ratunku moja twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-18, 14:44   #1
itsjustabouttobreak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1

ratunku moja twarz


witam,
chodzi najbardziej o to, że nie wiem jaką mam cerę, nie wiem już jak ją leczyć i jestem zdesperowana. Wygląd mojej twarzy ma niestety ogromny wpływ na moje samopoczucie i coraz bardziej pogrąża mnie w mojej niskiej samoocenie.

Pozwólcie, że ją opiszę:
mam wągry wszędzie. Nos, czoło, broda i policzki. Moja twarz wygląda jak ser szwajcarski -,-
Wypryski , uczucie spływającego makijażu na całej twarzy. Rano świecę się cała. Gdy myłam twarz wodą z mydłem to cała moja skóra na twarzy była napięta... ściągnięta... do tego schodzi mi skóra z nosa, chociaż używam peelingów.
leczę ją teraz preparatami do cery tłustej.
kiedy jednak używam mleczka do demakijażu to okolice policzków i czoła zaczynają mnie szczypać wiec szybko muszę użyć tonika , a zaraz po nim kremu.
mam też dwa naczyńka na twarzy. Jakby tak się zastanowić i byłoby to możliwe, to miałabym chyba wszystkie rodzaje cery. Na szczęście tak nie może być... tylko , że ja już nie wiem co robić. Mam masę preparatów, które tylko wiecznie pogarszają moja sytuacje :<
itsjustabouttobreak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 15:31   #2
Sein Ulin
Rozeznanie
 
Avatar Sein Ulin
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 796
Dot.: ratunku moja twarz

Jak wygląda pielęgnacja codzienna Twojej twarzy? Jakich produktów używasz? Piszesz, że masz mnóstwo produktów które tylko pogarszają stan skóry. Może właśnie za dużo, za często zmieniasz, lub stosujesz produkty zapychające i ślinie drażniące. Czytałaś składy tych kosmetyków?
Czy chronisz swoją skórę przed promieniami UV?
I ważne pytanie czy nawilżasz ją w odpowiedni sposób(choćby kwasem) hialuronowym?
Sein Ulin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 15:44   #3
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: ratunku moja twarz

Cytat:
Napisane przez itsjustabouttobreak Pokaż wiadomość
witam,
chodzi najbardziej o to, że nie wiem jaką mam cerę, nie wiem już jak ją leczyć i jestem zdesperowana. Wygląd mojej twarzy ma niestety ogromny wpływ na moje samopoczucie i coraz bardziej pogrąża mnie w mojej niskiej samoocenie.

Pozwólcie, że ją opiszę:
mam wągry wszędzie. Nos, czoło, broda i policzki. Moja twarz wygląda jak ser szwajcarski -,-
Wypryski , uczucie spływającego makijażu na całej twarzy. Rano świecę się cała. Gdy myłam twarz wodą z mydłem to cała moja skóra na twarzy była napięta... ściągnięta... do tego schodzi mi skóra z nosa, chociaż używam peelingów.
leczę ją teraz preparatami do cery tłustej.
kiedy jednak używam mleczka do demakijażu to okolice policzków i czoła zaczynają mnie szczypać wiec szybko muszę użyć tonika , a zaraz po nim kremu.
mam też dwa naczyńka na twarzy. Jakby tak się zastanowić i byłoby to możliwe, to miałabym chyba wszystkie rodzaje cery. Na szczęście tak nie może być... tylko , że ja już nie wiem co robić. Mam masę preparatów, które tylko wiecznie pogarszają moja sytuacje :<
Hej,
po 15 latach walki z tradzikiem na swoim blogu dziele sie radami. Zerknij, jestem w stanie doradzic, jak pielegnowac buzke, czego unikac. Czekam na sugestie jakie watki poruszyc. Mam nadzieje, ze choc troche bede pomocna. Przemielilam mnostwo kuracji, lekow oraz kosmetykow wiec chetnie odpowiem, jezeli masz jakies pytania.
pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 19:28   #4
Ciasteczko56
Raczkowanie
 
Avatar Ciasteczko56
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dot.: ratunku moja twarz

A próbowałaś udać się do jakiegoś dermatologa ?
Ciasteczko56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 08:32   #5
Sala
Rozeznanie
 
Avatar Sala
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 503
Dot.: ratunku moja twarz

Ogólnie, zgadzam się z przedmówczyniami: dermatolog + prawdopodobnie przedobrzasz z ilością/ zmianami kosmetyków.

Sądząc po objawach (połączenie przetłuszczania się skóry z uczuciem wysuszenia i ściągnięcia) nadużywasz/ niepotrzebnie używasz kosmetyków do cery tłustej. W efekcie ją bardziej przesuszasz, a ona odpowiada Ci większym przetłuszczaniem... Nie tędy droga! Znormalizuj najpierw nawilżenie skóry, używaj delikatnych kosmetyków, dużo nawilżaj, nie masakruj skóry ciągłymi peelingami i innymi agresywnymi terapiami, bo nie dajesz jej szans się zagoić i uspokoić.

Plus jeśli chodzi o zmiany chorobowe (pryszcze, wągry etc.) -- dermatolog.
Sala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 08:47   #6
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: ratunku moja twarz

Odstaw póki co te kosmetyki, daj skórze się zregenerować. Stosuj łagodny krem nawilżający do twarzy, pij dużo płynów (soki, woda mineralna) i idź do dermatologa.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:55.