proszę o pomoc ginekologa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-12, 16:02   #1
polip89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4

proszę o pomoc ginekologa


Witam.

Ostatnio bardzo niepokoi mnie pewna rzecz. Opiszę wszystko od początku.17 dni temu dostałam okresu. Jakieś 10 dni temu kochałam się z chłopakiem, oczywiście z prezerwatywą. Lecz posiadam dużą zdolność do paniki i po stosunku przeżywam stres, że zajdę w niechcianą ciąże. Być może stres, a może i przemęczenie wynikające z ćwiczeń fizycznych bądź dużo nauki albo właśnie inne czynniki doprowadziły do tego że dostałam teraz znowu okresu (prawdopodobnie to okres). Lecz powinnam go mieć dopiero pod koniec miesiąca. Nie wiem dlaczego tak się stało. Niepokoi mnie także gulka przy końcu macicy wyczuwalna na kilka cm. od początku pochwy. Czy mój stres związany z ciążą jest słuszny? Proszę o radę.
polip89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-12, 20:20   #2
rysia_19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 31
GG do rysia_19
Dot.: proszę o pomoc ginekologa

Jeżeli się zabezpieczałaś to nie ma obawy. A nie piszesz, żeby prezerwatywa pękła. Byłam raz wpodobnej sytuacji. Bałam sie, że jestem w ciąży mimo tego, że zawsze sie zabezpieczaliśmy a przez ten stres okres mi się spóźniał prawie przez tydzień. U Ciebie jest troche inaczej ale to moim zdaniem też z powodu stresu. A co do tego guzka to powinnas jak najszybciej iść do ginekologa!!!
rysia_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 11:03   #3
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: proszę o pomoc ginekologa

jesli "posiadasz duza zdolnosc do paniki" (!) to moze daruj sobie narazie wspolzycie??? nadmierny stres nigdy nie jest dobry!
na twoim miejscu poszlabym jak najszybciej do ginekologa, zeby zbadal ta gulke i ewentualnie przepisal ci pigulki antykoncepcyjne, moze wtedy mniej bys sie stresowala.
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 19:33   #4
bluestone
Raczkowanie
 
Avatar bluestone
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 65
Dot.: proszę o pomoc ginekologa

Cytat:
Napisane przez polip89 Pokaż wiadomość
Witam.

Ostatnio bardzo niepokoi mnie pewna rzecz. Opiszę wszystko od początku.17 dni temu dostałam okresu. Jakieś 10 dni temu kochałam się z chłopakiem, oczywiście z prezerwatywą. Lecz posiadam dużą zdolność do paniki i po stosunku przeżywam stres, że zajdę w niechcianą ciąże. Być może stres, a może i przemęczenie wynikające z ćwiczeń fizycznych bądź dużo nauki albo właśnie inne czynniki doprowadziły do tego że dostałam teraz znowu okresu (prawdopodobnie to okres). Lecz powinnam go mieć dopiero pod koniec miesiąca. Nie wiem dlaczego tak się stało. Niepokoi mnie także gulka przy końcu macicy wyczuwalna na kilka cm. od początku pochwy. Czy mój stres związany z ciążą jest słuszny? Proszę o radę.
Może stres a może ćwiczenia ale może to zaburzenia hormonalne z tym okresem powinnaś udać się do dobrego gibekologa poszukaj i poczytaj w poście >>> http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=80711 może jest jakiś z Twojej miejscowości!
bo jeżeli przeżywasz stres po stosunku to w końcu będziesz go unikać i kojażyć tylko ze stresem !!!
A co do tej gulki moja kolezanka miała coś takiego wystraszyła się okropnie a po badaniu okazało się że zatkał się jej jeden z kanalików odpowiedzialny za wydalanie śluzu i zrobiła sie gulka która by rosła i cały czas się zatykała tym śluzem, więc trzeba było operacyjnie go udrożnić . Idź do lekarza !!!!!!
__________________
bluestone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 19:49   #5
Atka87
Zadomowienie
 
Avatar Atka87
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 295
Dot.: proszę o pomoc ginekologa

Najlepiej idź do ginekologa, uspokoisz się moim zdaniem nie ma żadnych powodów do obaw, jeśli chodzi o ciążę. A gulka... Być może wyczułaś taką, którą mają wszystkie kobiety i jest to naturalne. Ale lepiej to sprawdzić.

