach np w domu.. jestesmy na podworku to zamiast zapytac czy moga z wc skorzystac to nie , po co, lepiej lac na trawnik przed domem zamiast wejsc kilka krokow do domu i zrobic normalnie...

Ciekawe czy pod swoje kwiatki tez by pozwolila sikac albo chciala wchodzic w siki ....
kinia656 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-21, 08:29   #2170
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Klarisso, dzisiaj pomyślałam o Tobie. Szłam z córką po chodniku obok dość ruchliwej ulicy. Przed nami szła mama z dwiema córkami, jedna na oko trzy lata, druga pięć. Nagle zatrzymały się, córki zeszły na trawę zaraz obok chodnika, naraz zdjęły gacie i zaczęły sikać. No kurna oczy mi wylazły ze zdziwienia, zwłaszcza na widok tej starszej dziewczynki, żeby pozwalać nie aż takim malutkim dzieciom lać jak faktycznie psom zaraz obok chodnika!? Trzy kroki dalej był krzak, i to całkiem spory, nie mogły się tam schować!? Naprawdę się zgorszyłam. A mamusia cała zadowolona, jak się pięknie córeczki wyszczały...
A wszelkie zboki radoche maja bo sie napatrzą.

Widziałam podobna sytuacje na basenie.Sikanie centralnie na trawniku gdzie ludzie siedzą, jedzą, male dzieci raczkują, a toaleta kilkanaście metrów dalej.
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-21, 23:11   #2171
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Szaja mam pytanie - zdaje się, że ty kiedyś odrobaczałaś dzieci?
Jeśli tak, to jakie miały objawy?

Mój synek od około 3 tygodni nie chce spać, ani w dzień, ani nocą, strasznie płacze, trzyma mnie kurczowo jakby się czegoś bał, do tego poci się jak szczurek, ogólnie nie przybiera na wadze praktycznie wcale już od 3 miesięcy, córce zaś w badaniach krwi wyszło mocno podwyższone IGE całkowite oraz wszystkie te IgM itd. No i tak się zastanawiam czy mi jakieś robale dzieci nie drążą
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-22, 07:04   #2172
kordelka85
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 6 973
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Czy to normalne, ze dziecku ząbki na początku rosną krzywe?Mojemu synkowi ida gore jedynki i nie sa proste, dolne juz sa i może nie az tak, ale tez lekko wykrzywione.

Od kiedy dziecko może jeść owoce morza?
kordelka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 07:13   #2173
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Mojemu dziecku rosły proste.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 07:47   #2174
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Moim krzywe, wyprostowały się
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 10:30   #2175
pozycja77
Zadomowienie
 
Avatar pozycja77
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: miasteczko w PL
Wiadomości: 1 303
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Nauka pływania: w jakim wieku zacząć naukę pływania? (Czy zacząć od utrzymywania sie na wodzie?)
__________________
40 42 44 46 .... 64 66
zapuszczam włosy

Szczęściem jednego człowieka jest drugi człowiek.L&Ł
pozycja77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 11:22   #2176
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Klarissa, kopiuję z bloga:

http://www.dzieciologia.blogspot.com...zwiazania.html

a potem po szpitalu wnioski, przegadane z gastrolożką i naszą pediatrą:

Wczoraj dzwoniłam do pani gastrolog - prócz nietolerancji laktozy wszystkie wyniki są ok. Tzn. wyniki związane z alergiami (bo szeroki panel miała), nie ma celiakii, nie ma helicobacter p., skazy białkowej też nie (no ok, to może wadliwie wyjść, ale w sumie objawów skazy nie ma, a po 10mcu życia przeszłyśmy na zwykłe mleko modyfikowane). Trawienie ok. Przeciwciał glistowych we krwi brak. Nie wiem, jak wyniki takie ogólne, czyli mocz, morfo czy kał bo za dużo tego na telefon, więc umówiłam się na poniedziałek po wypis to poczytam.

