problem z porami, pomocy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-07, 19:18   #1
anteneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7

problem z porami, pomocy!!!


witam serdecznie, wertowalam forum i nie znalazlam, podobnego watku wiec mam nadzieje ze jako odpowiedzi nie dostane "poczytaj forum sa juz takie watki"

bo juz mam dosyc tej mojej cery, najpierw mialam wieczny tradzik, krostki krosteczki zaskorniki, zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne i cera sie unormowala, no ale teraz znowuz jest zle, mam jakby rozszerzone pory, z bliska to wyglada jak takie male krostki gotowe do wycisniecia, ale przeciez jak zaczne wyciskac to bede miala czerwone slady i to na calej twarzy, mam tez duzo wagrow, jak naloze fluid i puder to te krostki wystaja, no masakra jakas, i jakby tego bylo malo to mam za sucha skore ktora sie luszczy, a jak ja wreszcie nawilzylam, (tzn tak mi sie wydawalo) to te problemy z porami, kremu uzywalam alantan, po nim pzrestala mi sie skora luszczyc, a teraz garnier do cery suchej i wrazliwej, robie tez peelingi co jakis czas, dziewczeta blagam was doradzcie mi cos
anteneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 19:42   #2
SweetDreams93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 244
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

a odwiedzałaś już dermatologa? on jako profesjonalista pomoże dobrać odpowiednie kosmetyki apteczne, zabiegi, itd... warto spróbować
SweetDreams93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 20:07   #3
justyna1204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 33
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

Witam!Proszę o pomoc mam strasznie rozszerzone pory w okolicach 2 cm od nosa boje się, że niedłudo będę miałe całe policzki w tych dziurach /mam dość tych dziur/ Co robić???Czego używać???itp
justyna1204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 09:44   #4
anitaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

Podlączam sie do pytania. Również mam porozszerzane pory, a mama mnie straszy ze jak bede stosowac tak ciagle podklad to bede miala na starosc jeszcze wieksze dziury bo skora nie oddycha i to od tego co mam zrobic?
No podkladu raczej nie przestane stosowac bo mam zaczerwienienia i troche tradzik .. Dodam ze mam bardzo wrazliwa cerę...
__________________
77,5-76-75-74-73-72-71-70-69-68-67-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55kgCEL

"Dieta nie będzie trwać wiecznie, a nie zadowolona z własnego wyglądu mogę chodzić do końca życia"
anitaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 14:41   #5
anteneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

pieknie ze sie podlaczacie, ale co z odpowiedzia? kto by pomyslal ze tyle probleow z tymi porami, chyba nikt nie chce pomoc
anteneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 14:59   #6
Error
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 9
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

Cóż jesli ktoś ma ciagłe problemy z porami z którymi peelingi nie dają sobie rady to pozostaje chyba jedynie dermatolog... Tez miałam problemy z cerą i po kilku wizytach u specjalisty wszystko się unormowało więc proponuje się wybrać do lekarza...
Error jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 15:02   #7
pigula1990
Zadomowienie
 
Avatar pigula1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 274
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez anteneczka Pokaż wiadomość
\mam tez duzo wagrow, jak naloze fluid i puder to te krostki wystaja, no masakra jakas, i jakby tego bylo malo to mam za sucha skore ktora sie luszczy\
Hmm moge sie odniesc jedynie do tego watku bo porlbemu z porami raczej nigdy nie mialam, za to walczylam juz z wagrami i sucha skora
Na wagry- moim zdaniem- najlepszy jest napar z ziol. Do duzej miski wlewasz goracej wody (ale raczej nie typowy wrzatek, bo para wrzatku na twarzy moze ci ja tylko podraznic) + kilka torebek herbat ziolowych (wlasciwie wszystko jedno jakie- jakie masz pod reka, ale raczej nie zwykla herbate lipton:P). Nakrywasz glowe recznikiem i robisz sobie "parowke" (wiadomo, co jakis czas trzeba zaczerpnac swiezego powietrza, bo czlowiek nie usiedzi, ale staraj sie jak najdluzej wytrzymac). Po polgodzinnym seansie bedziesz spocona a pewna czesc wagrow powinna byc latwa do wyjecia- o ile sama nie wyjdzie na wierzch:P Wtedy albo je sciagasz wacikiem, albo pomagasz im do konca wyjsc czysta, odkazona igla. Zabieg trzeba by powtarzac raz w tygodniu- ale tylko, jesli ci on nie szkodzi ! (to podstawa wszystkiego) No i lepiej zebys nie miala tendencji do omdlen, bo taka sauna jaka sobie zafundujesz moze sie nieprzyjemnie skonczyc