Pozdrawiam
Atka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 14:43   #6
polip89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: proszę o pomoc ginekologa

Dzięki bardzo za zainteresowanie i za rady Jakoś przestałam się martwić a żeby całkowicie być pewną że nic złego się nie dzieje to jestem już umówiona do ginekologa. Dzięki jeszcze raz Pozdrawiam.
polip89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 21:10   #7
polip89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: proszę o pomoc ginekologa

Wizytę u ginekologa mam dopiero 4 grudnia (pierwszy wolny termin do mojego lekarza) ale mam jeszcze pytanie. Patrząc na to wszystko, co napisałam wcześniej, od kilku dni jeszcze zauważyłam wydzielanie się jakieś przezroczystej wydzieliny. I cała ta sytuacja znów zaczęła mnie martwić. Czy wiecie może z czego to może być?
polip89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-22, 12:05   #8
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: proszę o pomoc ginekologa

Cytat:
Patrząc na to wszystko, co napisałam wcześniej, od kilku dni jeszcze zauważyłam wydzielanie się jakieś przezroczystej wydzieliny.
A w którym dniu cyklu (1 dzień cyklu to pierwszy dzień miesiączki) pojawiła się ta wydzielina? Bo może to po prostu śluz płodny?
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-27, 15:31   #9
polip89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4
Dot.: proszę o pomoc ginekologa

Okresu dostałam najpierw 28 października. a później 9 listopada. Normalnie mój cykl trwa 31 dni.
polip89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 16:38   #10
martunka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: proszę o pomoc ginekologa

Witam wszystkichOd kilku dni szukam forum w internecie gdzie mogla bym uzyskac pomocMam nadzieje,ze trafilam w odpowiednie miejsce.Moja sytuacja jest troszeczke skomplikowana,wiec nie bardzo wiem od czego zacząc...no dobrze...Na wstepie powiem,ze od przeszło 2 lat zabezpieczaliśmy sie z moim narzeczonym pigulkami a mianowicie"Harmonetem".Za bezpieczalam,bo postanowilismy zrobic kilku miesieczna przerwe,na wypadek jakichkolwiek problemow z zajsciem w ciazy w przyszlosci...Dodam ze wczesniej tak owej przerwy nie robilismy.Ostatnia pigułke wzięłam w dniu 14 stycznia,okolo 3-4 dni pozniej dostalam miesiaczke jak zawsze w czasie tej tygodniowej przerwy,trwala ona rowniez okolo3-4 dni.Skonczyla sie definitywnie w dniu 20 stycznia...Dwa dnie pozniej,we wtorek powinnam byla wziac pigulke juz z nowego opakowania,ale nie wzielam przez zaplanowana wczesniej przerwe.Nastepna miesiaczke dostalam dopiero 1 marca.Przez caly ten czas zabezpieczalismy sie z narzeczonym tylko prezerwatywami.Miesiaczka skonczyla sie 5 marca,a 2 dni pozniej w nocy z 7 na 8 kochalismy sie bez zabezpieczenia,i finiszowalismy w środku.Dalismy sie poniesc chwili.A dzis zastanawiam czy nie jestem w ciązy...Probowalam obliczyc swoje dni plodne,ale na marne,bo przeciez w sytuacji kiedy odstwilam tabletki wszystko sie rozregulowalo,i nawet nie potrafie powiedziec ile dni trwa moj cykl...Wczesniej wszystko bylo jak w zegarku,regularnie,zawsze w tym samym czasie...Czy mozliwe jest,ze moglo dojsc do zaplodnienia?Minął tydzien od tamtej nocy,wiec jest za wczesnie na zrobienie testu.Poczytalam kilka stron w internecie na temat objawow w pierwszych tygodniach ciązy i mam razenie jakbym wszystkich teraz doswiadczala...Od paru dni mam klucie w prawym jajniku,nie caly czas,ale sie zdarzylo kilka razy,apetyt jak nigdy,moge jesc i jesc pomimo ze nie czuje glodu,tylko robi mie slabo i wcinam wszystko co popadnie...jestem ciagla spiaca i zmeczona...prawie caly tydzien pobolewala mnie glowa wieczorami,i czulam sie tak jakbym miala goraczke,pomimo tego,ze ogolnie sie dobrze czulam,wiec nie moze raczej to byc przeziebienie...na dodatek czesto robie siusiu pomimo ze wypilam tylko okolo 0,5 litra plynow przykladowo,jak wczoraj...Moze jestem przewrazliwiona,ale czuje sie jakos dziwnie...no i jak dotej pory nie mialam owulacji a to juz dwa tygodnie rowno minely od rozpoczecia cyklu....Prosze o jakas opinie...bo nie wytrzymam tej niepewnosci...Dodam tylko ze jestem teraz za granica i nie mam tu zadnego swojego ginekologa,zreszta mysle,ze na jakiekolwiek badania tez jeszcze za wczesnie....Chcialabym poprostu powiedziec czy istnieja jakies szanse ze moge byc mamusia...Prosze o syzbka odpowiedz...I z góry bardzo dziekuje
martunka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-15, 18:44   #11
ukrycior
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 504
Dot.: proszę o pomoc ginekologa