Wnioski? Uwaga, znów będę kombinować Otóż jakieś niecałe 3 tygodnie przed szpitalem Agatkę odrobaczyłam. Już chyba na drugą noc po odrobaczeniu - poprawa kolsalna. Spanie prawie normalne (pomijam budzenie się na siku czy zawołanie mamy/taty bo tak, bo "mama połóż się tu"). Ale nie ma wybudzania się z dzikim płaczem co pół godziny czy godzinę, nie ma maniackiego wiercenia się. Po kilku dniach od pierwszej dawki pyrantelu - ustały bóle brzuszka i zdecydowanie zmniejszyły się bóle nóg (???). A przynajmniej nie ma tak, że córa rano wstaje i płacz: mama, boli! Z przedramion prawie cała "wysypka", czyli taka jakaś kaszka - zeszła. Resztki są. Drugą dawkę leku podałam na 7-8 dni przed szpitalem. I teraz zagwozdka - czy faktycznie JAKIEŚ robale były? Już wiem, że wcale nie musi być widać w kupie. Tak samo może we krwi się nic nie pokazać, bo od pierwszej dawki minęły 3 tygodnie. Co się z tym również MOŻE wiązać - nietolerancja laktozy, przejściowa. Podrażnione jelita mają problem ze strawieniem laktozy i stąd test laktozowy wyszedł kiepsko. No, ale to w poniedziałek z gastrolożką przedyskutuję.

Dodam, że w grudniu podobne cyrki ze spaniem były, po odrobaczeniu - ZNACZNA poprawa.


----------------------------

Odrobacz, co ci szkodzi, przy odrobaczaniu i ze 3-4 tygodnie po dawaj probiotyk (floractin dobry, w kroplach, a zawiera 6mld odpowiednich bakterii, po 1 mcu życia można dawać), dawkowanie banalne - na wieczór porcja, po 10 - 14 dniach druga i tyle. Możesz z posiłkiem, sokiem, mlekiem dać, cokolwiek.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-22, 13:29   #2177
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;47404783]Klarissa, kopiuję z bloga:

http://www.dzieciologia.blogspot.com...zwiazania.html

a potem po szpitalu wnioski, przegadane z gastrolożką i naszą pediatrą:

Wczoraj dzwoniłam do pani gastrolog - prócz nietolerancji laktozy wszystkie wyniki są ok. Tzn. wyniki związane z alergiami (bo szeroki panel miała), nie ma celiakii, nie ma helicobacter p., skazy białkowej też nie (no ok, to może wadliwie wyjść, ale w sumie objawów skazy nie ma, a po 10mcu życia przeszłyśmy na zwykłe mleko modyfikowane). Trawienie ok. Przeciwciał glistowych we krwi brak. Nie wiem, jak wyniki takie ogólne, czyli mocz, morfo czy kał bo za dużo tego na telefon, więc umówiłam się na poniedziałek po wypis to poczytam.

Wnioski? Uwaga, znów będę kombinować Otóż jakieś niecałe 3 tygodnie przed szpitalem Agatkę odrobaczyłam. Już chyba na drugą noc po odrobaczeniu - poprawa kolsalna. Spanie prawie normalne (pomijam budzenie się na siku czy zawołanie mamy/taty bo tak, bo "mama połóż się tu"). Ale nie ma wybudzania się z dzikim płaczem co pół godziny czy godzinę, nie ma maniackiego wiercenia się. Po kilku dniach od pierwszej dawki pyrantelu - ustały bóle brzuszka i zdecydowanie zmniejszyły się bóle nóg (???). A przynajmniej nie ma tak, że córa rano wstaje i płacz: mama, boli! Z przedramion prawie cała "wysypka", czyli taka jakaś kaszka - zeszła. Resztki są. Drugą dawkę leku podałam na 7-8 dni przed szpitalem. I teraz zagwozdka - czy faktycznie JAKIEŚ robale były? Już wiem, że wcale nie musi być widać w kupie. Tak samo może we krwi się nic nie pokazać, bo od pierwszej dawki minęły 3 tygodnie. Co się z tym również MOŻE wiązać - nietolerancja laktozy, przejściowa. Podrażnione jelita mają problem ze strawieniem laktozy i stąd test laktozowy wyszedł kiepsko. No, ale to w poniedziałek z gastrolożką przedyskutuję.

Dodam, że w grudniu podobne cyrki ze spaniem były, po odrobaczeniu - ZNACZNA poprawa.