Co do suchej cery to kup sobie kosmetyk z seri AA- do cery bardzo suczej, nadwrazliwej i atopowej (to jest jeden krem o takich wlasciwosciach jednoczescie) Chociaz cera atopowa to chyba wlasnie cera wybitnie sucha Stosowalam go- nie jest zbyt drogi- 50 ml kosztuje ok. 16zl, jednak jest slabo wydajny, starczyl mi na niecaly miesiac stosowania co rano. Ale teraz mam naprawde ladna cere- uzywam juz 3 tubki i jestem zadowolona. Chociaz przerzucam sie na Garniera, bo najgorsze problemy z sucha skora juz za mna A Garnier jest na pewno bardziej wydajny + mysle ze mniej leczniczy niz kosmetyki z serii AA. Garnier to po prostu krem maskujacy sucha skore

Pozdrawiam
pigula1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 15:24   #8
cafe5latte
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

.

Edytowane przez cafe5latte
Czas edycji: 2010-02-05 o 13:57
cafe5latte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 15:46   #9
pigula1990
Zadomowienie
 
Avatar pigula1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 274
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

Hmm twierdzisz ze nie dziala, bo nie zadzialala u ciebie. Dla kazdego jest co innego dobre;] Komus cos moze zadzialas a komus nie. Wiec nie widze sensu w nakladaniu drogich kremow, jesli moze sprobowac parowki (ktora u ciebie nie zadzialala, ale tym samym przekreslasz wszystkich, twierdzac, ze bedzie z nimi tak samo?) Bardzo dziwne podejscie. Lepiej czasem dopisac: "na mnie nie dziala";]
pigula1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 16:23   #10
anteneczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

dziewczyny, znalazlam cos o naszym problemie z porami, tutaj poczytajcie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=52928

ja zaczynam walke, dajcie znac jak u was to przebiega, buziaki
anteneczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 18:15   #11
pigula1990
Zadomowienie
 
Avatar pigula1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 274
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

I jeszcze dodam- bo moze ktos nie przeczytal ze zrozumieniem- ze parowka jest na wagry a nie na pory! Wiec na to polecam ja zalozycielce watku, bo z tym tez ma ponoc problem;]
pigula1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 19:24   #12
Everywhere
Raczkowanie
 
Avatar Everywhere
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 34
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

Parówka otwiera pory i pozwala łatwo oczyścić twarz. Czytałam tylko, że po parówce trzeba te rozszerzone pory znów 'ściągnąć' np. tonikiem z wodą i cytryną. Zamiast parówki może być także sok z ogórka albo koktajl aloesowy lub po prostu len (może tez być bawełna, albo inny, naturalny i delikatny materiał) zamoczony w gorącej wodzie i delikatnie przykładany do twarzy.
Everywhere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 21:14   #13
pigula1990
Zadomowienie
 
Avatar pigula1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 274
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

Nie wiem jak parowka dziala na pory, wiem jak dziala na wagry A dziala (u mnie) dobrze
Kiedys na pory stosowalam taki niebieski krem z Garniera ale nie polecam- do du**:P
pigula1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 21:35   #14
malusienka
Raczkowanie
 