Cytat:
Napisane przez martunka21 Pokaż wiadomość
Witam wszystkichOd kilku dni szukam forum w internecie gdzie mogla bym uzyskac pomocMam nadzieje,ze trafilam w odpowiednie miejsce.Moja sytuacja jest troszeczke skomplikowana,wiec nie bardzo wiem od czego zacząc...no dobrze...Na wstepie powiem,ze od przeszło 2 lat zabezpieczaliśmy sie z moim narzeczonym pigulkami a mianowicie"Harmonetem".Za bezpieczalam,bo postanowilismy zrobic kilku miesieczna przerwe,na wypadek jakichkolwiek problemow z zajsciem w ciazy w przyszlosci...Dodam ze wczesniej tak owej przerwy nie robilismy.Ostatnia pigułke wzięłam w dniu 14 stycznia,okolo 3-4 dni pozniej dostalam miesiaczke jak zawsze w czasie tej tygodniowej przerwy,trwala ona rowniez okolo3-4 dni.Skonczyla sie definitywnie w dniu 20 stycznia...Dwa dnie pozniej,we wtorek powinnam byla wziac pigulke juz z nowego opakowania,ale nie wzielam przez zaplanowana wczesniej przerwe.Nastepna miesiaczke dostalam dopiero 1 marca.Przez caly ten czas zabezpieczalismy sie z narzeczonym tylko prezerwatywami.Miesiaczka skonczyla sie 5 marca,a 2 dni pozniej w nocy z 7 na 8 kochalismy sie bez zabezpieczenia,i finiszowalismy w środku.Dalismy sie poniesc chwili.A dzis zastanawiam czy nie jestem w ciązy...Probowalam obliczyc swoje dni plodne,ale na marne,bo przeciez w sytuacji kiedy odstwilam tabletki wszystko sie rozregulowalo,i nawet nie potrafie powiedziec ile dni trwa moj cykl...Wczesniej wszystko bylo jak w zegarku,regularnie,zawsze w tym samym czasie...Czy mozliwe jest,ze moglo dojsc do zaplodnienia?Minął tydzien od tamtej nocy,wiec jest za wczesnie na zrobienie testu.Poczytalam kilka stron w internecie na temat objawow w pierwszych tygodniach ciązy i mam razenie jakbym wszystkich teraz doswiadczala...Od paru dni mam klucie w prawym jajniku,nie caly czas,ale sie zdarzylo kilka razy,apetyt jak nigdy,moge jesc i jesc pomimo ze nie czuje glodu,tylko robi mie slabo i wcinam wszystko co popadnie...jestem ciagla spiaca i zmeczona...prawie caly tydzien pobolewala mnie glowa wieczorami,i czulam sie tak jakbym miala goraczke,pomimo tego,ze ogolnie sie dobrze czulam,wiec nie moze raczej to byc przeziebienie...na dodatek czesto robie siusiu pomimo ze wypilam tylko okolo 0,5 litra plynow przykladowo,jak wczoraj...Moze jestem przewrazliwiona,ale czuje sie jakos dziwnie...no i jak dotej pory nie mialam owulacji a to juz dwa tygodnie rowno minely od rozpoczecia cyklu....Prosze o jakas opinie...bo nie wytrzymam tej niepewnosci...Dodam tylko ze jestem teraz za granica i nie mam tu zadnego swojego ginekologa,zreszta mysle,ze na jakiekolwiek badania tez jeszcze za wczesnie....Chcialabym poprostu powiedziec czy istnieja jakies szanse ze moge byc mamusia...Prosze o syzbka odpowiedz...I z góry bardzo dziekuje
Szanse istnieją, bo kochaliście się bez zabezpieczenia. A po odstawieniu pigułek czasem są szalejące owulacje i o ciążę nietrudno. Ale 7 dni od sytuacji ryzykownej tzn. ok. 3-4 dniowa ciążą nie daje objawów, o których piszesz!
ukrycior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-15, 23:13   #12
wisniowaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 444
Dot.: proszę o pomoc ginekologa