----------------------------

Odrobacz, co ci szkodzi, przy odrobaczaniu i ze 3-4 tygodnie po dawaj probiotyk (floractin dobry, w kroplach, a zawiera 6mld odpowiednich bakterii, po 1 mcu życia można dawać), dawkowanie banalne - na wieczór porcja, po 10 - 14 dniach druga i tyle. Możesz z posiłkiem, sokiem, mlekiem dać, cokolwiek.[/QUOTE]
Serdecznie dzięki.
Jak tak czytam to u moich dzieci wiele objawów identycznych - u córki wysypka, podwyższone ige w wynikach (może to też być alergia), niechęć do jedzenia, wiercenie się nocami, płacz itd.

A lekarka bez problemu dała ci receptę czy musiałaś to jakoś argumentować? I czy ty z mężem też braliście te leki (czytałam, że powinno się robić rodzinne odrobaczanie)?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 10:57   #2178
magnoliss
Raczkowanie
 
Avatar magnoliss
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 140
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Potrzebuję pomysłu na zabawy z 1,5 rocznymi dziećmi w domu (bliźniaki) . Nie wiem co im już wymyślać podczas upałów, wychodzimy dopiero po 17nastej, małe się nudzą i marudzą ja dostaje już świra od siedzenia w domu. Może polecicie jakieś fajne zabawki (wszystko szybko im się nudzi), albo coś co bym mogła zrobić dla nich sama do zabawy?
magnoliss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 12:43   #2179
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

poszukaj u Szajajaby na blogu albo na blogach tam polecanych
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-23, 12:58   #2180
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez magnoliss Pokaż wiadomość
Potrzebuję pomysłu na zabawy z 1,5 rocznymi dziećmi w domu (bliźniaki) . Nie wiem co im już wymyślać podczas upałów, wychodzimy dopiero po 17nastej, małe się nudzą i marudzą ja dostaje już świra od siedzenia w domu. Może polecicie jakieś fajne zabawki (wszystko szybko im się nudzi), albo coś co bym mogła zrobić dla nich sama do zabawy?
Masz ogród albo balkon? Dwa małe baseniki, troche wody i małe piłki/autka/kubeczki/pet shopy itp.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 13:04   #2181
magnoliss
Raczkowanie
 
Avatar magnoliss
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 140
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Mam balkon dzięki super pomysł
magnoliss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 13:10   #2182
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Dziewczyny, z doświadczenia, kiedy ściągać pokarm laktatorem?
Nie mam zamiaru robić tego często, ale czasami jak muszę gdzieś wyskoczyć bez dziecka to chciałabym, żeby mąż był "ubezpieczony".
Przed karmieniem, po karmieniu, kiedy..?
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 13:44   #2183
_Beata _
ja.
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: niedaleko
Wiadomości: 1 422
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

chyba po karmieniu. ściągałam, ale wyszło mi z głowy.

wysłano z szajsunga [-:
_Beata _ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 19:22   #2184
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, z doświadczenia, kiedy ściągać pokarm laktatorem?
Nie mam zamiaru robić tego często, ale czasami jak muszę gdzieś wyskoczyć bez dziecka to chciałabym, żeby mąż był "ubezpieczony".
Przed karmieniem, po karmieniu, kiedy..?
Ja jak wiedziałam, że np. jutro muszę wyjść to dzień wcześniej odciągałam po każdym karmieniu ile się tylko dało (no tyle, ile miałam czasu na to odciąganie) i w ten sposób zawsze uzbierałam zapas na 1-2 karmienia w zależności od potrzeby. Albo jak się zdarzyło, że syn jedno karmienie przespał (czasem mu się w nocy zdarzało) to wtedy też ściągałam pokarm (znaczy po prostu musiałam aby mnie nie bolało) i też mi zostawał taki zapas wtedy. W ostateczności jak nie było kiedy ściągnąć, albo się bałam, że nie wystarczy to kupowałam takie saszetki z jedną porcją mm.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:44   #2185
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja jak wiedziałam, że np. jutro muszę wyjść to dzień wcześniej odciągałam po każdym karmieniu ile się tylko dało (no tyle, ile miałam czasu na to odciąganie) i w ten sposób zawsze uzbierałam zapas na 1-2 karmienia w zależności od potrzeby. Albo jak się zdarzyło, że syn jedno karmienie przespał (czasem mu się w nocy zdarzało) to wtedy też ściągałam pokarm (znaczy po prostu musiałam aby mnie nie bolało) i też mi zostawał taki zapas wtedy. W ostateczności jak nie było kiedy ściągnąć, albo się bałam, że nie wystarczy to kupowałam takie saszetki z jedną porcją mm.