Avatar malusienka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 299
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

everywhere ma racje!!! dziewczyny to jest dosłownie zbrodnia dla skóry jak się robi parówkę w nieumiejętny sposów!! pory TRZEBA zamknąć po takim 'zabiegu' dlatego albo lepiej się doinformujcie jak zrobić parówkę krok po kroku albo róbcie je u kosmetyczek żeby nie zaszkodzić cerze bardziej!!!
oczywiście przychylam się do wypowiedzi o dermatologu- najbezpieczniej. często dermatolodzy robią prywatnie glębokie złuszczania i to częściowo może rozwiązać problem. podobnie dobrze na oczyszczenie i zmniejszenie porów działa mikrodermabrazja, niestety jest to dość drogi zabieg i trzeba go kilka razy powtórzyć żeby efekty były zadowalające. mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam
malusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 21:40   #15
pigula1990
Zadomowienie
 
Avatar pigula1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 274
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

Ah albo juz nic nie pisze;]

Albo napisze.... duzymi literami: JA STOSUJE PAROWKE NA WAGRY, NIE NA PORY

;]

Edytowane przez pigula1990
Czas edycji: 2009-03-09 o 21:42
pigula1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 21:47   #16
malusienka
Raczkowanie
 
Avatar malusienka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 299
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

wągier to jest po prostu rozszerzony i wypełniony tłuszczową- rogową substancją por
poza tym, to co napisałam dotyczy ogólnie stosowania parówki, niezależnie w jakim celu!! i nie chciałam nic nikomu wytykać Pigula1990
malusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 21:57   #17
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez anteneczka Pokaż wiadomość
witam serdecznie, wertowalam forum i nie znalazlam, podobnego watku wiec mam nadzieje ze jako odpowiedzi nie dostane "poczytaj forum sa juz takie watki"

bo juz mam dosyc tej mojej cery, najpierw mialam wieczny tradzik, krostki krosteczki zaskorniki, zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne i cera sie unormowala, no ale teraz znowuz jest zle, mam jakby rozszerzone pory, z bliska to wyglada jak takie male krostki gotowe do wycisniecia, ale przeciez jak zaczne wyciskac to bede miala czerwone slady i to na calej twarzy, mam tez duzo wagrow, jak naloze fluid i puder to te krostki wystaja, no masakra jakas, i jakby tego bylo malo to mam za sucha skore ktora sie luszczy, a jak ja wreszcie nawilzylam, (tzn tak mi sie wydawalo) to te problemy z porami, kremu uzywalam alantan, po nim pzrestala mi sie skora luszczyc, a teraz garnier do cery suchej i wrazliwej, robie tez peelingi co jakis czas, dziewczeta blagam was doradzcie mi cos
Jeśli stosujesz fluidy i podkłady to efektem są rozszerzone pory.
Walkę z nimi proponuję zacząć od odstawienia tych kosmetyków.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 22:01   #18
pigula1990
Zadomowienie
 
Avatar pigula1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 274
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez malusienka Pokaż wiadomość
wągier to jest po prostu rozszerzony i wypełniony tłuszczową- rogową substancją por
poza tym, to co napisałam dotyczy ogólnie stosowania parówki, niezależnie w jakim celu!! i nie chciałam nic nikomu wytykać Pigula1990
Stresujacy dzien:P Ponosi mnie;P

Przydalby sie watek: wyzyj sie i wykrzycz... ;]
pigula1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 22:13   #19
malusienka
Raczkowanie
 
Avatar malusienka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 299
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

spoko ja też miałam taki dzień, że chętnie bym komuś przyłożyła
malusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 16:15   #20
Everywhere
Raczkowanie
 
Avatar Everywhere
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 34
Dot.: problem z porami, pomocy!!!

aha i jeszcze jedno - kiedy mamy wągry nie warto sobie mówić - a, same sobie znikną .

Nie radzę x.x
wągry mogą się zrobić duze jak cholera. ja od razu jak widzę do albo tonik z cytryny, parówka, albo plaster, bo na mnie dobrze działają, ale używam tylko od czasu do czasu.
Everywhere jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.