No właśnie, to chyba jeszcze za wcześnie na takie objawy. Tak, jak sobie to tłumaczę, to apetyt itd. bierze się z tego, że dziecko też potrzebuje "swoje". Szkoad, że po tym, jak sie kochaliście, nie wzięłaś tabletki "po". Teraz to chyba jedynie, dla rozwiania wątpliwości, pozostaje zrobienie testu.
wisniowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 10:48   #13
stylistka20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1
Dot.: proszę o pomoc ginekologa

witam
Od 2 lat staram się o dzidziusia juz lekarze stosowali menopur,tamoxifen,clostyl begyt i nie stety jeszcze się nie udało . Piszę ponieważ mam problem Miesiączke miałam 13stycznia jak pojechałam na wizyte po menopurze i tamoxifenie <to było 22stycznia> miałam pęcherzyk 9mm i po następnej wizycie wyszło że pęcherzyk zanikł i endometrium było bardzo cienkie,od tamtej pory zakończyłam leczenie .Czekałam na to że dostane miesiączke bez leków a tu nic teraz jestem w 72 dc i 11marca zakończyłam branie luteiny 50 a tu okresu jak nie ma tak nie ma.Wybrałam się dziś przywatnie do lekarza w moim mieście i sie okazało że lekarz nie widzi żadnego pco a to opis ::
TRZON MACICY: kształt :przodozgięcie,prawidłowy budowa:prawidłowa, echogeniczność:jednorodna ,obrysy trzonu :równe, wielkość trzonu długość: 4.9mmap 3.42,prawidłowa
SZYJKA MACICY: prawidłowa
ENDOMETRIUM GRUBOŚĆ : 10mm , echostruktura prawidłowa ,granice zewnętrzne równe , nie stwierdza się płynu w jamie macicy
Odpowiada obrazem wczesnej fazie proliferacyjnej <co to oznacza??????>
PRZYDATKI PRAWE JAJNIK PRAWY : wielkość 4.13x2.54mm z pęcherzykiem średnica 15mm o prawidłowej echostrukturze
PRZYDATKI LEWE JAJNIK LEWY : o prawidłowej echostrukturze
ZATOKA DOUGLASA: bez płynu
robiłam test i jedna krecha bolą mnie piersi i są troszke większe i odczówam jakieś pieczenie macicy <mam takie wrażenie>
lekarzowi wydaje się że to wczesna ciąża co o tym myślicie??
stylistka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.