Ale to wtedy było kilka osobnych porcji? Bo moźna łączyć tylko z dwóch najbliźszych ściągnięć..?
A jakie saszetki? Taka jedna porcja byłaby wygodna.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 20:50   #2186
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Ale to wtedy było kilka osobnych porcji? Bo moźna łączyć tylko z dwóch najbliźszych ściągnięć..?
A jakie saszetki? Taka jedna porcja byłaby wygodna.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja odciągałam powiedzmy 3x dziennie i zlewałam do jednej butelki porcję z jednego dnia, trzymałam w lodówce, potem mąż podgrzewał w podgrzewaczu Co do saszetek to zdaje się, że bebilon miał takie, z których wychodzi porcja na 180ml wody, maleństwo tyle nie zje na raz raczej, ale ratowało na czarną godzinę. Czasem było tak, że nie miałam czasu odciągnąć albo syn wyjadał tyle, że było ciężko uzbierać pełne porcje.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 21:40   #2187
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez magnoliss Pokaż wiadomość
Potrzebuję pomysłu na zabawy z 1,5 rocznymi dziećmi w domu (bliźniaki) . Nie wiem co im już wymyślać podczas upałów, wychodzimy dopiero po 17nastej, małe się nudzą i marudzą ja dostaje już świra od siedzenia w domu. Może polecicie jakieś fajne zabawki (wszystko szybko im się nudzi), albo coś co bym mogła zrobić dla nich sama do zabawy?
moja półtoraroczniaczka lubi ostatnio bardzo to:

http://allegro.pl/drewniany-kolorowy..._Sortery-93716

lego duplo - zwłaszcza rozbieranie budowli
gary! odkryła przesypywanie
dobrze nadają się płatki kuku i ryż preparowany - niech je na zdrowie
mata wodna
instrumenty muzyczne: cymbałki, flet, kołatka, bębenek

przebijanka: http://www.dzieciologia.blogspot.com...sorianska.html

domek smoby sorter:
http://allegro.pl/smoby-cotoons-dome...tml?source=mlt

zabawki samodzielnie robione:

http://allegro.pl/smoby-cotoons-dome...tml?source=mlt

zarówno moja starsza, jak i młodsza (ale nie zrobiłam fotek) lubiły to, młodsza lubi obecnie

Druga rzecz, też fotki nie mogę znaleźć - pudełko po butach, nożyczkami zrób kilkanaście dziurek (takich, by swobodnie słomki wchodziły) i daj garść słomek, mogą być na pół cięte - super zabawa

Zwykła spacerówka dla lalek, taka za 20-30zł - szał.

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;47420175]poszukaj u Szajajaby na blogu albo na blogach tam polecanych[/QUOTE]

miło mi
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 21:40   #2188
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja odciągałam powiedzmy 3x dziennie i zlewałam do jednej butelki porcję z jednego dnia, trzymałam w lodówce, potem mąż podgrzewał w podgrzewaczu Co do saszetek to zdaje się, że bebilon miał takie, z których wychodzi porcja na 180ml wody, maleństwo tyle nie zje na raz raczej, ale ratowało na czarną godzinę. Czasem było tak, że nie miałam czasu odciągnąć albo syn wyjadał tyle, że było ciężko uzbierać pełne porcje.
Klarissa jesteś boska. Dzięki!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 21:42   #2189
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Bebilon 2 jest w saszetkach. Można kupić w Ross i w aptekach.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-23, 21:55   #2190
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Wszystko, co chciałybyśmy wiedzieć... cz. 2

Czy wasze dzieci miały etap hejtowania wózka, jeśli tak to kiedy się zaczął i do kiedy trwał..?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-04 16:50:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.